150 In en om Haarlem 200 Z - "11- Marktnieuws. IJIT DEN OMTREK 75 '°2 - ",n'5° 100 150 „10- Zaterdag i6 april im 44ste JAARGANG No. 13819 OC ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN t Kr KWARTAAL 3.25 Kr week l f 0 25 Franco per post per kwart, bij vooruitbetaling f 3.577, Niet voor de school, maar voor het leven BUREAUX! RASSAULAAM 49, HAARLEM. TELEFOON 1428, 2741 EN 1748. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. BLOEMENDAAL. CASTRICUM. CASTRICUM. - Missieweek. Naar ons wordt medegedeeld gaat het plan van de te houden Missie-week niet uit van de Patronaatscommissie, maar van de bestuursleden van het Broederschap van den H. Geest. Het plan is deze week te houden van 14 tot en met 16 Augustus a.s Reeds is door het bestuur besloten het aantal bestuursleden met 9 hee- ren aan te vullen, terwijl een eere comité zal gevormd worden van on geveer 5 leden. We kunnen er nog aan toevoegen dat reeds een Pater is geweest om inlichtingen te geven, terwijl mede reeds door 3 congregatiën moet toege zegd zijn inzendingen te zenden. Burgerlijke Stand. Geboren Cornelis Gerardus, z. v. G. v. Egmond en M. J. BorstGerardus Cornells, z. v. A. Verver en M. J. Zuurbier; Petrus Antonius, z. v. J. de Graaf en G. Duijn. Overleden Maria Verdwaald, oud 1 jaar te Castricum Dirk Hubert, oud 42 j. te Amsterdam. Ondertrouwd Hubertus de Winter, oud 57 j. en Catharina de Koning, oud 39 jaarJohannes M- Vervoort 31 j. -en Margaretha Brakenhon, oud 23 j., allen te Castricum. VELSEN. x. VELSEN. De belasting op de openbare vermakelijkheden is ver hoogd, zooal aangenomen, in de raads- zitting van 30 NoVi 1920. 1. voor bioscoop- en circus-voor stellingen bedraagt het dertig procent van de opbrengst aan toegangsgelden. 2. voor het maken van muziek in een voor het publiek of zeker deel van het publiek toegankelijk lokaal of terrein, waar geen toegangsgelden worden geheven, per kalendermaand of gedeelte daarvan voor lokalen of terreinen met een oppervlakte van beneden 50 Ma 5. 50 M tot ben. 75 M2 6. 300 „,,400 „20.- 400 en daarboven ,T 3. voor niet onder 1 en 2 bedoelde vermakelijkheden twintig procent van de opbrengst aan toegangsgelden, uitgezonderd voor tooneel-, zang- en muziekuitvoeringen, zonder bijvoe ging van eenige andere vermakelijk heid en met uitsluiting van automa tische muziek, waarvan tien procent aan toegangsgelden wordt geheven. Voor vermakelijkheden, welke wor den voortgezet na het gewone slui tingsuur wordt de belasting met vijftig procent verhoogd." Openbare vergadering van den ge meenteraad van Velsen, op Dinsdag, 19 April 1921, des namiddags ten 6.45 ten gemeentehuize. De agenda vermeldt 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Verruiming van het gemeentelijk belastinggebied. 3. Crediet voor de verbetering van de veemarkt te Velsen en heffing van marktgeld. 4. Opheffing genot ambtswoning voor hoofden der openbare lagere scholen en vaststelling huurwaarde. 5. Praeadvies inzake een schrijven van de afdeeling Velseroord der Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholhou dende dranken, betreffende het be schikbaarstellen van een vergader- lolCclcll 6. Aanvrage verlenging crediet werkverschaffing. 7. Tijdelijke verhuur van het voor malig pakhuis van het levensmidde- lenbedrijf. 