Eerste Blad. UIT DEN OMTREK vrijdag 25 maart tm 44ste jaargang No. i3so/ '3w% DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN i PER KWARTAAL 3.25 IPER WEEKf 0.25 BANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.57V, |P V BUREAUX» NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1426, 2741 EN 1748. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL- BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING Dit nummer bestaat uit 2 bladen. HEEMSTEDE. SANTPOORT. ZANDVOORT. IJMUIDEN. BENNEBROEK. CASTRICUM. EGMOND-BINNEN. NOORDWIJK. VOORHOUT. i"" Drankwet. Door G. P. Franken alhier is hij B. en W. ingediend oen verzoek om vergunning en om ver lof voor den verkoop van alcohol houdenden drank, zinderen dan ster ken drank, in twee ineenloopende ka niers van het perceel Wilhelmmalaan 10, alliier. Toelating O. L. School. Zij die met Mei a.s. toelating wenschen van teerlingen tot de openb. lagere school, kunnen daarvan aangifte doen bij het hoofd der school tusschen 1 en 15 April a.s. Drankwet. Bij B. en W. is in gediend oen Verzoek van F. TI. van Ree, te Haarlem, om verlof voor den vierkoop van alcoholhoudende dranken, andere dan sterke dranken, voor het perceel Camplaan 18. Inenting, Door B. en W. is he kend gemaakt, dat ten Raadliuize al hier, telkens tusschen 2 en 3 uur 's namiddags, gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting en wel op 6 April a.s. voor kinderen, wonende van het Raadhuis tot de grens van Heemstede- Haarlem en op 7 April a.s. voo;- kin deren, wonende van de grens Heem stede—Bennebroek tot het Raadhuis. Ongeval. De 17-jarige A. S., wonen de 'te Haarlem, Zijlweg 85, werd tijdens het spelen van een voetbalwedstrijd op het H. F. C.-terrein alhier, per ongeluk legen het hoofd geschopt. Na zich een korten tijd uit het veld Ie hebben begeven, nam hij weder aan den Wedstrijd deel, doch moest het spel spoe dig daarop weder staken, doordat hij duizelig werd. Hij is daarop binnengedragen bij den H. F. 0. trainer aan de Emauslaan, alwaar de inmiddels ontboden dokter Hubert een lichte hersensschudding con stateerde. Op advies van genoemden dok ter is hij per rijwielbrancard naar zijn tvoiving overgebracht. SCHOTEN. GEORGANISEERD OVERLEG. Op 18 dezer vergaderde de centrale commissie voor de ambtenaren, onder ■foorzitterschap van wethouder Bies. Medegedeeld werd, dat B. en W. be sloten hebben tot instelling van een dienstcommissie voor het gasbedrijf en ®en voor gemeentewerken en reinigings dienst. Besloten werd te adviseeren om ook >Qor de politie een dienstcommissie in te stellen. Besprekingen werden gehouden nopens ^en regeling omtrent: a. toekenning van «en vacantiietoeslag; h. dienstvoorwaarden voor het gemeen tepersoneel; c. beloonig voor het vervangen van diensthoofden; d. bezoldiging van ambtenaren van den burgerlijken atand. Tot besluiten werd niet gekomen; het hemen daarvan werd tot de volgende ver gadering uitgesteld. Ten aanzien van de dienstvoorwaarden zal door den secreta- een nieuwe verordening worden ont- ^Orpen Op den Schoterweg bij den gevaar lijken bo"ht had .Woensdagmiddag een on- keluk plaats. Do heor J. Uitendaal brood-depothou der alhier, kwam met zijn broodwagen I,1 aanraking met de tram, zoodat zijn h^agon voor oen deel versplinterd werd. 