Wisselkoersen en koersen van Bankpapier Advertentiën BEKWAME SCHIMERS LAATSTE NIEUWS Telegrammen. INGEZONDEN. SPORT EN SPEL. VRAGENBUS. ORDE EN ARBEID. Handel en nijverheid. 8 %v \vi ¥oer den inhoud dezer rubriek stelt de Redaetie zich niet aansprakelijk. AAN DE RECRÜTEN DER LICHTING 1921 Wederom zullen binnen enkele da gen een fl nk aanta uwer bij het leger Worden ingelijfd. Gij komt dan n een geheel nieuwe omgeving, onttrokken aan het oog van ouders en opvoeders, wellichtin een om geving vol gevaren voor ziel en lichaam Moet ge daarom met vrees en angst ''wen diensttijd tegemoet zien Immers neen Het zal veel van U zelf afhangen, of >e sterk zult staan tegenover de geva- ■en, of ge weerstand zult kunnen bie den aan de verleiding van vloekers en 'uilsprekers en erger. Ook in uw diensttijd kunt ge onge- -wijfeld verzekerd zijn van den steun, Welke U van Katholieke zijde zoowel geestelijk als stoffelijk, volop wordt geboden. Vrienden, maakt gebruik van dien *teun,. dan zult ge zeker niet slechter terugkeeren in het burgerlevenwel- 'icht zelfs krachtiger, gesterkt door 4en strijd dien ge ongetwijfe d zult hebben te voeren en waarin ge overwin naar kunt en moet blijven. Met aandrang sporen wij U aan lid te worden van onze organisatie, de Verf. K. Bond van Dienstplichtigen „St. Joris," die met een prachtig pro gram uw geestelijke belangen bevor dert en uw stoffelijke belangen behar tigt. Reeds thans kunt ge U voor het lid maatschap schriftelijk aanmelden aan 'iet bondsbureau, v. Oldenbarnevelt- itraat 33 b. te Rotterdam. Eveneens raden wij U sterk aan on middellijk bij aankomst in uw garni zoen U als lid aan te melden van de R. K. Militairen- Vereeniging, waar ge Uw vrije avonden gezellig kunt door brengen en waar ge steeds een priester bereid vindt U-met raad en daad ter tijde te staan. Als lid van „St. Jorisontvangt ge (ratis tweemaal per maand het bonds orgaan „Geef Acht", waarin ge alles kunt lezen, wat voor een Roomsch «oldaat van belang kan zijn. Vrienden van lichting 1921, sluit U als één man aan bij onze organisatie Het Hoofdbestuur van „St. Joris." P. S. In aansluiting met bovenstaan de brengen wij ter kennis van belang- ste.lende miliciens, dat door ons Hoofd bestuur aan leden belangeloos en aan Biet-leden tegen betaling van 25 cent in postzegels voor administratiekosten, bemiddeling wordt verleend inzake de aanvrage van kostw.nnersvergoeding. Verzoeken daartoe kunnen, liefst *oo spoedig mogelijk, worden gericht aan ons bureau, v. Oldenbarnevelt- «traat, 33 b. te Rotterdam. THEORIE EN PRACTIJK. Mijnheer de Redacteur, Mag ik ook een klein plaatsje naar aanleiding van de ingezonden artike len in uw blad van 9 dezer over den wedstrijd R. K. V. Z. I—H. B. C. IV. In het Sportblad van Maandag schreef ik dat Zwaluwen reeds bij den aanvang iets sterker waren, dat de H. B. C.-ers sporadisch twat volgens het zakwoordenboekje van M. J. Koenen „zeer zeldzaam" beteekent) voor het Zwaluwendoel kwamen. Ook dat in de 2e helft de „gastheeren" sterker zijn, gedurig voor het H. B. C.- doel zweven, maar dat de keeper van H. B. C. van geen wijken weet. Is daar iets verkeerds aan gezegd Ik erken toch dat Zw. overwegend sterker waren Maar dan komt het erge. De Zw. keeper wandelde met den bal. Welke nïef-Zw.