„DE KROON" - - 12-13-14 Kleine Houtstraat RECLAMEDAGEN vanaf Vrijdagmiddag a.s. Korte Berichten Kandel en Nijverheid LEGER EN VLOOT landbouw en Visschonj. VRAGENBUS. verzoekt iedereen te wachten met hunne inkoopen tot onze Ziet dan onze Etalages. Spotprijzen Buitengewoon Lage Prijzen I Orde en Arbeid Kerk on School. 1 J" es 27 i: f I) 'I t: se J' "ÏZ UIT BOEK EN BLAD. i|! 'ewusten dag te Ylissingen te zijn {ewecst Het onderzoek wordt voort gezet, zegt het „Hbld." WAT TE DOEN BIJ ONGEVALLEN DOOR ELECTRICITEIT 1 De Direcleur-Generaal van den Ar beid verzoekt opneming van het vol gende: Opnieuw heeft de Arbeidsinspectie geconstateerd, dat een door een elec- trischen stroom bewusteloos gewor den arbeider is overleden, terwijl het aiet buitengesloten is te achten, dat! bij onmiddellijke toepassing vau kunst matige ademhaling en hartmassage het leven behouden had kunnen worden. Een jeugdig hulpmonteur, werkzaam boven in een paal van een boven- grondsche hoogspamiingsleiding een zeer gevaarlijk werk, dat voor jeugdige personen krachtens de Ar beidswet verboden is, kwam in aan raking met stroomvoerende deelen en werd bewusteloos weggedragen. Hij w-erd neergelegd in het kantoor eener nabijzijnde fabriek.Was toen de kunst matige adenmhaling al of niet met hartmassage toegepast, zooals deze wrordt aangegeven op de wandkaar ten voor eerste hulp bij ongevallen, die in de fabrieken moeten zijn opge hangen en Zooals op de cursussen voor eerste hulp bij bedrijfsongeval len Ijehoort te worden gedoceerd, dan was kans op behoud niet uitgesloten geweest. De aanwezigen deden juist niet, wat in de eerste plaats noodig was en toen na verloop van 'n klein half uur een geneesheer kwam, die tersto-nd met kunstmatige ademhaling en hartmassage begon, was de kost bare tijd onbenut voorbijgegaan en bleef het pogen vruchteloos. Moge deze treurige gebeurtenis al len doordringen van het besetj dat ieder slachtoffer van een ongeval door eleclriciteil kans heeft op redding door onmiddellijke kunstmatige ademhaling en hartmassage op hem toe te passen. liet is onafwijsbare plicht, die be werkingen toe te passen, en vol te houden, totdat het bewustzijn terug keert, of een geneesheer den dood heeft geconstateerd of de behandeling ^verneemt. EEN GROOT SCHANDAAL. vVe lezen in de „Gooi- en Eemlander" onder het nieuws uit 's-Graveland: In November van het vorige jaar is ds. v. d. V. S., alhier, in het huwelijk ge treden met de dochter van den heer R., eveneens hier ter plaatse woonachtig. Benige weken voor het huwelijk ontving do heer R. eon gstypten brief uit Hil versum, onderteokend met den naam Jo hanna Berlage, waarin de heer R. werd gewaarschuwd zijn dochter niet in den echt te laten treden met ds. v. d. V. 8. H«t schrijven behelsde verder feiten, wel ke voor ds. v. d. V. S. zoor compromittee- rend waren en tevens een bedreiging dat op den huwelijksdag schandalen zonden Plaats vinden. Aanvankelijk werd van het Schrijven geen bijzondere nota genomen. Benige dagen later echter bereikte den boer R. opnieuw een getypte brief uit ïlilversnm, met dezelfde handteekening, Waarin werd gezegd, dat wanneer van bet schrijven geen notitie werd genomen, eon familielid van den heer R. met de feiten zou worden in kennis gesteld. In derdaad kwam eenige dagen later een familielid opdagen, die beweerde een Schrijven te hebben ontvangen, waarin Werd gewaarschuwd het huwelijk niet te (aten doorgaan, terwijl de