Wisselkoersen en Koersen van Bankpapier HOOGSTRAAT 12 HAARLEMSCHE VLEESCHHAL Binneniandsch Nieuws, SPORT EN SPEL Rechtszaken Gevr. Werkster pr- EN GROS EN DETAIL "ïM jongste Bediende R.-K. vemengd Nfeuws. Korte Berichten DIK HOLLANDSCH RUNDVET a 90 ct. per pond. - toch in de val geloopen. DE VRIJE ZATERDAGMIDDAG OP DE EFFECTENBEURS. BRAND TE MONTFORT. TWEEDE KAMER. DensmarkenNederland. Finland slaat Zweaen. Een nieuwe competitie-indeel'ng. Medegedeeld door DE 3PAARNEBANK. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN 4.47 4.491% Bankpapier 457 1 4.59)% PARIJS 23 821% 23.90 Bankpapier 23 921,4 24.— BRUSSEL 23 80 23871% Bankpapier 23 90 23.97' s WEENEN U 65 0.70 Bankpapier 066 0.71 LONDEN 11.32 11 32*4 Bankpapier 1142 11.42 STOCKHOLM 66 90 6710 KOPENHAGEN 51.70 51.95 CHRISTIAN LA 44.15 44.40 bazel 51 51 10 NEW-YORK 3 021% 3 031% Petronellt Hulseboscb, sa Ie kias Pianino f575 JE ADRES voor prima bevroren Rund- vleesch alléén kwaliteit is en blijft Dagelijks versche aanvoer Winkelprijzen vanaf 65 ct. per pond Tevens verkrijgbaar: Gsvraagd op een Handelskantoor een In den nacht van 30 op 31 Maart r Werd ingebroken ten huize van den teer W. van der G., op den 's-Graven- to Botterdam. De inbreker, met de itiia tie volkomen op do hoogte, ver- chafte zich door een zijraam toegang eigende zich een goldtrommel toe, hij blijkbaar wist te staan. In een ■ij'.amer brak hij de trommel open en dal er f 8000 aan bankbiljetten van 6n 35600 mark aan bankbiljetten van tooo mark uit. Aan den diefstal werd geen ruchtb aarheid gegeven, doch de politie kreeg 'ermoeden, aldus meldt de „N. R. Crt." °P zekeren J. H. den B., die als elec- triciën ten huize van den heer W. van der G. werkzaam wa3 geweest. Hij ont kende alle medeplichtigheid en geen en- kol bewijs 'was tegen hem te krijgen. De man werd op vrije voeten gelaten toaar buiten zijn weten steeds in het og gehouden. Dezer dagen kwam der politie ter oore, lat hij verleden week in het huwelijk 8 getreden. Om aan een woning te ko len, had hij op de Gedempte Slaak te iotterdam voor'f 4000 een sigarenwinkel 'Vergenomen en de voorraad uitverkocht, ®et het voornemen, er een lijstenwinkel •e openen. Het vak van lijstenmaker Uul hij 'intusschen geleerd. Verder kwam ie politie te weten, dat hij zich met tij n jonge Vrouw royaal had ingericht m heel 'wat meubilair hal aangeschaft. Dit alles 'deed haar besluiten, in to grij pen, en 'zijn arrestatie en die van zijn vrouw welke men van beling verdenkt 'olgde. Beiden zijn door oen inspecteur van politie naar het bureau in de Meer- Pxansstraat gebracht en daar voorloopig ïpgesloten. Door don inspecteur in ver hoor genomen en met nadruk gewezen op verschillende tegen hem getuigende feiten, heeft J. H. den B. ten laat ste een volledige bekentenis afgelegd en do geheele toedracht van de inbraak me degedeeld. Van al het gestolen geld is nog ongeveer 'f 200 over, waarop be slag is gelegd. STAKING VAN DANSLUSTIGEN. Te BeMetd (Limb.) brak tijdiens de ker mis een dansatuking uit. De paartjes wei gerden 5 cent per dans te betalen en wensohten Slechts 3 cent te geven. Onder handelingen hadden plaats tusschen de dansers en de danszaalhouders. Beide partijen handhaafden hun standpunt Een der danszaalhouders zwichtte en hij loet weer voor 3 oent dansen; bij de overige danszaalhouders werd volgens de Makingsnege'en gepost ONVOORZICHTIG. Een juffrouw wonende te Zuilen (IJ.) die met haar zoontje van 4 jaar en een kindje van 1 jaar in een kinderwa gon naai- de stad Utrecht ging, kwam op de Zeedjjk een kennis tegen, hetgeen aanleiding gaf tot een blijkbaar zeer ern- stiig gesprek, althans zoo ernstig dat de juffrouw