Eerste Blad. uit den omtrek Bandag 21 maart 1921 44ste JAARGANG No. 1379T per KWARTAAL I n'll FRANCO PER POST PER KWART. Bil VOORUITBETALING f 3.57 Vi 'i BOREAÜX, RASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. ADVERTENTIÊN 35 CENTS PER REGEL. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTIN& &it nummer bestaat uit 2 bladen. SCHOTEN. Donderdagmiddag vergaderde ap gemeentenaad onder voorzitterschap ;v<m den heer Fuhrop, burgemeester. Afwezig zijn alleen de heeren de ^ries en Klein. Er wordt een commissie benoemd, bestaande uit mevr. Weber en de hee- ren Soeverein en Boxs om de geloofs brieven te onderzoeken van het nieuw mkomend lid, den heeer Wezel. De beer Boxs adviseerde namens de com missie den heer Wezel als raadslid toe te laten. Hiertoe wordt besloten. Tot lid der schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting Wordt benoemd de heer C. Wolf. Bij het vaststellen der notulen van de vorige raadsvergadering wenscht de heer Blom een bemerking van den voorzitter naar aanleiding van het Voorstel om grond op te spuiten, alsnog in de notulen opgenomen te zien. De voorzitter kan zich die op merking niet meer herinneren. De raad weigerde de opmerking alsnog in te Voegen. Het gezegde van den heer Blom zal worden genotuleerd. Krachtens het bepaalde in art. 4 der regeling voor het cursusonderwijs in de Fransche taal, moet worden over gegaan tot benoeming der leerkrach ten voor het cursusjaar 19211922. B. en W. stellen voor a. het aantal leerkrachten vast te stellen op 6 b. de benoeming van de 5 in dienst zijnde leerkrachten, mejuffrouw A. J. Rienks en de heeren Chr. Pels, G. A. Pothuijs, M. Eijsker en L. J. M. .Huls man, met één jaar te verlengen c. te benoemen voor het geven van onderwijs in het cursusjaar 19211922 wegens het bedanken voor eene her benoeming door den heer G. Brouwer of den heer M. Bakker of mejuffrouw to. Perry d. als hoofd van het cursus onderwijs' aan- te wijzen den hoor Chr. Pels. Het ligt in hunne bedoeling een zoo danig aantal reserveleerkrachten te benoemen, dat het onderwijs zal wor den gegeven aan gemiddeld 18 leer lingen per klasse. De leerkrachten werden herbe noemd, terwijl voorts benoemd werd ile heer M. Bakker en tot hoofd van bet cursusonderwijs de heer Chr. Pels. Tot onderwijzer aan school B. werden benoemd de heeren S. Willinga, te Slanerbrug en P. Brinkman, te Hille- gersberg. B. en W. stellen voor te bepalen, lat voor de uitkeering in eens aan 't jemeentepersoneel waartoe de raad 'ndertijd besloot, zij, die na 1 Januari 1920 in tijdelijken en vasten dienst zijn getreden, in aanmerking komen, Voor zooveel vierden als zij op 1 Jan. 1921 kwartalen in gemeentedienst Varen gedeeltelijke voor heele gere- cend. Behandeld werden eenige voorstel len tot ontheffing van de bepalingen der Bouwverordening. De voorstellen van B. en W. werden aangenomen. B. en W. stellen voor hen te machtigen de gaslevering in perceelen »p 't eigendom der gemeente achter het R. K. kerkhof St. Barbara door de gemeente Schoten te laten doen, ander voorwaarde dat dé gemeente Haarlem overneemt de aan Schoten verleende concessie tot gaslevering in Spaarndam en Spaarnwoude. Na eenige toelichting door den heer Bies werd het voorstel goedgekeurd. Het gold een principieele (beslissing. Meer niet. B. en W. stellen voor, den prijs van het verbruikt gas, zoowel over den gewonen meter als over den munt meter, na de eerste meteropneming na 3l' Maart 1921 vast te stellen op 17 cents per M De heer BOXS dankt B. en W. Hij herinnert aan het verzoek om veria- Ring van den prijs gedaan door de Vrijz. Dem. partij. De heer SOEVEREIN betoogt dat bet voorstel niet een gevolg is van het Schrijven van den Vrijz. Dem. Bond. Reeds op 1 Maart besprak de' com missie