BUITENLAND. Sport en Spel. Rechtszaken. Kunst en Kennis. WOENSDAG 4 MEI 1921 EEN OPVALLENDE GEBEDS- VERHOOR1NG. De conferentie te Londen De toestand In Ierland. bargemeetfar van JMttotin. de vorige week I GEMENGDE RUÏTENL. BE RICHTEN. voldoe! riet mm date «faëton. Dos Ie de UIT BOEK EN BLAD. Derde Blad. In het pas verschenen Canisius-num- mer van de „Studiën" trof ons het ver haal door Pater G. Gorris S. J. gedaan, over ,een opvallende gebcdsverhooring, on langs verkregen door de voorspraak van den Zaligen Petrus Canisius: „In een der Zusterkloosters n.l. van een welbekende plaats in ons land, woont een religieuse, die sinds jaren lijdende was aan darmtuberculose. Deze ziekte is, naar het schijnt met zekerheid geconstateerd, daar de zieke voor tien jaar door een der beste chirurgen van ons land is geope reerd. Wel had zij hiervan verlichting ondervonden, doch geregeld kwamen na langere of kortere tussclienpoozen acute aanvallen van de kwaal terug, die met he vige pijnen vergezeld gingen. Na aldus tien jaar te hebben voortgetobd, kwam er in het hegin van dit jaar een nieuwe aanval, die zich o.a. uitte door een gezwel aan den dikken darm en de lijderes op het uiterste bracht Reeds dagen lang had zij niets meer kunnen gebruiken-, zij leed vree- «clijkc pijn, doch zij weigerde een nieuwe operatie te ondergaan. Ook de morphine, die de dokter haar wilde geven om haar lijden te verlichten, weigerde zij. Zij werd bediend; den avond van den 8sten Febru ari was alle hoop opgegeven en lag zij stervende. Toen richtte in den uitersten nood de Overste der Zusters het verzoek tot het nabijgelegen paterklooster om een relikwie van den Zaligen Canisius, terwijl tevens stipendium werd gezonden om een novene van negen H. H. Missen te laten lezen. En het wonderbare geschiedde. Nauwelijks was de relikwie (uit de kleederen van den Zalige) aangelegd, of onmiddellijk hielden de pijnen op. Denzelfden avond nog gebruikte de herstelde zieke een rau- wen appel, sliep in en ontwaakte den volgenden ochtend volkomen gezond. Zij kon alles eten en- verdragen. De tempera tuur, die den vorigen dag nog 39.3 was geweest, was nu normaal; de pols sloeg 90 slagen in de minuut, terwijl zij den dag te voren 140 150 sloeg. De behandelende geneesheer was ten zeerste verwonderd. Na zijn laatste bezoek had hij niet anders verwacht, dan dat men hem het doodsbericht zou komen bren gen; het bericht eener volkomen genezing was het laatste wat hij verwachtte. Men be grijpt met welke inspanning en nauwkeu righeid hij de zuster onderzocht, doch ook hij kon slechts een volkomen genezing con- stateeren. Het kwaadaardige gezwel aan den dikken darm was geheel verdwenen; slechts een klein plekje bleef over, dat pijn veroorzaakte als men er op drukte, doch dit was een oud verschijnsel, dat haar was bijgebleven sinds de operatie van voor tien jaar. Uit voorzichtigheid schreef de arts voor, dat de genezenc nog veertien dagen hot bed moest houden, gedurende welken tijd hij haar echter niet eens meer heeft behoeven te bezoeken. De zuster verklaart dat zij al dien tijd volmaakt gezond ge weest is, hetgeen zij trouwens bewees door normaal voedsel te gebruiken en den tijd te verdrijven door den gewonen vrouwelij- ken handarbeid van naaien enz. Gedurende de tien laatst verloopcn jaren was zij nog in een andere plaats werk zaam geweest, alwaar de dokter haar na tuurlijk ook voor haar kwaal had moeten behandelen. Ook deze geneesheer heeft baar na haar herstel onderzocht en als mede totale genezing geconstateerd. Thans js zij wederom volop aan het werk als surveillante van de kleine jongens, die in het gesticht tot 'n zekeren leeftijd worden opgevoed en zij toont zich dezelfde flin ke, resolute vrouw, die zij altijd geweest is, ook tijdens haar lijdensjaren. Drie weken lang heeft de voorzichtige Overste der Zusters, deze gebeurtenis ge heim trachten te houden, om te zien of de genezing inderdaad stand hield. Docli, gelijk het gaat, er lekte toch wel het een en ander uit en er kwamen zelfs van el ders aanvragen