LIK. LevsrarzekeÉp Maatsshappij Kt Épep Ja J. A DftSESSEH ^s©a^W1LhSar1em De vijanden. Stadsnieuws KERKBERiCHTEU Bij een zilveren jubileum. Kunst en Kennis Landbouw en Visscherij. aCademischen senaat erkend. KaihoiSsken, sSuïf Uw vsraskorang bij do Uitreiking Medailles Blauwe Week. liturgische weekkalender. Diamanten, gouden, zilveren werken, horloges, enz. Uitgebreide keuze gouden trouw- en verlovingsringen pr-yzen Mcsie modiollen PAROCHIEKERK VAN 0. L, V. VAN DEN H. ROZENKRANS.- (Spaarne.) ZATERDAG. Van 5 te te iü gelegenheid om te biechten. ter eere van jezus' Goddelijk Hart Den 12en Juni a. s. viert de Congre- gatie der H. H. Harten van Jezus en Maria het feest van hare vijf en twintig iarige vestiging in Nederland. Geboren te midden van de groote omwenteling op het einde der XVII le t eeuw, is deze Congregatie de oudste der moderne tii dert. Ondanks de revolutie- stormen, die in 1830 en 48 op zoo ver schrikkelijke v,, :ze Frankrijk teisterden, kwam zij er spoedig tot grooten bloei en telde in korten tijd een tiental hui- zen en 2 Groot-Seminaries te Poitiers en te Rouen, totdat door de anticleri- cale wetten van den onlangs gestorven 1 kerkvervolger Combes en zij n politieke handlangers al haar bezittingen werden geconfisqueerd en de Paters naar het buitenland verbannen. Het Moederhuis werd toen van Parijs t naar België overgeplaatst. Van daaruit .breidde de Congregatie zich op buiten- gewone wijze uit, vooral toen Pater Damiaan, de Apostel der Melaatsch'en, die in 1889 als een martelaar van liefde op *t eiland Molokaï gevallen was, vóór zijn dood jn hulpkreet de wereld had ingezonden „Spoort ook anderen aan, om zich bij ons te komen aansluiten j sn bereidt hen voor tot het missionaris leven i Als antwoord op dien hartewensch, werden door zjn confraters achtereen- volgens voor Belgische, Duitsche en i Hollandsche jongelui Damianusstich- tingen opgericht. A Zoo werd 7 jaren na den dood van' Pa .er Damiaan in het oude, historische .stadje Grave, 'n echt, middeleeuwsch hoekje aan de Maas, de Hollandsche Damianusstichting gevéstigd naast het j bekende Blindeninstituut der Fraters. Groote diensten werden daarbij den Paters bewezen door den Hoog Eer- waarden Pater de Beer, die bij hen geen onbekende was, daar hij als voorbe reiding voor zijn groote taak als Eerste Algemeene Overste van de in Neder- land zoo gunstig aangeschreven Onder- wij s-Congregatie, zijn Noviciaat maakte in hunne kloosters te Leuven, Parijs en Issy (Fr.). Klein in het begin, finantiëel zwak, voorzien van 'n zeer beperkt personeel had het Missiehuis jaren lang met vele moeilijkheden van allerlei aard te kam pen, maar dank 'n taaie volharding en met onwrikbaar vertrouwen op 'e Voorzienigheid, slaagden de Paters er in hun Inrichting tot hooger bloei te brengen. Was de school, aanvankelijk geheel op Franschen leest geschoeid, niet altijd voorspoedig in haar roepingen, toen ze eenmaal verhollandscht was en 'n Hollandsch gymnasiaal onderwijspro- gram had ingevoerd, kwamen talrijke jongens zich bij haar aanbiéden, zoodat herhaaldelijk uitbreiding van het ge bouwencomplex noodzakelijk bleek. In de oorlogsjaren, toen hun studen ten in theologie en wijsbegeerte uit België de wijk moesten nemen, konden de Paters ze ten koste van zware finan- tiëele lasten in twee andere kloosters onderdak brengen. Deze uitbreiding deed het Algemeen Kapittel der