F Wisselkoersen en knnrsnn vnn Bankpapinr JONGENS van (4 jaar eenige meisjes van 14 jaar m m Een plakster gevraagd Een Smidsjongen en een Smidsaankomeling j:» Atflvertentiën VAN OER fiRAAF Co. m OROSTE's Cacao- Chocoladefebrieken Wagenmakersknecht ot gevorderd leerling. TELEGRAMMEN. ORDE EN ARBEID. eert beverwijk. LISSE. WARMOND. gemeenteraad. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN 4.85 4.90 4.85 4.90 Bankpapier 4.90 5.— 4.90 5— PARIJS 21.10 21.20 21.10 21.20 Bankpapier 21.20 21.30 21.20 21.30 BRUSSEL 22.— 22.10 22— 22.10 Bankpapier 22.10 22.20 22.10 22.20 WEENEN 0.62 y, 0.671% 0.60 0.65 Bankpapier 0.55 0.60 0.55 0.60 LONDEN 11.32 11.33 11.32 11.33 Bankpapier 11.33 11.34 11.33 11.34 STOCKHOLM 59.60 60.10 59.50 60.— KOPENHAGEN 53— 53.25 53.- 53.25 CHRISTIANS 50.50 51— 50.50 51— BAZEL 48— 48.121% 48.- 48.121% NEW-YORK 2.90 2.91 2.90 2.91 Medagedaaid dear DE SPAARNEBANK. REKENING EN VERANTWOORDING GEVRAAGD. MARKTNIEUWS. Vraagt condities voor 'i incasseeren uwer Ach- ..jrstaliige en Betwiste Vorderingen. Am sterdam Hotteraam Vraag en Aanbod Advertentien Bekwame Fijnstrijkster Stoomwasscherij Wed. A. Reinierse, Heemslede. vragen voor direct Aanmelding aan de fabriek. Op de afdeeling Expeditie der N.V Drukkerij De Spaarnestad, kunnen nog geplaatst worden. Aanmelding in persoon tu8« schen 26 uur, Nassaulaan 49. Haarlem. Th. G. VEEN, SPAARNW OUDER STRAAT 89. kunnen geplaatst worden bij N.V. HO GE NB U K Zijlstraat 17. iooo .Benoeming Tot vertegenwoordiger van het Provinciaal Waterleidings bedrijf voor Beverwijk is benoemd den heer v. d. Werft, havenmeester, wonen de Breestraat alhier. Omslag Personeel - He wordt tijd,de legende te dooden, die wil dat de R. K. Coöp Tuindersvereen. „Kennetner- land alhier, ai haar personeel ontslaat, teneinde de saiarissen te kunnen druk ken. De waarheid is dat de toestand van het bedrijt een strenge reorganisa tie noodig maakt en dat men daarvoor a het personeel moet onts.aan. De kans blijft echter bestaan, dat zij, die weder in dienst der vereeniging wor den genomen, eerder vooruit komen dan achteruit. De ioonkwestie speeit hier absoluut geen roi. DRAADLOOZE TELEFONIE De hrma v. d. Koen en Co.,effecten handel alhier, neemt voortaan de beursnoteeringen van Amsterdam per draadiooze op. Het voordeel van deze instellatie, welke door de Vereen, van Effectenhandelaren voor hun leden wordt aangehecht, is, dat men niet meer afhankelgk is, van de draden- narigheden en op de juiste minuut om het kwartier elke beursschomme- ling opvangt. Voor de firma een goede aanwinst BLOKMENDAAL. Gemeenteraad. Donderdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitter schap van den Burgemeester. Aanwezig alle leden. Punt 1 der agenda, bespreking uit voering vleeschkeuriogswet. .werd uit gesteld in verband met een ingeko men adres dei- slagers vim Blocnicu- daal. Daar dit adres Dinsdag eerst Iwas ingekomen, hadden B. en W. er nog geen advies over kunnen uit brengen. Ingekomen waren: Een adres van de Blocmendaalsche Vereeniging voor Volkstuinen, houden de verzoek om huur van grond aan öe Rollandslaan en het Rpllandspad. Tevens een adres van de voorloopige commissie tot oprichting van de Over- wen sche Voetbal vereeniging (O. V. V.) noodwoningen, In te richten In de schuur op Rolland, indien de onder handelingen met den heer L. Bijvoet zulks mogelijk maken. Voorts verzoe ken lk en W. machtiging, om aan den lieer Bijvoet eventueel eene som als schadevergoeding te betalen. Wethouder DE WAAL MALEFIJT was tegen het voorstel, vanwege het groote brandgevaar. Hij zou liever nieuwe