Kerk en Schooj Kunst en Kennis Rechtzaken Xn en om Haarlem. „DE HALSEN" NAAR PARIJS BINNENLAND Orde en Arbeid Handel en Nijverheid DINSDAG 1 FEBRUAÜI I92l *4«te JAARGANG No 13725 PER WEEKt 0 25 ICO PER POST PER KWART. BW VOORUITBETALfNG f 3.57 Vv BQREAUXt HASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1428, 2741 ER 1748. JRAMC ADVERTENTIÊN 35 CENTS PER REGEL BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING- .«ET KNOEIEN, RECHTVAARDIGHEID DER BELASTINGEN DE TOEPASSING VAN HET BEDRIJFSRADEN- STELSEL Binnenlandsch Nieuws. DiE WERKLOOSHEID IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. Het hoofdbestuur van den Ned. Sigaren- makersbond heeft, volgens het „Mbld." per expressie-bestelling een brief naar Den Haag gezonden, met h,et verzoek aan den Minister om aan eenige bestuursleden zzoo spoedig mogeiij'k een audiëntie te willen verlconen, waarop de steun aan de werklooze sigarenmakers besproken kani worden. De kas van den Bond is namelijk uitge put. Deze week heeft de laatste uitkee- ring plaats gehad en het hoofdbestuur kan absoluut geen zekerheid geven, dut er de volgend© week gelden beschikbaar zullen zijn. Intussch,en hoopt men, dat de maatrege len voor de diamantbewerkers genomen, waardoor na 3 Februari de uifckeeringen aan de reglementair rechthebbenden ver zekerd zijn, ook ten opzichte van de werklooze sigarenmakers zullen gelden. Een aanklacht tegen een Commissaris der Koningin. De raad van Almelo besloot tot het instellen eener rechts vor dering tegen mr. A. F. L graaf van Rech- teren Limpurg, commissaris der Konin gin in Overijael, tot betaling van een door hem verschuldigd bedrog voor h»t in orde maken van het z.g. Tijhofsbosch De Haagjseke Aunmnner-mafliscliappij niet goedgekeurd. Naar de „Res-Bode" neemt, zijn B. en (W. van 's-Gravenb^ge uitgenoodigd een bespreking over de H. A. M. of H. iB M met het college Van Ge deputeerden te houden over de ernstige bezwaren, welke dat college tegen het voorstel heeft zooals het daar ligt. Luchtverkeei Slapte in Handel en Bedrijf De papierfabriek <l©r firma Van GeLdei Zonen, die een vijftal weken stilstond, is weer in gang gezet en al is er nog niet volop werk, toch komen er weer meerdere bestellingen in. DE PRIJSDALING In Weeterwoid-e (Gron.) gaat de prijs der eieren geregeld, dalen. Die middenprijf. is nu 7 cent per ei Staking van Loodgieter». De lood gieters, koperslagers en fitters te Deven ter, georganiseerJ in de Landelijke Fede ratie van Bouwvakarbeiders, hebben M andagmorgen bet werk gesteakt. Zij eischen uitbetaling van de hun bij con- tirac overeenkomst mot ingang van I Dee. 1920 toegekende Loonisverliooging ad 3 cent per uur. INTERNATIONAAL CONGRES DER CHRISTELIJKE BOUWVAK ARBEIDERS. De Nederl. R. K. en dea Chr Bouwvak arbeidersbonden hebben hun zusterorga nisaties der verschillende landen uitge nood ig<d tot een internationaal congres dat op 25 en 26 Januari in Frankfort a. Main heeft plaats gehad. Het Congres werd bijgewoond door af ge vaardigden uit België, Duitschland, Hol land en Zwitserland, Frankrijk en Oos tenrijk hadden auhaesie betuigd. Het In ternationaal Christelijk Vakverbond was vertegenwoordigd door zijn secretaris, don heer