„MICHELIN E 4 Copseiten SPORT EN .SPEL STADSNIEUWS. De Portverhooging. Muziek. Warmoessiraat 23 INGEZONDEN. UIT DEN OMTREK fii Durrscir- Dc propaganda-vergadering to St. Bavo. Kantongerecht. De Winkelsluiting-verordening. Ril WIT! Buitenbanden f6 HIJ ff ll-la'Binnenimnden f 325 Verkrijgbaar bij den Rijwielhandel C0RSETTER1E VERPLAATST van Groote Houtstraat 56 naar (bij de ANEGANG) Wasschen en Repareeren van Amsterdamsche Beurs LAfü). BERLIJN, 23 Febr. Het aantal omder- Iwming ontvangende werkioozen is ge- Januari van 410.000 tot 432.000 tegen; het aantal dergenen, die ge- itelijke ondersteuning ontvangen, ran 5.000 tot 357.000, en het aantal onder- eunde famiKeleden ran werkloozen van 57.000 tot 495.000. De niel-ondensteun- inbegrepen zal het aantal werkloo- in Duitscblandi omstreeks twee mil, bedragen. ifcGENDA 34 FEBRUARI j S*. Martiha-vereeniglng. Ki. Houtweg -48 3 uur Betrdk k inghureau. Sint Jozefsgezellen-rereeniging 8 Vereen. „Geloof en Weten;dhap" Ir. L. J. M. Feber: „De Katho- pieke beweging m Indiê en haar taak". Bisschoppelijk Museum, Jansstraat Dagelijks uitgezonderd Zaterdag en Zon- «n feestdagen toegankelijk. - PERSONALIA. Voor t examen nuttige handwerken rijn geslaagd de domes: A. A. de Vries, M. A. de Vries, beiden Haarlem, M. C, Naastepad, Schoten; M W. J. Serenhuy- sen, Heemstede; A. A. Alberts, Vogelen zang; J. Meigerd, Veisen; en A. D, ran 'den Heuvel, Santpoort. GARNÏZOENSBERICHTEN. De Adjudant Onderofficier Adminis trateur A. N. K. Hopman, ran den Staf Öer Xe Infanterie-Brigare wordt op den Jen Maart a-s. overgeplaatst naar het garnizoen 's Gravenlhage mi werkzaam gestekt aan de IHe AfdeeJing van het Departement ran Oorlog. VRIENDENKRING—D. E. S. Gisteravond werd in Klasse A in café Lunenburg, Koningstraat, gespeeld tus- echen Vriendenkring en D. E. S. Het was voor beide rereenigingen de laatste ■wedstrijd». Er is goed gesipeeld en D. E. S. behaalde het mooie totaal van 577 caramboles tegen 486 voor Vrien denkring. EEN VERSTANDIG DIER. 't Gebeurde Dinsdagmiddag op de Groote Markt 't Was half vier. Veel menschen, veel fietsers en. veel voet gangers. Een gezette verkeersagent leidde met teel tact 't verkeer volgens de nieuwe rege- en der Haarlemsche verkeerskunst Uit de Barteljorisstraat kwam stapvoets ^angeloopen een goedige knol, die een vagen van de Gemeente-reiniging voort trok. De leidsman was niet te zien. De verkeersagent hief zijn staf op en 'wees „richting Groote Markt" ten teeken, dat „meneer" door kon rijden. Het verstandige beestje draaide heel netjes om den agent heen en liep kalm „richting langs de Kroon." De verkeers-agent bemerkte toen, dat paard en wagen zonder voerman waren en gaf den viervoeter in overweging even op rin baas te wachten, waaraan deze onmid dellijk gevolg gaf. Er zijn menschen die de nieuwe ver keersregeling nog niet begrijpen. Een paard van de G. R. blijkbaar wel. RIJNLANDSCHE HYPOTHEEK BANK. Aan aandeelhouders der Rijnlandsche Hypotheekbank, zal worden voorgesteld het dividend over het afgeloopen boekjaar te bepalen op 7 pet. (gelijk Ma het vorige jaar.) GARNÏZOENSBERICHTEN. Reserve-kapitein V. F. Bouwmeester, van het 2ie reg. inf., wordt overgeplaatst bij het 31e bataljon landweer (district VGGravenhage). Officier van gezondheid ie ld. J. van der Werff, van de riekeninridhting te Haarlem, heeft zich weder beschikbaar ge steld voor den dienst in Ned.