compromittee- Vcnde feiten eveneens werden vermeld. De burgemeester werd toen van het ge val in kennis gesteld, terwijl men tevens flo Hilvorsumtohe recherche van deze briefschrijverij op de hoogte bracht. In onze gemeente begon de zaak spoedig ruchtbaar te worden, temeer daar dat familielid, onder z.g. geheimhouding aan Vele ingezetenen den ontvangen brief liet lezen. De familie R. en ds. v. d. S. stoor den zich niet aan de lasterlijke aantij gingen en het huwelijk werd voltrokken floor den gemeente-secretaris. De burgemeester kon geen licht in deze teak ontsteken, totdat de Hilversumsche recherche onlangs als hare meening te kennen gaf, dat de briefschrijver niet in fiilversum moest worden gezocht, maar »p het 's-Gravelandsche gemeentehuis. In lezo richting werd nu het onderzoek voortgezet en spoedig kwam men tot de Ontdekking, dat inderdaad de brieven wa ren getikt met do schrijfmachine van het femcontehuis. Verschillende afwijkingen 'an letters enz. kwamen ook op de be- vuste brieven voor, terwijl men bij een ladere bestudeering van de handteekening rf. de verrassende ontdekking kwam, dat leze veel overeenkomst had met het hand- chrift van een dar wethouders. De burgemeester heeft toen het secre tie- personeel aan een Echerp verhoor oderworpen en ten slotte bekende de {emeente-secretaris, dat hij op verzoek aandringen van een der wethouders de brieven had getypt. De gemeente-se cretaris zeide, geheel te goedertrouw te- hebben gehandeld. Die wethouder kende te Hilversum een juffrouw, die de fa milie R. wilde waarschuwen tegen ds. v. d. V.S maar zij kon zelf niet goed schrijven. De gemeente-secretaris geloofde en vertrouwde den wethouder ten volle on had ook al om de familie R. voor desillusies te vrijwaren, aan het verzoek van den wethouder voidaalfc Nu begreep do secretaris, dat hij zich in een leelijk wespennest had gestoken en dat hij wij zer gedaan had zich niet met de zaak in te laten. De burgemeester, die het zeer onpret tig vond, dat zulk een schandaal zich op het gemeentehuis had afgespeeld, liet on middellijk genoemden wethouder ontbie den. Deze wierp eerst de schuld verre van zich, maar toén bij boorde, dat de ge meente-secretaris een volledige bekente nis had afgelegd, was verdere ontkentenis overbodig. De wethouder zcide, dat alles wat hij ten nadeele van ds. v. d. V. S. had geschreven, louter verzinsels waren en dat hij had gelianteld uit wrok, omdat ds. v. d. V. S. hem eens onder het oog had gebracht, dat zijn eorepoet in de Geref. kerk niet vereonighaar was met de groote schulden, waaronder zijn zaak gebukt ging. De burgemeester gaf den wethouder in overweging, spoedig naar ds. v. d. V. 8. te gaan en vergiffenis te vragen. Werd deze zaak in handen van de Justitie gesteld, dan zou gevangenisstraf het gevolg zijn. De wethouder begaf zich naar ds. v. d. V. 8., die piedelijden had met diens gezin en dus beloofde, de justitie buiten de zaak te laten, als de lasteraar openlijk zijn laster zou herroepen, niet meer on der den firmanaam R. zaken zou doen en bedankte als wethouder der gemeente en lid van den raad. Aan deze drie voorwaarden heeft de schuldige voldaan. Aan den kerkeraad heeft hij geschreven nit wrok te hebben gehandeld en dat alles wat hij heeft ge schreven, pure lasser was. De firmanaam is veranderd en aan den gemeenteraad ie het volgende schrijven gericht- Aan den Gemeenteraad van 's-Graveland. Ondergeteekende,te 's-Grave land, belijdt, dat