Stadsnieuws NV .DETIJDGEEST 63 f; Mej. M M- A. Mie he Is. DE P. E. O, E- M. DE SPOORBAAN HAARLEM— ZANDVOORT. Onteigening te Halfweg. Personalia. De moord te Spaarndam. Provinciale Staten van Noord- Holland. Rijksbloembollenscnool te Lisse. Burgerlijke Stand. Personalia. HiLLEGUM. Burgerlijke Stand. Geboren: d. van A. X. van Leeuwenvan Oos ten. a. van A. Eldcrbroekvan dcr Schrier. Hoofd der Chr. School. Meer <lan 75o/o van de ouders der leerlingen van de Clir. school alhier, hebben een lijst geteekend, 0111 den lieer G. tVixlboxe, waam. hoofd dier school, tot hoofd dier onderwijsinrichting be noemd te krijgen (vacature wij'ea den heer J. H. Verleur). NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Detrus Cornells, z. v. C. J. Borst en C. v. d. Ploeg. Johanna Cornelia en Johan na Cornelia, dochters van C. Kortókaas en K. Hoogenivoom. PetroneEa Johanna, d. van H. LaogeveM en C. v. d. Lans. Cornells, z. van C. A. van Paridon en D. Zwetsloot. Gehuwd: J. van Stein, 26 j. mot X. H. Kadings, 26 j. A. v. Dam, 30 j. met i\V. J. Bakker, 2*2 j. Overleden: ComeJ&s van Laen„n, 30 j., eohlg. van Dirkje Rodenhuis. Vergadering Gemeenteraad. A.s. Vrijdag 10 hint, 's avonds 8 uur komt de rand in openbare vergadering bijeen. Op de agenda komen de volgende punten voor: I. Ingekomen stulkken; 2. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Algomeene Politie verordening3. Voorstel van B. en W. tot vastatatling van een verordening, regelende de inridhiang en saimensteïling [ran de oommissie van plaeuteelijk toezicht op liet lager onderwijs in deze Gemeente. 4. Adres van C. vain Voorst, houdende ver rook om een tegemoetkoming op grond van airt. 13 der langer onderwijswet 1920. 5. Voorstal van B. en W. tot verhuring van een gedeelte der oude school aan G Mrrse- gaas alhier. 6 Voorstal van B. en W. tot "w ijziging van de instructie voor de ge- #neerate-<secrolaiie en die voor de ambtena ren ter secretarie. 7. Vaststelling van het verilioudingscijfer van de plaatselijke in- komatenibolasting voor het dienstjaar 19211922. 8. Wijziging van do begooo- fing dienst 1920. 9. Benoeming van leden van een commissie tot onderzoek van reclames, Hoofd. Omslag, dienstjaar 1920- 1921. 10. Vaststelling van een 2e su,pp4e- itoir kohier van den Hoofd. Omslag dienst jaar 19201921. Uitslag seriewedstrijd N. V. C. Op het voetlhalliterrein van N. V. C. had gister middag onder veel belangstelling de derde «ernewedstrijd plaats tusschen de vier der deelnemende voetbalclubs. Heit eerst werd gespeeld luscshen N. V. C. 511 en Westen III, deze wedstrijd bleef pa heel goed spel aan beide zijdie onbeslist met 00, na loting werd echter N. V. C. overwinnaar. De 2e wedstrijd werd ge speeld tusschen Lugduimum III—-N. V. C. II, hiervan werd overwinnaar Lugdumuim Hl mot 10. Nu was aan de beurt C. V. L IU. V. S. III van Leiden. Het bleelk, «hut de Congpegaifcicjoogem niet tegen deze iLedidsche club waren opgewassen, daar zij vertonen met 13 Nu moest nog een kamp gespeeld worden tusschen Westen II en N. V. C. II, welke verloren had van Lugdtujurm III. N«u slaagde deze club er 5u de overwinning te behalen met 40, zoodat N. V. C. toch nog succes te boelken had en zij vermoedelijk aanspraak zal maken op een prijs. De volgenitSe week zullen de eindwed- fctrijden plaats hebben. Naar wij verne men, zal zulks zeer feestelijk geschieden en zullen de wedstrijden vermoedelijk opgeluisterd worden met muziek.. LISSE. 