'Dij zelf kwam gelukkig met den schrik eh een paar ontvellingen vrij. Do 21-jarige kantoorbediende bij bel hoofdpostkantoor alhier, is in hechtenis Scnomen wegens vermoedelijke verduis tering van 1500. Gemeente aai. Ondor voorzitterschap v®n burgemeester Beeekman vergaderde Kiste; avond de gemeenteraad. Ingekomen was eon schrijven van den '"niniis a is van poli io inzake de samen stelling can hot politio'orps. Daarbij stel de hij reorganisatie voor. De heor Molenaar verklaarde zich te- Ken uitbreiding. De heor Zwaan had uit het schrijven °Pgemaakt, dat van uitbreiding geen *I"ake was, alleen gaat het hier over de benoeming van oen adjunct-inspecteur. De voorz. slomdo dit toe. Het gaat al- 60e om te voorzien in de moeilijkheid een schrijver to krijgen; daarom laat een benoeming a htorwege en denkt ?Qn in de moeilijkheid te voorzien door 6 benoeming aa een adjunct-inspecteur. .Toitolijk geldt het zelfs een bezuini ging. Mot voorstel werd aangenomen. Zonder bespreking of stemming werd t.h wijziging gebra-ht in de Verorde- "8 op do p'aatselijke belasting en werd ^gesteld do suppletoir© begrooting. fj ®t voorstel van B. en W. om bij de l)t,dartemsche Auto-Centraio een motor ic f11^ w.agen aan te lcoopen, ondervond ■"teling bjj don heer Molenaar, die het nut er niet van inzag. Hij meende dat het toestel, waarmee f 6000 gemoeid is, Zeker 8 maanden geen dienst zou doen en de wegen niet zoo uitgebreid zijn, dat aanschaffing noodig is. Do voorz. beval aanschaffing aan, voor al op grond van stofbestrijding en niet minder omdat bespaard zal worden op do besproeiing. De heer Zwaan vreest dat de wagen bij droogte veel stof zal opjagen. Daartegenover stelde de voorz. dat het stof laag wordt gehouden on wol wordt opgenomen en zoowel bij do proef als bij do uitlegging gebleken is, dat voor stofopjaging geen vrees behoeft te be staan. De heer Molenaar bleef bij zijn bezwa ren en raadde B. en W, terugneming van het voorstel aan. De heer vaa Helden is het niet eens met den heer Molenaar, waar deze zeido, dat de bezemwagen zoolang buiten dienst zou moeten worden gesteld. In den win ter zat hij zeer goed te gobruiken zijn. Alleen betreurt spr. het dat de raads leden niet genoodigd zijn bij do demon stratie. De voorzitter deelde mede, dat de di recteur der reiniging te Haarlem en die van Bloemendaal bij de demonstratie te genwoordig waren en er zeer mee inge nomen waren. De heer Molenaar: Dat spreekt van zelf. De voorzitter: Waarom? De voorzitter: Dat brengt hun organi satie mede. De voorzitter: Zou. die dan gaan boven de belangen der gemeente, dié zij die nen? De heer Molenaar: Dat zeg ik niet! De voorzitter: Dat ligt toch wol op gesloten in hetgeen u zegde. Nadat de heeren Groen, Koning en Van der Plas aanschaffing hadden aan bevolen, werd hot voorstel aangenomen. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand werd bonoomd de heer J. A. Steen. B. en W. stellen voor aan hen, wier teelland door terreinverbouwing in ge bruik was genomen, het land der ge meente in huur af te staan. Gevraagd werd of hot noodig is het geheole land daarvoor te bestemmen. De heor Slagveld antwoordde, dat als elk een deel kreeg, waarop hij recht kan doen gelden, er zoo weinig overblijft, dat heb niet de moeite waard is dat af zonderlijk te behoeren. Het voorstel werd aangenomen. Voorgesteld word een leoning van f 645,000 aan te gaan tegen 7 pet., te gen den koers van 98 