Eerste Blad. Stadsnieuws DAMIAATJES Baandag 30 mei 1921 44ste JAARGANG No. 13848 ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSChArPENi KWARTAAL 3-25 £er week0 *5 FRANCO PER POST PER KWART. BIJ VOORUITBETALING f V57*/i DüRElAüXi NASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1428, 2741 EN 1748. ADVERTENTIÊN 35 CENTS PER REGEL. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. nummer bestaat uit 2 bladen. een schrijven van het °OORLUCHTIG EPISCOPAAT. Agenda. 31 MEI. Amsterdamsche Duinwater- voorziening. JUBILEUM J. P. BOERKOEL. R.-K. Gymnastlekbond. Verloting van een huis van chocolade. H. H. B. S. V. ZILVEREN KLOOSTERJUBILEA. Restaurateur C. F. L. de Wild. Motie. Bekroning der Damiaatjeskoek. Drankverbod. Comm. Actien-Vennootschap. Kamer van Arbeid voor de Bloembollenteelt. Onderzoek over de verlofgangers der lichtingen 1918 en 1919. Woningbouw vereeniging „St. Bavo". Het Brandstoffenbureau. Programma. Muziek in den Hout. Een verbetering. Onze Stadskweektuin Personalia. Temperatuur van het water. Prov. Staten van N.-Holland. Café-Restaurant Brinkmann. Baden. Gevonden voorwerpen. Op <je Algemccne Vergadering Ie j(lrecht van den Algemeenen Bond van •'1. Kieskringorganisaties in Nederland 'as> de voorzitter na zijn openingsrede .*1 volgend schrijven van het Doorlueh- ''S Episcopaat voor: Aan den Algemeenen Bond van B. K. ^'•'svereenigingen in Nederland. Het Doorluchtig Episcopaat, overtuigd, dat het belang van kerk en 5,aat daardoor het best zal worden ge iend, verlangt, dat de tol nu tot in de Politiek gevolgde samenwerking met de Christelijke parlijen worde bestendigd en v°rklaart zich beslist tegen het samen- 8aan met de Sociaal Democratische Par tij. Het Doorluchtig Episcopaat richt dit -hrijven tot uwen Bond, omdat het hieent, hiér en daar andere stroomingen hebben waargenomen. Haarlem, 24 Mei 1921. H. v. d. WETERING, Aartsbisschop van Utrecht. A. J. CALLIER, Bisschop van Haarlem. L. J. A. H. SCHRIJNEN, Bisschop van Roermond. P. A. W. HOPMANS, Bisschop van Breda. A. F. DIEPEN, Bisschop van 's-Hertogenbosch. •hoc. „St. Bavo". Aandeelhouders Drukkerij „De Spaarnestad" 8 uur. Hruisverbond 8 uur Rechtskundig Advies 8J49'A uur. Bestuur Metaal. Kinderhuissinngel. Circus Carré 8 uur. Familie-Bioscoop Kleine Houtweg 12 Voorstelling. ('Toole Kerk. Orgelbespeling door den nor George Robert van 2 tot 3 uur. Holland Vervulft Strijkorkest. ®f. Mart ha-V ereeniging Kleine Hout- 13 34 uur betrekkingbureau. H. en W. van Amsterdam schrijven 'et volgende aan den Amsterdamschen Raad: Wij hebben reeds melding gemaakt Vaö hetgeen in de deze week gehou- ''en geheime raadszitting over de Am- slerdamsche watervoorziening is gezegd. hans is in verband mei deze bespre ngen een voordracht van B. en W. herschenen tot uitbreiding van de wa- 'ervoorzieningsmiddelen van het pomp station der duinwaterleiding te Leiduin. h deze voordracht wordt er aan her innerd - zooals wij in ons bericht er zake reeds meldden dat voor het '°opende jaar de totaal bcnoodigde Hoeveelheid water op 18.000.000 M3. kan worden geraamd. In verband met de buitengewone droogle, die reeds op noodlottige wijze Haar invloed deed gelden in den af- ecioopen winter, zal in 1921 op niet hieer dan 6.000.000 M3. oppervlakte water kunnen worden gerekend, zoodat 'Het minder dan 12.000.000 Ms. diep- water zal moeien worden gesuppleerd, of GG'/jO/o. He bestaande draincermiddelen en e' pompvermogen op het diep-water binnen worden gesteld op rónd 39.000 '3' per dag, d. i. rond 10.000 M3. per c a8 nieer dan in de maand April werd °PScpompt. Hieruit volgt, dat een en ander te kort schiet en dat onverwijld 'haatrege'en tot aanvulling moeien wor- °n