8. Financiëele besluiten. ZAANDAM. BEVERWIJK. BENNEBROEK. BENNEBROEK. Burg. Stand. Overleden Cornelia Blok 75 jaar. De bloembollenveiling van den kerkakker heeft dit jaar f2436.— opge bracht. Dat is bijna f900;minder dan het vorige jaar. Aan de R. K. middenstandsvereeni- ging „De Hanze te Bennebroek Vogelenzang is bij besluit van 8 April de koninklijke goedkeuring verleend op hare statuten. Donderdag 14 April gaf de Tooneel- vereeniging „Nut en Genoegen" eene liefdadigheidsuitvoering ten voordeele der R. K. armen der parochie „St. Jo zef." De zaal in het R. K. Verenigings gebouw was slecht bezet, wat uit tweeërlei oogpunt zeer te betreuren is. Opgevoerd werd„Bernard, de Advocaat der armen," blijspel in drie bedrijven, wat goed gespeeld werd en na elk bedrijf een welverdiend apllaus mocht oogsten. Hierna kwam aan de beurt het meer vroolijke gedeelte. „De bruiloft van neef Janus," ko misch duet, het was heel aardig en bracht de lachspieren reeds danig in beweging, vooral de aankleeding van Bet was mooi typeerend en de voor dracht een welverdiend succes. Hierop volgde „Terug van de hen- gelwedstrijd," eveneens een komisch duet. Een leuke, pakkende voordracht, met mooi, vast samenspel, waarin zeer rake zetten voorkwamen, stem en gebaren van Ka, een echt Jor- daansch type, waren zeer goed en juist. Een frisch, opwekkend nummer, welke een dubbel verdiend applaus mocht binnenhalen. „De Raadsvergadering van Koe kamp," een oud bekend blijspel, werd göê<T naar voren gebracht en gaf om zijn typische groepeering cn boeren- aankleeding een gezellige, vroolijken indruk, waarom dikwijls uitbundig gelachen werd. Hierna kregen wij nog kermisreizi gers," een duet, welke ook veel bij droeg tot de prettige stemming., waar bij ik nog wil vermelden, dat de vrou wenstem van „Treesje" bij het zingen zeer goed was. Tot slot, op veelvuldig verzoek, „Oude Sientje" welke, als vroeger, weer een uitbundig succes had. Het was een mooie, gezellige, echt prettige avond, waarop het aange name aan het nuttige op zoo juiste wijze werd verbonden, en waarvan de uitvoerenden alle eer hebben. Wij wenschen„Nut en Genoegen" en de bijzondere medewerker om dit mooie werk, van harte geluk met hun succes en wenschen en voorspellen haar voor Zondag van 17 April een tjokvolle zaal. En zij, die wat gevoelen voor het hoogst belangrijke werk der armenver zorging, laten zij niet verzuimen van deze uitvoering te profiteeren, want zij behoeven er heusch niet voor naar „de Kroon" of naar „Flora" te gaan. En laten wij hopen, dat het bestuur Zondag streng zal toezien op die ele menten, welke blijkbaar het genot van anderen zoo gaarne bederven. De naam van „Nut en Genoegen" moet een waarborg worden van goede orde en regel en van gepast genot en vroolijkheid. Goed succes. NOORDWIJK. SANTPOORT. BENNEBROEK, ZONDAG Eucharistische dag en tevens sluiting van het Triduum ter eere van den H. Jozef. Om 7 uur en half 9 gelezen H. H. Missen. Om 10 uur plechtige Hoog mis. Om 4 uur maandelijksch aanbiddings uur met feestpredikatie, (lied 31 en 66.) Na de Hoogmis verpachting van open gevallen plaatsen. WOENSDAGavond om half 8 Lof ter eere van den H. Jozef (lied 67). ZATERDAG 4-8 uur gelegenheid om te biechten. HALFWEG. ZONDAG. Beschermfeest v. d.H. Jozef. Onder de H. Mis van half 8 Algem. Communie voor de leden der St. Jozef- Gezellen-Vereeniging met hunne huisge- nooten. 