pet. De heer Zwaan had bezwaar togen enkele onderdeden, o.a. aankoop van 35 H.A. grond Dit vindt hij voorbarig, om dat de bouwplannen nog niet eens zijn goedgekeurd. Verder vindt hij oen ton voor een politiebureau te vlug aangevraagd, omdat daarvan de plannen nog niet zijn goed gekeurd en tenslotte 7 pet. en tegen den koers van 98 pet. te hoog. Hij wensch- te niet meer te leenen dan noodig is mi de leening te verminderen met f 300.000. Ook de heer Bramson had bezwaren tegen enkele onderdeelen, inzonderheid 1 den post inzake het politiebureau. De voorzitter merkte op dat een geld- leening wordt aangevraagd eensdeels voor de gelden, die dadelijk noodig zijn. Zijn de gelden voor de terreinen en het po litieburoau niet noodig, dan blijven zo staan. Alleen om de zaken geregeld te doen verloopen is het voorstel gedaan. Om de kosten precies te ramen gaat moeilijk en om niet te weinig te hebben is wat ruim begroot. 't Is ook niet de bedoeling om, al wordt het geld toegestaan, direct het politiebureau te bouwen, geenszins. Het is op het oogenblik heel moeilijk geld te krijgen en het wordt al moeilijker daarom heeft het zijn goede zijde thans reeds te trachten zooveel mogelijk te bekomen. Gepoogd zal worden het percentage te verkrijgen. De voorzitter deelde mede, dat de be doeling is althans zooveel geld te krij gen als mogelijk is, vooral omdat geen aanbiedingen zijn ingekomen op de vraag eener leening van 5'ton. Kan men geld krijgen, dan zijn B. on W. bereid den Raad bijeen te roepen om de voorwaar den onder de oogen te zien. De heer Groen merkte op, dat het bedrag van 2 ton met de rente be stemd voor de volkshuisvesting door het Rijk wordt gerestitueerd. De heer Zwaan betwijfelde dit en vroeg den heer Groen of deze het bijpaste als het Rijk niet restitueerde. De heer Van Helden zeide, dat de Raad vertrouwen dient te hebben in B. en W. en als er uitgaven, noodzakelijke uitgaven voor de deur staan, te trachten het geld er voor to krijgen. Hij stolde dan ook voor hot voorstel van B. en W. aan te nemen. De heer Bramson was het niet eens met den post politiebureau en vraagt hoe lang het kan duren alvorens de plannon tegemoet kunnen worden ge- sn. Indien het lang moet duren, wensohte hij de post daarvoor te schrappen. De voorzitter antwoordde, dat de toe- s! and thans onhoudbaar ia en spoedig tot verbouw zal moeten worden over gegaan. In stemming gebracht werd het voor stel van B. en W. aangenomen met 2 stemmen tegen die der heeren Molenaar en Zwaan. Ingediend werd oen voorstel van B. en W. om het beheer van waterleiding; en gasbedrijf to vereenigen. In verband hiermede vroeg de heer Koning, of het de bedoeling is de te benoemen directeur ook to belasten met het electrisch bedrijf. Wethouder Van der Plas antwoordde, dat de gemeente-adviseur .geen bezwaar had de drie bedrijven te vereenigen. De Commissie van bijstand achtte het ech ter beter thans nog niet omtrent dit punt een beslissing te nemen. Do heor Koning raadde aan bij een oventueele l>enoeming te verbinden de mogelijkheid, dat later misschien het be heer van hot electriciteitsbedrijf zal wor den opgedragen. De heor Zwaan achtte het wenschelijk nu reeds vast te stellen dat het salaris van den te benoemen directeur verhoogd wordt indien hem het beheer over het electriciteitsbedrijf wordt opgedragen. Het voorstel van B. en W. werd