noodwoningen gebouwd zien met subsidie van het Rijk. De VOORZITTER meende, .dat cr weinig kans was op subsidie van het Rijk, daar er hier geen nood aan woningen is. De lieer LAAN stelde voor. .eerst subsidie aan liet Rijk. aan te vragen. Krijgen we dat, dan kan tot den bouw van noodwoningen worden over gegaan. In dezen geest wordt besloten. B. en \V. stellen voor om de boo men in de Vondellaan niet te verplaatsen. De heer VAN NEDERHASSELT stelt voor, de boomen wel te ver plaatsen en wel zoogenaamd, in het verband. Dit voorstel wordt aange nomen. Ontheffing van bepalingen der Bouwverordening waren aangevraagd door: 1 P Jhr. G. C, Quarles van Uffoixl, voor bouw van een garage aan den Pot- gieterweg. Goedgekeurd. Mr. J. Meihuizen, voor bouw eener villa in het Duinlustpark. Goedgekeurd echter zonder het aanbrengen van een rieten dak. M. J. Jansen, voor verbouw perceel B'oemeudaalweg 201. Goedgekeurd. Mevr. de Wed. B, G. Coninck Wes tenberg—Calkoen, voor bouw eener woning aan de Nicolaas Beetslaan. Het verzoek wordt afgewezen. B. en W. ste'.den den raad voor, hen te machligen om aan te vragen en voor ile gemeente te aanvaarden uit 'sBijks kas, tegen een bij Koninklijk Besluit te bepalen rente en aflossing in vijftig gelijke annuïteiten: een voor schot, gelijk aan de kosten van het door de Woniiigbouwvèrecn. „Bloe- rneudaal Noord" uit 1e voeren bouw plan op een terrein, .gelegen aan den Bredcrodeweg, en wel tot een maxi- veensclie .w. v. v.,)i j (hoolikatóijk Pos,Kr. 'm™ *-«<■ soneei). can beschikbaarstelling van ditzelfde terrein, alsmede een verzoek van den hoer J. Harren, om prijs opgaaf voor huur van 100 R.R. grond aan de Rollandslaan. B. en W- stelden voor, het terrein aan eerstgenoemde vereeniging .te ver huren. zoodat op het tweede afwij zend zou moeten worden beschikt. De lieer VAN KESSEL stelde voor. dat de Vereeniging voor Volkstuinen het recht zou krijgen, dat gedeelte van het terrein ann O.V.V, te mogen on derverhuren, dat de Vereeniging niet gebruikte. De VOORZITTER zedde. .dat dit niet kon. .in verband met de groote ruimte, (welke O.V.V, ter harer beschikking knoest hebben. De heer NOORMAN vond. de exploi tatie van gronden slecht, waarom hij een exploitatieplan van B, en W. ver zocht. De heer SCHULZ verzocht een mo tiveering van de adviezen van B. en W. Dat bespaart discussies in den raad. De heer LAAN ondersteuende het .voorstel van den heer Van Kessel en zou het terrein voor een jaar wil len verhuren aan de Vereeniging voor Volkstuinen, met recht van onderver huring aan de Voetbalvereen iging. Al dus wordt besloten, terwijl aan de twee andere adressanten gemeld zal worden, dat zij zich moeten wenden tot de Vereeniging voor Volkstuinen. Een bericht van den her A. Over- tóiker.dat lvij voor herbenoeming tot makelaar niet in aanmerking wenscht te komen. Een verzoek van den heer G. M. Margadant, om aangesteld te worden tot accountant, belast met het nazien der boeken van de Woningbouw ver- oenigingen ad f 40 per kwartaal per vereeniging. Enkeie leden vonden dit bedrag., te hoog en de heer LAAN stelde voor. pogingen in het werk te stellen, een accountant te krijgen voor f 20 per vereeniging. Blijkt dit bedrag werke lijk te laag, dan kan het eventueel verhoogd worden. liet voorstel van den heer Laan wordt aangenomen. ::<n voorstel van B. en W. tot heffing van een jaarljjksche recog nitie van f 10.