®a£eicbcfie Gou/scini 1 Uit den Omtrek JONCKQLOEDT Amsterüanische Beurs INGEZONDEN. Handel en Nijverheid Gevonden voorwerpen. De Feestavond van de R. K. V. V. „Sterk door Samenspel." Droeve plechtigheid. Karaer van Koophandel en Fabrieken. GüOOTE HOUTSTRAAT kmmassË Uitgifte eener 7 pCt. Obligatielee- ning door de N. V. „Drukkerij de Spaarnestad." Burgerlijke Stand. Marsch opgedragen. Haarlem's Muziekkorps. BLOEMENDAAL. HILLEGOM. SPAARNDAM. ZANDVOORT. NOORDWJJKERHOUT. WARMOND. Wit, Grijs, Bruin, Zwart, Linnen Schoenwerk Hoofdprijzen der Staotsfotern Telegrafisch Weerbericht is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aangewezen 1 Dagblad voor Adveptentiën - - timAG PUm FEKEIÜ^LAASÏ. '.voiisoSi urt ctat not d«u«e bestimr aan bot gestelde vertrouwen zal beantwoor den. J. Eggjnk, Krelagestraat 36rood, bad muts. A. B. de Roos, Z.B. Spaarae 28, Ceintuur; Kenned Fauna, Panklaan, Her dershond en. zwarte kat; E. v. Blokman, Zuid Brouwersstraat 30, hond: v. Moelke, Scholerweg 178d, kantkraag; S. Top, Tey- Jershofjestraat 1, kindermutsje; E. J. Lub bers, S mede si raat 11 rood, daanesregen- jas; Politiebureau, Smcdcstraat, school- tasch en zwempak met handdoek. Woensdag 8 Juni j.I. gaf deze R. K. Voetbal vereeniging haar eersten feestavond voor de leden, donateurs cn donatrices, in het gebouw der St. lo/.efgezcltenverceniging. Zonder eenige overdrijving mag ge zegd worden: ,,S. d. S." heeft succes •gehad. Deze feestavond is schitterend ge slaagd. De gezellige zaal was om kwart voor achten reeds geheel gevuld met genoodigden. De opgewekte muziek van de be kende stadgenooten Nibbering en Uan- sijn, bracht er al dadelijk de goede stemming in. Dc voorzitter, die veel sympathie heeft voor zijn jonge vereeniging, opende den avond met een hartelijke toespraak en beoogd té het groote nut der R. K. Sportbeweging in het alge meen. (Donderend applaus.) Hierna werd een lorsclie marsch gespeeld, het scherm ging op en het tooneelspcl nam een aanvang. Allen hebben hiervan genoien. Nu, de jeugdige amateurs speelden dan ook uitstekend. Hartelijk is er ge lachen en het kranige spel van de spelers der verschillende iooneelstuk- jes „De verkleede student", „De ar- tistenrevue", „Samson en Moot" en "ooral ook dat van vrouw Radder, trok dier bewondering. Iedereen ging overvoldaan huis waarts. Moge de jonge voetbalvereeni- ging nog veel succes in de toekomst ''ebben. 't Was een droeve stoet die zich heden morgen in het gure weer, langs den .Wagenweg voortbewoog naar de R.K. be graafplaats te Heemstede. Do laatste eer ging men bewijzen aan een meisje, een kind van 7 jaar. De goede God hoeft gewild dat de kleine niet langer dan slechts 7 jaren zou rond wandelen op onze ijdele wereld. En de diep bedroefde ouders hebben zich daar bij neer te leggen. Mogen zij zich troos ten met de gedachte dat het recht aan God is om. hen te ontnemen wat Hij' ze eens schonk. Hannie Driessen, die Dinsdag op z:o noodlottige wijze om het leven is gekomen, werd naar haar laatrsto rust plaats gedragen. Op 't kerkhof was voel belangstelling. De WelEerw. Heer Brinkmaan verricht te de plechtigheden. 