'M.K.. Damclub. Onder groote be langstelling had Zaterdagnamiddag in het Eondsgebouw alhier dé aangekondigde ontmoeting plaats tusschen de R..K. Dam club „St. Jozef" te Haarlem (Spaarne- jarochie) en de gecombineerde R.K.. clnbs „St. Jozef" uit Hillegom en „Ontwikke-- ling" Lisse om den medaillewedstrijd te •roeien. De voorzitter van „Ontwikkeling" de heer J. Bartels, heette de zustor- clubs hartelijk welkom en hij sprak den wensch uit dat de wedstrijd een aange naam verloop mocht hebben. Voorts voer de het woord de heer van Kessel u.'lb Haarlem, welke hoopte dat deze ontmoe ting de onderlinge vriendschapsband moge versterken en hij drukte den wensch uit 'Lisse spoedig te zien toetreden tot den 9LK. Dambond. Zooals we reeds berichtten «wam Haarlem met twee tientallen, ter wijl uit de clubs HillegomLisse de twee tesentientallen werden geformeerd. Wij zullen om duidelijk te zijn achter de lllillegommers (H )en achter Lisse (L) plaatsen. Eerste tiental. Haarlem. Hilleg. en Lisse. Jj. v. Kessel 20 Th. Schouten (H) J. v.' Musscher 02 J. H. Hilkers (L) tW. Hopstaker 11 N. v.' d. Poel (L) 'A. Bulters 11 J. A. v. Leeuwen (L) D. Prump 20 W.. Weyers (H) H. Prump 02 P.. v. d. Mey (H) J. Orth 11 J. BarteJs (L) 0. Meyer 102 A. v. d. Poel (L) J. v. d. Woerd 2—0 A. S. v. d. Hujst (H) D. Keijzer 20 M. v. Zijl (L) 11—9 Tweede tiental O. J. Roelants 11 A. van Rooyen (L) C. v. d. Kilauw 02 J. v. d. Mey (H) N. Bogaart 20 P.. Walhers (H) H. Voets 02 S. Lemmers (L) ÏI. Spronk 02 J. Jenje (H) G. Oliteux 02 E.. Philips© (L) J- Bierboom 02 P. v. d. Reep (L) G. Hermeling 02 M.. v. d. Reep (L) A. Swoerts 02 P. Heemskerk (H) L. Bamhoorn 02 B. Jonkman (L) 3—17 Do uitslag doet reeds zien dat do perste tientallen elkaar weinig toegaven. Deze match was beslist spannend en de behaalde punten waren werkelijk elkander met geschonken. Aan ©en der borden duurde de strijd circa vier volle uren. Dit lijkt ons wat vermoeiend. Het tweede {Haarlemsche tiental lijkt ons nog in de kinderschoenen te staan, althans, hier was de strijd vlug afgeloopen en gemakkelijk gewonnen. Alleen bord een hield lang en de spelers bleken tegen elkaar opge wassen Over enkele weken zal de return- match worden gespeeld, waar alsdan de beslissing moet vallen wie de medaille zullen hebben verdiend. Deze wedstrijd zal io Haarlem plaats hebber VOORHOUT. Burgemacslerswoning. De woning van onzen burgervader nadert haar voltooiing. Het is een mooi en dege lijk stukje werk. Een werk, dat archi tect en aannemer alle eer aandoen. Met het huis van den heer Vester is Voorhout weer twee prachthuizen rijker geworden. Nu nog een nieuwe pastorie, dan zijn de voornaamste wonden geheeld. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Burgerlijke Stand. Geboren: d. van A. de BoerStengewis. z. van C. v. Eerdenv. Egmond, Getrouwd: R. de Boer en M. de Vries. H. Welagen en Th. A. Tem pelman. OverledenW. van Marsbergen, 66 j. ZANDVOORT. Burgerlijke Stand. Omlertroiuwldi: H. R. Balk en H. S. Elisbove. F. J. D. Tlheijise en H. M. Groen. Getrouwd: A. van dr Houdt en M. H. F. Broeders. Tb. Droog en P. de Win ter. Bevallen: A. G. Schuiten-Vallenga. O vontoden: C. J. Alree-Legemate, 42 j. M. J. Schei-vis- W ebb e85 j. Gevonden voorwerpen. Een paar zwarte kiawtersehoenen; diaanespo-ntem-Oin- naiie; een koperen gewicht. Een mooie onderscheiding is aan een onzer stadgenooten ten deel ge vallen. De Staatscourant vermeldt de benoeming van Mej. M. M. A. Miehels, directrice van de R. K. Vakschool voor meisjes, alhier, tot adjunct- inspectrice van het Nijverheidsonder wijs. Aan het einde van den loopenden cursus zullen wij onze sympathieke directrice van de R. K. Huishoud school aan den Kleinen Houtweg dus moeten missen en zal zij zich in Baarn, de haar aangewezen stand plaats, of Hilversum gaan vestigen. De nieuwe adjunct-inspectrice van het Nijverheidsonderwijs de eerste benoeming van dien aard in ons land werd te Amsterdam geboren in 1891. Op jeugdigen leeftijd valt haar alzoo deze onderscheiding te beurt. Zij behaalde te Amsterdam de akte nultige handwerken en was zes jaren in de hoofdstad werkzaam aan open bare lagere scholen en