Wisselkoersen en koersen van Bankpapier ■UHII Jongste Bediende m Onze geïllustreerde Kalender n mm mn telegrammen. mmnmnmmmmmu Duinaardappelen NIEUWE ZUID-HOLLANDER USSE. ftdvevientien Flinke Dienstbode m INGEZONDEN VRAGENBUS. Korte Berichten. LAATSTE NIEUWS Marktnieuws. gebr. gerzon Vraag en Aanbod |J Advertentiën M U m Vraagt een proefexemplaar aan van de Het aangewezen dagblau voor Gouda en omstreken DE V1SCHVOORZIENING. KJv. vrouwenbond. DE SLOOT AAN DE MEER EN DE HOUTSTRAAT. 'kabinetscrisis in zweden. Medegedeeld door DE NIEl OFFICIEEL LATERE KOERS birlijn 4.95 5.05 4.95 5.05 Bankpapier 5.- 5.10 5.- 5.10 PARIJS 21.12H 21.20 21.10 21.17% Bankpapier 21.20 21.30 21.20 21.30 BRUSSEL 22.10 22.20 22.05 22.15 Bankpapier 22.20 22.30 22.15 22.25 WEEHEN 0.65 0.70 0.65 0.70 Bankpapier 0.55 0.60 0.55 0.60 LONDEN 11.34 11.35 11.34 11.35 Bankpapier 11.35 11.36 11.35 11.36 STOCKHOLM 65.40 65.60 65.40 65.60 KOPENHAGEN 53.50 54.— 53.50 54.- 51.50 52.- 51.50 52.- BAZEL. 47.80 47.90 47.80 47.93 NEW-YORK 2.90 2.91 290 2.91 franciscus hendrikus VAN EMMERIK, Ca&sière WERKSTESI een slagersknecht In aansluiting op onze mededeeling be treffende het voor onze abonné's tegen lagen prijs (60 ets. per exemplaar) be schikbaar stellen van een geïllustreerde kalender, berichten wij. dat wij voor degenen die hiervan nog geen gebruik maakten, als nog gelegenheid bieden deze te bestellen of aan ons bureau Nassaulaan 49, Haarlem, af te halen. DE ADMINISTRATIE. Wij hadden gehoord, dat de vischvoor- xiening, van gemeentewege geregeld en eenige maanden geleden begonnen, een doodgeboren kindje was geworden. Wij togen op onderzoek uit en de heer de Jonge, onder wiens leiding deze visoh- voorziening staat, deelde ons, op ons ver zoek, mede, dat integendeel het wicht in goede gezondheid verkeert en zijn ouders er best tevreden over zijn. Ruim 6 maanden laat de gemeente zich nu met „dezen tak van dienst" in en de resultaten zijn bevredigend. Gemiddeld werd een iooo visch per week omgezet. Dit bedrag steeg soms tot 1400 en daalde ook wel eens tot 200. Het aan tal ponden visch, dat verkocht werd va rieerde van 4000 tot 8000 pond per week. Dat de eenc week meer verkocht wordt dan de andere ligt heel dikwijls aan den meerderen of minderen aanvoer van visch te IJmuiden. Behalve deze door de ge meente onder de ingezetenen gebrachte visch was ook de verkoop van vcruurzaam- de visch, waarop de gemeente controle heeft, bevredigend. Dat is visch, als pa fing, bokking enz., waarvan dc verkoopers door de gemeente de inkoopsprijzen laten controleeren en waarop hen dan door de gemeente een zekere winst toegestaan wordt. Het groote voordeel van de vischvoor- ziening, zooals die in Haarlem geregeld is, is niet alleen dat zij visch onder de bur gerij brengt, maar ook dat zij prijsrege- lend optreedt. Want het is duidelijk', dat ook de winkeliers die zich niet onder de controle van de gemeente hebben gesteld, hun prijzen niet ver boven die der ge meente kunnen stellen en de heer de Jonge gaf ons als zijn overtuiging te kennen, dat, wanneer er van gemeentewege geen corn fcrole bestond, de prijzen van visch zeer omhoog zoudSn gaan. Deze vischvooraiendng, zooals zij nu is geregeld, brengt, zoo vertelde ons de heer de Jonge, voor de gemeente geen kosten mede. Alleen betaalt zij 2000.