-voorstander zal dit ontkennen Dan„de eenige goal kwam, toen 3 Zw.-spelers buitenspel stonden. (Ik heb niet eens geschreven 4). Weet ge, waarde heeren ingezonden stukken-schrijvers wat een speler van „Westen" riep, toen die goal gemaakt werd? „Daar moest een snelkiek van gemaakt zijn, dan kon een protest mooi gewonnen worden l Barbarenspel van H. B. C.1 Met de kans nogmaals als partijdig bestempeld te worden, zou ik toch willen vragen „Aan wien de schuld Ik schreef dat de scheidsrechter tegen de ruwe vertooning niet was opgewas sen. Ik heb echter niet gemeld dat een Zw.-speler een H. B. C.-er een klap gaf, waarop de scheidsrechter alleen zei„handen thuis houden (Ik had dit geval liever niet gemeld). Ik moet ook nog clubliefde bezitten. Elke Heemsteder weet, dat er bij mij geen clubliefde bestaat. Ten eerste ben ik boven de jaren, ten 2e heb ik niet één zoon die aan voetbal doet, ten 3e heb ik totaal niets met H. B. C. te maken, en kom ik vaak nog meer op het Sportpark dan bij H. B- C Ik offer mijn Zondagmiddagen, behoudens de kleine verdiensten alleen op voor de propaganda van het R. K. Voetbal. Het laatste bedrijf van het tweede ingezonden stuk is het fraaiste. Nadat er staat dat de verslaggever om wille der waarheid eerlijk moet blijven, ook, al is dit wel eens moei lijk, zijn clubl efde te overwinnen, volgt dan een protest tegen het ver slag R. K. V. Z. Ill—S. D. S. I. Nu heb ik zeker ook al clubliefde voor S. D. S. Hatelijk tegenover dien scheidsrechterGeen sprake van. Juist omdat ik zoo dikwijls op het Sportpark kom, leer ik daar spelers zoowei als supporters kennen. Een dier Zw.-supporters is bijna altijd grenswachter. Niet één scheidsrechter kan met hem opschieten, omdat hij altijd partijdig is. R. K. V. Z. Ill moet veel goals maken om kampioen te worden. Zou het dan zoo onmogelijk zijn als zoo iemand, als hij de kans ziet om, temeer daar R. K. Z. V. sterker was, hun eens een extra goaltje te laten maken. Is het niet zoo geweest, dus niet met moedwil, dan vraag ik excuus, maar de feiten waren er, en als onbevooroordeeld verslaggever meen ik dergelijke dingen te moeten melden ten 1ste omdat het jammer is, dat aangewezen scheidsrechters niet opkomen en ten 2de dat het de plicht van iemand is die dan het fluitje hanteert, strikt onpartijdig te zijn, omdat onder een partijdige of slechte leiding ook bij R. K. Voetbal niet opbouwend werkt, en men dan dc jongens beter in een café achter een biljart kan zetten, of langs 's Heeren wegen laten slenteren. Ik meen dan ook M. de Redacteur, dat alleen de groote clubliefde zoowel van den heer Kolfschoten als van de heeren Blesgraaf en Mensing de reden is van dergelijke ingezonden artikelen. Verder ga ik mijn weg, en hoop „naar waarheid" mijn verdere versla gen voor uw blad te blijven leveren, zonder extra uit te zien of ik het een der heeren minder daar hun zin maak, daar ik geen allemansvriend wensch te zijn. U, M. de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte DE VERSLAGGEVER. BkfegedetM eJ.or DE SPAARNEBANK. BERLIJN PARIJS. BRUSSEL. WEZNEN. LONDEN. STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIAN IA BAZEL. MEW-YORK. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS 4.57i/g 4.621% 4.59 4.64 Baukpapitr 4.62 4.72 4.65 4.75 20.10 20.20 20.05 20.15 Baakpapier 20.20 20.30 20.15 20.25 21.10 21.20 21.05 21.» Bankpapier 21.20 21.30 21.15 21.25 0.67 yt 0,721% 0.67% 0.72% Bankpapier 0.60 0.65 0.60 0.65 11.34ijj 11.35% 11.343)4 11.353* Bankpapier 1136 11.37 11.36 11.37 65.75 66— 65.75 66.— 49.80 50.20 49.80 50-20 46.90 47.30 46.90 47.30 49.25 49.35 49.25 49.35 2.903|4 2.91% 2.903.4 2.613* (Geplaatst in een. deel onzer vorige oplage.) Stoomvaartlijnen. Marktnieuws. (liette Dienstbode VERGUNNING Een Spitte** Geachte Redactie. Twee dingen troffen mij de vorige Week in Uw blad. Ten eerste den aanhef in de adver tentie van „de Guide Druyf", waarschijn lijk overgenomen uit het weekblaadje Voor gedistilleerd, en waarin wordt ge- Veren op de eigenaardige handhaving »an het drankverbod in Amerika door de handhavers der Wet. En Ven tweede op een ingezonden •cfcrijren door eenige slachtoffer* inzake Ie gedtoSQeerdc acdjnsverho «gling. Ofschoon in dit schrijven niets dan de kuivere waarheid wordt gezegd en het feen kwaad kan, dat het publiek ook i<tena weet, op hoe bijzondere wijze xij door den Wetgever bevoordeeld zijn Loven den in het bedrijf zijn bestaan zoe kenden koffiehmshouder, geloof ilk, dat overigens weinig nut zal geven daarover na na te pleiten. Alleen hechte organisatie en vertegen woordiging zooveel mogelijk in Kamer en Raadzaal zal den middenstand sterk kunnen maken in den strijd en kunnen voorkomen, dat hij nog meer genekt Wordt. Want men verge te het niet, de strijd «1 blijven, en in de naaste toekomst misschien heviger dan ooit, maar ook de middenstand zal blijven. De natuur van den mensöh verlangt «n zoekt naar zelfstandigheid, vandaar dat de middenstand, ook in zijn tegen- woord igen vorm, nooit zal verdwijnen. Alleen mogen economische toestanden «en periode van afwijking geven en oei regeling ondier bepaalde lijrisomstanddg heden noodig zijn, de handeldrijvende middenstand zal mi. in zijn vorm Wij ven bestaan. Waar ik echter in het bijzonder in dit schrijven op wensebte te wijzen, is de fraude in den verkoop van sterken drank Mj drooglegging. Zooals ik in den aanhef reeds schreef, wijst de heer v. Telering op «en wel •teik sprekend geval wat zich in Ame rika nvi hebben voogedaao. Van dat land, als wel van de Skandi- aavisöhc landen zijn al heel wat staal- tjos van dien aard bekend geworden. Men behoeft echter werkelijk niet fcut'en ons land te gaan, om te weten, hoe hel in Nederland zal gaan bij droog- feggtog. Van zeer jongen datum weten wij hoe kt de Haarlemmermeer aan Nieuw- Vvsmep eenige winkeliers wegens drankverkoop zonder vergunning zijn teroordeeid. Maar wat zegt dat? Dat bij drooglegging de handel in ster ke dranken zieh verplaatst van den -kof- "•huishouder naar de paticuliere hui- *en. Dat dc caféhouders dus de hooge las- en belastingen en vergunningsrech ten mogen betalen en anderen met den winst gaan. Vandaar dat men de vorige week in „de Vennep" het prachtige re sultaat der drooglegging in de Haarlem mermeer mocht coiislateeren, dat Zon dagavond na sluitingstijd verscheidene personen in hoogst dronken toestand bij een sigarenwinkelier vandaan kwamen. En hoe spoedig zal de een of andere pientere arbeider, met een niet te hoog loon en een ruime kamer met weinig kinderen, zich op die manier geen tame