-Indië. HET OUDE POMPEJI. Voor de afdeeling Haarlem van de Ned. Reisvereeniging zal a.s. Donder dag optreden de heer Ter Laak, Leer- •ar aan de H.B.SV te Amsterdam, met het onderwerp: „Leven en kunst in het oude Pompeji". De heer Ter- laak is in het bezit van eeiie schitte rende collectie lichtbeelden om zijn onderwerp toe te lichten en spreekt (nat ervaring door zijn reis in 1915 naar Napels en Pompeji. BARBIERS EN KAPPERS. De heer H. J. Lingeman, voorzit ter van de afd. Haarlem van den Ned. Barbies- en Kappershond die reeds 17 jaar als commissaris in het hoofdbestuur zitting heeft gehad, heeft voor deze Laatste functie bedankt. Ais bewijs van waardeering voor Djn arbeid in bet Hoofdbestuur ont ving hij een diamanten dasspeld. In zijn plaats in het Hoofdbestuur (werd met algemeene stemmen gebo ren de hew N. J. Vos, ELEKTRA. Alen deelt ons mede: >Van verschillende zijde la de vraag tpdaao, of opvoeringen van Elektra inet Diepenbrock's muziek Gijshreght van Aemstel en Maria Boodschap te Haarlem niet mogelijk zoude zijn. Door de directie van den Stads schouwburg zijn hiertoe pogingen in het werk gesteld, ook de heer Willem looyaords schreef, dat de opvoerin gen van deze werken te Haarlem uit- fewlotcu zijn door de te geringe diep- van het toooeel van den Stada- Jbonwburg. EEN SCHADEPOST JE. Om een meisje dat spelend uit een Qetraatje kwam niet te overrijden jvam Dinsdagmiddag een kruideniers bediende in de Gierstraat van de fiets vallen, waardoor eenige eieren die bi. in een netje aan zijn rijwiel had ♦angen, stuk op straat vielen. .Een schade postje l Met ingang van 1 Maarl a.s. worden de te heffen porten en rechten gewijzigd als volgt: BINNENLANDSCH VERKEER. Briefkaarten: 7 >4 cent. Brieven van een gewicht t.m. 20 gr. 10 cent; boven 20 tot en met 100 gram 15 cent; boven 100 tot en met 300 gram 20 ct.; boven 300 gram tot en met 500 gram 30 ct; boven 600 gram tot en met '1000 gram 40 ct; boven 1000 gram tol en met 2000 gram 60 ct Voor zg. stadsbrieven bestaat geen af zonderlijk tarief meer. Gedrukte stukken: voor een gewicht tot en met 500 gram 2 ct per 50 gram of gedeelte van 50 gr. boven 500 tot en met 750 gram 25 cent; boven 750 tot en met 1000 gram 30 ct.; boven 1000 tot en met 1600 gram 35 ot; boven 1500 tot en met 2000 gram 40 ot. Nieuwsbladen en bijvoegsels. Indien de frankeering bij abonnement geschiedt, voor een gewicht van niet meer dan 55 gram 54 cent, boven 50 gram tot en met 150 gram 1 cent en voorts voor elk meerder gewicht van 60 gram of restend gedeelte van 50 gram 54 cent daarboven Geschiedt de frankee ring niet bij abonnement, dan is voor alle nieuwsbladen en bijvoegsels het port der gedrukte stukken van toepassing. Met ingang van 1 April a.s. wordt hef port der nieuwsbladen en bijvoegsels, waarvan de frankeering bij abonnement geschiedt, nader vastgesteld op: voor ^en gewicht van niet meer dan 55 gram 1 cent; boven 56 gram tot en met 160 gram 2 cent en voorts voor elk meerder gewicht van 50 gram of restend gedeelte van 50 gram 1 cent meer. Monsters. Tot een gewicht van 150 gram 754 en verder voor elk meerder gewicht van 60 gram of gedeelte van 60 gram 254 cent daarboven. Aanteekening. Behalve het port is voor gewoon aan- geteekende stukken alsmede voor aauge- tcekende brieven met aangegeven gelds waarde een recht verschuldigd van 16 cent; voor aangeteekende brieven met aangegeven geldswaarde daarenboven een recht van 254 cent voor elke honderd gulden of restend gedeelte van honderd gulden aangegeven geldswaarde. Expressebestelling. Heit recht voor expressebestelling be draagt voor brieven en andere stukken 40 ets.; voor postpakketten eveneens 40 cents. Postwissels en Postbewijzen. Hot bij vooruitbetaling verschuldigde recht voor postwissels bedraagt: voor een bedrag