LAATSTE NIEUWS UIT DEN OMTREK Kwfjnende Kinderen. INGEZONDEN. I JONCKBLOEDT 1 .V. „DE TIJ DGEESf KOOPMAN's Tarwebloem Burgerlijke Stand. Technische Mij. Heringa en - Wuthrich. Mijnbouwkundige werken. -ang gewacht en bijna verkregen. Garnizoensberichten. Telegrafisch Weerbericht. AMSTERDAMSCHE BEURS. Hoofdprijzen Staatsloterij. SASSENHEIM. haarlemmerliede. BENNEBROEK. BEVERWJK. HEEMSTEDE. SCHOTEN. Vragen. ZANDVOORT. Wit, Grijs, Bruin, Zwart, Linnen Schoenwerk sua -=«1» IX18 Wenscht U in Uwe Huishouding ZUIVERE TARWEBLOEM? VRAAGT DAN UWEN WINKELIER „KRISTAL' Deze wordt geleverd onder Contr61e van het Station voor Bakkerij en Maal derij te Wageningen. ■danig ingericht, dat de Wdhitpuraten lang zaam verduisterd en eerst daarna geiieed gedoofd wordten. De brandvrije muren en ijzeren douren lenislolte beperken brandgevaar wel tot (en minimum. De architect van het gebouw is de heer M. Kuyper Czn., uit 's Grav-enlhage. terwijl aannemers zijn de heeren A. A. Mussert en Zn., eveneens te 's Gravenhage. Ondertrouwd: 31 Mei H. W. Dronkers en P. W. v. d. Ende. Getrouwd: 31 Mei J. Caasée en J. M. Hartendorp. Geboren: "28 Mei z. van L. v. Maasdam- de Visser. 29 Mei d. van M. Doome- bosch-Lenards. d. van J. W. de Goedc- Veen. z. van A. M. Nieuwpoort-Bijsler. 31 Mei z. van S. C. Buijtink-Govers. Overleden: 30 Mei J. C. de Wijs, 21 j., Hazepaterslaan. J., 2 j., z. van L. Zijl stra, Gasthuisvest 31 Mei M. M. v. Galen-Oolders, 43 j., Voortingstraat. In de Maandag gehouden vergadering Van aandeelhouders van bovengenoemde Maatsdhaippij werd de bateius, winst en verKesrdken i ng goedgekeurd. Notaris Wil- fcens werd ais commissaris herkozen, ter wijl het dividend werd vastgesteld op 5 pet. In de heden te Haarlem gehouden Al- g mesne Vergadering van do Nederland- sehe Maatschappij tot het Verrichten van Mijnbouwkundige Werken zijn de balans en de winst- en verliesrekening over 1920 goedgekeurd en is een dividend van 9 pOt. op de aandeelen, zoomede een uitkee- ring van f 27.18 per afgestempeld winst bewijs vastgesteld. De aan de beurt van aftreding zijnde Commissaris, de Heer G. P. J. Beccari, Werd als zoodanig herkozen. Ben der aandeelhouders vraagt den di recteur, af hij wellicht bereid is eenige tnededeelingen te doen betreffende den stand van zaken bij de Petroleum-Maat- sehappij „Orion", waarbij de maatschap pij, blijkens haai' verslag geïnteresseerd ia. De directeur, de Heer Koeter, heeft Jaartcgan geen bezwaar. De Orion is den moeilijken tijd door de oorlogsmisère ontstaan, vrijwel te boven gekomen, zoodat spr. de toekomst inet vertrouwen tegemoet gaat. Indien •uim vier jaar geleden het bedrijf der maatschappij niet moedwillig was vernield, zou zij zeker al reeds de laatste jaren ruime dividenden hebben kunnen uit- eeren. Maar de onderneming moest op nieuw worden opgebouwd en dit is voor een groot deel uit de winst geschied. De raffinaderij, de smcerpicfabriek en de voorn aan-».'e exploitaties zijn na de re constructie weder in vollen gang. De politieke toestand in Rumenia is goed, zoodat zelfs den laatsten tijd in de cou ranten de geregelde tendentieuze tele grammen over het bolsjewistisch gevaar en de samentrekking van bolsjewistische legors aan dc grens van Bessarabië nog elechts sporadisch voorkomen. Het transportwezen was na den oorlog wanhopig in de war, maar ook hierin be gint verbetering te komen, zoodat de uit voer van producten dezen zomer zeker y.il worden uitgebreid- De uitvoerrechten zón aanmerkelijk verminderd en het is iT. et onmogelijk dat de Buroeensche regee- T:r.g het verkeerde en onbillijke van die belasting, welke geen verband houdt met do