— voor een controleur. Het bedrijf bedruipt zich zelf, maar naakt ook geen winst. Wordt de eenc reek wat verdiénd op de visch, dan vordt zij dc andere week weer wat goed- cooper verkocht en gaat de winst daar- tan weer op. Wij vroegen den heer de Jonge of de goede verwachtingen die men van deze risch voorziening had. in vervulling waren gegaan. Over het algemeen was de heer de Jon- ze nog al tevreden, doch z.i. kan de omzet zeker 12.000 per week worden. Maar de laatste maanden waren de prijzen van visch in IJmuiden zeer hoog. Juist Maan dag begonnen de prijzen weer te vallen, zoodat nu de omzet wel weer grooter zal worden. Over den vischverkoop valt nog mede te deelen, dat deze in de arbeiderswijken (Amsterdamsche en Leidsche kwartier) is tegengevallen, terwijl de omzet grooter was in de middenstandscentra als Klever- park en Zijlwcg. De beer de Jonge meende jat te moeten toeschrijven aan de nog te hooge prijzen van de visch, zoodat die zoor smalle beurzen nog niet te betalen is. GEVONDEN VOORWERPEN. - Terug te bekomen by: D. Vermaas, RuysdaelsUaat 3, portretalbum; W. Vo«, 2de Zuid Polderstr. 59, collier; J. H. Huls hof, Jouberlstraat 25zw., dasspeld; Pronk, Gen de Wetstraat 8rood, dasje; Gem. Rei niging, zwarte hond; A. Dumeine, Kruis straat 37, bruine handschoen; K. K. Tihijs- sen, Frans llaisstr. 53, Dobennann pin cher; R. de Kruyf, Gastihuisilaan 44, rijwiel hand beschermer; E. Brands, Juilianapank 38, Schoten, Dobennann pincher; J. B. Wijland, Potgieterstraat 15, grijze kinder handschoen; M. Meylen, Voorzopgstraal 14, wollen hecrenhandsohoen; D. de Vries, H. v. Alphenstraat 4, muziekstuk; v. (L Burg, De Glercqstraat 93, zakmesje; Bureau v. Politie, Smedestraat, Ladetrek kers; P. Gerrits, Zoetestraat 1, zwarte kindcrporlemonnaie; Pastorie R.-K. Kerk, Nieuwe Groenmarkt, rijwiel; C. E. Sam son, Duvcravoordeslraat 90, speldje; M. Evers, Voorzorgstraat 43b, sleutel; B. v. Kessel, Kennomerstraat 20rood, dames- iascti; F. v. d. Ploeg, H. v. AiphensLraat 22, zilvenbonnen; T. Koer, Koudenliom 13 (Noodwoning) rillvertooii. GEVONDEN. VOORWERPEN. Spoor, Zonnestpeg 3, Trarnabonnc- menl; J. v. Thienen, l-'raokestraat 9, Broche; W. v. Dorp, Zuid Schalkwijk 4, blauwe Coin tuur; Kaar.se! adeveer Spaarne 10, Geldzakje; T. H. de Lief de, KI. Heiigland 75, Hondenzweep; A. Verhagen, Parklaan 8, Hond (teel); Mej. Bruins, Bakenessergracht 66B, Hondje (reu); D. v. Op'.oo, KI. Hout straat 81r-, kisje Ramen as en Uien; J. P. Heijmes, Graaf Willie instraal 29, Manchetknoop; De Wildt, Politiebu reau Smedestraat, Muilkorf; J. v. d. Bijl, Pres. Steijnstraat 73, Portretten; L. Wolf, Scheepmakersdijk 34,Vloer kleedjes; P. J. J. Smit, Gr. v, Wied- straat 19. zakje Rogge; i. Weltevreden, Spaurnd-ammerweg 13, Schoolboeken; II. J. Zwaanswijk, Gr. Heiligland 21, koekPo itiebmeauSmedestraat, Cein tuur; C. v. Boeket, Oranjeboomstraat 14, HeerenhandschoenP. Komen, Grebberstraat 3d, Handschoen; T. Beltman, Westergracht 47, grijze Kin- derhandschoen; Bijster, Amsterdam sche vaart ('8 grijze Dameshandschoen; A. v. d. Vlies, Koudenhom 9 (nood woning), Kinderjasje; H. Erbrink, v. Loostraat 16, Kindermuts; M. W. v. Burkum Groenendaa.s,eeg 11. Portret ten: J. v. Dijk. A. L. Dyserinckstraat 69. Portefeuille: B. de Vries. Gen. de Wetstraat 4, Meisjesschort: C. Mun- nik. Öranjeboomstr. 