patronaats- cursussen. Onderwijl volgde zij de les sen aan de Amsterdamsche huishoud school en behaalde daar liet diploma leerares-koken. Daarna was zij twee jaren in de gemeente Veendam (Gro ningen) belast met het geven van ge meentelijke cursussen op 't gebied van koken en volgde vandaar haar benoe ming tot leerarcs aan de Meisjesvak- schnol In Den Haag. Twee jaar ge leden viel op haar de keuze voor directrice der op te richten R. K. Huishoudschool alhier en iedereen weet nu wel wat zij in dien tijd voor onze huishoudschool is geweest. Haar directie is een doorloopend suc ces geworden, zoodat wij volkomen hegrijpen de zucht van een der be stuursleden, dien wij de benoeming mededeelden: „De slag heeft lang ge dreigd, eindelijk is hij nu toch ge vallen." Inderdaad is deze benoeming, hoe eervol overigens ook voor de benoem de èn voor de R. K. Huishoudschool, voor onze Roomse he instelling een slag, doch laat ons hopen dat het bestuur er in slaagt een waardige op volgster te vinden en dat mej. Miehels de jonge, bloeiende instelling met raad en daad zal ter zijde blijven staan. Aan het Nij verheidsonder wij s is door de benoeming van mej. Miehels een dienst bewezen. Gedurende den korten tijd dat zij bier werkte, heeft zij zich doen kennen als een werk lustige, bekwame en doortastende vrouw, die de genegenheid, wist te winnen van iedereen, die met haar haar in aanraking kwam en het aan tal leerlingen der school deed groeien tot ruim twee honderd. Met één slag stond ons R. K. Huishoudonderwijs op hetzelfde plan en peil, als het zoo moeilijk te evenaren neutrale Haarlemsche huishoudonderwijs.Want wij mogen dit nu wel eens openlijk zeggen toen de plannen voor een R. K. Huishoudschool in H'aarlem rijp ten, was onze eenige vrees, dat deze school bijna onmogelijk iets gelijk waardigs zou ldunnen geven aan wat Haarlem op dit gebied reeds bezat. Wij hebben ons vergist waar wij om juichen! en dat is te danken in hoofdzaak aan mej. Miehels en haar kranige staf van vakkundige medewerksters. Het zou dan ook getuigen van een engen blik, indien wij mej. Miehels voor Roornsch Haarlem wilden be houden, waar in ruimeren algerhec- nen kring zooveel van haar talenten kan worden geprofiteerd. Ofschoon niemand aan mej. Miehels do vervulling van haar wensch zal misgunnen, zoo is toch zeker het leedwezen over haar vertrek algemeen. Het ga haar voorspoedig in haar nieuwen werkkring en moge zij de R. K. Huishoudschool van Haarlem niet vergelen! 1,teerdere inlichtingen gevraagu. De heer F. H. Smit, voorzitter der Haarlemsche Handelsvereeniging, had den heer J. J. L. Smits, directeur van het gemeentelijk Electriciteit- en Tram bedrijf te Utrecht gevraagd een cau serie te komen houden over overname van de Haarlemsche electrische cen trale door verdere deelneming aan de P E. G. E. M. De hierover gevoerde corresponden tie lijkt ons belangrijk genoeg, om geheel af te drukken. Hieronder volgt het antwoord van den heer Utrechtschen directeur aan den heer Smit Utrecht, den 4en Juni 1921. Mij. refereerend aan het onderhoud, dat ik 1 Juni j. 1. met U mocht hebben, deel ik U mede dat ik gaarne bereid ben in Uwe Vereeniging de overname van de Gemeentelijke electrische cen trale te bespreken. Zooals ik U echter reeds telefonisch berichtte, z:jn de mij ter beschikking gestelde gegevens volstrekt onvol doende voor het vormen van een juist oordeel. Immers ontbreekt in de voordracht van B. en W. van 14 April 1921 Nr 122 elke berekening van de finantieele gevolgen, die het samengaan met de Provincie en Amsterdam voor Haar lem zal hebben. In de mededeeling, dat de verschillende centrales in de naamlooze vennootschap ingebracht zullen worden tegen aanschaffings waarde, verminderd met de voor ieders bezittingen naar dezelfde maatstaven berekende