IGHELIN Amster^amsche Beurs RIJWIEL Buitenbanden BINNENLAND tsmnenlandsch Nieuws. LAATSTE NIEUWS INGEZONDEN. Uit den Omtrek Verkrijgbaar bij den Rijwielhandel JONCKBLOEDT NV. D E TIJ D G E EST s ""il W4J a i S GEMEENTERAAD. Burgerlijke Stand. Locomotief ontspoord. Voor don Inhoud dezer rubriek steil Ca Redactie zich Biet aansprakelijk. BLOEMENDAAL. HEEMSKERK. OVERVEEN. SCHOTEN. ƒ200: 100: Hoofdprijzen der Staatsloterij Telegrafisch Weerbericht. Binnenbanden f 6 t 3 25 Uitgavenkoorts en belastingpomp. ONNOODIGE MISERE. DE PROCESSIES. NEDERLAND EN BELGIE. DE WIELINGEN. Verkeer en Posterijen. Wit, Grijs, Bruin, Zwart, Linnen Schoenwerk Uit onze Oost Trekking van 1000 nummars tan Werataan van Notari» A. G. MULlE- Dinsdag 7 Juni 1921. J?3S es 6301 23 31 53 63 Ü3 6402 Hl 12 21 69 h» -mos üS "ft *5 Hedenmiddag vergaderde de gemeente rad onder voomtterschap van den heer Maarschalk, bujgemeester. Afwezig was ie heer Gerriisz. Er is oen vacature (Jonck- t'oedl.) Hierna werd de heer F. de Jonge be- Vdigd als gemeente-ontvanger van Haar lem De burgemeester wenschte hem geluk icet zijn benoeming. Eenige weken geleden heeft de Raad besloten de zekerheidstel ling voor -lea gemeente-ontvanger te ver- Liogcn tot t lOOi.OO. Daartegen zijn eenige bezwaren gciezen, zoodat fi. en W. voor stellen dit bedrag nu te stellen op f 40000. D;t wordt, na eenige besprekingen, aan- f rnomen. B. en W. bieden den raad ter vaststel ling aan het 4de suppletoire kohier van de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1920/21. Het kohier wijst aan 168 aanslagen met een belastbaar inkomen van. f 782.960 en een belastingopbrengst van f 43.375.77. Goedgekeurd. In de vergadering van 23 April 1919 is ter beschikking van B. en \V. gesteld, ten behoeve van den aanleg van openbare wegen, enz. in de voor straal bestemde gronden: (en zuiden van de Zomervaart, in ver bond met den bouw van 182 arbeiders woningen door de Woningfoouwvcreeni- Jing „St Bavo", een bedrag van 81.500; ten Noorden van de Zomervaart, in ver band met den bouw van 184 arbeiders woningen door de Haarlem sche Stichting voor Woningverbetering, een bedrag van 65.000. Nu deze werken bijna gereed zijn, zijn de kosten juister te ramen. Voor den bouw door „St. Bavo", ge combineerd met den aanleg van openbare wegen, enz. in de overige, van genoemde reroenjging, in verband met den bouw •van 41 arbeiderswoningen, over te nemen g. enden, eveneens ten Zuiden van de Zo- ervaart, is vermoedelijk in totaal noodig 107.900. Derhalve zal nog een crediet ran 26.400 noodig zijn. Bovendien wordt voor h«t maken van een overbedekking, bij deze werken behoorende, een bedrag van 30.600 noodig geacht. Voor den bouw door de tweede veree- luging is nog oen aanvuUingscmhet van 110.000 noodig, benevens f8000 voor «mobakieedüng. B. en W. verzoeken den raad, hun deze zredieten te veriecnen. Goedgekeurd. Bij raadsbesluit van 26 Januari 1921 «o. 8 werd vastgesteld een staat tot be schikking oj> den post „Onvoorziene Uit gaven" der begrootóng voor den dienst van 1920, tot een totaal bedrag van 7877.991/^. In genoemd bedrag is begrepen eene lom ad 1474,92voor uitkeering vsfi nog aankomend salaris over 1919 aan plaatsvervangende hoofden van scholen voor openbaar lager onderwijs in ver band met het eventueel handhaven van de toelage als zoodanig. Van Gedeputeerde Staten der provincie Noordt-olland is bericht ontvangen, dat bezwaar bestaat om machtiging te ver kenen tot bet doen van deze uitgaaf, aangezien art. XI 2e lid, van de slot- en overgangsbepalingen der wet van 14 Juli 1919 niet van toepassing is op bo venbedoelde plaatsvervangende hoofden en laatstgenoemde wet