tot en met 25 10 cent; boven f 25 tot en met f 50 20 cent en voorts 10 cent voor elke som van f 50 of restend gedeelte van 50 boven f 50 tot en met 500; boven dit be drag is voor elke som van f 100 of restend gedeelte van IOO 10 cent meer verschuldigd. Het recht der postbewijzen bedraagt 5 cent. Invordering van gelden op kwitanties en wissels. Voor elk ter invordering gegeven stuk is bij de afrekening of bij de teruggaaf van de onbetaald gebleven stukken een Techt van 1254 cent verschuldigd. Bij de afrekening is bovendien wegens het per borderel ingevorderde bedrag een recht verschuldigd, hetwelk bedraagt: voor een bedrag tot en met 25 10 cent; boven f 25 tot en mot 60 20 cent eu voorts 10 cents voor elke som van 60 of restend gedeelte van f 50 boven 60 tot en met 500; boven dit bedrag is voor elke f 100 of restend ge deelte van 100 10 cent meer verschul digd. Pakketpost: Hel recht voor pakketten met aange geven waarde bedraagt per pakket 15 cent, vermeerderd met 21^ cent voor elke honderd gulden of restend gedeelte van honderd gulden aangegeven waarde. INTERNATIONAAL VERKEER. Brieven. a. In het verkeer mei Oost- en West- Indië, per zeepost en in hot grensver keer met België en Duits chland vooreen gewicht van niet meer dan 20 gram 10 cent; voor elk meerder gewicht van 20 gram of gedeelte van 20 gram 6 cent daarboven; b. in het overige verkeer met België voor een gewicht van niet meer dan 20 gram 16 ct; voor etk meerder gewicht van 20 gram of gedeelte van 20 gram 10 cent daarboven; c. in aUe andere gevallen voor een ge wicht van niet meer dan 20 gram 20 ct, voor elk meerder gewicht van 20 gram of gedeelte van 20 gram 10 cent daar boven. Briefkaarten. In bet verkeer met Oost- en West-In- dië per zeepost, alsmede in het grensver keer met België en Duitschland, bet binnenlandsch port, dus 71^ cent voor elke kaart; in aXe andere gevallen 12% cent voor elke kaart. Gedrukte stukken a. In het veikeermet Oost- en West- Imfië, per zeepost, per 50 gram 2 cent; b. in «He andere gevallen per 50 gram 5 cent Postwissels. Het recht voor postwissels bedraagt: voor een bedrag tot en met 25, 25 cent; boven f 25 tol en met f 50 60 cent en voorts 25 cent voor elke som van 50 of gedeelte van f 60 boven 60 ïn bet verkeer met West-Indië blijft het binnenlawLsche poslwisseJrecht .van toepassing. Deze vergadering mag terecht uitstekend geslaagd genoemd worden. Velen hadden aan den oproep gevolg gegeven, zoodat de groote zaal geheel bezet was, zoowel met mannen als met vrouwen. Het geestdriftig woord van beide spre kers vond ingang bij alle aanwezigen, ge tuige het spontaan applaus, dat opklonk tijdens en na de redevoeringen. En dat men de noodzakelijkheid begreep van een propaganda-maand, blijkt wel uit het feit, dat zich reeds 60 propagandisten staande de vergadering opgaven. Een fraai succes dus, vooral voor ben, die het initiatief in deze namen. Nadat de lieer H. A. Vulink, voorzitter van het propaganda-comité en leider der vergadering, deze met den Christelijken groet geopend had en nadat het Bonds lied gezongen was, zette de leider der ver gadering uiteen, waarom men met groote trom allen ter vergadering opgeroepen had Do organisaties moeten op peil blijven. Er waren plannen opgemaakt daartoe en deze waren goedgekeurd. De bloemenstad moet dreunen van Roomsche propagan da! Maar daarvoor hebben wij mannen noodig. Wij moeten een contingent vrijwil ligers hebben. En juist om die te krijgen, is deze vergadering belegd. Spr. hoopte vele enthousiaste propagandisten te ver krijgen, om de propaganda-maand volko men te doen