— van den heer H. P, Viegman wegens burenrecht. Goedgekeurd. B. en W. vroegen aan een crediet ran f 7000 voor den bouw van vier gulden (zegge f 95000), zulks ten be hoeve van het verstrekken aan die Won in gb o uw vereeni ging ,Bloemendaal Noord" van een even groot voorschot: 2. na ontvangst uit 's Rijks kas van het onder 1 bedoelde voorschot, dit te verstrekken aan opgemelde Vereeui- gijng, om tot liet bouwen van 12 anbeidei-swonangen over te kunnen gaan onder verschillende voorwaart den en bepalingen; 3. aan genoemde vereeniging een jaarlijkscbe bijdrage te verleenen, groot 25®/o van het tekort op de ex ploitatie-rekeningen, mits liet Rijk in het tekort op de exploitatiekosten 75 «/o bdjdiaagt. Het voorstel wordt aangenomen, na dat op voorstel van den heer NOOR MAN tie bepaling geschrapt is, dat B. en W. de voorkeur hebben op de huur van twee woningen voor ambtenaren en werklieden der gemeente. B. en W. stellen den raad voor van den heer A. J. van de Pol onder peakele bepalingen een stukje grond aan te koopea voor den prijs van, f 1000. Goedgekeurd. Ontheffing van tLe Bouvwerordemng werd verzocht door de gemeente Bloe- mendaal, voor de plaatsing yan een persgasgebouwtje bij de Saxenburger- laan. Goedgekeurd. De kohieren schoolgeld 4e kwartaal 1920 werden vastgesteld. Bjj de rondvraag vroeg de heer VAN NEDERHASSELT, wat het resultaat was van de correspondentie met de H.IJ.S.M. over een halte aan de Zandvoortschelaan. De VOORZITTER antwoordde, dat hij zich die niet zoo in eens maar voor den geest wist te halen, hij meende, dat een gewichtige vraag als deze, wel van te voren schriftelijk ingediend had mo gen worden. De heer VAN NEDERHASSELT: Is zij, met behulp van den Becretaris, niet voor den geest te brengen. Het doet mij overigens pleizier, dat de voorzitter het een gewichtige vraag vindt, maar ik ga toch niet al mijn vragen opschrijven. De VOORZITTER zeide nog eens, dat nu geen antwoord kon gegeven worden waarom de vraag aangehouden werd. De hoer VAN KESSEL bracht het geval Smits ter sprake. Deze heeft bij zijn feest ingezamelde gelden gekregen. Vol gens de nieuwe salarisregeling mogen ech ter geen andere emolumenten aanvaard worden. Smits had dat geld dan ook ge retourneerd en toen men het hem een tweede maal ter hand steMe, gezonden aan B. en W. De heer Van Kessel vroeg nu, wat nu mot dit geid gebeurd was en of het niet mogelijk was, bij dergelijke gelegen heden een uitzondering op de salarisrege ling te maken. De voorzitter antwoordde, dat het beter was, dit niet te doen. Het geld was besteed ten bate van behoeftige kraamvrouwen Hierna ging de raad over in geheime zit ting, ter behandeling reclames Hoofdelijke Omslag,dienst X920. BEVERWIJK. Bij koninklijk bestuit is ingetrokken de benoeming van den ont vanger der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen E. OverboscJi alhier, tot ontvanger der invoerrechten te Rotter dam, vastgesteld bij koninklijk besluit van 23 December én is bjj opnieuw benoemd tot ontvanger der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen alhier. NOORDW1JK. Nekkramp. Te Noord- wjjk-Binnen doet zich bij een jongen van 14 jaar een geval voor van besmettelijke nekkramp. De patiënt is naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. De overige leden van het gezin worden ia observa tie gehouden. OUDERAVOND. Gisteravond werd vanwege de St. Fide- hs-vereeniging en het St. Jozefpalironaat, op initiatief der BloemeMd.