ook overigens geen bepalingen bevat krachtens welke bedoelde toelage zou kunnen worden uit betaald. In overweging wordt gegeven den post *d f 1474.921^ van bovengenoemden Slnnt af te voeren. Goedgekeurd. B. on W. stellen voor, good te keu- Ten de tweede soppletoire bogrooting, dicr^ 1920 van don Armenraad, bedra gende in ontvangst en uitgaaf f 192.44 ca om voor dien Baad alsnog f 178.98 beschikbaar te stellen. Goedgekeurd. B. en \V. stellen voor, aan do Wo- ningbouwv-rcer.iging „Bloemhof" vrijstel ling der Bouwverordening te verleenen. Goedgekeurd. B. en \V. stellen voor, aan M. A. ran Rees 375 M2 grond aan de Ju- lianastruat te verknopen togen den prijs van f 17.50 per M2. Goedgekeurd. B. en W. sleüeh voor, van L. K hi assen en J. G. Opbroek gratis •enigen grond over te nemen aan de Hemt van Hcesslraat Goedgekeurd. 'De vergadering duurt vo ,rt). Ondertrouwd: 6 Juni A F. Horeman en I. Peper. P. F. v. Deursen en T. C. •Brak. J. C. v. d. Brom en M. Mathejj. »- C. Groene .-eld en A. Post. Getrouwd: 8 Juni W. ThoJen en F. J. Pausen. D. J„ Haiderman en A v. Cam- I cn- P> J- Het. m en M. W. Bonman. f v. Dalen en J. Maat. H. J. Meijer en A E de Xoning. J. v. d. Klift en G. H. Porghaerts. P J. H. Stiphout en S. M. IV illemse. Geboren: 7 Juni d. van E. H. de Graaff- Zandvoord 2d. van P. Walker- Schoot. z. van J. v. Velzen-Thomassen. d van J. s. Fopma-Heniriks. d. van H M Hunener-joosten. z. van M. M. tfeijerink-Morlaiig. z. van J. Parson-de JA'id Overleden: 6 Juni B. v. Rooden, 48 j„ f ~nreveli iislraat 8 Juni P. Verzijlberg, rf j., Wesicgracht AMSTERDAM, 8 Juni. Hedenmorgen «mstreeks 12 uur is, van de uit Maas tricht komenden trein No. 84, de loco motief 773 even voor het Weesperpoort- elation bij de afsluitboomen van de le Oostcrpar!;straat gederailleerd, vermoede lijk door 't uitzetten van de rails door ue hitte .De locomotief, do tender en de eerste personenwagen ontspoorden. De groote' Jumbo-machine ligt schuin over den weg. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De machinist zag nog kans van de locomotief af to springen. Men is onmiddelijk begonnen met het oprui- mingswerk. De achterte peronen-wa- gens, waarin een groot aantal passagiers gezeten waren, werden over eon ander spoor het station binnengereden. Het on geval trok veel belangstelling. Geachte Redactie, Gaarne zag ik eenige plaatsruimte dis ponibel voor onderstaande regelen. Dozer dagen begaf ik mij naar het gemeentehuis te Schoten, »f<l. Burgerlijke Stand, voor de aangifte van de geboorte van een kind. Mij werd daar door den ambtenaar van deai Burgerlijken Stand gezegd, dat voor een dergelijke aangifte twee getuigen noo dig waren. Daar ik dezen op dat moment niet bezat, vroeg ik dien ambtenaar hoe nu te handden, waarop deze zewie, dat er dan hier wel voor kan worden gezorgd dooh tegen een vergoeding van 2ö et per getuige. Hiermeede ging ik aceoord. Na de noodége beschrijving en voorle zing (7) der acte (alleen verstaat men den naam en datum) werd mij het geboorte bewijs overhandigd. Ik moest 2 X 25 «I betafen voor gcluigengeld ende 50 dl gleden in het vestzakje van dou ambte naar. Een tweeden gatuige heb ik niet gezien, was niet aanwezig, nooli gedurende de in schrijving, gooli gedurende de voorlezing der acte. De ambtenaar en ondergdeaken- de waren geheel alleen aanwezig op die afdeel mg. Eerstens vraag ik mij af, is het salaris van dien ambtenaar niet toereikend, zoo dat hij tijdens de uitoefening van zijn ambt nog andere voordeden moet genie ten. Zoo ja, dan toch dienen B. en W. hierin te voorzien. Tweeden» is het mij nog niet recht duidelijk waarom IK twee getuigen moest mede brengen en