Provinciaal Ziekenhuis W. H. KLOES KUNSTTANDEN 'scar iSmits Löank DEPOSITO-REMTE Adverteert in ditbiad. Zendt Uw Wasch Versch Gehakt Kerken School Kunst en Kennis Orde en Arbeid Handel en Nijverheid. Korte Berichten. Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting DE SPAARDE-BANK Scheepmakersdijk 32 Haarlem. N. V. MERCKENS Teekenen en Borduren van Japonnen Blouse versieringen Dik Spek 90 ct, Ossenpooten UK Gemengd Nieuws. nabij SANTPOORT HAARLEM HILLEÜOM ÜICK HESSELS, Kleverparkweg 197, Haarlem Fabriek van Dameshandwerken. FLISSEER-INRICHTIkG. halfom half60ct p.5ons Vleeschhouwerij van C, 0. WIJKHUIJZEN, Nieuwe Kruisstraat II. :n ui' J OUIEMDE BUITENL. BERIQHTEk P.? Commissie van_ Bestuur over het Provinciaal Ziekenhuis ïwciA santpoort za' bij inschrijving in het openbaar AANBESTE DEN op Donderdag 7 April 1921 des voormiddags te li uur in een der lokalen van het Ziekenhuis de levering van de navolgende Technische artikelen Aarden buizen, Pannen en Tegels, Afsluiters en Kranen, Ame- rtkaansch grenenhout, Ankernagels, Spijkers, enz. Asbestpakking enz. Badkoppelingen enz., Bandijzer, Behangersartikelen, Benzine, Deurdrangerveeren, Draadnagels, Drijfriemen, Durit-Schrijven enz., Fittingsartikelen enz., Gegalv. bandhoek, Tee-ijzer, Gegoten ijzer, Gegaiv. gepolijst en ordinair plaatijzer, gereedschappen, Gips, Portland Cement, Schelpen, Kluitkalk, Glas, Gloeikousjes, Grenenhout, Guminislang, Hoek-profiel en T.-ijzer, Houtskool, Klinknagels, Lak, Metalen, Moerbouten, Poetskatoen, Rivierz fl Schuurlinnen, Sloten, Staal, Stoombuizen enz., Terpentijn, Veru waren enz., Vurenhout, Ijzerwaren enz. Afname der artikelen geschiedt naar behoefte tusschen 1 Mei en 1 October 1921. De monsters liggen ter bezichtiging in het magazijn van het Provinciaal Ziekenhuis. Dagelijks van 9 tot 12 uur des morgens De voorwaarden van aanbesteding, het bestek en de gezegelde Inschrijvingsbiljetten zijn tegen betaling van 80 cent bij den Ad ministrateur van bovengenoemd Ziekenhuis verkrijgbaar. Volgestort Kapitaal f 2.000.000.— Reserven circa f 400.000.— Spaarboekjes met 4°/o rentevergoeding. (OPGERICHT 1847) hetaere wasch, Neemt proef iariet op aanvraag gratis verkrijgbaar. Kruisstraat 9 Haarlem - Telefoon 1906 Rothuizen 4 (Nieuwe Bracht) - Telefoon 170 AJOUR.INRICHTING 19 cents per Meter Steeds verkrijgbaar per stuk 50 cent Qit t;,. V iKiuMeben kwaioen Zondag re«<U be- olaagdc. tmocIimu» nrensohen, <tic wtr richten crrcr hel rerloop der beweging. Zoo werd uit Essen gemeld: Ook Twmiddag is nergens in de fa- lirieksstreek ran Rijnland en Westfalen de arde verstoord. De nadere berichten beves tigen. dat de oproep der communisten tot de algemeene staking bij het grootste deel wan de werklieden geen weerklank gevon den heeft. Op spoor- en tramwegen gaat alles rijn gewonen gang. Van het tram personeel te Essen verklaarde zich bijna 80 pet. tegen staking. Bij enkele mijnen rijn vanmiddag de ploegen geheel of ge deeltelijk weggebleven, en hetzelfde is in "de streek van Gelsenkirchen het geval, waar o.a. het personeel van een staats- groeve bij Buer staakt. In de streek van Bochum staken slechts 7 a 8000 mijnwer kers. Te Essen zijn de communistische troe pen van meest jonge kerels, die enkele fa brieken van Km pp binnengedrongen waren om de werklieden tot staking te dwingen, overal met bebloede koppen door de werk- willigen verwijderd. Te Dortmund hadden de communisti sche betoogingen slechts weinig toeloop; samenscholingen zijn er voorloopig verbo den. Men heeft er een communistische handgranatenfabriek ontdekt, waar men echter slechts weinig granaten en werktui gen om ze te maken