Matelots 2* Echt Panama gMICHELINg HERBERT TERIU S Sons LU STOCK, HAARLEM Hq-, hdiu-, Eictlsiir-, tuéiq MOTIIUEL-MTTEIUEII f SISO yÜ Start- en Lichtbatterijen 90 Toó.neel. SPORT EN SPEL- Alle mogelijke trek- en drukveeren voor Zadels, Duo's, Magneten, Carburateurs, Kleppen, Kleplichters, Voorvorken voor meer dan 150 diverse Motorrijwielen. JOHN MOOS Schouwtjeslaan 8, Telef. 2251 8.50 4.90 6.90 3.90 5.90 17.50 13 50 9.50 Onze modellen munten uit door Prima Pasvorm. gemeente-personeel-reservE. verkoopingen. Dl IWICI Buitenbanden f6 niJ VT II-«--Binnenbanden f3.25 Verkrijgbaar bij den Rijwieihandei „Het gouden land." Besmettelijke Kinderverlamming Het Nederlandsche Elftal. REDDITCH ENGLAND Van het kleinste Magneetveertje tot de grootste veeren in de wereld vervaardigd deze firma voor Automobielen, 6—12 Volts 120 Amp. uren PRIJS OP AANVRAAG. met tos lint naar keuze. EEN MIDDELEEUWSCHE I f GEWOONTE GEFILMD. De correspondent van het Alg. Hbld. schrijft: Reeds van jaren her, beter van eeuwen, dateert de gewoonte, dat op Hemelvaartsdag, naar een boerenher berg tusschen Zelhem en Hengelo (Geld.) scbuldpliclitige boeren van oude marktgrondeu onder die ge meenten, hunne schuldplichtigheid brengen. Deze bestaat uit het le veren van brooden, welke een onge kende grootte van gewicht hebben. Dit geschiedt ten behoeve van de armen ln die beide plaatsen. Vroe gere jaren werd dit gebruik met een soort „kennis" voor de boerenbevol king opgeluisterd, en werd een Gel ders che dans in boerenkleeding uit gevoerd. In de laatste jaren verviel het laatste echter meer en meer. Dit jaar werd het echter weer uit gevoerd in geheel ouden trant, en in hoofdzaak wel voor het werk van den heer D. 3. van der Ven, (die thans verschillende gewoonten en ge bruiken uit oude dagen in woord en beeld tracht te brengen, terwijl de filmoperateur ook niet ontbrak: dit laatste geschiedde door de Mij. Polychrom, dir. Stoop te Haarlem. Het zwaarste brood, dat ditmaal geleverd werd, woog bijna «0 pond; den leverancier bood de heer v. d. iVen een flesch wijn aan. Plm. 50 brooden waren geleverd. Het wegen enz. had plaats in te genwoordigheid van de burgemees-t Iers van ftengelo (G en Zelhem» die met armbesturen op de film* vereeuwigd werden. Daarna werd door een 18-tal paartjes uit Lochem, onder leiding van pden heer G. J. Wagenvoord!, een '4-tal boerendansen (Driekusman Boerendans Riep, riep gasten Ik en naor Hoksebarge gaot) op ty pische wjjze in ouderwetsche Gelder- sche boerenkleeding, ten uitvoer ge bracht, begeleid door de in deze stre ken nog zoo veel voorkomende har- monicamuziek. De heer v. d. Ven, wiens streven het is, om oude gebruiken en ge woonten zuiver historisch vast te leg gen, toonde zich hoogst dinkbaar over alles, en dankte de burgemeesters voor hunne zoo groote en volledige medewerking. JAARVERGADERING NEDERD. R.K. DAMBOND. Alhier is de jaarvergadering gehouden Van den Ned. R.E. Dambond. Aanwezig waren 12 afgevaardigden van 6 clubs met 91 leden 3 clubs waren niet vertegenwoordigd De Bond telt thans 9 clubs met 132 leden. De voorzitter, de heer 0. P. van Oost veen opende de vergadering en heette de afgevaardigden van harte welkom. De notulen werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat de Bond in het afgeloopen jaar werkelijk successen heeft te boeken gehad. Voornamelijk wat het ledental betreft. Het vorig jaar telde de Bond 88 loden, terwijl hq er nu 182 telt, een ver meerdering van 44 leden. Ook het aantal clubs is toegenomen, en wel van 8 tot 9. Verder bracht hij den kampioenswed strijd in herinnering, waarin de heer 0. P. Hoogstraten met 11 punten van de 12 die te behalen waren, uit bet strijd perk kwam. Vervolgens bracht hij de uitgave van het orgaan in herinnering. Wel is waar mochten wij daar geen winst van boe ken, doch een tamelijk groot verlies, maar toch beeft de Bond daar succes mee gehad. Want het damspel heeft hij bq *gjn leden beter bekend gemaakt. Na het jaarverslag van den secretaris volgde dat van den penningmeester, welk verslag door de vergadering werd goed gekeurd. Zooals bleek, heeft de Bond nu nog een werkelijke schuld van f 62.4U/a- Verder getuigde het financieel .verslag van een schitterenden vooruitgang. De kascontrole-commissie, die de boe ken van den penningmeester gecontro leerd had, verklaarde alles in orde be vonden te hebben. Hierna volgde verkiezing van 4 be stuursleden. Aftrodend waren de heeren O. P. Hoogstraaten, R. Pannekeet, J. H. J. Dubois en W. J. v. Looy, waar van de heeren 0. P. Hoogstraaten en iW. J. v. Looy niet herkiesbaar waren. Er waren 3 candidaten ingekomen, nJ. de heeren 8. v. Schïe van St. Bavo, Heemstede; Reniors van D.D.D., Feijen- oord; L, v. Kessel van St. Joseph, Haarlem. Gekozen werden de heeren R. Panne keet, J. H. J. Dubois, Reniors en L. v. Kessel. Bij de bespraking van het orgaan werd aangenomen, om het abonnement daarop verplichtend te stellen, waarop echter nog een definitieve beslissing van de clubs moet binnenkomen. Aangenomen werd dan het abonnement op t „.tto voor leden. Dit zou een groot voordeel voor den Bond zijn, daar er verschillende leden aog niet geabonneerd zijn op „Ons Dam- blad". De redactie-commissie werd samenge steld uit de heeren 0. P. van Oostveen, H. Regouw, L. v. Keesel en B. H. M. Stevens. Besloten werd de regeling van het persoonlijk kampioenschap aan het be stuur over te laten. Verder zal er getracht worden om de twee clubs die kampioen zijn uit de districtsbonden, dit jaar tegen elkaar uit te laten komen en wel in Den Haag. De winnende club zal als kamnioen door den Bond worden erkend. ,JEen Dag Vol Dwaasheid". Vrijdag 13 Mei a.s.. aanvang 8 uur, geeft de Kon. Ver. Het Nederlandsch Tooneel in den Stadsschouwburg te Haarlem een enkele opvoering van ,JSen Dag vol Dwaasheid", blijspel in 5 bedrijven van die Beaumar- chais. Vertaling van Top Naeff. Regie Dr. Willem Royaards. Muziek van Richard Heuckeroth. Dansen ingestudeerd door Ja mes Meyer Fils en Mary Gayford. Decors en costumes ontworpen door Frits Lens velt en Nell Brenger. De voornaamste rol len worden vervuld door de dames: Magda Janssens, Jacqueline Royaards-Sandberg, Anna Sabtairolles, Enny de Leeuwe, Greta Gyswyt, Marie Hamel en de heeren: John Gobau, Jacques Reule, Louis van Gasteren, Paul Huf, Oscar Tonrniaire, Louis Gim- berg, Hans Bruiting, Adriaan Hooykaas, Jan Wensma e.a. BLAUWE WEEK 1921. !V Men schrijft ons: De Blauwe Week heeft weder haar in trede gedaan., De korenschoven, waarvan door de I. O. G T., drie