lijke bijverdienste trachten te bezorgen. Dat zijn de gevolgen van plaatselijke verordeningen, die, evenais de plaatselijke keuze, wanneer zij onverhoopt w-et mocht worden, den eene bevoordeelt ten koste van den andere en niet bereikt wal men er mede beoogt. Daartegen moeten de slachtoffers der accijnsverhooging gaan strijden, dat is actueel, en daar voor en nog veel meer moeten zij zich organiseeren, ieder in zijn eigen organisatie. Dan zal men door samenwerking der principieel® en neutrale vakbonden een goede actie kunnen voeren en misschien no-g veel leed afwenden. Er moet overtuiging bijgebracht wor den dat de middenstand zijn plaatswaard is en dat het geen praatje is afe men beweert dat ha n del d rijven de middenstand de onmisbare schakel is tussohen produ cent en consument. Dan ook zulten wij beter kunnen wer ken aan een gezond en eerlijk bedrijf in onze branche en medewerken aan be teugeling van drankmisbruik. Dan kunnen wij gezamenlijk aanstu ren op verkrijging van een algemeene Rijksregeling in ons bedrijf, die niet, zooals plaatselijke keuze en plaatselijke verordening de een bevoordeelt ten koste van den andere en maar willekeu rig ingrijpt in het bestaan van den kof fiehuishouder, ziet, daar moeten de slachtoffers der gedSsililleetrd accijnsver hooging voor gaan werken. Dat is actueel en brood-noodzakelijk, willen niet velen in ons bedrijf ten gron de gaan. U. M. de R-, dankend voor de plaats ruimte. Uw abonné P. H. SNEEBOER. Bennehroek, 12 Maart 1921. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U naar aanleiding van Uw bericht in de sportrubriek van Uw blad van Maandag j.l. aangaande een wedstrijd tusschen „de Damiaatjes" uit Haarlem en A. D. O. van Heemskerk, waar de A. D. O.-ers niet opgekomen zouden lijn hel volgende te plaatsen. Ondcrgeteekende ontving in zijn hoeda nigheid van secretaris van A. D. O. Zater dagavond het volgende telegram: „Ver wachten A. D. O. twee uur E. D. O.-ter- rein Meerweg Heemslede, (get.) Smits. In dit telegram wordt geen bepaald elf tal genoemd. AJ onze elftallen waren be zet met wedstrijden. Gelegenheid om te rug te schrijven of te telegrafeeren was er niet meer-, bovendien is het adres van den secretaris ons onbekend. De Damiaatjes zullen dus, als zij een wedstrijd willen spelen, wat ons aangenaam zal zijn wat vroeger en duidelijker moeten tuiden. Wij hopen langs dezen weg ook den cretaris, hier de klokkenspeler, te berei ken Dankend voor de plaatsing, A. C. BEENTJES. Secretaris A.D.O. Naschrift. In aansluiting op bovenstaan de kunnen wij mededeelen, dat 't geheele geval op een misverstand schijnt te berus ten. Door de h.h. Koopman was een wed strijd voor 't tweede elftal aangenomen. A. D. O. zou alleen nog bericht krijgen op welk terrein gespeeld zou worden. Geen der partijen heeft dus schuld. We hebben hier te doen met een misverstand, wat he iaas wel meer voorkomt. blanken stand kwam het einde, daar een medaille voor dezen wedstrijd was uitge loofd, werd er verlengd. Direct na den af trap nam Schoten de leiding door een ge weldig missen van den back en den keeper. EEN DEENSCHE SCHEIDSRECHTE De heer Howcroft die verzocht had weder eens een internationalen wedstrijd te mogen scheidsrechteren, was door den N.V.B. bestemd den wedstrijd Holland