hij zoodanig in zonden viel voor God en de menschen, dat hij niet meer als vertegenwoordiger der ge meente in uw midden kan verkeeren, en dientengevolge met ingang van dato de zer, 19 Mei 1921, bedankt als wethouder en als lid van den Raad. Deze mededeeling heeft Vrijdagavond in de raadsvergadering heel wat beroering teweeg gebracht. De kerkeraad had ook het schrijven van den wethouder, aan dat oolloge go- rioht, ter kennisse van den raad gebracht. Ook een schrijven van den gemeente secretaris, gericht aan ds. v. -d. V. S., waarin de secretaris verklaart onbewust en te goeder trouw te hebben gehandeld, was de Vroedschap toegezonden met een schrijven van den GorefKerkeraad, dat hij met deze verklaring geen genoegen neemt. De Kerkeraad is er van overtuigd, dat de gemeente-secretaris niet onbewust heeft gehandeld en verzoekt den gemeen teraad, maatregelen te nemen, opdat der gelijke corruptie niet meer kan plaats vinden. De leden van den raad keurden una niem het gedrag van den gemeente-secre taris, die niet aanwezig was, af, doch over te nemen maatregelen werd alsnog niet gesproken. KERKDIEF GEPAKT. Dank zij de aanwijzingen van den ZJ.Z. heer Pastoor is te Vaals gearresteerd de 17-jarige W. uit Würselen, wegens het lich ten van drie offerblokken op klaarlichten dag in de parochiekerk te Vijlen. Op den kerkdief werden inbrekerswerk- tuigen gevonden, benevens een som van ruim 7 gulden aan klein geld, den inhoud van den offerblok. BEN BRANDKAST OPGEGRAVEN. In den nacht van 17 op 18 Januari 1919, werd in de kantoren der firma Frans van Oalker, Wijnhandel te Ginne- ken ingebroken. De brandkast, waarin zich de geheele boekhouding, een Btortingsquitantie a 15,000 gulden van een bankiersfirma te Breda plus een bedrag van circa f 57 bevond, werd gestolen. Van de dieven is nooit een spoor ontdekt. In deze zaak is nu licht gekomen, naar het „Dagbl. v. N. B." meedeelt. De kast is ongeopend teruggevonden, door toedoen van den beer K.,^reclassee- ringsambtenaar. Bij een van zijn ambte lijke bezoeken aan de gevangenis deelde een gevangene, wiens naam de heer K. natuurlijk niet zal noemen, mede, dat hij aanwijzingen kon geven omtrent bovengenoemde brandikasl De gevangene zou dat doen als hij er verder niet om zou worden vervolgd en op diens verzoek stelde de heer K. zich in verbinding met bet parket van den Officier van Justitie. Resulitaat is geweest, dat op aanduiding gen van don gevangene, (die in reclas- seoring komt, en een beter leven wil gaan beginnen) een onderzoek werd ingesteld achter Ypciaar, Gin nek en. ongeveer 300 meter achter de brug bij den weg naar Heusdenhout. Dit had Dinsdagmiddag te drie uur plaats onder leiding van den sub. off. van Justitie Mr. Gouvée. Na eenig zoeken kon de bewuste brandkast inderdaad wor den opgegraven. Zij bevond zich nog in uitstekenden staat, en was, daar de kruk naar boven was gekeerd alleen nog wat zwaarder geworden,, door het water dat er in was gedrongen. De inbrekers konden, toen zij de kast in hun bezit hadden, dit stevig Dekkers' fabrikaat niet open krijgen. In de bladen werd destijds vermeld, dat het bedrag, hetwelk zich in de kast bevond, niet noemenswaard was. De inbrekers hebben •daarop- hun pogingen om de kast te openen gestaakt, en zich van hot corpus delicti ontdaan door het op genoemde plaats onder den grond te stoppen. Brandstichter gearresteerd? Te Lies hout, bij Helmond, is een schaapherder, zekere v. L., gearresteerd. Hij