de verlaging, maar kwam nog Diet tot besluit. De heer BLOM vraagt hoe het Ifomt dat sinds l Januari de qualiteit Van het gas zoozeer is achteruitgegaan. Spr. meent dat het ligt aan de ver lenging met waterstofgas. Spr. be cijfert dat, gerekend naar het aantal saloriën, de bevolking 15% meer betaald heeft dan daarvoor en nu ^onit de commissie pas met een voor- Mei tot verlaging van den gasprijs met cent of 15 procent. De bevolking ®eeft dus sinds Januari reed zooveel *e,veel betaald. Spr. meent dat de com- m'ssie beter zou hebben gedaan met e" nadere motiveering te komen, aarom zij met 3 cent den prijs etlScht te veriapen. Spr. vergelijkt het dansen van het gas met de over de wereld heerschende danswoede sinds 1914. De heeren VERTON en LOERAK KER ontkennen dat deze gasprijs- verlaging het gevolg is van het advies van den Vrijz. Dem. Bond. De com missies hadden reeds lang het voor nemen tot verlaging van den gasprijs. Het voorstel juichen zij toe. De heer BIES zet uitvoering uiteen waarom nu en niet vroeger een voor stel kwam tot verhooging van den gas prijs. Het voorstel is niet het gevolg van het advies van den Vrijz. Dem. Bond, maar van de economische om standigheden. De Heer SOEVEREIN betwist de juistheid van het betoog van den heer Blom omtrent de qualiteit van het gas. De Heer BLOM houdt de juistheid van zijn betoog vol en toont, aan de hand van de gegevens van den direc teur, de minder goede qualiteit van het gas aan. De VOORZITTER heeft niets ge hoord van het dansen van gas. Is dat het geval, dan dient men zich te wenden tot den directeur met klach ten. De heer BLOM heeft zijn inlich tingen van een deskundige en heeft de klachten meer gehoord. De heer VERKOOIJ ontkent dat het dansen veroorzaakt wordt door het waterstofgas. Dat heeft alleen invloed op de warmte. Men zal alleen langer op gas moeten koken. De VOORZITTER zal de klachten aan de gas-commissie overleggen. Het voorstel wordt aangenomen. Aan de orde is het voorstel tot uit breiding van de school aan de Over- tonstraat. De heer BLOM herinnert eraan, dat hij de vorige maal wejiSchte dit voorstel in geheime raadszitting te behandelen, Dat werd toegestaan, doch de incidenten aan het slot ver hinderden de behandeling er van. De uitlatingen van den wethouder in die zitting gedaan, sporen spr. aan het voorstel niet weer te doen in geheime zitting, doch het nu in openbare zit ting te behandelen. Spr. acht het niet in het belang der gemeente tot uit breiding der school over te gaan. Vooral aan den vooravond der an nexatie. De tpestand der financiën der gemeente is slecht. We zijn nu zoover dat de Ned. Bank weldra misschien zal weigeren onze schatkist promessen te disconteeren en zelfs onze bankier Everard zal wellicht straks bezwaren maken Dat alles geeft spr. aanleiding nu te stemmen tegen uitbreiding. Ook de kosten acht spr. zeer hoog. In Rotterdam bouwt men de scholen veel goedkooper en ook de aannemer der R. K. kerk naast het Raadhuis, zeide tegen spr. dat de kosten zeer hoog zijn. Het is een mooie school, maar Schoten kan -het wel doen met minder luxe. Ver der klaagt spr. dat de teekening in het dossier niet voldoende was. Spr. beveelt aan school A. in Oud-Schoten, weer als school te doen inrichten. De heeren BOXS, LOERAKKER en anderen verklaren voor te zullen stemmen, omdat de uitbreiding noo- dig is, hoewei zij niet dan noode voor voorstellen stemmen, die finan cieele oners vragen. Na eenige discussie wordt het voor stel aangenomen met de stem van den heer Blom tegen. De heer BLOM verklaart, dat hij zich ook nu, evenals vroeger, bij het besluit tot opspuiting van grond, tot de Regeering zal wenden per request met verzoek den bouw niet te doen doorgaan. De soc.