9 uur H. Mis en half 11 de plech tige Hoogmis. 3 uur catechismus, 4 uur plechtig Lof. MAANDAG 12 uur catechismus voor de kleine communicanten. DINSDAG 12 uur kleine leering. WOENSDAG. Half 11 gez. H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Vóór de H. Mis „Veni Creator". 12 uur middelleering. VRIJDAG. 12 uur groote leering. ZATERDAG. 9 uur catechismus voor dejdeine Communicanten, 's Namiddags van half 5 tot 9 uur gelegenheid otn t biechten. 7 uur Lof. «De resultaten van liet onderwijs zijn "'et bevredigend." Hoe dikwijls hebben 'v'j doie en soortgelijke klacht de laatste Jj*en niet vernomen! In verslagen van plaatselijke schoolcom missies, bij bogroolingsdebalten eu ge meenteraden, zelfs en juist van de grootste «®tt»oenten, in vaktijdschriften waarin men waarheid in de oogen durft zien, is een s,%ende onvoldaanheid over de resultaten v*n do school waar Ie nemen. Vergeleken bij een halve eeuw geleden is 'Hen geneigd de hedendaagsche volksschool ""u palcis te noemen, waarbij de school v"n meester met de plak 'n armoedig hut- '6 lijkt. Dacbt men er aan, dat de ruggen ^roin en de armen en beenen stijf konden Kfoeien, toen onze ouders als kinderen in 'le onpractische, lage schoolbanken zaten? D«t zij hun oogen konden bederven bij de ^altnemle petroleumlamp? En hoe heeft '"en het indertijd toch kunnen stellen zon- ""r stftjd, zonder schooltuin, zonder ^bootreisjes en schoolwandelingen? Om "'aar niet te spreken van de geweldige vor- j6ti«gen, welke de pacdagogie gemaakt eef|. Zie de lees- en rekenboeken, de '1c''rijPmethoden en geschiedenislessen van H'aus. Geen wonder, dat de school vroeger voor de kinderen een schrikbeeld was en |eüenwoordig een plaats van ontspanning 's. Mnar zijn wij er ook in werkelijkheid 2°o voel op vooruit gegaan? 0, zeker, onze jongens Ieeren veel meer 'Ko hun grootvaders in hun jeugd. Maar "nldoet de school van thans ook zooveel beter aan den eisch: „non scholae sed Vl'ae disdmus?" „wij leeren niet voor de ^bool, maar voor het leven?" Voor het leven 1 Wij willen niet als de °hde juffrouw, die achter de horretjes van baar hoekraam den gehcelen dag het boofd zit te schudden over de hedendaag- 'che baldadigheen, den ouden tijd als zoo yeel heter dan den onze prijzen. Maar dit 's toch wel voor geen tegenspraak vatbaar, 'lat er nooit meer over de school werd ge klaagd dan Ihans. Zijn wij in ons oordeel '■oo zacht mogelijk tegenover onzen eigen bjd, dan zouden wij de oorzaak van die "nvold.mnhcid hierin kunnen zoeken, dat 'f' school van 50 en 60 jaren geleden veel gemakkelijker kon voldoen aan het leven van toen, hetwelk zoo veel minder eischen «telde. -•!'•. i Maar het verwijt blijft dan toch, dat "itze hedendaagsche volksschool zich niet b>t de behoeften van onzen tijd heeft we- kn op te werken. Of hebt ge nooit gehoord, misschien salfs wel ondervonden, dat een jongen en ,en meisje van 13 en 14 jaar heel vaak al onhandig staat te kijken, wanneer de •®r»te stappen op het groote levenspad "loeten worden gezet? Vraag eens om Usage van sollicitatie-briefjes van school tje kinderen, die schrijven op een adver- ^"tie, waarin een aankomend kantoorbe *>«nda" wordt gevraagd. Misschien hebben zij voor „taal en stijl' °P school altijd een hoog cijfer gehad; •""ar zie nu eens