genomen, om waternood le voor komen. Verschillende omslandighcdeu wijzen ei thans op, dat een periode van bui- ensporige droogte haar inlrede heeft gedaan, zoodat de waterwinning nog yoor een grooter gedeelte, dan wordt yeronders(eid, op diep-water zal zijn aangewezen. Bovendien is mogelijk, dat 'et waterverbruik bij voortgaande droogte meer stijgt dan thans wordt aangenomen. k)e maatregelen, die ter voorziening ïn de waterbehoefte noodzakelijk wor- geacht, bestaan in den aanleg van 0611 bronwaterwinning, te vormen door reeks van 31 bronnen langs de c 'anjekom en het Sprenkelkanaal met l*'11 Pompstation aan de Oranjekom. j.et Water kan worden uitgestort in de lc'rï*1 en door de bestaahde transport er ,1?® naar ^et Pompstation Leaduin hef Cn vervocrd De ontijzcring van aa lC winncn dieP-water zal geheel 11 laatstgenoemd station moeten ge schieden, waartoe de bestaande inrich tingen de mogelijkheid bieden. Bij den aanleg van hei pompstation aan de Oranjekom zullen de bestaande bronnen van de „Oude Beek" tevens daarop kiumen worden aangesloten, waarmede hel niet-eeon omischverleen de pompstation, behoorende bij laatst genoemde bronnenreeks, zal komen le vervallen. Het te stichten pompsta tion pan de Oranjekom zal eiectrisch worden gedreven van het pompstation Leiduin uit. De kosien van de hierboven bedoel de werken worden geraamd op f 184.000. B. en W. siellea den Raad voor tot een en ander te besluitcu. De heer J. P. Boerkoei. directeur der gemeente-reiniging, herdacht Zaterdag den dag, waarop bij vóór 40 jaar in ge meentedienst trad. De heer Boekkooi, die meer dan de ■helft van dezen tijd directeur der ge- Mieenle-reiniiging is geweest, heeft dit feest op waardige wijze mogen herden ken. Het kantoor aan den Harmenjansweg war, in een plantentuin herschapen en, werd nog rijkelijk opgeluisterd door eeni- ge fraaie bloemstukken, o.a. een van het Gemeentebestuur van Haarlem, in de Haariemsche kleuren, een van de hoofden van takken van dienst en een bloemstnik van de Ver. van directeuren van gemeen te-reinigingen in Nederland. Zaterdagmorgen had zich de feestcom missie vereemigd in dit kantoor om den ijvorigen directeur een wetverrdiende hulde te brengen. Aanwezig waren o.m. de burgemeester, wethouder Mr. A. Bruch, de gemeente secretaris, de heer' Mr. A. Wesstra, oud- wetlhouder Joh. de Breuk, verschillende hoofden van takken van dienst en col lega's van den jubilaris uit de plaatsen Amersfoort, Hoorn, Zaandam en Velsen. De jubilaris werd door de heeren Jan sen, oudste ambtenaar, en Eylders, oud ste der vakwerklieden, van zijn woning gehaald met een landauer. Nadat de jubilaris met zijn familie had plaats genomen tusschen de bloemen, naim allereerst de burgemeester liet woord Z.Ede'lAchtb. maakte excuus voor de afwezige wethouders die onmogelijk in de gelegenheid waren bij de herdenking van dit feest tegenwoordig te zijn. Ver volgens wijst spr. op alles wat de feeste lling in de veertig jaren voor de gemeen te heeft gedaan en merkt hierbij op, dat de gemeente-reiniging vooral aan cri- tiek is .blootgesteld, maar dat deze cri- •ttek altijd gunstig is en B. en W. willen zich gaarne bij deze critiek aansluiten Vetde- wijst spr. er op hoe de direc teur steeds met den stroom des lijds mede gaat en roemt 't nieuwe stelsel, hetwek met Januari in werking is ge treden. Uit dankbaarheid voor de vele dien sten van de gemeente benevens ails her innering aan dezen dag overhandigde de burgemeester den jubilaris daarna, namens liet gemeentebestuur, een gouden legpenning. Aan de eene zijde van den penning is het wapen van Haarlem ge plaatst, terwijl aan de andere zijde de volgende oscriptie is gegraveerd: „De gemeente Haarlem aan