65. FrÖfcelschrift- H. v. d Heuvel Doslstraat 25. Huis sleutel: J. v. d. Meulen. Pres. Steiin straat 13. Scholen. Tascltjc: G. Bus selman. Scholerweg 98r.. gidize Cein tuur: Hollander. Jansstraat 10 ge ruite Ceintuur: W. H. Smit. A. L. Dv.verimckstraat 114. wollen Kinder- handschoentje; B. J. W. Lacel. Zuider- siraat 14. Dameshorloge; N. W B. Peule. Doelstraat 24r.. .Bruine Por- tenionnaie: J. J. Surendonk Oude Groenmarkt 10. Poesje: W. v. Duiin Schelpenplein 9. Zandvoorl. bruine Rozenkrans- W. Kranenburg. Alb. Thiimstraat 35. Xaschje, „KlNDERVOEDiNG." De Vereeniging „Kindervoeding'' dealde in de aigeloopen week aan warm voedsel uit: Maandag 196; Dinsdag 190; Woensdag 190; Donderdag 192; Vrijdag 197; Za terdag 181 porties. PERSONALIA. Bij den dienst der Directe belastin gen is ingaande 1 Maart bencemd tot iiSspecteur te Enschedé E. J. D. v. d.. Eynjde, thans part. klerk aihier. VEREENIGING WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Het Maandelijksche overzicht van deze vereeniging is als volgt: In Januari ia uitgegevenBrood f 75,53 Wekelijksche ondersteuning f 541.2, Los se giften f 45,23, Diversen f 13,85. Dat, is totaal t 675,86. Op den feestdag van O.L. Vr. van Lourdes herdaoht de afdeeling van den Ji.if. Vrouwenbond haar patroonfeest. Des morgens werd tot intentie der leden een H. Mis opgedragen, waaronder generale H. Communie. Vele leden namen hier aan deel. Des avonds te half acht werd op de bovenzaal van „de Witte Zwaan" een gezellige bijee „omst ge'.ou lcn waa - op door de damestooneelisten onder re gie van Mej. M. van der Poel, een drietal blijspelletje3 werden ten gehocre gebracht Onder de bedrijven zongen de aanwezigen eenigo kerkelijke liederen. De ZJSerw. Heer Pastoor drong er bij de jonge leden op aan hun aan te sluiten bij de propagandaclub. en W. schrijven aan den Raad o. m. het volgende Naar aanleiding van meermalen in Uwe vergaderingen gehouden besprekingen over het dempen van de sloot aan het einde van de Meer en de Houtstraat in deze emeente hebben wij on3 in ver binding gesteld met de eigenaren dier sloot, de heeren P. van der Wel, alhier, en 0. D. Zaneveld te Scheveningen. Beide heeren hebben ons machtiging verleend tot het dempen van de sloot, het nggsn van een riool daarin en het plaatsen va» een hekwerk daarop, doch rijn niet be reid in de daaraan verbonden kosten bjj te dragen. De door den Gemeente-opzichter over gelegde begrooting stelt de kosten op totaal f 1554.25. Eene dergelijk hooge koetenraming had den wij niet verwacht en bij bestudeering van dezelve is het ons niet mogelijk ge bleken haar tot een minder bedrag terug te brengen. De vraag rijst nu in deze uitgaaf gewettigd. Ons College is overtuigd, dat de toe stand daar ten plaatse niet bestendigd kan blijven. Van particuliere zijde echter is niet een zoodanig onderhoud van de sloot te verwachten als noodig is, omdat de spoedige vervuiling geweten wordt aan het in die sloot uitloozende gemeenteriool Deze bewering is niet geheel