in welke onmogelijke ^•"onkels de jeugdige hersens zich hebben ^Wrongen, om duidelijk te maken dat zi; rich voor een' kantoorkruk zeer geschikt *"hten. Eu dan zwijgen wij maar van het dik wijls ergerlijke groot aantal spelfouten, dat die weinige regels ontsiert; dan zwijgen w'j nog van het handschrift, dat.nu ja, "'aar mooi schrijven is immers uit de bjd; (int was goed voor den tijd van Bil- "®rdijk, toen er nog geen schrijfmachines Waren! Maar ge behoeft niet eens zoo ver te ""au om in oude sollicitatiebrieven te gaan '"Uffeien. Hoe vaak ergert gij u zelf niet "an den loopjongen, die niet behoorlijk r<!kencn kan; aan den loketjongen van een °f ander klein kantoor, wien ge bij afwe- ygheid van een grootere bediende mlich- bngen vraagt en die van de a'dereenvou- b'gste zaken niet op de hoogte blijkt? Misschien wanneer de knaap nog pas V,t" de schoolbanken is zal hij u wel de 'vieren van China in een rijtje opnoemen de namen der Graven van het Henc- -^""vsche huis. Maar vraag hem niet even bet spoorboekje na te zien, of uw bc- 'ng dien dag nog met den trein zou ee kunnen; praat hem niet over postwis- girodienst, aangeteekende brieven. Dat i'ebreenwsch voor onze kinderen. Dit nummer bestaat uil vier bladen waaronder het geïllustreerd Zondagsblad in 8 bladzijden. De school is niet practisch; dat weten alle mensohen der practijk. En wij berus ten cr int Watwom? Wie zal het nu in zijn hoofd halen om aan de onderwijsmen- schen te gans vragen, of zij bij het onder richt ook eens met de eischen van het da- gelijksch leven willen rekening houden? Daar zijn immers de lesroosters en de of- ficieele schoolboekjes, de vaste regels der paedagogie en heel de schoolsche geleerd heid, die den onderwijzer vóór zijn examen op de kweekschool wordt ingeprent en die hij plichtgetrouw weer aan zijn leerlingen overdraagt. Daartegen te gaan optornen is immers water naar de zeo dragen. Maar wij leven toch in een democrati- schen tijd! Zou het zooveel gevergd zijn, wanneer ouders en toekomstige patroons van het jeugdig geslacht eens een woordje meepraatten met die onderwijsmannen, over de wijsheid, die den kinderen wordt bijgebracht? Ook aan hooger hand voelt men wel, dat het dien kant uit moet. De gereorgani seerde commissies van toezicht op hel la ger onderwijs wijzen een richting uit van toezicht en controle van alle belanglieb benden bij de vorming, welke van de school uilgaat. Maar dat een paar dozijn menschen invloed van beteekenls kunnen uitoefenen op tienlallen scholen eener groote gemeente door nu en dan eens bij elkaar te komen, dat gelooft niemand. Hier is wel een wil, maar geen weg, die leidt naar een doel. En watt de ontworpen oudcrcommissies betreft, ook deze zullen zooals dezer dagen nog in dit blad werd uiteengezet haar levensvatbaarheid nog moeten bewij zen. Dezer dagen vernamen wij van plannen, die bij het bestuur van een onzer Room- sche scholen beslaan en die zoeken naar een beter contact tusschen school en le ven; plannen, die ons belangrijk ge noeg lijken, om onze lezers mee te dee- len, omdat wij er niet in zien de liefheb berij van een of andere particuliere per soon, maar den kern van een goede en groote gedachte, die, zoo noodig aange vuld, verbeterd en uitgegroeid kan leiden tot opheffing der .klachten, welke wij bo ven min of meer