om nadere inlichtingen. Eerst toen, den 28sten Februari, bracht zij den Rector van het patersklooster op de hoogte van hetgeen geschied was en deze stelde een nauwkeurig en uitgebreid on derzoek in, ondervroeg alle mogelijke an dere getuigen, die iets konden bijbrengen om zekere gegevens te verschaffen. Ziedaar de feiten. Wij hebben nog geen namen willen noemen, zoowel om over last aan dc betrokkenen te besparen als om het kerkelijk onderzoek niet te be lemmeren. Maar hetgeen wij hier mede- Jecien, hebben wij uit den mond van dc naastbetrokkenen vernomen. Wat zal de toekomst brengen? Ons past een eerbiedig zwijgen, tot de Kerk gespro ken zal hebben. Maar wel mogen wij vu rig bidden, dat het God behage in dezen tijd zijn Dienaar te verheerlijken tot heil der menschheid, die aan groote en heilige voorbeelden zulk een behoefte heeft Wel mogen wij vurig hopen, dat op voorspraak van onzen groeten heiligen landgenoot in dit jubeljaar de twee onweersprekelijke wonderen mogen geschieden die noodig zijn om Hem op onze altaren te zien ver heven worden." Er is bitter weinig uitgelekt over de felle debatten, die te Londen ongetwijfeld lusschen Briand en Lloyd George gevoerd moeten zijn. Vóór dat we daaromtrent meer weten, zal het goed zijn onze mee ning, over wat er eigenlijk op deze laat ste conferentie U gebeurd, op te schorten. Zooveel Is echter we! bekend, dat Lioyd George Duitschland gelegenheid wilde la ten om nog verbeterde voorstellen in te dienen, dat hij hoogstens voor het stellen van een ultimatum te vinden was, terwijl Briand onmiddellijk het Roergebied wilde >izetten, om waarborgen tegenover Duitschland te hebben. Het schijnt er nu op uit te loopen, dat beiden hun zin of liever ieder een deel van zijn zin krijgt Er komt een ultimatum aan Duitschland, waarin vóór 13 Mei de voldoening der eischen van de geallieerden wordt ge vergd, terwijl de Franschen al vast een nieuwe lichting gaan oproepen en de be zetting organiseer en. Het Havasbureau meldde over de zit ting van Maandagnamiddag, dat de bond- genooten het eens geworden waren over de voornaamste bepalingen van het besluit, dat definitief vastgesteld zal worden. In dit besluit verklaren de bondgenooten alle militaire maatregelen, iu verband met de bezetting van den Roer door de troe pen der bondgenooten, te zullen nemen. Zij noodigen de commissie voor de vergoe ding uit zonder verwijl de betalingswijze van de Duitscbe schuld vast te stellen en deze binnen vier dagen bekend te maken. Dc bondgenooten zullen in hetzelfde tijds verloop aan Duitschland mededeelen wel ke waarborgen er noodig geacht zijn voor dc uitvoering van zijn verplichtingen. Zij zuilen het Duitsche rijk sommeeren over te gaan tot het vonnissen van de oorlogs schuldigen en zijn ontwapening te vol tooien. Duitschland kan voor den 13en dezer mededeelen, of bet de voorwaarden zonder voorbehoud aanvaardt Indien het weigert zal de bezetting onmiddellijk auto matisch van 13 dezer af beginnen. Zij zal ophouden op den dag, waarop Duitschland zijn verplichtingen vervuld zal hebben. Dc deskundigen van de bondgenooten hebben 's avonds vergaderd om te beraad slagen over het voorstel van de Fransche delegatie om te Berlijn een waarborg- commissie in le stellen, die de betaling der elf milliard zal waarborgen, die er nog gestort moeten worden wanneer Duitschland een milliard mark goud, die de reserve van de Reichsbank vormt, ge geven zal hebben. Gisteren moest hierop dc eindbeslissing vallen. Hieromtrent wist Reuter al vast te mel den, dat het besluit dat aan den Oppersten Raad is voorgelegd zal verklaren: 10. dat de geallieerden besloten hebben om alle noodige maatregelen te nemen voor de bezetting van het Roer-gebied en de op roeping van dc noodige Fransche contin genten; 2o. dat de geallieerde regeeringen met het oog op een nauwgezette inachtne ming van het tractaat aan de commissie van herstel vragen om zonder verwijl op den grondslag van art 233 van het trac taat van Versailles de methoden van beta ling van de Duitsche schuld binnen e*»n