pbs;; rr Uit den Omtrek. BERICHTEN S0UED SCHOENWERK Is UIT ONZE VORIGE OPLAAG.1, ter— Muziek. Doodelijk ongeluk. F. C. Verselewel de Hamer met l toom zwarte Hamburgers, zeer eervolle ver melding. J. J. Philips, ie prijs raetin sead'ag bereide huiden. R. K. LEDER BEWERKERS B0ND1 Donderdag 3 Febr. had in „St. Lederbewerkersbond. I werd besloten het financieel verslag Te ruim half acht, heerschte er in T fa™rsta« J» den secretaris de bekende Guskens-zaal reeds eenl ?p T v°,ge°de vergadering te behande- zeer gezellig geroezemoes van de tal- "rt aftredeil """e11 d* rijk opgekomen leden met hunne da-! ™orzil,er de 2de secretaris, de heeren mes. Na het geestdriftig zingen vanAlders 01 Asdonk, die met algemeene- het bondslied, opende de voorzitter, j steramen werden herkozen. De voorzitter de heer Vulink, de vergadering en bracht een woord van dank voor bet in heette allen hartelijk welkom, in 't hem 6estelde vertrouwen en beloofde we- bijzonder de heeren Roestenberg en Jansen, respectievelijk bondsvoor zitter en districtbestuurder van den bond, een eenige oudbestuursleden der afdeeling Haarlem. Spr. memoreerde verder in 't kort het lief en leed, door de afd. de eerste twee jaren van haar bestaan doorge maakt, hierbij aantoonend, dat het er _r_v thans meer Clan ooit op aankomt, voor I gaan zooals die was voor 5 jaar terug en onze Katholieke arbeiders, trouw te blijven aan de Organisatie. Mede om dit te bevorderen is ook deze avond in het leven geroepen. Dergelijke avon den toch zijn een gunstige gelegenheid om de saamhoorigheid onder de leden te bevorderen, en bij de dan aanwezige vrouwen liefde voor de organisatie te kweeken. Alsnu verkreeg de heer van Santé het woord, secretaris der afdeeling, voor 't uitbrengen van ziin jaarverslag Uit dit in keurige bewoordingen saamgesteld verslag, bleek duidelijk, hoe er ook in zoo'n betrekkelijk kleine afdeeling veel gewerkt wordt, en re sultaten geboekt werden. Het dankwoord door den Voorzitter aan den secretaris gericht, werd door een krachtig applaus onderstreept. Met zeer veel succes trad hierna voor het voetlicht het „duo van Ge- mert" met zijn voordrachten en le vensliedjes Spel en zang van deze heeren, beide leden van bovengenoem de afd. was dan ook werkelijk „af". Na deze aangename verpoozing was het woord aan den heer Roestenberg, bondsvoorzitter. Spr. bracht hulde aan de afd. Haar lem, dat zij juist in deze benarde tijds omstandigheden den moed toonde, om een avond als dezen te organiseeren. Want thans meer dan ooit komt het er op aan, de menschen bij elkaar te brengen, op welke wijze dan ook, om hen in de lichten, waarom zij nu vooral in dezen critieken tijd de organisatie hebben hoog te houden Op de vrouwen vooral doet spr. een beroep. „Wan neer zij ons helpen," aldus spr. „dan zullen we het pleit winnen." Met een krachtige opwekking tot trouw, aan bond en leiding, eindigde spr. onder hartelijk applaus, der vergadering zijn rede. De voorzitter dankte den heer Roestenberg, sprak er zijn teleur stelling over uit, hoe men thanseven werkgeverszijde onze voormannen ver dacht tracht te maken, en bracht onder donderend applaus eene eere- saluut aan de kranige leiders van den R. K. Lederbewerkersbond. De hierna volgende „verloting" veroorzaakte heel wat vroolijkheid, maar vooral de „levende prijs" aanleiding toe gaf. Nadat de gelukkige winners hun prijzen in bezit hadden genomen, ver gastte het als twee druppels water op elkaar gelijkende „duo" de aanwezigen weer op hun kunst-prestaties. Ook nu weer met succes. Wat trouwens van den geheelen avond gezegd moet wor den. Veel te gauw was het uur van scheiden daar. De voorzitter bracht een hartelijk woord van dank aan allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. Spontaan werd nog gezongen „Aan U 0 Koning der Eeuwen,' waarna de aanwezigen in zeer gezellige stemming uiteengingen. Wensoht U in Uwe Huishouding ZUIVERE TARWEBLOEM KOOPMAN's Tarwebloem BJonckbloedt voor DAMES, HE£REN EN KINDERE' 425* STAATSLOTERIJ. NIETEN. AANBESTEDING. 