SMICHELINg As, liet komende Seizoen Ss£cld>cliG£ouaant F® is een echt Engelsch Ma trozenpak, de BESTE kleeding voor Uw jon gens. Het is een luchtige losse drachen het staat Uw jongen zoo goed. De Faam's Engeische matrozenpakken, zijn Engelsch fabrikaat, van prachtige donkerblauwe Seige, chique, «jzersterk, echt van kleur en niet duur. ratste Nieuws. UIT DEN OMTRE' Ril WIT! Buitenbanden f6 niJ Tv I«-^"Binnenbanden f 3.25 Verkrijgbaar bij den Rijwielhandel y0é:i 18 Telegrafisch Weerbericht. Amsterdamsche Beurs 's voor LEIDEN en OMSTREKEN bet Mngewexen Dagblad voor Advertaatiln - - - VRAAG PROEFEXEMPLAAR. 12 maanden garantie ten overstaan van Schepenen van Haar lem zou verkoonen. REDDINGWEZEN. Op verzoek der afd. Groningen van de Ned. Vereeniging voor „Eerste Hulp bij Ongelukken", hield de heer A. J. Meyerink, Secretaris van den Ned. Bond tot het Redden van Drenke lingen, aldaar een voordracht met het doel, een Reddingsbrigade te vormen. Het gestelde doel is bereikt On middellijk na de lezing, die door een belangstellend gehoor werd bijgewoond, werd een Commissie van voorberei ding gevormd en traden een 30-tal zwemmers en Eerste Hulpkrachten als lid der Brigade toe. Dr. Nathans verklaarde zich bereid, de medische leiding op zich te nemen MANDOLINECLUB „SANTA LUCIA". 'n het Patronaalsgebouw aan de Ko- n'ugsteinslraat verstaat men de kunst gezellige feestavonden ie organiseeren. Zoo heersclite er ook gisteravond 'n heerlijke geest bij de feestviering der B. K. Mandolineclub „Santa Lucia", afdeeling van St. Jozefsvereeniging en Jongenspatronaat, ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan. De opgewekte toon onder uitvoeren den en genoodigden kwam al gauw, toen de WelEerw. Heer J. A. J. van Rooy, als voorzitter der jubileerende club, zijn inleidend woord sprak, dat buiten zijn toedoen als „feest rede" op het programma stond aan gekondigd en waarin de feestelijke klanken niet ontbraken. Z.Ecrw. heette in 't bijzonder welkom den ZeerEerw. Rector de Boer, die de club had op gericht en in de eerste, moeilijke levensjaren krachtig beschermd Als 'n blijvende herinnering aan zijn „jon gens" werd hem 'n foto van de Mando lineclub aangeboden. In het kort, maar op welsprekende wijze, huldigde kape laan v. Rooy nu de mandoLinisten, waarvan meerderen vanaf 't begin „Santa Lucia" en de kunst dienden, voor hun verheffend werk. De direc teur, de heer Hakkenberg van Gaas beek, werd afzonderlijk gedankt voor zijn uitnemende leiding, waardoor de uitvoeringen der club op steeds hooger peil komen te staan. De loden ont vingen als blijk van waardeering een fraai souvenir-lint en werden tot blij vende trouw opgewekt. De heer H. Kroes voerde het woord om den voorzitter te huldigen en bood hem als geschenk van bestuur en le den een fraaien barometer aan. Een der musici sprak de waardeering vim de leden jegens hun dirigent uit, het geen vergezeld ging van dc aanbie ding van een mooie eiken theekast, waarna voorzitter, directeur "en Rector de Boer met hartelijke woorden dank zegden. Een zeer afwisselend programma vulde verder den avond. „Santa Lu cia" voerde 'n zestal nummers uit en toonde nog eens hoeveel kunstge not haar sped onder bekwame leiding kan geven. De heer Holman trad op als conferencier, vertelde moppen droeg vroolijke liedjes voor en deed de toehoorders schateren van gezon den lach. De heeren Jac, Stolwijk als pianist en P. Kruijer als violist ver tolkten samen zeer knap enkele mooie composities en een lid der jubileeren de vereeniging zong heel verdienstelijk