ongegrond. Daarom stellen wij U voor het onder houd van het gewraakte gedeelte sloot voor rekening der gemeente te nemen en het jaarlijks eenige keeren te laten uitbaggeren. Blijkt, dat deze maatregel niet voldoende is, dan kan alsnog tot demping en rioleering worden overgegaan. NOORWIJKERHOUT. Geboren: Bona, d. van H. Augustinus' en M. L. de Ridder, Johanna Elisabeth, d. van P. G. Koelewijn en J. van den Berg; .Wilhelmus Johannes, z. van W. J. Kaptein en H. van Diemen. - Leo- nardus, z. van L. Zonneveld en H. J. van Straelen. Felix Jozef Carel, z. van J. J. Eerstens en J. B. L. Dec kers. Overleden: Vincent Winke, oud 88 jaar, te Hilsersum. Ondertrouwd: Jacob Schaatsenberg en A. C. van der Zwart. Getrouwd. Oh. Th. van der Raadt en H. M. Nulltes. J. Geerlings en A. M. Heemskerk. J. C. Uitendaal en 0. Meijer. UITGEEST. Burgelijke Stand. Geboren: d. v. J. Kameel en J. Hemle- wijik; d. v. Gh. Muller en M. Kabont; d. v. G. Rezee en A. Wilbrink; z. v. M. Morsoh en C. Noom; d. v. A. van den Eng en A. Beentjes. Gehuwd: Pieter Twisk en Joh. van den Steenen. Overleden: J. Starrcveld oud 60 jaar. IJMUIDEN. Haring naar Duitschlani Thans is bij het Hoofdbestuur der Reeiersvereeniging oflicieel bericht ont vangen, dat eindelijk de levering van ha ring naar Duitschland kan plaats heb, beu, voor een bedrag van JU/s millioen gulden, dat daarvoor in het Regeer in gs- crediet beschikbaar was gesteld. Dc haring zal worden geleverd door de haringcombinatie, en wel naar volg orde van aanvoer. De eerste door de Ree- Jersvereeaiging overgenomen partijen ko men daarvoor dus in aanmerking totaal omstreeks 50.000 kantjes, thans opgesla gen in de verschillende visscherijplaat- een. Het oppakken, afkuipen en afleveren ral geschieden onder toezicht van de con-, troleura der Reelersvereeniging, terwijl vervolgens de haring wordt overgeno men on gekeurd door de controleurs der Reichsfischversorgung. Dit alles betreft dus haring der vangst 1920; 90 pet. der totale hoeveelheden zal volle en 10 pet. mag steurharing zijn. Buitendien i) de Reichsfischversorgung nog bereid een gelimiteerde hoeveelhid haring der vangst 1919 af te nemen, na tuurlijk mits deze nog voldoet aan rede lijke eisehen betreffende de kwaliteit. Van de zeer groote aanwezige voor raden karinag zal dus dezer dagen al thans een gedeelte worden opgeruimd. Nu de tijd van boete en göbed is aan gekomen en allen tot rust zijn terugge keerd, neem ik de pen eens op am een kleine beschouwing te houden over datge ne, wat ons dien laatsten dagen is ten dee. gevallen. Onder al de Vastenavondfeesten, die ons menig prettiger) avond bezorgden, zijn wel de avonden van het Patronaat de best geslaagden. De uitvoering was prachtig; de spelers hadden onophoudelijk succes. Maar toch kon ons het feest niet ■00 geneei bodm. ate het had moeten zün. Er ging iets gefcewren, wat ons tot droef heid stemde. Wij moesten scheiden van onzen beminden priester, directeur van het Patronaat. Hij was benoemd tot Pastoor te Ledmuiden. Die stoere werker, dien wij hébben leeren kennen en beminnen, die alles beeft opgeofferd ter liefde Gods. Die gesticht heeft een Patronaatsgebouw, waar fiü ruim 200 jongens onder zijn beheer heeft