2 Door den architect Willem Robbers te Haarlem, werd voor rekening van liet R._K. Par. Kerkbestuur van O. L. Vrouw Geboorte te Uitgeest aanbesteed: de uit_ breiding der bestaande school met vier I klasse lokalen, Ingeschreven werd door de fa. Vree. burg te Boskoop voor 70180; fa. Th. 1' M. van Deursea te Haarlem voor 69750 h Johs. Henneman te Heemskerk voor 63132; fa. W. Saeys te Haarlem voor 1; 62100; fa. N. Scheerman te Uitgeest toor 60000; fa. A. Buur te Burgerbrug 1 voor 56860; fa. W. Nyman te Heems. I .kerk voor 55500; fa. S. Butter te Alk. i\maar voor 54820; fa. gebr. Tromp te •1 .Castricum voor 54233 en fa. P. Langen. dijk te Beverwijk voor 54200. t j Het werk is aan de laagste inschrijfster J 1 toegewezen. DIRK SCHAPER. Elk der 24 Préludes van Cbopin een gesloten lied. Chopin, in alles de dichter aan 't klavier, gaf met deze Pré- II ludes van iedere caprice zijner roman- .tische natuur een korte, zeer ware uiting. Hij concipieerde ze in den hevigsten, j 'niet gelukkigsten tijd van zijn leven en vond door in zich zelf gekeerd te zijn den iil)ijna strakken vorm voor deze uiterst .gepassioneerde muziek. Vorm moet liier het woord zijn voor die concentratie van muzikale elementen, die overigens vreem^ f is aan Chopin's componeeren. Hij is oojj i In dit werk de sclioone improvisator maar hier bijzonder boeiend door d e rijke kortheid van zijn uiting. Hij is oojc r hier de antipode van Brahms, aan wiens diep-levende ziel niets ontging behalve de schoonheid. Chopin is de muzikale dichter door zijn dichter-muzikaliteitj i maar Brahms kan geen poëet worden 1 door zijn absolutisme. Dit fe in t bij. t zonder een vergelijking van hun klavier. I muziek. Ik geloof niet dat Schater deze onderscheiding maakt. Hij richt zicli met zeer sterke beheersching van eigen senti ment naar de muzikaliteit van ieder werk en brengt deze muzikaliteit zoo streng mogelijk in overeenstemming met ob- 1 jectieve muzikale wetten. Dit is Schafer's voortdurend ingespannen arbeid; dit is niet alieen zijn natuurlijke neiging, maar zijn positieve kunst tot in laatste instantiede aanslag. Dit spelen, ernstig naar binnen gekeerd, door onwrikbare gedachten geleid en altijd beschermd te gen minder reëele schoonheden, heeft uiteraard een geheimzinnige kracht voor de meesten der goede hoorders. Schater heeft als weinigen de verdienste dat liij niet tracht zijn spel een mooie gestalte te gevenhij houdt zich slechts bezig met wat hij voor de waarheid houdt. Dit is dus meteen zijn artistieke waarde en zijn eenzijdigheid. Bij Schafer komt alles voort uit de vaste beheersching zij ner muzikale idée. Welke groote resul taten hiervan kunnen komen, kunnen de nuancen van zijn aanslag bewijzen die zijn wonderbaarlijk. Zijn pianis simo kan men in stabiele graden verdeeld ftooren. En die merkwaardige stilstand van zijn kleuren kan alleen door den orgeltoon overtroffen worden. Het heeft Inderdaad iets buitengewoon bewonde renswaardigs, maar is het gevaar nu slechts denkbeeldig dat Schafer ten slot- te het vermogen tot actie van sentiment, actie van fantasie, actie van overweging^ zal gaan verliezen Hij en velen met hem zouden dan voor diepe verinner- lijking aanzien, wat in waarheid eeng verslapping van echte dramatiek is. En de kunst der wedergave is essentieel dramatisch. Schafer's origineele toe spitsing zijner muzikaliteit zal moeilijk heden geven aan dien luisteraar, die In ieder geval de individueele evocatie van den componist wil hooren. Als gesloten liederen, als gesloten ver beeldingen van hartstocht heeft de ar tist Scndier de Préludes van Chopin zeker doorleefd. De musicus Schafer heeft ze in niet mindere mate gezien ais meesterlijke caprices van geconcentreerd rythnie en pianistisch-harmomsche schoonheid. Hij heeft ze voor zich zelf gevolgd in hun schitterende verschei denheid. En ten slotte kon men weer bemerken hoe Chopiii zich door den aard van zijn muziek geheel geeft, en zijn beeld veranderen laat aoor het temperament der spelers. Het z'in de virtuozen die den componist door hein niet en door hem wel te spelen in ieder geval beleedigcn. Maar Dirk Schüier behoort tot de echte artisten en boven alle bedenkingen betreffende zijn niuzi- kale idée moet de diepe appreciatie staan voor deze merkwaardige persoon- ^kheid' F. H. A. Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur heeft »on treurig ongeluk plaats gehad nabij de Amsterdainsche Poort, wal 'n men.sohen- leven heeft gekost. De 61-jarige J. H. Nieuwcnhof, wonen de aan de Teding van Berkhoulslraat, aqhrok van 't koplichl van een aankomen de electr. tram, sprong op zyJc en werd zoo door een aankomende anto overre den. In een der nabijgelegen huizen werd de ongelukkige binnengedragen. Dr. Maurils Verleende de eerste hulp. Per brancard van den heer Mathot werd N. naar liet Gasthuis overgebracht, waar hij een uur later overleed. Voor zijn dood heeft N. nog verklaard, dat de chauffeur geen schuld aan 't on geluk heeft gehad. Een treurig, en wel tragisch ongc- Everts. d. van P. H. v, Hoof-Meijers. 7 Febr. z. van M. N. J. Roest-v. Hemeslsveld. z. van C. Duits-Smits. z. van M. J. PhiUps-Sarlemijn. Overleden: 4 Febr. M. R., 7 mud., d. v. H. T. Sontrop, (led. Oude Gracht. L. G. F. H. Poslumus-Jung, 80 j., Kamper singel. 5 Febr. J. Ammerlaan, 64 j., Kamperlaan. J. II. Nieuwenhof, 61 j., Gasthuisvest. G Febr. M. Wijker-Blok- ker, 73 j., Gen. Jouberlslraat. BOND VAN R. K. SMEDENPATROONS, V rijdagavond hield bovengenoemde bond zijn jaarvergadering in het gebouw Si. Bavo. Na een kort openingswoord, waarin de voorzitter de leden voor het jaar 1921 aile goeds toewenschte, werden eenige ingekomen stukken behandeld. De notulen werden onveranderd goedgekeurd derom zjjn kracht te zullen geven tot bloei der afdeeling. Na een en ander spoedig afgehandeld te hebben betrad de voorzitter den ca- theder om een rede uit te spreken over hetgeen in de afgeioopen 6 jaar verricht is en tevens een beeld te geven van het geen in de toekomst mofit gebeuren. Spreker begon eerst den toestand na te Ink. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: 7 FebtuarüJ. T. Tim mer en A. M. v. Lent. GEBOREN: 3 Februari: M. B. Voor broodv. Zeijzt, 2.; B. Moolende Jongh 4 Februari: A. GrillisViersma, d.; J. R. v. CittertZuijdJand, d.; H. Beute Janssen, z.; L. HofstéSemé, d.; M. KosterJansen, z.; A. Horemanv. Celder, d.; 6 Februari: F. Besseling— Ristig.d.; P. H. v. HoofMeijcrs, d.; 9. E. Boschv. Meulenaarsgraf, z.; 6 Febr. d. van C. H. M. Seignctte- BEKRONINGEN. Op de Nationale Tentoonstelling te Leiden, \an Pluimvee, Raskonijnen, enz., behaalden onderstaande stadgenooten bekroningen, n.l. de heeren G. W. Stou ten, met 41 inzendingen raskonijnen, o.a. blauw, wit en zwart Weeners, Zilvers, Havana's, Alaska's, Hollandsche, Pool- sche en Tan konijnen, 10 eere, 18 eerste, 12 tweede, 10 derde prijzen en 1 zeer eervolle vermelding. A. P. Boelsma, met 38 inzendingen witte kroppers en bruine kroppers, 7 eere, 12 eerste, 9 tweede 8 derde prijzen, 4 zeer eervolle en 1 eervolle vermelding. J. J. Philippo, met 15 inzendingen Hol le kroppers cn Goudvinken, 4 eere, 7 eerste, 3 tweede prijzen en 2 zeer eervolle vermeldingen. H. Vehmeijer, met 15 inzendingen, Hoenders (Hamburgers zwart en goud), 4 eere, 6 eerste, 3 tweede, 1 derde prijs en 5 zeer eervolle vermeldingen. P. C. Misset met 17 inzendingen Hoen ders, Leghorns, 4 eere, 6 eerste, 5 tweede, 1 derde prijs en 5 zeer eervolle vermeldin gen. Julius Wulf met witte Leghorn haan, een eerste en eere prijs. A. H. Moddenbach met 8 inzendingen, sierduiven, 2 eere, 3 eerste, 2 tweede, 3 derde prijzen. C. G. Fortgens met 7 inzendingen sier duiven, 2 eere, 2 eerste, 3 tweede en 2 derde prijzen. J. H. Wielart, met 5 inzendingen Hoen ders, Orpingtons, 1 eere, 1 eerste, 1 twee de prijzen cn 3 zeer ervolle vermeldingen. H. Riepina met Black and Tan konij nen, 1 eere, 1 eerste en 1 tweede prijs. H. R. Mulder met 5 inzendingen Leg horns, 1 tweede, 1 derde prijs en 3 zeer eervolle vermeldingen. P. A. v. d. Maaren Jansen, tnet 6 In zendingen Wyandottes, 3 derde prijzen, 1 zeer eervolle vermelding. C. Poort met Black and Tan voedster met ioneen. 