wordt ernstig verdacht de heide- en boschbrand te hebben veroorzaakt, die in de vorige week zoo vreeselijk in de omgeving van St. Oedenrode, Son, enz. woedde. Aanvaring op het IJ. Op ontstond gisterenavond een aanvaring tus- echen het opgeladen tjalkschip „de I loop, schipper J. de Haan, en de Hoomsche boot. Zoowel de tjalk als de stoomboot bekwamen schade. De averij aan (lalk is echter het grootst. De kapitein der boot kreeg een snij wond in het gelaat. Er gebeurden verder geen persoonlijke ongelukken. Van den zolder gevallen. J-6 oort- huizen is een 74-jarige man van den zolder gevallen en dood opgenomen. Op heeterdaad. Te Winschoten is gisterenavond zekere R. K. op heeterdaad betrapt bij brandstichting in zijn gehuur de woning. Hij werd gevangen genomen. Een verpleegster door de Koningin aan gesteld. Te Gorlel (gem. Epe). is v«or rekening van de Kóningin, te*1 behoeve der gezinsverpleging, een verpleegster aan gesteld, die Dinsdag door haar persoonlijk is geïnstalleerd. Vogelnest in een brievenbus. Als een bijzonderheid vernemen we, dat in een brievenbus in de buurtschap Woold bij Winsterwijk, een koolmees heeft genesteld. Binnen enkele dagen zijn een 10-tal jonge meeizen te wachten. 7 blinde passagiers op één schip. Het van Java te IJmuiden aangekomen •-ngel- sche stoomschip Myrmidon, braaht niet minder dan 7 Engelsche blinde passagiers aan, die de politie aldaar voorloopig in bewaring heeft genomen. Daling der strooprijzen. De strooprij- zen zijn in Noordelijk Groningen gedaald van 45 per 1000 K.G. in 1920 tot 10 per 1000 K.G. thans. De Nederlandsche Nijverheid. Door een Comité van actie, is aan de Neder landsche industrieelen een circulaire ter teekening gezonden, waaraan bet volgen de is ontleend: Steeds meer nijpt de geweldige indus- trieele malaise. Steeds meer wordt de Ne derlandsche Nijverheid bedreigd door de ongezonde buitenlandsche concurrentie. Steeds meer ook dringt de noodzakelijk heid, om door een krachtige actie van al le industrieelen ervoor te waken, dat de Nederlandsche Nijverheid in deze crisis tijden niet ten gronde gaat. Eenige takken van industrie hebben het initiatief genomen om door een eens gezind optreden Regeering en Volksverte genwoordiging er toe te brengen, te zor gen dat de belangen van het geheele Ne derlandsche volk in deze crisis niet al te zeer in het nauw worden gebracht en dat de Nederlandsche Nijverheid niet te gehavend en onmachtig daaruit te voor schijn komt. De moordende concurrentie, waarmee het buitenland ons bedreigt, rechtvaardigt het toch zeker, dat de Ne derlandsche regeering haar passieve hou ding late varen, opdat de Nederlandsche industrie in de eerste plaats daarvan niet het slachtoffer worde. Daartoe is natuurlijk allereerst noodig een zeer krachtig actief optreden van de Nederlandsche industrieelen zelf. Wij willen geen protectie, maar wij willen, dat het de Nederlandsche indus trie weer mogelijk zal worden gemaakt, om met het buitenland te kunnen con- cunceren en willen daarom, dat die con currentie weer op een gezonde basis wor de gebracht. Teneinde spoedig hiertoe te kunnen geraken, is noodig dat onverwijld demo gelijkheid in Nederland worde geopend, dat aan die industrieën, wier levensbelan gen door de abnormale omstandigheden worden bedreigd en die daarvoor in aan merking komen, steun worde verleend in den vorm van tijdelijke invoerbelemme- ring. Op dezen lijdelijk en steun hebben die