uitvoerig aangaven. Het bestuur der Sint Antoniusschool aan den Zijlsingel te Haarlem, stelt zich voor een commissie te vormen van ouders van leerlingen en van zakenmenschen, hoofden van kantoren, fabrieksleiders, mannen uit den handel, de industrie en het winkelbedrijf, die met het hoofd en het onderwijzend personeel der school zullen trachteg de resultaten van het onderwijs op de lagere school wat gunstiger te ma ken. Daartoe zal het bestuur der school zelf den eersten belangrijken stap Zetten door aan de bestaande klassen een achtste leerjaar te verbinden. Wat o.i. zeer juist is gezien. Op 13- en 14-jarigen leeftijd komt vaak de lust wakker om straks in de maatschappij van zijn schoolwijsheid te profitceren. Zien de kinderen dan, dat het onderricht zich aanpast aan wat onze tijd vraagt: machine schrijven correspondee- ren, stenografie, eenvoudige administratie ve en handelskennis, dan zal de ambitie met den dag toenemen. En wij durven voorspellen, hoe dan eerst eens blijken zal, dat gewillige arbeid niet moeilijk valt. Is het initiatief, dat hier van een schoolbestuur zelf uitgaat, zeer te prijzen, wij begrijpen, dat de school dit nieuwe ex periment aarzelend tegemoet treedt. Deze verdienstelijke pogingen zullen dan ook niet dan met den grooten en kraclitigen steun van „de mannen en vrouwen der practijk" kunnen slagen. Wordt op hen straks een beroep gedaan, rij geven niet slechts hun naam, maar hun daad en hun hart. Zij toonen dan, dat liet hun ernst was met hun klachten over de weinige aanpas sing van de school aan het leven cn hel pen ernstig mee, om de rsultaten van het lager onderwijs van een volksschool op te voeren. Dan kan het initiatief van de Sint Antoniusschool, wanneer deze over enkele jaren op goede vruchten van haar pogin gen kan wijzen, andere tot navolging aan zetten; tot heil èn van de schooljeugd èn van onze samenleving. BLOEMENDAAL. Gezondheidscommissie. Met jaarverslag over 1920 van deze corn- Is verschenen. "'keus het verslag waren de sterftecij- over 1920 vozende: "ennebroek' ^'"emendaal laarlemmerliede "''em stede ^elioten Sfaarndatu *»"<lvoort <1* zorg Tot. Aantal inwoners. 17 1266 182 10201 c.a. 32 4551 104 10208 102 1 13072 13 1000 52 6838 voor woningverbetering werd doorgegaan, met het resultaat, dat aau 15 woningen, door on<3crhandsche be moeiingen van de commissie, verbeterin gen zijn aangebracht. Omtrent de uitvoering der Woningwet werden vele adviezen door de commissie gegeven. In 1920 werd de Commissie van de volgende besmettelijke ziekte kennis gege ven: Bloemendaal, Febris typhoidea 2, diphtheritus 9, roodvonk 3; Haarlemmer- liede c.a., roodvonk 1; Heemstede, febris typroidea 1, diphtheritus 2, roodvonk 1, scabies 6; Schoten, diphtheritus 1; Spaam- dam, diphtheritus 6, roodvonk 6; Zand- voort, diphtheritus 4, roodvonk 2. BURGERLIJKE STAND. Geboren: d. v. A. Endevan dé Haar; d. v. li. van der ScheerLe Poole; 2 z. v. A. 0. Zuurbiervan Beusekom. Overleden: A. van der Wal, 68 j. L. D. Boissevain, 69 j.B. Voa, 46 j>; Th, Knaapen, 91 j. VELSEN. De brandweer, i In verband met de indiemst stelling van een motor-brand spu i t, heeft het personeel van de handbrandspuilen te Velsen, Vel- seroord en Wijkeroog eervol ontslag ge kregen. VELSEN. Kegelwedstrijd. De uitslag van de alhier gehouden kegel- wedstrijd is als volgt: Gluibkampioen-wedutrijd: Alle negen, Beverwijk, 295; Alle negen, IJmuiden, 289; ,V. O. V., Santpoort, 272; D. O. K„ Bloe mendaal, 271; Velsen alhier 236; hxed- sior, alhier, 215. Persoonlijk kampioenschap J. Cop pens, Beverwijk, 67. Vrije Baan-wedstrijd: C. GasseS, Bloe mendaal, 4139; A. Lichlendaal, IJmui- den, 4039—38; J. Tabors, Velsen, 40 3937; A. Post, Beverwijk, 403838; Dr. H. Beslinga, Velsen, 39—38; Martin, Santpoort, 39—36; J. Klariwers, Sant poort, 383736. 