Zwitserland te leiden. Aanvankelijk had de N.V.B. hiertegen bezwaar op grond dat de Football Association geen toestem ming zou geven. De heer Howcroft was evenwel de overtuiging toegedaan, dat na het accoord te Antwerpen gesloten, de E A. een ander standpunt zou innemen, waarna de uitnoodiging volgde. Nader bleek, dat de F. A. den heer Howcroft toch zijn toestemming weigerde, ten ge volge waarvan thans na advies van den Deenschen Bond dr. Westergaard uit Ko penhagen als Bchmdrechter is uitgenoo- digd. „Crh." WEST-DUITSCHLAND OOST-HOLLAND. Bovengenoemde wedstrijd werd door de Duitschers met 21 gewonnen. EEN NEDKRLANDSCHE SCHEIDS RECHTER NAAK OOSTENRIJK. De heer W. S. Boas is uitgenoodigd door den Oostenrijkachen Voetbalbond om eind dezer maand enkele internationale wedstrijden te leiden, o.a. op 28 Maart te Weenen Oostenrijk-Zweden. De heer Boas heeft de uitnoodiging in beraad gehouden. „Ort." DAMWEDSTRIJDEN. Voor het District Haarlem en O. van den Ned. R. K. Damboud. Woensdag 16 Maart T. E. P. Haarlem— St. Bavo. Heemstede. Vrijdag 18 Maart: St. Bavo. Heemste deSt. Joseph. Haarlem. Door niet opkomen van St. Joseph van HiUegom, won S4. Bavo van Heemstede met 200. T GOOI—R. C. H. Onder leiding van scheidsrechter Böh- mer stelt R. C, H. zich als volgt op: Boekelaar, v. Dam, Roelfsema, Dik, Koning, C. v. d. Laan, Nieuwenhuis, Krom, Hazevoet, Kuyt, Eadsma. Na 't gewone verkennen komen de Haarlemmers in de meerderheid en na 10 min. weet Roel R.0JL de leiding te geven. Lang pleizier van dit succes hebben de Raeing-mensehen niet, want spoedig scoort 'töooi uit een corner. (1—1) De Haarlemmers vallen dan weer fana tiek aan, doch brengen het niet verder dan een buitenspel doelpunt. Dan komt 't Gooi geweldig in actie en nog voor rust weten zij de leiding te nemen. In de tweede helft draagt de strijd een zeer ruw karakter, waartegen de scheidsrechter niet voldoende optreedt. Om beurten vallen de partijen aan, waarbij R.C.H. 't meest gevaarlijk is. Bij een der talrijke aanvallen slaat de Gooi-baclc het leder weg wat den scheidsrechter ontgaat. Het spel wordt steeds ruwer. Ieder oogenblik moet voor een of ander onge val worden gestopt, terwijl het publiek natuurlijk een flink woordje gaat mee spreken. Als Kuyt een snelle ren van Gooi's linksbuiten onderbreekt wordt de laatste zoo kwaad dat hij den Haarlemmer eeu trap geeft. In plaats van de Gooiman 'tveld uit te zenden laat de refere hem gewoon doorspelen. Tot greote verlichting van een ieder kondigt de scheidsrechter ten slotte 't einde aan. De R.C.H.-aanvoerder protesteert nu wegens het niet toekennen van een pe nalty, die dan ook genomen wordt en omringd door eenige agenten schiet Van Dam den bal in de touwen, biermede de mogelijkheid scheppende, dat de uitslag nog verandert. HAARLEM—N.O-A.D. 8-0. Haarlem speelde gisteren een friendly game tegen de Zuidelijke eerste klasser N.O.A.D. Slechts weinige liefhebbers profiteerden van de gelegenheid om den nieuwen in ternationale doelman in actie te zien. Hontkooper had een bijzonderen dag en heeft het v. Tilburg danig lastig ge maakt. Een viertal kogels van hem, die een ander zeer zeker zouden hebben ver schalkt keerde v. Tilburg Op meesterlijke wijze. In de tweede helft was de doelman minder op dreef. Zijn stoppen is goed, doch dikwijls werkt hij niet voldoende weg. Driemaal wist Houtkooper hem te pas- secren. 