haar kinderwagen zelfs on beheerd liet staan. Het 4-jarig kereltje zag toen kans de kinderwagen met het kind de Vecht in te rijden. Groote consternatie natuurlijk en de Wanende vrouwen aan 't gillen. Een voorbijganger die het ongeval zag, sprong gekleed te water en redde het kind ea de kinderwagen. Bij buurtbewoners werd het kindje van droge kleertjes voorzien, waarna moe der haar reis naar de stad maar afbrak! en naar Zuilen terugkeerde. TOENEMEND VLEESOHGEBRUIK IN AMSTERDAM. Dat de invoer van bevroren vleesch iinvloed heeft op het gebruik, bewijzen de volgende cijfers, berustend op gege vens der directie van het Abattoir te Amsterdam en bewerkt door „De Sla gerscourant". Van einde Januari tot be gin April, dus in 9 weken, werd pen week afgeleverd gemiddeld 367.689 kilo vleesch. Van 18 April tot 21 Mei, po- node van het bevroren vleesch, werd afgeleverd per week 437.917 kilo, alzoo 80.228 kilo per week meer of ruim 10.000 kilo per dag. Woensdag was op die Effectenbeurs te Amsterdam een circulaire aangeplakt van het bestuur van de „Vereeniging voor den Effectenhandel". Zij luidde: Het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel heeft van de Veree niging voor den Effectenhandel te Rotter dam bericht ontvangen, dat Zij op een desbetreffende vraag van den minister van Financiën vernomen heeft, dat Zijne Excellentie voor een conferentie, inzake <i)e Beursst uiting op de Zaterdagen in Juni en September, zich niet beschikbaar zal stoften, zoolang de ordeverstoringen op de Beurs te Amsterdam niet volledig uit- Besloten zijn. Woensdagmiddag hebben een aantal bezoekers op de Amsterdam se he Effectenbeurs om twee uur een stil ten ommegang gehouden. Dit om te be wijzen hoe zeer men onder den indruk /an de mdnisterieete verklaring was. Nu en dan werd een treurzang aangeheven. EEN AMBTENAAR VERMIST. Sedert Donderdag 2 Juni, meldt de ,Tel." wordt te Soest (U.) vermist de heer N'. Th. Blans, oud 29 jaar, ambte naar ter secretarie van Soest. Genoemde heer is Donderdagochtend naar Amster dam vertrokken; nadien is van hem geen taal of teeken vernomen. Bijzondere re denen voor zijn spoorloos verdwijnen zijn niet aanwezig, zoodat genoemde heer Blans vermoedelijk in een zeer abnorma- ien zenuwtocstand verkeert. De burgemeester van Soest houdt zich aanbevolen voor alle mogelijke inlichtin gen, welke tot zijne opsporing kunnen teiden. Het signalement van den vermiste luidt als volgt: lengte 1.79 M., haar donker, Snor kort geknipt, zwart, oogen donker, gelaatskleur bleek, littedken linker hals. Gekleedlichtgrijs colbert costuum, lichtgrijze overjas .Strooien hoed, lage bruine schoenen, FOKKER TE VEERE. Naar aanleiding van de berichten in het „Hbld." omtrent het bouwen van Fokker's vliegtuigenfabriek te Veere, (Zeeland) verneemt bet „U. D.", dat het niet in het plan der Naamloozc Vennootschap „Ne- deriamdsche Vildegfuigenfabriek" ligt daar een fabriek te bouwen. De directie van genoemde fabriek schrijft onder meer: „Wij hebben alleen de reeds beslaande werkplaats, welke te Veere werd gebouwd door het departement van Marine, in huur gekregen. Deze werkplaats, welke gefheel up to date is ingericht, wenschen wij te benutten voor onzen vliegtuigbouw. Van bet bijhouwen van een fabriek is echter geen sprake." Ten aanzien van den wensch om het mooi van het historische Veere door nieuwbouw onaangetast te laten, .schrijft de heer Fokker: „De bezoeker van Veere, die langs den landweg van uit Middelburg deze plaats bereikt, bemerkt van de bestaande vlieg- loods absoluut niets en voor hem heeft Veere aan schoon niets ingeboet. Alleen voor den zeer enkelen toeschouwer, die Veere i>asseert langs het kanaal, wordt aan die zijde bet aspeot door genoemde loods geschaad. 