bij de guitaar. Zoo werd het 'n echt genietelijke en kunstvolle avond, waar mee de Mandolineclub haar eerste lus trum-viering waardig heeft ingezet. PROV. STATEN VAN NOORD-HOL LAND. Als opvolger van den heer B. Lansink weid heden tot lid van de Prov. Staten van Noord-Holland gekozen verklaard de heer F. Kaïnstra te Blaricum. DE UITSLUITING IN HET HEERENKLEEDINGBEDRLTF. Van werknemerszjjde deelt men ons mede, dat nog enkele nieuwe uitgestote nen zich bij het centraal comité hebben aangemeld. In totaal nemen nu 20 work- govers, waarvan 1 ongeorganiseerd, aan de uitsluiting deel. Volgens de werknemers zal het aantal uitgestotenen op zijn hoogst tot 130 kun nen stijgen. Van vele particulieren komt work bij de uitgestotenen in. Van werkgeverszijde zeide men, dat do uitsluiting volkomen is. Slechts één patroon en enkele kleinere zaken doen er niet aan mede. UIT HET EOODBROEKENKAMP. 'A.s. Zondag ontvangt Haarlem op liaar terrein aan den Schoterweg de nieuwe eerste klasser R.O.H. Zondag 17 April zal de derby aan den Schoterweg plaats hebben tnsschen Haar lem en H.F.O. om den liefdadigheids- beker. Winnen de roodbroeken dan krijgen zij het zilveren kleinood definitief u bezit. ONDER VVIJZK.RS-EXAMKN. Voor dit examen, dat Dinsdag in „SI. Bavo" afgenomen werd, waren de vol- j gende opgaven gedaan: Nederlandsche taal l. (Een uur en drie kwartier.) Maak een opstel over één der volgende onderwerpen: 1. Onverwacht bezoek. 2. Nieuwe bezems vegen schoon. 3. Avond aan bet strand (of: aan liet meer). 4. Het dorpsmuziekcorps. Schrijven. (Een half uur.) Een regel groot, een regel middel groot, een regel staand en een regel loo- pend klein. De Westbvdische Compagnie werd op gericht in 1621. De aandeelhouders wer den vereenigd in 5 kamers: Amsterdam met 4/9, Zeeland met 2/9, Rotterdam, Noord-Holland, Friesland met Groningen elk met 1/9 van den inleg. Onderwijs en Opvoeding (1 uur).. Behandel één van de volgende onder werpen: L De leerlingen moeten actief aan het onderwijs deelnemen. Waarom? Maak duidelijk, hoe gij dit beginsel toe past op het aanvankelijk leesonderwijs? 2 De tafels van vermenigvuldiging voTmen een belangrijk onderdeel van het rekenonderwijs in het tweede leerjaar. Waarom zijn ze van zoo'n groot belang? In welke volgorde zoudt gij de tafels van 2 tot 10 behandelen? Welken gang zoudt gij volgen voor elke tafel afzonderlijk' 3. Noem dc nadoelen van groote klassen en maak dan een opstel over het onder werp: de klassen moeten niet zeer klein zijn. Rekenen (Een uur en drié kwartier). 1. Iemand koopt een partij koopwaren voor 3450 en betaalt bovendien eeu ze kere som aan onkosten. Bij den verkoop wint hij 17% pet- Hij zou echter 20 pet. gewonnen hebben, als hij bij inkoop slechts de helft der onkosten had gehad. Hoeveel bedragen de onkosten? 2. Bewijs, dat het verschil van twee machten van een geheel getal, wier ex ponenten 2 verschillen, steeds deelbaar is door 6. Aan welke voorwaarden moet dat getal voldoen, opdat het verschil deel baar zij door 24? 3. Hoeveel d.M3'.is: 4.5 d.M3 1,6 rep. 0.0045 S 0.18 -f- 0.056 D.S. 7/8 4- 0.64 d.S. 0.026 rep. X 55,5 HL.? 4. Een houten bakje is binnenwerks 14 c.M. lang, 14 c.M. breed en 12 c.M. diep. Hierin staat oen ijzeren kegel met liet grondvlak op den bodem. De middellijn van liet grondvlak van den kegel is 14 c.M., de hoogte is 18 c.M. De vloeistof, waarmede deze bak verder is gevuld, weegt IJl 16 K.G. Bereken het S.G. dezer vloeistof. (Pi 3 1/7). 