hier op aangenomen. Ofschoon dit punt niet op de agenda word vermeld, stelden B. on W. voor tot benoeming van den directeur voor het gas- en waterbedrijf over te gaan. Daarbij werd voorgesteld de minimum- jaarwedde te bepalen op f 3500, met f 3500, met vooruitzicht van de herzie ning der ambtenaren salarissen, die wel dra aan do orde wordt gesteld. Aanbevolen worden de heer J. H. Len- tolink te Breda, F. Hupse, te loeiden on H. van der Woudo te Niemansdorp. Benoemd werd de heer Lentelink. Aan do orde werd hierop gesteld het punt „strandverpachting". Dit betrof de prijsbepaling en de lengte van 34 gedeel ten strand. Do voorstellen van B. en W, ter deze worden aangenomen, nadat de Raad bij meerderheid van stemmen had verwor pen de vermeerdering voorgesteld het zij door den heer Molenaar, hetzij door de heeren Bramson en Van der Molen. Tengovolgo dezer aanneming wordt do gelegenheid geopend 20 badkoetsen meer in gebruik te nemen, waardoor voorzien kan worden in de klacht, dat baders te lang moeten wachten. Omtrent het verpachtingscontract werd verder breedvoerig uediscussl- eerd. Daarbij werd 0. m. bepaald, dat het badseizoen op 1 Juni begint, dat de noodiige reddingsmidde'en aanwezig zullen zijn, dat bij het strandperso- ncel enkelen op de hoogte zijn van eerste hulp bij ongelukken, enz. Tenslotte werd het contract vast gesteld. Rondvraag1 Bij de rondvraag maakte de heer Molenaar de opmerking, dat menschen van elders hier komen werken (aan het leggen der waterleidingbuizen), terwijl er werkloozen in de gemeente zelve zijn. De heer Van Helden stelde daar tegenover, dat Zandvoorters in Aer- drnhout werken, zoodat het moeilijk zal zijn, hieromtrent maatregelen te nemen. Tegen 12 werd de vergadering, die om half 8 was uitgeschreven, ge sloten, 'Ambachtsschool. Giste.murdag had in het gebonw der ambachtsschool alhier de bevordering der leerlingen plaats. De voorzitter van het bestuur, de heer F. O. J. Netscher sprak de vela aan wezige ouders en de leerlingen toe en wees er op hoe de school zich reeds in toenemenden bloei mag verheugen. Spr. zeide den directeur en leeraren dank die het onderwijs op hoog peil houden, die streng zijn maar wat de school en den leerlingen ten goede komt. De directeur der school, de heer Zee man, zeide dat het verkeerd ia al3 men de leerlingen tusschentijds van de school haalt. Alleen een geheele cursus en dan het diploma heeft waarde. Dan moeten de ouders nog niet meenen, dat hun kinderen er zijn en ook de jongens niet, de school is de grondslag, in de prak tijk moet de verdieping er op komen. De directeur deelde daarop mede dat bevorderd zijn: Machinebankwerkers: van do 2o naar de 3 eklasse: J. Middeli<\ P. H. v. d. Wel, G. J. Kocx, W. J- Mulder, J. H. J. Pattes, P. Schrager B. Pauls, A. Rietveld, J. Schmitz, G. J. Voerman, J. H. HL Schik, G. Wis man, H. Balm, N. de Groot, J. W< Schnatmeijer, L. Zwaan, K. Gouda, P- Blokker, E. Spreeuw, A. Spruit, voor waardelijk; J. J. Veldmeijer, O. Rijke, J- de Loijve, N. Smit, niet bevorderd 5 leerlingen. Van de eerste naar de 2e klasse: J. Ouwerkerk, G. Offerbeek, van Alphen, A. Boot, A. Schager, S. Jonker, H. Kuiper, J. Mulder, P. 0. Bakker, R. Wagenaar, J. Schagen, L. Dijkshoorn, W. Melgerd, J. Aland, J. de Groot, J. Herzberg, J. Helemijts, D. van Woen- sol, A. J. van Woensel, D. de Groot, niet bevorderd