2c prijs. nu, waaruit duidelijk bleek dat allea dege lijk overtuigd waren dat een Kath. orga nisatie wei degelijk reden had van be staan cn waardoor de felle concurrentie strijd door verbroedering was opgelost. Nog zijn wij niet aan het einde van onzen arbeid, aldus spreker, integendeel, de toe komst zal ons nog krachtiger aaneenge sloten moeten vinden als voorheen, om dat deze zeer onzeker is en wij terdege el- kennder moeten helpen om niet van het hellend vlak af te glijden. De sociale wetgeving eischl van ons dat wij ons ontwikkelen en als middenstan ders een groot blok vormen om niet in den strijd ten onder te gaan. Verder werd er op gewezen dit de al te lage contributie een verderf is voor het gestadig werken en er daardoor zeer wei nig gedaan kon worden. Waardoor wij bij de arbeiders ver ten achter komen. De standsorganisatie wordt in den brecde uiteengezet en getoond dat deze wel degelijk noodig was en wat er door verkregen was geworden, zoodat de be taalde contribulie daar rijkelijk uitvloei de. Met een aansporing om met alle kracht den vakbond omhoog te werken en steeds trouw ter vergadering te komen besloot de spreker zijn duidelijke rede, welke met daverend applaus beloond werd. Na een en ander tot tevredenheid beantwoord te hebben sloot de voorzilter te 10 uur deze zeer goed bezochte verga dering. GEMEENTEZAKEN. De Mariastichting. B. en W. stellen den Raad voor aan de vereeniging van Ziekenverpleegsters Fran ciscanessen van de Mariastichting té Haarlem, ter tegemoetkoming in de meer dere kosten van het bouwen eener afdee ling, uitsluitend bestemd voor de verple ging van lijders aan tuberculose, een ren teloos voorschot te verleenen onder even tueel nader door B. en W. vast te stellen voorwaarden, groot 10.000, af te lossen in ten hoogste 20 jaar, met een in 1922 te beginnen jaarlijksche aflossing van ten minste 500. De kosten dier afdeeling, oorspronkelijk begroot op ƒ25,000, zullen nu naar schat ting ƒ43,000 bedragen. B. en W. deeienin hun toelichting nog mede, dat uit den financieelen toestand der Maria-sticht\g gebleken is, dat geen bronnen kunnen worden aangewezen, waaruit deze meer dere kosten kunnen worden bestreden, hetgeen voornamelijk het gevolg is van liet feit, dat de kosten van den geheelen nieuwbouw, geraamd op pl.m. 350.000, door stijging van bouwmaterialen e.d. thans komen op plan. 600.000, terwijl wei rekening gehouden moet worden met de omstandigheid, dat de uitbreiding van de Mariastichting, bijzonderlijk het ge deelte voor tuberculose patiënten in een behoefte voorziet, en die voorziening, bij gebreke van particulier initiatief, tot de taak der gemeente zou kunnen komen te behooren. B. en W. vinden daarom hulp van ge meentewege alleszins gerechtvaardigd, waarom zij bovenstaand voorstel doen. De aflossing is op zulk een ruimen ter mijn gesteld om daardoor het financieel voordeel voor de Mariastichting zoo groot mogelijk te doen zijn en de exploitatie niet te drukken door eene te groote jaarlijksche aflossing, terwijl anderzijds het geldelijk nadeel voor de gemeente over datzelfde tijdvak verdeeld wordt. B. en W. stellen den Raad voor, de jaarwedde van den Commissaris van Poli tie, met ingang van 1 Januari 1920 vast te stellen op 6600 's jaars, met bepa ling, dat de bezoldiging na twee-, vier- en vijfjarigen dienst zal bedragen onderschei denlijk 7000, 7300 en 7500 's jaars. Door den Bond van Nederiandsche Confectiefabrikanten te Amsterdam is aan den Raad verzocht aan te Haarlem woonachtige leden van dien Bond (of zor danige andere werkgevers, als daar voor in aanmerking komen) een subsidie te verleenen van ten minste 10 van het normaal door hunne arbeiders ver diende loon voor door hen uitgekeerd en nog uit te keeren wachtgeld. B. en W. meenden eerst afwijzend te beschikken, doch nu nader in het licht is getreden, dat steun als gemeente be moeiing alleszins gerechtvaardigd mag hccten, achten zij, behoudens dan nako ming door Rijk en werkgever van hunne te dien aanzien geldende verplichtingen, toepassing van de Regelen, ncdergclegd in de circulaire van den Minister van Arbeid, gedateerd 11 Oct. 1920, in het