't Was een indrukwekkend schouwspel toon de tot schreiens too bewogen moeder rozenblaadjes strooide op de doodkist van haar geliefd kind. Een schat van bloemen en kransen werd op- 't graf gelogd. Op de begraafplaats merkte we o.m. ot> den heer Mr. J. N. J. E. Hcerkens- it hijssan. Alle aanwezigen waren zeer onder den indruk van de droeve plochfcigheid, en koerden zeer bewogen huiswaarts. Het jaarverslag over 1920 van de Ka- nier van Koophandel cn Fabrieken te Haarlem is verschenen. Wij onüeenen er tiet volgende aan: Samenstelling. Dc Kamer was in Januari aldus vastgesteld: A. de Clercq, voorzitter; W. G. H. Jacobs, plaatsver vangend voorzitter; P. G. Heems; H. J. Ge ijl Jzn.; H. Flikkert; Th. S. J. Janzen; J. M. C. Hon;.;; F. C. Dufour; T. Pronker cn J. Gerritz, secretaris. Geldmiddelen: In de Februari-vergade- ring werd de rekening over 1919 vastge steld als volgt: Ontvangst, gemeentetoe- lage 1115,44: Uilgaaf, aan diverse uit gaven 1115.44. De rekening werd dooi den gemeenteraad goedgekeurd. Handelingen: De Kamer hield in 1920 twaalf vergaderingen, waarvan vijf open haar. Na afloop van elke vergadering is om trent het daarin verhandelde, voor zoo ver liet voor openbaarmaking in aanmer king kwam, een gedrukt verslag opge maakt. Het verslag bevat een kort over zicht van het voornaamste daarin voor komende, terwijl oo-k enikéle punten vermeld worden, die niet in de gedrukte notulen voorkwamen. Behandeld werden! Reorganisatie der Kamers van Koophan- iel; Uildieping van Spaarae en Wcster- grachl; Instellen Inklaringsbureau te Haarlem; Uitbreiding emplacement goc lerenstation en verlegging Spaarne-spoor- brug; Ontwerp-Weeldebelasting; District Nieuwe Kamer van Koophandel; aftreding '«den Vergaderingen. Hijverheid. De moeilijkheden, diicde nijverheid in den loop der oorlogsjaren Ondervond, zijn belangrijk verminderd. economische leven herstelde zidh eöh- 4er veel langzamer dan aanvankelijk ver wacht was. De wijzigingen in de economi sche structuur van de wereld, vooral van Midden-Europa, deden haar nadeeüige gevolgen in 1920 zeer gevoelen. De ver arming, door den wereldoorlog veroor zaakt, docd zidb in de loop van 1920 meer en meer voelen. Terwij! door de producenten cn handelaars op een ople vende vraag was gerekend, bleek die 'Zaag alras niet koopkrachtig genoeg te DEZE WEE 10 KQRTÜMS HOEK NIEUWSTRAAT zijn om de hoogc prijzen te kunnen beta len. Hierdoor - had geen voldoende afzet plaats en ontstonden eerst credietmoeilijk- heden om de voorraden te finanoeeren. Door de stagnatie ie den handel begon tegen het einde van hot jaar ook de in dustrie de nadeel-en hiervan te ondervin den, zoodat in hel laatste kwartaal de crisis haar intrede had gedaa-n. Handel. De binnenlandsdie handel werd in 1920 geleidelijk van de belemme ringen, door den oorlog ontslaan, bevrijd-. De buitenland-sche handel bleef nog den last van rcgecri-ngbemoeiing, hier en in den vreemde, ondervinden, al herstelde zich ook op zijn gebied de vroegere ver keersbeweging meer en meer. Er moge hier slechts worden aangestipt dat de buitengewoon ongunstige buiten land sohe wisselkoersen een herleving van onzen export zeer tegenhielden, in menig geval zelfs onmogelijk niaakten. Dank zij de herstelde scheepvaart kon de koloniale handel zich wede» ontwik kelen. Wetgeving en Gemeentelijk Beheer. Wetgeving. Over de huidige Sociale Wet geving werd-en wederom vele opmerkin gen gemaakt. Bijna door allen, die ons inlichtingen hebben verstrekt, werd geklaagd over de groote moeilijkheden .ontstaan door de onmogelijk zich aan den 8-urigen werkdag Voor sommige bedrijven is de druk heel zwaar, de meeste fabrieken kunnen niet genoeg produceeren, de concurrentie wordt zeer bemoeilijkt. In andere takken van industrie is het in het seizoen bijna onmogelijk zich aan den8-prigeruwerikdag tehouden. Door velen werd de wensch dan ook uitgesproken, dat meer vrijheid zou wor den toegestaan wat betreft hef overwer ken. Ook kwamen er nog verscheidene -klach ten in over den vellen tijd. die in beslag genom/en 'wordt door