gekregen, waar hij tüd en geld voor heeft opgeofferd. En alles wat hij bereiken kon deed hij uit liefde voor zijn jeugd, tot heil van hun ziel. Is het dan wonder, dat er bü ons niet die vreugde-stemming in was, als er had kunnen zijn? Neen, Eerw. heer Lasance, u is van ons heengegaan, doch u behoeft niet te denken: Uit het oog, uit bet hart U blijft voor ons steeds den onvergetelijken priester, die zoo ■bemind was bü vele ouders; die zoo be mind was ook bü **w jongens. En ik' heb gelukkig ook ondervonden, dat zij allen veel liefde voor u hebben. Laat ik den wensch uitspreken dat het zoo zal blijven, dat zü u steeds zullen gedenken in hun gebeden. WeiEerw., rk hoop, dat wij u nog dik- iwüls in ons midden mogen zien en dat de goede God voor alles wat u in Lïsse tot stand hebt gebracht, moge beloonen, opdat u veel troost moge ondervinden in den zwareu arbeid, die u daar wacht als Pas toor van Lcinluiden. Beminde priester, leef gelukkig. EEN LISSER. i HET COMMUNISTISCH COMPLOT IN FRANKRIJK. PARIJS, 14 Febr. De politie heeft talrijke onderzoekingen ingesteld, doch 't resultaat daarvan wordt nog geheim ge houden. Uit de documenten en inlichtingen, die men thans omtrent het communistisch complot bezit, blijkt met zekerheid, dat Zalefski door 't centraal bureau te Ber lijn naai' Frankrijk is gezonden. Hij had de beschikking over 200.000 frs. welke •gedeponeerd waren bij een Amerikaan- sche bank. Zalefski haalde zelf het groot ste gedeelte van dit geld af, terwijl hij voor het overige daartoe opdracht gaf aan tusschenpersonen zooals Kam van de federatie der oommunistische jeugd ©n Duncis, secretaris-generaal van de „Humanité," die zich wederom bedien den van figuranten, zooals b.v. de make laar Migaot, die morgen door den rech ter zal worden ondervraagd. EEN TONNIS. HELSINGFORS, 12 Feb* Het hoog gerechtshof te Abo heeft veertien perso nen, oprichters der Finsche communisti- gche partij, wegens voorbereiding van hoogverraad veroordeeld tot straffen van vjjf tot 14 jaren tuchthuis. STOCKHOLM, 14 Febr. Het kabinet- De Geer is afgetreden. De koning heeft de leden der regeering verzocht voor- loopig in functie te blijven. BETBBE VOORUITZICHTEN. LONDEN, 14 Febr. Shortt, de mi nister van binnenlandsche zaken, heeft Zaterdag in een to Cardiff gehouden rede de overtuiging uitgesproken, dat Engeland het keerpunt van de malaise bereikt had. Hij geloofde, dat het tijd perk van vertrouwen terug zou keuren. Het wolbedrijf in Yorkshire en het ka- teenbedrijf in Lancashire krijgen meer vertrouwen en in Northumberland hoopt men op herleving van den uitvoer. LONDEN, 14 Febr. De katoenspin nerijen van Coats te Paisley werken weer het normale aantal uren. De voor uitzichten worden thans goed genoemd. Vr. Kunt U mij ook z«gigen of er een afibekWmg besaat van den stal van Bethle hem, zooais hij werkelijk geweest is? Zoo ja waar kan ik deze bekomen? Antw. Een authentieke afbeelding be staat niet. Algemeen wordt aangenomen dat bet een uitholling in de rots was. Vr. van K. T. te U. Indien uwe opgave juist is, wat uw inkomsten be treft (waaraan wij trouwens niet twij felen) dan bent u ongeveer 500 te boog aangeslagen, .Wy raden u aan zoo spoedig mogelijk tegen uw