iiselleersen en koerses van Bankpapier Groote Zomer - Gitverkoop &1EBJERS' m ii cncMtHn TG1EEL Ftf BiëW HILLEGOM en Omstreken. SPORT EN SPEL. Landbouw en Visscherij. Korte Berichten Belangrijk voor da Dames en Heeren van Onze werkelijke Buitengewone REUZEN KOOPJES Hoofdstraat 97 - Hillegom RECHTZAKEN. LEGER EN VLOOT VRAGENBUS. TELEGRAMMEN. GeheunzioiiUje gewichtigheid. VALSOHE MERKEN OP ZILVERWERK, INDISCHE FAKIERS. yeëegeétoald door DE SPAARNEBANK. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN PARIJS. BRUSSEL. WEENEN. LONDEN STOCKHOLM KOPENHAGEN CHRISTIAN IA BAZEL NEW-YORK. Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier Bankpapier t 4.53 23 90 24.— 23 871/2 23 97t. 4, G 65 068 11.35t 4 11 45tg 67.10 5185 44.30 51 62 H 3.05 4.501% 4 601* 23.97)% 24.07)4 23 95 24.05 0.6/ 0.70 11 26 11.46 67 30 52.05 44.85 51 10 3 06 Gemengd Nieuws Geertruiéa van Dril Fr. BEELEN. P. BEELENd>E GROOT amBBSSSSBaBOBBa BROEDERSCHAP Haar!emsefo8 Processie KEVSLAAR. Abonnementsprijs fi.25 per kwar taal Adres: Secretariaat. Voor Eer en Deugd, Rolduc van£t aan Zaterdag, 's morgens 10 uur. *3 Uerffeet niet, heden Vrij dagavond, onze Eta lages te bezichtigen en U zal VerbflBid staan ALLEN DUS NAAR BILJARTEN. Jaarvergadering Biljartbond. De jaarvergadering van den Biljart bond Haarlem en Omstreken zal worden gehouden op Dinsdag 28 Juni a.s. in de bovenzaal van „De Korenbeurs". Vereenigingen die dus het volgend oom- petitiejaar willen uitkomen, worden ver zocht hiervan vóór bovengenoemden da tum opgave te doen aan den bondssecre- taris, Bankastraat 2. VOOR JtLO.H.'ERS. Ondeastaand lezen we in de „8tads- Ed." wat we unicus genoeg vinden om 't hiei' af te drukken. 't Is dozer dagen gebeurd, dat een onderwijzer hier ter stede de knapen en do meisjes als volgt toesprak: „We hebben dus gezien, dat de ch btjna nooit aan hst einde van een woord staat". Hij herhaalde: „Dat ch bijna nooit achteraan staat Hier zag hij een slaporigen leerling en zeide dus: „Hela, jij daar, wat zei ik daar 't laatst?" De droomer schrikt op en stamelde: Eh eh dat B.OH. nooit onder aan staat!" Onder bovenstaand opschrift iezen wij i n de „N. R. Ct.": „Het Vaderland" en ook de „Prov. Gron. Crt." melden, dat de protest commissie van den N.Y.B. Zaterdag avond het protest van Be Quick naar aanleiding van den wedstrijd Be Quick —Go Ahaed behandeld, maar aange houden heeft. Toen wij Zaterdag in den loop van den dag informeerden, hoe laat we den uilslag door een onzer verslag gevers konden laten opnemen, werd ons gewichtigiijk ten antwoord gege ven, dat de commissie eerst beslis sen meest öf zij den uitslag wel zou modedeelen. Gisterochtend klonk 't schorre ge luid van den voorzitter ook al niet bemoedigend door de telefoon: „hij kon niets mededeeien, strikste geheim houding hadden de commissieleden, elkaar opgelegd." En toen we vanochtend bevestiging of tegenspraak vroegen van het be richt uit de bovengenoemde bladen, zei de heer'Bakker, met een intonatie in zijn stem, waar Briand, Lloyd Ge orge of van Karnebeek jaloersch op zeuden zijn: „ik kan, ik mag niets zeggen; ik mag niets oevestigen noch ontkennen; 't officieel orgaan zal licht brengen I" Toch is de heer Bakker niet con sequent, want, Zondag vertelde hij wél ,,'t geheim", ,,'t wereldschokkend nieuws" op de tennisbaan aan z'n teimiskornuilen. Kijk, dat zou Briand toch