9. Belastingzaken De „Staatscourant" bevat de statuten van de Olese. Petroleum Import Maat- j schappy, alhier. „Staatscourant" bevat de statuten De v"n de Ilotlandsche Mij. voor Aannemiu- j Sen, alhier.' Wegwijzers in de Zuidelijke duinen. Door de zorgon van vreemdelingenver keer zijn in de zuidelijke duinon, rich ting Katwijk, handwijzers geplaatst voor zien van duidelijke aanwijzingen, waar door het wandelen in de zoo mooie Zuide lijke duinen zeer wordt vergemakkelijkt. Do eerste handwijzer is geplaatst aan de Boerliaveweg, beginpunt van de Kanine- fatenweg. Woningbouw. De onlangs aanbe steedde 45 arbeiderswoningen zijn ge gund aan de firma do Graaf. Men is reeds met de werkzaamheden begonnen. De Tennisbaan aan het Casino waarvan wij onlangs melding maakten, ia, naar wij vernemen, gereed. De witte verfrisschingstent heeft hiervoor zijn plaats moeten inruimen. Voor Tennissportbeoefenaron een be langrijke aanwinst. Door den feilen wind is aan de mooie bloembollenvelden schade aange richt. Verschillende bloemen zijn afge knakt. De hagelbuien doen er ook geen goed aan, daardoor zal men wel spoedig vuur in de tulpen krijgen. HEEMSTEDE. Vacature Raadslid. Tot het benoe men van een lid van den gemeenteraad, in het verband met liet bedanken als zooda nig wegens vertrek naar Apeldoorn door den heer C. van der Kloot Meijburg, zat door het Centraal Stembureau ten gemecn- iehuize zitting worden gehouden op Vrij dag 22 April a.s. voormiddags om 11 uur. Hoofdei. Omslag. Het 5e suppl. ko hier van den Hoofdelijken Omslag is door God. Staten dezer Provincie goedgekeurd en ter secretarie ter inzage nedergelegd. Verkoop bloempjes. Door B. en W. dezer gemeente is vergunning verleend tot den verkoop op 30 April a.s. van een „Kla verblaadje met vier blaadjes" ten bate van den bouw van een Rust- en Herstellings oord voor de leden van de Vereeniging tot bevordering der Gezondheid in de Gra fische vakken in Nederland. De heer C. Boogaards, alhier, is ter besdhiiklkirag gesteld van den gouverneur- generaal van N ed e rlandsch - Imd i om daar te lande voor den tijd van 3 ach tereenvolgende jaren, ingaande met den dag van ontschctpïng in Nederlandiscth- Indië, als tijdelijk adjunct-accountant bij den dienst der belastingen te worden ge plaatst. Door bewoners van de Voorplaats te Santpoort werd de hulp ingeroepen van den veldwachter, omdat een zoon van een der bewoners, dronken en met een mes rond liep. Deze, die geen gewoonte drinker is, was met den commensaal uit geweest, die nota bene na den 8 urigen arbeidsdag nog geen tijd genoeg over had en in den tijd waarop hij in gemeentedienst Was, naar de kroeg was geloopen. Toen no. i door den veldwachter was buitenigcbracht, bleek dat hij meer over spannen dan dronken was. Onverlaten. Gisteren bezochten eeni ge onverlaten uit IJmuiden