bij ver zuim daarvan ééu aanwezige getuige (de ambtenaar van den Burgerl. Stand) te gen betaling voldoende is. Misschien kan uwe geachte Redactie mij hierop een bevredigend antwoord geven, U dankend voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, J. J. v. K. Naschrift. Bij informatie bleek ons dat aan de gemeente-secretarie steeds •wordt aangedrongen zelf getuigen mede te brengen. Wanneer dat niet lukken wil dan verklaren zich de ambtenaren ook wel bereid zulks 'te doen. Maar daar werd langzamerhand zoo'n gewoonte vau ge maakt, dat de aangevers begonnen te eisohen dat de ambtenaren ais getuigen zouden diienst doen. Toen werd daaraan oen eind gemaakt en om het publiek wei te overtuigen dat de ambtenaren daartoe niet verplicht zijn, werd de bepaling ge steld, dat zij slechts in uiterste noodzaak aJs getuigen zouden mogen optreden en dat dan voor eiken getuige 25 cent be hoorde te worden betaald. Dat gebeurt ook zoo. La het onderhavige geval kan onmogelijk juist zijn, verklaarde men ons, dat de 50 cent in het vestjeszak werd ge stoken. Ze zijn op tafel gelegd. De getui gen waren even weg, doch hebben direct na terugkomst geteekend. EEN NOODKREET! Ook de Haarlemisdhe Vereenigimg „Maatschappelijke Zorg voor Zieken' deelt in den aigemeerven vereemgingsnood Met Juli as. is de kas der vereenigiing leeg. Toenemend werk. Aantal behandel de gevallen (en bijna altijd met sucocs behandeld!) m 1918: 207, in 1919 259, in 1920 zegge 5871 Grootere uitgaven, hoo- gere salarissen. Afname van leden (over lijden, vertrek, bedanken) moeilijke aan vulling. Wie helpt? Aanmelding tot lidmaatschap (lid mini mum 2,50, donateur 10,verhoo- giing van reeds gegeven contributies, gif ten, worden door onderstaande bestuurs leden gaarne in ontvangst genomen. Dr. L. a KERSBERGEN, Voorzitter, Koninginneweg. P. H. G. VAN GILSE, Secretaris, Kleine Houtweg 45. Mr. J. N. J. E. HEERKEN8 THIJSSBN, Penningmeester, Plein 13. Mej. C. F. KNOTTENBELT, St. Elisabeths Gasthuis. Dr. P. BLAAUW, Emdenthoutslraat 28. P. J. BliCK MANNZijlweg GELDVERSPILLING Mijnheer de Redacteur. In de laatstgehouden raadsvergade ring klaagde mijnheer Boxs over de z.i. onnoodige straat verandering in de Gene raal Cronjéstraat, welke, volgens hem, onnoodig veel geld kost. Men ziet het is ooi nooit goed! Vroeger, in de dagen dat mijnheer Teeuwcn zjf. nog wethouder was wer den de gemeentelijke dubbeltjes om en omgekeerd voor zij werden uitgegeven en het deugde niet En thans nu wij een college van B. en W. hebben, wien de gemeentelijke dubbeltjes ietwat al te vlug door de vingers gaandeugt het weer niet, Hoe het ook zij, wij, bewoners der Generaal Cronjéstraat. wij zijn R. en W. zeer dankbaar voor de te maken ver fraaiing en verbetering onzer sfraat. Im mers een plusminus 10 c.M. verbreeding van een al reed» breed trottoir is voor ons het bewijs dat B. en W. „breed" in zicht hebben in de belangen van Söhoten's hoofdstraat-bewoners,, alleen spijt het ons dat ook onze belasting-dubbeltjes er mede gemoeid zijn, aangezien riij met den heer Boxs van meening zijn dat zij (d w. z. de dubbeltjes) „nog beter," „nog onnoo- diger" hadden uitgegeven bannen wor i den. Aan B. en W. van Schoten onzen vrientdelijken dank. Namens veie straat-bewoners, PIET CRONJé. Schoten, Juni 1921. H. Heitlager f De gemeentcbodc, de heer H. Heitlager is Dinsdagnacht over leden. In October zou hij 25 jaar in ge meentedienst geweest zijn. Een auto aangereden door een hand- wagen. Dinsdagavond waren eenige kinderen op den Joh. Verhnlstweg aan 't spelen met een handwagen. De wagen reed in flinke vaart de helling af. Van. den anderen kant kwam een onto aan snorren. De