nooit gedaan hebben! DE ROOFMOORD TE DUSSELDORP Donderdag werd voor do rechtbank te Rotterdam tegen dea 38-jarigen A. de !B., oonstruotiowerker, geboren te Til burg, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Rotterdam, wegens den roofmoord te Dusseldorp op Oswald Wei- mort, levenslange gevangenisstraf ge tsUcht. I In den Pat-ten tijd schijnt het vrij veel vooi omen te zijn, dat handela ren in zilveren en gouden voorwerpen valsche merkstempels vervaardigden eu den afdruk daarvan op nieuw-gefabri- oeordo, antiek uitziende voorwerpen van edel metaal zetten, tea einde die voor echt antiek te laten doorgaan en ze als zoodanig te vorkoopen of to doen ver- koopen. Donderdag dienden te Amsterdam twee zaken betreffende het misdrijf van het plaatsen van valsohe merken. Het eerst stond terecht de ciseleur IM. A., die bij een antiquair een aantal zilveren voorwerpen, welke hij tevoren voorzien had van een „bijltje" als merk te koop had laten aanbieden. Dat „bijl tje" is bestemd voor de waarmerking van oude gouden of zilveren voorwer pen, die in den handel terugkeeren; het wordt geplaatst op aanvraag van anti quair of winkelier door den fiscus, en verleent, gelijk vanzelf spreekt, den er mee voorzienen voorwerpen veel hoogere vaarde. Het merk, door den bekl. geplaatst, geleek sterk op het echte merk, doch was wat grooter. Bekl. bekende. Bij zijn arrestatie (te gelijk met den tweedon bekl., zijn broer) liet hij een voorwerp vallen, dat bij: onderzoek door den rechercheur het be wuste valsche stempel bleek te zijn. Tegen dezen bekl. eischte de officier Mr. Van Lier, éón jaar gevangenisstraf. In zijn requisitoir liet spr. uitkomen, dat er nog tal van deze zaken bij het parket berusten. Mr. H. Louis Israëls, de verdediger, verklaarde bekl. handelwijze uit den nood waarin hij verkeerde. PI. 'n het plaatsen van het „bijltje" als merk alleen het oogmerk om de voorwerpen wat meer te laten opbrengen. Vervolgens stond do broer van den vorigen bekl., A. A., bij verstek terecht terzake van gelijk feit. Tegen dezen man, die reeds voor hetzelfde misdrijf gestraft Word en al acht veroordeelingen achter don rug heeft, eischte de officier drie jaar gevangenisstraf, mot bevel tot on middellijke gevangenneming. Na nleidom van Mr. Israëls weigerde de rechtbank de gevraagde onmiddellijke gevangenneming en bepaalde de uitspraak op 23 Juni a^. JULIANA-ROOS. De door den firma H. den Ouden en Zoon te Boskoop in den handel gebrachte nieuwe roos „Juliana-Roos." is op de tentoonstelling te Londen bekroond met Award of Merit (Getuigschrift van ver dienste). Stroo. In landbouwkringan in de pro vincie Groningen stc men zich de vraag, wat bij den naderenden oogst met het etroo zal worden gedaan, ótf afleveren aan de stroocartonfabrieken tegen de zoo lage prijzen, óf het maken van mest in- plaats van dure kunstmeststoffen te koo- pen. Door de malaise in de Engelsche in dustrie is n.l. de carton gedaald van f 240 per ton tot op f 70, welke laatste prijs ongeveer de productiekosten zijn van 1000 K.G. stroo tot 1000 K.G. carton- papier. Tengevolge hiervan zijn in de provincie Groningen 15 stroocartonfabrie ken meerendeels coöperatieve stop gezet en ziin de voorraden papier zoowol als stroo enorm groot. Deskundigen op landbouwgebied zien de toekomst donker in, in de Gronin ger landbouw-industrie, vooral op het ge