afschrj,vingen, welke w'jze van waardeberekening „bïU:'k" zoude zijn, kan m. i. geen verklaring gevon den worden voor het ontbreken eener nadere becijfering. Bij de bezittingen, die door Amster dam ingebracht worden, is de verouder de centrale Oost, die slechts op niet economische wijze voor de spitsbe- lasting der naamlooze vennootschap zal kunnen dienst doen bij die van de P. E. N. de' oude centralen Bloemen- daal, Velzen, IJmuiden en Naarden, waarvan een deel reeds stopgezet is of zal ophouden voor stroomlevering dienst te doen. Uit fe stukken bliikt niet of deze veronderstellingen juist z^n, maar al ware dit niet het geval, dan nog komt het mij voor, dat het noodig is te we ten wat door ieder der part'*en inge bracht zal worden. Immers heeft de betrekkelijk kleine centrale Haarlem de laatste jaren volgens de verschenen jaarverslagen lagere productiekosten dan Amsterdam. Indien dit inderdaad juist is, en uit de mij ter beschikking gestelde gegevens vind ik geen steun voor de meening dat het tegendeel het geval zou zijn dan is de uniforme waarde bepaling, die door B. en W. uit ver schillende mogelijkheden wordt ge kozen, onjuist en niet billijk. „Onjuist" omdat door de andere partijen be zittingen worden ingebracht, die voor de naamlooze vennootschap geen of geringe waarde vertegenwoordigen „onbillijk", omdat Haarlem een eco nomisch werkende centrale, opgericht in een tijd toen de aanschaffing van machines en ketels nog tegen lagen prijs kon geschieden, aan de naamlooze vennootschap onderdraagt tegen een prijs, die na aftrek van gelijke afschrij vingspercentages per eenheid belang rijk lager moet zijn dan die, welke door Amsterdam bedongen wordt voor in richtingen, die blijkens de jaarversla gen niet méér economisch zijn dan die van Haarlem. Voor een beoordeeling is het derhal ve noodig te weten wat door elke par tij wordt ingebracht, en tegen welken prijs. Het gevaar, dat de ondervinding zou kunnen leeren dat de Haarlemsche centrale goedkooper zou kunnen op wekken dan de naamlooze vennoot schap, wordt volgens de voordracht Ondervangen door het onder II op nemen van eenige bepalingen.. De onder II sub a opgenomen be paling is onvolledig. Vast te stellen is wat onder variabele en wat onder semi-vaste kosten begrepen is. De onder II sub a opgenomen be-' paling is voor den te betalen prijS slechts maatgevend zoolang de belas ting der Haarlemsche centrale de „veilige" machinecapaciteit niet over treft. Daar de Provincie electriciteit van Haarlem betrekt, zal de naamlooze vennootschap het oogenblik willekeu rig kunnen kiezen, waarop de veilige machinecapaciteit niet meer voldoen de is voor de stroomlevering uit de Haarlemsche centrale, tenzij een be ^perkende bepaling omtrent de te le veren hoeveelheid is opgenomen. Indien dit niet het geval is, en de stukken verschaffen hierover geen licht, dan zou theoretisch de mogelijk heid bestaan dat reeds in het eerste jaar van stroomlevering door de P E. G. E. M. voor het meerdere ver bruik vaste kosten van nader te be palen prijS berekend worden, een prijs, die misschien wel belangrijk boven de verwachting kan zijn. De onder II sub c opgenomen be paling wordt daardoor volstrekt waar deloos tenzij, zooals gezegd werd, een beperkende bepaling als bovenbedoeld is opgenomen. In de voordracht ontbreken verder de behoorlijke vergelijkende tabellen, waarvoor blijkens het verslag van het gesprokene in de vergadering van den Raad op 28 Mei 1919 bij een volgende behandeling door den Heer Wethouder Bomans gezorgd zou worden, (zie blz. 363 van de verslagen 1919). In deze tabellen zou, behalve een vergelijkend overzicht van de aanleg- kosten en de bedrijfsuitkomsten van de verschillende in te brengen centra les over eenige afgeloopen jaren, ook de cijfers gegeven moeten worden van