1 U kunt echter verzekerd zijn, dat ook onzerzijds het schoone van Veere* in hooge mate wordt geapprecieerd en dat wij al het mogelijke in het werk zullen «tellen ter voortkoming dat daaraan afbreuk zal worden gedaan." DE ZUID.ERZEE-WERKEN. De directie der Zuiderzeewerken ver zoekt mede 1e deden, dat bet dezer dagen in verschillende dagbladen versabenen be richt, dal de Nederlandsche regeering met de eigenaars der steengroeven te Lessines (België) een contract zou hebben gesloten voor. de levering van graniet ten behoeve van de werken voor de drooglegging van de Zuiderzee en met die levering een be drag van 3"l/2 milliard gemoeid zou zijn te eenenmale onjuist is. De zaak is, dat de voor dit jaar te maken haven bij den deeter op Wieringen bemoedigde steen, zijnde 7000 sdheepston zetsteen en 14000 söheepslon zink- en stortsteen in België is aangekocht en dat een deel der zink- en stortsteen geleverd zal worden door de groeven van Lessines. Met de geheele leve ring van Belgische steen is een bedrag van rond 30,000.gemoeid. Van een contract over 20 jaar loopendc over eenige milliarden is geen sprake. Woensdagmorgen is tusschen 4 en 5 uiur de fabriek voor houtbewerking van ide firma H. J. van Rooijen en zoon te Montfort (Utr.) met drogerij, machinege bouw enz. tot den grond toe afgebrand. Gespaard zijn gebleven: het kantoorge bouw, de smederij, een lood» met bout en de arbeiderswoningen. Het tegen de fabriek staande woonhuis bleef ook gespaard, evenals de daarnaast staande kerk der Geref. gemeente. Beide gebouwen hebben slechts geringe schade •beloopen, meest door het water. Een waardevolle vondst. Een arm vrouwtje, dal op de hofstede „Het Sal", nabij Garderen (Geld.), bezig was hout te sprokkelen, had het geluk, bij het afbre ken van een stomp, ongeveer 300 zilveren munten uit de 17 de eeuw dateerende, te vinden. Ondeugdelijke ijswafels. Men meldt uit Ede: Door het gebruik van ijswafels, welke waarschijnlijk ondeugdelijk waren zijn verschillende personen ernstig onge steld geworden. Meerderen hebben zich onder medische behandeling gesteld. Een gevel in gevaren. In de Schie, nabij De Zweth, is Dinsdag middag de motorschuit van schipper N. van der Wees uit den koers ge- loopen en met volle kracht tegen den achtergevel van een woning gevaren. De gevel viel ten gevolge van den schok voor een groot deel in puin. De teruggevonden ring. Verleden jaar September verloor bij het oog sten de zoon van een landbouwer te Opheusden zijn verlovingsring. Deze werd niet teruggevonden, doch is nu onverwachts teruggekomen. De land bouwer verkocht n. 1. een zijner koeien aan een slager te Rhenen, die den bring vond in de maag van het beest. Voor onslag voorgedragen. B. en W. van Amsterdam hebben den communis- tischen onderwijzer Ceton die naar Rus land weggcloopen is, voor ontslag uit den gemeentedienst voorgedragen. De broodprijs. Wegens de voortdu rende stijging van de bloem en tarweprij- zen zullen met ingang van heden. Don derdag, te Leiden de prijzen van witte en tarwebrood resp. met 1 en 2 cent per 800 gram worden verhoogd. Een historische vondst. Op het ter rein van de Nederlandsche Kunstzijdefa briek te Ede, is bij het verrichten van graalwerk in het zand op eenige meters diepte een Saksische urn gevonden, welke eenige beenderen bevatte. Prof. Van Ba ren te Wageningen werd eigenaar van deze urn. Vermoedelijk bevat het terrein nog meer voor-historische voorwerpen. Branden. De boerderij van T. van der Woude, te Heerenveen is afgebrand. Het vee werd gered. Oorzaak onbekend. De kwestie der beursvacantiedagen. Het Eerste Kamerlid