winsten en daardoor oneconomische werkt, spoedig zal inzien. De procedure voor de Runieenschc commissies welke thans zitting houdt, wordt verraagd door 1c vele appèlzaken. Aan het Foreign Office te Londen heeft «"reker van bovoegdo zijde de onomwon den verzekering ontvangen, dat de En- gelsche regeering de garantie, welke zij len aanzien van do schadevergoeding op zich heeft genomen, zal gestand doen. iWat de quaestie van het dividend betreft, spreker kan zich moeilijk uitlaten over de resultaten van een boekjaar dat eerst over een maand ten einde loopt. Wel wil hij zeggen, dat er z.i. voor pessimisme yren aanleiding bestaat. Een abonné schrijft ons: Enkele maanden geleden is er onder ie „Damiaatjes" geklaagd over den slechten (ocstand op de Zomervaart. Thans zal die toestand verbeterd wor den. B. cn \V. hebban aangevraagd een post van f 15.000, voor de be strating aan de Zomervaart tot Kruis- tochlsü'aat. Als men nu eens langs de Zomer vaart wandelt, zal men daar reeds het begin zien van wat men daar van plan is. Ruim een week is men be zig den grintweg, uit te kloven om zoodoende de afgeronde vlakte tot weg te maken. Een paar mannen kruien %et puin in een schuit, om het daar na te vervoeren. Maar zou het geen overweging Waard zijn, dat puin nuttig ic ge bruiken, door bijv. daar een aanvang te maken, met demping van de vuile uitgedroogde moddersloot en grootc kuilen, weg te maken die daar zijn. Als wij ons niet vergissen, zou dat de weg zijn. Dan is er een ergernis minder. In de laatste droge dagen hing er op de Zomervaart een zeer onaangename lucht, die niet bevor derlijk is aan de bestrijding van al, wat de gezondheid schaadt. Een nieuw kabelhuis. Heden is men van gemeentewege be gonnen met don bouw van een reusachtig groot gemetseld eloctrisch kabelhuis op den boel: van den Wagenweg en Dreef, dat een hoogte zal krijgen van 5 M. Deze kolossale transformator is noodig voor de levering van electriciteit buiten de gemeente. De sergeant-majoor instructeur J. Schenkel en dc sergeant van der Pol, van het 10e Regiment Infanterie, wo-rden met ingang van 6 Juni a.s., werkzaam gesteld ibij de Inspectie der Directe Belastingen te Haarlem. Medegedeeld dioor het Kon. Ned. Met. Instituut te De BildiL Naar waarnemingen verricht in den morgen vain 31 Meti 1921. Hoogste barometerstand 765,9 te Wesby Laagste barometerstand 739,4 Lerwictk. Verwachting vain den avond van 31 Mei tot den vaomd van 1 Jura. Aanvankelijk maitóge, later afnemende Zuddwcstel. tot westelijke wind, zvvaartvowodkt, met kans op regenbuien, later opklaren.'1 iefts zach ter overdag. o De Beurs opende heden onveranderd. Staatsfondsen. 5% Nederland 90, 6 pet. In die 94. Culturen. Koloniale Bank 177, Indi sche Bank 170, Vorstenlanden 152, H.V.A. 414. Industrieele waarden. Insulinde olie 45. Oliewaarden. Koninklijke 509, Con sols 217, Orion 47. Tabakken. Amsterdam Deli 56, Be- soeki 112^, Rotterdam Deli 182, Medan 341. Rubbers. Amsterdam Rubber 96, De li Batavia 76, Nederl. Rubber 50, Rott. Tapanoeli 56. Scheepvaart waarden. Holl. Am. Lijn 22'A, Holl. Boot 94, Kon. Holl. Lloyd 71, Japanlijn 142, Paketvaart 127, Scheepvaart Unie 158, arine 17. Amerikaansche waarden, Hide and Leather 61, Steel 95, Smelting 50, Ana conda 92; Cigar 68; Atchison Topeka 92; Voting Rails 24; Denver 2; Southern Pa cific 90Union Pacific 137. SPOORWEGONGEVAL. ALMELO, 31 Mei. Maandagavond zijn van den trein van Almelo naar Oldenzaal bij de gem. Dijkerboek 2 wagons gede railleerd. De wagons kwamen dwars over de rrails te staan. Een juist aankomende goederentrein ui! de richting CWdenzaal kon bijtijds worden gewaarschuwd, waar