de administratie der Inval i-diiteits en Ouderdomsrente. Het denkbeeld werd geopperd in-plaats van het zeer omslachtige en tijdroovende ze gels plakken, bijv. een aanslag ineen-s vast te stellen aan de hand der lijsten voor de Rijksverzekeringsbank. Over de vroege winkelsluiting werd ook geklaagd. Gemeentelijk Beheer. Van verschil lende kan-ten werd opnieuw op de on gunstige ligging van het goederen station gewezen. Voor veie firma's is dit wer- lro'rk zeer nadeekg. ingedrongen werd op het tot stand komen van de Spoorweglh-aven. Bij uit blijven hiervan werd het zeer wcnsc.hc- Hjk geacht een kraan te plaatsen, bijv. bij de Gasfabriek te Scholen opdat groote Stukken, welke nicl gelost kunnen worden aan het goederenstation en evenmin door de grachten vervoerd kunnen wor den, daar te lossen zijn. Voorts werd geklaagd over dc sledhle 1-aa-d- en losplaats aan de Houtmarkt en Friesche Varkensim a rikt; de Slechte toe stand van den Spaamdammerweg en de wegen naar Amsterdam en Zandvoort. Ter kennis der Kamer werd tevens ge bracht, dat door de gemeente de belan gen van den autohandel in de stad niet worden behartigd. Verkeerswezen Dienstregeling. Evenals het vorige jaar waren er tal van klachten over tc langzame en soms min der accurate working van het postver keer en over den telefoondienst. Veel nadeel werd ondervonden door de langzame interlocale telefoonverbindingen waardoor meermalen dringend werd aan gevraagd, hetgeen een beduidende kos- tenverhooging meebracht. Ook gaf het vervoer der bniterriandsche pos-Inaketlen aanleiding tot veel klachten, vaak waren postzcnidin-gen uit Engeland zelfs maan den onderweg. Het leveren van neventocstelien cn ver klikkers duurde ook nog heel lang. De N.V. „Drukkerij De Spaarnestad" bericht de uitgifte eener 7 pet. Obligatie- lecning, groot f 300.000, verdeeld in stuk ken van f 500, luidende aan toonder, met coupons per 1 Juli en 1 Januari 1922. Aflossing minstens f 10.000 per jaar, te beginnen 1 Januari 1927. Het maatschappelijk kapitaal der N. V. is f 750.000, waarvan geplaatst en volge stort f 285.000. Aan de voorwaarden der leening ont- leenen wij het volgende: De leening is groot f 300.000 en verdeeld in zeshonderd obligatiën, elk groot f 500 en genummerd van 1500, luidende aan toonder, rentende 7 pet. per jaar. De obligatiën zijn voorzien van halfjaar- lijksche coupons, elk groot 17.50 per 1 Januari en 1 Juli van elk jaar. De eerste coupon vervalt 1 Januari 1922. Geen aflossing zal plaats hebben vóór 1 Juli 1926. Te beginnen in 1926 wordt ieder jaar in de maand Mei een bedrag van f 10000.nominaal obligatiën uitgeloot ter aflossing ft pari per 1 Januari d.a.v. Het renlegenot der obligatiën eindigt op den dag, waarop zij aflosbaar zijn. De coupons en aflosbaar gestelde obli gatiën zullen betaalbaar zijn te Haarlem bij de Spaaxne-m»T»k. De nummer» der af losbaar gestelde obligatiën zullen ui de Nieuwe Haarlemsche Courant en ih de an dere dagbladen der vennootschap worden bekend gemaakt, terwijl op gelijke wijze eenmaal per jaar een restantenlijst van de nummers der bij vroegere uitlotingen ter aflossing aangewezen, doch nog niet ter betaling aangeboden obligatiën, zal worden gepubliceerd. De N. V. Drukkerij De Spaarnestad werd opgericht 23 October 1906. Zij is de Uitgeefster van drie Katholieke dagbladen, van „De Katholieke Illustratie" en van een reeks andere Katholieke Week bladen, alle met aanzienlijke oplagen. Vooral door de exploitatie van het belang rijke dagblad de Nieuwe Haarlemsche Courant en van de Katholieke Illustratie, ook door hare filialen te Alkmaar, Bos