zijn gepaatst en wel een op de Groote Markt, een op he* Ver wuift en een bij de Amstordam- sche Poort en door de N. C. G. O. V. één op bet Stationsplein, trekken alle veel aandacht De door de I. O. G. T. uitgegeven ansichtkaarten zijn daar ver krijgbaar. Zaterdag a.s. heeft de optocht plaats. Te 554 uur opstelling op de Groote Markt en ten 6 ure vertrek langs S mede straat, Kruisstraat, Kruisweg, Kenaustraat. Ke naupark, Zijl luizen, Nassauplein, Nassau- ïaan, Ged Oude Gracht, Verwufft Ged. Oude Gracht, Turfmarkt, Kampervest, KI. Houtweg, Baan, Dreef. Ontbinding aan de grens der gemeente. De optocht wordt opgeluisterd door twee muziek korpsen, n:l. het politiekorps en het korps der Chr. JongeKngs Vereeniging alhier. Na afloop van den optocht geven deze korpsen een muziekuitvoering in de Stadstent in den Hout. Benevens zal daar optreden het kinder-zangköor Jong Ex celsior. Door de I. O. G. T. te Haarlem is aan dezen optocht een wedstrijd verbonden voor het publiek, speciaal tusschen den leeftijd van 14 en 18 jaar, of beter, alleen deze personen komen voor een prijs in aanmerking. Oudere of jongere personen mogen dus wel mededingen, maar zij krijgen geen prijs. De wedstriH bestaat Merin: De I. O. G. T. neemt in den optocht deel met drie wagens en drie groepen. Deze drie wagens en drie groepen zuilen in den optocht een groote groep vormen en achter elkander optrekken. Bovendien zullen deze zes groepen als kenmerk voor het publiek vóór aan een stok een witte strook karton mededragen, waarop: I. O. G. T., wedstrijd pnbHek en bovendien ieder een opvolgend nummer, dius 1, 2, 3, 4, 6 en 6. Elke groep drukt in haar wagen een beteekenis uit. En nu wordt het publiek verzocht schriftelijk op te geven wat de beteekenis van de groep of wagen is. Hieraan zijn verbonden zes prijzen Ier waarde van 5 tot f 10. Als jury hiervoor hehbén zich Welwil lend beschikbaar gesteld de heeren: P. van Looy, P. C. van Dobben, C. J. van Tilburg, J. H. van Oosten en C. Jacobs. Degene, die de juiste beteekenis weer geeft, krijgt den eersten prijs. Geldprijzen worden niet uitgeloofd. De prijzen worden gekocht zooveel moge lijk in overleg met den winner of de winster. Mededingers of mededingsters iriocten uiterlijk Dinsdag 17 Mei a_s. 'smiddags óm 2 uur hunne opgaven in gesloten couvert hebben ingezonden bii den voor zitter der jury, den heer P. vah Looy, Zijlvest 3, met vermelding y«n de num mers der groepen en haar beteekenis. De jury beslist wie voor een prijs in aanmer king komt. Haar uitspraak is bindend. De I. O. G. T. bemoeit rich hiermede niet. Op een laterte vermelden datum en plaats worden de prijzen door de jury uitgereikt. EXCURSIE. De vereeniging van oud leerlingen der Rijkstuinbouwwintercursussen, Haarlem en omstreken, houdt Donderdag a.s. een ex cursie naar de Stadskweekerij aan de Kle verlaan. MIA PELTENBURG. Bij de sluiting van het Beethoven-festi val te Antwerpen, heeft, naar gemeld wordt de Haarlemsctoe soliste Mia Pel- tenburg, een groot succes gehad. GARNIZOENSBjj. JUTEN. De sergeant-majoor-instructeur Bout hoorn van het 21e Regiment Infanterie is werkzaam gestold bij het Landstorm- korps „Rotterdam" met standplaats Oud- Beijerland, voor het geven van onder richt. VERGUNNING-DRANKWET. B. en