Wisselkoersen en koersen m Bankpapier KUNSTGEBITTEN Korte Berichten ~J. LOTTGERIWG Gr. Houtstraat 5a. Luchtverkeer. Kerk en School Kunst en Kennis Gemengd Nieuws SPORT EN SPEL VRAGENBUS. Rechtszaken N.' Marktnieuws. P. H. KLUFT. Landbouw en Visscherij hen ongehoorde beleedïging.. MwiögeftwW door DE SPAAR&EBANK. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN 4.52 4.541'a Bankpapier 4.62 4.64)4 PARIJS. 24 10 24.17 Bankpapier 24 20 24.27 BRUSSEL 2410 24 17 Bankpapier 24 20 24.27 WEEN EN U 66 0.68 Bankpapier 0 68 0.70 LONDEN. 11.303,4 11 33^4 Bankpapier 11 42i a 11.441* STOCKHOLM 66 80 67 50 KOPENHAGEN 51.80 52.05 CHRISTIANIA 44.10 44.35 BAZEL 5095 51 05 NEW-YORK. 2 971* VERVEN MANTELS en HÊERENCOSTÜUMS met BEfiOüa VAN MODEL Tweede Bediende BOEKBINDER ATTENTIE. EENDEN KONIJNEN. TE KOOP Gebruik particuliere wagens. l>oor oo Nederlandsohe Spoorwegen is bepaald, dat particuliere wagens en spoorwegwagens tan particulieren verhuurd, alleen door den eigenaar of huurder gebruikt mogen Worden. HET SOBRIëTASLEGER. Blijkens de telling, op het einde van December 1920 gehouden, hadden de Dio cesane Kruisverbonden, aangesloen bij de Federatie Sobriëtas, gezamenlijk 380 ,/laatsclijkc Kruisverbonden met 25.413 'eden (5303 geheelonthouders, 17,760 af- Vhaffers, 2290 Paulisten). De Diocesane Mariabonden hadden «men 357 plaatselijke Mariavereenigingcn met 47 208 leden (6. 874 gebeelonthoud- sters, 40,219 afschafslers). De jongensbonden (aspirantenafdeelin- gen) in Kruisverbonden, in Jongenspatro naten) waren 192 in getal met 8066 iclen 7051 geheelonthouders, 752 afschaffers.) De Meisjesbonden (aspirantenafdeelin- gen in Mariavercenigingen, in Meisjespa- ,'onatcn) waren 198 in getal met 12.871 leden (10.257 geheelonthouders, 1617 af- schafsters.) Er bsstonden 249 St. Annavereenigingen met 26.977 gezinnen en 79.091 kinderen (allen geheelonthouders). Bij de Federatie was aangesloten 1 sce- tie, de Nationale Verecniging van geheel onthouders onder Ncd. Spoor- en Tram wegpersoneel en personeel van v. Gend en Doos „SI. Franciscus" met 654 Idcen (ge heelonthouders). In 't geheel omvatte de Federatie: 737 afdeelingen met 72.621 volwassenen (12.177 geheelonthouders, 58.154 afschaf fers, 2290 Paulisten). 390onderafdcelingen, met 20.937 jeugd beden (17.308 geheelonthouders, 3629 af schaffers). 249 onderafdeelingen met 79.091 kinde xen (geheelonthouders). Het gansche Sobriëtasleger telde alzoo 172.649 personen. (Hsg.) Belasting gouden en zilveren werken. In de Dinsdag gehouden zitting der Tweede Kamer is z. h. s. aangenomen het wetsontwerp tot verhooging van de belasting van gouden en zilveren werken en wijziging der wet van 18 September 1892, laatstelijk gewijzigd bij die van 1 Juli 1909. De overeenkomsten met de spoorwegen. In de gisteren gehouden zitting der Tweede Kamer is liet wetsontwerp be treffende de overeenkomsten met de Spoorwegen z. h. s. aangenomen, nadat de twee moties van den heer v. d. Waer- ien waren verworpen. Tweede Kamer-vacature. In de gis teren gehouden zitting van de Tweede de Kamer heeft de voorzitter mededee- (ing gedaan, dat is ingekomen een