door een ernstig ongeluk is voorkomen. Persoonlijke ongelukken zijn niet voor gekomen. Men meldt ons nader uit Hollen: Van den personentrein welke 's avonds te 8.21 u. uit de richting Deventer arriveert, ont spoorden Maandagavond vlak bij 't sta- t on Dijkeihoek de beide achterste rijtui gen. In t -n dezer zaten 10 passagiers, waaronder enkele dames. Allen slaagden er in ongedeerd uit het rijtuig te komen. De wagons liepen in den grond nadat de rails waren verbogen, en de dwarsliggers als bet ware waren doorgeknepen. Er zijn geen persoonlijke ongelukken voorge komen, hetgeen te danken is aan de kleine snelheid waarmede de trein reed. Hedennacht is een trein met hulpperso neel uil de richting Apeldoorn en even eens uit de richting 4lme3o naar Dijker- hoek vertrokken. Vanmorgen was de fijn weer vrij. f 1000: 18732 12509 400: 5121 14838 17109 19892 20933 21459. 200: 2615 17864 19990 21005. 100: 255 416 2692 5958 6446 6562 CS74 9218 9358 10549 126&9 15354 17053 17130 21524 22235 Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt a.s. Woensdag 1 Juni, des namiddags half 7 uur in openbare verga dering bijeen. Zaterdagavond zijn bij eenige bloe mistfirma's alhier, door baldadigen, de rui ten ingeworpen en wel hij de heeren W. en K. Men vermoedt dat dit een wraakne ming is, in verband met oen patroonsbe- sluit op vakvereenigingsterrein genomen, voor de losse arbeiders. Eenige personen, op wie de verdenking van deze baldadig heid rust, zijn door de politie in voorar rest gestel IJsclub „De Liede". Vrijdagavond vergaderde alhier de IJsclub uit deze gemeente. Aanwezig waren 29 leden. De voorzitter heette hen welkom. De notulen van den secretaris werden goedgekeurd en uit do rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat er een saldo van ongeveer f 100.was. De boeken werden in orde bevonden en den penningmeester dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De bestuursverkiezing handhaafde den voorzitter met een meer derheid van 25 stemmen. Tot 2de pen ningmeester werd gekozen de heer J. v. d. Peet en tot den len Secretaris de heer Veenstra. De voorzitter dankte den gewezen se cretaris. voor zijn vete. „ark., dat hij steeds voor de vêreeniging gedaan had en wenschte hem succes in zijn nieuwe werkkring. Met een hartelijk applaus sloot de vergadering zich bij de woor den van den voorzitter aan. De rond vraag bracht eenige wijzigingen in de administratie. Voortaan zal de contribu tie ineens betaald worden en zal in elk huisgezin slechts één convocatie ge bracht worden. Na nog eenige discussie over de jaar- lijkscke feestelijke bijeenkomst werd de vergadering gesloten. Gemeenteraad. De raad vergadert Dinsdag 31 Mei 1921 voormiddags 9Vz u. Agenda: 1. Ingekomen stukken en medolrelingrn. 2. Wijziging uitbreidings plan Halfweg. 3. Ruiling van grond met het R.-K. kerkbestuur te Halfweg. 4. Wij ziging reglement Burgerlijk Armbestuur 5a. Adres afd. Haarlemmermeer v. d. Algem. Ned. Geheelonthoudersbond tot invoering van een tapverbod. b. Adres van J. H. van Andel en P. Kroon, tegen invoering tapverbod. c. Adres v. h. be stuur v. d. Bond van Ned. Brouwerijen, idem met pracadvies van Burgemeester en Wethouders. 6. Voorstel van Burge meester en Wethouders tot vaststelling een er verordening op de tapperijen en logementen in deze gemeente. 7. Intrek king vergunning aan J. J. F. Evers tot gebruik van gemeente-terrein voor openluchtspelen. 8. Vaststelling verorde ning op de keuring van waren in deze gemeente. 9. Goedkeuring reglement Vrij willig Brandweerkorps te Halfweg en voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verleenen eener subsidie ad f 100 voor 1921. 