onderhavige geval geboden. Dc motieven door den Minister in laatstbedoeld schrijven aangegeven als taak, welke de gemeente in hanr helmo lol tfcJi hooit te trekken, onderschrijf zij ten volle. Daarom stelten B. en W. voor, bedoeld ten bedrage van hoogstens 10 van het uit te keeren wwhtgeld ingaande 13 December 1920, tot wederopzeggens te verleenen, onder nalevingen op den voet van het bepaalde in vorenaangehaalde circulaire doch eerst indien B. en W. vol doenden waarborg hebben verkregen dat Rijk en werkgevers hunne geldelijke en andere verplichtingen te dien aanzien na komen, alsmede onder eventueel nader door dat College te stellen voorwaarden. AFSCHEIDSVOORSTELLING JAN C. DE VOS SR. Zaterdagavond nam „Jan C." te Haar. lem van het tooneel afscheid, dat hij ja. renlang heeft gediend. Hoe welgezind men den sympathieken acteur ook hier is, bleek wel uit de overtalrijkë opkomst. Alle ran. gen. belmlve dc loges, waren bijna geheel bezet. En dit afscheid was voor het Haar. leimsche schouwburgpubliek tevens een aangename kennismaking met bet knappe gave tooneelspelletje van Jan Feith „Het wonderkind". Van begin tot het eind houdt dit naar het leven geteekend gebeuren de aandacht gespannen, dank vooral ook bet eerste klasspet van alle spelers. Zooals Annie van Ees bet beklagens. waardige „schaak-wonder" weergaf, was de uitbeelding geheel af. Herhaaldelijk' mocht zij dan ook een uitbundig succes oogsten. De ernst en de klim is in dit stuk uitstekend in evenwicht gehouden en bo. venal blinkt in dit opzicht uit de kostelij. ke scène in het tweede bedrijf tussehen den piccolo van Grand Hotel en 't schaak', wonder. Jan C. de Vos Jr. en Annie van Ees gaven hier een uitmuntende en sym. pathieke vertolking, waarvoor hen wel. verdiend een groot applaus ten deel viel Voor „Jan G" heeft dit stuk de rol van grootvader, waarvan hij een zijner mooi ste creaties heeft gemaakt, zoodat het geenszins de sympathieke stemming te. genover den acteur alleen was, die zoo dikwijls de handen van het publiek op elkaar brachten. Piet Bron was goed als impressario. Wij meenen dat „Het Won. derkind' nog wel eenige malen met succes in Haarlem zal kunnen worden opgevoerd Het is een aanwinst voor het repertoire van „Het Hofstadtooneel". Na afloop van de voorstelling bleef het publiek nog even wachten om den schei, denden acteur te kunnen huldigen. De heer Dr. J. F. M. Sterck maakte zich tot tolk zijner vele vereerders, sprekend vooral na. mens de Schouwiburgcommissic en de afd. Haarlem van het Ned. Tooneelverbond, door onder woorden te brengen dat het schouwburgpubliek' Jan de Vos noode het tooneel ziet vaarwel zeggen. De heer Sterck prees het immer diep gevoelde spel van den scheidenden acteur en herinnerde aan zijn succesrollen in vele stukken in den loop der jaren door hem gespeeld. Hij sprak echter de hoop t#, dat al verlaat de Vos het tooneel, wij hem niet voorgoed zullen missen. Immers is de heer de Vos van plan zich aan de journalistiek te wij. den en de hoop is gewettigd dat nog vele geestige stukjes uit zijn pen ons zullen be„ reiken. Dr. Sterck overhandigde Jiem een hveetai kransen en „een omhulsel met inhoud". De heer de Vos dankte voor de harte, lijke belangstelling, Haarlem zal hij immer met genoegen gedenken. Hij heeft gemeend nu afscheid te moeten nemen van het too. neel, omdat het niet zoo goed meer gaat als bij dat zelf zou willen.,Daarom heeft hij- gemeend, dat het nu zijn tijd van gaan was. Hartelijk applaus, en daarna viel het doek voor 't laatst tussehen Jan de Vos en het Haariemsche schouwburgpubliek. VRAAGT DAM UWEN WINKELIER „KRISTAL" Deze wordt geleverd onder Controle van het Station voor Bakkerij' en Maal derij te Wageningen. H. F. C.—A. D. o. (2—2) Weinig publiek was getuige van dezen strijd, toen circa twee uur onder leiding van een voor ons onbekenden scheids rechter werd begonnen. Het Haarlemsclic elftal zag er aanvan kelijk aldus uit: Schouten Bijvoet, Sigmuml Brands Verweij, Reijdon v. Beehum, Bendicn, Laan, Carter, Engel Onmiddellijk worden -wij onthaald op 'n zich vlug verplaatsend spel, aan Haar lem's kant wat aanval betreft meer door individueel spel, terwijl dc Hage naars meer combineereD. Er is nog pas kort gespeeld als het Haariemsche doel op zeer gelukkige wijze ontkomt. Bij een aanval der Hagenaars wordt rakelings naast geschoten. Even later ontstaat voor het H. F. C.