Congregatie, dat in 1919 werd gehouden tot de opportuniteit besluiten van 'n oprichting eener Ne- derlandsche provincie. Hier te lande ijveren de Paters sinds lang met onverdroten, ijver aan de In- tronisatiebeweging, die vooral sinds den kruistocht van Pater Mateo, hun ordegenoot allentwege ingang gevonden heeft en door hun Hoofdsecretariaat, >n Ginneken is overgenomen. Twee tijdschriften worden door hen uitgegeven :,,De vriend der H. H. Har ten", Intronisatie- en Missieorgaan en „De Zelateur", geïllustreerd Missie tijdschriftje voor de jeugd. Het voornaamste Missiegebied der Congregatie zijn de Sandwich - en Cook- eilanden. Het Vicariaat der Sandwicheilanden, om hun natuurschoon bekend als „Het Paradijs van den stillen Oceaan" werd haar in 1829 opgedragen. Daarmede waren de Paters der H. H. Harten de eerste Missionarissen in geheel Oceanië. Toen ze er in 1827 aankwamen, wa ren echter Protestantsche zendelingen hen voor geweest en daar ze geen „Roomsche concurrentie" naast zich duldden,bewerkten ze een gewelddadige vervolging. De Missionarissen werden verdreven en de Katholieke gosdienst verboden. De eerste Apostolische Vi caris stierf zelfs in 1837 op zee tenge- 'olge van de mishandeling. Nadat eindelijk de godsdienstvrijheid Was afgekondigd, begon de missie wel dra te bloeien en telt op het oogenblik van al de 19 missiegebieden van Ocea- lië het grootste aantal Katholieken, t/an de 256912 bewoners verdeeld ander een mengelmoes van een twin- :igtal verschillende rassen, waaronder /ooral J apanneezen, Hawaïanen, Por-, mgeezen, Chineezen, - Philippino's en Blanken, zijn er 70.000 Katholieken, ius ruim 1/4 van de geheele bevolking. Als men nagaaL dat die 70.000 Katho- iéken met hun verschillende talen, doo iO missionarissen, allen Paters de' Congregatie (10 er van zijn Hollanders) noeten worden verzorgd en in 't geheel 120 kerken en kapellen door hen te jedienen zijn, dan begrijpt 'men ge hakkel k, hoe hier de missionarissen ie handen vol hebben. Bovendien heeft ,1e Amerikaansche beschaving, die de jilanden is binnengedrongen, de be volking grootendeels in moderne hei- Kienen omgedoopt en is daardoor het pekeeringswerk zoo niet overgroeid, dan :och veel moeilijker gemaakt. Ook op 'ie Cookeilanden, verloren in de een zaamheid van den Stillen Oceaan is ioor verschillende Hollandsche Paters zware arbeid verricht. Zv/aar als men bedenkt, hoe er de missionaris een gedwongen kluizenaars-' leven leidt op 'n stukje grond van 'n paar uur lang en 'n paar uur breed, met geen ander gezelschap dan zijn Kanakken, terwiji de naaste buurman missionaris honderden mijien verder woont over de wijde zee. Alleszins begrijpelijk is het, dat de Paters der H. Harten, die buiten het werk in eigen land nog 'n 25 tal missio narissen naar den vreemde konden zenden, met vreugde hun zilveren jubileum hoopten te vieren. Des te zwaarder viel hun de slag, toen in 'n Decembernacht van. 