-werkiiedver- eeniging St. Isechirus een Ouderavond gé- houden. De opkomst was zeer goed Met gebed opende de WelEerw. Heer J. a van den Berg, de bijeenkomst en heette allen welkom. Hij zelte in hel kort het doel der vergadering uileen; deze is n.1. om er de ouders van te doordringen, hoe nuttig en noodig het is, dat de jongens als zij het patronaat veriaten, overgaan in de respectievelijke vakvereénigingen. Hierna werd het woord gegeven aan de spreker, de heer A. H. Smulders pit Utrecht, om zijn onderwerp „Voorzetting Van het Patronaatswezen". In het kor!, behandelde spreker het gildewezen om haar door de toestand, van nu in 't ware daglicht te stellen. De verhoudingen zijn belangrijk gewijzigd sinds hel gildewezen. Bij het gildewezen werkten de jongen onder voortdurende goede controle, op dat deze later zou worden een flinke ge zel, welke zelfstandig in zijn onderhoud zou kunnen voorzien. Hoe geheel anders is de toestand nu. Thans heeft men fa brieken en werkplaalisen waar de rnen- schen niet meer zijn don een nummer. Wij leven op ander terrein dan waarop onze voorvaderen zich bewogen. Noodig is het, dat wij onze maatregelen nemen ter bescherming van de arbeiders en vooral van de jongere arbeider (ster). Ook op kleinere plaatsen bestaat gevaar voor het verlies en het vertrouwen dat wij moeten stellen in onze geestelijke overheden. Door invloeden, van buiten wordt voor al de jeugdigen arbeider (sier) bedreigd in de zaken van..zijn geloof, lp d« pa tronaten worden de jongens seed gods dienstig cn zedelijk onderlegd. Ook de algemeene sociale ontwikkeling eveneens de politieke sohohng. Maar er is een practisobe daad te stellen. Hiervoor is 't meest practische instituut de vakorgani satie. Zij is als 't ware van nature aange wezen om de katholieke beginselen op maatschappelijk terrein tot uiting te bren gen. En dan moeten de ouders beseffen dat de taak voor het tegenwoordige ge slacht van veel verdere strekking is dan die weïke ons was beschoren. Weet gij nog dat toen de vakorganisatie er nog niet was, de arbeidsmarkt vrij was gij inzake het loon tegen elkaar ging' °P" bieden niet om een hooger d°o11 voor een lager loon. Gij had absoluut geen medezeggingsschap in het bepalen der arbeidsvoorwaarden. Langzaam heb- we ons aan die toestanden ontworsteld en nu pogen wij te samen, werknemers en werkgevers, de arbeidsvoorwaarden te regelen door het stellen van collectieve arbeidscontracten. Zijn we er dan? Wel- neenl Daar is een drang bij beide cate- goriën om medezeggingsschap te krijgen in de voortbrenging der maatschappelijk® goederen en de verdeeling daarvan. Die ongelijke verdeeling der maatschappelijke goederen is voor de arbeiders een reden om te pogen een betere verdeeling te krij gen. De R.K. Bedrijfsraden belasten zich met de teak zich op dat terrein te be wegen. De arbeiders moeten dus dermate wor den ontwikkeld om met kennis van zaken zich in het bedrijfsleven te gaan bewegen en een beleekenende rol te kunnen SP^ len. En hiertoe moeten onze jonge arbei ders worden ontwikkeld. Gij ouders voor Él, moet gevoelen, dot hek uw taak ja om te aorgen, dat zij, welke straks in de vakorganisaties uw plaaks innemen, vol doende voor die groote taak worden on een leidende functie zullen hebben te ver zedelijke overwegingen welke ons ver vensbetang houden. Herdenken we 't woord van Dr. Ariëns n.l. dat de groote slag zal worden gesla gen op bet terrein der vakorganisatie. Wij moeten medewerken om onze mooie roomsche beginselen het leven in tie dra gen. Het leger dat aaa den anderen kant van de schesdingslijn staan is zoo groot. Deae groote scheidingslijn loopt tusschen katholicisme en sociaal-demo cratie. Ais wfj vertrouwen hebben, dat de maatschappij moet zijn gebouwd op chróteltfken grondslag en dat deze de overwinning zal behalen, dan moeten we ons daarvoor een offer getroosten. Ouders, ook gij maakt deel uit vaD