periode van vier dagen vast te stellen; te gelijkertijd zal Duitschland verwittigd worden, van de noodzakelijke waarborgen voor de ontwapening, de berechting van de oorlogsmisdadigers enz. enz. In de volgende zes dagen zal Duitsch land zijn onvoorwaardelijke aanvaarding moeten mededeelen. Ingeval Duitschland weigert, zal de be zetting van het Roergebied automatisch haar beslag krijgen en pas ophouden wan neer Duitschland zijn verplichtingen nage komen is. De eenige nog niet uitgemaakte kwestie was die van de waarborgen. Behalve de onmiddellijke betaling van 1 milliard gouden marken die de reserve van d< rijksbank vormt, eischen de Franschen de instelling te Berlijn van een commissie van waarborg. Ook maritieme maatregelen? Reuter seint uit Londen, dat admiraal Grasset door Briand naar Londen is ont boden en dat de admiraal gisteren morgen met zijn geallieerde collega's confereerde. Een later bericht uit Londen maakt melding van een voorgenomen blokkade van Hamburg. Kabinetsraad in Berlijn. Gisterenmiddag om drie uur kwam liet Duitscbe kabinet bijeen. Hedenmiddag zal de commissie voor buitenlandsche aange legenheden uit den Bijksdag vergaderen. Een mededeeling over het resultaat van de conferentie te Londen werd gisteren ver wacht. Het antwoord der V. S. aan Duitschland. Hughes heeft de volgende nota gericht tot Dressel, den vertegenwoordiger der V S. te Berlijn: De regeering der V. S. heeft het memo randum ten aanzien der schadevergoeding den 24sten April door dr. Simons aan den commissaris der V. S. overhandigd, ont vangen. In antwood hierop deelt de re geering mede, dat zij niet in staat is tot het bestuit te komen, dat deze voorstellen een grondslag voor bespreking vormen, die voor de geallieerden aannemelijk is en dat deze voorstellen niet overwogen kun nen worden. De regeering spreekt derhal ve opnieuw haar ernstig verlangen uit naar een spoedige regeling dozer vitale kwestie en dringt er bij de Duitsche regeering sterk op aan onmiddellijk aan de geallieerde re geeringen duidelijk omschreven geschikte voorstellen le doen welke in alle opzichten in overeenstemming zijn met hare recht matige verplichtingen. Naar de ,,L. Anz." verneemt, Is van Duit sche rijde Zaterdag een aanvulling van de Duitsche nota naar Washington gezonden, die op de grootte van de aangeboden som in annuïteiten en de wijze van discontee ring betrekking heeft. De strijd met Sinn Fein. Bij een gevecht in het gratfsohap Cork us en de troepen en Sinn Feiners wer en zes der la&tsten gevangen genomen «i twee gedood, terwijl slechts één sol daat gewond werd na een schermutse ling, die meer dan e«n uur duurde. Nieuwe aredesnogingen. De „Times meldt, dat FarreH, de ond- te Londen namens de regoering 4e mede- deetrng heeft ontvangen, det de negeenng bereid is aan Ierland „dominion home rule" te geven met waarborgen ten. aan zien van leger en doet. FarreÜ heeft gis teren de Montjoy-gevangcmis bezocht, waar hij aan Griffith en Mee Neill de voorstellen mededeelde, die er geen com mentaar op leverden, maar het publi- ceeren ervan aanbevalen. Foxredl ontving de regeeringsvoarstei- len ven het parlementslid Forrest, die meedeelde, dat de regeering geen schrif telijke voorstellen kon doen zoodang Ice land niet te kennen gaf bereid te zijn ze te aanvaarden. Zoo dra het „Daü Eireann" bericht zond van de aanvaar ding van „dominion home rule" met de bekende waarborgen ten aanzien van le ger en vloot, zou de xegeemng zulk een aanbod in bindenden definïbeven vorm doen. Kort geding. Een Sinn Feiner, «Be Zondag bij een aanval te Michaelstown (Cork) op een officier geschoten bad, werd gevangen genomen en door een krijgsraad ter dood veroordeeld; het vonnis werd vol trokken, aflos binnen vier en twintig uur. Een bom te Limerick. Toen Zaterdagavond te Limerick vier agenten een jonge vrouw in hechtenis namen, werd uit de richting van de kathedraal een bom naar hen geworpen, waarop geweerschoten volgden. Politie agenten snelden toe en de aanvallers ko zen het hazenpad, doch vier politic-agen ten, twee jonge vrouwen «n twee man nen werden gewond. De „Weslm. Ga®." verneemt, dat de regeering bevel heeft gegeven geen Sinn- Fein meetings te verstoren. Op een Boode Kruis-auio geschoten. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is volgens een bericht der militaire auto riteiten te Cork op een militaire Roode Kruis-auto, die twee gewonde cadetten der Royal Irish Constabulary van Mac- roon naar het militaire hospitaal ie CoTk bracht, gescholen door Sinn Fei- ners, die rich aan weerszijden van den weg hadden opgesteld. De auto reed lang zaam, met alle lichten op en daar bel een heldere nacht was, moeten de aanval lers wel gezien hebben welk soort voer tuig het was. Er werden verscheiden schoten gelost, die echter geen van aHe raak waren. Door full-speed te rijden, wist de auto te ontkomen. BEN STAKING IN OPPER-SILEZIë. De Opper-Sileriische vertegenwoordi gers van het algemeene verbond van Duit sche vakvereenigingenvan de Hirsah- Dunekersehe en de Christelijke vakrer- eenigingen hebben het volgende telegram gezonden aan het algemeene secretariaat van het I. V. V. tc Amsterdam en aan den president Thomas; ..Den 2en Mei hebben Poolsche agitato ren een staking van grooteri 'omvang in Qpper-SSezië veroorzaakt om den Opper sten Raad en de geheele wereld te doen geiooven, dat hef volk te opgestaan voor «en aansluiting van Opper-Süeziê bij Po len. Deze steking tegen den wil van een groot gedeelte der arbeiders is alleen mogelijk geworden door het op den voor grond plaatsen van onbelangrijke econo mische eischen en door toepassen van brutaal geweld. Indien deze poging tot misleiding succes zou 'mogen hebben, moet gevreesd worden, dat de Duitseh- gezinde arbeiders, niettegenstaande al onze maatregelen, zich niet langer zullen laten terroriseeren door de minderheid, waardoor een zeer ernstige economische crisis Opper-Silezië niet bespaard kan blijven. Daarom vragen alle genoemde vertegenwoordigers dringend dit bericht ter kennis te brengen van alle toonaan gevende kringen en niets te verzuimen om deze Poolsche misleiding le verijdelen. Onze poging om gemeenschappelijk met de Polen een eind te maken aan deze wilde staking is mislukt. Uit Bogulschiitz, EizhJnau, Schoppi- nitz en naburige plaatsen vluchten Duit- schers, nit vrees voor terroristische daden Gisterenmorgen in de vroegte trokken gewapende opstandelingen de stad bin nen, bezetten de pleinen en hielden pas santen aan Fransche soldacn parouillee- ren in die straten en bezetten met tanks de kruispunten. Op het Lomnitz-hotel waait de wit-roode (Poolsche) vlag. Uit Kattowitz werd gisteren gemeld: Zich niet bekommerende om de gepos teerde tanks, openden tegen acht uur de opstandelingen een wilde schietpartij in de geheele stad. En het schieten duurt voort niettegenstaande den staat van be- !eg. Bij Oherglogau zijn twee spoorweg bruggen in de lucht gevlogen. Canderzin is in handen der opstandelingen, van wie er in de buurt 3000 zijn, gewapend als im den oorlog. In Beu then te het nu rustig. EEN POOLSCHE HAVEN. Het Poolodh correspondentie-bureau meldt: Tn Polen vindt het denkbeeld een eigen Poolsche liaven aan de Oostzee te bouwen steeds meer ingang. Een commissie van ingenieurs heeft het kustgebied bestudeerd, ten einde een geschikte plaats voor een liaven aan te wijzen. De commissie heeft een rapport uitgebracht, waarvan hier een uittreksel volgt: De toekomstige Poolsche haven moet aan de volgende voorwaarden voldoen: 1. Polen moet heer en meester zijn van de haven. 2. De haven moet groot genoeg zijn om niet alleen in de behoeften van den Fool- schen handel te voorzien, maar ook in die van den transitohandel naar het Oosten, deze handel bedraagt drca 5 miHioen ton jaariijks. 