W. van Haarlem brengen, over eenkomstig artikel 12 der Drankwet ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van 0. Persoon, tot het verkoopen van sterken drank in het klein voor gebruikter plaatse van varkoop in de gelagkamer van het perceel aan de Gedempte Raamgracht Na 3. De Christel, organisaties hebben rich tot den Raad gewendt met het verzoek, eer tot benoeming van een directeur voor onze tak van dienst wordt overgegaan, de -orga nisaties over de geweusohte capaciteiten van den te benoemen functionaris eerst worden gehoord. Zij verzoeken daarom de zaak te bren gen in het Georganiseerd Overleg. HINDERWET. Ter inzage is nedergefegd bet ingeko men verzoekschrift met bijlagen van Mej. A. M. Ernst, Overste van de Mariasttch- ting, om vergunning tot oprichting van een kïeereniwasscherq en drogerij met strijk-, flessohenspoel-, liften- en mecha nische ventilatieinrichtiDg voocr het in werking brengen van dg nieuw gebouwde wasscherij in bet ziekenhuis „Mariaslich ting" in het perceel aan de Kamperiaan nos. 2 en 4. Van het voornemen om een eigen was scherij op te richten maakten wjj reedis melding. Afloop der veiling van onroerende goe deren op Maandag 9 Mei, in het Algemeen Verkooplokaal 'aan de Nieuwe Gracht 74. Ten overstan van Notaris J. Ratelband: Ben perceel weiland liggende in dien Veerpolder aan den Ouden weg. 6450. P. F. Buitere. Een perceel weiland, genaamd Otto- tand",. 6900. Opgehouden. Een perceel weiland, liggende te Haar- lemineriSedc in den Vereenigden Bénnen- polder, 3675. J. P. van Schie. Vier buizen en erven, liggende'te Scho ten, aan die Gen. Cnonjéstraat. Het huis en erve get. no. 88 3000. D. J. .Teinse. De huizen en erven get. nos. 90, 92 en 94 opgetrouden. HET INFANTERIE MUZIEKKORPS. Naar de „TeL" verneemt is bij een der korpsen van het leger een geheime aan schrijving ontvangen waarin het voorne men wordt kenbaar gemaakt om bij het tot stand komen van de reorganisatie van het leger over te gaan tot ontbinding van onderscheidene muziekcorpsen waaronder dot bij bet 10e regiment infanterie te Haarlem. DE PIETER TEYLER VAN DER HULST-ZAAK. Voor de civiele Kamer der Haarlemsche Rechtbank diende gisterenmorgen weder om de Teyler-eaak. Door mr. F. Hagemeyer, als procureur van eischers, werd acte gevraagd; 1. Dat eerst door overlegging der minuut der akte van 17 Mei 1756 (door gedaagden testa ment genoemd) de al dan niet conformi teit van het volgens gedaagden authentiek afschrift van dat z-g. testament zou kunnen blijken, en nergens eok met in hunne nadere conclusie van 25 Jan. 192,1 door eischers, die conformiteit is erkend. 2. Dat ten overvloede die conformiteit ten slerkate wordt betwist, al ware hel alteen, omdat aan eischers bekend is. dat op die minuut minder doorhalingen zijn gemaakt, dan de veranderingen en de bij voegingen op de grosse. 3. Dat uit de originecle grosse der akte van 17 Mei 1756, destyds door den no taris aan Pieter Teyler van der Hulst afgegeven, blijkt dat die acte van 17 Mei 1756 (door gedaagden, testament ge noemd) alleen door dien notaris en ge tuigen is onderleekend. 