dreumes achter den wagen was niet in staat dezen tot stilstand te brengen. De auto reed tegen den kant van den weg op en de wagen tegen de auto. De kinderen bekwamen lichte verwon dingen. Weensche hinderen. Dinsdagmorgen werden alle hier in 't dorp zijnde Oosten- rijksche en Hongaarsche kinderen „ge kiekt". In hun beste pakjes waren zij gekomen om op de „photographic." te gaan. De portretten wllen h f 0.2(5 en f 2.50 (groote) beschikbaar worden ge steld. Bedevaart. A.s. Zondag, 12 Juni, houdt het Kruisverbond, vereenigd met de Prop. Club een bedevaart naar O.L. Vrouw ter Nood. Laat de deelneming nu eens zoo groot mogelijk zijn. De tocht zal geheel te voet gedaan worden. Voetbal. Zondag was het voorAD.O. een fortuinlijke dag. Met 10 won het le elftal van Geel Zwart uit Haarlem terwijl het 2e Velocitas uit Assendelft met een 21 nederlaag naar huis zond. Duinbrand. Nabij het station Overveen heeft gisteren een duinbrand gewoed, en 4 a 500 M2 duin. is ver brand benevens een gedeelte van 't bosch Belvédère. De politie met den slangenwagen en eenige werklieden van Belvédère wisten door middel van water en zand het vuur te stui ten. De oorzaak is dat vonken uit een locomotief den brand stichtte. Op het Centraal Bureau voor de K. S. A. te Leiden, slaagde voor het diploma .Sociale Economie" de heer G. van Lies hout, alhier. Gevonden voorwerpen. Terug le bekomen bij: J. H. Jansen, Paul Kru- gerstraat 27, een duif; N. Merx, Pres. Steijnstraat 116, een slot met 4 sleu tels; G. Zonneveld, Reitzstraat 4, een gummibal van een signaalhoorn; R. van Essen, Dr. Leijdstraat 29, eenige sleutels; G. Mulder, Paul Krugcrslr. 56, rozenkrans; N. Zijlstra, Schce- perstraat 53, een jockeypet- M. Ver- heyd, Pres. Steijnstraat 43, een brui ne bond; J. Stoeltie, Kloosterstraat 57, een boekje; A. Prent, Ged. Schalk- burgerkade 42c, een hondenhalsband; E. Brands, Julianapark 38, een paar kousen; H. Diepersloot, Sumatrastroat 19, een doosje met slagletters; B. Langeveld, Pres. Steijnstraat 124, een lorgnet; H. Nijholt, Rijksstraatweg 272 een jockeypet; Th. Bergman, Paul Krugerstr. 31, een sleutel; P. Schuijt Gen. de Wetstraat 31, een Duitsch leesboekje; A. Knol Javastraat 44, een zilveren potlood. Aan het politie bureau een R. KL kerkboekje. 1000: 2858, 9626. ƒ400: 3347, 7948, 8074, 11927, 16222, 16682. 17455 451; 21232. f 2947 3408, 8242, «7tw, 13503, 14154, 14262. 14358, 15632, 15623, 16708, 17279, 17950. 19002. O Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 8 Juni 1921. Hoogste barometerstand: 762.4 m.M. te Biarritz. Laagste barometerstand: 750.0 m.M. te Seydisfjord. Verwachting: van den avond van 8 tol der. avond van 9 Jimi: zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen; toenemende bewolking; waarschijnlijk eenige regen niet kans op onweer; daling van temperatuur. De Beurs opende heden onveranderd. Staatsfondsen. 5% Nederland 92, 6 pot. Indië 94. Culturen. Koloniale Bank 164, Indië sche Bank 156, Vorstenlanden 143, H.V. A 401. Indnstrieele waarden. Insuffinde olie 44. Oliewaarden. Koninklijke 510, Con sols 219, Orion 53. Tabakken. Amsterdam DeK ƒ58, Be- soeki 111, Rotterdam DeK 180, Medan 360. Rubbers. Amsterdam Rubber 97; De- li Batavia 77; Nederi. Rubber 47; Rott. Tflpnnoeüli 46. Scheepvaart waarden. Hoü Am. Lijn 215; Holl. Boot 94, Kon. Hot!.' Lloyd 71, Japanlïjn 132, Paketvnart 120, Scheep vaart Unie 147, Marine 15)4. Amerika a n sche waarden. Hide and Leather 59)4, Stee! 94, Smolting 47, Ana conda 92 Cigar 67)4» Atrhisin Topeka 94)4; Voting Rails 23)4; Denver 2; Sout hern Pacific 89l/2; Union Pacific 139. 