de uitkomsten, die de naamlooze ven nootschap gedurende de eerstvolgende jaren denkt te zullen bereiken. De Heer Bomans heeft m. i. vol komen terecht in de zitting van den Raad der Gemeente toegezegd, dat bedoelde gegevens verstrekt zouden worden. Zoolang dit niet geschied is, en het is mij niet bekend of deze tabel len B. en W. bij het opmaken der voor dracht ter beschikking stonden, is het onmogelijk een objectief oordeel te vormen. Indien dergelijke cijfers bekend wa ren zou het door het college ingenomen standpunt, waarbij wordt aangenomen dat reeds in de vergadering van 28 Mei 1919 met het besluit tot deelne ming in de P. E. G. E. M. stilzwijgend over den bedoelden inbreng beslist is, misschien verklaarbaar zijn. In elk geval komt het mij voor, dat door den Raad der Gemeente zoo wel de beslissing öfmaar vooral wAt zal worden ingebracht, nog te nemen is En al ware alleen te beslissen wat zou worden ingebracht, dan nog zou daarbij tevens ook door den Raad uit te maken zijn tegen welken pri.s de inbreng zal geschieden, en zooa'is boven gezegd komt mij daarvoor de aangegeven wijze van berekening niet juist en ook niet bill jk voor. Het wil mij voorkomen dat de bo venbedoeide toezegging, en verdere verdediging van den heer Bomans volkomen duidelijk aantoont, dat de in Mei 1919 genomen beslissing slechts een bereidverklaring inhield om voor een niet belangrijk bedrag deel te ne men in een naamlooze vennootschap, terwijl aan de hand van later te ver strekken gegevens nader zou worden beslist of deze bereidverklaring verdere gevolgen voor Haarlem zou hebben. Is dit het geval, dan zou nu zoowel te beslissen zijn öf, wat en tegen wel ken prijs in te brengen is. Indien het U mogei ;k is mij boven- gevraagde gegevens omgaand te ver schaffen, ben ik gaarne bereid Maan dag of Dinsdag a. s. de zaak in een avondvergadering Uwer vereeniging te bespreken. De gevraagde gegevens, die in de voordracht van het College ontbreken, komen overeen met die, welke voor het opstellen van een prospectus noo dig zijn, die voor oprichting eener naam looze vennootschap aan de toekomstige aandeelhouders ter beschikking ge steld wordt. Weliswaar werd bij de bereid ver- klaring tot deelneming in de naamlooze vennootschap Provinciale en gemeen telijke Electriciteits Maatschappij van 28 Mei 1919 een prospectus niet sa mengesteld. Dat was ook niet noodig, want volgens -den heer Bomans kon op dat oogenblik slechts beslist worden dat Haarlem in principe voor 5000.— deelneemt, terwijl hij altijd nog de beslissing in handen houdt wat betreft de „waardebepaling" van het gedeelte van het bedrijf, dat aan de P E. G. E. M wordt overgedragen Het oogenblik om een prospectus samen te stellen is echter nu gekomen Dit prospectus is m. i. volstrekt noo dig om te kunnen komen tot de bepa ling van het gedeelte van het bedrijf en tot het vaststellen van de waarde van het gedeelte, dat zal worden over gedragen Haarlem, zich op dit standpunt plaatsende, doet daarmede als elk voorzichtig financier, die bezwaarlijk deelneming in een maatschappij zal uitbreiden, waarvan hij door het ont breken van gegevens niet in staat is de uitzichten te beoordeelen Hoewel ik principieel voorstander ben van een vereeniging van verschil lende geljik gerichte belangen, waarbij een samengaan van partijen gewenscht en voordeelig kan zijn, meen ik toch dat elk der participanten het recht en ook den plicht heeft uit te maken, dat zijn eigen welbegrepen belang bezwaard wordt, en dat de wenschelijkheid en het voordeel moet vaststaan Haarlem heeft m i. in het algemeenj en ook niet door de genomen beslis sing, aanleiding z;jn centrale in *te brengen zoolang niet vaststaat dat deze transactie niet zal uitloopen op een finantieel offer. En met de beschik bare gegevens is het mij niet