Serrarens uit Utrecht, terwijl ook een der onder-voorzitters, Dr. Th, Brauer, Keulen, het Congres bijwoonde. Ais voorzitter van het Congres werd ge kozen de heer A. Alleesie, uit Utrecht, voorzitter van het Voorbeireidings-Comité, De afgevaardigd n brachten rapport uit over den toestand hunner organisaties. Als zetel der Federatie werd Utrecht aangewezen. Het bestuur werd samengesteld als volgt; Voorzitter: J. Wiedenberg, Chr. Bouw- vakarb. Bond, Duitschland, 2de voorzit ter J. Miiller, Chr. Bouwvakarb. bond, Zwitserland, secretaressen, A. Allcssie, Nederl. R. K. Bouwvakarbeidershond en J. A. Sch.aafsma, Chr. Bouwvakarbeiders- bond, beide Nederland. Penningmeester, H. Henning, Chr. Hout- en Bouwwerkers- bond, België, 2de penningmeester, Ferd. Brauwer, Olir. Schilders bond, Diuitechlaud, commissaris, Schlitzer, Chr. Bouwvakar beidersbond, Duitschland. Aan het test uur werd opgedragen het totstandkomen van verdragen tusschen de aangesloten Vakbonden voor te bereiden. Ook zal het bestuur een onderzoek in stellen naar de wetgeving inzake arbeids bescherming in de verschillende landen, vooral ten opzichte van beroepsziekten en ongevallen. Met deze en andere vragen der inter nationale arbeidswetgeving in zooverre deze het bouwvak betreffen, zal het eerstvolgend Congres zich bezig houden. Landbouw en Visscherij EEN RAADSLID VOOR DE RECHTBANK Voor de Rechtbank te Middelburg stond Vrijdagmiddag terecht M. A. M., 32 jaar, lid van den gemeenteraad, wien ten laste was gelegd dat hij machineriën toebehoorende aan de bierbrouwerij „de .Rustel' heeft ver pand aan de Middenstandscredietbauk hier ter stede. De officier van Justitie mr. baron Van (der Feitz, eischte tegen bekL 6 maanden ge- N. V. „DE TIJDGEEST* Trekktno van nummers ten over staan van Notaris fl. 6 MMUEL Maandarf 31 lanuari 1921. Y vahgenisstraf en vroeg zijn onmiddellijk® inhechtenisneming. iDe rechtbank weigerde na in raadkamer te z|jn geweest aan dit laatste verzoek te voldoen en bepaalde de uitspraak op Vrij dag 11 Februari a.s. i SE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN» PER KWARTAAL i 3.25 Wij hadden omtrent de geopperde bezwaren, ■verbonden aan de reis der twee gerestaureerde Hals-en naar I-arije, ook het oordeel gevraagd van den heer C. W. Baard, conservator van het Ste delijk Museum te Amsterdam. Deze schrijft ons: Waar de zaak waarover u mijn oorded vraagt is toevertrouwd aan de zorg van enkelen onzer meest vermaarde en hoogst betrouwbare kunst historici, acht in het ondienstig in mijn hoeda nigheid van beheerder van een Museum voor le vende Kunst mij in deze aangelegenheid te mengen. Ik aarzel echter niet dit dus als mijn per soonlijke meening de overtuiging uit te spre ken, dat men omtrent het vervoer der oude kunstwerken naar Parijs en de kwestie van tem- peratuur-verandering ook wat de beide Hal- sen betreft onder de verantwoordelijke, des kundige leiding van bovenbedoelde kunsthisto rici zich veilig voelen kan. Om slechts één voorbeeld als „antecerent" ten gunste van deze uitzending aan te halen, wil ik wijzen op de onvergetelijke, wereldlberoemde Remfbrandt-tenitoonstellmg in het jaar 1898 ge- ihouden in het Stedelijk Museum, waarbij alleen reeds vooral