12 maanden garant! Onder bovenstand opschrift wijst de „N. R. Crt." op de ontzettende verhooging der staatsuitgaven en de daarmede ver band houdende stijging der betastingen. In vergelijking met het jaar 1913', is per hoofd der bevolking de opbrengst der directe belastingen gestegen vain 10,90 tot 47 of met ruim 330 procent, die der indirecte belastingen van 16 tot 46y2 of met ruim 190 pet., d.w.z. dal de directe belastingen 41/3 en de indlirectc bijna drie maal zooveel eisohen ais 8 jaar geleden. „Hierbij komt dan nog de verdere ver zwaring van den indixecten belastingdruk, waaraan, naar het oordeel van den minis ter niot zal zijn te ontkomen, en daarbij is vooral in het oog te houden, dat ook de drink der gemeentelijke directe belastin gen aanmerkelijk is toegenomen, hoewel de gemeenten van haar door de jongste wijziging van de gemeentewet uitgebreid belastingaparaat nog niot eens liet volle gebruik hebben kunnen maken. Crescendo gaat het ook hier. Is er in een gemeente ai eens kans op vermindering van den ver menigvuldigingsfactor der plaatselijke in komstenbelasting, zoo kan dit alleen wor den bereikt door nieuwe betastingen in te voeren. Als men onze openbare financiën den thermometer aanlegt, wijst het instrument harde koorts aan. Een ijszak op het hoofd van den patiënt, wanneer de begroolingen worden ontworpen en een streng dieet, daarna zullen hem alleen kunnen red den." Het blad dringt er krachtig op aan, dat er grootscheeps zal bezuinigd worden. Hot is niet meer de tijd van bezuinigingscoin- missies, maar de departementen moeten er bet snoeimes inzetten. Evenals in En geland, waar dc premier eenvoudig zegt: zooveel mitltarden moeten er bezu:o;gd worden. Het bericht over de waarschijnlijke op heffing der pas-visa, in het verkeer met België, geeft hoop, dat een deel van de onnoodige pos-misère nu weldra tot het verleden zal behooren. In verband daar mee gevoelt men de vraag bij zich rijzen, of er niet spoedig iets meer zal worden gehoord van de resultaten der conferen tie voor rcisvergemnkkdijking, in October U. te Parijs gehouden. Het jongste Oranjeboek deelde mede dat de conferentie den wensch had geuit, dat haar voorstellen aan de verschillende regeeringen zouden worden gezonden en deze binnen drie maanden zouden mee deden, of in hoeverre zij tot uitvoering bereid zouden zijn. Die termijn is reeds lang om. Waar hapert het in deze dringende aan gelegenheid? De liberale „Nieuwe Courant" schrijft, dat zij dc opheffing van het processie-ver bod zou toejuichen, „Zoo goed als wij voor ons het recht opeischern, aldus het blad om te ge tuigen voor onze overtuiging, zoo gefun deerd achten wij het recht van anderen van de hunne te doen blijken. Onver draagzaamheid is uit den booze of ze roomsch is of rood, orthodox-protes- tanisch of bolsjewistisch, en het komt ons voor, dwaasheid te zijn om als een overwinning van Rome te kenschetsen wat voor den waarlijk liberale niet meer is dan een overwinning op de resten van een met eigen beginsel strijdige onver- draag zaamheid" Volgens den Brussclschen correspon dent van de „Gazctle de Huy" is het Bel gische standpunt inzake de Wielingen thans hot volgende: Souvexeiniteit van België over het Nauw, vrije doortocht door de Wielingen van de zich naar Vlissingen of andere havens begevende schepen, regeling van deze kwestie te zamem met die van de Westcrsohelde. Bolgië zou niet alleen het vrije gebruik van de Schelde voor de han delsschepen, maar ook voor zijn oorlogs- flotieljc opeischen. DE ZUIDERZEEWERKEN. De bladen te Brussel, zoo verneemt de „Msb.", spreken het bericht togen, als zou de Nodoriandsohe regeering aan dc steen groeven van Lessines oen bestelling heb ben gedaan van