4. Dat eischers met overgave van af schrift in het geding brengen: A. Woor delijk afschrift der overschrijving ten kantoren van Hypotheken te Haarlem den 29 Juli 1864, in deel 255 no. 89 door den Hypotheekbewaarder afgegeven. B. Woordelijk afschrift der inschrijving ge daan ten kantore der hypoheken te Haar lem den 19 Mei 1910 in deel 278 nom- mer 34 en van de daarbij geplaatste kant te ékening, door den hypotheekbewaarder afgegeven. C Drie kadastrale exlracten, door het kadaster te Haarlem afgegeven en gemerkt art. 14525, art. 9529 en art. 1135 D. en E. Geboorte-extracten van eéschesra, F. en G. Aikten van oventijden der ouders van eischers. H. Geboorbeacte der mo'xier van eischers. J. Geboorbeacte van den groot vader van eischers. K. Huwetijksaanteeke- ndngsacte der overgrootouders vain moe derszijde van eischers. L. Geboorbeacte der overgrootmoeder van moederszijde van eischers. M. HuweÜjksaanleekenimgsacte dier bed -overgroo louders ram moederszijde van eischers. N. Geboorbeacte van Isaac Brand. O. Huwélijksaanteekeningsactó der ouders van Isaac Brand. P. HuweMjksacte der. ouders van Pieter Teyler van der 12 maanden garantie Huist Q. Huweiijksacte der grootoudere van Pieter Teyler van der Hulst R. Hu weiijksacte betreffende het tweede huwe lijk der grootmoeder van Pieter Teyler yam der Hulst S. H u weiijksaan leekemngsacte varn Pieter Teyler van der Hulst T. Tes tament der grootmoeder van Pieter Teyler wam der Hulst U. Afschrift Testament van den neef van Pieter Teyler van der Hulst UIT DE RAILS GELOOPEN. 'Dinsdagmorgen ongeveer half twaalf reed een motorwagen der E.N.E.T. op bet Sta tionsplein uit de rails. Heel spoedig kwam er echter hulp opdagen van de remise zoodat de wagen weer spoedig op het goe de spoor was gebracht. A R. K. A Vrijdagavond houdt de afdeeffimg Haar lem van de algerueene R.K. Ambtenaars- veroenaging een feestvergaderimg met me dewerking wam mevr. A. C. SwoMsKnoop piano; mej. M. M. Knoop, zang en een kleén gemengd koor onder leiding van den heer Jac. de Jong; verder het mandoline gezelschap „Sancta Lucia", terwijl de heer C. F. Holman uit Amsterdam, ais confé rencier zal optreden. Verder cenige beken de zangers-humoristen. VERKIEZING VAN BEN LID VAN DEN GEMEENTERAAD. De voorzitter van het Centraal Stembu reau voor bovengenoemde verkiezing maakt bekend: dat de voor de kiezers toegankelijke zit ting van het Centraal Stembureau tot be noeming van één lid van den gemeente raad, tengevolge van de ontslag-neming als zoodanig door den heer C. A. M. Jonck- bloedt, zal worden gehouden op Donder dag 12 Mei 1921, aanvangende des middags ten 12 «re, ten Raa-dhuize. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 19 Mei J. C. Busé en A. J. Tijssen. Gebroen: 8 Mei z. van G. Osterthun- Stelling. 9 Mei d. van M. Koster-Bak ker. d. van P. Linlerman-Berkhout. d. van J. Huijbens-Stevenliaagen. 10 Mei z. van P. A. M. Braspenning-de Vries. 7 Mei z. van H. J. Philippo-v. Poelgeest. Overleden: 8 Mei A. Bijster-Poelman, 62 j-, Camphuijsstraat. J. B. H. Reuter, 32 j., Brouwersplein. T. C. Zurmuhlen, 56 j., Floraplein. 