koop en Gouda, mag zij een der allereerste drukkers-uitgevers-ondernemingen des lands genoemd worden. Drie groote rotatiepersen, niet minder dan zestien zet-machines en een groot aan tal snelpersen en andere machines werken dagelijks aan het groote aantal eigen uit gaven der vennootschap en om de vele or ders voor derden te verzorgen. De Drukkerij De Spaarnestad heeft bo vendien, groo-te belangen bij een kort ge leden opgerichte zuster-onderneming te Brussel, die van d-enzelfden omvang be- tooft te worden als het hoofdbedrijf te Haarlem. In de laatste acht jaren beeft de ven nootschap regelmatig een dividend van ongeveer 7 pCt. uitgekeerd (laatste jaar 9 pCt.). Het provenu der leening is voor het grootste deel tot aflossing van opgeno men gelden, voor de snelle uitbreiding van het bedrijf gebruikt, bestemd. Het ligt in de bedoeling zoo spoedig mo gelijk na de ophanden zijnde wijziging der Statuten tot uitgifte der nog in portefeuille zijnde aandeelen over te gaan. Van de winst 1920, groot f 84.856.12% is- bijna f 30.000.voor buitengewone af schrijvingen gebezigd. De netto exploitatie winst over 1920 heeft 165.669.95 be dragen, waarvan f 39.325.voor gewone afschrijvingen, f 4.771.52)4 voor afschrij ving op debiteuren en f 36.707.30J4 voor rente van geleende kapitalen bestemd was. De inschrijving word't opengesteld bij de •kantoren van de Spaame-Bank te Haarlem, Hiilegom en Beverwijk vanaf Donderdag 9 Juni tot Vrijdag 17 Juni 1921 des namid dags te 4 uur, tot den koers van 100 pCt. De toewijzing zal zoo spoedig mogelijk plaats vinden en in geval van overteeke- niing zooveel mogelijk pondspondsgewijze geschieden. Het recht wordt voorbehouden, bij de toewijzing inschrijvingen zonder opgave van redenen niet in aanmerking te nemen. Het recht wordt voorbehouden, bij de toewijzing inschrijvingen zonder opgave van redenen niet in aanmerking te nemen. De storting tegen ontvangst van de defi nitieve obligatiën moet plaats hebben op Vrijdag 1 Juli 1921, ten kantore van in schrijving. Aanbesteding. Heden werd aanliesteei hot vorhoogen van een gedeelte der Rijkszeewering bij Oude Schild op Texel, behoorende tot de Rijkszoewerken in de provincie Noord- Holland. Raming f 35..000. Laagste in schrijver was P. Daalder te Alkmaar voor f 31.650. Geboren: 9 Jurü z. van P. C. Peters- Gieliam. d. van D. C. M. A. Negenborn- Blomert. d. van M. A. Tanis-Kaatee. d. van C. Mooij-v. d. Werff. 10 Juni d. van C. E. v. Beusekom-Zegel. Overleden: 8 Juni G. H. Lührs-Peetcrs, 65 j., Kruisweg. P. Kuijpers-Hulsbos, 80 j., Dell'tstraat. Door den ex-Kapelmeester van de Slafmuziek van het 10e Reg. Inf. te Haarlem, den lieer Eug. H. Rap, is' een Marsch opgedragen aan den Wel Ed. heer B. C. Hartman, Directeur- Eigenaar van het Luxor Bioscope-The ater, dat binnenkort geopend wordt. Dc marsch zal bij de opening uit gevoerd worden. Programma van de muziekuitvoe ring' door Haarlem's Muziekkorps in Dén Hout, op Zondag 12 Juni, onder leiding van den heer N. Gerharz: 1. „La Matchiche", Marche popu laire, A. Borcl-Clerc. 2. Ouverture „Das Glöekchen des Eremite»", A. Mailtert. 3. „Estudiantina", Valse Espagnole, E. Waldteufel; 4. Fantaisie „Les Clo ches de Comeville", R. Planquette; 5. Ouverture „Les Cent Vierges" Ch. Lecxq. 6. Canari Polka voor Picolo solo, (op verzoek) (solist: Theo Donkers), Nic. Gerhnrr. 