-dem. raadsfractie heeft bij den Raad twee voorstellen ingediend, in de eerste plaats om te besluiten dat ten behoeve van den gemeente Schoten zullen worden geheven 100 opcenten op de Rijksinkomstenbelasting. In de tweede plaats om eenige wijzigingen aan te brengen in de verordening opde de heffing van hoofdelijken omslag in de gemeente Schoten. De heer LOERAKKER wil, liefst den ouden toestand handhaven, omdat wij dit jaar een heel andere verorde ring krijgen tengevolge der rijksregeling We kunnen dan voor 1922 een nieuwe verordening maken, waarin dan reke- nig kan worden gehouden met de wen- schen der voorstellers van deze voor stellen. De heer VERKOOIJ wenscht de voorstellen der S.D.A.P. te stellen in handen van B. cn W. om advies uit te brengen, Spr. wil, als 't kan liever niet wachten tot 1922 om een nieuwe regeling te treffen. Na eenige duscussies werd besloten B. en W. op te dragen aan H. M. de Koningin toestemming te vragen be halve de 100 procent op de Rijks inkomstenbelasting een eigen plaat selijk belasting te mogen heffen gedu rende 5 jaar. Tevens zullen B. en W advies uitbrengen over het voorstel Verkooy in zake de wijzigingen in de verordening. B. en W. stellen voor aan de woningbouwvereeniging „Schoter bosch" in koop af te staan een perceel bouwterrein ter grootte van ongeveer 14250 M2. gelegen achter het K. K. kerkhof St. Barbara voor f 10 per centiare. hoog. De arbeiders zouden gaarne zul ke wijzingen hebben. De heer VERTON verdedigt het voor stel op billijkheidsgronden. Het voorstel wordt aangenomen. Tegen de heer Blom. B. en W. stellen voor aan den Haarlemschen Bestuurdersbond ter dekking van een financieel tekort vn den cursus in de Nederlandsche taal een subsidie van f25 te verleenen. De heer LOERAKKER wijst op de consequenties. Er zullen vele aanvragen komen. We helpen reeds door een localiteit te geven. Maar verder moeten we om de conse quenties niet gaan. De heer VERTON verdedigt het voorstel van B. en W. Hij vindt het een mooi voorstel .Het streven van den Haarl. Bestuurdersbond stemt tot voldoening. De heer BLOM zal voorstemmen omdat het een gemeenschapsbelang is. Maar niet alleen een cursus in de Ned. taal is een stuk gemeenschapsbelang. Ook het werk van andere vereeni- gingen kan gemeenschapsbelang zijn en zoo hoopt spr. dat als de R.K. meisjes-patronaatsvereeniging dat ook 't gemeenschapsbelang dient om steun komt, dat de Raad dien steun eveneens zal geven, nu hij deze sub sidie aan den H. Bestuurdersbond gaat geven. De heer BOXS vraagt of ook met- leden aan den cursus kunnen deel nemen. Op het ontkennend antwoord wil spr. hef voorstel aanhouden. De heer SOEVEREIN wil de zaak nader onder de oogen zien en de zaak aanhouden tot de volgende verga dering. De heer BLOM vraagt den heer Verton of hij straks ook zal stemmen voor een subsidie, die door een andere vereeniging zou worden gedaan. De heer VERTON zegt dat elke aanvrage afzonderlijk zal moeten beoor deeld worden. Men kan zich tevoren niet binden. Het voorstel B. en W. wordt aan genomen met de stemmen van de heeren Soeverein en v. Scbic tegen. B. en W. stellen voor aan de corrvmis sie ter voorziening in het onderwijs aan zieke en zwakke kinderen voor Haarlem en omstreken voor het jaar 1921 een subsidie van f 25 toe te ken nen. De heer BLOM stelt voor minstens 50 te geven. De VOORZITTER antwoordt dat de financieele toestand der gemeente dat niet gedoogt. De heer BLOM trekt zijn voorstel in. B. en W. stellen voor naar aan leiding van een aanvraag om melk te verstrekken aan een leerling die herhaaldelijk de school niet kan be zoeken tengevolge van lichamelijke minderwaardigheid op den post der BegrootingKosten van sociaal- hygiënische verzorging van het school kind een bedrag van uit te trek ken. Goedgekeurd. v— B. en W. stellen voor een verzoek van de woningbouwvereeniging „Schoterbosch", alhier, om voorschot ten en bijdragen voor den bouw van een aantal woningen bij den Midden weg, alhier, in hunne handen te stellen om advies. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor een ver zoekschrift van de Vereeniging voor Ambachts- en Middelbaar technisch onderwijs, om subsidie over K20, in hunne handen te stellen ter afdoening. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor een verzoek van de-Haarlemsche Vereeniging van Sigarenwinkeliers om wijziging van de verordening op de winkelsluiting. B. en W, stellen voor dat voor ken nisgeving aan te nemen met het oog op eventueele veranderingen .in Haar lem. Aangenomen. Nog enkele andere ingekomen stuk ken werden voor kennisgeving aange nomen. Naar aanleiding van de wei gering van Gedep. Staten en de jaar- wedde-verhoogingen van burgemees ter, secretaris, ontvanger en wethou ders goed te keuren, merkt de heer Verton op dat de vereeniging wel zal opkomen tegen dat besluit wat betreft burgemeester, secretaris en ontvanger. En wat de presentiegelden der raadsleden betreft, deze staan voor wat Schoten betreft niet in verhouding tot nu betaalde loonen. Een bouw vakarbeider, die lid van den raad zou zijn en te Zandvoort zou werken, legt er geld op toe als hij een raadsverga dering zou bijwonen. Ook de jaarwed den der wethouders zijn veel te laag. De iunctionarissen mogen niet de dupe worden van de ongunstige financieelen toestand van de gemeente. In Bloemen- daal verdienen de wethouders 1250 'hier f 700 en daar hebben zij zeker niet meer werk dan hier.-B.v. zijn daar geen hedriiven. Spr. stelt voor dat B en W. de bezwaren v. d. Raad aan Gedep. Staten overleggen. De VOORZITTER deelt die mee ning volkomen. Het voorstel van den heer Verton nemen B. en W. gaarne over. De jaarwedde van de wethou ders is eigenlijk een schandbelooning. Het voorstel van den heer Verton werd aangenomen. Aan de orde was daarna het voor- stel-Blom, luidende als volgt. De VOOZITTER geeft den heer Blom het woord. Deze zegt dat het voorstel voor de raadsleden ter visie heeft gelegen en wel duidelijk zal zijn. Hij wil er niet veel van zeggen, omdat de zaak voor hem te pijnlijk is en hij er niet zijn gezondheid nog meer aan wagen wil. Het kan hem voor zich zelf niet zooveel schelen, ook niet voor zijn huisvrouw, maar hij heeft nog vijf kinderen. Daarvoor doet hij een beroep op den Raad om mede te werken dat een vervolging wordt ingesteld. Intusschen verlaten de heeren Bies en Verkooy alsook mevr. Weber, de raadszaal, zoodat de raad onvol tallig wordt. De VOORZITTER neemt het woord De heer BLOM Is door het ver trek der raadsleden de raad niet onvoltallig geworden De VOORZITTER (tellend)Ja. De heer BLOM Dus kunnen wij niet meer over besluiten discussiee ren. De VOORZITTER: Neen, dat is zoo ik sluit de vergadering. De vergadering, die zich gekenmerkt had door groote orde, eindigde even eens zeer rustig. LISSE. Retraitejonds. Vrijdagavond hield het Retraite-spaarfonds haar 10e jaarvergadering in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond. Met ge bed opende de voorzitter de vergade ring en heette allen welkom. De voor zitter wierp een terugblik op het af geloopen jaar en alhoewel de deel name in het afgeloopen seizoen niet schitterend is geweest, was het Be stuur toch ten deele tevreden. Hierna werden de notulen gelezen en vast gesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen we aan, dat de vereeniging in het bezit is. gekomen van een vaandel cn dat 80 leden een gesloten retraite zijn wezen houden. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat naast een ontvangst van 890.11%, een uitgave viel te boeken van 821.55, alzoo sluitend met een voor- deelig saldo van 68.56%. Krachtens het reglement was deze rekening door den Geestelijken Adviseur en den voor zitter nagezien en in orde bevonden, weshalve de voorzitter den penning meester een woord van dank bracht voor zijn nauwkeurig beheer. In het Bestuur waren afgetredende heer P. Warmerdam, voorzitterW. Sprengers ~2e secretaris en W. Mes man, commissaris. De laatste zag zich door drukke werkzaamheden genoopt te bedanken. De twee eersten werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer W, Mesman werd ge kozen de heer Jos. Slootbeek. Aan de orde was hierna een voorstel tot contributieverhooging en wel van 10 cent per jaar op 25 cent per jaar. De vergadering kon zich hier unaniem mee vereenigen. De voorzitter deelde mede, dat zij de gedelegeerden voor het Retraitewerk voor een volgend seizoen twee Retraiten waren aange vraagd en wel een in Januari en een in Februari. Spreker hoopte, dat we er niet mee zullen kunnen volstaan. De voorzitter spoorde de leden aan, reeds vroeg voor dit doel te gaan in leggen. In de rondvraag werden enkele zaken van huishoudelijken aard door de leden naar voren gebracht en door den voorzitter beantwoord. Op een vraag van een der leden inzake het houden van recollectie-avonden, zei- de de voorzitter nog, dat het bestuur in overleg met den Geestelijken Advi seur had besloten een week de gele genheid open te stellen dat de leden zich voor .de recollectie kunnen aan melden en mocht dan blijken dat de deelname voldoende is, zullen deze navoden zeker worden ingevoerd. Na het dankwoord van den voorzit ter werd de vergadering met gebed gesloten. Lu gerlijke Sland'. Gehoren: Anna, d. van J. Spaargaren en A. van Nieuw koop. Cornells, z. van A. Rijerkerk en J. v. Dreunen. Cornelia Alida, d. van W. P. Heemskerk en J. Q. Rotteveel. Overleden: Petronella Oostdam, echtg. van L. .C van der Vlugt, 32 j. Hermanus Elfering, echtg, van A. Ruigrok, 71 j. BEVERWIJK. IJMUIDEN. VELSEN. HEEMSTEDE. Het Kruisverbond St. Jozef hield op Woensdag 16 Maart eene huishou delijke vergadering in het R.K. Ver gebouw. Nadat de voorzitter de ver gadering met gebed geopend had, wer den de notulen voorgelezen welke onver anderd werden goedgekeurd. Vervol gens hielden eenige huishoudelijke zaken de volle aandacht bezig 0. a het zenden van een request aan den Raad der Gemeente, ook deelde dt voorzitter med^dat a. s. Zondag7uui een H. Mis zal opgedragen worden tof intentie van leden, jongensleden er donateurs en verzocht dat deze hier van gebruik zouden maken, allen getooid met insigne. Ook deelde h(- mede dat Zaterdag a. s. 2 volle aflatek te verdienen waren. Ingekomen was de subsidie van de Gemeente. Hierna werden de vragen behandeld „Waarom ben ik drankbestrijder" en „Waarom ben ik georganiseerd drankbestrijder." Het eerste gedeelte werd behandeld door onze Voorzitter den heer G. df Kok, die op bizonderen wijze deed uirkomen drie punten n. 1. drankbe strijder ter liefde Gods, uit naaste liefde en voor onze eigen zaligheid, mei aanhalingen uit het kleine vragenboek en voorbeelden naar aanleiding van 'f gesproken woord van Mgr. Diepen op 't 1. 1. congres, deed hij ons op schitte rende wijze uitkomen waarom wij drankbestrijder zijn, jammer dat ei zoo weinig leden waren, want wij hebben genoten van zijn woord. Hierna werd de tweede vraag be handeld, door den Geest. Adv. die een woord van dank bracht aan onzen voorzitter voor de accurate uiteen zetting van genoemd punt. Zijn Eerw, deed op bizondere wijze uitkomen daf een georganiseerd drankbestrijder hea wat meer voor heeft dan een niet ge organiseerde en toonde met cijfet aan de werkelijkheid van deze bews ring 0. a. dat georganiseerden invloe kunnen uitoefenen op Gemeenterader en Tweede kamer door requesten, vei 1 