de heeren Dr. Hofstede de Groot en I)r. Jan Veth de sporen op dit gebied ten volle hebben verdiend en derhalve zich het vertrouwen in dezen ook ten volle hebben waardig gemaakt. De firma Gebr. Douwes, Rokin 46, Amsterdam deelt ons mede: Bij oude, nog niet verdoekte schilderijen is door uitdrogen der oliën de verf meestal van zeer brooze substantie en laat de samenhang van doek en verf meestal, althans vaak, veel te wen- sohen over. In dezen toestand en vooral bij stuk ken van groote afmeting is sterke temperatuur wisseling, het verplaatsen en de trillingen gedu rende de reis zeer zeker van nadeeligen invloed. Is een schilderij op de rechte wijze verdoekt, dan is deze nadeelige invloed veel gereduceerd, echter niet geheel opgeheven. Wij kennen den toestand der beide stukken in kwestie niet vol- doendi om daaromtrent een oordeel uit te spre ken. Bij, Joor den heer de Wild geverniste schil derijen is de vernis onder een bepaalde tempe ratuur opgebracht en is zooveel mogelijk gelijk blijvende temperatuur gewenscht. Dat dus tem pera luur wisseling en invloed van het weer een blauw .vaas over de schilderij brengen zal, is zeer waarschijnlijk, al gelooven wij niet, dat daardoor de verf zal worden aangetast. Of de vernis echter in gevaar van barsten zal komen, is een vraag, welke de heer de Wild het beste zal •kunuuu beantwoorden, daar deze alleen dc sa menstelling zijner vernis kent en geheim houdt. Nog zeer onlangs werd er in onze pers, vooral in de zuivelpers, krachtig geprotesteerd tegen de wijze, waarop men in België met onze goede Hollandsche boter omging. Men liet daar de boter te lang opgeslagen liggen en ventte ze dan luidruchtig als Hollandsche waar uit. Terecht is van die methode onzerzijds schande gesproken. Maar nu hadden zich geruchten verspreid over een groole partij boter die naar Engeland zou zijn verzonden, en wegens slechte kwaliteit al daar zou zijn afgekeurd, terwijl die minder waardige boter nog wel van het rijksnierk zou zijn voorzien. Dat waren ernstige, bedenkelijke geruchten. De „Tel." heeft zioh om inlichtingen gewend tol de Nederl. Coöp. Zuivelverkoop-centrale, die liet volgende meedeelde: „Inderdaad is er een party van circa 20,000 kilo boter, welke deel uitmaakte van een totaal levering van anderhalf millioen kilogram, naar Engeland verzonden, waarvan de afzendster wist, dat zij niet meer in puiken staat verkeerde,' doordat zij te lang opgeslagen was geweest. Ais verzachtende omstandigheid wees men er op, dat in verband met de bijzonder groote partij, welke geleverd moest worden, men steeds zorg moest dragen boter in voorraad te hebben. Deze 20,000 K.G. waren dan blijkbaar wat te lang „in voor raad" gehouden. Hoewel de bedoeling oorspronkelijk was ge weest, om de 20,000 küo van „afwijkende" kwa- hted afzonderlijk te houden, zijn deze tusschen Part'jen goede boter terecht gekomen, zoodat de Engelscbe „Minister of Food" nu in 'l geheel geen touw er meer aan kon vastknoooen Er werd onmiddellijk gereclameerd naar Holland- Engelsche afgevaardigden brachten dezer dagen een bezoek aan de directie der Coöperatieve Zuivelverkoopcentrale, en naar ons verzekerd werd, bestond er alle kans dat de onderhande lingen