9 Mei G. Velthuijs, 33 j., Gierstraat. VERPACHTING KIOSKEN IN DEN HOUT. Maandagmiddag werd namens het ge meentebestuur herverpacht de kiosken in den Hout, aangesloten aan de duinwater leiding en voor den verkoop van verfris- schende dranken, bestemd, aan de Dreef en bij de Sociëteit „Trou moet blijeken", voor de jaren 1921, 1922 en 1923. Er waren dezen keer 8 inschrijvingen ge komen, en wel van: J. Akersloot, te Haar lem, de eerste kiosk voor f 175, de twee de voor f 205 mejuffr. Koersen te Haar lem, de tweede voor f 100; A. J. Stokman, Haarlem, de tweede voor f 188; P. van Zijl, Heemstede, de eerste voor f 220; de tweede voor f 340; N. Fije, te Heemstede, de tweede voor f 100; K. Th. v. Gemert. te Haarlem, de eerste voor f 25, de tweede voor f 50; mej. v. Meurs, de eerste voor f 87.50, de tweede voor 137.50. Allen per jaar. De gunning heeft later plaats. DRUKTE IN DE BOUWVAKKEN. De Directeur van den Dienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemidde ling le 's-Gravenhage deelt mede, dlat be halve aan timmerlieden, metselaars en stu- cadoors, ook aan bouwkundige opzichters en teekenaars, die behooren tot het eerste gedeelte der liching van 1921, uitstel van eerste oefeninig kan worden verleend. De dienstplichtigen, die voor dit uitstel in aanmerking willen komen, moeten zich, zoodra het tijdstip is vastgesteld, waarop zij bij de militie moeten worden ingelijfd, met een daartoe strekkend verzoek, verge zeld van een werkgevers-verklaring, dat zij als bouwkundig opzichter of teekenaar in het bouwvak werkzaam zijn, rechtstreeks wenden tot den Minister van Oorlog. HET GENOOTSCHAP DER H. KINDS HEID. Het bestuur van het Genootschap der H. Kindsheid, af-d. Haarlem, parochie van O. L. Vrouw Rozenkrans schrijft ons het volgende: De HaariemsChe Mdssieweefc ligt nog verseh in aller herinnering en als een vervolg hiervan wondt Woensdag li Mei des morgens om 9 uur de jaariijksche Heilige Mis voor de jeugdige leden van het Genootschap der Heilige Kindsheid opgedragen, in de parochiekerk van 0. L. Vr. van den H. Rozenkrans aan hel Spaarne, Onder de H. Mis is er kinder- processie en een collecte door de Zela- teurs van het Genootschap voor de Missiën. Door het overlijden van rpej. C. Lans z.g. en dè daaropvolgende moeitevolle tij d soms ba ndigh eden is het Genootschap min of meer achteruitgegaan, de gehou den Missiewerk heeft ons een aansporing gegeven te trachten hierin te voorzien, en met alle mogelijke middelen te pogen het Genootschap weder tot meerderen bloei te brengen, gesteund als wij hierin wor den door de aanbeveling van onzen H. Vader den Paus en Z. D. Hoogwaardig heid onzen Bisschop. Het voorgestelde doel is alleen te bereiken door medewer king van die R. K. puder:,, die m de ge houden Missicfweeik overtuigd rijn gewor- rden tan hef groote nut der R. K. Mis siën en den hulp, die rij de missionaris sen kunnen verieenen door bun offervaar digheid en gebed, wij doen een beroep op aller offervaardigheid voor de te hou den collecte. Laat de kinderen de H. Mis bijwonen en bidden voor de Missionaris sen, dodh wij vragen nog meer. Wij lij den aan chronisch gebrek aan Zetatrdcen en Zetaleurs. Jongens en meisjes van 9 tot 12 jarigen leeftijd, dat rijn onze padvinders, die hiun omgeving rond zoe ken om ledeii aan te werven voor het Genootschap en maandelijks de contri butie ophalen, die elkander in edelen na ijver trachten te overtreffen door vele leden in te schrijven en op deze -wijze mede te werken aan de verspreiding van ons H. geloof. Woensdagnamiddag tus schen 3 en 5 uur