5. Van een stuk linnen wordt het 5/8 deel verkocht tegen 2.26 den M., ter wijl op de rest bij verkoop 0.15 per M. wordt verloren De winst op de gehee- le partij bedraagt 15 pet. Bepaal den in koopsprijs per M. Nederlandsche taal II (Drie kwartier). DE WEL. Als een die, wandlend in een groot, groen woud, Een wijle neerzit bij een waterwel, En in zijn handen 't water schept, dat snel Vervliet, tot hij geen druppel overhoudt. En, in gepeinzen, telkens weer dat spel Herhaalt, als had hij nimmermeer aan schouwd Hoe 't vonklend vocht, als levend zonne goud, Zich niet laat vangen in de kleine cel: Zoo schepte ook in mijn dagen nit dc bron Des levens en verblijdde men in den glans Van 't water, helder in de lentezon. Ik droomde en 't water vloeide weg.... en thans Herdenkt mijn dorst, nog nimmer ongc- stild, De dagen, die ik spelend heb verspild. (Hélène Swarlh). 1. Wat is een wel? 2. Wat wordt in het eerste gedeelte van het gedicht lot en met het woord „herhaalt" gezegd omtrent hetgeen de wandelaar doet? 3. Wat eigenaardigs heeft voor Uw taalgevoel de beteekenis van „nimmer meer" in regel 6? 4. Verklaar de vergelijking in regel 7. 5. Wat wordt bedoeld met „kleine cel" in regel 8? 6. Op welken levenstijd doelt de derde strophe? Hoe kan het leven bij een bron worden vergeleken? 7. Wat heeft-de dichteres gedaan? Wat vindt ze, dat ze had moeten doen? (Laat ste strophe). Aardrijkskunde. (1 uur). Behandel één van de volgende onder werpen: 1. De Zeeuwsche eilanden. Ontstaan en bodem; landaanwinst en -verlies; dijken, wateren; land- en tuinbouw, veeteelt, industrie, visschcrij, verkeer, voornaamste plaatsen in verband met een en ander. 2. Geef een beknopte beschrijving a. van de Zuiderzee, b. van de Tyrrheansohe Zee en c. van de Java-Zee: de ligging; dc straten of verbindende zeegaten met on derstreping van die, welke als scheep vaartwegen de meeste beteekenis hebben; eilanden, die er in liggen; de diep te; de voorname handelsteden en vis- schersplaatsen. 3. De volkeren der aarde hebben elkan der hoe langer hoe meer noodig voor hun levensonderhoud en bestaan. Toon dit aan mei betrekking tot de vol keren van Europa. Het mondeling examen wordt gehouden van 13 April tot 11 Mei in 't gebouw der St. Jozefsgezellen Ver. aan de Jansstraat. Er zijn 56 mann. en 87 vr. candidaten. NED. R.-K. VOLKSBOND. Woensdag vergaderde in St. Bavo te Haarlem de Centrale Raad van den Ned. R.-K. Volksbond. Des morgens werd een H. Mis opgedragen door den alg. Geest, ad viseur, den Z.Eerw. Heer Rector Jansen, in de kerk van St. Joseph, voor de ziele- rust van den oud-voorzitter W. C. J. Passtoors. Om half elf werd de vergade ring geopend door den voorzitter, den heer J. W. Smit. Deze memoreerde, hoe er ver schillende afdeelingen bij den Bond aan gesloten waren. Het aantal leden der vak- vereenigingen ging met ruim 19.000 voor uit, een mooi succes, vooral waar de so cialisten met ruim 47.000 achteruit gingen. Ook mocht met genoegen gecons-atecrd worden, dat aan het zedelijk, godsdienstig karakter de hand gehouden werd. Dat is een zeer verblijdend iets. Ook neemt de toename der bedevaartgangers naar de verschillende genadeoorden steeds grooter afmetingen aan. Vooral de Stille Omgang naar Amsterdam. Hulde aan dezulken, waar er zelfs van Texel en Den Helder komen. Spreker kon kort zijn Over de nieuwe instellingen. Bij de Ziekenkas zijn 40 aan gesloten afdeelingen, 10 op het punt van toetreden en 21 in bewerking. Wat de Spaarbank betreft, er is reeds ingelegd over de 100.000, zoodat met redelijken grond mag verwacht worden, dat aan het eind van het jaar een bedrag van 250.000 