betreffende de schadevergoeding tot een bevredigend resultaat zouden leiden. Met dit al, is het een niet weg te moffelen feit, dat men boter, waarvan men wist dat zij on deugdelijk was, wegzond en nog wel onder de goede door. Al schijnt het geval nu nog met een sisser af te oopen zoo heeft ons land toch de volstrekt met denkbeeldige kans gehad, dat zijn heele reputatie als boterleverancier. in Engeland naar de maan zou gaan. MT geZ it ri Van een «h-a zoet winstje, met dergelijke practijken toch niet af Het is er altijd zoo mee gesteld, dat het eind de lasten zal dragen. Men heeft in ons blad kunnen lezen, dat in Steenbergen een bond is opgericht van wanbe- van gemeente-belastingen met 200 leden. talers Dit bericht teekent den tijd dien wij beleven. Het is natuurlijk een snood plan van gemeen- tenaien om hun belasting niet te betalen, maar dat -üü mensohen zich vereenigen op zulke xnootlc voornemens bewijst toch wel, dal er iets niet in den haak is. De burgemeester van Arnhem sprak in zijn nieuwjaarsrede over de gemeentebelastingen, die de middelmatige beurzen uitmergelen en de rijken de gemeente uitjagen en mr. Samuel van Houten spreekt in zijn laatste staatskundigen brief over het tot een ruïne maken der gemeeatefinanciën. Zoo klinkt de klacht algemeen en overal. Het „Ov. Dgbld." stelt hier tegenover, dat zoo weinig op den voorgrond wordt gesteld, dat er een besliste grens is aan de rechtvaardigheid der belastingen. „In ieder katholiek boek over natuurrecht kan men daarover lezen en de tractaten over de recht vaardigheid spreken op dit punt duidelijk genoeg De burgers hebben alleen den plicht op te bren gen wat in goed beheer der gemeenschap nood zakelijk is. Als men dien maatstaf aanlegt, kunnen veel be lastingen tegenwoordig niet door den beugel." Het liberale „Vad." schreef dezer dagen o.m. in een artikel over de werkloosheid: „Laten de werkgevers de laak van de leiders der vakvereenigingen vergemakkelijken door hen volledig op de hoogte te stellen in het bedrijf, waarin loonsverlaging onafwisbaar eisch is, we- derzijdsch vertrouwen tusschen werkgever en werknemer, gegrond op volledige kennis van den toestand van het bedrijf en verstrekt door de overtuiging, dat beide partijen ais eerste doel hebben het bedrijf;- dat gemeenschappelijk belang is, te redden, zal het scheepje door de landing in behouden haven kunnen brengen. En waar daarnaast, trots alle pogen, het natuurlijk kan gebeuren, dat het particuliere inialief te kort schiet, vervuüe de Staat zijn aanvullende taak, zoodra de tijd daarvoor is." Bij deze. pasage uit het artikel van het Haag- sohe blad teekent de „Tijd" het volgende aan: „Wanneer de Unie-lübemden bij de (Vrijzin nige) fusie deze gedachte kunnen doen zegevie ren en dit beginsel dat de leiders der arbei dersorganisaties, in het belang van het bedrijf zelf, volledig op de hoogte moeten gesteld wor den van den toestand in het bedrijf en de Staat bij dit overleg de aanvullende taak moet ter harte nemen doen vastleggen in een duidelijk programma-punt, dan zullen de katholieke voor standers van het Bedrijfsradenstelsel ongetwijfeld bereid wonden gevonden, om over de practische toepassing te praten. Immers, zooals