't vorige jaar hun Missiehuis, de Damianusstichting van Grave door 'n brand totaal vernietigd werd. Wel werden ze door hun Duitsche Confraters in Simpelveld (L.) liefderijk opgenomen en konden sinds eenige maanden de studenten hun cursussen hervatten, maar deze toestand kan slechts een voorloopige zijn. Uiteraard zal daarom 't feest be scheiden zijn en voor de Paters een weemoedige herdenking beteekenen aan de verwoesting van hun klooster, eenige maanden geleden. Even stilstaande bij dit noodlottig gebeuren, moet mij als goed vriend der Stichting en van missie actie 'n opmerking van 't hart. Prachtig, iedereen heeft het in de laatste jaren kunnen constateeren, is de missieactie in ons vaderland opge bloeid. Er is veel gebeden, veel gepropagan- deerd, veel gegeven voor de missie. Schitterend waren de inkomsten der twee groote Algemeene Missievereeni- gingen de Propaganda en het Genoot schap der H. Kindsheid. Toch geloof ik, dat men.in.de laatste jaren ook wel 'n beetje de Missiehuizen' over het hoofd heeft gezien en dat men hier en daar de bewering gangbaar t>acht te maken, dat door de particu liere missievereenigingen de algemeene missiekracht verdeeld wordt. Ofschoon volgens mijn bescheiden meening ten onrechte. Wij mogen niet vergeten, dat de bloei van de Missies grootendeels af hangt van den bloei der Missiehuizen. Bij het algemeen gebrek aan een In- landschen clerus in de missielanden, gebrek, dat uit den aard der zaak lang durig, zoo niet blijvend zal zijn,' is de Missie aangewezen op personeel uit het moederland en zullen onze Missiehuizen blijven, wat ze thans zijn de kanalen, waarlangs de breede stroom der liefde Gods wordt afgeleid tot aan de uit einden der wereld. Wie derhalve bidt voor de Missie huizen. bidt voor de Missie. Wie geeft aan de Missiehuizen, geeft aan de Missie. Zou de Missiesteun er niet daad werkelijker door wordem als ons Ka tholieke volk er meer van overtuigd was, éérst de algemeene Missievereeni gingen te moeten steunen en de parti culiere niet te mogen vergeten Dat de aankondiging van dit jubileum tevens 'n bede zij om blijvende sympathie en hechter steun voor onze Nederlandsche Missiehuizen, die het vaak hard te ver antwoorden hebben en haar grootste om niet te zeggen haar eenigste bron van inkomsten bezitten in de Roomsche Charitas. AMICUS. U.K. DIOCESANE LAND- -EN TUIN BOUWBOND. Het secretariaat van den R.Tt. I)i-ce- sapen Land- en Tuinbouwbond te Leiden deelt ons het volgende mede In verband met de gemaakte opmer kingen van den heer A. A. Albregte, Di recteur van dé Centrale Land- en Tuin- bouwbank te Leiden, in de algemeene vergadering van den R. K. Dioc. Land en Tuinbouwbond, gehouden op 12 Mei j.l. te Haarlem, als zoude een post van f 8999.18 niet naar behooren zijn ver antwoord in het boekjaar 1918-1919, werd ons net volgende rapport gezonden. Rapport. Ondergefeckenden in opdrrcht van dee afdeelingen Beverwijk, Berkel en Wog- num, doelen hierdoor mede, dat zij inzage hebben gehad van de boekhouding van het hoofdbestuur, van den L. T. B. om trent den post „Bijdr. ge instellingen." door don heer Albregt3 op de algemeene ver/a lering ter spra :e gebracht. Zij verklaren, dat de bedoelde post ad. f 8999.18 behoorlijk in het kasboek en op de betrokken rekening in het groot boek is verantwoord in de maand Mei 1919. Dat op de verlies- en winstrekening van 1919 slechts f 5399.18 voorkwam, vindt zijn oorzaak in het feit, dat op de balans 1918 als activa voorkwam een post van f 3600.ala geraamde, „Bijdrage Instel- lingon" over 1918 en dezo rekening dus met een debet saldo heropend werd in 1919. Een en ander is dus volkomen in orde. Hoogachtend, Afd, Beverwijk, w. get. W. do GROOT, Dir. ILK. Tuindersv.vc-niging „Konnemerland". Afd. Wognuiu, w. get. J. COMMANDEUR. Afd. Berkel, w. get. B. HEIJBOER. Dir. Coöp. Verecniging L. T. B. ST. THOMAS AQUINAS S. V. DOOR DEN Naar „de Tijd" verneemt, heeft de Aca demische senaat der gemeentelijke Univer siteit van Amsterdam dezer dagen oen be sluit. genomen, waarbij de R.