J. P. BOERKOEL. Diende de gemeente van 1881-28 Mei-1921 Vee- 7 jaar diende hij de gemeente met volmaakte toewijding en onnavolgbaren ijver." Vervolgens sprak de heer A. v. Driel na mens de commissie. Ook deze spr. huldig de den jubilaris als een nauwgezet en ijve rig directeur, die altijd oor had, voor de wensclicn van zijn ondergeschikten, waar men ook kwam. Met den wensch, dat God den jubilaris ook het 25-jarig directeurschap voor hom zou hebben weggelegd, overhandigde spr. hem 't cadeau vafi het personeel, bestaande uit oen oud-Hollandsch serre-ameublement. Dr. Havelaar, richtte daarna namens de hoofden van takken van dienst nog eenige waardecrende woorden tot den jubilaris, waarna verder nog het woord werd ge voerd door den heer Beenhakker, uit Amersfoort, namens de collega's en door den heer Joh. de Breuk als oud-welhouder. De heer Boerkoei sprak dan zijn dank uit voor de vele waardeerende woorden tot hem gericht en voor de feestelijke huldi ging, welke hij mocht ondervinden. Spre kers gemoed was te vol om zijn dank in woorden te kunnen uitdrukken. Daarna had de receptie plaats voor het personeel, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Een deputatie van de afd. Haarlem van den Kath. en Ohrist. Bond van Overheids personeel kwam den jubilaris complimen— teeren. Te zijnen huize mocht de heer Boerkoei nog tal van blijken van belangstelling on dervinden. O.m. kwam de commissie voor de reiniging, bestaande uit de heeren De Braai, Van Liemt en -Van de Kamp, bij monde van laatstgenoemde den jubilaris complimenteeren. Klokslag 2 uur reed een groote. groep vroolijlce wielrijders de Groote Markt op, j.l. Zondag, daar welkom geheeteri door een andere groep, die druk beziig was reclamebiljetten op de rijwielen vast te binden. Haariemsche inenschen groep ten er zich om heen en informeerden, wat er te doen was. Amsterdamsche R. K. gymnasten vereenigden zich met de Haariemsche R. K. gymnasten, 0111 propaganda té maken voor de Roomsche Gyninastiek- bevveging. Op de borden stond te lezen R. K. Gymasliek Verbond. Bisdom Haarlem. Groote Uitvoering op Zondag 24 Juli, in het Stadion, le Amsterdam. Men toerde door lxcel de 6tad en kwam ten slotte terecht in de Melk- salon „De Sier kan", in den Hout, waar men gezellig bleef zitlen uitrusten, om dan weder naar Amsterdam te rug le gaan. Onze Haarl. R. K. GyUnnasfiek- vereendging „Ursus" is van plan met 50 heeren en 40 dames aan deze uit voering deel te nemen. Men schrijft ons: Door Mevrouw Janse, Scholersingel 69, is een kunstig werk verricht. Zij heeft uit liefhebberij vervaardigd een West-Indisch huis van chocolade en daarom heen gegroepeerd kippen, konijnen, enz., en een paar negers en aardmannetjes, die proviand aandra gen. Een keurig geheel, dat zell's een zeer kundig banketbakker als bouw meester alle eer zou aandoen. Het huis is van prima bouwstoffen opgetrokken en weegt 7 pond en 1,5 ons. De vloer is van Droste-cboeolade, massieve tabletten, waarover een laag vloeibare chocolade is uitgestort in figuren naar verschillende bladeren van West-Indische planten. 2 hanen op het dak van den voorgevel van het huis, de twee eenige beesten niet geschikt voor consumptie, kraaien vic torie en verkondigen den lof en de milddadigheid der vervaardirgster, die het huis met heel zijn hebben en hou den cadeau heeft gedaan om voor de Vereeniging tot bestrijding der Tuber culose le worden verloot. Het lot kost f 0.50 en de geluk kige winner mag wel van een buiten kansje spreken, want in dezen tijd van woningnood zoo'n heerlijk en smaakvol huiis voör f 0.50 te verkrij gen, is iels wat nooit meer voorkomt. Haast u dus met het koopen van lo ten, die aan onderstaande adressen