overschreden zal worden. Dan zeide spr„ dat men als spr. over 't Verzekeringswezen soms iemand buiten „Concordia" (van den Bond) liet optreden. Dat hoort niet. Men moet alleen propaganda maken voor Concordia. Zij kan met elke vereeniging wedijveren. De bouwvereenigingen doen hun best, in den woningnood te voorzien. De totstandkoming van de beide lichamen in den Bond is dan ook zeer te prijzen en zal nuttig werken. Wat de onderafdelin gen van vermaak betreft, spr. vestigde er nog eens den nadruk op, dat men niet ge mengd mag tooneelspelen. De Bisschop gaat niet van zijn verbod af. Ook den algemeenen toestand besprak spr. Zoolang de wereld niet tot rust is ge komen en bekomen is van oorlogen en revoluties, zullen ook de economische moeilijkheden voorduren. De werkloosheid heersebt grootelijks. Laten wij in deze de hoop hebben, dat door onderlinge samen werking van patroons en arbeiders en medewerking van den Minister veel ver beterd zal worden. Spr. deelde dan mede, dat in September de federatie een congres zal houden, het Vakbureau in Mei. Spr. wijdde een enkel woord aan den arbeid der regecring en roemde den socialen ar beid van Minister Aalberse, vooral de voorziening in den woningnood, de volks gezondheid en den 8-urendag. Spr. richtte een waarschuwing tot de organisaties, om te waken, dat men zich in dezen zou hou den aan de waarschuwingen, zoo grondig uiteengezet door Henri Hermans. Spr. spoorde de besturen aan, gelegenheid te geven tot ontwikkelingscursussen en gaf den leden den raad, daaraan deel te nemen. Dan noemde spr. de opheffing van de distributie-maatregelen door Minister Ijs- selsteijn, de anti-revolutiewet van Minister Heemskerk en hekelde de houding van de twee wethouders in Amsterdam ten op zichte van de 8-Juni-stakers. Spr. huldigde de Christelijke en Katholieken in den Am- sterdamschen raad, die de pogingen van die twee wethouders hebben doen misluk ken. Spr. huldigde ten slótte Minister Van Karnebeek voor het herstel van de be trekkingen met den H. Stoel. Dan deelde spr. mede, dat het plan bestaat, binnen korten tijd tot opriching van kinderher- stellings- en vacantie-oorden te komen. Spr. riep aller medewerking in, om on der Gods zegen vruchtbaar te kunnen wer ken in deze vergadering. Spr. spoorde ook nog alle leden, die tevens lid van kfesver- eenigingen zijn, aan, er op aan te dringen, dat bet Bedrijfsradenstelsel op het program der R.-K. Staatspartij zou geplaatst wor den. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd, eveneens het jaar verslag van den waarnemend secretaris. Rekening en verantwoording van den pen ningmeester werden na een enkele opmer king van den heer Rensen van de afd, Amsterdam goedgekeurd. Voor het vol gend jaar zal de boekhouding eenigszins anders aangelegd worden. Bij monde van den heer Schipper werd namens de verificateurs, beiast met het nazien der boeken van den penningmeester, verslag uitgebracht. Deze bracht hulde aan dc accurate boekhouding van den heer Lammers, doch stelde tevens voor, de boeken bijv. eens in het kwartaal te laten verifieeren. Verder werd betreurd, dat er spaar boekjes van de „Hanze" op hdt Centraal bureau waren aangetroffen. Geantwoord werd hierop, dat van de Volksbank (van den Volksbond) nog geen agentschap in Leiden bestaat, doch dat men hieraan bezig is en de pogingen tot oprichting er van aldaar wel zullen slagen. Alsdan kwam de ZeerEerw. Heer Borstboom, Geeste lijk Adviseur van de afd. Haarlem en de Geestelijk Adviseur van de afd. Castricum, de WelEerw. Heer Hubers ter