schrij ven van den heer W. H. de Buisonjé V. B. gedateerd 4 Juni, waarbij de heer Pe Buisonjé bedankt als lid van de Tweede Kamer. De ex-kroonprins. De secretaris-ge neraal in algemeenen dienst »nr. J. B. Kan is Dinsdag naar Wieringen vertrokken tot liet houden van besprekingen met den geweien Duitsohen kroonprins. EEN NIEUWE MIDDELBAAR ONDER WIJSWET. Naar de „N. Crt." verneemt is bij het «departement van Onderwijs een nieuw ontwerp Middelbaar Onderwijswet gereed gekomen, verband houdend met de al- geheele reorganisatie van het onderwijs. De internuntiatuur te 's-Gravenhage. „De Tijd" verneemt, dat als secretaris van de Intemunliatuur te 's-Gravenhage, benoemd zal worden de heer Calderai, tot dusverre secretaris van de Apostolische Delegatie in Engelsch-Indië met residen ce te Bangalore. Sabotage eener wet9 De Huuraan- toeggingswet, welke op 1 April 1921 in werking is getreden, vindt te 's-Graven hage nog steeds geen toepassing. Op de aanvragen van belanghebbenden wordt door de Huur commissies aldaar geant woord, dat d«e in de Huuraanzeggingswet bedoelde lijst van leegstaande woningen, welke door Burgemeester en Wethouders aan de Huurcoinmissie moet worden ovct- gelegd, niet is ingekomen, waardoor uit voering van de wet onmogelijk wordt. De paspoorten-misère. Het moei vol gens het „Hhld." niet onwaarschijnlijk geacht worden, dat de opheffing der pas visa, welke op het oogenblik alleen voor België in overweging is, ook zal worden uitgebreid lot Engeland. Het Kamerlid De Buisonjé. In de Dinsdag gehouden vergadering van de Tweede Kamer beeft de voorzitter mede- deeling gedaan, dat is ingekomen «een schrijven van den heer W. H. de Buisonjé (vi).), gedateerd 4 Juni, waarbij de heer de Buisonjé bedankt als lid van de Twee de Kamer, DOODELIJKE VAL. rr" Miss Laura Cromwell een Amerikaan- tche jonge dame van 22 jaar, die op 16 Mei zich naam maakte door 199 maal ichtercen met haar vliegmachine de loo ping udt te voeren, is Zondag bij een de monstratie, juist nadat zij weer een luchtbuiteling voltooid had, te Mineola, Long Island, van een hoogte van 10Ó0 zoet met haar vliegtuig te pletter geval len. DuizendSti ioeschouwers die waren Samengestroomd om het looping-record door haar nog te zien verbeteren, waren getuige van haar verschrikkeUjlken dood. Schatting van scholen. Het R.-K. Cen traal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding bericht, dat einde dezer week eene mede- deeling zal verschijnen, waarin behandeld f^'ordt de schatting van scholen, die vóór »f op-l Januari 1921 in gebruik of in aan bouw, [wares DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE bevat deze week het volgende: Platen: Het bestuur van de R.-K. Jonge puntervaart in het schilderachtige Giet hoorn. Pater Maternus Muré O.F.M. De zorg voor lammen en kreupelen (3 fo to's). Het proces legen de oorlogsmis dadigers. In Limburgsch Gouwen (3 fo to's). Volop zomer. Jeugdherinne ringen, naar een schilderij van Friant. Afscheid, naar een schilderij van Robert Cauer. Een zeiltochtje, dat menigeen niet graag zou meemaken. Een foto van de Texelsche lammerenmarkt. Een ver keersagent te Havana. Langdurige warmte en geen regen. Van het bezoek der Koninklijke familie te Zwolle. Dr. Rosen. Expositie der Haagsche R.