7. Fantasie „Carmen", G. BizeL Gevonden voorwerpen. Terug te be komen bij: Brcdemeijer, Kleverlaam 15, Bioemendaal, een gouden manchetknoop; van Bergen, Kleverparkweg 61rood, Haar lem, een witte sjaal; J. van Vorden, Bloe men da alscheweg 7, Bioemendaal, een por- temonaiaie; K. Dekker, Korte Kleverlaan 5, Bioemendaal, een étui met pollooden; G. Poet, Brederodewcg, Bioamendaal, een witte pauw; A. van der Kloet, Kinlioim- weg 27, Bioemendaal, een tafelkleedje; P. Krook, Boschlaan 9, Boemendaal, een blauw halskettinkje met gouden stalling; Sloffer, Zandvoorterweg 1, Aerdenhout, een defecte vulpenhouder, een nummer plaat van auto en een portemomnaie; J. Hageman, Middentuindorpplein 1, Over- veen, een zilveren dames-horloge; C. Klin kenberg, Elswoutslaan 9, Ovorveen, een porteraoiwiaie; W. van Veden, Middenweg, Schoten, oen bruine regenjas; aan het bureau van politie te Overveen, een ta bakspijp, een bamsteenen sigarenpijpje in étui, een zilveren armband, een strikje, oen pndvndcrsjnes, een portemomnae, eert étui met.potlood, een kindercape en een huissleutel. Komen aanloopen b(j: Aado- V. Kinhcam.pi*,... 8, Bioamemaaal, een DTulnc hond. Flink. Een auto, waarin een paar officieren en eenige dames reden, ter hoogte van de Weeresteinstraat. Een straatjongen van een jaar of tóen gooide met sloenen naar de auto. De officieren deden de auto stoppen en een hunner greep den vlegel en nam hem in de auto mee naar het politiebureau. Daar werd de deugniet een poos opgesloten. Zoo moest het meer gaan. Bestrating. Een gedeelte der Hoofd straat en Weeresteinstraat wordt bestraat. Dit is tevens Rijksstraatweg. Het is er intreurig van de kuilen, waardoor wielrij ders tot groot ongerief van het publiek veel gebruik maken van de verboden voetpaden, hetgeen in dien Raad reeds een klacht bracht Dit euvel zal nu wel op houden. Durf van een duif. Voor de tweede maai heeft een duiven-paar zijn nest ge maakt in den taik van een zwaren iep, voor de huize Bloemeniwaard. Als men nu weet, dat de tram daar geregeld bijna rakelings langs stoomt en de rookwolken opstuwt, moet men dit merkwaardige staaltje van vogelenimoed bewonderen, "t Vorige jaar werd er ook door dezelfde duiven met succes gebroed. Het Kamerlid Bulten. Het Kamerlid Bulten, burgemeester van Voorihout, heefl Hiilegom verlaten en rich in zijn ambts woning te Voorhout gevestigd. Het huis aan de van den Endelaan is aangekocht door den heer J. Spreij, die het modern zal verbouwen cn er zich dan als tandarts in vestigt. Tot dan blijft de hoer Spreij in Hotel Sistermans. Dinsdagavond werd een kerkconcert ge» geven door Haarlem's Palaestrina koor, directeur Antoon Averkamp. Een schit terend programma werd uitgevoerd, Mis- sa aeterna Ohristi munora Palaestrina, O vo3 omnes van Moralez, jubilate Deo van Orlando de Lasso, o Salutaris Hostia van Pierre de la Père, koralen van Bach, Ecce quo modo moritur en teribilae fac- tae sunt van Palaestrina, Tu Solus van do Pres, Psalm 138 van Sinelnich. Mevr. Hanne Bloske zong als soliste een dool. uit de Mattheus Passion en O Süszer Tod van Bach. Het wa3 een schitterende avond. Het koor beschikt over pracht materiaal, de pianissimo's waren ontroerend. De vele bezoekers die per extra boot uit Haarlem en Bioemendaal waren gekomen, hebben zeer veel genoten. Hulde aan den bekwa men directeur, die zooveel schoons deed hooren. Aan de Algemeene Ned.Vrouwen- vereeniging „Arbeid Adelt" is vergun ning verleend tot het houden van drie verlotingen gedurende het badseizoen 1921. Aan den heer J. A. Bakken hoven alhier is vergunning Verleend tot het oprichten van eene smederij in de Koningstraat. Door B. en W. is aan den heer A. Molenaar alhier, verlof verleend voor den verkoop van alcoholhouden den drank anderen dan sterken drank, in het Ververschingslokaal van den Watertoren, alhier. In