de beer Gilissen heeft den minister van Financiën vragen gesteld over de kwestie der Beurs-vacan- tiedtagen. Wijziging der drankwet. Het wets- voorstel tot wijziging der Drankwet ont-, moeite in de afdeeüngen der Eerste Ka mer veel tegenstand De TI. Vader aati de Katholieke Jon- ge-WerlcgeversvÊreeniging. Op het te legram, door het bestuur der Katholieke Jonge-Werkgeversvereniging bij gele genheid van de viering van haar eerste lustrum aan Z.H. den Paus gezonden, mocht Z.D.H. Mgr. A. P. Diepen, Bis schop van Den Bosch, het volgende ant woord ontvangen De II. Vader, met buitengewone wel willendheid de betuiging van kinderlijke toewijding en trouw aanvarend van den voorzitter en de leden der Katholieke Jonge-Werkgeversvereeniging in Neder land, rondom Uwo Doorluchtige Hoog waardigheid vereenigd om het eerste lu strum hunner Vereeniging te vieren, vormt de beste wenschen voor den toe- nemenden bloei van genoemde Vereeni ging en voor de vruchtbare resultaten der godsdienstige en sociale zaak in Uw dierbaar land en zendt van ganscher har te den gevx'aagden apostolischen zogen. Kard. GASPARRL De Magalhaes-commissie. Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden heeft aan hot uitvoerend comité van de Magal- haes-Commissie een bijdrage doen toe komen, als blijk van belangstelling in de geschenken, welke deze commissie zal aanbieden aan de Aardrijkskundige Ge nootschappen te Madrid en Lissabon. Rectificatie. In ons bericht d.d. 6 Juni omtrent de Tentoonstelling op Hy giënisch Gebied is een drukfout geslopen in het gedeelte: „en een commercieel ge deelte waar echter slechts 3 stands zul- fen mogen komen", hetgeen moet luiden „en een commercieel gedeelte, waar ech ter slechts die stands zullen mogen ko men." Melk per vliegtuig. Dezer dxBgen is bericht, dat er thans Hotiamdsche melk per vliegtuig naar Londen wordlt gezon den. Dat zou door de zorgen dor firma van den Bergh geschieden. Het Alg. Zui- vetblad heeft zich naar aanleiding daar van om inlichtingen gewend tot van den Bergh's Fabrieken te Rotterdum. Deze schreven het volgende: „Een feit is het, dat op deze wijze door ons dagelijks een monster melk wordt verzonden, doch dit is bestemd voor het Chemisch Laboratorium onzer firma te Londen, voor hel maken van een verge lijkende studie tusschen de Engelsche en Holiandische melk." i Vergadering van Woensdag 8 Juni. De heer TEENSTRA V.D. krijgt verlof op een nader te bepalen dag te interpel- loeren over de kostenberekening der Zui derzeewerken. Aan de orde is de nieuwe regeling van de Dienstplicht. De heer DRION V. B. kan zich zidh vereemigem mot de verkorting van den eer sten oefentijd, als maar intens wordt ge oefend. Ook de vooroefening juicht hij toe. Hot contingent moet vooral door scherpe keuring hot aantal voor den dienst in aanmerking komende lotelingen, zoo diaht mogelijk nabij komen. Vervan ging van beroepsofficieren door reserve- officieren acht spr. goed. Hij dient een motie in, vragende het geld vooral te be steden aan de levende strijdkrachten en zooveel mogelijk te bezuinigen op het vestingstclsel. De beer VAN ZADELHOF S. D. A. P. erkent hot belang van de nationale onaf hankelijkheid. Doch deze moet niet wor den gewaarborgd door nutteloos militaris me, maar door de internationale arbei dersbeweging en ook door den Volken bond. De regeering begrijpt evenwel de strooming des tij-cis niet. De heer DECKERS, R. K., is voor ontwapening, doch alleen als ze inter nationaal is. Intusschen is een stre ven naar de grootst mogelijke bezui niging niet uitgesloten. Daarom juicht spr. het ontwerp toe dat vereenvou diging brengt, vooral door vrijwillige vooroefening, die spr. zooveel moge lijk bevorderd wil zien. De heer DE MURALT, V.B., kan zich met het ontwerp vereenigen. De voorgestelde regeling is de minst kwa de, welke spr. nog heeft gezien. De heer VAN VEEN, C.