-K. Huishoudschool. Boomsche landdag te Rotterdam (3 foto's). De R.-K. Muziek kapel St. Louis, te Alkmaar. Een zeer bevallig groepje. Een buurpraatje in zonnig Spanje. Een reis om de we reld (2 foto's). Tekst: Moedertje-twee, roman door H. B. v. d. Sande. De Katholieke Jonge Werkgevers-Vereeniging. Bij de platen. In Limburgsoh Gouwen, door A. F. van Beurden. Het lied van de zee, door Sabina Maria. Bladvulling. Speelhoek Het hondje, door Jos. Ervarings kristallen. Een reis om de wereld in 52 dagen, door Martin Berden. Wat je al niet leest. Pluimvee-Tentoonstelling. De beide Piuimveefokkersvereenigingen te Barne- vcld hebben besloten einde October a.s. aldaar een groote pluimveclentoonslellmg te houden. KERSEN. Men schrijft aan het „N. v. d. D.": Bij de gisteren te Eist gehouden keTsenver- koopingen op het hout zijn voor de vruchten prijzen gegeven als nimmer te voren. Trouwens er heerschle een koop rage onder de aanwezigen die, met het geld gesmeten hebben om maar een bon- gertje machtig te worden. Boomgaarden brachten 1000 meer op dan de inzet. Van een pondsprijs is weinig te zeggen, omdat de gehcele verkoop een onverwacht beloop had, De schattingen loopen thans zeer uiteen zelfs tot 0.50 per pond toe, builen de kosten. Het gewas zit zeer uiteen. Een boom gaard die vorig jaar 2000 opbracht ging nu voor ƒ.415, een ander die nimmer meer dan 1500 had weten te besommen, bracht nu 2950 op, de duurste boom gaard gaf oen koopsom van 4200 Het gewas te Bist werd op dezen verkoop to taal verkocht voor 16.000, tegen vorig jaar, toen de verwachtingen stukken beter waren, 13.000. Algemeen is men zeer benieuwd naar de verdere verkoopingen in de Over-Be- tuwe waar ten slotte zich nog wel de meeste kersen zullen bevinden. In de Diusdag te Tiel gehouden eersle groote kersenverikooping waren zeer veel kooplustigen. Men besteedde naar schat ting 30 lot 35 cent peT kilo op het hout. Hoogste prijs voor een boomgaard 2550. Br werd verkocht op de nieuwe conditie, dat is: koop en slag zonder onkosten. NACHTELIJK GEVECHT. Maandagnacht kwam een auto van Am sterdam te Weesp aan, waaruit twee per sonen stapten, die zich ijlings ui?*de voe ten maakten, toen het op betalen aan kwam. De chauffeur en zijn makker zet ten de vluchtenden na. Een dezer gaf den chauffeur met zijn mes een diepe snede in den arm, waarop de aangevallenen eveneens hun messen trokken en den anderen verschillende wonden toebrach ten. De chauffeur moest geneeskundige hulp inroepen De anderen kozen het ha zenpad en bleven tot heden onbekend. HET VALT MEE. liet kantoor Almelo van de Nationale Bankvereeniglng laat mededeelen, dat de door haar jongsten bediende verloren chèque die Vrijdagmorgen bij het fiet sen over de rivier de Aa in het water was gevallen niet 13.000 bedroeg, maar slechts 56.70, waarvoor inmiddels een duplicaat is aangevraagd De justitie onderzoekt. Te Reusel (N.