vond. In het land van Berg schijnt de lust tot staken onder de werklieden, die daar voor het grootste deel tot de communistische partij kehooren, ook niet heel groot te zijn. Alleen te Remscheid moesten vandaag drie groote fabrieken hun deuren sluiten, maar overigens was het ook daar volko men rustig en men hoopt, dat de stakers er Dinsdag wel weer aan het werk zullen gaan. Dat de communistische ophitsing in het industriegebied, ditmaal zoo weinig succes heeft, ligt eensdeels aan het gebrek aan lenzen, daar de oude socialistische mijn- werkersbond zich ook tegen de scheids- rechtelijke uitspraak gekeerd heeft, ander deels aan het feit, dat do districten Dus- seldorf, Hamborn en ten deel© ook Mühl- heim door de geallieerden bezet rijn, waardoor enkele der roerigste coiumnnis- tische centrales tot werkloosheid zijn ge doemd. De communistische partijleiders in het bezette gebied zeggen in een bekend making, dat de toestanden, welke door de Inzetting in het leven geroepen zijn, het onmogelijk maken aan den oproep tot de algemeene staking gevolg te geven. Wel geven de communistische leiders het nog niet op, maar vooral als de op stand in Midden-Duitschland binnen eat paar dagen in elkaar zal zakken, zal het gevaar voor de communistische staats greep hier wet als geheel geweken be schouwd kunnen worden. OPPER-SILEZIë. Een roep om hulp is draadloos uit Opper-Silerië gezonden. De tekst luidt: Enkele dagen geleden beloofde men oua de vrijheid. Weet gij, machtigen, hoe deze vrijheid er uit ziet? Weet gij, dat zij in -ten vorm van stroomen bloeds door ons Jand rondwaart? In dorpen en steden wordt geroofd, gemoord, geplunderd. Huizen worden in brand gestoken, man nen, vrouwen, kinderen met stokken, gummiknuppels geslagen. Wij moeten onze huizen ontvluchten en zijn zonder dak. Dit alles geschiedt onder de oogen van vreemde soldaten, van wie velen wel willen helpen, maar niet mogen, omdat Kij één enkele gehoorzamen moeten. Ge- •ohiexH het met uw medeweten, dat deze ééne, zonder een vinger uit te steken moordenaars en roovers beschermt? Hij hoont ons, als hij van onze vrijheid -•preekt. Hij schimpt op u, als hij ver klaart. dat zijn macht in uw handen be rust. Luistert naar dezen kreet van ge ken witte», In de streek van Pless hebben ernstige wandaden plaats gehad jegens het kan toorpersoned van fabrieken en mijnen Veertig Duitsohgezinde kantoorbedienden zjjn door houw- en steekwonden ernstig gekweld en hebben met hun gezin moe ten vluchten. Over Königshutte is de staat van be leg afgekondigd. Deze maatregel is een preventieve. Te Bresiau heeft voor het huis, waar ia een commissie voor Opper-Silezisch aangelegenheden gevestigd is, een bom aanslag plaats gevonden, welke groot schade veroorzaakte. Men vermoedt, da de aanslag door communisten of door Punische fanatici gepleegd is. Volgens een bericht uit Bresiau aan-de Vossische Zei tuny, .neemt het aantal schriftelijk vastgelegde daden van geweid weïke ds Poten bij de volksstemming be dreven hebben, steeds toe. In de kreitsen Rybniek en Pless. werden de Duitsoher in tal van plattelandsgemeenten gedwon gen ora voor Polen te stemmen, omda men onder zware bedreigingen van hei cisebte, dat zij bii het veriaten van bet stemlokaal het Duitscbe biljet zouden tooncu. Van al dergelijke gevallen is aan dn geallieerde overtieid mededeeting ge daan. In verscheidene districten van Hes werden gisteren opnieuw leden van de Duitsohe stemmingspolitie door Poolsch ambtenaren, gesteund door PooJsche bal dieten van over de grenzen, ontwapend Ook de Duitsoliers van hef derde hon derdschap van de politie uit Myslowitz werden ontwapend. Te