hel; groote leger dat strijd voor een Chris telijke levensbeschouwing, denkt dat de Groote Meester naar u ziet en helpl| daarom medewerken tot de grootmaking der echte R.K. vakorganisatie en tot be houd van uw geloof en kot verbetering van uwe maatschappelijke positie. Een dankbaar applaus loonde spreker voor zijn moeite De Weleerw. Directeur bracht spreker een woord van dank en hij hoopte, dat door spr. woord bij de ouders 't voor nemen mocht zijn gerijpt, hun jongens reeds jong te doen inschrijven in de ge lederen der vakorganisatie, oplat ze voor al niet mogen belanden in het verkeerde kamp. Hierna werd deze goed geslaagde ver gadering met gebed gesloten. De Raad der gemeente vergaderde Woensdagmorgen 10 uur. Voorzitter burgemeester A. J. Schöl- vinck. Aanwezig alle leden. De secretaris doet voorlezing der no tulen, welke onveranderd worden vastge steld. De voorzitter doet hierna modedeeiing van de ingekomen stuiken, waaronder een adres van den heer A. Th. Bader, se cretaris van den'-Ned. Bond van Dorps slagers, om in .Warmond een centrale siujiitpiauts aau te vv-ij^ea, zulüj in ver band met de nieuwe wet op do keu ring van vleeschwaren. De voorzitter zegt, dat het desbetreffende verzoek bij de behandeling van deze zaak zal worden besproken. Aan den heer Mesker wordt op zijn verzoek tegen een bedrag van f 50 on- dershandsch verhuurd tot 1 Jan. 1922 het perceel grond aan de losplaats Te gen stemde de heer Heyl. Inzako het punt bespreking bewoon baar maken van eon gedeelte van de ziekenbarak, ontspon zich langdurige dis cussie over het groote gebrek aau wo ningen. Naar aaanleiüing hiervan vraagt de heer v. Stijn of de gemeente zelf tot woningbouw zon overgaan, indien het rijk geen subsidie verleent, waarop geen be slissend antwoord vooralsnog gegeven kon worden. In begiüsel word besloten bovenge noemd perceel tot woning te bestemmen. Besloten wordt vervolgens den heer Schrijvers te berichten, dat hij het hek voor zijn huis aan den Heereuweg 1.25 M. achteruit moet zetten, waardoor de grond aan de gemeente komt voor pu- plieken weg, terwijl adressant hiervoor een vergoeding ontvangt van f 4,per Me ter. Deze prijsbepaling is van toepassing °P alle verbreedrngen van den Heeren- weg, die in den vervolge gemaakt wor- e den. Het verslag van den toestand der ge- meent e over hot jaar 1920 zal bjj de le den circuleeren. Tot leden van de schoolcommissie wor den benoemd de heeren v. Delft, Ba der, Zwetsloot, Meerburg, v. Dijken, de Vries, Breedijk de HoogEerw. Heer Mgr. daskin, president van het Groot-Semma- rie en de Eerw. Zuster Hedwig, hoofd onderwijzeres R.K. School. De desbetreffende verordening wordt hierna voorgelezen en vastgesteld. Overgegaan wordt tot benoeming van een commissie tot onderzoek der reke ning der woningöü.'hting „Warmuuda". Benoemd worden de heeren Oudshoom, Haverkort en De Vrooman. Hierna geschieden eenige besluiten in zake comptabiliteit. In behandeling komt voorts de veror dening inzake de heffing der plaatselijke inkomsten belasting. De heer v. Stijn wilde de heffing voor alsnog laten zooals tot heien is geschied. Hij wilde eerst de werking er van in andere gemeenten zien. Ook audere le den spreken zich hierover uit. Z. h, e. wordt hiertoe besloten. De Voorzitter vraagt goedkeuring tot het begrinten van het gedeelte veg van Leevliet tot Lokhorstlaan. De heer V. Stijn vraagt of het niet beter is te be straten en wijst er op,dat hot verdere gedeelte van den weg ook slecht is. Wordt besloten den gemeente-opzichter een be grooting te laten maken voor de bestra ting van dezen