verkrijgbaar zijn: Consultatie-Bureau, Ged. Oude Gracht 41; Kiosk Stations plein en bij de firma Droste, Groote Houlstraat 75, bij het Verwulft, alwaar het kunststuk wordt geëtaleerd. Bij besluit van 25 Mei 1.1. is door B. en W. van Haarlem toestemming verleend voor deze verloting. Vrijdagavond heeft in de projectiezaal van de le H. B. S. met 5-jartgen cursus de laatste afdeelingsavond van boven staande vereeniging plaats gehad. Tot voorzitter der afdeeling werd bij accla matie gekozen de heer P. van 7. wie ten. Door den nieuwen voorzitter der vereeni ging, den heer F. Boorsma, werd Jaarna een lezing gehouden over terpen. Spreker behandelde allereerst de twee soorten terpen, n.l. de kleine stijlen en de groote hellende. De eersten dienden voor vluchtheuvels en werden niet bewoond; de laatsten daarentegen waren bebouwd met huizen, welke nu nog slaan. Hoofdzake lijk bestaan de terpen uit klei, mestlagen en fosfor, wat geen verwondering ver wekt, als men weet, dat alle faeces en beenderen der gestorven menschen en dieren welke voornamelijk uit fosfor bestaan zijn opgehoopt, naast de kiel van de zee of rivier in de buurt waarvan we de terpen vinden. Ze dienden ook als vluchtheuvels tegen overstroomingen en hooge vloeden. Hier uit is het gemakkelijk te verklaren, dat de bewoners zich veel met de visschcrij be zighielden. In de -terpen bevinden zich fleschvormige puiten, welke aanleidingen kunnen geven omtrent het ontstaan der terpen. Zij bestaan uit verschillende lagen, welke afzonderlijk ontstaan en bewoond moeten zijn. De Itaiiaansche geleerde Pi- gorini, die de terpen hier ter lande onder zocht, heeft geconcludeerd, dat ze ont staan moeten zijn tnsschen de gevonden poalresten, door opvulling van die ruimten met afval en faeces Deze redenoering spreekt zichzelf echter tegen, daar dan immers deze palen op elke laag zouden moeten voorkomen: echter vindt men ze slechts in den bovengrond. Verder is veel af le lei-'é" 'v— levenswijze der bewoners uit de planten resten, stukken huid, beenderen, wollen stoffen, enz. Titans zijn terpen, door de dijken, over bodig geworden. De lezing werd door lichtbeelden ver duidelijkt. Bij het einde van den avond sprak de afgetreden afdeelings-voorzitter, S. Mok, een dankwoord tot allen, die hem ge steund hadden, waarmee het afdeelings- seizoen besloten werd. Zaterdag waren in het ziekenhuis St. Joannes de Deo niet minder dan zeven jubilarissen vereenigd, die allen het zilveren feest hunner intreding hij de Broeders van Barmhartigheid herdachten. Drie hunner waren uit het huis te Haarlem, namelijk de Eerw. Broeder Onder-Overste Vcnan- tius en de Eerw. Broeders Eugenius eu Emilius; terwijl van de andere ju bilarissen de Eerw. Broeders Fausli- nus en Florentius te Amsterdam zijn, de Eerw. Broeder Zacharias te Dus- scldorf en de Eerw. Broeder Euche- rius in Essen a/d Ruhr. Zaterdagavond werden de drie Haar- lemsc' e jubT irissen feestelijk Ingehaald en onder het zingen van een wel komstlied de rijk versierde zaal bin nengeleid, waar zij door den Eórw. Broeder Overste toegesproken werden, die in korte trekken hun vele verdien sten schelste. Daarna werden onder leiding van den heer Jac. de Jong door het zangkoor der Eerw. Broeders eeni ge liederen gezongen. Zondagmorgen half negen werd er in de versierde kapel van het zieken huis door den WelEerw. Heer Rector P. W. de Wolf een plechtige H. Mis opgedragen, waarbij ook vete geuoo- digden tegenwoordig waren. Voor de H. Mis werd de „Veni Creator" van Jac. de Jong, voor mannenkoor met orgel, gezongen. Op voortreffelijke wijze wend de Mi&sa „In honorem St. Alphonst" van Hubert Cuypers, voor jongens- en mannenkoor met orgel, uitgevoerd