bied van de strooearton- en aardappel- in eelmarkt. Niet te onderschatten valt hier de he vige concurrentie van Ja au en Amerika firming teelt. Men schrijft uit Bar- neveld De imkers in deze stroken zijn ever het algemeen hoogst tevreden met den toestand der bijenvolken. Tengevolge van het zeldzaam- mooie lenteweer, hebben, de nijvere diertjes zich buitengewoon stork vermenigvuldigd. Zelfs heeft het zoogenaamde zwermen een maand vroe ger plaats gehad dan gewoonlijk, zoo dat alle factoren aanwezig zijn om een overvloedig honiggewin te mogen ver wachten. EEN KERNLEGER VAN 22.000 MAN. Bij de behandeling van het ontwerp- Dienistplicbtwet in de Tweede Kamer, hebben de Chr.-Hislorischen een compro mis-voorstel gedaan om te komen tot een kern leger van 22.000 man met een oefen tijd van 5 maanden en geen resesrvetroe- pen. Vr. Waar moet ik mij vervoegen voor het opgeven voor den cursus voor gedi plomeerd hoefsmid en welke tijd? Antw. Wendt li om inlichtingen tot den heer A. J. 0. Daamen, Spaarne 14. Vr. Wat is het meest gelezen blad in Noord-Brabant en Limburg? Kunt u mij ook het adres van die redactie opgeven F Antw. Wendt u tot een advertentie bureau, U kunt daarvoor terecht bij onze administratie. Het doel waarvan u het noodig hebt, doet er veel aan toe. HET VOLKENBONDSCONGRES. GENèVE, 9 Juni. Het internationale congres der vereenigingen voor den Vol- keiïbonl sprak zich uit vóór de afschaf fing der paspoorten. De president kondig de de instelling vain oen groote propagan- dacommissae aan, waarvan de meest emi nente menschen van alle landen deel zou den uitma/ken. Het volgende congres zal in 1922 te Praag gehouden worden. Dit zal zich voornamelijk bezig houdert met de stich ting van een internationale macht. Hat congres eindigde zijn werkzaamhe den met een wcrasch, geuit door de Japan- sche en Pools cl ie delegaties, om de adhae- sie van de Ver. Staten voor den Volken bond Ie verkrijgen. Deze wensch zal aan de „League to enfore peace" overgebracht worden. Naar praoüsche middelen zal ge zocht worden om dezen wensch met suc ces te propageeren. In October 1921 zal te Women het be stuur bijeenkomen. DE TOESTAND IN OPPER-SILEZIë. Botsing tusschen Franschen en Ouitschers. OPPELN, 8 Juni. Een Fransche pa trouille werd in Opper-Sfflezdë ten Wesben van Gross St-reKtz door Duitsohers aange vallen. De Franschen werden naar een nabijzijnde locailiteit gebracht. Drie man nen werdén gedood; de gehecle patrouille, bestaande nat 15 man, werd 's avonds door tusschertkomst van de intergeatlieer- de oomimissae bevrijd. PARIJS, 9 Juni. Briand ontving heden morgen den gezant Mayer, die hem over bovenstaande den spijt van zijn regeering overbracht. Mayer legde uit dat het hier ging om een vergissng van de DuRsche soldaten, die de Franschen voor Polen hadden aangezien. Generaal Höfer bood onmiddellijk zijn excuse bij de commissie te Oppeln aan. Briand was zeer verontwaardigd over deze niet tie quaiificeeren daad en bracht in verband hiermee in herinnering dat het herstel van het gezag van de interge- allSeerde commissie moest gepaard gaan met het vertrek van de Duitsche forma ties. TARNOWITZ BEZET. BERUJN, 9 Juni. Benige bladen uit Oppeln melden, dat sinds Maandag in Tamowitx hevig gevochten wordt. De in- surgenlen drongen onder de bescherming van een pantserfcrein enkele straten binnen en plunderden