-B.), werd in tegenwoordigheid van het parket van 's-Bosch het lijk opgegraven van den door een electrischen schok om het leven gekomen werkman van de P. N. E. M v. G. Onderzocht wordt zoo 't schijnt of de dood een gevolg is geweest van het niet-afsluiten van den stroom op het onder station Eindhoven, waartoe order was ge geven. Omveer en brand. Te Oeffeit sloeg de bliksem in de woning van den lieer J. J. Het huis brandde totaal af. Van den in boedel kon een en ander gered worden. Tengevolge van het inslaan van den bliksem is de boerderij van den heer S. te Stratum, met bijbouwen een prooi der vlammen geworden. Eenig huisraad als mede het vee konden uit het vuur gered worden. De schade wordt door verzekering gedekt. 3 e St. Agatha is de bliksem in een boerderij, geslagen, tengevolge waarvan deze geheel afbrandde. Verdronken. Zondagavond is het 10- jarig dochtertje van den beer Van der Zee te Weespenkarsptel, waarschijnlijk bij het plu/k'ken van bloemen in het Mierwede kanaal verdronken. Al weer een auto-aanrijding. Ter plaatse van de kruising Breidtiusweg en Rijksweg KaardenLaren, heeft Zaterdag weder een ernstig auto-ongeval plaats ge- bad. (Op dit Kruispunt staan roedis ge- zioh tespiegels en de groote weg zal er weldra met pl.m. 30 Meter worden ver breed). De wielrijder H, werd door een met groote snelheid passeerenden auto-Ykomt. Een 2—1 overwinning had ac mobiel eeniige meters omhoog geworpen en met gebroken boenen opgenomen, zoo- dat opneming m die Bussummer Majeila- kliniek noodzakelijk was. De bestuurder van den auto zal zich voor den rechter te verantwoorden hebben. Botsing van motorrijwielen. Te Naar- den zijn bij het hotel „Jam Tabak" twee motorfietsen, waarvan een voorzien van. een zijwagen, waarin een dame zat, met zooveel geweld tegen elkaar gereden, dat de beide motoren vrijwel vernield zijn. Gelukkig zijn de beide motorrijders, evenals de dame, er nog vrij goed afge komen, ongerekend eenige kwetsuren, welke op „Jan Tabak" werden verbonden. In het water gereden. Dinsdagoch tend omstreeks 10 uur reed een fietsrij der op het Singel bij de Gasthuismolen- steeg te Amsterdam. Om een hond niet te overrijden, die dwars voor zijn fiets kwam, week hij uit naaT den kant van het water, met het gevolg, dat hij he Singel inreed. De man verkeerde dadelijk in le vensgevaar, hetgeen werd opgemerkt door een voorbijkomend twintigjarigen melk boer, die hem nasprong en het geluk had den drenkeling te redden. Deze werd een der huizen aan het Singel binnen gedra gen en daarna met een auto van den ge- -neeskundigen dienst naar het Gasthuis ge bracht. Hij was toen uit den toestand van lichte bewusteloosheid, waarin hij ver keerd had, weder bijgekomen. 6000 gerold. Een veekoopman is Maandagavond op de Schapenmaitkt te Groningen een portefeuille met 6000 gul-- den ontrold. De leege portefeuille is in het Zuiderpark aldaar gevonden. Door een dollen hond gebeten. Te Nieuwe Schans (Gron.) zijn vier perso nen door een dollen hond gebeten. Allen, gaan naar U-trecihL De bond is doodge schoten. 