4. Het moet een wereldhaven worden, d.wdat dc haven ook als oorlogsbaven moet dienst doen. De haven van Dantzig bouw van «en nieuwe haven noodzakelijk. Volgens de commissie is de eenige manier om dit probleem op te lossen, bet N. W. deel van de golf van Puck door «en dijk vaal de zee te scheiden. De dijk moet aan gelegd worden langs de Tsajka Rafa, en zoo een faavenbassin vormen van 11.000 H. A. met een uitgang naar dc golf van Dantzig en een naar dc zee, wanneer van het schiereiland Helu bij Kussfeld een eiland is gemaakt. Men zou 25 A SO jaar noodig hebben voor dit geweldige werk en het zou groote onkosten met zich bren gen. Polen kan er dus op 't oogenbtik nog niet aan denken. Maar door dergelijke werken verovert zich een land een plaats in de geschiedenis van de wereld. DRANKBESTRIJDING IN DE V. S. Wij hebben al meer gemeld, dat in den staat New-York, en vooral in de stad van dien naam, de strijd der politic tegen het clandestiene drankverbruiz thans met de grootste fellieid wordt gevoerd. Die ver scherping der campagne dateert in New- York van den Aden April, Sinds dien datum is in de Metropool reeds voor 9 A 10 mH- lioen dollars turn geestrijke dranken in be slag genomen. Nog veel strenger dan de bestrijding van den dandestienen drank handel geschiedt in New-York, zal dat mi gebeuren in den Staat Jersey. In dien staat is op het drijven van één der twee dames leden van het Congres van New-Jersey, mevr. Jinnie Vanness, oen zóó uiterst krasse anti-drankwetgeving aangenomen, dat men er van rilt en beeft. Wanneer een agent op slraat vermoedt, dat iemand drank op «ijn persoon of in zijn auto ver borgen heeft, mag de agent onmiddellijk overgaan lot fouiiteering. Ook mogen zij op verdenking particuliere woningen (als 't moet met geweid) binnendringen, zon der dat daarvoor een bevel schrift van de bevoegde autoriteit noodig is. Bij overtre ding worden de schuldigen gevonnist door den rechter, zonder dat dit geschiedt ten overstaan van een jury. De rechter kan een boete van 500 dollar opleggea of straffen met ten hoogste zes maanden ge vangenisstraf. Te Boston (slaat Massachusetts) is op zien gewekt door het feit der inhechtenis neming van prof. Louis Sbaw, een boog ie era ar in de scheikunde aan de Harvard Universiteit. Zijn hooggeleerde had in zijn huis een distillatie-inrichting. Prof. Shaw begreep niet, dat dit niet mocht. „Iedereen doet het immers I" In de St. Anna-kerk te Weenen heeft op klaarlichten dag een brutale diefstal plaats gehad. Terwijl het Allerheiligste was uitgesteld hebben de dieven de gouden lu nula benevens 12 waardevolle briljanten en 5 smaragden uit den monstrans verwij derd en meegenomen. De dieven gaven voor, dat zij de kerk moesten sluiten en dwongen de geloovigen het gebouw te ver laten. Standbeeld voor wijlen president Stegn. Men meldt uit Deventer, dat voor bet al daar op te richten standbeeld van wijlen president Steyn, de beeldhouwer Toon Dupuis zijn arbeid reeds geheel voltooid heeft. Dc president wordt voorgesteld, staande op en tegen rotsblokken geleund, met de handen achterwaarts op de rotsen rustend, in de houding waarin hij de „burghers" in het veld placht toe te spre ken. Het standbeeld zal behoudens on voorziene omstandigheden, verrijzen vóór het station, met het front in dc richting van de Keizerstraat INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. Sobriëtas. No. 4 1921: Nog erger dan Joviniannl P. A. Rijken, O.P. Bij het 8e Eewfeest van Premonstreit, Dr. A. Lichtplekken, Dr. A. Het bier in Beie ren, Dr. B. Uit eigen kamp. Boeken nieuws. Twee prijsvragen van de Cen trale Jeugdcommissie van Sobriëtas. Of- ficieëlc raededeelingcn van het Centraal Bureau van Sobriëtas. St. Antonius. Mei 1921: De Lelie der Kuischheid. Een gewichtig besluit. De Samaritaansche Vrouw. De Wetge vende Macht. De Kruisdagen. De Rozenkrans. Revolutie-Herinneringen. Een aantrekkelijke Deugd. De Klui zenaar der Zee. Uit onze Missie van Z.