slagen. Na den heer L. F. Guyt, bondsvoorzitter van St. Paulus, en spreker van den avond, welkom geheeten te hebben, gaf spr. deze het woord. De heer Guyt begon met te zeggen, dat het niet genoeg was, nu een aantal, mis schien een groot aantal propagandisten te krijgen, die dan misschien na een paar dagen het bijltje bij het blok zouden leg gen. Neen, wij moeten, evenals tijdens de Kruistochten, blijven strijden. Van Haar lem moet do victorie beginnen. Spr. noem de het van den Volksbond een gelukkig idee, deze actie op touw gezet te hebben. Hij stelde zich tot taak, hedenavond te spreken over den strijd tusschen geloof en ongeloof. Spr. herinnerde er aan, hoe de Katho lieke organisaties rich tot een machtig corps hebben opgewerkt. Er zijn 150.000 Kath. georganiseerden. In die organisaties vinden rij voordeelen van weerstands- en werklooze kas. Daar ook hebben we „Her wonnen Levenskracht" tegen de witte pest, 150 propagandisten bereizen het geheele land. Dan behandelde spr. de strijd, die was, ien en steeds zal zijn. Die strijd zal heviger worden. Men zal feller wapenen gebruiken, om de hechte Katholieke zuil omver te werpen. De strijd der vakbeweging is er een tusschen geloof en ongeloof, hetgeen spr. met een paar bewijzen staafde. Spr. citeerde v. d. Tem pel en andere socialisten, die de Katho lieke organisaties noemden de bescher ming der kapitalisten en onderkruipers. Als een staallje, hoe de overzijde tegen de Katholieken is, haalde spr. het volgende infame van een gezegde aan dit het blaadje ,JDe Schilder," aan waarin een vakbondsbestuurder geschreven had: „In dc socialistischen strijd hebben wij geleerd op eigen beenen te staan en niet te steunen tegen een vermolmd crucifix, waarin het knagende gedierte huist en zich voedt" Een Kleerekoper durft zeggen, dat de Paus niets kon doen, dat hij niet aan de cultuur kon werken. Spr. gaf dan een klein stukje geschie denis, hoe de socialisten en anarchisten alles gedaan hebben, om de organisatie tot de hunne te maken. (Onder applaus kwam kapelaan Wen nen ter vergadering). Spr. ging de oprichting van de socialis tische organisaties na, waarbij een strijd ontstond tusschen meer gematigde en meer anarchistische. Het N. A. S. daalde daar door van ruim 15000 tot 6000 leden. Die strijd zal altijd blijven voortduren. Bij ons zal dat zoo makkelijk niet gebeuren, om dat wij den hechten Christelijken gods dienst hebben. Wij hebben ons volk nooit dom gehou den. Wij hebben mannen met ruggegraaL Wij voeren onze priesters volgaarne in den stryd. Aan de overzijde tracht men ons altijd zeer te doen in wat ons lief is. Wij zullen nu hun zeer doen, door de Katholieken uit hun rijen te halen, die zich daar nog bevinden. Daarvoor geen hoera's, geen applaus, maar opgaven voor propagandist. Spr. herinnerde aan „Rerum Novarum" van Pans Leo XIII, die organi satie aanbeval onder de banier van het kruis, en wel vooral om de geestelijke be langen te behartigen. In dit verband wees spr. er op, dat de tegenwoordige moeilijke tijden vooral tot organisatie opwekken, om door die organisatie dan ook tevens het loon op peil te houden en den arbeids duur niet te verlengen. Spr. wekte dan in een kernachtig slot op, om zich als propa gandist op te geven en besloot zijn rede met het strijdlied van Pastoor Donders. Luid applaus weerklonk na deze rede. Daarna zette de voorzitter uiteen, wat in de propaganda-maand gedaan zal wor den. Men zal trachten ongeorganiseerden in de Katholieke organisatie te brengen, o.m. door brochures-verspreiding, groote propaganda en misschien ook wijkverga