10 Adres der Vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Haarlem om subsidie. 11. Benoeming commissie tot opmaking kohier Hoofd. Omslag 1921 tot 1922. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot instelling van ouder- commissiën. 13. Ontslag-aanvrage mej. M. Tjebbes als vakonderwijzeres in de nut tige handwerken aan de O. L. school te Spaainwoude. 14. Verzoek Commandant Landstormkorps vergunning gebruik lo kalen O. L. school Halfweg voor oefe ningen. 15. Vaststelling kohieren van schoolgelden le kwartaal 1921 en Her- halingsonderwijs 4e kwartaal 1920. 16. Reclames Hoofd. Omslag. 1 Jubileum J. Fije. Vrijdag her dacht de heer J. Fije den dag, waar op hij voor 50 jaar bij de firma v. d. Eist in dienst trad. Reeds vroeg in den morgen werd dc jubilaris in zijn met groen en bloemen versierde wo ning door de vrienden en buien geluk- gewenscht, maar het glanspunt van den dag moest nog komen, en wel tegen den middcg toen de burgemees ter dezen kloeken man kwam eompli- menteeren en liem met een vriende lijke toespraak, namens H. M. de Ko ningin, de bronzen medaille van de Huisorde van Oranje Nassau op dc borst spelde. Zeer onder den indruk dankte de heer Fije voor deze bijzon dere onderscheiding, waarna ook zijn patroon, de heer H. v. d Eist, hem hartelijk toesprak, met den wensch, dat Fije nog vele jaren bij hem werk zaam zou mogen zijn; hierna overhan digde deze hem een enveloppe met inhoud. Veel zouden we nog kunnen schrij ven over de talrijke wenschen die geuit zijn, doch dat zou te veel plaats in beslag nemen, alleen zij hier nog vernield, dat ook de ambachtsvrouwe met hare dochter door hare tegen woordigheid van hare belangstelling blijk gaven en werd de dag verdei- in feestelijke slemniing doorgebracht. Een serenade door het fanfarekorps zou den "feestdag nog besluiten, doch door afwezigheid van enkele leden kon dat helaas niet plaats hebben. ,,De Harlenkamp". Naar wij ver nemen zal de buitenplaats „De Har- tenkamp" eerstdaags publiek worden verkocht. Burgerlijke stand. Geboren: d. v. A. J. M. Mulder Kampier. Ondertrouwd: J. J. Hoeker en 0. J. M. Hoogcstein. Rectificatie. In ons nummer van Za terdag j.l. werd bericht dat er een ency- clieluneeting alhier gehouden zou worden op Zondag 25 Mei. Dat was een abuis, eerst Zondag, dus op 5 Juni a.s. zal dit gebeuren plaats vinden. Vóór dien datum zullen wij eenige nadere details voor be langstellenden uit heel Kennemerltmd aan de hand doen. Gastoevoer. Er zijn ingezetenen, die over den onregelmatigen gasttoevoer kla gen. Wij hebben om inlichtingen tot de directie der gastfabriek gewend, die zeide, dat het tekort op sommige uren te wijen was aan den drukken aanbouw van wo ningen, waardoor de behoefte aan gas steeds grooter wordt, terwijl als geleiding nog steeds een drieduimsbuis dienst doet. Voorstellen worden thans bij den raad aanhanging gemaakt om die buis in de zeestraat en de Groene Laan te vervangen door een zesduimsleiding. Omdat voor vele parochianen den len Juni de werktijd te zes uur begint zal a.s. Vrijdag, den feestdag van het H. Hart, 's morgens ook om 5 uur de H. Communie worden uitgereikt. Verder om half 7, 7 uur enz. Wij hopen dat allen dien dag zullen communiceeren. Gevonden voorwerpen. Terug te- bekomen bij: Viehof, EindenliouLstraat 9, een leesboek; Saarloos, Glipperweg 119, een glacé handschoen; A. Schou ten, Heerenweg 161, een potlood; A. Beertliuizen, GliDDerwee 50, een oost- Gij maakt U bezorgd over Uw jongen, een zwakkelijk ventje, dat al te bedaard, al te zoet isover Uw dochtertje, een stil schepseltje, bleekjes, met een zwak stemmetje