Holienlinde is een sergeant uit Glate, die daar vertoefde voor de volks stemming, midden op straat doodgescho ten. Het Berlijnsohe blad Der Tag is van 24 dezer af in Opper-Silezië verboden. NIEUWE SANCTIES? Volgens de Manchester Guardian bereidt Briand een gewelddadige inning van de geerechte 12 milliard goudmark voor. Hij wil de bezetting van Opper-SHezië verlen gen en een afzonderlijke tolgrens in O. S. instellen. Bovendien wil hij later het gc- heele Roergebied bezetten. De afwijzende houding van de rijksre- geëring tegen den eisch der Entente, die in strijd met het verdrag en onmogelijk te vervullen is, blijft ondanks de bedreiging met nieuwe sancties onveranderd. DE VER. STATEN EN DE SOWJÉT- REGBERING. De regeering te Washington, heeft op het verzoek der Sovjet-regeering het vol gende geantwoord: De Amerikaansche re geering ziet met diepe sympathie en ern stige belangstelling den zorgelijken toe stand van het Russische volk. Zij verlangt met alle geschikte middelen aari een ge- Zonde hervatting van den handel te }iel- pen. Het is Amerika echter duidelijk, dat on der de bestaande omstandigheden geen waarborgen voor de ontwikkeling van den handel aanwezig zijn, daar de voorraden, welke Rusland thans zou kunnen verkrij gen, volslagen onvoldoende zijn om de be hoeften te dekken. Blijvende resultaten zijn onmogelijk zoolang de oorzaken die een groeiende verarming veroorzaken, blijven bestaan. Alleen in de productiviteit van Rusland ligt de hoop voor het Russische volk. Het is vruchteloos een hervatting van den han del te verwachten, zoolang niet de econo mische basis voor de productie stevig is gevestigd. Zoolang Amerika geen funda menteel veranderingen waarneemt, is het niet in staat te beseffen, dat eenigerlei ge schikte basis voor de overweging etm han delsrelaties aanwezig is. IERLAND. Officieel wordt uit Londeu gemeld: De strijdkrachten van de regeering blijven met de grootste vastberadenheid voortgaan mot de onderdrukking van misdaden ia Ier land. Zij spreiden de grootste waakzaam heid ten toon bij het opsporen van asapens en andere hulpmiddelen der opstandelin gen. Gisteren deed de hulppolitie een goede vangst. Het grootste tot dusver nog door de autoriteiten opgespoorde wapenmaga zijn van de opstandelingen werd te Dublin ontdekt in oen paar stallen. Men trof daar aan 400 bommen van verschillende aftne- tingen, geweren, jachtgeweren, revolvers, twaalf 18-pomls granaten, een pom-pom met ammunitie, detonatoren, een volledige telefooninslallatie, drie auto's en twee motorfietsen. OOSTENRIJK EN DE GEALLIEERDEN In de vergade ri ug van de centrale com missie heeft dr. Mayr, de bondskanse lier, bericht uitgebracht over zijn onder handelingen te Londen en Parijs. Hij gaf dharbij kennis van de reeds bekende be sluiten van de vier gealHecrde mogend heden nopens het uitstellen van de alge meene hypotheek en de crodielverieeuing volgens het plan ter Meitien en noemde de oplossing, waarbij do credie-tverlee- ning geschiedt onder leiding van den volkenbond gelukkig, zooweJ in politiek, als in financieel opzicht, gezien d« toon aangevende financiers, met wie de Oos- tenrijksche delegatie reeds meermalen in aanraking kwam. Dr. Mayr gaf als zijn meening te ken nen, dat Oostenrijk dé noodige credieten zal kunnen krijgen op normale voor waarden. De volksvertegenwoordiging zal met de regeering te rade moeten gaan in hoever men ran de credielen gebruik zal moeten maken en welke waarborgen men daarvoor verschaffen zal. Oostenrijk moet zijn betrekkingen met bet buitenland thans op zaiedijken leest sohoeien. Wat het vraagstuk van West-Hongarije betreft, deelde