0 DE VOETBALWEDSTRIJD FRANKRIJK—NEDERLAND. Thans ia officieel vastgesteld, dat de in ternationale voetbalwedstrijd tusschen Ne derland en Frankrijk op 13 November a.s. te Parijs zal plaats hebben in het Stade Bergère. NEDEJRL. VOETBALBOND. Zaterdag heeft het bestuur van den Nederl. Voetbal Bond vergaderd te Til burg. In deze vergadering is de conclusie van het rapport inzake de uitwisseling van elftallen itusschen den N.VfB. rm de plaatselijke bonden door het bestuur aanvaard. De daarvoor noodzakelijk ge achte reglementswijzigingen zullen in de e.v. algemeene vergadering worden voor gesteld. Het jaarverslag werd, behoudens enke'e daarin aan te brengen wijzigingen, vast gesteld. In beginsel werd besloten, het spelen van een wedstrijd van een Nederlandsch, studenten elftal tegen een elftal van Cambridge te bevorderen. Op de binnenkort te houden jaaxlijksche algemeene vergadering zal het vooratol van den hoer Pater, in de vorige ajg. vergadering gedaan, om ieder jaar een percentage vast te stellen voor liefda digheid, worden behandeld. Omtrent dit voorstel is door dr. D. J. van Prooye! pras-advies uitgebracht i Tot consuls te Genua en Bern werden benoemd de heeren D. H. Gordinau de Goubervülo reep. jhr, mr. dr. B. do Jong van Beek en Donk. De N.V.B. zal de gelegenheid ope nen tot het houden van oompetities op Zaterdagmiddag buiten het gewone com petitieverband. ATHLETIEK. Bij de Na.iona'.e A tli'etiekwed- t rijden vau Amstels Gymnastiek Vereeniging kwam Adje Paulen, de Haarlemsche Olympiade-man, als eerste aan in 't nummer 400 Meter hardloopen om het kampioenschap van Nederland. Hij ver betert tevens het Ned. record met l/f< sec. Zijn tijd was 52 1/5 sec. In het nummer 4 X 100 M. estafette loop kwam de Haarlemsche A.V. vierde aan in 48 2/6 sec. CRICKET. De uitslagen van Zondag zijn: Y.R.A.—H.C.O., draw Y.R.A. 155 voor 8 wickets H.C.C. 15f>. HD.V.S.Rood Wit, gewonnen door H.D.V.O. met 92 runs, K..W. 85, H.D.V.O 177. HaarlemV.O.C., gewonnen door V.O.C. met 15 runs, Haarlem 108, V.O.C. 123. G.V.A. I-R.K V.Z, I R.K.V.Z. I kwam Zondag in de de- mi-finale der seriewedstrijden van R.K.A.V. uit tegen het sterke G.V.A., I. Wanneer scheidsrechter de Gruy- ter om ruim half 2 uur beginnen blaast, verschijnen beide elftallen met eenige invallers in liet veld. De eerste aanvallen zijn voor de stoere G.V.A.-menselien, maar de ach terhoede van de Zwart-witten is safe, en retoimeert alles. Het spel gaat dan mooi gelijk op, maar tot doelpunten komt het niet. Rust gaat in metl blanken stand, en ieder 1 corner te gen. Na rust zijn de Zwaluwen steeds overwegend sterker, herhaaldelijk is G.Y.A. ingesloten, maar forluna is niet met de zwart-witten, alle schoten wor den door den G.V.A.-keeper onscha delijk gemaakt. Dan krijgt de Zwalu wen nog een penalty le nemen, wel ke door N. v. Tunen in de handen van den keeper geschoten wordt. Wanneer de scheidsrechter het ein de aankondigd, is de stand nog blak terwijl ieder 4 corners tegen zich heeft. De Zwaluwen en G.Y.A,-men- schen vroegen verlenging, maar dit wordt niet toegestaan. Het lof be slist fhaps dat G.Y.A. in d® finale verhouding zeer goed weergegeven. In ieder geval hebben de Zwalu wen den naam van de Haarlemsche R.K'. voetbalbeweging hoog gehouden in de Amstelstad, door geen enkelen wedstrijd te verliezen. VRIENDSCHAPPELIJKE WED STRIJD A.D.O. I—Geel Zwart I 1—0.! Den Geel-Zwarters is het deze wed strijd niet voor den wind gegaan. Al was er ook nogal een tamelijk sterke wind. Gedurende driekwart van den wedstrijd was G.