-K. Studcnten- Vereeniging „Sanctus Thomas Aquinas", officieel als academisch corps wordt er kend. Op die wijze wordt „Sanctus Tho mas Aquinas S. V." gelijk berechLigd uict U. S. A. (Unitas Studiosorum Amsteloda- Tocnsium) en I. S. S. A. (IUustrissimus Se ll V: Voor U de eenig aangewezen Maatschappij LEVEMSVÊRZÉKERüNG VOLKSVERZEKERING LIJFRENTE PENSIOENEN ens. I nalus Studiosorum Amstelodamensium). Een waardig slot voor St. Thomas' 5e Lustrum. Prof. S. R. Steinmetz sprak in Don Haag over de vijanden van het gezin en noemde daar als algemeene vijanden: vrijheidsliefde, afkeer van alle tucht en banden, verlangen naar autoriteit, de af neming van den positieven godsdienst, hel vrije verkeer tussehen de verschillen den seksen. Wanneer een priester of kloosterling, schrijft het „Centrum" zulke vijanden met den vinger aanwijst, wordt er al licht door zeer velen met oen schouder ophaling gesproken over „menschen, die hei werkelijke teven niet kennen" en alles veel te ernstig inzien. Met deze bewering kan men hier niet aankomen Van alle zijden erkent men thans de verwording, de verwildering, de verslap- ping van alle moraal, men beangstigt zich voor de loe'komst en ziet om zich heen naar middelen, die de Maatschappij zulten stutten. Ook zii die tot dezen toe stand hebben meegewerkt door de vrije levensopvattingen [e huldigen, die de op groeiende jeugd de moderne romanlitte ratuur in handen gaven, zij gaan vreezen. Ze hebben de geesten opgeroepen; maar •kunnen ze niet bedwingen noch uitdrij ven. Afkeer van gehoorzaamheid, afkeer van lucht kweekt in het gezin dien geest van ontevredenheid en uithuizigheid, maar drijft ook de jonge meisjes ver van alle huishoudelijk werk. Als dienstbode zouden zij aan orde en gehoorzaamheid moeten gewennen, als fabrieksmeisje, winkeljuffrouw, kantoorjuffrouw zijn zij „vrij". En de ouders lieten de teugels schieten. Waar zij al dienstbode werden is het gezin, waar op dochters en dienst baren plichtmatig toezicht wordt gehou den, niet naar hun smaak. En de moeder heeft geen kracht haar dochter tot beter inzicht te brengen. De zucht naar vrijheid, de afkeer van tuehf doet in de meer gefortuneerde krin gen de meisjes verlangen naar steeds sneer gerrot en vermaak buitenshuis, naar 'n eigen ..leven", en de andere vij and: T -vri'e vedkcer tussehen de verschil lende s" "-Ti. sneel.t daarhi' 'n groote'rol. Geen verstandig tnensch 2a' Herin over- j dreven preutse,hkeid verlangen Maar hel j gaat bier ale met de onvoegzame needing men gaat geweldig snel de helling af. Tn DnUscband houden katholieke jongens en meisjes gegnmanlijk zwemwedstrijd, terwijl de orders goedkeurend toezien. We zulten soortgelijke dmgen spoedig genoeg ook hier zien, wanneer de oog-en niet opengaan voor dén vüard in eigen huis! We zulten rooi! cér daim '-armen op werpen legen die aandringende machten, we zullen nooit kunnen ophouwen en steunen zonder den godsdienst.. Gebrek aan positieven godsd'enst is de vijand, die alle pogingen tot hernieuwing verlamt. Zelfs de ongcloovige verfoeit den naam ..heiden", want hij voelt daarachter de verslapping en ontaarding eener heiden- seh-e maatschappij. Maar ook de katho liek. d'c riet volgens zijn