de heer Roodhuijzen (politiek hoofdredacteur van Hot Vaderland) zeer juist zegt, niet op de leuze, maar op den geest komt het in deze materie vooral aan." GIFTEN. Wij ontvingen nog voor liet missiekerkje le Curacaou, van een lid van den K.K. Vrouwen bond te Haarlem 2.50. DE VALSCHE BANKBILJETTEN. De opsporingen te Brussel door een Holland- sohen politie-rechercheur geholpen door de Bel- giscne politie, gedaan naar personen, die in Ne derland valsche bankbiljetten van 25 hebben vervaardigd, znij vruchteloos gebleven. De Hol landsche rechercheur is thans naar Frankrijk vertrokken, om daar zijn opsporingen woort te zetten. „Msb." DE HOLLANDSCHE BOTER IN BELGIE. De zg. Hollandsche boter, zoo wordt uit Brussel aan de „Msb." geschreven, die door het Ministerie van Bevoorrading voor 16.50 frs. per kilo werd verkocht, terwijl dezelfde boter te Parijs voor 15 frs. en zelfs voor 14,75 frs. van de hand gedaan werd, is vanaf heden ook in Bel gië in prijs verminderd. Zij kost nu 16 francs en heet nog altijd „Hollandsche boter", hoewel zij daarmede niet veel meer gemeen heeft dan den naar. Uitvoer van gesteriliseerde melk en room. De invoer van deze artikelen is* weer toege- ttaan. Geen gemeentelijke waschinrichting. De Haagsche gemeenteraad heeft met 18 tegen 15 stemmen aangenomen het voorstel van B. en W. om te besluiten vooralsnog niet over te gaan tot oprichting van gemeentelijke wasch-inriohtingen, doch aan de Coöp Volksehwasscherij aldaar een bedrag van 275,000 te verleenen. DE DUITSCHE ONDERWIJZERS naar indie Op de vragen van het kamerlid den heer Bul ten, betreffende de uitzending van Duitsche on derwijzers naar Ned.-Indië, heeft de minister van Koloniën medegedeeld, dat de commissie die den minister van Koloniën adviseert ter zake van de opleiding en de uilzending van personeel voor het openbaar lager onderwijs in Ned.-Indië, het denkbeeld heeft geopperd, om ter voorziening in de behoefte aan dergelijk personeel, een aantal buifsnlandsche onderwijskrachten te bestemmen voor uitzending naar Nederl.-Indië, nadat zij hier te lande een 6 a 12 maanden durende speciale opleiding zullen hebben genoten. Dit denkbeeld, zegt de Minister, waaromtrent ik het gevoelen van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië heb ingewonnen, is daar te lande in overweging; van eenig voornemen der regee ring is nog geen sprake. PERSONEEL NEDF jRWEGEN. Door de directie is hei volgende bekend ge maakt: het personeel wordt medegedeeld, dat tegen elke ontduiking der aangifte van goederen, onderworpen aan inkomende rechten, strenge maatregelen getroffen zullen worden, wanneer die ontduiking door hen geschiedt in de hoeda nigheid van ambtenaar of beambte der Maat schappijen of door middel van den spoorweg of wel van het daartoe behoorende maierieel. GOEDERENVERVOER NAAR FRANKRIJK. Bij vervoer naar stations in Frankrijk (ook Elzas-Lotharingen), js 0m toepassing van het bil- lijkst tarief van invoerrechten te verzekeren, een bewijs van oorsprong noodig, waaruit blijkt, dat de goederen niet meer dan voor 50 pet. bestaan uil grondstofien. afkomstig uit vroeger vijandige landen. Dit bewijs moet het visum dragen van den Franschen consul. Geen bewijs van