deringen. Nadat „Roomsche Blijdschap" gezongen was, nam kapelaan Wennen, die door den voorzitter ingeleid was als de ware pries ter-propagandist, het woord. De Eerw. spreker zon uiteenzetten, zooals hij zeide, waarom men Katholiek vereenigd moest zijn en om propagandisten te maken van bet woord en de daad, ook de niet-geor- ganiseerden onder de Katholiek' georgani seerden te brengen. Zonder God is het onmogelijk een redelijke, een eerlijke en een noodzakelijk bestaande maatschappij te hebben. Men spot met Katholicisme, ook met de. Roomsche organisatie, Men waagt w*4 eens, of het Rooifisch zijn iets te maken heeft met de organi sa.tie. Zeker. Daar zijn de rechtvaardigheid en onderlinge Helde. Die zijn bij socialis ten en Katholieken heel anders. De socia listen en communisten voeren strijd, maar een klassenstrijd. Die mag niet bestaan, moet niet bestaan, mogen wij niet aan hangen. Wij voeren een strijd van goed tegen kwaad. Wij moeten Katholiek ge organiseerd zijn, omdat de anderen God niet erkennen. Omdat zoovelen gevaar loo- pen, meegesleurd te worden in den maal stroom. in de draaikolken van 't ongeloof, is het zoo nuttig, dat hier zoovelen bij eengeroepen rijn ter propaganda, opdat wij hen, die dat groote gevaar loopen, terug kunnen brengen naar den schaapstal van Jezus Christus. Zoovelen zijn godlooche naars, maar het grootste gedeelte ontkent niet het bestaan van God, maar Zijn albe- stuur. Zij hebben dat als beginsel aange nomen en laten zich daar nu door mee voortsleuren. O, mochten wij die God als .beginsel aannemen, met eervzelfden vuri- gen ijver ons laten meesleepen in de goede richting, zooals de godloochenaars het in de slechte richting doen. De Eerw. spr. wees er op, dat men soms zegt, dat ge weten, eergevoel en goede naam de men schen in goede banen kan leiden, doch hij oonde aan, dat dit alles niet kon zonder God. In dit verband wees ZijnEerw. op het ongelukkige Rusland, waar, tenminste uiterlijk, God buitengesloten is. Maar als men God dan ook' moet erkennen, dan moet men Hem ook in alles erkennen, dan moet men ook Katholiek georganiseerd zijn, want doet men dit niet, dan is men georganiseerd zonder God. De Eerw. spre ker toonde dan met zeer goed gekozen voorbeelden aan, hoe de wonderen der hedendaagsche maatschappij zander God misbruikt worden tot vernietiging van tnenschenlevens en materieel. Zijn Eerw. spoorde aan, aan God vergiffenis te vragen voor hen, die met scherpe wapens tegen ons strijden en zelf met God te strijden, tot heil van ons zelf en de huisgezinnen. Het hoog-heilig Roomsch vaandel moet hoog gehouden worden. Guido Gezelle zong, dat alles van God sprak, bloemen, planten, golven, alles, als men maar luis tert. Laten ook wij dan luisteren, opdat ook' wij in alles God zien. Een langdurig applaus volgde op deze geestdriftige rede. Hierna sprak de voorzitter nog een kort woord van dank tot de beide sprekers, alsmede tot hen, die het initiatief tot de propagandamaand genomen hebben, en na een spontaan gezongen „Aan U, o Koning der Eeuwen", werd de vergadering geslo ten met den Christelijken Groet. GEMEENTERAAD. Hedenmiddag vergaderde de Ge meenteraad onder voorzitterschap van den lieer Maarschalk, burgemeester. Afwezig waren de heereu Bomans, Slingenberg, de Zeeuw, mevr. Wille- kes Maodonald en de heer Gerritsz. Aan den heer F. Th. Roeters van Leanep werd eervol ontslag verleend als gemeente-ontvanger; (onder ap plaus verleend niet dankbetuiging voor de verleende diensten aan de gemeente bewezen. Aan den heer D. C. Kruymél eervol ontslag als gemeente-veearts;. Gasprijsverlaging.