twee. Timmerlieden van de 2e naar de 3e klasse: J. Kes, M. Kistemaker, J. M. Rok, J. H. van Diik, J. Bart, S. Ouds hoorn, Burggraaf; voorwaardelijk: J. de Graaf, niet bevorderd één. Van da le naar de 2e klasse: J. G. Zeegers, G. Verhagen, P. Hartog, J. Kis temaker; niet bevorderd twee. Electriciens, van de le naar de 2o klasse: O. Baljé, G. Kleijn, J. P. Wa terdrinker, O. JBalm, M. Meijer, B. A. Bakker, A. G. Meerters, P., Boom, J. Kabel, A. Horeman, M. Westerhuis, W. Gravenmaker; voorwaardelijk: W. H. Haak; niet bevorderd één. Jt. K. Boerenbond. Gisteravond hield de R. K. Boerenbond alhier, haar jaar vergadering onder leiding van den Di recteur do heer P. Zeestraten. Uit diens verslag wordt hot volgende ontleend: Het aantal lodon is thans gestegen tot 90. 318 spaarboekjes zijn in om loop. Het aantal voorschofcnomers bedraagt 29 terw,ijl 36 leden met de bank in loo- pende rekening staan. Op 31 Deo. 1920 bedroeg het debetsaldo bij de centrale te Alkmaar f 11302.30. In het geheel is in het afgoloopen jaar ontvangen f 333.789,19 en uitgegeven f 318.477.39; de winst is f 1940. De beide aftredende leden van Be stuur en Raad van Toezicht, do heeren J. F. v. Lierop en J. Toeuwen, worden met groote meerderheid van stommen her kozen. In de Woensdag genouden verkooping in Hotel „Do nieuwe geleerde Man", van de villa mot tuinhuis, twee dubbele arbeiderswoningen, moestuin enz., ter grootte van ruim ©en Hectare, in eigen dom behoorende aan den makelaar J. O. v. d. Laan, znij de verschillende percee- len ingezet als volgt: Perceel 1. Een dubbele arbeiderswo ning, groot 3 are, en 77 centiaren, huur f 3.05 per week, op f 1800.—, door Pz. Koopmans, makelaar te Amsterdam; Perceel 2. Een dubbele arbeiderswo ning, ter grootte van 3 Are 13 Centia ren, huur f 4.50 per week op f3150.- door denzelfdo. Perceel 3. Een moestuin ter grootte van 28 Are, 60 Centiaren, door denzelfde 1 op f 3350. Perceel 4. Een van steen gebouwd tuinhuis, ingericht voor borg- en werk plaats, met bollenstellingen en daarbij behoorenden moestuin en vruchtenboom gaard, groot 21 Are, 60 Centiaren op f 5300.door P. Jung, architect to Heemstede. Perceel 5. Do riant gelegen Villa „Welgelegen" met moestuin en boom gaard, 51 Are, 80 Centiaren, op f 30700.- door J. M. Steenhage, houtkooper te Am sterdam en in massa staat het dus in bod op f 46?"Ó. Woensdag 30 Maart afslag in 5 com binaties.. Duin en Bosch. Gistermorgen viel de timmerman K. die workzaam was op het dak van bet in aanbouw zijnde zus- tersziekenhuis op het terrein van het prov. gesticht van het dak en kwam met zijn rug terecht op de dakgoot. Zwaar inwendig gekneusd werd hij op genomen en opgenomen in de zieken zaal van het gesticht. Zijn toestand alhoewel ernstig is naar omstandigheden redelijk wol. Vrouwenbond. Maandagavond vor- gaderde de afd. Castricum van den R. K. Vrouwenbond. Bij ontstentenis van de presidente opende de Weleerw. Kape laan Hubers de vergadering. De notulen werden ongewijzigd na Voorlezing goedgekeurd. Hierna had de bestuursverkiezing plaats en werd bij tweede stemming ge kozen Mej. BakLute. Hierna hield de geestelijke adviseur de heer Hubers een inleiding over; „Hoe gaan we ter stembus"? De gewijde spreker zette op zijne be kende duidelijke wijze uiteen welk een taak de vrcuwen door het vrouwenkiesrecht op de schouders is gelegd en deed