industrieën een onafwijsbaar recht Laten de Nederlandsche Industrieelen de handen ineenslaan, om dit doet te be reiken. Zendt ons daarom onmiddellijk" uwe fee-1 tuiging van instemming met ons streven opdat door den krachügen drang uit de Nederlandsche industrie de oogen van volksvertegenwoordiging en regeering ge opend worden, en zij die maatregelen van •tijdelijke invoerbelemmering nemen, die voor het belang- van het geheede Neder landsche volk noodzakelijk zijn". Deze circulaire is namens het Comité van Actie onderteekend door Mr. M. L. Kan, secretaris, Reguliersgracht - 29, Am sterdam. DE CRISIS IN DE DIAMANTINDUSTRIE. Naar wij vernemen, hebben eenige leden van de Amsterdamsclie Juwe liers Vcroeniging zich. tot een com missie gevormd met het doel om bij het bestuur der A. J. aan te drin gen op opzegging van alle loopende overeenkomsten met den Alg. Ned. Diamantbewerkershond (A.N.D.B.). Deze commissie heeft Maandagmid dag met een groot aantal leden der A. J. V. vergaderd en daar is beslo ten zich inzake de plannen tot het be stuur der vereeniging te wenden. EEN SYMPATHIEK PLAN. Uil Amsterdam wordt hot volgende van zeer geachte zijde aan de „Maasb." ge schreven: „Na den dood van Dr. Cuypers, erkend in binnen- en buiienland als Nederlands grootsten bouwmeester, zal er wellicht gedacht worden aan het slichlen van een monument te zijner gedachtenis en de conventioneele idee van een borstbeeld of standbeeld komt misschien ter sprake. Wij zijn echter ovcriuigd, dat men den Emancipator der Nederlandsche Bouwkunst overeenkomstig dr. Cuypers' groote bescheidenheid en liefde voor zijn gevierde scheppingen, meer en beter zou eeren door het afbouwen van het monu ment, dat hij grondvestte te Amsterdam: de St. VVillibrorduskerk aan den Amstel. Groolsch en schoon van conceptie, moet zij, zooals zij daar thans onvoltooid staat wanstaltig genoemd worden en zij zal zóó nimmer de gedachten van haar bouw meester vertolken Welk grootscher monument zou er nu gesticht kunnen worden, dan door de vol tooiing van dat bouwwerk, dat zoo ge heel de groote liefde had van zijn ma ker. Dr. Cuypers: Emancipator, Dr. Schaep- man: Emancipator, we zouden hier nog de namen van zooveten onzer gelukkig nog levende leiders en voorgangers kun nen noemen, allien bouwmeesters van de rechtsche regeermacht van dit tijdperk, welke tot groot heil strekte van geheel Nederland, welke hare belichaming, haar uiterlijk kenteeken zou vinden in de glo rieuze verheffing van de talrijke koepels en torens van Tuvpers' grootste Kerk gebouw in de Hoofdstad. Dit sympathieke plan verdient in wijder kring bekend gemaakt te worden. R.K. B EDttlIJFS'RA AD IN HET MEUBEL BEDRIJF. De R.-K. Bedrijf sanaad in het Meubelbe drijf vergaderde Dinsdag te Amsterdam ter behandeling van Gottecfof ooavtraol en publicatie van de hamdidiingen van den bedrijferaad. Omtrent liet eerste pumit wordt rnedege- dledid diat in de vergadering van de com missie van vertegenwoordligers der wertk- geversbaniden besloten is niet miader in te gaan op de voorstellen tot aanvulling en wijziging van het oude contract, voorge steld door de Algemeen Nederlandsche en Christelijke boniden, behoudens het geval, dait 80 pet. der werknemers er zidh tegen verklaart." Langdurige besprekingen volgen hier over, omdat blijkt, dat wederom door de andere werkgeversberaden teruggeko men wordt op oen vroeger genomen be sluit en wederom een voorwaarde wordt toegevoegd aan een voorstel van de R.