\ De heer HEERKENS THIJSSEN deel de mede dat het in de bedoeling ligt van B. en W. een voorstel bij den Raad in te dienen oni met ingang van 1 April a.s. den gasprijs met 3 cent per M3 te verlagen. De gasprijs zou dus worden in dat geval 16 cent over den gewonen en 17 cent over den muntmeter. De commissie van bijstand in het beheer van de gemeente-financiën stelt den raad voor de .gemeenterekening, dienst 1919 vast te stellen op een bedrag van ontvangsten van 24.104.489.61 en in uit gaven van 25.137.955.4154, sluitende dus met een nadeelig saldo van 1.033.465.80J4. Goedgekeurd. Legaat. B. en W. stellen voor met erkentelijk heid te aanvaarden ter plaatsing in het ge meente-archief de volgende door wijlen den heer W. Bus aan de gemeente gelegateerde voorwerpen; 1. het bootje onder stolp met album en standerd, den erflater aangeboden den 6den November 1903 bij zijn jubileum en 2e. den stoel met album, den erflater aangeboden den isten Juli 1907 bij zijn af treden als directeur. Goedgekeurd. Wordt vervolgd. Vanmorgen werden eenige overtredin gen tegen de half adht winkelsluiting- verordening behandeld. Wegens plaatsgebrek kunnen wij he den geen nitvoerig verslag opnemen, waarom wij morgen nader op deze zaak: terugkomen. De ambtenaar van 't O. M. eisühte voor elke overtreding 0.50 boete of 1 dag hech tenia. Mr. Tideman pleitte vrijspraak. I 12 maanden garantie ZEVENDE BACHCONCERT De „Tragische Overture" en Brahms, meesterwerk" van architectuur, door van Anrooij gedirigeerd, klonk als een hel dendicht Van Anrooij heeft de kracht, die de vuren der muziek ontsteekt; hij heeft die kennis van zaken, die het stuk gebonden houdt en zichzelf doet zijn. Hij is een der «éér zeldzamen, die een werk inderdaad reproduceeren kunnen als inventie van den componist Hij heeft de echte ontwikkeling van geest, van waaruit de symponische muziek van Brahms als oompoaitie gezien moet worden, en die elementair noodig is voor de kennis van geheele klassieisme. Maar hij heeft een uiterst-sterke hartstochtelijkheid en de alle-elementen-vereenende liefde, waar door het licht der schoonheid, gewekt wordt Dit is eindelijk het voornaamste. Hij roept den verborgen, levensschuwe kunstenaar Brahms op, verlicht voor de hoorden het donkere beeld der natuur, bezielt de muzikale abstracties met zijn vurigheid en zoo velgt men met bewon dering de schoone dithyrambe van dezen dirigent Maar ook deze edelste van alle uitvoeringen kan de Brahms-idéo niet aannemelijk maken. Tegenover het levens beginsel van deze muziek moet ons ge slacht onverzoenlijk zijn. Zoo vurig van Anrooij de Ouverture deed klinken, zoo hevig zong de diepe kunstenaar Huberman de muzikaliteit van het vioolconcert met zijn instrument. Nu was het Huberman's furieuze evocatie, die ons meesleepte. Nooit hoorde ik een vioolconcert zoo schitterend als een hym nische improvisatie spelen als door Hu berman. Hij is de echte artist. Van Anrooij dirigeerde na de pauze de vijfdye symphonie van Tscliaikowsky. Het werk heeft zuiverder dan de zesde de uiting van Russische karakters heeft een onmiskenbare, buitengewone, melo dische macht, die sterk-duidelijk is door de behandeling der tonaliteit. De sym- phonie is open van sentiment en be weegt zich als een ballade. Wanneer met nauwkeurig overleg het laatste deel ©enigszins verkort werd, zou het stuk ook haai' den vorm volkomen bevrediging geven. De uit voering was buitengewoon espressif en be teekent een glorie voor het Re sidentieorkest en den dirigent Peter van Anrooy.. H. F, A. (Ongecorrigeerd) BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 23 Februari. A. Bijland en H. Wels. P. v. d. Bosdh en S. v. Hemert. A. Jansen en C. v. Britsom. Getrouwd: 23 Februari: G. Buur en G. v. Kommer. G. Dijkstra en M. Timmer mans. A. v. d. Meer en W. E. Mar- selje. J. W. Raatgever en G. E. Bos veld. Geboren: 22 Febr. d. van A. A. Roëll Bar. de Vos van Steenwijk. d. van M. R. v. d. PavoordtHuiskens. r. van P. J. Ruttenv. d. Moolen. 