daar. Burgers en vluchte lingen, die een „Sétbgtschntz"-compagnie hadden opgericht, drongen de opstande lingen tot aan oen uitgang van de stad terug. De Fransche bezetting hield zich volkomen pasaief. Nadat de insurgentten gedreigd hadden de stad te beschieten, bezetten zij Dinsdagavond Tarnowitz. DE IMMIGRATIE IN DE VER. STATEN. WASHINGTON, 9 Juni. De commissaris voor de immigratie kondigt aan, dat de verantwoordelijkheid voor bet brengen van immigranten naar de Vereenigde Sta ten boven het voor iedere nationaliteit toegestane aantal gelegd ral" worden op de stoomvaart-maatschappijen. BRAND IN HET ENGADIN. CHUR, 9 Juni. .Door een brand zijn 50 huizen vernield in bet dorp Sent (Beneden Engadin). Een paar jaar geleden was er een troep goochelaars in Nederland, die zich Indische Fakiers noemden. Deze kunstenmakers schijnen verbazend veel succes gehad te hebben, want hun faam leeft nog voort onder de menschen en dikwijls heeft men mij gevraagd of ik zulke lui in Indië ontmoet had. Of deze lieden Indiërs waren, be twijfel ik, schrijft de ZeerEerw. Heer J. Meijer, in de Annalen van Mill-Hill, daar er, naar mij verteld werd, bij den troep ook vrouwen waren, die op het tooneel verschenen. De Indiër nu ver toont de vrouwelijke leden van zijn ge zin niet in het openbaar, doch houdt ze achter slot en grendel; dat het over- rigens geen echte Fakiers waren, weet een ieder, die ooit zoo iemand in zijn eigen land en onder zijn eigen volk aan het werk heeft gezien. De Fakier van Engelsch Indië is een kluizenaar, een bedelmonnik, voor wien het een der grootste misdaden zou wezen de zee over te steken. Een reis over de „kali pani", het zwarte water, zou hem bezoedelen, onteeren, besmetten, een verstooteling m ken onder zijn geloofsgenooten, een Pariah waarmede niemand in aanraking zou durven komen op straffe van verlies van Castehij zou in één woord al de verdiensten verliezen, die hij door zijn boetvaardigheden verworven had, en al den eerbied en hetontzag hem door zijn volk betoondhij zou geen Fakier meer zijn. Meer nog, een echte Fakier zou niet toegelaten worden in beschaafde lan den en zou niet mogen rondloopen zoo als men hem ziet in Indië, van het hoofd tot de voeten besmeerd met de heilige asch, gemaakt van de uitwerp selen der koe, met het afschuwelijk tee- ken van den afgod Siva op zijn voor hoofd eenige vodden over een schou der afhangend en een snoer van groote kralen om dem hals met een verdorde hand misschien, daar hij wellicht jaren lang den arm omhoog heeft gehouden of de nagels der vingers heeft laten groeien door de palm der hand met een woesten, nooit gewasschen of ge- kamden baardmet hoofdhaar, dat in een bundel boven op het hoofd ge vlochten is en nooit geknipt wordtr nooit zelfs losgemaakt om er het stof en slijk uit te schudden gebrand doo, de zón en in een onbeschrijfelijken staat van vervuiling, ontmöet men de door het volk geëerde Fakiers zelfs in de straten der groote steden. Met een van kokosnoten en een paar snaren gemaakt instrumentje onder den arm om zijn bedellied te begeleiden, een stukje tijgervel op den rug om op te knielen bij zijn gebeden, een zwart bak je aan een kettinkje om de aalmoezen te ontvangen en een hol hoorntje aan den gordel met het onontbeerlijk opium waaraan hij verslaafd is, zoo gaat hij langs de huizen om zijn voedsel te bede len. Kijkt