uit komen, dat bij den strijd in 1922 de vrouwen moeten toonen. Hij spoorde in dit verband de vrouwen aan om steeds trouw de vergaderingen van de R. K. Kiesvereeniging bij te wonen, opdat zij goed zullen weten wat hen aan de stem bus te doen staat. De rede werd bij het einde met ap plaus beloond. Bij de rondvraag werden enkele vra gen door het bestuur beantwoord en sloot de presidente die inmiddels ter vergado- ring waa gekomen, op de gebruikelijke wijze de vergadering. De vergadering was zeer goed be zocht. Weenschc kinderen. Het alhier be staande comité was bekend dat binnen eenige dagen wederom eonige Weenschc kinderen zouden aankomen, doch was er niet op voorbereid dat deze Maandag avond reeds zouden aankomen. Eerst to gen 6 uur kreeg dat comité daar eerst bericht van en ofschoon de dames aan den trein van 7 uur waren om de kin deren te ontvangen, geen kinderen kwa men met de trein mede. Te ongeveer 8'/L uor werden zij uit Alkmaar gebracht met rijtuigen. Het transport was schijnbaar niet goed ge regeld geweest. Gelukkig voor de kinderen konden zij spoedig vervoerd worden naar de ploeg ouders die zich bereid hadden verklaard tot verpleging. Patronaat. Naar ons is mede gedeeld zal het terrein tegenover het •café van den heer v. Benthem in eigen dom toebehoorende aan hot R. K. Kerk bestuur aangelegd worden tot sportterrein voor do patronaatsjongens. Er zal een flink voetbalterrein worden aangelegd en terwijl nog andere ter reinen als voor korfbal, schietbaan enz. zullen aangelogd' worden. Dit is een mooie verbetering, want thans weet de Wel Eerw. Directeur niet waar hij met zijn jongous heen moet voor sport- oofoningen. Kiezerslijst. Op 22 Maart j.l. is de kiezerslijst vastgesteld. Tot 21 April ligt deze voor ieder ter inzage, terwijl tot 15 April door belanghebbenden kan gerecla meerd worden tegen verkeerde of niet plaatsing op die lijst. Schoolbouvr. Zijn wij goed ingelicht dan zal in de eerstvolgende raadsvergade ring een besluit worden genomen omtrent de noodige veranderingen welke moeten worden getroffen in verband met den toe stand van het openbaar onderwijs in deze gemeente. Of B. en W. zullen voorstellen tot den bouw van een nieuwe school over te gaan, of dat de bestaande scholen zullen worden uitgebreid of vernieuwd is nog niet vast gesteld, doch spoedig zal nu een oplossing worden gevonden. Politie. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is de door hem verleende aanstelling tot buitengewone gemeenteveldwachter aan P. de Graaf, toen deze nog nachtwachter was, ingetrok ken. Burgerlijke Stand. Geboren: dochter van F. W. A. Brom en A. M. J. Neelissen dochter van J. Beentjes en C. G. Groenland. Overleden: Eva Rosina Kleine, 74 j. •te Amsterdam Mathijs Frederik' Bee. repoot, 6 mnd., te Castricutn Frederik Mathijs Beerepool, 6 mnd. Castricum. Afscheid. Dinsdag verlieten 22 leer lingen wegens het doorloopen hebben van de 6e klasse of het bereikt hebben van den i3-jarlgen leeftijd, de school. Zooals elk jaar, was de Ede lach tb. heer burgemeester gekomen om de vertrekkende leerlingen nog een hartelijk woordje toe te spreken en om aan 16 leerlingen een diploma uit te reiken. Dit jaar had deze plechtigheid een bijzonder karakter, omdat het dc laatste maal ds, dat Mr. van Sonsbeek de school bezoeken zal, daar hij op 15 April naar Frankrijk vertrekt. Hij