de bondskanselier mee, dat hij aan de toonaangevende kringen te Londen en Parijs verzocht heeft, zoo snel mogelijk te zorgen voor de ratifica tie van het verdrag van Trianon Hem is toegezegd, dat dit kort na Paschen zou geschieden. Ten slotte herinnerde de kanselier aan de toezegging, welke minister Louoheur te Parijs gedaan heeft, dat Oostenrijk per maand 200.000 ton kolen meer kan krij gen dan tot dusver. De indruk dien de uiteenzetting van den bondskanselier Mayer in het parle ment en de .pers gemaakt heeft, is zeer verdeeld. De Groot-Duitschers zijn zeer ontevreden met het resultaat van de reis. Terwijl zij tevoren samengingen met de ohrisielijken, gaan zij thans mede met den eisch der socialisten tot aansluiting van Oostenrijk bij Duitschland als eenig redmiddel voor Oostenrijk. Dit zou wel eens een geheelen ommekeer in de par lementairen toestand teweeg kunnen brengen. RAMPEN IN CHINA. De hongersnood veroorzaakt vreeselijke verwoestingen in de provincies Honan, Sjensi en Tsjili. ~".r zijn 50,000 dooden. In Sjensi en Tsjili heerscht pest, in Honan vlcktyphus. SCHEURING N DE ZWEEDSCHE SOCIALISTISCHE PARTIJ. Nadat de algemeene vergadering van de links-socialistische partij in Zweden de voorwaarden van Moskou had aanvaard, is een aantal leden onder leiding van den afgevaardigde Vennerström uit de partij getreden. De uitgetreden en vormden oea nieuwe oua fhankei Ijk - socialisti setie partij. Een publicatie der sowjel-re.geering in de Vereenigde Staten, geeft eenigc cijfers over de volkstelling in Rusland in 1920. Volgens deze mededeeling bedroeg de gezamenlijke bevolking van Sowjet-Rus- land 136 millioen zielen, waarvan 64 mil lioen mannen (47 pet. en 72 millioen vrou wen (53 pet.) Bij de laatste volkstelling in het tsaris tisch Rusland, in 1897, bedroog het aantal der vrouwen slechts 49 pet. Het toene men van het percentage der vrouwen zal wel hoofdzakelijk aan den wereldoorlog en de burgeroorlogen toe te schrijven zijn. Het totaal der bevolking in 1897 was 94 millioen. In Tsjecho-Slowakije ia groot opzien gewekt door oen bericht van het te Pilsen verschijnende orgaan van de Tsjechische nationaal-socialisten. Daarin wordt gezegd, dat de Tsjechische nationaal-democratiscb partij een gewapende revolutie voorbereidt Het blad zegt. zekerheid te hebben verkre gen, dat de partij liaar aanhangers wapent en dat overal geheime bijeenkomsten plaats hebben. De natkjnaal-democraten trachten de bewolking te bewerken door de bewe ring, dat in geval van overlijden van presi dent Masaryk de communist Muna presi dent zou worden. Masaryk zal begin April voor 2 maanden naar Capri vertrekken voor herstel van ge zondheid. Te Munchen is het Rijksdaglid Wn- delin Thomas, die tot communistische acties ter vernietiging van den staat aan spoorde, wegens hoogverraad in hechtenis genomen. De werklieden in de glasfabriek le Albi, die aan de werklieden-organisatie zelf toebehoort, zijn in staking getred.-n als protest tegen een voorstel van den raad van beheer tot verlaging der loonen en verkorting van den arbeidstijd Nadat de fabriek gedurende den oorlog prachtige zaken gemaakt had, was er den laatsten tijd voor de fabriek een groote malaise ingetreden. Op de één millioen flesschen, die er per maand gefabriceerd werden, werden er nog slechts 250.000 per maand verkocht. Naar de Petiti Journal uit Mctz ver neem!, zijn bij een ontploffing in de fa brieken van I'omhas 7 personen gedood. Ecu ambtelijke statistiek van de stad Weenen toont aan, dat er op de 100 Weeners een misdadiger is, op de 100 jeugdige personen 6 misdadigers. De dief stal wordt in het officieele bericht dc mas sapsychose van Weenen genoemd. Bij het station Doische is een koien- trein uit Frankrijk op een passagierstrein van Hastières naar Chimay gereden. Er waren 19 gewonden, van wie sommigen ernstig. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Voorschoten, den WelEenyaarden Heer P. Meijer en tot Pastoor te Zevenhoven, den WelËürw. Heer J. F. V. M. Zandvliet kapelaan te Amsterdam (H. H. Petrus en Paulus.) PAASCH-COMMUNIE VAN EER HERSTEL. Pater Joachim S.S.C.C, verzoekt ons opname vmi het volgende: Dc leden van het genootschap der Paasch-communie van Eerherstel, door het geheele land verspreidt, wordt bij deze her innerd aan htm eere-plicht ten opzichte van liet H. Hart: buiten hun eigen Paasch- Communie minstens ééne H. Communie op te dragen, om hierdoor de plaats te vervangen aan het Eucharistisch Feest maal van een die ongelukkige Katholie ken. die hun Paaschplicht niet vervullen. Dr. Bredius en het Mauritshuis, De heer Albarïla, lid van de Tweede Kamer, heeft aan dén Minister van O., K. en W. de volgende vragen gericht I. Is het juist, dat dr. Bredius zijn ont slag heeft genomen als adviseur bij het MauritsHuis? II. Is het juist, dat buiten dr. Bredius om advies in zaken, het Mauritshuis be treffende, bij anderen werd ingewonnen? Zoo ja, kan dan hieromtrent eenige me- dedeeling .wórden gedaan?. Het standpunt der Veenarbeiders. In een Vrijdag te Steenwijk gehouden ge combineerde vergadering van de afdeelin- gen Steenwijk, Steenwijkerwold, Havelte Uffelte, Onna en Kallenlcote van den Ned. Bond van Veenarbeiders, is besloten io pet, loonsverhooging te eischen en bij niet inwilliging daarvan niet met den arbeid in de veenderijen te beginnen. Wij meldden reeds; dat dc verveners besloten het loon met 20 pet te verlagen. Een verschil dus van 30 pet. Een conflict schijnt onvermijdelijk. DE STEUNREGELING IN DE SCHOENEN-INDUSTRIE. Een rectificatie van den Minister. Naar aanleiding van het bericht van het persbureau V. D., in zake een conferentie van den Minister van L., N. H.. met het bestuur van den Ned. R.-K. Bond van Schoenfabrikanten, wordt thans aan liet Corr, Bureau van bevoegde zijde het vol gende gemeld Het verslag betreffende een audiëntie door den Minister van L., N. H. ver leend aan het bestuur van den Nederl. R.-K- Bond van Schoenfabrikanten, is in zooverre onjuist, dat genoemde be windsman niet alleen geen enkele toezeg ging omtrent het verleenen van een rijks toeslag op het product gedaan heeft, dat zulk een toeslag, afgescheiden van andere bezwaren, waarschijnlijk wel op financi- eele overwegingen zou moeten afstuiten. De Minister verzocht het bestuur echter, zijn wenschen te dien opzichte schriftelijk uiteen te zetten, opdat hij aan dc hand dier gigevens met zijn ambtgenoot van Arbeid, tot wiens taak de bestrijding der werk loosheid in de eerste plaats behoort, in overleg zou- kunnen treden. HET VERGIFTIGINGSGEVAL TE VIER LINGSBEEK. Naar de „Tijd" verneemt, is H. uit Vier lingsbeek, die had bekend, zijn vrouw melk met bedwelmend poeder te hebben togediend, tengevolge waarvan de vrouw zou zijn overleden, weer op vrije voeten gesteld. Nader justitieel onderzoek f moet hebben uitgewezenf dat vergiftiging niet als doodsoorzaak moet worden be schouwd. BRAND IN HET DUITSCHE CONSULAAT TE ROTTERDAM. Zondagmorgen. omstreeks kwart over 5 ontstond brand in pand no. 27 aan de Gedempte Glashaven, te Rot terdam, waar de handelsafdeeling van het Duitsche Consulaat gevestigd is. Een nachtwaker van den Gccontr. Part. Nachtdienst zag de vlammen slaan uit de archief kamer; weldra deelde het vuur zich mede aan de benedenvertrekken van het Duitsche Consulaat