aanslag te reclameeren. U hebt daarvoor een bepaalde termijn. Zie daar voor de achterkant van uw aanslag. Geen kosthuizen te krijgen. De keer Th. Lancée, directeur der Rijkskweek school te Groningen, gaat het vroegere Engelsche kamp aldaar betrekken, ten einde dé zorg voor leerlingen zijner school, die met 1 Maart en verder zon der pension zijn, op zich te nemen. Te Kampen is Zondag een ongeluk gebeurd. Na' afloop van een voetbalwed strijd aan den Zwolschen weg, liet een ge zelschap zich door een Jan-pleirier huis waarts brengen. Onderweg viel de negen jarige G. B. uit den wagen met het ge volg dat een achterwiel hem over de borst ging. Het ventje was op slag dood. Te Amelo is Maandagmorgen uit het kanaal opgehaald het lijk' van den ma- nufacturier! Derksen, die sedert 26 Jan. vermist werd. Treinbotsing. Een rangeerende locomo tief kwam, omdat de wissel nog niet ge heel was overgehaald, Zaterdagmorgen te Gouda in botsing met den op punt van vertrek zijnde trein. 12.26 naar Rotterdam. De twee achterste wagons werden uit de rails gelicht en de lijn versperd. De mate riale schade is betrekkelijk gering. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het verkeer werd over een ander spoor geleid. Er ontstond weinig vertraging. Een indringer. Te Middelburg trof een bewoner van het Noordbolwerk des avonds bij zijn thuiskomst de dienst bode bewusteloos op den grond liggend aanzij was volgens haar mededeeling door een man, die binnen was gedron gen geslagen, toen zij weigerde dé plaats te zeggen, waar het geld Ja; niets vermist. Er wordt De Minister van Oorlog. Generaal Pop heeft zijn werkzaamheden aan zijn departement hervat Voor houders van paspoortenHou ders van Nederlandsche paspoorten wor den er met nadruk aan herinnerd, dat zij hunne paspoorten in behoorlijken toe stand moeten bewaren. Niet alleen kunnen allerlei moeilijkheden uit het verlies van hunne paspoorten voortspruiten, doch zul ke moeilijkheden kunnen ook voortsprui ten uit het in slechten staat geraken van van paspoorten. Zoo mogen de Belgische autoriteiten slechts paspoorten vjseeren, die in be hoorlijken staat zijn gehouden. Ook mogen de Belgische autoriteiten sedert 1 Febru ari niet meer paspoorten viseeren, waarin bladzijden zijn ingelascht of zijn toege voegd, of waaraan bladzijden ontbreken. NIEUWE GEZANT TE MADRID. Jhr. Melvil van Carnbee wordt gezant te Madrid, ter vervanging van den heer Van Vollenhoven, die den diplomatieken lierot verlaat. ROTTERDAM, 14 Februari. Binnenlani. sclie granen. Tarwe wederom ruim aan» geboden, moest belangrijk lager worden afgegeven. Puike 22 tot 23, overigen» naar kwaliteit van 18 tot 21. Roge iets lager 17 tot 18.25. Gerst, winter- en zomer-, j 1617, Chevalier 18.5020. Haver lager 13—14.50. Peulvruchten. Kleine groene erwten flauw gesteld 1617.75, schokkers en kroonerwten niet getoond. Bruine boonen vrijwel onveranderd. Puike 1819, bijzondere gevallen iets meer betaald, overigens naar kwaliteit, van 1317e aies per 100 K.G. ROTTERDAM, 14 Februari. Ter vee markt waren lieden aangevoerd: 565 vette runderen, 148 vette kalveren, 175 scha pen of lammeren en 1213 varkens. Prijzen per pond: koeien en ossen 60 8yYt97% cent; kailveren 93—120 