het hotel van den heer Vellinga te Santpoort. Zij waren in verregaanden staat van dronkenschap, waarom hun dan ook niet getapt werd Gebelgd daarover, grepen zij den -hotelhou der met vereende kracHten aan en mis handelden hem tot bloedens toe; zij trap ten de huisdeur stuk en vluchtten op hun fietsen weg, voordat de inmiddels ontbo den politie was verschenen. Daar de lafaards bekend zijn, is het te noopen, dat de Justitie tegen dergelijke luitjes krachtig zal optreden. LISSE. Burgerljke stand. Geboren: Pe trus Cornelis, z. v. J. G. Velzen en van A. Sanders Cornolis, z. y. L. Stein meier en van I. Slootweg - Johanna Maria, d. v. A. W. Veldhoven en van M. van der Meij1. OndertrouwdL. G. H. van Seerde en M. Dorrepaal Overleden: Cornelis Egbert van Gin hoven, oud 15 jaar. HAARLEMMERLIEDE. Woensdagavond had onder leiding van burgemeester Simons een bespreking ten Raadhuize plaats van directeuren van zangvereenigingen en harmoniën en de hoofden der openbare en bijzondere scho len ter organisatie van een volkszang dag in deze gemeente. Nadat een schrij ven van den Ned. Bond voor Volks- zawas voorgelezen en het advies was gevraagd van den heer De Jong, werd overgegaan tot het benoemen van een comité van arbeid, dat met definitieve plannen spoedig hoopt klaar te zijn. Na dat de burgemeester het eere-voorzitter- schap had aanvaard, werd de bijeenkomst gesloten. B.K. School. Het vierde lokaal der R.K. School nadert snel zijn voltooiing. Het is geheel in den stijl van de andere gebouwen, met een ruim en lieflijk uit zicht, doch mist het gerief, wat men bij gelijktijdigen bouw der lokalen mis schien had kunnen bereiken. Met 1 Mei zal de vierde leerkracht in functie tre den. PersonaliaTegen 1 Juni verkreeg Mej. H. Bosse, Hoofd der R.K. School te Haarlemmerliede eervol ontslag in hare tijdelijke betrekking. SANTPOORT. Spoorloos verdwenen. De politie te Jan Gijzenvaart gem. Velsen, zoekt naar zekere S. die zijn dienst heeft verlaten met medenemen van een bedrag aan geld toobehoorende aan den heer V. Hooft, Bleeker aldaar. Bij zijne aanhouding zal moeten blij ken of verduistering in het spel ia. GEVONDEN VOORWERPEN. H. E. v. d. Steur, Kinderhuissiugcl 38, bankbiljet; W. Bartel, P. Kiea straat 33, centimeter; J. Roosen, Wes tergracht 113rd., étui van een lorg net; II. C. Peters, Spaamoogstraat 16 lantaarn van motorrijtuig; E J. Kievit Nauwe Geldeloozepad 32, portefeuille, J. v. Es, Gr. Houtstraat 18, zwarte portemonnaie; Ds. Wecner, KI, Hout weg 27, koralen portemonnaie; A Poorterman, Parkstraat 7, kimder-pa ar- denleidsel; D. Kuiper, Z. Brouwers straat 44, portefeuille; J. Horsten, Al- landstraat 70, pakje stof; P. Hendriks, v. Marumstraat 42rd. .sleutel; A. Wild schut, Leidsche straat 30ixl, tasch me muziekboeken; W. Gorter, Oosterstraat 6, houd. S. Toepoel, Fabriciusstraat 28, armband je; Metselaar, Leddscheplein x6, broche; M. L. v. Schagen, Amsterdamschevaart 60, bankbiljet; Huneker, B. Ottostraat 56, grijze handschoen; J. Broekman, Oranje straat 169, handmof; Kennel Fauna, Parklaan, zwart met bruin hond; D. Bou ling, Aelbertbergstraat 60, kip; P. Beun der, Schouwtjeslaan 8, knipmes; C. Wij- nands, Fabriciusstraat 30, kindermuts; A. Brouwer, Bankastraat 28, manchet; A. Prins, L. Heerenvest 2Ózwart, rozenkrans; J. Lasones, Leidscheplein 28zwart, rozen krans; P. Molenaar, Gasthuislaan 139, rijgpen; A. Hermans, Kousebandslaan 6, sleutels; v. d. Vlies, Koudenhorn 9, ge schiedenisboekje; L. Smits, Leidschestr. 