en het daarboven gelegen kantoor der N.V. Techenma Techr nisch bureau. Zoowel het Duitsche Consulaat als Techenma bekwamen groote brandschade Bij de laatste zijn voor duizenden guldens aan tcekenin- geu vernield, terwijl de kt tiet be nedengedeelte van het huis gevestigd» Showrooms der firma J. C. H. V. Duyl Zoon groote waterschade be liepen. De brand werd met vier stralen op de waterleiding gebluscht GEZONKEN EN VERDRONKEN. In de Schie tusschen Delft en de Zweth is Maandagmorgen het met rioolbuizen geladen tjalkschip „Elisa beth'' (schipper J, Veekers, te Made) door den hevigen wind aan den grond gevaren en vol water geloopen. Bjj dit ongeluk kon een kindje van 4</s maand, dat in het vooronder lag, niet meer gered worden en is verdronken. Het gezonken schip, waarvan al leen liet voorste gedeelte boven water uitsteekt, lag dwars iu de vaart, zoo« dat de scheepvaart voor de grooten» vaartuigen gestremd is. AANRIJDING MET BEDENKELIJKE GEVOLGEN. Op den Nijverdalschen weg te Wier den (0.) is een dogcar met vijf per sonen door een in volle vaart zijnd* motorfiets aangereden. Drie jiersiaiea werden uit het rijtuig geslingerd. Een hunner kreeg ernstig letsel. Dc per soon op het duo der Hets werd be wusteloos opgenomen. Zijn toestand is bedenkelijk. De bestuurder der liet» liep een. diepe hoofdwonde op. De dogcar was zeer beschadigd. DIEFSTAL OP EEN POSTKANTOOR. Toen Zaterdag te Delft eeu aannanec een aangetoe&enden briet san hel postkan toor kwam afhalen, logde hij oven zijn portefeuille neer en vergat die Weer bij zich te steken. Toen hij even later te rugkeerde bleek de portefeille met ruim 2000 geldswaarde reeds verdwenen t« zijn. JAMMERLIJK VERBRAND. Te Rbeden (Gekt) stookte oen zeven jarig meisje B. met haar 13-jarigeo bron- in een weide een paasohvuurtje. Zij kwant met haar jurkje in aanraking met de vlam men en stond weldra geheel in brand. Toegesnelde hulp kon niet meer verhinde ren, dat het kind snlke ernstige brand wonden kreeg, dat za reeds eenige ure* later overleed. NIEUWS VAN DEN DIAMANTEN DIEFSTAL. Wij hebben indertijd gemeld, dat uit een doos. die door de Amslerdamsoh« firma Polak naar Antwerpen werd ge zonden, voor een groote waarde aan di«K manten werd ontvreemd. Naar de „Msb." thans uit Brussel vee- neemt, heeft het onderzoek door de jus titie te Antwerpen uitgemaakt, dat de dooa slechts eenmaal geopend is geweest, zoo dat zij leeg moet verzonden zijn. Aan de Amsterdamsche politie is een rapport dien zin verzonden. HET VROEGE VAARJAAR. Dat we een bijzonder vroeg voorjaat hebben blijkt, uit het feit, dat het riet i« de Noord-Hollandsche vaarten reeds aan 't uitloopen is, dat het jonge zaad in som mige polders speciiuil haver reed» boven den grond komt, dat de schapen al best gras hebben, dat als het zoo door gaat de peren- en appelboomen spoedig zullen bloeien en tast not least, dat jonge hazen zich reeds in het vóorjaar-zonnetj* koesteren en dartel spelen in 't duin, zoo wel als op den kleigrond. Een zeldzaam jubileum. Te Elle- woutsdijik vierde de heer J. van Liere den dag van zijn 50-jarig wethoudersdhap. Sedert 1870 bekleedt hij dit ambt onaf gebroken. Watergebrek. In vele plaatsen in de provincie Groningen hcerscht ^jroot gebrek aan drink- en regenwater. Van elders wordt water ontboden en zelfs reeds voor 10 ct. p. emmer verkocht. naar de van Tien daaas-deposito 4 pCt. één maands-deposito prolongatlekoers drie maands-deposito 47pCt. zes maands-deposito 5 pCt. één jaars-deposito 5'/, pCt. GEEN. GEZELUGERPUSK DAN HET EIGEN VEKTRFJt MITS verwarmd mets Ultffjf^NIHRAqp ii!' ,I'!| li""!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 6