23 Febr. z. van H. W. ZomerBeks. <1. van E. M. v. d. Pieterman—Smits. d. van M. J. T. den BoerKoppen. Overleden: 21 Febr. M C. Bertheux, 52 jaar, Plein. 22 Febr. M. K. A. Korf, 34 jaar, St. Antoniesteeg. H. Uittenbosch, 45 jaar, Doelstraat. 23 Febr. J. G., 21 mnd., z. van J. Milatz, Kamperlaan. GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij». De Sierkan, Zijlweg 104, boorden; D. Wijte, Ruyg- ha verstraat 22, ceintuur; B. Vermeer, Burgwal 55b, fietsmandiet; G. Philips, Spaarne 5, bruin handschoentje; J. Dumé, Esschilderstraat 4, bruine dames- handschoen; L. Slot, Jansweg 33, poedel hond; Th. Waning, K. Vlamingstraat 1, grijs hondje; Gemeente Reiniging. Har- men jansweg, Trekhond; L. Vos veld, Bar teljorisstraat 9, halsketting; M. Ndissen. Gasthuissingel 8, gebreide handschoen; P. G. Bouman, Handelsschool, grijs wol len handschoen; M. Sneekes.Rozenprieel- straat 4ird., wollen muts; H. M. Thuis, Sophiastraat 55, roode muts; W. Hoff, Brouwersstraat 51 I, maatstok; C. Vis ser, Buitenpad 85A, Spaarndam, porte- monnaie; v. Wieligen, Da Costastraat 28, kinderportemounaie; H. J. Buis, Z. B. Spaarne 19, portefeuille; J. Warren, Zoetestraat 21, reticule; F. v. Essen, Kloosterstraat I2rood, rood reticule; H. v. Roon, Lange Lakenstraat 8rood, school- tasch; A. v. Os, Zomerstraat ió, stempel De Beurs opende heden, flauw. Staatsfondsen. 5 pet. Nederland 8614, 6 pet. Indië. Culturen. Koloniale Bank 228, In dische Bank 218, Vorstenlanden 244, H. V. A. 590. Industrieele waarden. Insulinde olie 80. Oliewaarden. Koninklijke 530, Con sols 219, Orion 55. Tabakken. Amsterdam Deli 50, Besoeki 121, Rotterdam Deli 160, Me- dan 340. Rubbers. Amsterdam Rubber 136, Deli Batavia 108J4, Nederl. Rubber 76(4, Rott. Tapanoeli 87. Scheepvaartwaarden. Holl. Am. Lijn 281, Holl. Boot 11054, Kon. Holl. Lloyd 100, Japanlijn 17554, Paketvaart 13854, Scheepvaart Unie 168, Marine 17. Amerikaansche waarden. Hide and Leather 51, Steel 9554, Smelting 5154, Ana conda 90, Cigar 70, Atchison Topeka 96, Voting Rails 25, Denver 3, Southern Pa cific 91, Union Pacific 138. Voor den inhoud dezer rubriek eteit de Redactie zioh niet aansprakelijk. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Nu de muntgasmeters veranderd worden en men muntjes door de gasfa briek vastgesteld moet gebruiken, heeft de directeur der gasfabriek in een adver tentie bekend gemaakt, dat er eenige win keliers beschikbaar zijn, bij wie men die munten kon bekomen. Doch de direc teur is vermoedelijk vergeten er bij te zetten, dat m®ft in zoo'ii winkel gedwon gen wordt, tevens iets te koopen, W men die munten haalt. Zoo men dit w*' doet, laat men de gasverbruikers ver: ken zonder munt Neem nn eens dat een werkman, die leeft van „Geeft ons beden ons dagelijksch bro< en in bet laatst van de week nog cent bezit, en dat het kantoor der fab: gesloten is. Moet zoo iemand dan v der licht blijven zitten? Ik begrijp zeer goed dat een wimkeiM niet gaarne naar voren komt, alleen od*; muntjes te geven, dooh ik zou den heoi Directeur der Gemeente Gasfabriek dad, beleefd willen verzoeken doelmatiger mid4' delen aan de hand te willen doen ed, bijv. tiet kantoor meermalen open