weg. De Voorz. stelt verder voor een bepa ling in de bouwverordening op te nemen, waarbij het verboden wordt huizen aan hun bestemming te onttrekken. De Raad kan hiervan zoo noodig ontheffing ver leenen. Aldus besloten. Bij de rondvraag vraagt de hoer v. Stjjn of bij woningstichting „Warmun- da gebouwd is volgens de teekening en dan is de klacht om de Gezondheids commissie over de rioleering ongegrond. Is er echter niet gebouwd volgens de teekening, is dan de gemeente-opzichter niet in zijn plicht tekort geschoten? De Voorzitter zal hierop in een volgende ver gadering antwoord geven. Dè heer Heijl vraagt of er nog iets zal geschieden inzake den woningbouw en de Raad zoo noodig besluite tot het bouwen van eenvoudige woningen met subsidie van het Rijk. De voorzitter zou dienaangaande zich in verbinding wil- len stellen met den inspecteur der V olkshuis vesting. Hierna volgt sluiting der vergade ring. „(„L.D.") LONDEN, 17 Februari. Uit Washing ton wordt gemeld, dit in een formeele mo tie van het Gongres aan President Wilson gevraagd wordt rekening en verantwoor ding al te leggen over de 150 millioen dol lar, die hem tijdens den oorlog waren toe gestaan voor de nationale verdediging. De democraten stemden en bloc tegen. PRINS SIXTUS VAN BOURBON UIT ITALIË VERBANNEN. ROME, 17 Febr. Stefani publiceert de volgende officieeele mededeeliug: Prins Sixtus van Bourbon, die tijdens den oor log een oogenblik van beroemdheid had door zijn poging tot een afzonderlijken vrede voor rekening van zijn zwager Kart van Oostenrijk, heeft in liet buitenland een boek gepubliceerd onder den titel: „Het aanbod van een afzonderlijken vrede door Oostenrijk". Ten aanzien van Italië is dit boek vol insinuaties en leugens, die zelfs de eer van een tegenspraak niet verdienen, maar daar prins Sixtus van Bourbon zich in Italië bevond, Is hij bij besluit van he den uit het koninkrijk verbannen. ROME, 17 Februari. „Giomale d'Italia" meldt: De politie kon het bevel tot uitzetting van prins Sixtus van Bourbon nog niet leu uitvoer leggen, daar de pogingen om hem te vinden tot nu toe tevergeefsch waren. EEN AANKLACHT TEGEN FR1EDRICH. WEENEN, 17 Februari. Uk Boedapest wordt gemeld, dat het O. M. thans legen oud-minister Friedrich een aanklacht we gens aanzetting tot moord op Tisza heeft ingediend. Friedrich zal voorloopig up vrije voeeten blijven. ART. 3X0 IN DE BELGISCHE KAMER. BRUSSEL, 17 Februari. De Kamer heelt met 156 stemmen en zes blanco liet wets ontwerp aangenomen lot opheffing van art. 310 van het wetboek van strafrecht, hetwelk speciale maatregelen bevatlc tegen arbeiders, die zich Lcliuldig maken aan aanslagen op de vrijheid van den arbeid, DE ZWARTE TROEPEN. BERLIJN, 17 Februari. Blijkens een of- fi.vecle bekendmaking bedroeg in Decem ber 1220 het aantal zwarte soldate in het bezette Rijnland ruim 24,000 man. NIEUWE OPSTAND tN MONTENEGRO. AGRAM, 17 I ebruari. Uit Montenegro wordt gemeld, dat daar een nieuwe groote opstand tegen de Servische bezettingstroe pen is uitgebroken. EEN TEKORT. PRAAG, 17 Febr. „Tsjesko Stowo" meldt, dat de levensmiddelen-distributie een ongedekt deficit van twee milliard T, S. kronen heeft opgeleverd. WERKVERSCHAFFING. De raad van Oude Pekela (Gron.) be sloot tol aankoop van 35 H.A. dalgronden, om deze door de 500 werklooze karton bewerkers in Oude-Pekela te laten ont-, ginnen. WERKVERSCHAFFING TE WORMER- VEER. Door den grooten omvang, welke de werkloosheid te Wormerveer aanneemt, tengevolge van de malaise in de bedre ven, hebben B. en W. besloten belang rijke werken te doen uitvoeren, werken, welke anders nog wei eendgen tijd on uitgevoerd zoaden blijven. Er zal voor 115.000 straten worden aangelegd, aan slootdempiug zal worden uitgegeven 14.000 en aanleg sportterrein 12.000, Samen 141.000. De rijksadviseur heeft de werken opgenomen en zal adviseeren om in deze rijkssteun te verleenen. SCHAGEN, 17 Februari. Aangevoerd 5 Paarden 250800; 2 Veulens 150— 175; 8 Stieren 400—600. 