terwijl 11a de H. Mis „Ave Maria", eveneens voor gemengd koor, gezon gen werd. De gezangen werden uitgevoerd door het mannen- en jongenskoor van O. L. V. Rozenkrans en Domini- cus, onder leiding van den heer Jac. de Jong, terwijl het orgel bespeeld wérd door den heer Gerard van As- sema. Des middags werd receptie gehou den, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Talrijke bloemstukken en ver dere blijken van belangstelling getuig den van de sympathieën jegens de drie jubilarissen. Met een huiselijk feestje werd des avonds de dag besloten. Wij lezen in „Het Vaderland": Onze land- en stadgenoot, de restaurateur van oude schilderijen, C. F. L. de Wild, te Den Haag, die in 1911 naar New-York is gegaan en daar voor het behoud van schil derijen zooveel goed en nuttig werk heeft gedaan, is benoemd tot professor aan de universiteit van Pennsylvania. Een kunst kenner heeft aan de hoogeschool een leer stoel opgericht voor de „kennis van het schilderen en de zorg, het behoud en de restauratie van schilderijen." Deze leer stoel is eenig in de hcele wereld. De heer De Wild heeft de benoeming aangenomen en zal zijn lessen beginnen in September a.s. De cursus zal twee jaar duren. De be kendste werken, die De Wild in ons land gerestaureerd heeft, zijn Rembrandt's Ana tomische les, Hals' Regenten van het Aal moezeniershuis en Van Ravesteyn's Schut tersstuk. Men deelt ons mede, dat de volgende motie is aangenomen: Het personeel van de firma Gerzon bijeen, op een groepsvergadering dato 27 Mei, spreekt hare afkeuring uit over de afwij zende houding van de directie der fa. Ger zon tegenover hun vakorganisatie, den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedien den, inzake salaris- en vacanlie-eischen. De electrisohe koekfabriek „Onder de Damiaatjes" ontbreekt het waarlijk niet aan succes. Sedert haar kort bestaan kan men reeds over de geheele stad en om streken hare eigenaardige smaakvolle ver pakking zien en de koeken worden gaar ne gekocht blijkbaar, terwijl ze nu op de Internationale Bakkerij-Tentoonstelling te Amsterdam bekroond werd met den twee den prijs, terwijl zij met de Amsterdam sche korstjes in de wedstrijden bij de af deeling specialiteitsartikelen de hoogste onderscheiding behaalde. Tegen een tweetal slijters is Zondag proces-verbaal opgemaakt, omdat zij vóór 12 uur sterken dank in 't klein hadden ge schonken. Op de algemeenc vergadering van aan deelhouders, van Commandit. Acticn-Ven- nootschap, onder de firma Kuijpers. alhier werd in de plaats van den heer L. C. J. Jonckbloedt, tot beheerend vennoot geko zen, de heer E. C. Rustman. De heer L. H. Koolhoven nam, wegens vertrek naar het buitenland, ontslag als lid van het bestuur dier Kamer. In zijn plaats is benoemd het lid der Kamer, de heer H. M. Ruysenaars Hz., te Heemstede. De Burgemeester v. Haarlem brengt ter kennis van belanghebbenden, dat het onderzoek over de verlofgangers van de lichtingen 1918 en 1919 van de militie te land, laatstgenoemde lich ting met uitzondering van de man schappen der October-ploeg van de Ca valerie en van de Bereden Artillerie, die in deze gemeente zijn gevest/gd en in bel verlofgangersregister zijn in geschreven, zal plaats hebben in het blokaal, gelegen aan het Pand No. 7, (ingang Koningstraat) alhier op: Donderdag 9 Juni 1921, des voor middags 9 uur, over de verlofgangers der lichting 1918; Vrijdag 10 Juni 1921, des voormid- (dags 9 uur, over de verlofgangers der lichting 1919; en dat zij alzoo op den bepaalden tijd en bepaalde plaats zich zullen moeten bevinden, gekleed in uni form en voorzien van de verdere klee ding- en uitrustingstukken, hun bij ver trek met verlof medegegeven, van het zakboekje