- doel een worsteling, waarvan het slot was dat Bijvoet den bal wegsloeg, zonder dat de scheidsrechter *t blijkbaar gezien had Hoewel A. D. O. hevig protesteerde liet de man althans kalm door spelen. H. F. C. werkte hard doch strandt ook op het soliede achterspel van A. D. O. Wanneer Engel eens zijn tegenstander te vlug af is, neemt deze hem op min der faire wijze, waarna aan H. F. C. een strafschop wordt toegekend. Laan geeft den Haagschen doel verdediger geen kans en H. F. C, leidt alzoo met 10. Over het algemeen heeft H.F.C. ditmaal niet over pech te klagen, want enkele maifn komt de paal hen te hulp. Vooral de rechtervleugel van A. D. O. breekt herhaaldelijk vinnig door. Bij dc Haarlemmers valt op een gegeven oogen- blik Laan uit, als hij wederom last van zijn knie krijgt. Sypestein komt hem vervangen, waarna Sigmond naar de voorhoede verhuist. In den Haarlemschen aanval kan al leen het spel van Carter en v. Beekum ons bekoren. De rest, vooral Bendicn, is. zeer zwak. Rust breekt aan met 1—0 in II.F.C.'s voordeel. Vrij spoedig wordt de strijd weder hervat cn al dadelijk ontwikkelt zich weder een vlug spel. Vooral A.D.O. werkt hard en dringt H F.C. eenlgen tijd op digen helft terug. I)e Haarlemmers verdedigen taai. Eindelijk bezwijkt ech ter Schouten als na eer. Haafiscbcs aas- val die middenvoor van kort bij een hard schot inzendt. De strijd om de leiding is nu zeer vin nig. Wij dachten H.F.C. deze te zien lier- nemen ais Carter en fraaien kans krijgt doch ongelukkiger wijze gaat de bal juist naast. Dan is A.D.O. weer aan (]en beurt en wanneer in de H.F.C.-achter- hoede eens even wat te veel getalmd wordt met wegtrappen, wordt dit H.F.C. noodlottig. Een snel toeloopend Hage naar althans ziet kans te doelpunten. Het publiek moedigt H.F.C. nu luide aan. De spelers geven zich nog eens extra, doch bet hielp niet. Een fraai vliegend schot van Sigmond verdiende inmiddels- meer succes. Dc hoekschop welke het resultaat was le verde mets op. Nog circa vjjf minuten is te spelen. Van Beekum werkt als een paard, en eenige veigeefsehe pogingen komt toch het rw lang begeerde punt. Als nJ. hij handig en mei hetft opgebracht TWEEHUIJSCN iWBTtUOOMJSMT ambtenaren, maar niet dat dat twee amb tenaren der Werkloosheidsbestrijding zijn. IJMUIDEN. Ten nadeele van den ma troos t, van den stoomdrifter „Holland V, IJ. 381" werd een Engelsche jumper gestolen. De politie heeft den dader opgespoord. Vjjfds Klasse. Dertiende Lijst. Trokking van 7 Februari, kan hij nog juist voorsetten. Sigmond f VOQ0, No. 3490, 21461, 21589. vangt den bal op en gééft van korten f 400, No. 1302, 2974, 4046, 9720,14*341, afstand aan den A.D.O.-doelverdediger 14633. het nakijken. (2—2). De resteerende mi- f 200, No. 6260, 6507, 7991,18469,19920j nulen verliepen zonder noemenswaardi- 20564. ge gebeurtenissen en als einde aanbreekt f 100, No. 2742, 4309, 9053,9088,10956, is de Stand gelijk. I4S74, 16471,15865,19633,20889' De Hagenaars protesteerden legen hel 21395. niet toekennen van een strafschop voor PRIJZEN VAN 70. rust. Volgens de hierop betrekking heb- 88 2863 6331 9916 12984 15730 18841 21200 bende bepalingen moet in zoo'n geval 102 2961 6419 9917 13137 1584C 18935 21252 onmiddellijk na den striid de strafschop 189 3136 6666 10049 13232 15852 18952 21277 onmiddellijk na den strijd ae straiscnop 31gl 10m lg8n lggg4 21323 (al of met juistjgenomen worden. 292 3227 6832 10172 13854 15898 19153 21366 Het had eerst heel wat voeten in dc 357 3480 6883 10267 13357 15907 19205 21471 aarde voordat het veld ontruimd was. 629 8516 6971 10371 13452 15955 19285 21483 Dan wordt de strafschon eenomen en 689 3538 8980 10707 *3472 16203 19811 21597 Dan wordt de stratscliop genomen en &2d 364Q ?