-Chansi. Missie-Kron. Missie-Ac tie. Oplossingen van de opgaven in den St. Ant. Almanak 1921. Verkregen, en gevr. gunsten. DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE bevat deze week het volgende: Platen: Z. D. H. Mgr. Dr. Graaf de Szcptycki. Napoleon (10 foto's en 2 platen). Het huwelijk van den heer Van Vollenhoven. H. M. de Koningin op de Boskoopsche bloemententoonstel ling. Een droevig transport (2 foto's). De wijding van het altaar der H.H. Marte laren van Gorcum, te Brille (2 foto's.) Van de gemeenteraadsverkiezingen in de Hoofdstad (4 foto's). Sport in een krank zinnigengesticht )2 foto's). Bij het jubilé van Walsberghe. De mijnwerkersstaking in Engeland. H. K. H. Prinses Juliana op haar twaalfden verjaardag (2 foto's). „Het straatje van Vermeer". Een reis om de wereld in 52 dagen (2 foto's). Tekst: Moedertje-Twee, door H. B. v. d. Sandc. Ode aan een pil, door Maks. Napoleon herdacht. Oud Moedertje, door Sabina Maria. Illusie-spiegelingen, door Louis v. d. Linden. Speelboek. Een reis om de wereld in 52 dagen, door Martin Berden. DIOC. HAARL. GYMNASTIEKBOND. Bondsfeest der AjTJL., Juli a.e. Het bestuur van de Auisterdsmsche Turn-Kring mag zich In een steeds toe nemende belangstelling voor dit feest verheugen. Niet alleen wordt or in do 426* STAATSlöïEHIJ. Amsterdamscho Vereenigingen hard ge- Vdehd* Klasse. Tweed* Lijst. werkt, om dit feest te doen slagen,/ Trekking ran S Mei. moor ook hebben tal van andere plaatsen 5000, No. 16651. ban belangstelling voor de Roomschc 2000, No. 12333. Zaak getoond, en medewerking beloofd. 1500, No. 7612. O>t. heeft Den Haag toezegging gedaan 1000, No. 78ü£>, 20024, 222t>9. met minstens 100 man de Amsterdamsche f 400, No. 4543, 5164, 20399. gelederen te zullen versterken. f Inderdaad belooft dit feest een groot- f sohe uiting van Roomsche Sportactie te worden, on kan het Bestuur gezien de welwillendheid waarmede overal zijn aan wijzingen ontvangen zijn, vol vertrouwen rijn eerste Bondsfeest tegemoet zien. HAAELEMSOHE JACHTCLUB. De Haarlomscbe Jachtclub heeft Zon dag 't aeilseizoon geopend met een ge zellige tocht. Vertrokken werd van de Sehotensche gasfabriek in de richting Spaorndaru. De wind in den aanvang recht Noord, maakte laveeren noodzakelijk, wat voor de grootere jachten nogal bezwaren op leverde, aoodat tenslotte de Roerdomp zich over hen ontfermde, en ze tegen wind opsleepte, wat vooral in het nause zij kanaal zeer gewaardeerd werd. Bij Nanerna werd geluncht Scheldojol en dinghy-zeiler toonden vervolgens hun behendigheid in 't op pak keu van drenkelingen. De terugtocht, met een flinke bries achter, was gpoediger dan de heenreis, 't Was een goed geslaagde tocht. Op 21 en 22 Mei a.s. zal do Hoar- lemsche Jachtclub zeilwedstrijden orga- niseeren. Het programma is reeds als volgt samengesteld. Op Zaterdag 21 Mei zullen worden ge zeild: 1 wedstrijd Kegenboogjachten, 1 wedstr"d Schelde jollen, 1 wedstrijd W- klasse, 2 wedstrijden 12-voots jollen, 1 weortriid Int. 6 Va M. klasse. 200, No. 3365, 6914, 10665, 16977. 100, No. 814, 5855, 6485, 8223, 97; 15762, 17392, 17624, 21054. PRIJZEN VAN ƒ65. 18 2408 5475 8096 11581 14393 17061 197 34 2414 6492 8184 11744 14396 17064 191 87 2455 5621 8193 11745 14413 17102 191 109 2459 5532 8194 11816 14423 17116 19i 110 2473 5585 8206 11821 14423 17169 19'. 119 2489 6597 8238 11863 14431 17199 19? 126 2490 5604 8259 11908 14444 17230 19? 129 2492 6642 83C7 11944 14472 17260 20 162 2511 5657 8328 11962 14489 17281 201 168 2519 5691 8331 11954 14537 17311 201 167 2525 5705 8343 11970 14588 17313 20'I 170 2622 5720 S420 11984 14592 17379 20. r 272 2632 5724 8496 11987 14622 17382 201 284 2643 6786 8660 12031 14646 17399 201 302 2734 6860 8580 12060 14713 17430 205' 361 2756 5887 8625 12180 14740 17614 20. 394 2764 6975 8648 12181 14741 17622 20.' 406 2782 6006 8671 12418 14745 17653 20?1 425 2830 6104 8728 12436 14753 17711 20?1 446 2831 6187 8739 12466 14764 17716 201 467 2844 6208 8772 12472 14816 17734 20f.' 468 2852 6248 8773 12524 14906 17735 206'! 