en van den verlofpas. Aan het onderzoek zullen behooren deel te nemen de verlofgangers der militie te land, die liun eerste oefe ning hebben volbracht, met uitzonde ring echter van hen: to. die in het jaar, waarin het onderzoek wordt gehouden, vóór liet voor het onderzoek bepaalde tijdstip in werkeiijken dienst zijn geweest uit anderen hoofde dan krachtens art. 91, art. 94, tweede lid, of art. 97 der wet; 2o. die bestemd zijn om in het jaar, waarin het onderzoek wordt gehouden, voor herhalingsoefeningen in werkeiij ken dienst te komen; 3o. d,ic bestemd zijn om in het jaar, waarin het onderzoek wordt gehouden, naar de landweer over te gaan; 4o. die zijn vrijgesteld van de ver plichting om het onderzoek bij 'te wonen. Vrijdagavond hield deze vereeniging in „St. Bavo" een ledenvergadering. In plaats van de aftredende leden van het be stuur, de heeren M. L. A. Klein, F. J. Baikker, M. J. van Gemert en P. Dijt, wer den gekomen de heeren Sikkelerus, Donzen, Kuyper en Luyten. Bij het einde der ver gadering dankte de voorzitter de afgetre den bestuursleden voor alles, wat zij voor de vereeniging gedaan hebben, terwijl hij de hoop uitsprak, dat zij nog lange jaren de vruchten van hun werkzaamheden kun nen plukken. Tot lijdelijk voorzitter werd gekozen de heer Donzen. Het batig saldo van het Brandstoffen- bureau te Haarlem bedraagt 51406.66J4. Dit wordt verdeeld als volgt: Rijks Kolendistributie Den Haag, 20 pCt. f 10281.33 Gemeente Haarlem 29208. Gemeente Bloemendaal 2462. Gemeente Heemstede 3081. Gemeente Bennebroek 336.80 Gemeente Haarlemmerlicd en Spaarnwoude 1254.85 Gemeente Spaarndam 287.50 Gemeente Sehoten 3819.1814 Gemeente Haarlemmermeer 676. voor de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 31 Mei 1921, des namiddags van 2 tot 3 uur, door den heer George Robert. 1. Ricercare Vincenzo Petrali. 2. Praeludium et Fuga ckl. t. J, S, Bach. 3. Andante grazioso G. Dethier. 4. Rhapsodic III sur des Cantiques brelons C. Sainl Saëns, 5. a. Mélodie Alex Guilmant. b. Offerloire L. Boëllmann. 6. Marche golhique Th. Salomé. op Woensdag 1 Juni 1921. I. 1. Cadetiteumarseh J. P. Sousa. 2. Ouverture „Das Nachllager in Granada" C. Kreulzer. 3. „Wein, Weib und Ge- sang", Waizer S. Strauss. 4. Fantasie v. d. Op. „Die lustige Wit we" F. Lehar. II. 5. „Einzug der Gaste auf Warlburg" R. Wagner. 6. Grosse Fantasie über motiven aus der Op. Lohengrin" R Wagner. 7. Ouverture „Tanhauscr" R. Wagner. Op verzoek van den directeur van het Haarl. Muziekkorps, zijn de touwen, die om de stadstent gespannen zijn, aan den Westelijken kant, een paar meter dichter naar de tent bevestigd, zoo-dat het pu bliek daar meer nabij de tent komt te staan. De stoelen, die aan den oostelijken kant stonden, waren nu aan den noordelij ken kant van de tent geplaatst, terwijl do opstelling van hel orkest ook gewijzigd Wij vernemen dat een dezer dagen de leerlingen van de twee hoogste klassen fcr M.Ü.LtO. aan de Koningstraat, een bezoek brachten aan onzen stadskweek- tuin aan de Kleverlaan en daar eenige leerzame aangename uren doorbrachten Wij meenen dat dit de eerste maal wat dat leerlingen van een Il.K. school alp zoodanig onze stadskweekerij bezochten en daarom verheugt ons dat bericht in bijzondere mate. Reeds vele malen profiteerden leer lingen der openbare scholen van dezen kweektuin, die tot de boste en mooiste van ons land wordt gerekend, en we z'.en er ook een prachtgelegenheid in tot ont- spauning en tot bevrediging der leergierig heid voor de leerlingon onzer R.K. scho len. De hoer Bauer, directeur van Hout en Plantsoenen, was en is steeds bereid, wanneer hem zulks mogelijk is, met zijn uitgebreide vakkennis, als cicerone dien t ioen