en nerveuse vingertjes.... De kinderen zijn toch nooit eigenlijk ziek. Misschien wat zwak, wat moe en overspannen„Flink voeden en flink laten spelen, mevrouw," oordeelde de dokter. Flink voeden en flink laten spelen.... maar de jongen kan zoo weinig eten, hel meisje heeft de grootste moeite om iels naar binnen te krijgen en de school en het huiswerk laten brjna geen tijd om te spelen. Ja, 's zomers in de vacantie knap pen ze altijd op, ook de eetlust wordt weder beter, maar nauwelijks zijn ze weer een dag of veertien op school of hef oude liedje begint weer. Of er wat tegen te doen is? Zeker, mevrouw:- Snnatogen geven. Geregeld af en toen oen paar weken achtereen. In de melk, in de chocolade of onder het eten een paar maai per dag een paar lepels Sanatogen. Vraagt U maar eens een brochure aan bij het Generaal Agentschap, A'dam, Ruyschstraat 30. duif; D. Pronk, Heerenweg 103, een Engelsche sleutel; Bureau van Politie, Boekenrodeslraat 9, een huissleutel cn een ceintuur. De heer Blom heeft het voornemen in de volgende raadszitting de volgende vra gen te stellen: le. In de raadsvergadering van 5 Fe bruari 1920 is aan B. en W. een crediet verleend van f 42500 voor de stichting eener waterstofgasfabriek, onderverdeeld als volgt: watergas-installatie f 34700, ge bouw 6000, gas-, water- en stoomgelei- dingen f 800, onvoorzien f 1000. Totaal 42500. Hebben B. en W. op de uitvoering van dit raadsbesluit eenig toezicht gehouden? 2e. Indien de vraag sub le bevestigend wordt beantwoord, hoe komt het dan, dat op de balans en verliesrekening en winst- uitkeering van het bedrijf .gemeentewer ken" dienstjaar 1920 een post staat: Ont vangsten voor werkzaamheden verricht voor de gemeente: Bouw Watergasfabriek f 20893.54, waaruit blijkt dat het onder deel der begrooting met f 14893.54 is overschreden? 3e. Waarom neemt het bedrijf .gemeen tewerken" voor den bouw der watergas fabriek van het bedrijf „gemeentegasfa- briok" eeri winst van f 2725.24, immers in de balans voornoemd staat als werkelijke kosten van den bouw een bedrag van f 18168.30? 4e. Meenen B. en W. 'ook niet dat het stokpaardje „eigen beheer" zooals dit bij ons wordt bereden de oorzaak is van de schromelijke overschrijding der begrooting met ongeveer 250 pet.? 5e. Zijn B. en W. ook niet overtuigd dat bij openbare aanbesteding oogenblikkelijk was gezien het geflatteerde der cijfers in het rapport over den bouw eener watergas- faliriek en dat de Raad, zoo noodig, op de beslissing had kunnen terugkomen? 6e. Zijn B. en W. voornemens het enor me zonder eenig raadsbesluit reeds betaal de bedrag voor eigen rekening te nemen, of mag de Raad volgens het oude reoept later wel vernemen met hoeveel dc be grooting is overschreden en daarna de credieten zoetsappig goedkeuren? En de volgende vraag: Krachtens welk recht zijn B. en W. begonnen met in „eigen beheer" uit te voeren de werken waarvoor in de raads vergadering van 5 Februari 1921 enkel be sloten is aan H. M. de Koningin voorschot ten le vragen tol bedragen van respect. f 716.506.50 en 34800 cn waaromtrent in den Raad verder niets is besloten? Maandagmiddag half 1 had onder zeer gvoole belangstelling de plechtige en diep ontroerende Ier aarde bestel ling plaals van mevrouw J. C. Olree Legemateu, die Vrijdag op zoo nood lottige wijze om 'net teven is geko men. Aan de groeve waren aanwezig alle dames en heeren van het onder wijzend personeel, Dr. Varenkamptj alsmede den heer Jb. Seagveld, wet houder der gemeente. Nadat de kist, door verscheidene bloemstukken ge dekt, in de groeve was neergelaten, trad Ds. Posthumus Meijes naar vo ren, om een enkel woord