(m 10729 13S6S 16244 19e99 2i615 met een geweldig hard schot werd de 929 3687 7277 10821 18616 16652 19827 21626, bal in doel getrapt. Voorloopig blijft dc 949 3746 7383 11011 13656 16709 19SC8 21642 uitslag echter 2—2. 1142 3931 7446 11279 13838 16728 19375 21663 Wii snraken na afloon nog even den 1312 *°°7 7000 H340 13906 16888 19896 21666 Wij spraken na afloop nog even <ten R447 ls92€ 19947 19g48 21709 scheidsrechter en deze deelde ons mede 1481 4330 7m n5U 14052 170ec 199s;i 21786 M naar zijn meeuing het protest weiaif 1660 4874 7953 11803 14070 17129 20309 21859 zou geven daar hij posiüef beweerde 1696 4535 8005 12059 14130 17161 20329 21861 coen overtreding gezien te hebben 1718 *563 8062 12129 14407 17698 20332 21865 geen overtreding gez.eu te nennen 1g61 1Jffl 1460g 17m 21881 Wat de strijd zelve betreft, over het 1867 4987 8216 122oi 14666 17601 20390 21978 geheel genomen waren de Hagenaars 1875 6033 8263 12237 14677 17868 20490 22033 iets sterker Vooral hun voorhoede ver- 1905 5034 8516 12245 14710 17956 20517 22242 toon,te veel beter spel 1967 5083 8601 12258 14711 18043 20535 22278- Deler P'\. 1959 5106 8689 12258 14967 18117 20573 22281 Bij H.F.C. noemen wij van Beektun en 19fl7 5295 8785 12435 14970 18146 20625 22341 Reydon. Schouten heeft goed z.yn doel 2009 5442 8856 12592 15025 18157 20637 22372 bewaakt doch af en toe uiterst ge- 2017 6443 9052 12607 15098 18331 20688 22480 2063 6479 9121 12650 15166 18538 20812 22619 gevaarlijk. IIWP.M 2098 5718 9148 12695 15250 18658 20863 22547 CONCORDIA I—ZWALUWEN I 2315 gg74 9175 12773 lg3S1 yg6j29881 22554 Concordia I ontving Zondag het eerste 224g 5921 9414 10339 15368 18687 21187 22.566 elftal der Zwaluwen uit Amsterdam om 2249 6047 9450 12950 15402 18741 21143 22999 een vriendschappelijken wedstrijd te spe- 2368 6099 9573 12952 16715 len. Jammer dat Zwtjjtwen niet geheel voltallig was, zoodoende werd aan beide zijden met 10 man gespeeld. Concordia speelt legen wind en beide ploegen zijn tamelijk tegen elkaar opgewassen met de gastheeren iets in de meerderheid. Voor al de vier man sterke voorhoede van Con cordia is goed op dreef en weet voorrust dan ook tweemaal te doelpunten. Na rust spelen Zwaluwen tegen wind en hebben zij niet veel kans meer. De enkele door braken worden door backs en keeper schitterend weggewerkt. De vlugge voor hoede maakt nog drie goals en als scheidsrechter Maaskant het einde blaast, heeft Concordia dezen zeer geanimeerden wedstrijd gewonnen met 5—0. Een woord van hulde aan de voorhoede, die zoo su bliem speelde, is zeker niet misplaatst. CONCORDIA III—GF.EL-ZWART III. Om even half een stelden beide elftal len zich op en bleek het spoedig dat bei de elkander niet veel toe zouden geven; Concordia speelde tegen wind en kon 17 3019 5946 9062 11484 14246 17139 20090 37 8044 590Ö 91.31 11535 14257 17291 20107 164 3082 5984 9165 11562 14297 172. 3 20179 196 8087 C022 9182 11573 14304 17231 20257 226 3102 6040 9183 11605 14337 173S9 20292. 254 8103 0045 9278 11660 14339 J743J 20319 263 3174 6063 9305 11782 14343 1743,1 20352 310 3179 6108 9312 11786 14363 1750( 20383 848 3183 6123 9327 11850 14364 17579 20388 865 3253 6152 9887 12027 14392 17588 20397 406 3299 6166 9397 12103 14448 17591 10422 415 3399 6185 9400 12141 14477 17618 20429 449 3433 6202 9402 12198 14487 17620 1)440 466 3457 6215 9409 12213 14578 17619 10467 491 3511 6231 9452 12217 14688 17711 70472 665 3522 6243 9470 12260 14626 17793 i'0538 633 3526 6302 9490 12304 14634 17799 0539 661 3529 6343 9503 12343 14692 17837 20547 666 3539 6401 961.3 12363 14702 17858 0 56 767 8643 6422 9617 12384 13706 179*20 :.(i592. 782 8654 6424 9520 12389 14749 17929 624 800 3681 6457 9534 12449 14768 17942 1(630 870 3692 6477 9555 12456 14803 17958 2 1650 904 3782 6548 9581 12457 14825 17972 29684 925 8856 6633 9585 12470 14867 18055 20726 928 8871 6682 9649 12523 14869 18031 20904 966 3893 6694 9656 12546 14881 18168 20927 985 8944 6708 9680 12574 14886 18194 20975 998 3976 6745 9693 12680 14929 1822 21000 9721 12601 15017 "132.'' 