gelukt uit te maken waarheen de weg leidt, die nu door het voorstel van B. en W. wordt aangewezen. Op boven aangegeven gronden wil het mij voorkomen dat met het verzoek van de Kamer van Koophandel van 23 Januari 1921 Nr. 3071 met adhaesie- betuiging Uwer Vereeniging rekening te houden is. Slechts wanneer hieraan voldaan wordt, zou uit te maken zijn of de nu voorgestelde oplossing zal zijn in het belang van Haarlem. Met de meeste hoogachting heb ik de eer te zijn Uw. Dw. J. J. L. SM LTS. Een belachelijk overdreven bericht van „De Telegraaf" en „De Courant", noopt ons, nog even terug te komen op ons be richt over de stremming van het verkeer op de lijn HaarlemZandvoort. Deze sto ring was ontstaan, doordat duinzand over de rails was gevloeid, waar de baan in- j gesloten ligt en zand weggespoeld waar de baan op talud ligt. Natuurlijk is de grond onder den spoorweg, evenals elders in de duinen, doorgraven met konijnenholen, doch het spoortoezdcht zorgt wel, dat deze geen kwaad doen. Het bericht in de „Tel." spreekt van „ondermijnen van den spoor baan". Van welken ernstigen aard dat on dermijnen is geweest, blijkt wel hieruit dat om half negen de baan hersteld was. Wan neer de treinen na dien regenval zouden doorgereden zijn, waren er natuurlijk on gelukken gebeurd, maar dat gebeurt nu eenmaal niet, evenmin als men opzettelijk een kapotte rails laat liggen. Voor de Haarlemsche rechtbank zijn de eerste onteigeningszaken behandeld ten behoeve der verbetering van den Rijksweg Amsterdam-Haarlem. Het betrof hier enkele perceelen te Halfweg, waaronder gebouwen, staande aldaar op erfpachtsgrond van Rijnland. Door de Rechtbank werd hierbij overwogen en aangenomen dat de grond bij afloop der opstal jaren weder aan den eigenaar zou kunnen moeten worden opgeleverd en de daarop staande gebouwen alsdan waardeloos zouden zijn in verhouding tot de nog loopende jaren werd de ver goeding bepaald. Intusschen lilden betrokkenen hier door groote schade, daar de bepaalde vergoeding hen niet in staat stelt om in den tegenwoordigen tijd daarvoor ge lijkwaardige perceelen terug te verkrij gen zij zullen zich dus met mindere gebouwen moeten tevreden stellen of uit eigen fohdsen de beschikbare som men verhoogen. Met ingang van 1 J uni is benoemd tot hoofdbesteller bij den post en telegraaf dienst te Schevenlngen de heer J Koenekoop, voordien in gelijke betrek king te Haarlem werkzaam. Den 8sten Juni zal het 40 jaar gele den zijn dat Dr. J. Timmer te Utrecht tot arts werd bevorderd. I11 ons Rechtbankverslag over den dutib- belen moord te Spaarndam, stond on der meer de volgende passage: Getuige Koelman was brievenbestel ler in dien tijd. Hij zag dien avond om half 8, toen hij op de sluis liep, twee personen lcopen in de richting van de woning van Melchior. Ze liepen op hun kousen. De eerste was Jacob van de Pd Kok, de ander Roza. De familie van Jacob van de Pol Kolk, verzoekt 011s mede te deden dat deze verklaring niet juist kan zijn, daar Ja cob v. d. P K., aan suikerziekte lijdende, dien Zaterdag niet van bed- is af geweest. Daar de jonge man, sindsdien overleden is, wordt de dpor deze verklaring op »'en overledene gebraflhten vedenking wel zeer pijnlijk, voegt zij er aan toe. Gedep. Staten van Noord-Holland stallen voor: Aan de Vereeniging „Volksuniversi teit voor Haarlem en Omstreken" te Haarlem, len behoeve van hare cur sussen, met ingang van hel jaar 1921 lot wederopzeggens eene bijdrage te verleenen van f 1000 per jaar; Aan den heer C. J. Gonnet, voor malig provinciaal archivaris, te reke nen van 1 April 1921 ecne jaarlijksche toelage van f 400 te verleenen De met ingang van 1 Juni 1918 aan M. C. van Pelleeom, gewezen chef de bureau van den Provincialen Waterstaat van Noord-Holland, ver leende jaarlijksche toelage uit de