vergade ring, die hartelijk welkom geheeten wer den. Een voorstel van den heer Hamers- veld, werd dan aangenomen, dat dit jaar vier maal de boeken geverifieerd zullen worden, terwijl in het reglement een wij ziging zal gebracht worden, waarbij vast- gelgd wordt, dat dit dan elk jaar zal ge beuren. Dan werd de begrooting 1921 behandeld. Verschillende opmerkingen werden ge maakt. O.m. werd voorgesteld het salaris van den secretaris van den arbeid te ver- hoogen. De noodzakelijkheid werd daar van door het hoofdbestuur niet gedeeld, te meer waar daarvan contributieverhoo- ging het gevolg zou zijn. Den Haag wilde het salaris met 250 verboogen. De vaststelling der begrooting werd aange houden tot na de benoeming van een secre taris. Hierna werd gepauzeerd. PERSONALIA. Op Vrijdag 15 April a.e., herdenkt de keer J. A. Lepper, concierge aan school No. 10 Bakkerstraat, den dag waarop hij voor 25 jaar door B. en "W. als zoodanig benoemd werd. Het diploma A voor dc zuivere toe passing van het correspondentieschrift en vertrouwdheid met het systeem „Stolze-Wery" is o.m. verstrekt aan me. B. van jOortmerssen, terwijl het Certificaat voor Machineschrijven vol gens Wery's Tienvingersysteem (Blind- schrijven o.m, werd verstrekt aan me. W. H. Nederhoed, beiden alhier. DE RAADSVACATURE. De lieer J. B. van der Ban heeft zijn benoeming tot lid van den Ge meenteraad in de vacature-Mr. L. J. van Toulon v. d. Koog aanvaard. De heer v. d. Ban is een zestiger en, architect van naam in Haarlem en daarbuiten, heeft hij veie gebouwen in Haarlem, Bloemend aal, Aerdenhout en andere plaatsen ontworpen en doen uitvoeren. Vanaf zijn 25ste jaar is de heer v. d. Ban reeds in Haarlem ge vestigd. Hij behoort tot de Vrije Libe rale partij. GELOOF EN WETENSCHAP.. Dinsdagavond werd de laatste lezing gehouden van G. en W. in het gebouw van de St. Jozefgezellen. Als spreker was uitgenoodigd de WelEerw. Pater B. H. Molkenboer, G.P., met het onderwerp /Dante". Om 8% uur opende de voor zitter de heer Machielse de vergadering met den Christelijken groet. Na een korte inleiding, gaf hij het woord aan den Eerw. spreker, die zijn rede inleidde met de vol gende indeeling: 1. Het leven van Dante. 2. Dante's werken maar vooral zijn jeugdwerk de „Vita Nuova." Eerw. spreker noemde eerst de vele be roemde mannen die ongeveer gelijk met Dante geleefd hebben op 't einde der 13de eeuw. Hij liet vooral uitkomen dat Dante het was, <iie aan de meeste dier groote figuren die bezieling heeft gegeven, welke hen een spoorslag is geweest voor hunne groote daden. Dat de 93ste eeuw het hoogte punt is geweest van de Katholieke cul tuur, ook in de kunst en waarvan Dante de groote eêndfiguur is geweest Eerw. spreker wist zijn muisstil audi torium op zeer boeiende en aardige wijze te onderhouden over de toestanden, twisten enz., zooals die voorkwamen in het Florence uit bet einde der 13de eeuw. Besprak Dante's hel in verband met die poli rieken toestand, zooals die toentertijd was, en ook de verschillende personen, die Dante daarvoor genomen heeft. Verder nog Dante's verbanning en niettegen staande dat zijn nimmer verflauwende Kefde voor zijn vaderstad Florence. In 't tweede ge teel te wist de Eerw. spr. zijn aandachtig gehoor te boeien door zijn zeer mooie uitlegging over het ontstaan vai Dante's jeugdwerk de „Vite Nuva" en citeerde verschillende door hem zelf ver taalde verzen daaruit. Aan het slot memoreerde Eerw. spreker, dat het dit jaar liet 6de eeuwfeest is van Dante's dood. Hij wekte de Katholieken op om toch vooral dit