zullen wij nw jongens of meisjes in de gelegenheid stellen zioh als Zeta trice of Zeialeur aan te melden in een der lokalen van de school der Eerw. Zusters aan het Spaarne, ingang Anthonieslraal No. S9 rood. Wij verwach ten nieuwe padvinders voor ons Genoot schap en hopen ons streven in dezen tot een gunstig resultaat te zien komen. VRAGEN IN DEN GEMEENTERAAD. De heer M. L. A Klein heeft het voor nemen in de raadszitting van heden het volgende te vragen aan B. en W.: „Zijn B. ca W. bereid den Raad mede te deel em, of de politie in het georgani seerd Overleg is opgenomen en zoo ja, op hoedanige wijze dat overleg geregeld is? GEMEENTEZAKEN. B. en W. stellen voor, teneinde de gron den, aangekocht van de Congregatie der Broeders van barmhartigheid van Sint Joannes de Deo in het Kleverpark in ex ploitatie te kunnen brengen, de daarvoor benoodigde grondwerken te doen uitvoeren en daarvoor f 35000 te hunner beschik king te stellen. B. en W. stellen voor hen te machti gen: a. het destijds door het Brandstoffen- bureau in den (pin van het aan de gemeen te in eigendom toebehoorend perceel aan de Gedempte Oude Gracht No. i8, alhier, bijgebouwde kantoorlokaal, benevens de in gemeld perceel aangebrachte verbeteringen zooals kluis, loketten, tochtdeuren, water closets enz. te betalen de som van f 5000 en b. aan te koopen de in het voormalig Brandstoffenbureau aanwezig zijnde goe deren voor den prijs van f 2.535. B. en W. sellten voor aan de Coöpe ratieve Woningvereeniging voor Gemeente- personeel, gevestigd alhier, toegelaten als vereeniging uitsluitend werkzaam in het belang van verbetering der volkshuisves ting te verieenen een voorschot van f 1.051.000 ter tegemoetkoming in de kos ten voor de stichting van 141 ééngezins woningen en 4 winkelhuizen op een aan de gemeente toebehoorend bouwterrein, ge- legea aan en nabij de Slachthuïsstraat en een nader vast te stellen jaariijksche bij drage. Ingevolge art 2 van de bij besluit van 22 October 1919 onder Nos. 8 en 9 vastgestelde verordeningen betreffende het gemeentelijk grond- en woningbedrijf, stellen B. en W. voor over te gaan tot het aanwijzen van de perceelen in gemelde bedrijven in te brengen en tot de vaststel ling van het bedrag der schuld, welke ter zake van deze perceelen ten laste van die bedrijven moet worden gebracht. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE VROUWEN-ORGANISATIE. Aan den Raad der gemeente is door bo vengenoemde organisatie een adres gezon den, waarin o.m. wordt gezegd: „gezien, dat in het burgerlijk armbestuur alleen mannen zitting hebben, van oordeel, dat in een college, dat te beslissen heeft over armen en misdeelden, de stem der vrouw niet gemist mag wor den, van oordeel, dat de praetische en huis houdelijke blik der vrouw, uit den aard der zaak, goed onderscheidt, waar werke lijk armoede is en waar niet, dringt er bij den Raad op aan, b(j de eerstvolgende vacatnres een vronw te be noemen, of zoo mogelijk in genoemd col lege het na bestaande bestuur uit te brei den met zoo mogelijk minstens twee vrou welijke leden." Wij ontvingen nog voor het geain uil het Trekje van Zaterdagavond f 5. Van een arme zieke uit het goudca* land ter eere van het Goddelijk Hart f 1.