-H.r ver klaart, dat de Christ.-Historischen een leger van 64.000 man te klein ach ten. Zij willen het verschil tusschen kernleger en reservetroepen opheffen en alle dienstplichtigen 5 maanden oefenen. Wordt hieraan niet voldaan, dan zullen zij overwegen hoe ze hun stem zulten uitbrengen. De heer K. TER LAAN, S.D.A.P., betoogt, dat het militarisme in de Ka mer de overhand heeft gekregen. Hij komt op tegen de behandeling van een ontwerp, zonder dat de kosten bekend zijn. Het Deensche elftal, dat a.s. Zon dag te Kopenhagen uitkomt tegen Ne derland, is als volgt samengesteld: Frigast Larsen (doel); Blicher en Ringsled (achter); Larsen, P. Jensen en Aaby (midden) ;Fritjof Steen, F. Tarp, Carl Hansen, M. Rohde en Dan- nin (voor). Reserves zijn: Graa (doel); Vilhelm Joergensen (back); Berth en Knud Andersen (halfbacks); Berahard An dersen en Harry Hansen (voorwaart- sen). In het Deensche elftal komen dus zes spelers uit, die ook het vorige jaar in liet Amsterdamsche Stadion van de partij waren, n.I. de back Ringsled, de halfback Aaby en de geheele voorhoede behalve de links buiten Tarp. Verder riet men, dat Vilhelm Joer gensen en Bemhard Andersen, die in het Stadion meespeelden, thans als reserves zijn gekozen. be wedstrijd DenemarkenNeder land zal niet worden geleid door den heer Mutters, doch door den Zweed- schen arbiter Albihn Te Stockholm is ten aanschouwe van ongeveer 12.000 toeschouwers de landenwedstrijd Zweden—Finland ge speeld. De Finnen wonnen met 30. Door het bestuur van de Vereeniging ter Behartiging van de belangen van 2e en 3e klassers in Nederland, werd de volgende circulaire aan de N. V. B.- clubs in het Westen gericht, met verzoek om haar meening alsmede op- of aanmerkingen daarop kenbaar te maken vóór 8 Juni a. s. Voorstel der Vereeniging van Tweede en derde klassers. Competitie-indeeling voor 't Westelijk District. De tegenwoordige competitie-indeeling in 't Westen zal slechts weinigen bevre digen. De overgangs-kiasse vooral is als een onding te beschouwen, gehandhaafd, omdat men er geen raad mede weet. Ons onderstaand voorstel geeft o. i. een oplossing, die niet alleen in het be lang van het geheele voetbal zal zijn, maar bovendien het voordeel heeft, niet te tornen aan verkregen rechten. Wij stellen voor, dat te beginnen met het seizoen 1922—1923 de vereenigingen in het Westelijk district als volgt worden ingedeeld 1 hoofdklasse van 10 clubs. 2 eerste klasse afd. van 10 clubs. 4 tweede klasse afd. van 10 clubs. 8 derde klasse afd. van 8 clubs. De kampioen van Iedere afdeeling pro moveert naar de hoogere klassede twee clubs van iedere afdeeling, die aan het einde van het seizoen de onderste plaatsen in den competitiestand bezet ten, degradeeren. Het aantal vereenigingen, dat thans aan de competitie van het Westelijk district deelneemt, is niet groot genoeg, om reeds het eerste jaar tot een indee ling als door ons voorgesteld te komen. De verschillende klassen zouden derhal ve op de volgende wijze gevormd kun nen worden de hoofdklasse zal bestaan uit de te genwoordige le klasse, na degradatie der 2 onderste clubs de 2 eerste klasse afdeelingcn worden gevormd uit de tegenwoordige overgangs klasse plus de 2 gedegradeerde le klas sers, plus de 3 kampioenen der tegen woordige 2de klasse afdeelingen. Het eerste jaar zouden deze 2 afdee lingen elk uit 9 clubs kunnen bestaan, zoodat het noodig is, dat van de 3 num mers 2 der oude 2 klasse afd. 1 promo veert. De 4 tweede