-K. Fractie, die zooveel reeds van haar oor spronkelijke voiorsteMien heeft teruggeno men, terwMJe van het behoud van de sa menwerking. Besloten werd eens? de m eening van de leden van den R. K. Wcdkgevershond over deze 'kwestie te hooren, alvorens een be- «flissimg te nemen over hetgeen in het onderhavige geval zal worden gedaan. Aangaande de pubKeatóe van de hande lingen van den R. K. Bedrijfsraad' in het Meubelbedrijf word't besloten na efiike vergadering een kort communiqué aan de pers te zenden, terwijl bovendien over de houding in de actie voor het nieuwe con tract aangenomen, een uitvoerig verslag zal worden gepubliceerd. De Legercommissie. Op rijn verzoek is aan jhr. mr. D. J. de Geer, lid van de Tweedo Kamer en burgemeester van Arn hem, eervol ontslag verleend als lid van de Legercommissie en ia benoemd tot lidiM y J DGE ESTK en voorzitter dier commissie prof. mr. H dr. A. A. H. Struycken, lid van den Raad Trekking van 975 nummers ten van State, en tot lid de heer bi. R. overstaan van Notaris A. G. MULlr Snoeck Henkemans, lid der Tweedo Donderdag 2 Juni 1921. I hn vu, 25000 6S7 10000 7009 1500 4199 1 1000 2619 2365 2179 Kamer. i Eikenschors. Men schrijft uit Bar- neveld: Voor het eerst sedert eeuwen is hier dit voorjaar geen eikenhout goschild. De re den hiervan is: de te verwaohten lage echorsprijien en de hooge arbeidsloonen. Verwacht wordt, dat de schors hoog stens f 40 per voer (816 K.G.) zal gelden. DE NIEUWE PROVING tl At DER PATERS JEZUÏETEN. De HoogEerw. Pater Mr. Dr. Ch. Raay- makers S.J., Rector van het St. Ignatius- College te Amsterdam, die tot provinciaal der Ned. provincie der Paters Jezuïeten is benoemd, werd geboren te Roosendaal (N.-B.) op 22 Dec. 1871. Aan het St. Willi- brorduscollege der Jezuïeten te Katwijk a. d. Rijn sondeerde hij de humaniora, waarna hij te Amsterdam de juristische studies mnake. Hier promoveerde hij 23 Med 1895 tot mr. in de re ah No on tot doctor in de Staatswetenschappen op een disser tatie, gotiltedtd: „Vereefcering werCGoos- heid." Een maand na zijne promotie trad mr. Raaymakers op 24-jarigen leeftijd in de Sociëteit van Jezus. Na zijne theologische studies en pries terwijding in 1902, werd Pater Raaymakers m 1904 aangesteld als leeraar aan het Camsius-college te Nijmegen, waar hij staatswetenschappen doceerde. Tot 1919 bleef Pater Raaymakers te Nijmegen werk zaam, in welk jaar hij Pater Sterns B:s-- schop S.J. opvolgde als rector van het Ignatiuscollege te Amsterdam. Het vorig jaar vierde Z.E. hier zijn 25-jarig juböt' als lid van de Sociëteit van Jesus Pater Raaymakers heeft bekendheid ver worven door zijn publicaties op Staatsrech telijk en sDcdOdogdisch gebied 1500 woc \4C0 200 100 939 7422 16663 Vr. In Amsterdam bestaat een Office Gommerciale Franchise. Bestaat er ook een Office Commerciale Angaise en welk adres s.v.p.? Antw. Wendt u tot het Bureau voor Handelsinlichtingen, Oudebrugsteeg 16, Amsterdam. Daar is gevestigd wnt u zoekt. Vr. Ik ben dagdienstbode. Nu vroeg ik mevrouw of Ik een paar dagen thuis mocht blijven voor hulp. Mevrouw zei ja, maar nu heeft zij het geld van die dagen ingehouden. Heeft mevrouw daar recht op? Antw. Ja, maar gewoonlijk kijkt me vrouw zoo nauw niet. Vr. van W. P. te O. Antw. U zult aangeslagen zijn in de fo- rensenlbelasting, anders is 'het een abuis en moet u roclameeren. Vr. Waar moet men zich, Belg zijnde, vervoegen om ach te jaten nailuraliseeren? Zijn daar voor minderjarigen kosten aan verbonden? Antw. Wendt u tot het Ministerie van Justitie per request. Vr. Welke is de kortste weg van Hil- legom naar Rotterdam en hoeveel K.M. tevens van Rotterdam naar Hoek van Hol land? Antw. Hillegom, Lisse, Sassenheim, Warmond, Leiden, Weipoort, Gelderswou- de, Benthuizen, Den Hoorn, Kruisweg, BergsChenhoek, Rotterdam. Afst 50 K.M. Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis, Hoek van Holland. Afst. 36.1 K.M. Vr. Welke plaatsen passeer Ik als ik ga per fiets van Haarlem naar KapeHe, a.U. IJsel bij Rotterdam? Antw. Haarlem, Hoofddorp, Venneper dorp, Leimuiden, Rijnsaterswoude, Ouds hoorn, Alphen a.d. Rhijn, Boskoop, Wad- dinxveen, Nieuwerkerik, Gapelle a.d. IJssel. Er zijn verschillende fietswegen hierheen, die elkander niet veel onlloopen. Vr. Kunt u mij ook opgeven den naasten weg per rijwiel naar Bilthoven bij Utrecht en aantal kilometers? Antw. Haarlem, Heemstede, Hoofd dorp, Aalsmeer, Kudelstaart, de Kvafcel, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Oudhuizen, Ruw iel, Broukelen, Maarssen, Utrecht. Afst. 53.9 K.M. Bilthoven, afst. 5.2 K.M. 3 11 21 87 34(3 6S3 Ï89 896 966 1105 13 45 1206 80 1407 85 1510 32 37 62 1603 42 1707 68 69 99 1982 86 2017 43 2364 79 2441 15 58 68 109 13 37 49 65 84 97 215 360 449 65 76 630 61 617 33 44 730 35 920 1044 88 91 1101 43 66 75 83 1224 30 32 51 82 90 £6 1313 20 29 32 59 64 77 84 1431 54 78 90 1544 49 68 73 1625 50 1721 1803 11 63 90 1908 96 2000 40 80 81 2153 59 69 2221 44 2305 42 61 £5 62 2458 88 2518 24 36 58 97 2692 2797 43 2517 99 2609 35 39 73 27!3 15 2831 43 50 58 2912 47 3059 3138 3271 91 3535 3695 3783 3818 34 69 87 4023 4164 4220 85 4435 52 4525 4741 77 2821 56 2911 35 43 52 3015 83 94 3216 46 62 83 3341 57 70 3413 14 25 44 66 76 83 95 2634 43 72 3750 63 3889 3967 4012 57 78 4112 21 31 61 91 4207 23 54 62 4382 4414 36 4510 41 45 4634 43 84 93 4801 17 33 67 4911 16 90 5020 54 5210 13 76 5373 97 5442 74 99 5502 18 30 39 64 89 5714 5825 26 35 38 48 5994 97 6034 71 93 Prijzen v 52 4831 4965 85 94 5022 5145 5230 5308 5162 96 5631 5696 6058 6130 98 6209 83 6375 65C1 6616 84 6710 6916 7081 7102 7203 85 7300 14 98 7400 20 37 7504 29 7643 70 7721 7866 7973 92 8036 8149 57 8214 8332 69 8400 8 64 8508 8643 44 75 76 8764 8835 8918 9045 9110 9204 70 80 93 £645 87 98 2773 2636 19383 2168 13330 17052 90.- 9703 6 34 9874 5301 12904 17933 19C80 18815 7303 7313 15584 16491 19974 10138 52 63 10207 79 10339 10437 10562 79 10603 20 10728 10301 2 40 43 10942 11166 3495 13590 17782 telgen pen; 86 16138 12020 40 28 60 12405 96 12532 16264 54 16350 12679 16656 12727 44 61 12927 13053 13195 13623 90 13796 14C20 77 14123 14237 £0 93 14384 16819 50 17040 17292 17424 19152 19532 37 55 60 19652 63 87 82 19708 1983? 19964 11202 14632 11326 14707 29 61 11410 26 11541 11602 44 11703 31 15000 15229 31 15426 28 15676 15929 61 16075 42 20018 17512 2020, 25 66 28 75 17623 20311 63 20S0I 17854 9e 98 20703 18021 88 34 20527 16228 30 18386 209P" 18415 18511 18653 18701 76 18872 85 18906 19001 i 'i1' later aflosbaar. 