was nu vergezeld van zijn cchtgenoole, die een prachtig bouquet, door de leerlingen geschonken, in ontvangst te nemen had. De kinderen van alle klassen weiden op een kleinigheid ont haald. Een der leerlingen en het hoofd der school spraken den burgemeester een woord van hulde en waardeering toe. Maandagmorgen werd het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer G. Bemdknaoi, die zoovele jaren organist der R.K. kerk is geweest. Meer dan 35 jaren heeft hij deze functie in Noord wijk waargenomen met een stiptheid en nauw gezetheid die boven allen lof is. De leden van het R-K. zangkoor waren by de be grafenis tegenwoordig. Aanbesteding der '46 woningen door de Woningbouwvereeniging „St. Jeroen' Maandagmorgen weid door bovenge melde Woningbouwver. het bouwen van de 45 woningen aanbesteed. Inschrijvers waren de volgende} Zonder glas- ©n Schilderwerk. H. Oudshoorn, Vreeswijk, f 346.200; Fa. Heere Zonen, IJmuiden, f 845.875; Firma G. Gesman, Alphen, f 325000.- Firma Zwanenburg Zoetweijs, Kat wijk, f 290.225Strijk en Brand, Rijp- wotcring, f 351000; L. Kingeling, Was- souaar, f 331.400; O. G. J. Alkemade, Noordwijk, f 313.885; Boer en Daal ,Oo„ Leiden, f 324.690; W. Hoogenstein, Bloemendaal, f 358.901; M. Jacobs, Goes, f 808.400. Zonder schilderwerk alleen Gebr. H. en O. van Stersan, Rijns burg, f 285.500; O. Kloosterboer, Zuid- Seharwoude f 326.855; Visser Burghout en Haag f 294.684; Poedeus, en Schil der, 't Zand, f 339.850. Met glas- ©n schilderwerk H. de Graaf te Hazerswoude, f 284.300; L. Kingerling, Wassenaar, f 349.400: Schilderwerk: B. Schoneveld, Katwijk aan Zee, f 14000; O.. W. v, d. Poel, Zwijndrecht, f 17750; Jac. van Weorleo, Leiden, f 15400; G. v .d. Wiel, Noordwijk aan Zee, f 19700; D. G. S. Poeliejoe, Lei den, f 16000; E. de Jongh, Leiden, f 14555P. v. d. Haak, Noordwijk, f 16000 A. Bleys, Leiden, f 18000; F. van Noort, Leiden, 18600; Theod. Witteman, Lei den f 18920; N. Koot, Rijpwetering, 15775; W. van Heusden, Leiden, f19125; •J. Koet, Leiden, f 18200; P. v. d. Weij- den, Noordwijk, f 20.090; S. Goldstein, Haarlem, f 17700; O. Suithorn, Noord wijk, 20.050L. v. d. Drift, Leiden, f 19.066; Jo Overboek, Noordwijk, f 18825; P. v. d. Wijngaard, Leiden, f 17775; N. S. Bamhoorn, Noordwijk, f 20000Vis- ser^en "Boughnnt., Den Haag, f 17000. Gemeenteraadsvergadering. Voor zitter de Burgemeester. Tegenwoordig 6 leden, wethouder v. d. Laan kom! eerst later ter vergadering. Met gebed opent de voorzitter de vergadering, om na voorlezing der no tulen, mededceling te doen van de ingekomen stukken. Hieronder komen voor het rapport van B. en W. over liet onderzoek van de kas en bescheiden van der gemeente-ontvanger waarbij alles in volmaakte orde bevonden is. Een aan tal bescheiden van Ged. Staten waar in vervat, de beslissingen over do bezwaarschriften van appellanten to gen hun aanslag II.O. als forensen waarvan nog enkele over 1918 ver- den als ten onrechte aangeslagen be schikt. Door den voorzitter en secretaris v. d. afd. Oegstgeest en omstreken var. de Holl. Mij. van Landbouw, de hee ren Marbus en Slingerland, is ccn Verzoekschrift ingediend, om zoo l et tot uitvoeren komt van de vee- eu vleeschkeuringswet, in belang van den landbouw een slachtplaats a,aa te wij zen voor huis- cn noodslach tingern binnen de gemeente. Door den voorzitter wordt mede gedeeld, dat