17 mag. Ged- dekoeden ƒ300600; 53 Idem vette 426 —800; 28 Kalf koeien 500—850; 162 N. Kalveren 1832; 452 Overhuuders 60—75. 7 Bokken cn Geiten 7—20; 41 mag. Varkens 5065; 23 Idem vette per K.G. 1.20—1.34; 100 Biggen 3040; 63 Konijnen 0.503; 56 Kippen 20; 10437 at. Kipeieren 9 11. 734 st. Eendeieren 15, per 100. AMSTERDAM, 17 Februari. Bericht van de Jong Koene. Witlof 1720 per 50 K.G.; roode kool 1118, gele kool 10.5017 per 100 stuks; uien 2.753.50 per baal; sparlotten 58 per 100 K.G.; prei 3—5, selderij 20 25 per 100 bos. Bloemen, fr. Anjelie ren 0.861.05 per doz.; fr. mimosa 4.805.70 per mand. seringen 24 32, tulpen 68.20, tulpen darwin 12 15, hyacinthen 68, prunus ,13i 19, sneeuwballen 1822, narcissen 2.80—4, calla's 50—70, Am. anjelie ren 1720, rhododendrons 810 per 100 stuks; snijgroen 1.318 pee 100 rank. 1-4 regels p. plaatsing 10.6U Elke regel meer 1 0.15 BIjvoaruttlXMiini. JU Ut ER BIEDT ZICH AAN een bekwaam bakkersknecht, zelf standig kunnende werken, ook niet ongenegen andere voorkomende werkzaamheden te verrichten, liefst in Haarlem of Omstreken. Brieven onder No. 1566, Bureau v. d. blad. GEVRAAGD. HOOG LOON. A. v. d. HORST, Bleekersvaartweg 9, Heemstede. Tegen hoog loon terstond gevraagd Leerling-Winkeljuf frouw en een vergevorderd Leerling voor 't ateiier. Brie ven onder No. 2842, Bureau van dit blad. KENNISMAKING. Een net R.-K. Persoon, wenscht in kennis te komen met een net R.-K. Meisje of jonge Weduwe, om na wederzijds goedvinden een huwelijk aan te gaan. Brieven onder No. 2801, Bureau van dit blad. GEVRAAGD een net Meisje voor hulp in de huishouding, HENSEN, Paarlaur- sleeg lrd. 1579 Een net R.-K. Burgerdochter, oud 19 j., biedt zich aan als WINKELJUFFROUW in een Manufacturenzaak, en om lichte huish. bezigh. te verrichten. Br. ond. No. 1563, Bur. v. d. blad. EEN NET R.-K. MEISJE zag zich gaarne geplaatst met April of later, voor Huishouding en Win kel of voor Meisje-Alleen. Brieven G. v. d. VALK, v Ostadeslr. 10, Zandvoort. 1584 Gevraagd met Mei a.s. een R.-K. DIENSTBODE tegen hoog loon, goed kunnende melken zeer gewenscht, bij J. J. CASTELEIN, Oudode bij Leiden. BIEDT ZICH AAN een R.-K. Dienstmeisje, huiselijk verkeer. Br. lett. L, Agent B. v. d. LANS, Ilillcgom. 1591 NET MEISJE GEVRAAGD om in bloemcnzaak opgeleid te worden. Z'ch aan te melden tus schen 24 uur, behalve Zondags. Adres: '1H. CASANDtR, Halte- straat 17. Zandvoort QgVRAAGD een flinke Dienstbode voor den dag of dag en naoht. Loon 350 per jaar of 1 Per week" zÖ*weg 121. EEN NETTE HUISHOUDSTER b. z. a. in stil gerin, ong. 30 jaar, v. g. g. v., R.-K- Br- onder No. 1604, Bur. v. d. blad. Gevraagd ecn BEKWAME SMIDSKNECHT of flinke half was, in een Elcctri- sche Smederij bij Haarlem. Fr. br. EEN FLINKE JONGEN kan ter opleidt ag geplaatst worden op hot atelier der firma OSCAR KE1P, Opticien, Gr. Houtstr. 137. JONGEN GEVRAAGD. Jongen van 14 k 15 jaar kan ge plaatst worden in eer. kopergieterij. Aanbieden Javastraat 65, Schoten, na 6 u. 's avonds. 1582 STRIJKSTERS EN AANKOMELINGEN GEVRAAGD bij JACs. VAN HOOFF, z.a.Un. onder No. 1565, Bureau v. d. blad. Brouwersvaart 138. 1603 GEVRAAGD

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 3