oor sprong is echter noodig voor dc volgende voort brengselen en goedeoen van Nederlandsche her komst: bloembollen, boter, (versch en gezouten), eieren (kip), gecondenseerde melk, kaarsen, kaas, reuzel, visch (versch, gedroogde, gezouten of ge rookt), en zink. VLIEGONGELUK. Uit Coblens wordt gemeld: Een Amerikaansch vliegtuig is van een hoogle van 400 voet naar beneden gevallen. Van de vliegers was luitenant Cutler terstond dood, ter wijl luilennant Doriand zwaar gewond werd. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. Cutler was tijdens den oorlog instructeur bij het vlieg- wezen en telde onder zijn leerlingen de beste Vliegeniers vut Naar we vernemen zal de werktijd op de Kon. Weefg. Fabriek te Hengelo (O.), omvat tende pl.m. 1400 werklieden, met ingang van a.s. weck tot op 4 dagen ingekort worden. Op de afdeeling Ververij wordt 4 dagen per week' gedaan gegeven. Prof. Mr. Dr. A. Heringa, j- Op 46-jarigen leef tijd is Zondag te Wageningen overleden prof. mr. dr. A. Heringa, hoogleeraar aan de Landbouw Hoogesdhool in staatshuishoudkunde, statistiek en Nederlandsch agrarisch recht. Pensioenbijdragen der openbare onderwijzers. Men schrijft aan de ,,N. CrL"; Met de administratieve regeling van deze pen sioensbijdragen is het thans een ware warboel. Bij de nieuwe salarisregeling voor de onderwij zers is ook van toepassing verklaard art. 38 van het Bezoldigingsbesluit der Burgerlijke Rijksamb tenaren. Dit art. bepaalt, dat de ambtenaren een vergoeding ontvangen ten beloope van hetgeen wegens korting voor pensioen door hen verschul digd is. Volgens de Weduweuwet voor de onder wijzers en volgens de nieuwe L. O-.wet moe ten de onderwijzers voor pensioen-bijdragen. In overeenstemming met t salarishesluit krijgen zij een vergoeding gelijk aan de pensioensbijdragen. In November j.l. richtte de minister echter reeds oen circulaire tot de gemeentebesturen, dat voor taan de bedoeling was, de bijdragen niet meer op de salarissen te korten. Evenwel is thans weer bij kon. besluit van 10 Januari 1921 bepaald, dat de bijdragen voor pensioen op de jaarwedden worden ingehouden. Hoe moet men thans han delen? Ter voorkoming van onnoodigen admini stratieven omslag zal het wel gewenscht zijn, de jaarwedden voortaan tot het volle bedrag in te houden. Pater F. A. Swagemakers S. J. Maandag is in het klooster der Eerw. Paters Jezuiten, Molen straat te Nijmegen plotseling overleden, na voor zien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden, de WelEerw. pater Franciscus Aloy- sius Swagemakers S. J. in den ouderdom van 51 jaren. Een strijdlied voor de R-KVakbeweging. Naar het „Centrum" verneemt, heeft de heer Bernard Verhoeven te Arnhem, op zich genomen een strijdlied voor de R.-K. Vakbeweging te ver vaardigen. IV. l. J. Hanaa. t Te Utrecht is, 56 jaar oud, overleden de heer W. L. J. Hanau, sinds vele jaren organist der St Domiuicuskerk aldaar. Met hem is een in R.