geloof leeft, heeft gebrek aan positieven godsdienst Waar hij al die andere vijanden laat -bin nen sin! pen in zijn gezin, (tear is zijn godsdienst slecht» een naam en huldigt hij een heidensché levensopvatting We moeten onzen god-sdienst believen voor cr,s zelf, maar die beleving ook eischen in ons gezin. Wont ook 't naïeve optimism-' noem de de smreker in den Haag als een vijand van tucht Een naïeve oplimizte is de moeder, die in liéèr kinderen altijd engelen ziet en nie! wil geioovCr dat zij verkeerde we gen .kunnen inslaan. Do moeder, die. ,als ik eens e-rg-zr.s las, wM haar zoon op een winderigen dag met een bouffante achter na loopt, maar niet vraagt waar hij zijn avonden doorbrengt. Die zich öoodeMjk ongerus' maakt over een verkoudheid van haar dochter, maar niet toeziet op hare. uitspanningen en-vriendschappen. Naïef Optimisme zou hef ook zun le' meonen, dat ons geloof alléén ons zou redden, uit die zee van bederf om ons heen, wanneer heel ons denken en doen niet van dal geloof „etuigl. Er is een oude gravure waar die ge- loovige wordt voogesteld door ©en vrou wengestalte. die zich vas'klemt aan een kruis. Het kruis staat op een steile rots en rondom loeit de zoo; de vrouw -zou door de golven worden weggesleurd wan neer zij zch niet vastklemde. Hel loof zal ons alléén redden wan neer wij ons vastklemmen aan het Kruis. Wafel nog altijd is hei Kruis, en het Kruis alléén, het symbool van den qeloo. vigen Ghrisken Mt i meldt ons: In de groote zaal van het „Blauwe Kruis",' Oude Groenmarkt, zal Maandag avond a.s. 8 uur, door het Permanent Blauwe Week Comité, de uitreiking der medailles plaats hebben aan de daarvoor in aanmerking komende vereenigingen. De zangverecniging „Looft den Heere" verleend hare medewerking. De toegang is vrij. DAMNIEUWS. Maandagavond 20 Juni a.s. geven J. W. en P. v. Dartelen een alterneerende sir Jttultaan-séance te Hengelo in hef Vios- gabouw, voor de leden van de Damclub „Twente's Eerste" te Hengelo en de „Ensdiedesche Damclub." Aanvang 8 uur Woensdagavond 22 Juni a.s. simulta- neeren bovengenoemde lieeren in Ede (Geld.) voor de „Edesche Damclub." CORRESPONDENTIE. A. II. v. d. G. te L.: De oplossing van probleem No. 8ö is: Wit 3024, 2014, 28—22, 36—31, 26—2f. 39—34, 47—42, 38—33, 33—2, 2:18 en wint. VER KOOP INGEiN Notitie van de poxc-eelen die verkocht zijn in ,,'t Notarishuis," Bilderdijksitraat 1, bij den Zijlv.-cg, alhier, op Donderdag 9 Juni 1921. Notaris P. F. DE BORDES. No. 1. Een Heerenbuis aan de Dreef. Get. No. 16 J. Slabber, q.q, 42.200 Nos 2—3. Twéé Huizen aan de Oude Raamstraat, als: No. 2. Get. No 4 zwart en rood. No, 3. Get. No. 6 zwart en rood. De perceel-en Nos. 2 en 3, samen groot 2 aren, 3 centiaren gecombineerd. Opge houden 9900. Notaris J. A. WILICENS. No. 4. Een Hui-s aan het Leidsöhe plein. Get No. 28 zwart en rood'. W. J. Bruyns, f 4910. Notaris T. BRUIJN Pz. No. 5, Een Woonhuis aan de Wester straat. Get. No, 83 Opgehouden 2390. Notarissen A. BERTLING en G. WOLZAK Hzn. No (5. Een Hcerenhuis aan de Baan. Get. No. 3a. Opgehouden f 27400. No. 7. Een Winkel- en Woonlhuih aan d-e Gierstraat, hoek Paardcnsleeg tegen over de Botermarkt Get. No. 11. N. J. Peper, q.q. f 32100. No. 8 Ben perceel Bouwterrein, M. "Ne- d-erkoorn 5875. No 9. Een perceel -Bouwterrein, J. W. Dauidey, 6525, No 10. Een perceel Bouwterrein, D. van Zetten 5550. No. 11 Een percoel Bouwterrein, J. Jack, f'. I.