140 oent; lichte varkens, exporthandel, 60 .65 cent; lammeren per stuk 4558. schapen 7585 cent; varkens 606467 cent. De aanvoer van runderen was flink. Dt handel was tamelijk' en de prijzen waren vaster. Een enkel puik best beest ging zelfs tot 2jé cent boven noteering. Vette kalveren waren redelijk aange-v. De handel was minder en de prijzen ble ven ongeveer nog op dezelfde hoogte, hoe wel het voor 2e en 3e soort moeilijk ginj de oude prüzen te bedingen. Schapen en lammeren met kleinen aan voer en sleohteren handel. De prijzen waren niet hooge r. De aanvoer van varkens was groot. De handel was matig en de prijzen waren iets stijver dan vorige week. Lichte soorten v, export waren flink vertegenwoordigd en werden iets goedkooper verhandeld. AMSTERDAM, 14 Februari. Ter vee markt zijn heden aangevoerd 430 vette koeien; ie kwaliteit 1.731.90; ae kw, 1.40—1.50; 3e kw. 0.901.20 per kilo; 95 melk- en kalfkoeien; 500—800; 31 graskalveren 100—145; 149 nuchtere kalveren 1535; 123 schapen 408a. Alles per stuk; 503 varkens ie kw. 1,60 2e kw. 1.501.56 per kilo, schoon g«w, AMSTERDAM, 14 Februari. Aardap- peknarkt Aanvoer 3 ladingen of 3025 H.L, Prijzen onveranderd. AMSTERDAM, 12 Februari. Veiling De Jo-ng Koene. Witlof 1620, belle fleur f 1720, reine d'or 1315, zure appelen 1012 per 50 K.G.; roodc kool f 1017, knolselderij f 3.5010 per lf stuks. LEIDEN, 12 Febr. Botermarkt. Primtu fabrieksboter (controle 3.203,40, goede dito dito 3.003.15, goede boe ren fabrieksboter 3.403.45, alles par. 14 vat van 40 K.G. Heden overleed, na een lang en geduldig lijden, meermalen voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, mijn innuggelicfde Eéhlgenoot, onze dierbare Vader, Behuwd Vader de Heer in. den ouderdom van ruim 52 jaar. Terwinselen, 10 Februari 1921. 2709 Uit aller naam, Wed. v. EMMERIK-MOM. Haarlem. H. J. v. EMMERIK. J. F. EMMERIK. vragen voor de afdee ling Damesstoffen een Goed handschrift en vlug rekenen vereisch- ten. w 1-4 regels p. plaatsing f 0.60 M 3D. Elke regel meer f 0.15 W BllvooruttbsUtina. Aan het Bedrijf voor Openbare Werken der Gemeente Heemstede, wordt gevraagd een 2698 voor de ochtenduren (79 uur) en voor den Zaterdagmiddag. Persoon lijke aanmelding kan plaats hebben aan het Bureau, Achterweg 19, de morgens van 1012 uur vóór lt Februari a.s. gevraagd in klein gezin, voor I de huishouding, 2 dagen hulp van werkster. Loon 32.50 per maand, v. g. g. v. Brie ven No. 2427, Bur. v. d. blad. ER BIEDT ZICH AAN een Rijknecht, R.-K., onverschillig in welk vak. Br. fr. onder letter D M, aan H. STUMPEL's Boekh., Hoorn. 2680 GEVRAAGD een flinke Dienstbode tegen Maart, voor dag en nacht, loon 350 per jaar. Zijlweg 121. Terstond gevraagd een NET DAGMEISJE. Adres: Parklaan 72rood- 1535 GEVRAAGD een net Dagmeisje Y-oor l&ele dagen. Brieven onder No. 1528, Bur. van dit blad. Gevraagd te Haarlem, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, wegens ziekte der tegen- Yvoordige, een flink R.-K. KEUKENMEISJE of Noodhulp-Keukenmeisje, v.g.g.v. Br. ond. No. 1503, Bur. v. d. blad. Mevr. H. FIKKERT, Koninginne weg 13, vraagt tegen 1 Mei een NETTE DIENSTBODE als meisje-alleen. Zelfst. kunn. koken en werken, v.g.g.v. Zich aan te melden 's avonds na 8 uur. NETTE WERKVROUW gevraagd voor Donderdags den ge- heelen dag. Adres: Lourens Goster- straat 2. 