-Z. in de meerderheid. Met rust was de stand blanco. Na rust was het onderhand een ware belegering voor hel A.D.O.-doel. Verscheidene corners had G.-Z. te ne men, die alle goed genomen werdet», doch de hardwerkende verdediging van A.D.O. gaf geen krimp. De paal en de lat hielden er ook nog een paar hallen uit. Tien minuten voor tijd lost de links-half van A.D.O. vanaf het midden een geweldig schol, dat met effect net onder dé lat verdween. G.-Z. zette er nog alles op, doch» niets liep G.-Z. dezen middag mee en onder groote spanning kwam het ein de met een zeer geflatteerde over winning van A.D.O. Geel-Zwart III ging bij ZiJk II op bezoek en deelde de puntjes samen 2-2. tt LA.. Antw. De reiskosten van abonne ment mogen niet worden afgetrokken van de Rijksinkomstenbelasling. Alleen de kosten, die op hel beroep of bedrijf vallen, mogen afgetrokken worden. (Verbeterd antwoord op een vroe gere vraag.) Vr. Waar moe* ik mij persoonlijk of schriftelijk vervoegen voor de Zuiir derzeewerken Antw. Bureau van den Directeur der Zuiderzeewerken, Zeestraat, Den Haag. Vr. Kunt u mij nog zeggen of er thans nog dagpassen worden afgege ven voor Duitschland en waar ik mij moet vervoegen om er een te krijgen? Antw. Wendt u tot de gemeente secretarie ten uwent. Te Haarlem tot het Bureau van den Burgerlijken Stand, aan de Kruisstraat. Vr. 1. Hoeveel vliegscholen zijn er in Nederland? 2. Wat zijn hun adres sen? 3. Wat is het adres der Militaire vliegschool Antw. Soesterberg, Schiphol en Den Helder. Vr. 1. Bestaat er te Haarlem een R. K. fietsclub en zoo ja, wat is het adres van den secretaris? 2. Zijn de verzekerden tegen on gevallen verzekerd door 't feit alleen dat zij abonné zijn der „N. H. Ct"? Antw. 1. Ons niet bekend. 2. Bij een eventueel ongeval behoeft men alleen de laatst betaalde kwitan tie te laten zien. Deze geeft al of niet recht op uitkeering. Voor de rechtbank te Middelburg is Vrijdag een maand gevangenisstraf ge vorderd tegen Th. de S., bioscoophouder te Vlissingen, die aan zijn zwager op diens trouwdag een aangeteekenden brief had gezonden, waarin hij do bruid van zeer verkeerde handelingen met hem, be klaagde zelf, beschuldigde. De vrouw verklaarde zich diep bo- leedigd en ontkende zich ooit aan be doelde handelingen te hebben schuldig gemaakt. De officier van Justitio mr. baron Van der Feltz, zeide, dat hem nog nooit zulk een diep afkeurenswaardige belee- diging ter oore was gekomen. Mr. Hartog, advöcaat te Bergen op Zoom, verdedigde voor de beleedigende een eisch om schadevergoeding tot een bedrag van f 160 en wee3 er op, dat bekl. getracht heeft het huwelijksgeluk van twee personen en dat nog wel op hun trouwdag te verstoren. Aanvanke lijk wilde men de zaak als zijnde een familiekwestie laten rusten, maar bekl. houdt niet op het echtpaar met laster te achtervolgen. EEN DUUR PARTIJTJE KAART. In