td; stellen voor het publiek, om zoodoend* den werkman niet te verplichten 'n bood' schap mede te laten nemen, als hij mud' komt halen in een winkel voor gasvl® bruik. Achtend, H. H. ESSENBERGV- Nascbrift. Bij informatie aan i' gasfabriek deelde men ons mede, dat bovengenoemde feiten wel juist kunn^j zijn. Maar de gasfabriek kan deze wid4 keiiers ook niet dwingen de munten te geven zonder voorwaarden te stelled*' De gasfabriek heeft een oproep gedaü* tot de winkeliers om aan de versprei* ding der munten,mede te helpen. Eed twintigtal meldde zioh aan en kochted munten van de gasfabriek, geheel op ei' gen risico, om die weder te verkoapened louter ten gerieve hunner klanten. Wan* neer zij die dus alleen aan klanten wil4! Ien leveren, kan de directie der gasfa* briek daar niets aan doen. Depothouder' zijn die winkeliers niet. Inlusschen tsi overwogen worden of het mogelijk is h«® kantoor aan de Pieterstraat langer oped te stellen. Maar ten slotte is alles niaad een tijdelijke maatregel, want als de mmv* ten verspreid zijn eenmaal, dan loopt zaak weer evenals vroeger. Bij het led*4 gen der muntmeters worden de verbrit** kers ook in de gelegenheid gesteld om d" gebruikte munten weer terug te koop*11^ HET WESTELIJK ELFTAL. Het westelijk elftal is als volgt is*4 xnengesteld: Doel: Mac Neill; achter: Denis; middenJ, v. Thiol, Vermaas en Steeman; voor hoede: De Natris, Boerdam, D. Kcssleiy Vos en Gupffert. Reserves: Beyers, Martin enn Borne- mann. S'" BELGEB—FRANKRIJK. De heer J. Mutters heeft de benoe ming tot scheidsrechter bij den wed strijd BelgiëFrankrijk te Brussel ,t* spelen, aangenomen. HALFWEG. Een noodlanding. Eet» militair vliegtuig moest Dinsdagmiddag tusschen Halfweg en Sloterdijk een nood landing maken. ft Het vliegtuig kwam in een sloot lor1 recht, dicht bij den straatweg. De machine heeft weinig schade bfl- komen. HEEMSTEDE. B. en W. stellen derf' raad voor, aan H. M. de Koningin te ver zoeken, het aan de Gemeente verleend*' voorschot, ten behoeve van de Woning- bouwvereeniging „St. Joseph" te ver- hoogen tot een bedrag van f 483.349» alsmede om in verband hiermede, de bij dat besluit verleende bijdrage in de be taling van de annuïteit te verhoogen» HEEMSTEDE. Openbare Vergadering! van den Raad der Gemeente Heemstede op Vrijdag 25 Februari 1921, des avond* 8 uur. De agenda vermeld L Notulen van 29 October, 2 Novem ber en 21 December 2. Walbeschosiinfï Oosterhoutlaan en Vijvorlaan 3. Ie Wij' ziging ve.ordening re hten (havengeld) j 4. Vaststelling bouwplan Park Bronsteo 5. Vaststelling verordening tegen bepef' king der woongelegenheid 6. Steun par ticuliere bouw 7. Borgstelling ten be4 hoeve van Tuinwijk 8. Overname strook jes grond Raadhuisstraat en Ileerenweg 9. Vaststelling percentage gelden ver strekt aan de Gas-, Duinwater- en Eloc- triciteitsbedrijven 10. Uitbreiding net ten der Gas-, Duinwater- en Electrici- teitsbedrijven 11. Vei laging gasprijs 12. Verkoop bouwterrein aan „de Haem- stede" 13. Verhooging voorschot aan „Sb Joseph" 14. Vaststelling herziening XIX en XX Uitbreidingsplan 15. Ingekomen stukken en mededeelingen 16. Vaststel ling suppletoir kohier Hoofd. Omslag 1 17. Behandeling reclames tegen den aan slag in den Hoofd. Omslag. ÖV ER VEEN. Druk bexoak. De bloemenbollententoonsteiling berd' zich in een druk bezoek mogen verheugen* Naar we vernemen waren er tot Maandag' avond ongeveer 2500 betalende bozoekC geweest. Zondag bedroeg dit aantal on?^ veer 1000. Andere jaren bedroeg 't aantal bez^ kers in 3 dagen omstreeks 400.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2