1 21011 1026 3977 6769 niet verhinderen dat Geel-Zwart eenmaal 1(^3 3992 6773 9735 12011 16104 18263 21016 doelpuntte. Eenige scholen van Geel- 1048 4033 0778 9742 12617 15146 18345 21161 Zwart gingen over en een paar andere 1223 4051 8808 |7^| 18465 21236 werden door den kiemen Concordia-kee- J270 4939 7009 9331 12681 15176 18477 21243 per mooi weggewerkt. Rust trad in met 1287 4086 7037 9850 12684 15223 18512 21256 0—1. Na rust was het Concordia, die 1337 4093 7092 9862 12741 15254 18534 21318 sterker was en at spoedig was het 1-1. 1388 4099 7103 J2777 lw23 J8Ö45 21372 Keeper en backs waren op hun post en 1401 4202 7232 ggg5 12784 15464 18552 21396 keer op keer moesten zij den steeds op- 1445 4207 7827 9949 12804 15482 18555 211497 dringende Concordia-voorhoede terug- 1457 4291 7336 9957 12809 15617 IS06I 2 8^ dringen. Einde kwam met gelijk spel, 1498 4318 73^7 10070 12938 15561 18626 21Ö46 waar beide elftallen mede tevreden kun- fil| 4449 749g 10089 12991 16589 18699 21671 nen zijn. 1530 4463 7542 10095 13013 15632 187-52 21672 1530 4524 7557 10191 18026 15635 18821 21635 Aan de Redactie van de Nieuwe Haar- 1539 7501 10199 13O08 15695 18870 21714 Icmschc Courant. 1668 4546 7587 10249 13093 15781 18900 21729 In uw nummer van Vrijdag 4 Febr. 1690 4564 7695 10250 13164 15778 18987 21756 komt voor een artikel „Er naast," waar- 1712 4587 7803 10|^ ^176 45894 19006 21791 van het laatste gedeelte bij velen het ver- 1768 4643 7689 10374 13201 I5b16 19007 21831 moeden kan wekken cn ook heeft go- 1773 4646 7704 10394 13219 16017 19041 9 wekt, dat ik eenige aanleiding zou hebhen 4720 7g25 10450 13222 16133 19098 21991 gegeven tot het schrijven der beschoti- -170R 4752 7956 10480 13260 16170 lf-101 22067 wingen over bezuinigingin de Stads- 1813 4755 7962 10462 13275 16241 19113 22089 1870 4805 8003 10492 13295 162"4 19121 22Uio Editie door Verrekijker. ^3 Hgj 8004 10521 13300 16302 19122 22111 Ik acht mij daardoor verplicht te ver- jggg 4855 8038 10660 13335 16345 19182 22162 klaren: 1975 4873 8035 10602 13341 16SÏ5 19142 22168 a. dat die artikelen zonder eenige voor- |0jg 4879 8153 10880 16412 19207 22300 kennis van mij zijn geschreven, 22g4 4901 8278 10746 13505 16459 19237 22304 b. dat de inlichtingen, waarover Ver- 2305 4922 S290 10761 13506 16472 19247 22327 rekiiker beschikt hem niet door mü 2312 4961 8814 10806 13612 16522 39350 22371 rekgker beschikt, hem met door m,j *0^ 13650 166]9 lg410 99377 zijn verstrekt. 2337 5999 g368 10g29 13685 16620 19471 '22409 Bovendien stel ik er prijs op, u mede 2408 6025 8402 10845 13721 16622 19643 22415 te deelen, dat mij van een antagomie tus- 2414 6027 8441 10681 I3727 18°43 19547 22436 1 - 1 2421 6041 8479 10396 13,79 1604 G 3 J.'GO „2462 sehen twee ambtenaren b»j den Dienst der g482 108g7 18eBg 16666 19566 90474 Werkloosheidsbestrijding niets bekend is. 244g 5459 5599 10942 33870 16729 19581. 22561 Met de opneming van het boven.-:laan- 2480 5208 8558 10986 18876 16747 19638 ?7804 de zoudt u mij ten zeerste verplichten. 2529 5280 8582 11010 16834 19656 22716 U bij voorbaat dankend voor uw wel- 0g75 r17r 5399 ij]29 18955 16897 19666 22773 willendheid. 2698 5477 8667 11171 18992 16901 19687 22786 Uw Dw 2705 5508 8718 11240 14025 36942 19814 22890 r «lR, na«'eii 2746 5536 8735 13258 14079 16996 19817 22863 C. SORGDRACEh. 278g 8741 ijogg 540*4 17007 39910 22874 Directeur der Arbeidsbeurs. 3910 5660 8843 11803 14108 17031 20026 22886 Haarlem 5 Febr 1921 2847 5670 8859 11332 14113 17035 20035 22888 Haariem, 'e»>' 2856 5755 8872 11336 14160 17037 20037 22919 Naschri/t der Redactie. Wij hebben 2g7g 5934 8980 44354 44433 47939 20039 22931 geen aanleiding bezwaar te maken tegen 9394 5339 3939 11410 14206 17082 20053 22936 opname van dit ingezonden stuk, doch 2963 5886 9037 11420 14216 17100 20086 229g evenmin voeten wij behoefte 0111 van het 5903 door ons geschrevene iets terug te nemen. jn vorige lijst stond5944, m. z. 58441 Een kleinigheid dient even geroetiviseerd: 22088 m. a. 22089. j,rvv. Wij schreven wel dat er antagomie ^9 gt°ndS 18 W 1 heerschte tussehen twee ondergeschikte

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2