't Laatste doelpunt had de keeper zeer zeker moeten voorkomen, 't Heele Haarlem elftal speelde goed. N.O-A.D. had absoluut niets in te brengen. De linksback der Zuidelijken viel bij zonder op. 't Was een aangename ontmoeting waar bij de Haarlemmers volkomen verdiend zegevierden. LIEFDADIGHEIDSWEDSTRIJD. SCHOTEN I—EDO I. Beide elftallen tellen invallers. Toch was het een zeer aardige wedstrijd. De achterhoeden waren de voorhoeden den baas. Talrijke kansen .wenden géwi.st. Vr. van J. H. H. O. te H. Antw. 1. Wanneer goede woorden en minnelijk overleg met uw dienstbode niet baten, dan zal er wel niets anders opzit ten dan dat u ze ontslaat. 2. Een dringende reden tot onmiddellijk ontslag hebt u als de dienstbode hard nekkig weigert te voldoen aan redelijke bevelen of opdrachten van den werkgever of de werkgeefster, voorts ook wanneer de dienstbode zich schuldig maakt aan mishandeling, beleediging, ernstige bedrei ging van den werkgever, diens familie leden of liuisgenooten. 3. U kunst den dienstbode den diensl op zeggen tegen 1 Mei, fl weken vooruit op zeggen. Vr. Kunt u mij ook zeggen wat ik moei ton de Markt aangevoerd door de doen ooi pissebedden w^g te krijgen? Ik heb zz in de keuken onder de rechtbank. Antw. Herkomst opzoeken en dan strooien met ijzerritrooi of gebluschte kalk. Eventueel rot hout door nieuw ver vangen en, zoo megelijk den grond wat uitgraven en daarvoor in de plaats een flinke laag schoon zaad leggen. Dat is af doende. CONGRES R.-K. VAKBEWEGING. Het op 28 en 29 Mei door bet Bureau voor de R.-K. Vakorganisatie te houden Congres, belooft schitterend te zullen sla gen. Van verschillende zijden wordt bericht gezonden, dat rejskassen zijn gevormd en dat men zich opmaakt om in grooten ge tale naar Utrecht te komen. Reeds nu zijr» voor dc vergadering van Zondag afgehuurd de groote en kleine zaal van „Tivoli", bet gebouw voor Kun sten en Wetenschappen en worden pogin gen aangewend ook dc „Korenbeurs" ter beschikking te krijgen. Het gebouw van de R.-K. Werklieden- vereeniging staat eveneens ter beschikking van de Congresgangers. Ondanks dat, vreest men, dat nog niet allen in een vergaderzaal kunnen worden ondergebracht. Het belooft dus een over weldigende demonstratie te worden. oplossing der vraagstukken, welke voort vloeien uit den wereldoorlog, niet zal ver schillen van die van iWilson. De regeling der geschillen, betreffende de mandaten over het eiland Yap en Mesopotamië zal met dezelfde standvas tigheid worden behandeld, als onder het vorige bewind is geschied. Tevens werd uiting gegeven aan de verwachting, dat deze kwesties in der minne zullen wor den geregeld. LONGPEST IN CHINA. LONDEN, 13 Maart. Aan de „Times" wordt uit Peking gemeld: Meer dan 2200 personen zijn de vorige maand in het .Weeten van China aan de pest overleden. De epidemie breidt zich uit en deed zich ook voor 100 mijlen ten Zuiden van Tientsjin, waar in één dorp meer dan 100 gevallen met doodelijken afloop voor kwamen. De eierhandel. Nu het Nederlandschc publiek zich voor de kwestie van de Pool- sche eieren gaat interessecren, is het niet zonder belang op te merken dat ongeveer 60 afgevaardigden van