— PERSONALIA. In plaats van den beer G. Visser, die heeft bedankt als bd van de Commiu» voor de Werkloosheidbestrijding, is als zoodanig door B. en W. ais vertegenwoor diger van den Ned. R. K. Volksbond bea noemd die heer G. Tetautn, secr.-pen* ningm. van de afd. Haarlem van den Ned, R. K. Melaalbewerkersbond. Geslaagd zijn voor het examen stenogras fie-Poni te Den Haag, Kantoor Stenograaf Nederlandsch (130 lettergrepen per mi nuut, gedurende 10 achtereenvolgende mi* nuten) de heer A. H. Kroon te Lisse en Mej. A. Eykenaar te Haarlem. Een raadsstuk je van B. en W. verken* <tigde den Haarlemmers, dat zich hier te» stede gevallen van epidemische kinder verlamming (poltoanyeübs anterior acuta) voordoen. Zij steden voor, met het oog op het gevaar van uitbreiding bepalingen te maken, om het schoolbezoek van i*ï»- denen uit gezinnen waarin zich gevallen van gemelde ziekte voordoen, tegen tg gaan. Hoe noodzaketijk dergelijke B en W- lijke voorstellen ook zfju, ze hebben altijd het nadeel dat ae onder de burgerij eenf dikwijls noodelooze ongerustheid teweeg brengen. We kunnen daarom bet volgende mede* deden. Ze kwamen voor in Haarlem et ook ia de omgeving van Haarlem an boe wel voor bijzondere vrees geen grond be staat oordeelden B. en W. bet nuttig de voorgestelde maaregelen te treffen, voortd ook omdat de ziekten rich voordoen in de» aanvang van den zomer, een geliefd tijd- perk dier ziekte om zich te vertoosen. De veriamming kan zksb op abc deelen van het lichaam voordoen, vooral ook in de extremiteiten als armen en boenen. B(J voorkeur kinderen worden er itooc aangetast en het schijnt dat ook gezonde personen dienst kunnen doen als overbren. gers van bet virus. Daarom ta de dtoor B, *n W. aanbevolen voorzichtigheid wel ge* wenscht. Gewoonlijk doet rich de ziekt* voor in epidemieSn van kiemen omvang Alleen in Amerika deed rich eemge jaren geleden eens een groote re epidemie voor. Maar daar is men gewoon alles groot- scheepsch te doen. Men heeft meenen op te merken dat d» besmetting ook aan de woningen hecht, waarom het aanbevcBng verdient dat de woningen, waarin zich een ziektegeval heeft voorgedaan worden ontsmet, alsook bei lijfgoed, de kleederen enz. De oorzaak van de ziekte is nog niet ta ker vastgesteld. Wel heeft men in Amerika gemeend de bacil te hebben ontdekt, doch ouomstootelyk vast staat dat nog niet. Wnnn v wij daarbij nu nog vermelden dal de patiënten in de meeste gevallen mei direct in doodsgevaar verkeeren, hoewel zich natuurlijk wel doodelqke gevallen kun nen voordoen, dan hebben wij „unsere schuidtgkait getaa" en het voor sommige kringen mogelijker wijze atamjeerendg raadsstukje van B. en W. tot zijne juist» proportie teruggebracht. De volgende spelers zullen worden uit, genoodigd de reis naar Antwerpen mod* te maken: Stevens, Steeman. Dé Kessler, v. Tilburg, Waayer, Waider, Mertew, Boe- Be Kessler, Hordijk, Hoogstede, v. Gendt, v. Diermen, Cumpioni. de Natris en F, Pelser. De „Tel." verneemt dat bot elftal rib volgt zou zijn vastgesdd: Van Tlbuns (doel); F. Pelser en Steven (atihter); Hordijk, Hoogstede en Steeman (midden); De Natm. B. Keuter, Van Gendt, van Diermen en D. Kessler (voor). D® overige tpeJen zouden ate rtarw meegaan. Hoogachtend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2