128, witte schoen; J. Beets, Harmenjans- straat 38, witte schoen; Politiebureau, Smedestraat, sleuteltjes; C. v. Schagen, Amsterdamschevaart 60, zilverbon. J. A. Mirens, Wagenweg 68, Armband» horloge; J. v. Zijtveld, Jamsslraat 36 Cape, Kruikje cniz.; Hoyer, W es torhout straatS, Duimstok; Muller Gr. Houfslr. 20, Etui met schrijfbehoeften; G. de Vogel, LeidisdhepleAn 50, Halsketting; M. Smits, KL Heiligland 95, Armband-, horloge; B. Smillaart, de Keystraat 4zw. Arbandhorloge; J. Griffioen, Spaarnwou. derstraat 134 rd„ Herdershond; R. Baten Damiatestraat 9, Muilkorf; A. Verkooy, die KTercqstraat 29, Ijsmuts; v. Rijn, KL Houtstraat 6, Rijwiel; Bureau van Poli tie, Smedestraat, Tasch met schoolboe ken H. Ovenbeek, Leidscheplein 31, Zil- Verbom. AMSTERDAM, 15 April. Noteering van het Nieuwe Veilinggebouw, expl. De Jong en Koene. Raapstelen 3.353-6o rhabarber 1518 per 100 bos; spinazie 1.051.20 per kist; kropsla 5:6 per 100 st.; uien 1.05—-2.20 per zak. Bloemen. Rozen 1320; Seringer. 2229; Tulpen 2.204; Tulpen Darwin 57; Prunuh 911; Sneeuwballen 1316; Calla's 2634 Rhododendrons 79; Anemonen 2.20 3.50; Irissen 6.50—8; Am. Anjelie ren 79; per 100 stuks; Snijgroen 1316 per 100 rank. ALKMAAR,. 15 April. Kaas. Ter marlet waren 50 stapels, wegende 53.000 kilo. Fa- briekskaas kleine 67; comissie 84; boerenkaas, kleine 75; commissie 82 met rijksmerk. Handel vlug. LEIDEN, 13 April. Kaas. Aangevoerd waren 64 partijen Goudsche le soort 74 A 79, 2e soort 66 A 71, Leidsche le soort 65 A 70. Handel matig. Vee. Ter markt waren 16 stieren 195850;413 kalf- en melkkoeien 440925, 690 varekoeien 375565; 157 vette ossen en koeien 525—880; 180 ct.—210 ct. per K.G.; S vet te kalveren 160—270, 275 ct.290 ct. per K.G.;297 nuchtere kalveren 617, 138 vette schapen 5288, 160 ct.170 ct. per K.G.; 304 weide schapen 4174, 161 lammeren ƒ2434, 823 magere var kens 3295 (levend gewicht) 100 Cl. 108 ct. per K.G.; 1118 biggen 15—26. LEEUWARDEN, 15 April. Vee. Aange- voerd 120 stieren f 200950; 405 vette koeien f 450760, per K.G. 1.751.95; 1453 nieük- en kalfkoeien f 475880; 320 pinken 240480: 70 vette kalveren 53 105; .graskalveren 427 nuchtere kal veren 7—16; 204-vette schapen f 50— 85; 120 weiideschnpen 30—75; 670 lam meren f 22—30; 462 vette varkens 150 —280, per K.G. f 1.25—1.36; 230 magere varkens f 60150; 150 vette biggen 50 100; 395 kleine biggen 18-30; 37 bokken; 15 paarden. De handel in melk en kalfkoeien alsook in weidekoeien was fleurig; in stieren en vette koeien prijs houdend; nuchtere kalveren traag; var kens stug (zouters 120—130 per Kg.); vette schapen minder; lammeren vilg. ZWOLLE, 15 April. Boter. Aangevoerd waren 92/8 v„ 27/16 v. en 320 stukken, samen 2270 K.G. Prijs per 1/8 v. 53.50- 56, per K.G. 2.60—2.90. Vee. Aanvoer 900 runderen, 270 kalve ren, 163 schapen, 97 varkens en 749 big gen. Neurende en kalvende koeien dooi het sileohte weder met minder handel; gumstvee met redelijken omzet; vette koeien iets beter. Men besteedde voor vette koeien 165;200 ct.; dito kalveren 220290 ct.; dito varkens 130136 et per K.G.. schapen 30—85 per stuk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 1