van deelne ming tot de familieleden te richten. Vervolgens nam de heer de Jong, hoofdonderwijzer, het woord, die na mens collega's en vrienden den diep bedroefden echtgeuoot ongeveer als volgt toesprak: In de ure van smart voelen wij, hoe nauw wij tot elkaar slaan en hoe wij elkander noodig hebben ten allen tijde. Diep geschokt waren wij allen, j.l.Vrijdagavond, toen wij kennis kregen van het droevige ongeluk, hehvelk u zoo plotseling heeft getroffen. Wij wilden dan ook allen uwe vrouw de laalste eer bewij zen. Moge God u troosten en ster ken. Daar de heer Olree niet in staat was te bedanken voor de betoonde be langstelling, werd dit door den heer de Jong gedaan. Diep onder den in druk en medevoelend met de zwaar beproefde familie, verlieten allen den doodenakker. Men meldt ons, dat de chauffeur, die de auto reed, waarmede mevr. Olree op zoo noodlottige wijze om het leven kwam, geen schuld treft. Hij heeft alles gedaan, wat in zijn ver mogen was, om het ongeluk te voor komen. De remmen had hij zoo vast aangezet, dat de wielen niet meer draaiden, doch hij kon niet verlnncte- GROOTE VOORRAAD ZIE DE ETALAGE BIJ BARTELJOR1SSTRAAT No. 27 Trokking van 975 nummers ten Ikeretaan van Notaris A. G. MULlE» 99 183 239 80 460 Maandag 30 Mei 192L u 1000 12440 15624 19028 4C0 8518 17503 20C28 200 2683 3559 5400 7583 102*8 13247 17990 100 417 3945 6997 «£98 7638 17461 16077 17148 17443 I89S3 VrH%tn van 90. telgen ge«t ren, dat de achterwielen schuivend over het hoofd der ongziukkigc gin- Ssi gen, waardoor de schedel geheel ver- 757 pletterd werd. ®jj ZAANDAM. 4i Op de voordracht ter l-oucMwing van een leeraar in de Ned. Tsal aan ia 5e H. 1099 B. S. met 3-jarigan cursus bomt als ntan- ,2i^ mer 1 voor de heer O. Apeldoorn, hoofd 1327 der Mulo-school en leeraar aan de Rijks- '534 normaallessen en aan den Handelsavond- cursus, alhier. ,6^ 1720 Voor den Inhoud dezer rubriek etelt Redactie zich niet aansprakelijk. 225? - 2281 DIERENBESCHERMING! g Een gruwelijk staaltje van anti-dierenbe- scherming gebeurde Zaterdagmorgen in 2 den tuin van het Diaconiehuis de- Ned. Herv. Gemeente alhier. Op bevel van den huisvader van dat gesticht werd een poes, die jongen verwachtte, eerst gelokt met een schoteltje melk en daarna ten aanschouwe der verpleegden opgehangen. Toen het nog niet dood was, werd het arme dier met den kop tegen de muur geslagen. Ook schijnt het voorgekomen te zijn, dat jonge poesjes levend werden begraven. Het is zeer noodzakelijk, dat dezen dierenbeul die handelingen worden afgeleerd. EEN DIERENVRIEND. Naschrift. Wij hebben hieromtrent inlichtingen ingewonnen bij den buis- vader. Deze deelde ons mede, dat hij ver ordend had, dat een kat, waarvan men last ondervond, doodgemaakt moest worden, doch juist in het vroege mor genuur, opdat niemand het zien zou. Het betrof een kat, welke haar jongen had doodgebeten. Het beest is opge hangen geworden, doch of het met melk gelokt was geworden, kon de directeur niet zeggen. Daar hij ook niet bij het dood en was geweest, kon hij ook niet meedeelen, of het dier, '°07 toen het nog niet lieelemaal dood was, tegen den muur geslagen is. Sommi gen meenen van wel, anderen weer. dat dit niet liet geval is. De huisvader gaf echter toe, dat hij beter ^gedaan zou hebben, indien hij de kat aan de asphyxiatjehuffch ting had laten afmaken. Over het laatste gedeelte van de klacht, gaf de huisvader de volgende verklaring: Hel vorige jaar hebben zusters van hel Diaconiehuis enkele jonge poesjes eerst in een emmer water trachten te verdrinken. Toen de diertjes half dood waren, hebben de zusters ze uit het water gehaald en in het as:tihok