hem niet in de oogen want die zijn afschrikwekkend, doordringend valsch, liederlijk, boosaardig. Een vloek en een verwensching is uw deel als ge hem een aalmoes durft te weige ren zijn dank voor het verkregene uit hij in woorden die geen kuisch oor kan aanhooren. Ziedaar de fameuze Fakier van Indië. Zulke afschuwelijke men schen ontmoet men in steden en dor pen in het gansche land, maar voor namelijk in de groote bedevaartplaat sen, waar zij door hun buitensporige boetedoeningen de vereering opwekken der pelgrims en de weldadighid in- oogsten der duizenden, die daar samen- stroomen. Vreemde dingen worden door hen gedaan, maar nooit met een goed doel of zelfs om de toeschouwers te vermaken. Zoo folteren zij zich zelf enkel om het eerbetoon der menigte te verwerven hiervoor gebruiken zij onbekende middelen en schijnen som migen over krachten te beschikken, die niet aan de natuur doch aan de vorst der duisternis moeten worden toegeschreven. Slechts weinige Euro peanen hebben hiervan echter per soonlijke ondervinding. Immers, de Fakiers schuwen den Europeaan, en zeker den priester, als onrein, als een indringer in hun land. Zij zouden hem verjagen, ja, folteren en vermoorden, als zij durfden en konden, gelijk eer tijds in 1857, gedurende den grooten opstand, toen zij het waren, die de wreedste gruwelen bedreven tegen de vrouwen en kinderen, die bij honderden om het leven werden gebracht. Dit is de Yogi, de echte Fakier van Voor- Indië. De man, die ons Vermaakt met zijn goocheltoeren, ten onrechte, geloof ik, ook een „Fakier" genoemd, is een heel ander mensch. Glad en geslepen, fat soenlijk en beleefd is hij, zooals het bij dat vak past. Behoorlijk gekleed laat hij U zijn aanwezigheid weten door op een fluitje te blazen, of door het ge luid van een of ander dier na te boot sen. Zijn geheele goochelkraam draagt hij in een zak op zijn rug. Onbevreesd maar bescheiden nadert hij 05 n plukt een paar geldstukjes van uw jas of groote brokken steen uit uw oor. In gebroken Engelsch noodigt hij U uit om op een stoel te gaan zitten en plaatst zich voor U op den grond om zijn kunsten te vertoonen. Geheel uw huis houdelijk personeel verzamelt zich ongevraagd rondom hem op hun hur ken, terwijl de vrouwen en meisjes van achter deuren of pilaren toezien. Dan komen er kleine balletjes voor den dag die even fluks weer verdwijnen, of zich vermenigvuldigen en op onna speurlijke wijze schuilgaan onder kleine koperen dekseltjeslosse ringen, die gij kunt onderzoeken en betasten, maar die in zijn vlugge handen zich te samen vlechten in allerlei vormen en patronen; marionetten, die zonder zicht baren draad opstaan, dansen en buigen; steenen ziet gij uit zijn keel oprijzen en een levende schorpioen verwijdert hij van uw schoeisel. Maakt plaats nu maakt den kring iets wijder voor zijn krachttoer HocusPocus en klets, daar valt een groote slang voor uw voeten, die kronkelend tracht weg te komen en zich te verbergen, maar op een teeken van zijn fluitje zich opricht om U te groeten en spoedig weder verdwijnt in den zak, die naast hem ligt. Wellicht zult gij dezelfde toe ren hebben zien verrichten op een too neel maar hier worden zij gedaan voor U op den grond, op uw veranda of in uw tuin, met ongelooflijke handig heid, op klaarlichten dag. Er zijn voornamelijk drie toeren van dit soort volkje, die terecht wereld