verschillende in richtingen die betrekking hebben op den uitvoer naar het buitenland in Warschau hebben vergaderd. Tot nu toe heeft men bemoedigende resultaten. In den loop van het jaar heeft men 24 wagons eieren ver- zooden (4 millioen). Voor den oor.og heeft Congres-Polen en Galicië niet alleen in eigen behoefte voorzien maar ook nog naar het Westen uitgevoerd (600 wagons;. Volgens berekening zijn er 35 millioen kip pen in Polen, zoodat men pl.m. een mil liard eieren jaarlijks kan uitvoeren. Maai daarvoor is een speciale organisatie noodig die het heele land zal omvatten. DE TOESTAND IN DE VENEN- Men meldt aan 't „Hbld.": Wear sommige bladen den toestand te Eirnnen critiek noemen, kan gerust van overdrijving worden gesproken. Het is vrijwel in alle deelen rustig, althans niet oproerig in de laatste dagen. Er wordt edhter weinig gewerkt dor veenarbeiders op onginningen, omdat men niet wenseiht te arbeiden tegen het dor het Rijk be paalde uurloon. Hoelang deze toestand zal luren is moeilijk va<st te stellen. DE VEEHOUDERS EN DE ARBEIDS WET. Naar de „Tel." verneemt, heeft het Centraal Bestuur van de Bonden van Melkveefa ouders in Noord-Holland', Zuid- Holland, Utrecht en Gelderland, rich met een adres tot den Minister van Airbeid gewend, waarbij er op gewezen wordt, dat een evenloieele welelijke regeling van den arbeidstijd' voor de molk veel >oudersr bedrijven onoverkomelijke bezwaren zou scheppen, daar het eigenaardige karakter dier bedrijven het ten eenenmale onmo gelijk maakt een méér-ptoegenstelsel in te voeren, waarom adressant eir bij den Minister ten sterkste op aandringt, dat de uitzonderingstoestanden t,en aanzien van landbouw- en melkveehoudersb«Kijven bestendigd wórden. De aanvoer von varkens was iet» min der ruim. Dc handel was tamelijk en de prijzen waren booger dan vorige week. AMSTERDAM, 14 Maart. Tea* veemarkt zijn heden aangevoerd 497 vette koeien; le kw. r.90- 2, 2e kw. 1.66—1.70, 3e kw. 1.051.30 per k.g,; 90 molk- of kalfkoeien; 500—900; 35 gr ank atv eren; ƒ110190; 900 nuchtere kalveren; jflO f 20; 38 schapen; 5090, «Hes pen. stuk; 534 vette vaitkens; le kw. 1.70, 2e kw. 1.67, 3e kw. 1,65 per kg. sdtoan gewicht. AMSTERDAM, 14 Maa-pi. Spuiscb» eigenheimers 7.257.50, Geldeiwdha Kogenoors 5.50. Aanvoer 6 ladingen of 3215 HL. HET ROODE LEGER IN PODOLIë IN OPSTAND. ZBARAZ (Galicië), 12 Maart. Van de zijde van Russisch Podolië wordt een hevige kanonnade gehoord. Vluchtelingen, die achter de Poolsehe grenswachten be scherming zoeken, vertellen, dat het rootte leger, na zich te hebben vereenigd met de in opstand gekomen boeren en de bol sjewistische commissarissen te hebben ge dood, thans in openlijken opstand tegen de Sovjet-regeering is. BOLSJEWISTISCHE OFFICIEREN VERMOORD. HELSINGFORS, 12 Maart. Uit Wyborg wordt gemeld, dat de soldaten van eenige roode regimenten hun bol sjewistische officieren hebben vermoord en slechts de vroegere tsaristische officie ren in leven heben gelaten. MAATREGELEN EER SOVJET-REGE RING. RIGA, 12 Maart. De bolsjewistische regeering heeft een order uitgevaardigd, volgens welke een ieder, die zonder mach tiging daartoe in het bozit van wapenen zal worden bevonden, op Btaanden voet zal worden doodgeschoten. VOORTZETTING VAN WILSON'S POLITIEK. WASHINGTON, 12 Maart. Reuter verneemt uit gezaghebbende kringen, dat Harding's politiek ton aanzien van do VENUS arr. 14-3 van Valencia te Amsterdam. VONDEL arriv. 