geworpen. Een jongen heeft mijn vrouw daarop opmerkzaam gemaakt en deze heeft de poesjes, om dat ze toch reeds half dood waren, verder laten verdrinken. Ook hebben de zusters nog een poes, die reeds drie dagen lag te sterven, met lysol besmeerd. S3 7» 9: .92 96 32 47 '.e 7i 77 ,4.3 1-4 77 17 «tl3 55 :2.7 42 73 03*2 99 702 15 18 45 72 yj 805 26 33 52 53 56 65 77 924 27 61 84 40 96 1114 25 52 1236 37 46 65 72 86 94 1301 1403 15 40 63 77 80 89 1531 51 60 63 1608 13 31 35 63 70 1737 51 95 1807 1907 21 40 99 2032 2409 64 '2789 2827 65 2997 3149 70 3258 68 3305 76 3481 3586 3654 3S03 4081 93 99 4183 4305 40 4516 77 4639 46 4718 42 50 4905 63 5014 86 96 49 92 2217 21 26 79 ??52 2101 35 42 47 50 53 85 2503 72 to I-COS 3:i 2722 28 67 72 2815 2903 'J 14 16 3035 51 73 81 98 3136 44 68 84 3281 3324 46 52 64 72 93 3485 3531 46 9.1 95 3807 58 87 97 99 3737 39 3821 85 3900 66 4063 65 83 94 4158 92 4224 35 37 75 87 4321 51 64 65 4468 78 4520 23 65 95 4603 17 24 5120 82 10469 12781 91 55 7479 10589 49 5278 7556 10660 13000 5313 7627 10762 87 19 7711 74 13176 75 48 79 13218 6173 96 13360 16 8273 10853 76 66 96 10-378 13567 91 8562 11277 13687 5561 8784 11455 13760 5753 8852 86 91 5923 69 11533 14038 26 9043 76 S6 6061 55 87 14100 67 9129 11623 14434 88 51 38 14517 6197 9237 49 52 6247 9428 76 85 66 9541 11703 14674 6405 09 11842 14727 6550 9607 11955 14917 6610 47 12084 36 33 9721 12119 59 37 76 68 15098 6806 9930 12218 15143 78 47 12401 44 83 ÏOOCO 20 68 6918 10103 57 74 60 13 79 15232 81 10311 96 75 7294 55 12511 15376 7324 85 loter «1 12627 loibaar. 15528 20 7306 48 65 41 72 53 12865 65 84 99 12936 86 7489 9900 65 4713 99 15 13045 15 7588 25 54 44 7617 23 13160 49 73 S3 80 62 7713 IOC. 83 78 95 t 2 85 49(1 7831 89 6068 36 1U13j 13211 5115 55 52 26 49 7S00 10370 92 74 17 77 13307 64 24 10480 35 8d 39 83 44 5223 74 £9 51 31 >4 10519 51 C2 - J 22 13400 53: '1 78 3 -9 -.i 8ö 55 f-. 50 S3 5401 61 10614 13521 49 £330 43 23 1520 52 48 43 25 85 70 13631 92 6412 90 41 5700 30 96 81 12 33 10706 13725 19 38 84 35 30 39 10872 46 70 61 10973 95 73 78 75 97 77 88 94 98 79 8520 11059 13828 5803 2b 61 40 17 33 68 55 21 77 89 69 5902 8622 93 95 27 99 13925 35 57 11109 42 57 8746 26 14017 68 6010 57 45 22 70 85 59 18 87 11252 72 70 8805 11330 14154 72 8 33 14211 6107 8907 37 25 8 30 48 14306 44 33 11418 72 46 36 24 91 co®6 55 11536 13423 6115 98 44 93 35 9008 11648 14503 6335 41 11850 45 42 40 89 74 6438 71 12027 14608 41 89 32 35 52 9128 65 84 59 48 76 98 74 12130 14744 65oo 87 31 14808 9202 74 50 66öö 34 12231 81 61 64 38 14521 „83 9303 52 2b 6707 14 84 57 „74 6824 30 35 89 12332 62 75 32 41 34 92 56 84 96 15004 6947 86 12403 29 58 9413 51 86 65 18 91 15147 1»05 74 94 15208 83 12512 11 14 9513 78 35 72 50 12635 57 79 74 47 98 96 9686 55 15348 73 61 63 7203 80 86 15471 23 9768 92 15565 38 90 93 69 74 9812 12709 77 81 34 31 15664 97 38 33 67 85 88 87 12913 15741 18422 49 45 84 76 890 95 1900 18584 45 19637 013 80 1552 60 1698 19101 ►715 77 011 19223 '018 19430 69 24 '167 83 '217 19711 98 38 r662 54 te 20263 98 20375 736 86 66 20169 rS03 20566 6 20618 1952 20787 94 20906 Q65 52 £311 SI 44 75 70 18560 83 18639 >739 53 65 62 67 18705 94 7 >824 47 42 18807 63 98 75 18922 >947 23 93 68 >033 81 65 87 72 19113 82 22 94 3T WJ 46 15 19415 >315 47 21 84 195; 96 »to21 >522 19712 41 86 50 18617, 92 26 >624 83 75 96: 90 19940 97 36 1701 96 30 20087 40 20171 69 76 96 84 öll 93; >915 20209 26 19 33 67 94 20315 98 42 1024 204)4, U:-9 88 62 93, 64 20539 65 65 82 20648 '229 67' 35 71; 96 20729: 7307 61 25 70' 43 20806: 80 50 '410 60; 62 601 fêoo 691 34 2091*! 