den avond van 3 Augustus waren in 't sociëteitsgebouw De Eemsgezln(1st)ei d te Hengelo (O.) de heeren A. A. P. O., J. W. T., G. v. T., Lucas W.' H. C. S., E. M. D. en B. P. H. bezig 'n kaartje te leg gen, tooen de politie binnenkwam en in zage vroeg van de verschillende spellen kaarten. Gp alle ontbrak het betasting- s tempel. Proces venbaai was nog te voorkomen, wanneer ieder 0.50 boete betaalde, om dat men niet opzettelijk, maar onwetend had gezondigd. De heeren waren biertoe niet bereid, zoodat procesverbaal werd opgemaakt. Voor de rechtbank te Almelo werd te gen ieder der beklaagden f 100 geëisdht. EEN AUTO VAN HAND TOT HAND. De 33-jarige leidekker B. H„ thans zwervende, onlangs door Hoevelaken bij Amersfoort fietsende, zag daar in een ga rage een mooie auto staan. Nu geviel 't dat gezegde ïeidfeikiker te Rotterdam een vriend had, die zoo'n karretje wel ge bruiken kon. B. H. dus naar Rotterdam, waar hij aan den vriend den nog niet gegapten bemzinowagen ongezien verkocht voor f 1500. B. H. daarop naar Hoeve- 2 93 ij laken terug, slaat een ruit der garage in (kruipt naar binnen, kaapt een Chauffeurs- pak, maakt de deuigrendels der garage los, stapt in de auto, laveert er de gara ge mee uit en tuft naar Rotterdam. De «vriend nam den wagen in ontvangst, maar had de 1500 met voorradig. Geen nood echter. De Rotlerdawvsche vriend ver kocht de auto den volgenden dag voor f 2000, betaalde aan B. H. 1500 en streek zelf 500 op. Edoch, de nieuwe eigenaar verkocht het voertuig op zijn beurt voor f 5000. De laatste kooper vond het zaakje verdacht en waarschuw de de politie. En zoo kwam B. H. ten siolle voor de Utrechlscthe rechtbank te slaan, waar hij een en ander bettende en verklaarde n'.cl meer te welen waar het chauffeurspak was gfMoven. Het 0. M. eischte twee jaar gevangenis straf met aftrok van het voorarrest. En de verdediger, mr. Dambrink, kon zich slechts aan liet oord-cel der recht bank refereeren. Uitspraak Maandag 13 Ju>ni a.s. PURMEREND. 19 kleine fabrnekskazen f 7250; Rijksmerk f 76; 7 kleine boe renkaas 74; 7 comm.; Rijksmerk f 82; 5 Goudsclie kaas f 70; Rijksmerk 72; 1408 K.G. boter f 2.40—2 50; 160 vette runderen f 1.602.05; 379 melk- en gelde- koeien f 350750; 15 stieren, 70 paarden f 250550; handel matig; 150 vette kalve ren f 180210; handel matig; 564 noen tere kalveren f 2063; handel matig; 298 vette varkens 11.10; handel vlug; 69 magere varkeus f 30—90; handel matig; 140 biggen f 20—32; 619 schapen f 15tf 1000 vette lammeren f 2038; handel mi tig; 67 bokken; Kipeieren f 8.75 per lOOi Jah Q. 5»itèU»r udslaittmi voor h«t vsrvaardigM van Spreekuur minverm. 9-II Behalve Zaterd. part. 1-4 Frs. tiaUtr. 54 hoek berekbeiiderst STENO TYPISTE. Biedt zioh aan Steno Typiste, ook bekend met eenvoudig kamtoor- wcrkzaamhedien. Brieven onder No. 4599, Bureau van dit blad. Terstond gevraagd EEN NET MEISJE «voor halve dagen. Adres: Mevrouw DE VRIES, Pieler Kiessteaat 56. DAGMEISJE. Gevraagd een net dagmeisje. Flink loon. Tram vrij. Adres: H. JANSEN, Raodhuissfr. 93, Heem stede. 4596 Er biedt zibh aan een R.