beroemd zijn geworden. Over deze drie, de mango-, mand- en touw-toer, wil ik U thans iets mededeeien. De eerste heb ik dikwijls gezien en bewonderd, zelfs nadat de wijze, waar op ze gedaan wordt, mij was uitgelegd. De pit van een mangovrucht, de heer lijkste, sappigste vrucht der tropen, werd rondgegeven, terwijl de gooche laar met veel aanroepen der godheid van zijn beroep een klein hoopje aarde bijeenzamelt, onder zijn witten omslag doek zorgvuldig opeenhoopt, de pit daarin plant en besproeit. Na het on ontbeerlijk blijspel licht hij voorzichtig een hoekje van den doek op en laat de pit zien, die reeds begint te spruiten. Wederom begiet hij het hoopje aarde onder den doek en vraagt de zon om het toch weldadig te beschijnen. Na eenigen tijd komen de eerste blaadjes te voorschijn. Een derde of misschien een vierde maal zal hij dus een hoekje van den doek oplichten om den voort gang te bespieden, terwijl hij met eene hand het midden van den doek omhoog houdt om het plantje tegen het gewicht ervan te beschermen. Ten laatste ver wijdert hij den doek en een mango plantje van een voet of meer hoogte staat voor u. Een aardig toertje, dat echter door eiken goochelaar hier te- lande kan nagebootst worden. Een volwassen boom waarvan men rijpe vruchten kan plukken, zooals wel eens verteld wordt, heb ik nooit zien te voorschijn brengen. De mandtoer heb ik maar één keer gezien en dat onvolledig of liever mis lukt, omdat de sterren niet gunstig stonden, of liever zoo beweerde de goochelaar tenminste omdat er te veel Europeesche oogen hem op de vingers keken. Het was bij gelegenheid der Vredesfeesten en wij zaten in het verrukkelijke Yercaud rondom een ten nisveld uit de glooiing van den berg gegraven. Na een werkelijk prachtige vertooning van Indische goochelkunst werd een kleine knaap in het enge mandje gestoptlinks en rechts stak men een zwaard door het mandje en ik verwachtte den knaap te hooren roe pen vanuit een of anderen boom. Maar neen, niets gebeurde en de knaap bleef ongedeerd in het mandje. Wat de man ook deed om onze oogen af te lei den, met vlammen vuur, die hij uit zijn mond spuwde, of het zwaardslik- ken van zijn gezel, die tevens armen en wangen met priemen doorboorde, of hoeveel steenen hij ook op de borst van zijn makker met een slaghamer aan stukken sloegde knaap verdween nietmaar kroop na de vertooning op handen en voeten uit het mandje. Dit deed mij waarlijk twijfelen aan den uitleg, door een bekend Engelsch goo chelaar van dezen toer gegeven, die namelijk aan twee jongens en een mand met dubbelen bodem gelooft. Het is dezelfde Engelschman, T. Cumberland, die geheel Indië tever geefs afreisde om de veel besprokene „touw-toer" te zien. Hij bezocht al de meest beroemde Fakiers van het gansche land en onderzocht hun ver tooningen aan de hoven der Inlandsche vorsten hij zag het touw in de lucht werpen terwijl de knaap, die langs het opgeworpen touw omhoog zou klimmen en in de wolken verdwijnen, of in stuk ken en brokken naar beneden vallen, droomerig bij het vastgehouden einde zathet touw viel neder, precies alsof gij of ik het opgeworpen had. Hij noemt het dan ook de Mythe der Mythen, de ware zeeslang der goochelaars, waar over een ieder heeft gehoord en elke courant heeft geschreven, maar die nooit iemand heeft gezien4 Tot hetzelfde besluit kwam ook het meest gelezene