afval van graniet, uit te voeren over het tijdvak van 29 jaar en vertgenwoordigende een koopsom van 3% milliard francs. De Japanscbe kroonprins in ons land. Hel „HbL" verneemt, dat de Japansohe kroonprins, die 15 dezer te Amsterdam door de Koningin ontvangen wordt, den 16cn Den Haag en 17 dezer een offiaieel bezoek aan Rotterdam zal brengen, waar Z. K. H. op het stadhuis zal worden ont vangen, terwijl hem ook een todht op de rivier zal .worden aangeboden Naar het „U. D." verneemt, zat de Japanscbe kroonprins bij zijn beroek hier te lande ook enkele dagen op het landgoed Oud-Wassenaar vertoeven. NATIONAAL DERDE-ORDE CONGRES. Op het 'congres, dat 29 Juni ln Den Bosch gehouden wordt, worden door de volgende sprekers de volgende onderwer pen behandeld. Bij de H. Mis vn half twaalf Predikatie 'door den zeereerw. zeergel. heer dr. Jos. Krijn uit Vakenburg over De Derde Orde en de vrede. Thema: „De Tertiarissen zuilen won derlijk veel bijdragen tot herstel van de eendracht der gemoederen, als zij èn in ge tal èn in ijver overal toenemen." Bened. XV „Sacra Propediem." In de parellelvergaderingen 's middags om drie uur In Casino Rede door mr. dr. J. van Best uit Eind hoven over De Derde Orde door O. H. Vader Paus Benedictus XV in zijn Jub. Encycliek „Sacra Propediem" ten strijde geroepen tegen de geldzucht. ConclusiesDe Derde Orde streeft er naar om door den Christus terug te voeren in de harten der menschen mensch en maatschappij te hervormen en bestrijdt daarom de geldzucht. 1. door haar leden den Franciscaanschen geest van armoede en onthechting te lee- ren 2 door haar leden tevens te leeren de eenige waarde van den rijkdom. In de R. K. Militairen-Vereeniging Rede door jhr. mr. Fr. van Nispen tot Sevenaer uit 'sGravenhage over De Derde Orde door O. H. Vader Paus Benedictus XV in de Encycliek „Sacra Propediem" ten strijde geroepen tegen den onleschba- ren dorst naar genietingen. Conlusies: De Derde Orde, die in den loop der zeven eeuwen van haar bestaan een oefenschool was van christelijke vol maaktheid voor menschen te midden der wereld, neemt weg een der grootste hin derpalen der christelijke volmaaktheid de zucht naar zinnelijke genietingen 1. door krachtige voorschriften van den Regel. 2. door haar leven te bezielen met St. Franciscus' geest van Versterving. In de Kerk van Sint Leonardus Rede door den zeereerw. pater Dalma- tius van der Geest, O. P. uit Nijmegen, over de Derde Orde en de vrouw. Thema „De Derde-Ordelingen moeten door een ongeschonden geloof, en zuiver leven en een vurigen ijver verre verbrei den den goeden geur van Christus". Benedictus XV. Ene. „Sacra Propediem" De Vrouwen-Tertiarissen zullen dien plicht vervullen 1. door haar geloof te toonen in de gods vrucht naar 't voorbeeld van vele heilige Vrouwen-Tertiarissen der zeven verleden eeuwen 2.door met zorg te vluchten de gevaren van dans, tooneel en bioscoop, volgens het voorschrift van den Regel der Derde Orde. 's Avonds in de Kathedraal onder'het Lof: Predikatie door den zeereerw. pater A. Vermeulen, S. J. Pastoor te 's-Gravenhage over De Derde Orde en de Mariavereering met hulde en toewijding aan de Zoete Moeder. Het Congres wordt ook bijgewoond door Z. D. H. Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond. EEN NIEUWE ST*AATSLEENING. Naar de „Residentiebode" verneemt, wacht ons voor het najaar een nieuwe staatsleening. Socialistische propaganda in het Zuiden. Het N.V.V. heeft zich gewend tot de aangesloten vakbonden voor inschrijving op een .obligatiefeening groot f flttOOO, welk bedrag is bestemd voor liet stichten van volksgebouwen in het Zuiden van het land. Intrekking regeling steun veenarbei ders. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Sannes betreffende intrekking van de steunregeling voor de veenarbeiders heeft de minister van Bin- nenlandsche Zaken o.m. geantwoord, dat het verleenen van steun aan „uitgetrok ken" werklieden in de eerste plaats ligt op den weg van de betrokken gemeente besturen. De minister achtte zich daarom, toon de besturen van Ernnten en Odoorn op gronden, die hun afdoende voorkwa men, intrekking van de steunregeüing gewenscht oordeelden, niet gerechtigd, de steunregeling te handhaven. Overeenkomstig nader bericht van den burgemeester van Emmen werd de steun- verleening voor Emmen yoorloopig We der ingevoerd. Overleg met de betrokken organisaties der veenarbeiders is, vóór tot opheffing der steunregeling werd besloten, niet ge pleegd. NED. E.K. VEE. LEEEAEEN EN LEEEAEEN IN DE GYMNASTIEK. Zondag hield bovengenoemde E. K. Vereeniging van leiders in de lichame lijke opvoeding een algemeens ledenver gadering te Nijmegen. De heer De Pieter leidde de bijeen komst. De leden besloten stelling te nemen tegen de verplichte lichamelijke oefenin gen, zooals do minister van Onderwijs in het wetsontwerp die voor lichamelijke opvoeding bedoelt. Verder verklaarde de vergadering rich tegen het z.g. Zweedsche stelsel in die gymnastiek en gaf zij te kennen te staan aan de rijde van hen, die voorstaan heit stelsel z»oals dat in het Zuiden wordt toogepa t. De vergadering was de meening toe gedaan, dat de huidige e partbeweging vooral de voetbalbeweging in verkeer de banen wordt geleid en meer gerichfc moet worden in den geest der lichame lijke opvoeding. Maatregelen goederenvervoer. De toe gestane verlenging van den leveringstijd voor goederen in buitenlandsch verkeer zijnde 2 dagen voor ijlgoederen en 4 dagen voor stuk-goederen is ingetrokken aoodat thans weer de normale leverings- tiflden gelden. Vervoer dekkleedep. De Beilgisohe spoorwegen doelen mede voortaan die overneming te zuilen weigeren van terug gezonden particuliere ddkkleedcn indien deze niet overeenkomstig de ^oerschriften, GRÜOTE VOORRAAD ZIE DE ETALAOE BIJ BARTELJORISSTRAAT No. 27 zijn gevouwen, gemerkt en van een tabel voorzien. Deze dekklecden worden door de Ne- dertamlsdie spoorwegen alleen da-n ten vervoer aangenomen, wanneer ze behoor lijk ongewuwen en met een kruiskyuW gelxHiden zijn, waaraan zich een stevige label of een plankje moet bevinden, •waarop duidelijk vermeld is het adres wan geadresseerde en het l>os lemmings* station. Voorts moeten de eigendomsmerken en nummers der deklkleeden in de vrachtbrie ven en adreskaarten zijn vermeld. Onder „eigendomsmerken" zijn le verstaan: naurt en woonplaats (spoorwegstation) van de* eigenaar. EEN TILLEMA-EONDS. Het Soer. Handelsblad heeft onlangs het initiatief genomen voor de oprichting van een fonds van f 400.000, waarvan de rente jaarlijks gesehonken zou kun nen worden aan den Indiër medicus, die zich het verdienstelijkst gemaakt heeft ten aanzien van de behartiging van do volksgezondheid en speciaal ten op zichte van de bestrijding der malaria. Het „Soer. Handelsblad" is voorgegaan met f 5000. «tal, ,u. 100C 1063 656» S»«7 9163 1365» 17033 17067 17566 4:0 1976 «066 6961 9955 12946 15296 16773 19105 200 3344 3854 7149 9146 10031 11713 15343 20882 130 266 2627 6954 7VJ1 7930 9638 12843 14441 15712 160»? 