feest met groote lnister te vieren en daarvoor aUe krachten in te spannen, te meer daar de ongetoo- vige weTeld zich van onzen Katholieken Dante meester tracht te maken, hoe Libe raal, Socialist en Communist, ja zelfs de Vrijmetselarij zich Dante voorstellen als hun man en voorganger en het daarom de plicht is om die menschen te laten zien dat Dante alleen was Roomsch Katholiek. Hierna eindigde de Eerw. spr. zijn rede welk een hartelijk en welgemeend applaus van zijn vrij groot en aandachtig auditori um ten deel viel. Deze avond is geweest voor de leden van G. en W. een leerrijk en vol geestelijk genot. Na den Eerw. spr. bedankt te hebben voor zijn schitterende rede .bedankte de voorzitter de lieer Midhidsen de leden van G. en W. voor hun groote opkomst en groote aandacht en sloot daarna deze eft de gehoele reeks van G. en W.-avonden van dit seizoen en hoopte allen weor in vreugde bij den aanvang van het winter seizoen terug te zien. UITKEERING UIT EEN WERKLOOZEN- KAS. De minister van Arbeid heeft behan deld een beroep in gesteld door het be stuur van de Nederland sohc Federatie van Transportarbeiders tegen een beslis sing van B. en W. van Haarlem, waarbij bezwaar gemaakt werd tegen uit de werkloozenkas van dien bond verstrek te uitkeeringen aan een drietal leden. De minister beeft verklaard, dat door B. en W, terecht bezwaaT is gemaakt tegen die uitkeeringen en bevolen dat het bedrag der ten onrechte verstrekte uitkeeringen, totaal 27.60 binnen een maand na dag- teekening van deze beslissing in de werkloozenikas moet worden terugge stort. BURGELIJKEN STAND Ondertrouwd: 6 April: J. Gival en M) Eradus; P. R. Brugman en G. Veenendaal P. Schelvis en H. J. r. Maris; A. de Boer en C. Loevesijn; A A de Vink en A. M. A. v. d. Wöllenberg; B. v. d. Bogaard en A. Janssen; J. Brouwer en C. C. Anto- nisse. Getrouwd 6 April: P. J. G. Vos en M. C. J. Duineveld; H. J. v. Hailen en H. M. Gieliam; J. P. v. Eijlk en C. Kossen; J. F. A. Hallewijn en C. J. Zonneveld; F. T. v. Deursen en E. v. Loevesijn; H. J. Son- nemans en M. G. Schdffer. C. J. ScJioone en E. de Custer, A. Brinkhuis en L. Zwetsloot. E. Blom en C. Smit. C. Stam en J. Polak. G. Koedijker en A E. M. Harkmans. H P. Schipper en A. M. A. Bloemzaad. Geboren: 2 April, z. van A. J. Tromme lenVelting. 4 April, z. van A. C. RoestVendrik. 6 April. d. van T. v. Raaphorstde Jong. Overleden: 4 April. P. Beijlloos, 85 jaar, M. v. Heemskerk straat. H. L. Sttman, 22 jaar, Raamsteeg. 5 April. J. G. Ger ber, 58 jaar, Leidschevaart. M. v. Lin den v. d. Heuvel!, 68 jaar, v. Eedenstraat. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteoro logisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van Woensdag 6 April. Hoogste barometerstand: 772.6 Ho lyhead; laagste barometerstand: 762.5 Seydisfjord. Verwachting: (van den avond van 8 April tot den avond van 7 April): zwakke tot matige noordelijke tot noordwestelijke of westelijke wind gedeeltelijk bewolkt, wei nig of geen regen, mogelijk nacb***1 iets zachter overdag. De Beurs opende heden flauw Staatsfondsen. 