Katholieke Weekblad in Indië, welks geleerde Redacteur, Father E. R. Huil, een rondvraag deed onder zijn lezers heel Indië door. Er werd niemand gevonden, die deze ver tooning met eigen oogen gezien had hoewel er velen waren, die gehoord hadden van anderen, dat weder ande ren ze gezien hadden, en zoo voort 4.48 van Oude-Pekela moest Donderdagavond in den gemeenteraad meledteien, dat voor werkverschaffing ruim 81.000 gulden is uitgegeven en dat die zonder regeerings- steun niet kan worden voortgezet. Woningen zonder huurders. Te Lichtenvoorde (Geld.) zijn van de 20 woningen voor gemeentorekening gebouwd slechts vier verhuurd, daar de wekelijk- sche huurprijs van f 4 voor arbeiders te hoog is. Auto-ongeluk. To Heerlen ontstond aan de Meezenbroekerweg, een botsing tusschen een vrachtauto en een luxe- auto. De chauffeur P. L„ oud 20 jaar, werd gewond naar het Ziekenhuis ge bracht, waar hij tengevolge van bloed verlies is overleden. Doodelyk ongeluk. Te Erioa (Dr.) is de molenmaker H„ uit Ooovorden, bij het herstellen van een molen, van een stelling gevallen en aan de gevolgen overleden. Veepryeen. De prijzen van het vo» in de Betuwe loopen zeer achteruit Deels schrijft men dit toe aan den in voer van bost buitonlandsch vleosch naar onze groote steden (Deensch on nu ook Amerikaansch), aan den anderen kant heeft ook het minder gebruik van vloesch grooten invloed. Het vee dat in het voorjaar duur gekocht is, moet nu mot verlies van de hand gedaan worden, ter wijl er bijna geen vraag is naar **- landsch vee. MOEILIJKE TIJDEN. Te Oude-Pekela zullen aanstaanden Maandag de kartonfabrieken Albion en Union weer het werk hervatten. Dat is maar goed ook. want de burgemeester Heden overleed zach't en kalm, tot onze diepe droef heid, na voorzien van de laat ste H.H. Sacramenten dor Stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Grootmoe der en Overgrootmoeder Wed. van PETRUS BEBLEN, in den ouderdom van 81 jaren. Bijpwetering. G. M. BEELLN en Kinderen. Heemstede. A. J. M. VAN HOUTEN. F. R. VAN HOUTEN- NOUWEiN en Kinderen. Zilk bij Hillegom. J. BEELEN. P. BEEEENhHOOGDUTN en Kinderen. Lisse. P. BEELEN. M. J. BEELEN-VAN BBNTEM en Kinderen. Lisse. en Kinderen. Lisse. M. BEELEN. J. G. BEELBN-MORSTMi^N en Kinderen. Lisse, 9 Juni 1921. 8402 GEBOREN: RERNAItDUS FRANKISCHS Koon van: JOS STEINiHOFF. J. STEINIHOFF-ITIETBRINK. Heemstede, 9 Juni 1921. 8419 DER NAAR Dit jaar word! de bedevaart ge houden op 6, 7 en 8 September. Zij, die aan de bedevaart wen- sdien deel te nemen, moeten een uittreksel uit het bevolkingsregis ter aan het Bestuur afgeven. Het Bestuur zorgt voor pasivmn, on kosten per persoon 60 cent; kinde ren beneden 12 jaar gratis. Nqmens het Bestuur J. J. VAN SÓHEMN1D0L, Broedenn oesler. HUISNAAISTER b. e. a. voor verstellen en kinder goed. Brieven onder No. 4675, B-ttr. van dit blad. DAGMEISJE. Gevraagd van 9 tot 2 uur, dat netjes kan werken, in klein gezin, loon 5 per week. Zondags vrij. Aanmelden des 's morgens van 10 lot 12 uur, Klevertaan 141, Bloe- miendaal. 4642 Gevraagd een DIENSTBODE niet beneden de twiniig jaar, bur ger gezin, voor dag en nacht. Loon 350 per jaar. J. VAN ROODE, Zijlweg 121, Haarlem. HUISHOUDSTER. Gevraagd wegens huwelijk een flinke R.-K. Huishoudster, bij W. STUIFBERGEN, Bakkum, CastrL cum. over de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 3