zoeken, enz, wat toch een enkeling ni«! vermag al meenen zij 't nog zoo goed^ want zoo zei Zijn Eerw., heeft niet dij maatregel getroffen in 1882 ondei Minister Modderman de verbiediryj van Absintgebruik. Met een gloedvol woord spoordr onze Geest. Adv. aan vooral de krach tige wapens ter hand te nemen, welk? wij voor hebben bij andere georgani seerde drankbestrijdersvereenigingen, 0. a. gebed en de H. Sacramenten Het was jammer dat er zoo weinig leden aanwezig waren. De voorzitter sloot met gebed en nog een hartelijk dank woord aan de G. Adv. DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN a «ft- 1J, BUITENGEWONE HANZE- VERGADER1NG, De heer Lebens, voorzittor van de R.K. Mididenstandsvereeniging te Delft trad voor de afdeeling alhier o-p, met het on derwerp „De Katholieken en de Hanze bank." Jammer voor hen hadden 85 van de 150 genoodigden het heler geoordeeld thuis te blijven. -De spreker legde vooral nadruk op ihet hechte verband dat dient -te bestaan tussohen de vereeniging en de bank. Zeer verkeerd mocande hij het van vele middenstandersdat zij hun geld nog wegdragen naar de groote banken, liever dan hun eigen instelling te steunen, wat toch eigenlijk indruischt tegen de eischen van het gezonde verstand. Deze groote banken zijn het, die met de groot-indu strie bezig zijn den middenstand, <lie nola- bene hen sleunt, uit te schakelen. Bijzon der trok de heer Lebens te velde tegen bet systeem der blanke creddeten, waaraan de Hanzobank, juist in het belang van den middenstand, niet mee wensdbt te doen. Haar zorgvuldige eredietverteening was het immers, die de Hanzebank in staat stelde oen bedrag van 22 millioen gulden aan middelen te bereiken. Men rekent op een kapitaal van 100 millioen binnen de tien jaar. Daarbij zij opgemerkt, dat alleen de Hanzebank onafhankelijk is gebleven van de Nederlandsche Bank. Met veel welsprekendheid legde Spr. wezen en werken van de Hanzebank bloot, waaruit bleek, dat inderdaad deze instelling volmaakt in elkander -zit en naar wensch functioneert Spr. eindigde zijne aandachtig béhrister- dc rede niet den wensoh, dat de Hanze bank alhier zal worden: „de bank voor de R.-K. Middenstanders van Beverwijk en Omstreken. Jaarvergadering Mariaverecniging'. De vereeniging van Roomsclie Drank bestrijdsters vergaderde dezer dagen. De jaarverslagen van secretaresse en penndngmeesteresse droegen de alge- meene goedkeuring weg. Medegedeeld werd dat zij, die de Amsterdamsche feestelijkheden bij gelegenheid van het 12Va-jarig bestaan der vereeniging wil len medevieren, zich om inlichtingen kunnen wenden tot Mej. Rooymans, secretaresse. Bij loting werd uitgemaakt dat de dames oelman, Wed. v. Rixel, Gerp v. d. Winkel, Tr. v. Noort en Tr. v. d. Pal, dit jaar op kosten van het fonds ter retraite zullen gaan. Na verslag der algemeene vergade ring van den Bond, werden in het bestuur herkozen de dames Burger, Ballus en Rooymans. Alsnu had de hernieuwing der be lofte plaats. De Geest. Adviseur sloot den avond met een warm woord ter opwekking. Onder het zingen van „Roomsche Blijdschap" ging men uiteen. Burgerlijke Sland van 10—17 Maart 1921. Geboren: z. van J. R. Bruin —Blom. d. van B. Jagerde Kruijt'. z. van L. Meijboom— Bosman. Ondertrouwd: S. Buisman en L. Kwaak. J. Klomp en E. Smit. Overleden: W. L. F. Keijzer, echt- gen. van C. M. G. Berger, 51 j. P. F. Bielski, chtgen. van A. M. Zon neveld, 27 j, Levenlo >s aangegeven kind van J. Jansen— Duiueved. Als voren van H. J. Rabregt—Schoone. Als Donderdags het draaiorgel uit Haarlem hier komt, geeft dat heel wat belangstelling, vooral van de zijde der jeugd. Donderdag was het zoo erg. dat er wel een paar honderd meeliepen, ook groote ren. Het Verkeer in eenige straten werd er «oor gestremd, zoodat de