16284 16457 18140 19411 85 250 75 341 451 99 511 639 723 872 1076 1172 1218 1368 18 1781 1879 1902 25 70 2111 22 29 55 58 2229 2U3 18 64 2603 82 2733 47 119 26 50 69 201 33 76 84 369 414 28 46 48 57 559 73 684 710 26 74 96 803 49 88 91 99 986 1078 1109 33 80 1228 53 54 1316 44 1425 62 74 1504 20 25 55 86 1615 76 1740 76 88 1853 81 1915 30 46 52 56 2011 21 26 45 73 99 2121 71 84 98 2214 2390 2403 21 36 55 82 2509 23 27 55 63 77 2600 13 51 75 2700 36 42 (Vijl**, VBO 2854 5652 5892 6052 6124 6262 92 6300 62 2933 3026 31 IB 3303 34 94 3440 3758 3824 3350 52 76 98 4024 39 4181 4212 70 4387 4777 4894 4920 5008 43 5240 80 5327 52 86 5512 7b 57 74 83 2845 63 2910 25 51 05 76 C8 3002 7 13 18 36 3128 54 66 3264 75 87 92 93 3302 7 36 42 45 49 58 69 3417 3517 32 55 62 67 19 362.) 3701 66 74 99 3881 3915 22 41 73 4077 92 4122 53 85 4323 50 59 4404 81 4500 8 22 52 53 68 79 8! 84 93 4625 37 4746 83 86 95 4806 37 82 4966 6013 28 80 5118 25 94 5232 75 88 5325 20 47 £478 9ft 8205 41 8331 8593 8688 85 11825 41 119S0 83 9225 12123 46 58 74 12223 9445 12340 VKb ;>e.J 14182 16412 64 13 14258 16609 64 52 14305 16801 6443 6633 51 52 95 97 9685 9718 9932 12448 <906 10035 12545 22 76 12623 94 10225 10641 57 1274 i 71 59 12944 10743 13037 TOOI 99 Tl 10 32 64 10803 13166 T2I9 10955 13220 T418 67 82 T505 11005 13349 t3 34 13449 7663 11200 65 7741 11392 13524 T885 11449 13702 8012 11573 13818 46 83 23 64 11659 13939 •166 11726 94 14TCÏ aflo4baar 54 45 86 16955 14438 99 14612 17130 28 36 14700 17347 21 17432 46 17546 56 17674 66 1772/ 14835 17827 19293 19333 1947» 9» 19542 65 84 15055 15160 29 75 15452 17900 74 «5 76 75 15548 18051 54 64 15737 18235 t8 52 15943 13316 16073 50 10109 18405 58 18:23 87 40 88 18955 19011 19863 19384 20351 20734 200$ 13271 97 5598 43 Ti 5632 53 73 74 5717 47 £0 seis 23 60 78 69 95 5939 79 C019 28 55 6116 58 6210 18 41 49 82 6312 16 29 40 63 68 6607 29 46 75 6716 43 53 6822 55 99 6021 39 7031 7138 7232 42 68 7310 aO 66 7470 7503 7608 37 39 14 95 T712 14 80 83 7840 93 7906 12 66 8023 27 99 8137 65 97 93 8213 15 81 11000 92 35 8316 11121 8455 23 74 75 88 11220 853J 28 8602 11 8775 83 90 R3S 55 11363 65 72 96 97 46 114,4 60 57 99 11526 £001 S3 8 90 61 11613 86 33 67 47 9093 62 9105 85 9260 98 79 117J6 82 46 9300 IIË59 21 14 t9 63 87 940! 44 70 £1 .97 IV, y/ 23 58 W 74 98 rs 8515 85 51 12O47 57 53 62 121Q0 76 40 9611 se 31 79 58 12305 8 'J1 9702 64 9823 50 64 85 51 124H 57 28 62 29 67 34 87 12535 89 50 S910 12607 9> 57 100ï9 10101 77 ïj 12745 25 63 56 72 77 16227 45 68 84 90 7Ï 92 63 12628 75 43 10324 ja 59 91 75 10i20 12920 28 32 50 69 75 10517 13006 27 29 10607 8 92 95 >3H5 80 34 36 92 10703 13201 71 40 95 48 10833 13330 44 13401 21 30 51 86 66 1QS0O 1 46 98 13583 98 13S21 25 13728 33 62 78 13803 12 25 43 52 60 70 76 78 13935 14028 32 14192 14201 51 67 14324 30 37 41 14400 14534 40 42 79 14604 48 63 14713 37 43 54 86 90 99 14838 76 14918 67 70 St 15023 35 51 53 68 15200 13 15310 13 28" 54 15440 45 63 15509 15600 57 59 91 97 15701 64 15851 57 66 91 96 15902 51 66 90 16070 16122 42 54 63 99 16212 54 67 81 83 88 92 16362 66 16431 52 69 16514 25 32 16643 16784 16841 16918 17001 29 57 90 17115 21 26 20 93 17236 49 50 17318 97 1)423 26 38 47 58 61 70 10 79 91 11514 21 27 31 48 55 86 99 17613 17741 73 Ol 17816 22 67 82 17909 84 18024 65 73 18105 17 18 19 21 23 34 48 56 69 94 18222 97 18315 22 79 18402 35 59 65 91 18502 52 50 86 16603 15 27 46 51 71 18746 18804 40 42 48 18902 19042 u 99 19108 19216 24 08 19302 72 80 19452 64 19640 90 49600 Oj l»lT 44 53 1980' 2001O 2011» 6» 20234 20329 68 20454 98 20616 3» 74 20739 41 85 94 20801 35 Vorige lijst stond 437 xn~t 90.— m.z. 435 met 1 90.—f 3592 m. f 90.- ontbreekt; 12568 met £90.- m.r. 12863 m. f 'jOA 12869 met f 90.— verruit; 14900 met f 90.— ontbreekt» J4947 ontbreekt; 189 m.t. 1089 6474 m.*. 6473; lOCbV 10152; 15647m.* 15677; 17271 ontbreekt3974m.x. m. £9CV 3955 met f 9a- nuu 3955.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2