5% Nederland 87.' Indië 94 7/16. Culturen. Koloniale Bank 185, sche Bank 181, Vorstenlanden 196, H-' A. 449. Industrieole waarden. Inxutinde 49. Olieiwaarden. Koninklijke 512 C sos 193, Orion 49. Tabakken. Amsterdam Deli 61, soeki 100, Rotterdam Deli 170, Medan Rubbers. Amsterdam Rubber Deli Batavia 68%, Neder!. Rubber 50 H' Taptnieli 48. Scheepvaarlwaarden, HolJ. Ana 231%, Hol!. Boot 85, Kon. Holl I>' 77%, Japaniijn 133. Paketvaart l2«' Scheepvaart Unie 138, Marine 15. Amerikaansche waarden.Hide Leather 49, Steel 94%, Smelting 42, M conda 80%, Cigar 69, Atchison Topeka' o mg Raijs 23%, Denver 2%, Sou tb' Pacific 88, Union Pacific 137. KOPPELING GEBROKEN. ROTTERDAM, 6 April. Toen hed' morgen de sneltrein Amsterdam—iV omstreeks half tien voor het stat* Delftsche Poort to Botterdam aank1^ brak bij het aanzetten de haak, welke personenwagen aan de restauratiewaf!' verbond. Het gevolg was, dat de haf" nica van beide wagens aan flarden V* gescheurd. Dat van den restauratiewfll' kon eenigszins gerestaureerd worden, de personenwagen, waaraan de gebro*' haak was bevestigd, moest worden uil schakeld. Het vertrek van den trein 4 Parijs werd hierdoor een half uur traagd. NIET AOOOORD. HEERLEN, 7 April. De Hoofdbe# der Vakbonden besloten gisteraV' met de nadere voorstellen der mijn-dif' tie niet accoord te gain. LUK OPGEHAALD. ROTTERDAM, 7 April. Den 14# Maart waren uit de ouderlijke woiJf verdwenen, een jonge man en een mei"!1 Beiden waren meerderjarig. Hoden is de Rijnhaven het lijk van het mei'! opgehaalddat van den jongen ma» nog niet gevonden. Bij Kon. besluit van 18 Maart 193J ingevolge de bepalingen der Woning'' tegen een rente van 5 pCt. aan deze meente een voorschot uit 's Rijks kas leend van ten hoogste 379,000 (ann»'' 5,478 pCt., gedurende 50 jaar te vokl^ ten behoeve van de Vereeniging St. •d ictus aldaar, voor den bouw van 49 beiderswoningen; jaarlijksche bijdrage de betaling van de annuïteit van het b voorschot van ten hoogste 8812,66)i' HEEMSTEDE. Zondagmiddag heeft een ongeval op hoek van de Fonteinlaan en SpanjaaC?. laan plaats gevonden, hetgeen betrekke'11 goed afliep. Een 23-jarig meisje, wonende te sterdam kwam in gezelschap van een der persoon per rijwiel de Spanjaards^ oprijden en wilde de Fonteinlaan rich»1" Haarlem oprijden. Doordat een bespa»"' rijtuig juist passeerde, reed zij de f" einlaan ter linkerzijde op en bevond plotseling voor een van Haarlem kom«"' auto. Zij wikje nog afstappen doch kW' hierbij te vallen vlak voor de auto. Doordat de auto langzaam reed 1 doordat de autobestuurder de auto orw"1 dellijk tot stilstand bracht, geraakte wel onder de auto, doch bekwam, beh"f dens een schram in het gelaat en een te kneuzing aan den voet, geen ernstig p sel. Haar rijwiel werd echter sterk' schadigd. Zij kon zich nog te voet de tram begeven. Door het kalme rijden van den aut»'' stuurder is zeer zeker een groot onge1" voorkomen. Gevonden voorwerpen. Terug te komen bij: W. Strubben, Jac. van neplaan I, een broche; Zuurendonk, renweg 257, een bankbiljet; Polak, perweg 54, een grijsharige hazewindho1* P. Tromp, Edisonstraat 19, een AP waarin damesschort; H. Mulder, Heef weg 20, een manchetknoop; mevr»''. Braat, Eindenhoutstraat 44, een portel»^ naie met inhoud; P. Straasma, Camp1"?, 33, een verrekijker; Bureau van pol''.( Berkenrodestraat 9, een zakdoek en g'"h handschoenen, lipsleutel en huissleutel; reau van politie Raadhuis: een zilver"^ en houten beschilderd verkoopbord. SCHOTEN. Bij Koninkl. besluit van 18 Maart is, ingevolge de bepalingen der Woning"^ tegen een rente van 5 pCt. aan deze meente een voorschot uit 's Rijks kas fj leend van ten hoogste 60.700 (ann»' 5.112 nCt.. uedurende ie. jaar te voldO^i en 5,470 pet., gedurende 50 jaar te voHioy ten behoeve van de Vereeniging j Bavo," alhier, voor het verkrijgen bouwterrein en den bouw van 37 derswoningen; jaarlijksche bijdrage 1L betaling van de annuïteit van het voorschot van ten hoogste 7238.44 J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2