pro vinciale kas ad f 400, le rekenen van dien datum fe verhoogen tot f 450. Diocesaan Kruisverbond. Maandag hield het Diocesaan Kruis verbond in het bisdom Haarlem zijn jaar vergadering te Haarlem. Nadat des mor» 'gens 10 uur door den Gees. Adv. van de aüeeling Haarlem, den WelEerw. Heer A. W. J. Luhn, in de St. Jozephskerk een H. Mis tot intentie van het Dioce saan Kruisverbond gelezen was, kwamen de afgevaardigden om 11 uur in het „St. Jozefsgezellen" gebouw bijeen. De voorzitter, de heer W. J. van Dam, opende de vergadering met gebed, waarna de voorzitter van de afdeeling Haarlem, de heer H. B. van der Sande, allen wel kom heette in de Bisschopsstad en den wensch uitsprak, dat de discussies zouden bijdragen tot den bloei van het Kruis verbond in het diocees Haarlem. In zijn inleidingswoord sprak de voor zitter er zijn vreugde over uit, dat er nieuw leven in het Kruisverbond te be speuren valt, dat er teekens van vooruit gang zijn, waarna hij wees op de nood zakelijkheid van drankbestrijding. Vooral moet men nieuwe loden zien te verwer ven en de jeugd in anti-alcobolischen zin opvoeden. Spr. sprak ten slotte den wensch uit, dat onder Gods zegen de ver gadering de beste wenschen zou dragen. Wordt vervolgd. Bij hel op 3 en 4 Juni 1921 ge houden eindexamen slaagden Th. R. Jonkheer, te Hillegom 1); G. J. Topper, te Hillegom 1); Th.Veld- huijzen van Zanten, te Hillegom 2). 1) met aanteekening voor Engel- sche, Duitsche en Fransche taal en handelscorrespondentie in d'e talen. 2) met aanteekening voor Engel- sche en Duitsche taal en handels correspondentie in die talen. Bij de overgangsexamens werden bevorderd a. van de le lot de 2e klasse: K. Bakker, te Voorschoten; G. P. Bronkhorst, te Heemstede; S. P. Buschman, te Lisse; P. A. Goemans, te Hillegom; G. Klein Kranenburg, te LeidenJ. A. Koning, te Hèem- stede: G. van Parijs, te Lisse; *C. Trekking van 1000 nummans ten overstaan van Notaria A. G. MULlQ Maandag O Juni 1921. HU ra 100000 8615 1000 8125 11987 12506 13329 19821 4C0 4459 5885 9158 12859 14892 200 358 6649 10191 11090 2C862 100 3738 7186 7687 14506 16324 17575 Prtfwn vao 9<X— telgen geidl 86 2744 5438 7918 11007 13558 82 18404 108 2867 68 3d 11105 83 15817 42 2S64 5513 8033 11311 13610 26 18672 75 3010 62 39 21 33 15986 88 71 8106 11470 35 16022 1871» 72 tO 11600 69 40 79 80 8284 84 86 74 188» 5726 8359 11768 13727 91 19270 73 76 61 11845 36 16131 19384 553 80 5820 8441 57 13845 16379 194Ö 619 8407 59 8767 11917 59 16458 88 34 3571 £910 8825 12082 13902 16557 93 820 3653 12 8963 12117 10 60 19508 93 3849 6117 9179 35 14134 16970 77 943 84 6237 9385 43 14447 17021 19617 49 3942 60 9440 12212 57 56' 69 55 79 9602 44 14553 17114 197» 1010 4132 6385 9728 54 14726 77 19860 19 70 6408 69 12382 14847 17241 1997? 47 4214 85 73 12413 11905 53 201» 1182 95 6585 9830 12524 89 60 20327 1334 4391 6812 32 12651 15022 70 88 1702 93 90 9931 83 43 76 20484 2089 4457 6591 52 98 83 87 20753 2165 58 7335 t4 12701 15122 99 SU 2209 4509 47 97 12868 85 17483 19 76 68 10088 69 15360 17513 28 4654 77» 10161 12919 91 17E15 91 4861 81 10354 13018 15493 17947 2393 5029 97 10481 44 15505 18089 2512 5114 7821 93 13125 15649 18131 2685 5231 41 I0»5 75 15723 84 tater adosbaar 243 3215 413 24 37 3312 84 29 2632 5538 8245 11112 71 34 40 83 63 29 14054 63 67 5620 86 11216 46 8418 19 59 31 60 20 43 80 103 2793 10 2t37 12 2918 71 14 36 5763 27 71 69 8529 33 3024 89 63 58 5827 89 3108 65 67 11345 76 95 12 77 79 65 89 190*0 83 16621 88 84 35 19133 92 16761 49 99 14108 63 19209 40 11465 73 64 10390 60 87 14232 85 194» 88 11588 83 58 72 99 71 99 8649 U620 91 16872 84 249 88 5943 94 21 14303 92 92 303 3234 t007 8706 29 22 16900 94 51 33 63 27 75 32 23 195» 405 3/19 6131 66 11710 48 24 21 23 37 8823 75 90 37 31 28 87 54 11868 14411 47 74 