6112 36 49 55 tl 77 62C6 53 6304 14 20 £6 6400 18 22 29 42 97 6513 24 27 66 79 6642 44 82 92 6741 46 47 51 58 96 6800 29 82 96 6861 74 84 85 7083 Tl 16 31 41 47 79 88 7225 40 66 1325 33 71 94 T403 51 68 7501 54 7600 11 16 41 55 84 7723 33 47 58 80 99 8311 •!3 8432 58 72 tl 98 8508 23 £0 94 98 8617 53 55 59 78 8752 56 8802 20 55 57 59 67 75 79 98 8£G4 26 65 73 95 9011 18 9102 17 60 9235 71 76 84 86 94U 30 31 59 79 85 86 9529 72 9600 5 20 53 .70 82 94 9713 16 24 31 81 10410 13505 16426 ST 59 29 35 18389 10525 46 36 18913 31 83 41 32 10615 92 67 47 17 13645 82 94 22 b2 16506 99 26 13722 38 19020 37 32 54 37 10707 138(52 67 48 13 49 16629 19112 47 65 69 54 49 13952 71 19200 53 14005 85 1 65 46 89 32 10818 58 91 68 26 98 16703 19373 10912 14118 11 19436 15 24 28 19512 20 31 68 68 52 11032 57 78 11117 73 84 11210 69 71 87 11303 13 50 83 94 14223 47 14311 23 64 14412 19 32 42 94 14557 80 74 18B05 28 85 16902 63 17006 45 65 79 93 19638 39 48 98 19737 55 85 17233 19814 37 54 95 11429 14614 85 11548 53 80 11684 90 11810 12 18 26 39 52 90 11923 09 12009 60 81 12154 76 12297 12363 81 86 89 12444 12508 33 71 12643 74 76 12754 40 67 80 14773 87 14824 42 14910 66 83 15001 80 17300 20 42 52 68 76 17404 72 81 97 17511 22 17667 '1 - 'i'; i i I, 'i h 93 17706 15155 17859 9663 12820 46 94 70 75 10011 82 25 99 10116 82 04 7832 7911 86 8021 44 51 52 57 71 8119 50 8221 27 1C2Q1 15 35 61 10300 16 51 59 67 82 47 12917 56 13015 75 13129 32 91 57 13257 60 81 99 13407 44 45 47 66 57 15301 11 12 37 47 99 15401 18 29 49 88 15500 7 21 29 32 81 86 13620 50 1570G 14 15 16 27 99 15822 73 15972 16018 19 16145 81 16205 17 16332 81 91 86 88 19960 20015 25 53 96 20102 41* 51 61 80 20258 20316 63 72 20411 21 48 60 <H 20506 30 40 20617 90 9» 66 20701 80 90 85 20800 98 20 18100 75 37 77 68 93 18223 20920 64 86 89 17950 51 65 97 18010 14 45 57 18312 93 18406 9 12 20 92 18501 30 72 88 99 18002 8 10 18 24 70 18756 53 DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE bevat deze week het volgende: Plulen: Dr. P. Spaapen. De toestand in Opper-Silezië (4 foto's). H. M. Konin gin Moeder te Rotterdam. De overwin ning der Roomsche voetballers in Dussel- dorf. 5e Lustrum van „St. Thomas Aquina, te Amsterdam. Volksspelen in een krankzinnigengesticht (4 foto's). De finale der missie-wedstrijden te Breda (2 foto's). Hoe te Madrid de bloemjes voor de tuberculose-bestrijding verkocht wor den (2 foto's). Begrafenis van de echt- Voripc lijst «tond 2142 met f90,— vervalt5363 met f 10C0-. m.z. 5363 met f K00 i 15954 met f 9a- m-t. 15994 met f 90,-: 689.4 ontbreekt; 9301 m z. 9381: 16184 m.s. 16134; 9096 I met f90.- m.x. £091 met f 9C -18733 ta.z. 18738 2110 i stond onduidelijk; 15457 met f 90.— m.z. 15475 met 190.-j i 7775 m.z. 7770. i Nog Ingebleven: 1 Premie vsn f 100.000.— 1 ven f 2000.—; 21 van f 1000.-, 37 v. f 400.—. 24 van 2C0.-. 48 v. f 100.-. benevens een extra premie van f 30.000 en een van f 3000.- genoote van Hindenburg. De H. E. Pater Bernardmu» Klumper. Graaf Albert Appony. De zangvereeniging „Venlona" te Venlo (2 foto's). Rerun* Novarum te Amersfoort (2 foto's). De H. Sacramentprocessie op het Begijnhof te Amsterdam (2 foto's). Het bezoek van H. M. de Koningin aan Overijsel. Bonds dag van St. Raphael. Bij het vijfde lustrum van „St. Thomas". De heden- daagsuhe weg naar roem, naar een teeke ning van Jan Wiegman. Een reis om de wereld in 62 dagen (2 foto's). Tekst: Moedertje-Twee, roman door H. B. v. d. Sande. Ode aan een gele schoen. Dr. Spaapen. Volksspelen in een krankzinnigengesticht, door U. Aard- aappelen met spek, vertaling van Christine Kamp. Waarschuwing. Speelhoek Klein Jantje, door Jos. Bericht Een reis om de wereld in 52 dagen, door Martin Berden. i! :i ■ill •;i M I! 25 42 80 I I ij 'i I; l, I"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 7