-K. toonkunstenaarskringen be kende en zeer gewaardeerde persoonlijkheid heengegaan, Toegekende renten. Op 1 Januari 1921 werden 218 weduwenrenten en 754 weezenrenten krach tens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op ge noemden datum krachtens artikel 373 dier wet 7238 personen in het genot verkeerden van eene als vruoht hunner verzekering verkregen Ouder domsrente van drie gulden per week. Krachtens de vrijwillige verzekering, geregeld in de Oudersdomswet 1919, waren op vorenge- noemden datum 17382 personen in het genot van eene als vruoht hunner verzekering verkregen Oudersdomsrenle van drie gulden per week. Cli DE TEX.iiEi.NiJVERHEID. De directie van de firma Scholl Engberts en Schollen te Almelo, heeft op de voorstel len van de teilielarbeidersorganisaties geant woord, tun de <ioor ue ue»turen voorgestelde loonen niet kunnen worden betaald en blijk gegeven dat met den toestand van de nijver- lioikl geen rekening wordt gehouden. Besloten werd tot stichting der „later natiei.a.e Fe., e rat ie der Christelijke IBouw vakbonden." Het ont wer p-statuten, dat door het Voorbereidend Comité was ontwor pen, werd met- algemeene stemmen goed-: gekeurd. PRIJZEN VAN EANDEHIJEN. Te Gorinohem zijn 54 H.A. gras- en bouw land, waarop twee bouwmanswioningen, gele gen in de Alblasserwaard, bij publieke vei ling voor c. a. 118,000, verkocht d.i. aldus nabij 2200 per H.A. Voor eetugen lijd geleden bracht in die streek het land van f 3000 tot f 4000 per ■H.A. op. Niettegenstaande den slechten toestand van den tuinbouw worden aan den Langendijk (N.,H.) nog bij voortduring hooge prijzen voor het land besteed. Herhaaldelijk besteed de men ODgeveer f 100 per snees, d.i. 1/42 H.A. Te Zuid-Scharwoude werd heden land verkocht voor f 5000 per H.A. Luisterrijke plannen. De afd. Purmer der HoU. Mij. van Landfooow heerft het initia tief genomen om in het volgende jaar luister rijk te herdenken, dat de Purtmermeer vóór 300 jaar werd drooggelegd. i Prils van 10000 12006 15 0 127£' 1000 154 tCC69 +00 44H 8446 19076 200 619 2 45 4 9 14r'C0 16122 20681 IOC 32S"> *49« 4*810 97 13934 179-5 19448 19454 19S78 20464 Prnzen van 190 (eigen geld 5 1915 4204 6102 8473 11178 13563 15983 13380 11 53 6 41 84 113(7 13713 16001 18443 1C0 20C7 72 51 8684 6 21 15 68 24 2253 4393 84 8716 11552 85 57 18541 32 24E3 4547 6343 8824 -<913301 16117 47 67 95 4689 6535 38 J1659 50 51 51 72 2514 4735 53 94 11878 86 80 18682 243 89 4815 55 8900 12027 13982 16260 18851 71 2736 22 6692 9112 49 14147 16311 55 306 37 48 6855 14 12230 14293 65 95 97 2815 88 59 59 52 14356 16473 18932 421 2981 96 6961 9286 12305 14585 1655U 19133 30 3025 4925 74 9313 12432 14823 16725 34 82 48 31 82 9487 89 15019 16804 74 520 3101 72 7083 9522 94 15177 62 19286 27 42 5261 7117 9625 12575 82 16921 20004 74 3244 5318 7211 9708 97 8417220 20122 653 3431 65 82 37 12590 15228 54 20322 792 74 5454 7304 97 12721 41 74 20499 837 350/ 57 23 9814 i 3028 51 17435 20538 40 50 92 7485 90 4515327 79 20620 73 3617 5574 7606 10152 13166 97 17573 86' 1002 27 5720 93 10339 13204 15426 17 734 20721 1299 73 31 7836 49 13303 3517958 20880 1364 3768 5861 8131 10503 13553 76 18034 20931 1403 75 5930 59 28 71 15537 89 2 65 1504 3871 61 6374 93 74 52 18125 15195 1643 3906 6025 844310646 90 57 1823 2 4 1752 20 40 44 75 94 15730 38 1839 4151 77 71 10933 13612 15919 18331 Later allosbaar. 