63 6224 78 91 31 67 82 66 84 83 11999 55 17003 19662 95 6306 8958 12001 14530 70 79 9019 5 68 79 78 26 27 34 39 71 86 3432 529 57 43 3501 6415 89 60 654 36» 70 17 63 74 80 97 3722 23 6556 47 59 57 70 36 3808 99 59 44 6609 87 53 17 95 21 74 27 Slll 40 31 74 7» 65 15 22 68 74 77 41 49 53 13 91 17154 94 25 14605 17224 97 49 62 43 19733 58 94 65 44 69 14755 74 62 74 77 72 97 80 17301 91 30 19823 31 42 45 92 77 74 87 4125 93 92 9253- 12112 14828 93 9308 69 67 18 88 14922 23 12233 51 50 ISgtÖ 33 69 58 86 73 52 86 68 17434 200» 66 12.61 95 17537 35 93 15007 17616 72 36 20U8 69 73 51 26 72 79 89 56 42 15100 90 20263 75 98 4 17707 64 916 94 6709 9427 97 28 36 3971 12 34 12402 38 1027 06 1297 36 39 49 6910 72 f 73 85 7011 9504 88 .60 14 1330 4221 7128 61 56 34 79 7207 83 93 72 83 140» 9 76 1Z18 21 25 43 48 55 47 83 1516 74 4411 87 4562 51 4616 1601 22 4 40 92 64 7528 1710 4770 71 Ci ao 50 88 85 82 52 93 86 10146 66 4821 7636 10208 96 62 17 49» 63 21 74 40 82 20»/ 60 18125 3 94 35 22 31 5S 12 87 39 13187 92 92 1S0S «i M 77 90 10310 13308 159» 60 5005 7758 29 40 36 *8 27 7S10 36 37 12 69 13 76 44 10424 20*9 65 5108 38 58 68 88 90 2318 5226 27 33 7932 65 48 85 8001 80 5381 22 82 87 66 *7 22J0 64 84 57 2417 13 3Q 82 18 55 91 49 93 24 43 80 17817 203R 55 48 81 34 3i 60 96zl 55 83 65 tk 107 28 59 15254 74 7' 28 9712 75 56 17966 7- 33 19 88 99 10 82 11 4334 64 22 93 15365 69 8/ 37 57 7320 43 12680 15495 95 2040- 66 85 98M 89 15D03 180-5 2' 80 7419 0 12739 10 42 4- 88 24 88 47 12 72 44 95 12824 50 98 26 53 9936 29 64 80 94 15604 67 88 99 47 67 89 12974 54 71 99 1302 74 75 Ég 10056 30 15713 8? 63 68 18224 79 80 27 20636 84 98 53 40 99 15833 84 6? 84 10 20741 87 18317 51 88 58 96 79 74 53 18430 20810 88 74 37 16 89 85 49 47 94 16084 89 67 51 39 13417 95 94 96 51 10542 27 16117 18576 20909 60 46 40 18 91 II 94 10705 69 70 18718 21 07 18 13542 84 19 30 44 72 16226 65 99 50 13636 45 97 54 50 85 18802 75 61 97 24 76 85 163» 25 96 88 '9 10810 13709 37 59 2513 5409 98 15 53 16402 61 68 54 8105 20 83 42 77 74 57 53 39 13822 53 18904 76 63 56 70 13931 80 11 89 88 84 11064 38 16502 14 Voef ga ltW and 2411 «at f90— aut- 2451 ant I 90.-1 1232 I9ti (Jm «n. IXV «272 .a«ntH: *859nj. 8959. 1520a ra MW». 96<2 ant f 9a— «arak. Valkering, te Limmen; *R. J. Veldhuij- zen Van Zanten, te Hillegom; *C. van Zijverden, te Overveen. Voorwaardelijk: herexamen in een of meer vakken. Drie leerlingen konden niet tot de 2e klasse worden toegelaten. b. van de 2e tot de 3e klasse: A. Frijlink, te Sassenheim; II. J. Gerritsen, te Hillegom; J. J. Groen&- wegen, te Hillegom; J. H. Hol trusty te Katwijk; *J. A. R. van Lierop, te Hillegom; L. N. den Older, te Lei den; *Chr. Verdegaal, te Sassenheim; C. v. d. Vlugt, te Lisse. Met herexamen in Russisch. Verder werden bevorderd de toe hoorders (in een of meer talen): tot de 2e klasse J- C. van JLlaveren, te Lisse; P, Veldhuijzen van Zanten, te Hillegom. Tot de 3e klasse: A. C. Brandenburg, te Sassenheim; A. H. Kroon, te Lisse; H. A. M. Ruijsenaars, te Heemstede. Geboren: 3 Juni d. van D. Lammers- Westbroek. 4 Juni d. van H. J. Steen- kist-v. Dijk. d. van M. J. Roelofs-v, Raaij. d. van M. E. Balk-Lunenberg. d. van M. M. Pieters-Kater. z. van A, Huig-Paap. 5 Juni z. van M. A. Beek- huijs-v. d. Berg. d. van M. P. J. A. Lut- trk-Nix. z. van A. J. Overdam-v. Duijn, z. van J. Stoute-v. d. Pol. d. van C. v, Veen-Koot. d. van M. J. Vermolen-de Buur. 6 Juni d. van T. Woerde-Samson, Overleden: 3 Juni A. P. J. v. Gasteren, 61 j., K. Begijnestraat. 4 Juni S. Garde nier-Boer, 66 j„ L. Heerenvest. J. J< Devies, 23 j., KI. Heiligland. 6 Juni C. Hagebout, 72 j„ Doelstraat. Voor het examen Boekhouden van da Vereeniging van Leeraren slaagde o.nu mej. A. Vollaerts, alliier.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2