73 40 81 92 '638 97 43 56 "46 'tot 23 26 28 'tea 25 44 „48 6 13 S2 12)7 21 85 SIJMEN. Mijnheer de Redacteur! Vorige 11)»: stood 13762 tp-> ito.- vervalt; 11637 met f 90- ti.*. 11667 met f 90.-; 171. met f 90,- ras, 17968 met 1901 K062ra.*. £072; 8160 ra.r. 6 5": 8170m.*.£179; 9012 m.r. 9032: u TO- Ct 1 7079 m.t. 9C77: 9109 m.«. 9i£f; 11378 -ra s, 1.1368; >15t7 roV a. en W. van Schoten stellen den Raad isöS; 20381 ontLre.-k>; i« o ;«-••• dezer gemeente voor een verordening vast v no-"="trs 3 te stellen, bepalende den vacantië-toe- slag voor personen ,in dienst van deze gemeente te stellen op 3°/o van het loon. Dit wil dus zeggen dat B. en W. den Raad voorstellen ieder Schotonsch ge meente-employé een meer of minder groo- te fooi uit de welgevulde gemeente'ijkte-' schatkist te doen uitbetalen om hen in staat te stellen den vacantie-tijd zoo prettig mogelijk te kunnen doorbrengen. Tevens stellen B. en W. voor deril vacantietijd te bepalen voor hoofdamb tenaren en ambtenaren op 24werkdagen dus 4 weken voor beambten op 21 werkdagen dus «S]/=. week voor werklieden op 18 werkdagen dus 3 weken. Wanneer men nu weet dat de arbeid van al deze menschen een zeer zware is, komt die vacantie-tijd hun ook wel toe eigenlijk is ze nog te kort; te meer daar er verscheidene onder hsn zijn, die een dubbele betrekking ver vuilen met als gevolg een dubbel salaris. Bovenstaand voorstel wordt dan ook door alle Schotensche belasting-betalen- den ten zeerste toegejuicht, alleen aoudfen wij B. en W. nag willen verzoeken „vrije reiskosten le of 2e klas naar het buiten land" aan het voorstel toe te willen voegen. i Vriendelijk groetend, SIJMEN BETAAL. Schoten, Mei 1921. HET SCHRIJVEN VAN HET DOOR LUCHTIG EPISCOPAAT. Gisterenavond bij onze thuiskomst, namen wij kennis van hel schrijven van het Doorluchtig Episcopaat, ge richt aan den Algemeenen Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Nederland. Laten wij er clii*ect aan toevoegen, het was ons uit het hart gegrepen. Immers, de aard onzer werkzaam heden brengt mede, dat wij 600 plaat sen in Nederland bezoeken, en veel in aanraking komen met voormannen on poKtiek- en vakvereenigingsterrein. Wat wij hier en daar hoorden, deed ons menigmaal de vraagstellen, of dat nu de wegen waren, die gevolgd of bewandeld moesten worden, om tot een Maatschappij te geraken, die ge heid, gejunda m en fee rdgebouwd moest rijn op Christe'ijken grondslag. Neen, dat wilde er bij ons niet in. En tochhoe meer men een rnee- ning hoort verkondigen, des te eerder men geneigd is er aan te gaan go loovcn, ja zelfs er enthousiast voor te worden, en ten stotte mede gaat werken, die tneening te verbreiden. Zoo hebben wij personen ontmoet, die vóór een jaar, zelfs een half jaar geleden nog niets voor een samen werking met de Soc.-Deniocraten ge voelden, thans juist het meeste hei' daarvan verwacli ten Het Doorluchtig Episcopaat, weJ wetende, wat er in de hoofden en har ten van sommigen omgaat, komt than» met een schrijven, waarin op een be sliste wijze, deze samenwerking wordS afgeketu-d. Helder en duidelijker kon het niet gezegd worden. Laten wij liet Doorluchtig Episco paal dankbaar zijn voor dit Herderlijk schrijven. Laten wij, al wanen onze bedoelin gen nog zoo goed, ons houden aan de vaderlijke vermaningen, de waar schuwingen, aan de bevelen van onze Bisschoppen. Doen wij dat, dan hebben wij zeker heid op het goede pad te blijven, dan hebben wij zekerheid dat onze begin selen n:et in gedrang zullen komen, en wij ten slotte in waarheid onaf krachten aanwenden aan den opbouvt van een Christelijke Maatschappij MANUS BURGER-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2