33 2581 5045 7531 9837 11762 14307 76 192695 37 2629 5110 51 47 11844 32 8419315 42 34 89 61 68 48 63 85 23 43 95 5249 73 86 54 87 87 70 49 2719 oO 7616 93 75 14400 I7j03 95 190 29 54 66 9907 11923 22 78 19418 203 2866 72 78 4212074 32 17204 19 13 2918 91 92 95 79 94 53 24 56 37 93 770010003 12104 1455917316 43 57 44 5354 9 35 12 14616 32 67| 66 91 57 33 41 19 31 174O419523 76 96 77 41 62 t0 81 53 5" 308 3075 «0 6710150 12217 14700 75 14 77 91 93 00 22 8 |7eu3 T. 84 81 92 7»12 67 84 19 43 95 3145 5414 46 10241 12312 14950 49 400 63 49 55 71 30 71 84 197.4' 8 81 5510 56 10333 58 15006 ml5 13 y4 88 70U 73 12406 53 32 33 3213 5618 14 104lo 93 99 391 537 4I 26 25 01 12509 15108 50 73 82 74 te 77 41 16 ngOS 91 3319 5704 en04 78 71 42 28 6U 70 42 12 10500 12706 44 40 717 340I 67 2o 22 46 57 41 51 2 74 58 37 67 71 90 53 2O 76 79 65 68 15285 (8004 68 3539 5874 91 83 12816 1533U 1119917 74 63 5003 81^10687 27 58 52 2o042 88 68 9 401U817129U0 15440 87 o2 99 72 16 Oi 3/ 23 41 18151 20105 867 3603 34 82lu 49 60 60 66 15 69 6 57 o2 53 78 61 18222 18T 70 14 59 8310 70 81 98 27 aS 81 51 97 U 97. 94 15630 28 34 911 95 6021 18 10904 13009 38 18304 73 3704 41 91 21 11 75 10 1003 60 79 0468 3213101 99 39 td 58 60 61&3 00 50 10 15711 66 202U9 74 72 6213 74 95 57 3918402 23 1138 3362 31 >7813245 80 63 49 5/ 3978 6302 0611046 7015842 18509 61 1202 94 21 71 64 72 f5933 13 69 20 4014 28 86" 73 75 44 38 7J 38 81 6437 63 77 1334216011 54 71 1309 4133 61 8700 84 70 24 68 72 U 36 6555 35 U106 6416104 18693 80 03 4285 64 89 33 89 11 18721 91 93 98 96 98 49 13430 24 22 20334 98 4323 6621 8813 59 52 25 61 47 1400 34 36 37 63 9316234 66 7« 28 46 53 5811219 13573 40 73 79 1526 7I 6751 90 ol 96 97 68 98' 30 9i 6oU2 89II 49 1360Ü 16435 18806 20469 36 95 14 24 52 65 42 16 95 - 25 8313719 63 36205u2, 49 89 25 75 91 21D00 60 U302 44 16527 18910 41 76 7 83 55 30 9» 81 37 13809 59 83 96 27 64 74 7035 9007 11414 79 73 92 06 86 88 13915 89 69 4S2Ö 36 1628 37 54 41 4609 97 99 43 69U 1731 46 57 97 49 64 96 1804 41 9df 64 20708 75 5? 78 fad u 4761 76 910611510 7216643 97 208X1 52 85 7113 47 3514018 82 9fa c>4 76 92 59 9254 53 33 UI 19002 20902 igOO 96 73 9334 75 40 96 9 4/ o3 4803 7210 99 85 56 16701 U 71 96 21 52 94O5U601 66 2 26 96) 2qU3 63 65 11 2o 1416016811 61^^ 33 97 53 19120, 34 14201 93 43 53 716905 58; 69 10 6 ill 6 4937 66 56 4/ 78 75 93 2205 96 7415 9536 45 5003 55 65 2484 9 91 72 2552 15 7507 9611 81 89 53 53 8lr 5917016 19227, 65 17 24 9717 U7ÖÜ14304 36 3d Vorige lyst staat 19677 na 19667 Faillissementen in Nederland. Volgens nufa dedeeling van het Handelsinformatiebureau van Van der Graaf Co'a Bureaux voor den Han del zijn over de afgeloopen wedk, eindigende 28 Jan. in Nederland uitgesproken 35 faillissemen ten tegen 33 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 28 Jan. 1921 120 faillissementen tegenover 107 over hetzelfde tijd perk van het vorige jaar. Verhooging van den boter prijs. Ten gevol ge van 't weder openstellen der grens voor kaas-- uitvoer is de prijs der boter door de Eldriksche boterfabriek te Angerlo (Geld.) weder met 10 ct. per K.G. verhoogd, terwijl de directie het voornemen had, juist den prijs per K.G. met 10 ct per K.G. te verminderen. Een verschil dus van 20 ct. op een K.G. '3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 1