het café do Zwaan hield de pas opgerichte R. K. Muziekvereeniging Je anne d'Arc oen goed bezochte vergade ring. De WelEerw. Heer kapelaan Peper- korn opende de vergadering op de ge bruikelijke wijze en verwelkomde de le den. Daarna deelde Zijn Eerw. mede, dat de statuten der vereeniging reeds waren opgezonden en do Koninklijke goedkeuring kan worden verwacht. Naar aanleiding van een dubbel schrij ven door sommige leden van den advocaat Mr. Fakker ontvangen, sprak Zijn Eerw. zijn spijt uit, dat ondanks eon dringende waarschuwing, de tegenpartij zijn kracht ging zoeken in onoprechtheid en on eerlijkheid. De grondslag voor het ver trouwen hebben zij daarmee weggenomen en niemand dan zich zeiven hebben die heeron het dus te wijten, dat zij niet met de toegezegde welwillendheid en te gemoetkoming kunnen worden behandeld en slechts die vorderingen nu zullen wor den erkend, die uit de behoorlijke ver antwoording van inkomsten en uitgaven strikt worden bewezen. Bij punt 2 der agenda werd behandeld de bezetting van het korps. Nadat de vergadering met meerderheid van stem men zich nogmaals had uitgesproken voor een harmonie, werd een voorloopig schema gemaakt dat door het bestuur zal wor den uitgewerkt. Zoodra het bestuur hier mede gereed is, zal het zich in verbin ding stellen met een fabrikant van mu ziekinstrumenten, tevens zal een oproep geschieden voor eon R. K. directeur. Na de rondvraag welke niet veel zaaks opleverde werd deze zeer geanimeerde vergadering door den Eerw. Heer ka pelaan Peperkorn met don christelijken groet gesloten. Op verschillende plaatsen in bosch en duin worden hier wegge spoelde hroedeieren, o. a. van fazanten en verdronken jong wild gevonden, een gevolg van de zware regens der vorige week. Moge dit voor jachtveldeigeuaars minder gewenscht zijn, boer en tuin der treuren er niet om. Serie wedstrijden N. V. C. "As. Zon dagmiddag zal de finale gespeeld worden in deze serie-wed stjrijtten op hel terrein van de N V. C. In de winnersronde zullen uitkomen in groep A: Lugduniun II—U. V. S. II, in groep B: N. V. C. II Neerlandia I; in groep C: N. V. C. Ill Lugdunum IV, terwijl in de verliezers- ronde wordt gespeeld door N. V. C. I Hille-Sioin XI. Het getvel zal w <o- i geluisterd door het muziek van «ei pa tronaat te Lisse, terwijl na afloop op feestelijke wijze de prijzen zullen worden uitgereikt, zoodat oen en ander zeer ge zellig belooft te worden on een bezoek overwaard zal zijn. Het terrein zal legen betaling van een matigen entreeprijs toegankelijk zijn, terwijl donateurs vrijen toegang hebinra op vertoon van bun kaari. Het bestuur vertrouwt op een groot bezoek Electrische Cinomattgraaf. Sedert enkele dagen l>evindt zich in ons dorp een electrische cinomatogiaaf, onder di rectie van de heeren Kecgter en Brouwers van Zaandam. Reeds werden eenige voor stellingen gegeven. Vmtoond werd o.a. Paljas, een zeer mooie film. Tevens wer den een aantal mooie natuuropnamen vertoond, welke ieders bewondering af dwongen. Wij kunnen dan ook gerust een ieder een kijlkje in de tent op den Sdhipiperslootweg aanbevelen Voor a.s. Zaterdag, Zondag en Ma*s>dag heeft de directie een nieuw proframma vastge steld, met als hoofdnummers: „Hel raad sel, en ter wille van het geld." Ook zullen des namiddags kindervcorstellingen gege ven worden met aparte voor kindwo» be werkte programma's, zooals dc ,.Tuan van Chirocuhua" en andore. Ook de prij zen der plaatsen zijn zeer billijk, zoodat bijna een ieder van deze gelegenheid kan gebruik ma'ken. Eensgezindheid. In café ,/le Zwaan", vergaderde de tiümders-eeTieeniging „Eens gezindheid." De voorzitter, die heer E. Oost dam Hz., opende deze go<xi bezoöhte vergadering en verwelkomde de le'den, terwijl hij de hoop uitspraak, dat de be sprekingen van f'-i avond kort en zake lijk zouden zijn. De secretaris, den heer M. Gcerlings, las de uitgebieide notulen van de vorige vergadering, welke zonder aanmerkingen werden goedgekeurd. Hier na volgde verslag der commi.voie, welke belast geweest was niet het nazien der re kening over 1920. Door dien heer N. C. v. d. Zalm werd namens deze commissie verklaard, dat de boeken en bescheiden van den penningmeester in de 1 voste orde waren bevonden, zoodat de commissie voorstelde den penningmeester te de- chargeeren. Aldus werd bestolen. Door den voorziiter wordt dank uitge bracht aan de commissie voor haar be moeiingen in deze en aan den penning meester voor zijn accuraat böhcer. Nu was aan de orde vaststelling van de begroeting voor het jaar 19211922. Door den voorzitter werd post voor post voorgelezen en nader toegelicht. De begrooting was vaslgesteld op 26,565 in inkomsten en uilgaven. Nadat een zeer geannimeerde discussie over de verschillende posten had plaats gehad en het bestuur hulde was ge bracht voor hun onbaatzuchtig hande len im het belang der leden en der vcr- oeniiglng, werd met algemeene stemmen de begrooting goedgekeurd. Het Ie heffen percentage van de te veilen producten werd van 8 pOt. tot 6 pCt teruggebracht, terwiji de zaklken- Ihuur verlaagd werd van 5 tot 3 cent. Bij de bespreking vaststelling eerste veilingsdatum, bleek, dat het gewenscht was, a.s. Vrijdag reeds te beginnen met veilen en werd als uur hiervoor bepaald, 5 uur namiddags, terwijl tot 4 uur gele genheid zal zijn om producten ter veiling aan te brengen. Ook werd nog aangedron gen bij de leden, om zooveel mogelijk in den namiddag hun erwten aan te brengen, in verband met de keuring van dit product. Nadat door den voorzitter nog bij de le den was aangedrongen op goede levering, wat betreft gewicht en kwaliteit der te vei len groenten, werd gelegenheid gegeven lot het opgeven van het aantal R.R. aard beien, dat geveild zal worden. Hiervan werd een ruim gebruik gemaakt, daar tus- sclien de 5000 en 6000 R.R. van dit pro duct voor de veiling werden opgegeven. Nadat de voorzitter allen bedankt had voor de gezellige samenwerking cn zakelijke be sprekingen en den wensch had uitgesproken dat de veiling een zeer goed verloop zou hebben, vooral ook wat de prijzen betrof, Werd deze zeer belangrijke vergadering ge sloten. Voetbal. Zondag gaan S.M.C, 1 en S.M.C. II naar Noordwijk in de seriewedslrijden spelen resp. tegen S.J.C. I en SJ.C. II. Ofschoon 'teerste elftal van S.M.C door omstandigheden met niet minder dan 5 invallers zal moeien spelen en het Noordwijk nog even gemakkelijker zal maken te winnen, is besloten toch op te komen, wijl men dan interes sante wedstrijden verwacht. Zondag komen op het S.M.C.-terrein te Warmond uit, tegen S.M.C. III W.V.V. van Wassenaar en tegen SJM. C. IV—B.V.C, van Voorhout. GROOTE VOORRAAD ZIE DE ETALAGE BIJ BARTELJOR1SSTRAAT No. 27 Dc Beurs opeiiide bodem lusteloos. Staatsfondsen. 5 pet. Nederland 91$^' 6 pCt. Indië 94%. Culturen. Koloniale Bank 160, Indi sche Baink 153, Vorstenlanden 139, Il.V.A- 395. IndustrieeJe waarden. Insuiinde oli* 401/„ Olie waarden. Koninklijke 504J4, Con sols 223, Orion 51. Tabakken. Amsterdam Ddi 58, Be soeki 110, Rotterdam Deli 182, Mod a: 365. Rubbers. Amsterdam Rubber 93, De li Batavia 76, Nodcri. Rubber 47, Rrtf- Tapanoeli 48. Scheepvaartwaarden. Hot!. Am. Liji 205. HoU. Boot 97, Koo. Holt. Lloyd 71 Japanllijn 132, Pakotvaart 1'18, Scheepvaai Unie 143 K. Marine Am.rükaamsche waarden. Hide a*K Leather 58, Steel 95, Smelting 49Ana conda 911/2; Cigar 87; Atchison Topk* 94%; Voting Rails 24; Denver 2; Southern Pacific 90; Union Pacific f 8000 17459.