12-3 van Amster dam te Batavia. RANDFONTEIN (uitr.) vertrok 12-3 van East-Londen. ALCOR (uitr.) vertrok 13-3 van Genua. TOBA arr. 9-3 te Soerabaya (verb.) SIRRAH (uitr.) pass. 13-3 Dungeness. TATALUS, v. Amsterdam n. Java. arr. 11-3 te Liverpool. ROTTERDAM, 14 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 505 vette run deren, 179 veMe kalveren, 2 nuchtere kalveren, 233 schapen of lammeren, 878 varkens. Prijzen per kilo Jkoeien en ossen van 60 tot 871/„100 c„ kalveren van 95 tot 120145 c„ schapen van 80 tot 90 c., lammeren 4560 per stuk, Mdh-te varkens (exporthandcl) van 60 tot 65 e. Heden was de aanvoer van runderen flink en er waren veel beste beesten atn- wezig. De handel was langzaam en de prijzen waren over het algemeen iets stij ver. Vor enkele puiikbeste exemplaren werd zelfs nog tot 'D/. cent boven notee ring besleed. Vette kalveren waren goed aangevoerd De handel was behoorlijk en de prijzen waren niet lager. Schapen en lameren met kleinen aan voer en matigen handel. De prijzen gin gen niet hoger. Gevraagd in klein burger gezin. Hulp van werkster, v. g. g. v. Loon 400. Br. onder No. 4165, Bur. van dit blad. BEHANGEN 30 ct. per rol. Behang vanaf 35 «L J. v. Z O E L E N, Af. v. Heemskerkstraat 60. gevraagd in de gemeente Haarlem te koop of le pachten. Brieven onder No. 4143', Bureau v. d. blad PRIVAATLES GEVRAAGD in Zweedsch- en Engelschc taal Brieven «net condities onder No, 2294, Bureau van dit blad. ERNSTIG GEMEEND. Een net R.-K.. persoon, leeftijd 23 jaar, zoekt langs dezen weg in kennis te komen «net een net R.-K. Meisje van ongeveer denzelfden leeftijd, om na wederzijds goed vinden een huwel(jk aan te gaan. Brieven onder <No, 4136, Bureau van dit blad. 111 1 SCHILDERSKNECTS GEVRAAGD bij P. BLANKENDAAL, Heemskerk 2e Loonklassc. 2235. gevraagd B. STALS, Mr. Schild» Bloemendaal. gevraagd door JOS. M. J. BRAAM, Kamplaan 12, Heemstede. 2301' TE KOOP 26o Takkebossen en Sliethout by W. ZONNEVELD, Bartenbrug, HB- tegom. VERLOREN Gaande van de St. Jozefkerk naav den Boerenkant, een portcmonnai» inhoudende eenig geld, sleutel en 2 loterijbriefjes. Tegen belooning te rug te bezorgen bij Mej. C. VAN HAESTRECHT, p.a. P. Warmer dam Jzn., Noordwijkerhout. TE KOOP 3 beste Schrammen, geschikt voOT Londen en een in goeden slaat zijnde Vrachtbrik. Te bevr. bij W. VAN EBDEN, ComeKabrug, Noord wijkerhout. 2311 TE KOOP in de Nobelstraat, Stam-, Struik- e» Klimrozen, Bloemhoesters, Aucuba*» enz. enz., uit de bekende boom- kweekerij van H. BOOIJ, BoskoojK TE KOOP wegens plaatsgebrek een goede Piano voor 190. Adres: Reitz- atraat 15rood, Schoten. 2203 TE KOOP een Damesrijwiel met nikk. velg <V- «Lubb. rem met nog 9 mnd. gax. Spotprijs 80. Kmislochtstraat 30. TE KOOP een Kinderwagen, merk Patria, een Welt Damp Waschmachme ea drie mud Aardappelen, Redstax. T« bevragen onder no. 2287, Bureau van dit blad. TE KOOP Beste Bravo's 7 per H.L., bij G. KORSDAM, Hofgeest. 2286 TE KOOP (leeg) Werkplaats of Pakhuis «nek Bovenwoning. Omtrek Spuarne. Bijna centrum stad, voor 6.500 Br. ond. No. 2292, Bur. v. d. blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 3