to Noordwijk met 6 an dere gemeentebesturen is geconfereerd met den Inspecteur van Volksgezond» heid, den heer Douma, doch dat ook nog Katwijk in het complex zal be- trokken worden, en daarna weder verw gadierd om tot een besluit te komen, Alsdan zal het adres ter sprake worden gebracht en er rekening mecU gehouden worden. I 1 Door den HoogEerw. Heer Mgr. Taskin, president SeminarieWarmond, is het verslag ingezonden over de on derwijsinrichting „Hagevcld". Hieruit dit: dat aangevangen was met 1 regent, 1 subregent en 16 pro fessoren, De Z.Eerw. heer Oudejans vertrok naar Warmond, en behalve een plaatsvervanger voor deze, werd nog een aan het professoren tal toe gevoegd, waardoor dit op 17 kwam. Begonnen was met 303 studenten, waarvan 25 naai* Warmond overgin gen, 40 andere naar elders. Vooi, het nieuwe leerjaar kwamen 67 bij, zoodat dit begon met 305 studenten, De gezondheidstoestand werd gunstig genoemd, Medegedeeld werd het houden ca den uitslag van den oudersavond. Hierna gaf de Burgemeester den uitslag van een pogen, door B. eu W. aangewend, om de Boekhorstlaan overgedragen te krijgen in eigendom] en onderhoud aan de gemeente, met de bedoeling dan een verharden of bestraten weg aan te leggen. 1 De eisch werd gesteld, dat de inge landen als belanghebbenden hiervoor; een deel dei' kosten, die resp. ver harden of bestraten weg f 2500 of bijna f 4000 bedroegen, zouden bij dragen, wat bepaald was op f 1000, De heer Colijn achtte de bijdrage te gering. Iedere boer kon zijn pad wel overdoen en laten verharden voor, rekening van de Gemeente. Zijn stem' kreeg het niet, want er mochten hui zen aangebouwd zijn, het bleef toch' de Boeldiorstlaan, waarbij alleen de aangelanden belang hadden. De heer Roozen deelt die meening, al is hij niet tegen verbetering. De heer De Groot zou het liever zien, dat de belanghebbenden met oen verzoekschrift kwamen, wat de heer v. d. Voet beaamt. De heer Werkhoven is er echter voor, want heel wat menschen lief 1 ben er noodig, en zou, zoo dc ge meente zelf die onbegaanbare weg niet opknapt, maatregelen willen nemen, om de eigenaars te verplichten. Ten slotte werd toch besloten, dat indien de belanghebbenden liet ge noemde bedrag van f 1000 bijeenbrach ten, B. en W. met een voorstel zul len komen. De Voorzitter zegt, dat voor dc oene helft, waarvoor f 500 gesteld was. nog maar f 370 was toegezegd, de overigen weigerden bij te dragen, één. de heer v. d. Hulst, zelfs nog f 100 afkoopsom eischte. Do Voorzitter kon hierop medeiee- len, dat in verband met de klachten over den verzamelput bij het slacht huis van den slager v. d. Zijden, dc vergunningsvoorwaarden waren her zien en verschillende veranderingen en verbeteringen waren voorgeschre ven, aan welke zal moeten worden voldaan. Aan de orde komt nu de ontslag aanvrage van den heer Verheul, als ambtenaar van den Burg. Stand, we gens vertrek, tegen 1 April. Op de meest eervolle wijze wordt dat verleend, en uit de daarvoor aan geboden voordracht, gekozen dc liéer J. C. de Wildt, waarover tevens de mededeeling plaats vindt, dat deze in zijn functie als tijdelijk ambtenaar ter secretarie blijft gehandhaafd. Door den Voorzitter worden hier na do namen voorgelezen van dc op het kohier Hondenbelasting voorko menden. Hierbij worden heel wat van die

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 1