-K. MEISJE als hulp in de huishouding met huiselijk verkeer, ook genegen in winkel behulpzaam te zijn. Brieven cxnder No. 4594, Bureau v. d. blad. Voor een dag per week, van 9 tot half 6, een bekwame HUISNAAISTER GEVRAAGD. Br. met referenties onder No. 4628, Bureau va«n dit Mad. Wordt gevraagd een •NET DAGMEISJE in klein gezinvan 8 tei 3 uur. Aan melding Küevenpariweg 154. 4640 Er biedt zirii aan een NET BUITENMEISJE met Juli of Augustus, liefst in een R.-K. gezin, omtrek Haarieon of Heemstede. Brieven onder No. 4639, Bureau van dit blad. Biedt zioh aan een NET R.-K. BUITENMEISJE vg.g.v., in een R.-K. gezin. Brieven bij den Agent H. JANSEN, Heem stede. Onderwijzeres, in 't bezit van eenige meubelen en bed, vraagt ZIT- EN SLAAPKAMER met pension. Br. met prijsopgave onder Nd. 6424, Bureau v. d. blad. Voor direct gevraagd: NOODHULP en met 1 Aug. NET MEISJE als meisje-alleen, vgugar. Zich aan te melden pusschen 89 uur, Bloe- meiidaalsohe weg 122, Blocmendaal, VERLOREN Gcelharig hondje («en eendenkooi ker) luisterende naar den naam vau Timmg. Tegen beSooning terug te bezorgen MoUamn 5, te BLoemen- daal. 8303 H. H. BARBIERS. Een nette leerling kan geplaatst woidten. Loon 3 h 4 gutdien mei verval. Adres: HEYSELAAR, Jams- weg 19. 4581 H. H. BAKKERS. Voor direct gevraagd oen be- kwaa.Brood- en Baouketbatókex» bediende, intern, bij F. G. LOM- MERSE, Brood- en Banketbakkerij, Laan 113', Bennebrook. 4603 AARDBEIENPLUKKERS gevraagd bij J. Verdomgsdhol Cloosterweg 27, Heemstede. BEHANGKRSA ANtKOMBLI.NG EN JONGEIN GEVRAAGD. J. VAN ZOELEN, Maerten van Heemakeitk straat 69. 4634 Gevraagd zoo sipoedig mogelijk TWtEE R.-K. HUISKNEOHTBN of Verplegers. Ook zij die als zoo danig nog mot gediend hebben kan nen aangenomen worden. St. BA.VO GESTICHT, Noordwijikeihoirt. HUISHOUDSTER. Gevraagd wegens huwelijk een flinke R.-K. Huishoudster, bij W. STUIFBERGEN, Baktkum, C&stri- cum. DERDE MEISJE. Tegen Augustus wordt ka Den Haag gevraagd een R.-K. DERDE MEISJE niet beneden do 25 jaar, goed kun nende naaien, mazen, stoppen en taf oh Kenen. Brieven No. 2299, MEEUiSSENS Adv. Bur. Den Haag. Net R.-K. Meisje, vjggjv., mg zich gaarne geplaatst als TWEEDE MEISJE of HULP IN DE HUISHOUDING. Br. onder No. 4638, Bux. v. d. blad. vrii. GEVRAAGD: oen aankomend Kruideniersbediende vg.g.v. WIJINBEBGH Go., Bree- straat 98, Beverwijk. 6423 Een Kleermaker, eigen gereed-. schap, zoekt KOSTHUIS met werkgelegenheid. Brieven on der No. 6421, Bureau van dit blank MEUBELMAKERiSLEERILING. Wordt gevraagd een eenigsaans gevorderde Meubelmakersleerling. Aanmelding Donderdagavond na 7 uw. P. M. HAIRREN, Van Mannn- straat 74. 8334 KAPPERS. Gevraagd oen bij F. HEYLIGERS, Wagenweg 100. 3e klas en eenige MEISJES ge vraagd. Klein Heiligland 77. 4037 Laat uw Rijwiel repar'eeren in da vakkundige reparaftfe-mridbting van A. BARiENDS, Brouweratraat No. 2, Jonge Eenden 30 cL Jonge Konijnen, gr. soort 50 ct. Kuiikena, 4 weken 60 ot Jonge Kippen aan den leg 3-50.-Hennen, 3% maand, 3.60. DELFSTRAAT 13. 8333 oen ZIJSPAN-WAGENTJE voor een rijwiel. Licht loopend en solied. SCHOTlERWEG 55, TEL. 1326.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 3