klasse afdeelingen worden gevormd uit de tegenwoordige 2e klasse afdeelingen, plus de afdeelings-kampioe- nen der 3de klasse afd. Het eerste jaar zouden deze afdeelingen uit 8 clubs moe ten bestaan. De 8 derde isse afdeelingen worden gevormd uit de tegenwoordige 3e klasse afdeelingen, aangevuld met nieuwe clubs. Gedurende de overgangsperiode, noo dig doordien het aantal clubs niet toe reikend is, zou in het seizoen 19221923 voor de tegenwoordige overgangsklasse geen promotie kunnen plaats vinden. Daar tegenover zou van deze klasse in ditzelfde seizoen, ook geen enkele club degradeeren. Voor alle andere afdeelin gen en klassen blijft de promotie ten volle gehandhaafd d. w. z. de kampioen van iedere afdeeling promoveert naar de hoogere klasse. Zoolang een afdeeling niet het voile aantal clubs telt, degradeert slechts 1 club in plaats van 2. Ons voorstel handhaaft het principe van het destijds aangenomen stelsel- Hijlkema, met dien verstande, dat het de fout wegneemt, ontstaan door het tusschenschuiven der overgangsklasse, zonder aan de rechten dezer laatste clubs te tornen. Daarnaast meencn wij, dat een pyra- midevormige opbouw, met één hoogste afdeeling als door ons voorgesteld, op den duur meer bevrediging zal geven dan een stelsel met 2 hoogste afdeelingen H. B. VERBEEK, Wd. voorz P. C. S. RAUWS, secretaris. EEN BELOFTE TOT HET NEMEN VAN AANDEELEN. Iemand had zich 'Verbonden oen zeker aantal aandeelen in een bioscooptheater te nemen op voorwaarde, dat hij oommis- saris der maatschappij zou worden. Den dag vóór de algemeene vergadering, waar op de benoeming zou plaats vinden, liet hij per exploit aanzeggen, dat hij niet langer bereid was de fnnctie van com missaris op zich te nemen. De maatschap pij nam daar geen genoegen mede, be noemde hem toch en sprak hem, toen hij weigerde het bepaalde aantal aandeelen te nemen, daartoe in rechten aan. De rechtbank te 's-Gravenhage Over woog, dat eischeres zich beriep op art. 1296 B. W. bepalende, dat een voor waarde voor vervuld wordt gehouden, in dien de schuldenaar, die zich daaronder verbonden heeft, de vervulling heeft ver hinderd, doch dat die bepaling in dien zin moet worden uitgelegd, dat de schul denaar opzettelijk met het doel om de vervulling der voorwaarde te verhinderen, iets heeft gedaan om die onmogelijk te maken. De vraag is niet: bestond er voor den schuldenaar een behoorlijke reden om zijne bereidverklaring om commissaris te worden, in te trekken. De rechtbank achtte dit wol het geval, daar gedaagde had gemerkt te doen tc hebben met weinig reëele ondernemers, daar eenige commissarissen don bouw grond, dien zij kort te voren voor f 500.000 hadden gekocht, voor f 800.000 hadden ingebracht, wat de rechtbank een abnormaal hoogan prijs achtte, en waar door de oorspronkelijke opzet berekening geheel faalde en er steeds meer kapitaal bij moest. Onder deze' omstandigheden was de be- noeming, die bovendien onmiddellijk door ontslag was gevolgd, niet geschied te goeder trouw en werden de gedaagden niet tot het nemen der aandeelen ge houden. AANSPRAKELIJKHEID BIJ HET BOUWEN. Tengevolge van de fundeeringswerken voor de Vakschool voor Meisjes te 's-Gra- venhage was een naburig perceel verzakt. De eigenaar achtte de gemeente, die den bouw had bevolen en den ondernemer, die hem had uitgevoerd, aansprakelijk en dag vaardde beiden voor de rechtbank tot scha devergoeding. De rechtbank verwierp het verweer van ■den laatste, dat hij in geen geval kon worden aangesproken, omdat hij slechts het bestek door de gemeente vastgesteld had uitgevoerd, daar een aannemer niet is te beschouwen als het willoozc werktuig der gemeente. De rechtbank