politie han delend moest optreden. Het was een dron ken. anszoodje, zoodat de politie de vier jongens met hun orgel de plaats uitgebon- jourJ hebben. Donderdag zakte in de Adriana- straat een man in elkaar. Het was een Haarlcmsch type, bij de politie wel be kend De man bleek in eenige dagen geen eten gehad te hebben. De politie bracht hem naar het bureau en gaf hem daar een goed maal eten en nachtverblijf. Toen de politie met den man onderweg was, passeerden een heer en dame. De heer vernam het geval en gaf den inspecteur spontaan eenig geld, om het een en ander voor den hongerige te koopen. Een goede daad, die we hier gaatne vermeiden. IJmuidens Mannenkoor zal deelne men aan den Nat. Zangwedstrijd op 12 Juni a.s. te Helder en wel in de tweede afdtding. But eerlijke Stand. Geboren: zoon v. C. DrenthKuypers. zoon van M. WaidenaarKlaassen. dochter van J. E.' JansenSnell'enburg zoon van W. van Slootende Boer. zoon van E. LusierMarinus. dochter van J. Post Wessel. dochter van T. Dikv. d. Kooi dochter van G W. Demmers Knegjes. dochter van C Oderkerkde Kieik. zoon van R. GoemanMulder. Ondertrouwd. A. Redelijkheid en F. E. A Kok G. M. H. Dekkers en A. R. G. v d Does J. v. d. Pieterman en T. de Best. E. Klinge en C K Lips P. Baak en J. P. Rollenberg. Getrouwd: M. P. Bontenbal cn A. Meyer. A. de Vroome en Ch. J. Stals. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. J. Kot en Ch. W. J. Mook. Getrouwd: J. Koper en A. C Kulk Geboren: zoon van P. de WitMieras zoon van E. BaisStolp. zoon van J. Ytsmavan der Heide. dochter v. Th. A. Kooosilsseldijk. Overleden: N. Burger, wed. van zv Franken, 82 jaar. Terug te bekomen bij J. de Haan, Heerenweg 62, een R. K. gebedenboekje; J. C. Luiden, Raadhuisstraat 57, twee paai wollen handschoenen: P. Luiden, Voorweg 61. een groen grijze kindermuts; M. de 11 o o ij, Eikenlaan 72, stopcontact mei snoer. ZANDVOORT. Was het j.L Zondag een luid snor kende vra htaauto, die omstreeks half zes onze voetballers en belangstellenden in ons dorp terugbracht om alsnog eenige malen, onder krijgsche toonea van mond en handharmonica, de straten te door kruiden waaraan menigeen zi.h geërgerd heeft, thans was het onze vreedzame tram die nadat zij te Heemstede ge speeld halden om het kampioenschap 1» klaiso der Haarlemsche Bond en schit terend halden gewonnen onze Z V. V.'ers in veilige ha den teruggebrach» Op het emplacement der tram had hel Zandvoortsch Muziekkorps zich opge.oli waarachter onze mannen zich aanslotc* alsme.e vele belangstellenden en maak tv alzoo onder de toonen der muziek een triomftocht la-ga Groote Krocht, Konin ginneweg tot begin der Koningstraat waar de stoet werd ontbonden en ging ieder weder in Zondagsstemming zijns weegs. Een woord van waardeering aan hun die hier de leiding hadden is zoor zeker gepast. EGMOND-BINNEN. Tooneei. ile Ji.K. xooneelveroent- ging „Ons Genoegen" zal een voorstel ling geven op Maandag 23 Maart. Muziek. De raafare „Eensgezind heid" zal op Zondag 3 April een extra concert geven. De bekende humorist A. M. Vrugt zal daarbij zijn medewerking verleenen en. do muzieknummers afwis selen met komische voordrachten. H. Vormsel. Z.D.H. Mgr. Callier zal in de kerk te Rinmegom her EL V orm- sel toedienen op Woensdag 20 Aprilt voor de parochie Rinnegom en Eginond aan Zee. Toelating. De toelating van nieu we leerlingen voor de beide openbare scholen in deze gemeente zal plaats heb ben op Dinsdag 5 ApriL De leerlingen zullen overeenkomstig het Kon. besluit van 13 Deo. vóór 1 October a3- zes jaar oud moeten wezen. SPAARNDASL. Alweer een mooi hoekje oerdwenenl -h Het z.g. haventje alhier wordt gedemptk Op die manier verdwijnt aUneer en mee® karakteristieke van Spaarndam,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 1