en Haarfem's jeugd kan deze wel willendheid niet genoeg op prijs stellen. We hebben een mooien stadstuin en een kundigen directeur, die anderen van zijn wetenschap wil laten profiteeren, waar om zouden wij dat niot op juiste waardo schatten, door er zooveel mogelijk ge bruik van te maken. was en nu met het front naar het noorden was geplaatst. De meening van verscheide ne toehoorders was, dat in de genoemde twee richtingen de muziek voel beter was te hooren. Benoemd is bij het Haarlem's Muziek korps als violist de heer P. J. Folkers, musicus te Almelo. De temperatuur van het water aan df Gemeentelijke Bad- en Zweminrichting aan de Houtvaart bedroeg hedenmorgen 7 uur, zoowel als hedenmiddag 12 uur 62 graden. Bij Kon. besluit is machtiging verleen», aan den commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland tot het bijeen roepen van de Stalen dier provincie in 'buitengewone zitting op een nader door dien commissaris te bepalen Dinsdag in de maand Juni 1921. In de Vrijdag gehouden jaanlijksche al •gemeene vergadering van aandeelhouder.. van de N. V. Café-Restaurant voorheen Gebr. Brinkmann, werden de winsi- en verliesrekening en balans goedgekeurd. Het dividend werd bepaald op 10 pel. evenals het vorige jaar. Tot president- commissaris werd met algemeene slem- men herkozen de heer J. H. Thieil. In het Douehebadhuis aan den Kou- denhorn zijn in de afgeloopen week 294 baden genomen: in dat aan het Leidsche plein 960 baden; in dn! aan den Schoter- sngel 1407 baden. H. Wolzak, Twijnderslaan 5a, armband; J. Ncissen, Leliestraat 18B, rozenkrans; J. v. d. Werf, Jansstraat 28rood, broche; C. v. Snippenberg, Linschotenstr. 26, bro che; H. Balk, Bleekerstrant 3D, mantel ceintuur; C. v. Kampen, Kinderhuissingcl 62D, ceintuur; Beukelaar, Vooruitgang- straat 82, duif; K. de Leeuw, L. Heeren straat 82, dop van wagenas; J. Nas, v. d. Vinnestraat 8, etui met pollooden; Poli tiebureau, Smedestraat, fabriekspenniiig en voile; H. Ploeger, B. Huetstraat 12, heeren- portcmonnaie; J. Bernard, Wilhelminastr. 12B, porlomonnaie; ,1. Smits, Botermarkt 19, damesparapluie; G. v. Woerkom, Wcs- tergrae.ht 35rood, portemonnaie; P. v. Fak, Adr. Loosjesstraat 31, portemonnaie; H. v. Dansig, v. O. de Bruynstraat 83, ring; H. J. Mever, Koningsteynstraat 11, kinder schoentje; N. Schots, Jordensstraat 63, zil verbon; D. Dolman, Bronsteewcg 46, Heem stede, zilverbon. H. Heemskerk, Nieuwe Kruisstraat 16zw broche; Poot, Aelbertbergstraat 53, dames horloge; D. C. Lodder, Gasthuisstraat 24Ar hondenzweep; J. Terol, Romolenstraat 26 insigne; P. van Dam, Gr. Willomstraat 26, motorjas; J. Zeilmaker, Da Costastraat 6, pakje linnengoed; J. Buis, Witte Heèren- straat 7rd„ medaillon; C. Dijt, Wagenweg 263, Heemstede, portemonnaie; T. v. d. Schaar, Amsterdamstraat 50, portemon naie; M. Wenthold, Spaarne 71, speld; J. Castro v. Cattenburg, Zijlweg 65, straalpijp; D. Bloemzaad, Rozenprieelstraat 87, arm band; H. A. Klabou, Leidschestraat 134, armband; C. Kerkhof, Burgwal 54, bad handdoek en zwombroekje; C. J. Misset, L. Vlamingstraat 15, boekje; J. Kuvener, Groendaalsteeg 7, dassen; Claus, Delft- straat 27rood, geld; B. de Larie, Melkkoe rensteeg 8, huissleutel; L. Meyer, Gen. Bo> thastraat 27, Schoten, horlogeketting; R Verkerk, Harmenjansstraat 8, hond; Bus re au van politie, Smedestraat, dame.hand sel) oen; J. Hoendcrdors, K. Hèerenslraat t, loterijbriefje; Haariemsche bankvereeni- ging, lorgnet; P. J. Schicring, Bakencsser- gracht 72, muts; J. Droog, Magdalenasteeg 5, parapluie; J. Heisius, Saenredamstraal 19, pet en geld; H. v. Hooff, Emostraat 7, portemonnaie; A. dc Droog, KI. Houtstraat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 1