- f 400 8393 89C Medegedeeld door het Kon. Ned. Metoorol. Instituut te De Bildt Naar waarnemingen kr den morgen van 10 JumL Hoogste barometerstand 767A Valentin; laagste barometerstand 744.9 Skagen. Verwachting van den avond van 10 tot den avond van 11 Juni: Krachtige, later afnemende noordelijke tot westelijke wind, zwaar tot hailfbcwolkt, waarschijnlijk nog regenbuien, overdag warmer. Voor dan Inhoud dszer rubriek utelt ti» Redactie zich niet aansprakelijk. ONZE SPOORBAAN. Naar aanleiding van het Zaterdag L> voorgevallene, wordt er nog al een es under over de lijn OverveenZaudvoon geschreven. Ik wit u van eenige zaken eenigsmrni op de hoogte stellen. Ais machinist heb ilk IJ. Zaterdag den eersten trein gere den (treinnununer 6233), wcike des mor gens 6.18 van Haarlem vertrekt als ledig materiaal. In verband met den zwaren regenval werd mij op hel station Over veen, waar de trein niet stopt, het sein gegeven, langizaam te rijden, daar de baan onder water gestaan had. In het be lang der veiligheid werd hieraan dooi mij in alle opzichten gevolg gegeven. Op vele plaatsen constateerde ik door den regen afgeloopen zand, totdat ik aan de „Tup", de hooge duin tussöhen Zandvoort en Overveen, verplidht was te stoppen, daar er, over een lengte van ongeveer 6 M., afgeloopen zand op de spoorbaaan lag, ter dikte van ongeveer 40 c.M. Ovei een tweede gedeelte lag ook een laag zand, dooh dit geval was niet zoo era stig. Nadat de baan door mij was vri, gemaakt, zette ik de reis voort. Daarbij constateerde ik, dat de verdere baan i>' eenzelfde conditie verkeerde, daar er oj onderscheidene gedeelten zand tussohei de raHs was gespoeld. De lijn was dan ook gevaarlijk, of, lie ver gezegd, heelemaal niet te berijde» Het overvloedige water had geulen ex. gaten in den dijk gemaakt. Door mi; werd hiervan kennisgegeven aan den chef te Zandvoort. Er werden maatregelen ge troffen en fit reed ra et de machine en een bagagewagen en mei de aanwezi ge ploeg arbeiders van Weg en Wer ken, naar de plek des onheils terug, om maatregelen te treffen tot herstel van het verkeer. Daarna werd door mij, op bevel van den chef de terugreis aanvaard^oodat na ver traging van ongeveer 1 Ifa uur de eerste trein van Zandvoort naar Amsterdam k->i vertrekken (lot Overveen over ver keerd spoor.) N. Naschrift. Uit bovenstaande blijkt ook weer dat met de grootste omzichtigheid gereden werd met dezen trein, bestaande uit leeg materiaal. Deze trein moest eerst ->oar Zandvoort cn zou daarna mol rcSsJgers uit Zandvoort terugkeeren. D» keer N. heeft zich in alle opzichten uit stekend van zijn taak gekweten. PANAMAKANAAL MIJ. LOTEN VAN 1888. Ttekviag van 17 Mei 1921. Hoofdprijzen- No. 141591 Fr. 2000; No. 333.W' Fr. 250 00 No. 773967 Fr. 10 000; No. 1263121 F*. 2000; No. 1838874 Fr. 2000; No 2*i7S'. Fr. 2000; No. 668045 Fr. 2000. No. 835541 Fr. 100.000; No. 1364113 Fr. 5000 De volgende nos. met fr. 1000. 50374 56694 80641 96100 164396 167049 181992 227883 329682 351257 410362 430581 459346 468256 506486 530102 692106 C55193 672156 530778 694821 TWK" 770293 792464 827152 856036 3K2C8 037405 963072 1013:21 1128310 115x592 U73466 1299300 1362089 1444760 145^740 '<92554 1510327 1831(11 1744277 17.9983 1774444 1800917 1817750 1933418 1946909 7960210 1996296

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2