besliste, dat het uitgraven en pompen natuurlijk geenszins geschied was met het doel hinder te veroorzaken, terwijl bovendien vaststaat, dat niet die per of langer is gegraven en gepompt, dan voor de fundeering noodig was. Maar dit ontheft de gedaagden nog niet van alle aansprakelijkheid en moet worden nage gaan of zij overigens eenig recht van den eischer hebben geschonden. De bewering van den eischer, dat men had moeten reke ning houden met den toestand van het ge bouwde en dit had moeten ontzien, zooals het daar lag, achtte de rechtbank in hare algemeenheid onjuist; de gemeente be hoefde dit slechts te doen voor zoover die bebouwing aan gebruikelijke eischen van hechtheid voldeecï. Nu de eigenaar van het verzakte perceel in tegenstelling me wat daar in die buurt gebruikelijk was, nie had gebouwd op een paalfundeering, mocht hij het risico, dat aan die wijze van bou wing was verbonden, niet op de gemeente en den aannemer afschuiven. ONEERLIJKE ADMINISTRATEUR. De Haagsche rechtbank heeft den 37- jarigen L. J. S., gewezen administrateur van het distributie-bedrijf der gemeente Loosdninen, thans gedetineerd, wegens verduistering in dienstbetrekking vam on geveer 70,000 gulden, veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf (de eisch luidde 3 jaar gevangenisstraf.) DE BROEDERMOORD TE AMSTERDAM. Dinsdag heeft de Rechtbank te Amster dam uitspraak gedaan in de zaak tegen den timmermansknecht Den Held, die in een huis op de Stroomarkt zijn broeder, die dronken was en het hem lastig maakte met eenige revolverschoten doodde, ontsla gen van rechtsvervolging en zijn invrij heidstelling gelast. De rechtbank nam aan, dat gebleken was, dat de beklaagde gehandeld had ter verdediging van zichzelf, toen hij door zijn broeder aangerand werd, al heeft hij daar bij de grenzen der zelfverdediging over schreden. In aanmerking nemende, dat beklaagde in hevige gemoedsbeweging ver keerde, ontsloeg de rechtbank hem van rcehlsvervolging. De eisch was vier jaar. Verdediger was mr. J. de Vrieze. De uitspraak werd op de publieke tri bune, waar vele buurtbewoners zaten met een luid en langdurig applaus begroet D» beklaagde was zeer ontroerd. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn de laatste Ii.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgroot- j moeder Wed. van JOANNUS KUIJPERS in den ouderdom van 86 jaar. Kinderen, Behuwd-, Klem- kinderen en Achterklein kind. 8383 GETROUWD: PIET J. H. STIPHOUT en NETTY M. WILLEMSE diie ook namens wederzijdsche familie, hartelijk danken voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem, 9 Juni 1921. i GETROUWD: i HENDRIK JAN LASSGHUIT, Weduwnaar vam J. H. de Wilde en II.,-.: g? MARIA DE WILDE. Haarlem, 9 Juni 1921. 8380 2 X P- week. Mevr. TER GAST, Harlenlustiaan 7, Bloeoiendaal. DAGMEISJE. Gevraagd vam 9 tot 2 uur, dat netje® kan werken, in klein gezin, loon 5 per week. Zondags vrij. Aammeiden des 's morgens vam 10 tot 12 uur, Kleverlaan 141, Bloe- meudaal. 4612 Biedt zich aan EEN R.-K. MEISJE, 17 jaar, voor hulp in de huishou ding en in den wintkd. Br. L. L. M. V., J. J. DUIJN, H 81, Sant poort. 4643 Tegen Augustus of eerder wordt gevraagd een FLINK MEISJE tegen hoog loon en huiselijk ver keer bij J. L. KRAMER, Veen en Duin, Bloemendaal. 8378 Gevraagd een DIENSTBODE niet beneden de twintig jaar, bur ger gezin, voor dag en nacht. Loon 350 per jaar. J. VAN ROODE, Zijlrweg 121, Haarlem. ter overname wegens omstan digheden, geheel in koper ge bouwd en kruiissmarig, nog 3 jaar garantie. Te zien Dr. LEYDSTOAAT 125, SCHOTEN. 8387 Brieven onder No. 8354, bureau Nieuwe Haarl. Courant»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 3