2705 Netto Juffr., R.-K., zoekt door sterfgeval eene betrekking als HUISHOUDSTER of ASSISTENTIE van goede getuigschriften voorzien. Fr. br. ond. No. 1525, Bur. v. d. blad. DAGMEISJE. Gevraagd een net burgermeisje, genegen alle huiselijke bezigheden te verrichten, van 77, loon nader overeen te komen. Adres: Duv-en- voordestraat 13rood. 1536 COMPAGNON gevraagd om bestaanden handel uit te breiden. Benoodigd kapitaal min stens 500 gulden, vakkennis geen vereischte Ui tv. inlichtingen wor den ingewacht onder No. 1538, Bureau van dit blad z j K Z O E K E R. Gevraagd te Hillegom door Hya- cinthenkweeker ziekzoeker, welke dit grondig verstaal. Aanbiedingen onder No. 1473, Bur. v. d. blad. Gevraagd met Maart of Mei EEN R.-K. BOERENWERKMAN die kan melken en ploegen, huis beschikbaar, en een R.-K. Boeren- dienstbode. p- VEpWER, Slotor- per H.L., monster per 5 Kilo franco. A. J. KOL, Houtvaart, Overveen. dijk. 27T7 EEN JONGEN GEVRAAGD bij Wed. S. L. STAATS, Loosterweg II, Hillegom. 1537 gevraagd, DE VRIES, Santpoor'er- straat. 1532 gevraagd op klein fabriekskantoor. Accuraat en werker. Br. ond. No. 2721, Bur. van dit blad. GEVRAAGD flinke HUISKNECHT, leeftijd on geveer 30 jaar, ongehuwd, alsmede jongniensch voor leerling-kellner, z-g.g. onu. riclh aan te melden: Adres Hotel Funckler, Haarlem. Heer, gevorderden leeftijd, ge zond, goeden stand, vraagt tegen Met ZIT- EN SLAAPKAMER met volledig pension. Geen beroeps pension. Brieven No. 6906, Bur. Haarlem's Dagbl., Gr. Il-outsir. 93. APPEL- EN PERENBOOMPJES T E K O O P voor billijke prijs een Woon- en Winkelhuis met Tuin, op een der mooiste standen te Hoofddorp, centrum der R.-K. Kerk. Te bevra gen bij U. JOHS ROMKEMA, Rijwielhandel, Hoofddorp. AANGEBODEN: 2 beste Schrammen, Schelf Hooi (1500 K.G.) 1 bed best Brusselsöh Wit Lof. W. STROOMBERGEN, Leip, Halfweg. 1529 2699 T E K O O P Wegens afschaffing, een goed on derhouden Kookfomuis. Te be<vr. Kastanjelaan 14, Heemstede. 1467 T E K O O P Een voor- en achteruitwerkende Trapnaaimachine, zoo goed als nieuw, en een Handnaaimaohine, beiden voor spotprijs. Gierstraat 72, TE KOOP GEVRAAGD 15 a 20 mud schillen per Yveek, door WISKER, Kerkhof straat 37. PRACHT PATHÉFOON met aluminium geluidgever en 15 dubb. platen te koop. '526 Linschotenstraat No. 74zwart. T E K O O P een flink Burgerwoonhuis met Inrijpoort en flinke Schuur, voor alle doeleinden geschikt, Mei te aanvaarden. Adres: P. Krugerstraat 39, IJmuiden. 1523 T E K O O P best onderhouden Tilbury en te koop a 60 cent per stuk. Adres: i een groote Voerbak. A. JANSSEN R. WILDSCHUT. Santpoort, dorp. j Vosselaan, Hillegom 4524 Wegens afgesprongen huwelijk te koop aangeboden blauw kamgaren C O S T U U M. Prijs billijk. Adres: Geweerstraat 42 bij de Schonwtjesbrng. 2722 VERLOREN 2 Bankbiljetten van 10, gaand* van Meerenherg tot Güphoeve. Terug te bezorgen bij B. PETERS, Dageraad, Bennebroek. 1522 VERLOREN Zwart lederen actentasch, in'hion* dendc boeken en papieren, voor vinder waardeloos, tegen belooning terugbezorgen L. Gosterstraat 21.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 3