477 3143 6256 8810 12573 14949 17748 207 478 3159 6328 8852 12637 15000 17770 207 591 3183 6343 8857 12639 15010 17773 208 625 3216 6370 8866 12677 15015 17783 208 640 3232 6381 8914 12734 15047 17800 208 647 3256 6456 9003 12768 16059 17805 208 694 3363 6473 9040 12804 15087 17846 208 713 8446 6523 9105 12851 15091 17860 208 716 3526 6650 9161 12910 15098 77871 208 767 3552 6657 9225 32918 15127 17872 208 1 774 3580 6572 9257 12934 35148 17897 209 781 3590 6604 9264 12943 1.5242 17968 210 834 3617 6611 9316 12945 15266 17980 210 844 3629 6614 9331 13071 15112 18001 210 894 8648 6643 9333 131.30 15426 18071 210 902 3098 6047 9341 13147 15470 18079 211 906 3717 6666 9396 13152 15510 18137 211 907 3722 6686 9436 13164 15512 18141 211l 914 3784 6695 9441 13175 15516 18144 211 942 3799 0730 9469 13195 1 5193 18147 211 9482 13225 15601 18171 212 IHOU ÏOTOO J-Ï-H70 JDlIf n v_i Mir- ti 974 3819 6737 9482 13225 16601 18171 212 Op Zondag 22 Me» zullen worden ge- 1052 98S2 67W> pr.jiu 1:«26 15617 18230 213 zeild: 2 wedstrijden Regenboog jachten, 1068 3955 6796 9583 13230 15652 1883.3 213 2 wedstrijden Schelde jollen, 2 wedstrij- 1064 3988 6808 1079 4009 6839 1084 4085 6898 1087 4105 6912 1144 4121 6927 11.52 4137 6969 1167 4162 6970 Zaterdagmiddag is te *s-Gravenhagc de 1248 4163 7022 jaariijksche algemeene vergadering gefaou- den van den Nederlandschen Cricket Bond, jggo 4339 7072 onder presidium van den heer Isbrücker. 1393 4345 7176 Na het welkomstwoord van den voor-1412 4348 7178 1418 4352 7184 den W.-klasse, 1 wedstrijd 12-voets Jol len, 2 wedstrijden Int. 61/!' M. klasse. NED. CRICKET-BOND. 9617 13243 15673 18370 213 9638 13286 15705 18445 213 9665 13323 15732 18451 213 9686 13351 15746 18466 214 9693 13356 15752 18506 214 9740 1,3372 15771 18513 214 9835 13393 1 5776 1A534 214 9852 13436 15789 18596 215 9P53 13443 15838 18641 216 9864 13451 15841 186-56 216 9906 13471 15867 18660 217 9935 13-490 1.5874 18704 217 I 9964 18500 1 5909 18720 217 |4|M ou.iz /en 9979 13561 15911 18770 216 zitter werd het jaarverslag, hetwelk den Jjgg fjsg 99*3 13570 15930 18785 218 leden was toegezonden behandeld. Dr. 1539 4337 7395 10061 13578 16019 18816 219' Ris (Hermes) wensehte daarin eene wijzi-1557 4412 7341 10064 135^8 16128 13842 226 ging te zien aangebracht, omdat niet juist 1561 4420 7361 U«B 1360n 16143 18870 220 was dat zooals vermeld stond Hec-jfjgg 4507 7394 10190 13686 16292 18893 221 mes zich uit de le klasse heeft tcrugge-1690 4512 7400 10209 13708 16313 1®018 221 trokken, aldus de beer Ris, doch is door "22 4540 7409 10214 13731 16320 19020 het bestuur van den Ned. Cricket BondHg? 45*) 7508 10"79 13762 16376 19059 223 uit de le klasse geweerd. 3333 4591 7/517 13811 16415 19144 223 Na eenige discussie werd besloten het 1864 4622 75T8 10.301 18820 16457 19145 224 jaarverslag dienovereenkomstig te wijzi- IggJ 4629 7519 10802 13834 - ecn- i&g 4663 7594 10323 13920 16602 19247 225 Het bestuursvoorstel om art 61 in dier 1891 4676 7606 10448 13939 16628 19260 225 voege te wijzigen, dat de contributie voor-1997 4810 7625 10594 13949 laan zal bedragen: voor de le klasse eIf-W*g 19973 iefi-53 19331 225 tallen f 40; voor de 2e klasse elftallen3992 5049 7706 10642 14007 16692 19338 226 f 20; voor de 3de klasse elftallen f 152016 A084 7713 10726 14034 16730 19395 22^ en voor dc 2e en 3e elftallen rit elke klaSSe«047 SW 7716 10756 14077 16751 19486 2^ 10 ner elftal wonl rninopnnnnxi 2068 6106 7778 3097-5 14115 36/57 39'->19 T 10 per elftal, werd aangenomen. m4 m03 10Wg -54773 jgyps 79.533 92fi Volgens genomen besluit wordt den 2141 5160 7861 10922 14227 16808 19568 2l1(i< secretaris-penningmeester in den vcrvo]ge2145 5229 7»87 11082 14233 16319 19592 2271 f 150 per jaar voor bureaukosten toeee-««4 5276 7898 11115 14255 16939 19613 227? kend g 2199 6330 7901 11255 14263 16940 19648 2?P< u 2226 6334 7972 11291 14271 16964 19658 228- Bij de bestuursverkiezing werden de rit-2280 5337 7980 11314 14343 16991 19708 228i ting hebbende leden bij acclamatie herko-2287 5458 8026 11351 14371 17007 19714 229' r I. PU.,. Kjuvrf» «rog mungo Jgf g en bmink, die als bestuurslid hadden be-7QQ4 7704; 11049, m. z. 11043. dankt, werden gekozen de heeren David- son en Wolfson, die door het bestuur B waren aanbevolen. wrnloetk'1Vk °P ,erreul van AJax Een vinnig debat ontspon zich bij dc 'T^1' v V K (-ri. bespreking van het komende seizoen tus- schen de heeren mr. Hamburger (V. R. A.) en dr. Ris (Hermes) en dit wei met betrek king tot het stellen van neutrale scheids rechters. Dr. Ris voerde aan, dat Hennes geen bezwaar heeft onder neutrale scheids rechters te spelen, doch dat dan het regle ment zal vastleggen, dat alle vereenigingen onder neutrale leiding in het veld zullen komen. Van een accoord, dat alleen Her mes onder neutrale scheidsrechters zou spelen, wilde hij niet weten. Natuurlijk werd de neutrale leiding niet aan alle vereenigingen opgelegd. V. R. A. deelde nog mede, dat zij wensehte, dat het bestuur haar inschrijving voor de 1ste klasse als voorloopig gedaan zal beschou wen. Nadat nog liet verleenen van financieelen steun aan het Oosten met het doet de cricketsport aldaar te propagandeeren overwogen was, werd nog de indeeling der verschillende clubs voor het volgende sei zoen besproken. Daar nog niet alle in schrijvingen bij den secretaris waren inge komen, kon met betrekking tol dien geen decissie worden genomen. (Hbld.) HET NEDERLAiNOSCB ELFTAL Van Tilburg, Baay en Doteen zulten a.s. Zondag tegen Italië waarschijnlijk wel uitkomen. Zjj zuilen echter vóór den aanvang van den wedstrijd door de me dische commissie gekeurd worden. Behalve de reeds genoemde reserve-spe lers v. d. Kluft, Lietzer en v. Diermen zui len als reserves aanwezig zijn Waaycr (Z. A. C.) en D. Buitenweg (U. V. V.) HET OOSTENRIJKSCH ELFTAL IN AMSTERDAM. Het Oostenrijk sohe elftal speelt in den aanstaanden zomer in Zweden en zal op de d-oorress eveneens een wedstrijd te Dns- sehiorf spelen. De vertegenwoordigers van den Oostenrijkschen voetbalbond tofeben den wensch te kennen gegeven om een wedstrijd voor faun efftaj in Nederland te spelen. Zij riep hiertoe de medewerking in van den Nederlandschen scheidsrechter, den heer J. Mutters, dSe dien A.VB. rit- noodigde als gastheer te fungeeren. Zoo zal nu medio JnK dus eveneens een wed strijd plaats vinden hissohen tot Aznster- dajnsdh elftal en het Oostenrijksch elftal. Waar wielerbaan fai het Stadion Kgi, zal DE ZAAK COUCKE. Op 11 Mei a.s. zal voor het gerechts- Lof in hooger beroep dienen de zaak tegen den voormaligen directeur van de N. V. „Nederlandsch Sportpark", John. C. A. Coucke. Evenals voor de Rechtbank zal ook voor het Hof dc verdediging berusten bij Mr. C. Koning. „Tel." EEN GEVAARLIJK MISDADIGER. Dinsdag heeft de Amstcrdamsche recht bank den Duitschen deserteur J. A. Pör- kert, die te Arnhem kolonel Hille ver moord had, en daarvoor vijftien jaar ge vangenisstraf kreeg, veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, wegens twee andere misdaden bij Amsterdam gepleegd. Pörkert had op 20 Januari 's avonds Jacob Cardinaal op den Middenweg bij dc Oosterbegraafplaats met 'n knuppel dood geslagen en daarna beroofd. Drie dagen ia- ter had hij *s avonds een heer, die hem in Bussum den weg vroeg, met een gaspijp bei wusteloos geslagen en daarna eveneens be roofd. De eerste misdaad werd in het vonnis gekwalificeerd, als zware mishandeling den dood tengevolge hebbende; het tweede feit diefstal, voorafgegaan door geweld, om dezen diefstal te vergemakkelijken, werd eveneens bewezen geacht. De rechtbank overwoog echter, dat deze feiten gepleegd waren voordat de beklaag de veroordeeld was: te Zulten wegens diefstal tot jaar gevangenisstraf; tc Amsterdam tot zes maanden gevangenis straf, wegens diefstal met inklimming, en te Arnhem tot vijftien jaar gevangenisstra! wegens doodslag op kolonel Hille. Deze vroegere straffen moeten in reke ning worden gebracht, zoodat thans vol gens de wet geen hoog ere straf opgelegd kan worden, dan drie jaar. Derhalve ver oordeelde de rechtbank dezen gevaarlijken misdadiger, tegen wien de officier van justitie levenslange gevangenisstraf ge- eisclit bad, tot drie jaar gevangenisstraf. Beklaagde, die geboeid was, werd bin nengeleid door drie veldwachters, drie anderen bevonden zich nog in de zaal. Wordt geen hooger beroep aangetee- kend, dan gaat Pflrkert, alle straffen op geteld, voor twintig jaar achter slot ea grendoL

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 9