ÏO. No. 12. Een perceel Bouwterrein, J. Jack 6450. No. 13. Een perceel Bouwterrein, W. Nederkoorn, f 6460. No. 14, Een perceel Bouwterrein, W. Bosman 9600. No. 15. Een perceel Bouwterrein, W. Bosman f 12100. No. 16. Een perceel Bouwterrein, R. A. M. de Heerkioots, 3500, No. 1' Een perceel Bouwterrein, Mok en Smolenaars, 7100. s No, 18. Een perceel Bouwterrein, A, Hooge-veen 11.600. Notaris J. KOOLHOVEN. Een Huis aan de Rozenpriëelstraal. Get. No 85, J. Timmer f 3200. Nolaris J. A. WILKENS. No. 20. Een Heerenhuis aan de Wil- iidininasi-iaat Gel. No 33, II. Smote- naars q.q. 17.800. y Notaris T. BRUIJN Pz. No. 22. Een Woonhuis aan de Korte Poeliaan. Get. No. 25b, H. J. Edelijn, q.q 2225, Notaris J. RATELBAND. No. 23. Een Huis en Erf aan de Delft- straat. Gel. No. 36. G. Kievit—de Haan, f 4900. Notarissen J. WILLEMS en T. BRUIJN Pz. No 24. Een Werkplaats aan de Burg wal. Get. No. 59. Opgehouden ƒ5900. Noloris J. KOOLHOVEN. No. 25. Een Huis aan de Velserstraat. Get. No 8 Opgehouden f 13900. Notarissen J. WILLEMS en T. BRUIJN Pz. No. 26. Een Huis aan de Leidschestraat hoek Leidsche zijstraat. Ge-t. No. 12. Op gehouden f 5200. Juni. Toegewijd aan de vereer ing van Je sus' Goddelijk Hart. N. B. Tehz'i iets anders aangegeven wordt, heejt l..zc week iedere H. Mis Gloria en gewone Prefatie, maar geen Credo. ZONDAG. Vierde Zonda» na Pink steren. Ev. 1 c. 1 11. De wonderbare vischvangst. MisDeminus iUuminatio. 2de gebed v. d. H. Odulphus. 3de v. d. H. Joannes a. S. Facundo. 4de v. d. H. B ide enz. C do*s P efatie van d Alle h. vu dighe d. MAANDAp. H Antoniu van Pa dua, Bel. uit de Franciscanen-orde. f 1231. MisOs justi. DINSDAG. Mis: In medio. Credo. WOENSDAG. Mis: Multöe tri- bulationes 2de gebed A. cunctis. 3de n. k uze v. prie ter. DONDERDAG. Van den dag. MisDominus iUuminatio (van den vorigen Zondag), zonder Gloria. 2de gebed A cunctis. 3de naar keuze v. d. priester. VRIJDAG. Van den dag. Misals Donderdag 16 Juni. ZATERDAG. Ged. v. d. H. Maagd. MisSalve Sancta Parens (uit de Votiefmis van Maria van Driev. tot den Advent). 2de geb. v. d. H. H. Marcus en Marceliianus3de v. d. H. Geest4de voor den Paus. Prae- fatie van Maria. ZONDAG. Vijfde Zondag na Pink steren. KATHEDRALE KERK ST.-BAV0. ZONDAG. 4c!e Zondag na Pink steren. De H. H. Missen om 6, 8 en 9 uur en om half 11 de Hoogmis. Om 1 uur Catechismus in c!e kerk. 's-A- vonds half 7 Lof met rozenhoedje. MAANDAG. 's-Avonüs half 8 Zie: ienlof met rozenhoedje voer de gel. zielen. DINSDAG. De H. Mis van 9 uur vervalt, maar om half 10 gezongen H. Mis bij gelegenheid bij de huwe lijksvoltrekking van Petrus Jacobus Hetem en Maria Wilh. Bonman. WOENSDAG. Kwart voor 12 een gelezen H. Mis voor de lev. leden van het Kerstmisgilde. DONDERDAG. Half 11 gezongen H. Mis bij gelegenheid uer huwelijks voltrekking van Petrus Moerkerk en Henrica Timmer. VRIJDAG. Half 8 Lof ter eere v. h. H. Hart met rozenhoedje. ZATERDAG 7 uur rozenhoedje in de Mariakapel. ZONDAG. De H. H. Missen te 6, 7 en 9 uur en te half 11 de Hoogmis. Te 12 uur Catechismus voor de meis jes, te 1 uur voor de jongens. Half 3 jongens-Congregatie. 's-Avonds 7 uur Lof en rozenhoedje. MAANDAG. 's-Avunds half 8'Lof 8 uur vergadering van de H. Familie. WOENSDAG 8 uur gez. Reqiuem voor de overledenen, die op St.-Bar bara en Sint Bavo zijn begraven. 's-Avonds half 8 Lof ter eere van den H. Jozef. ZATERDAG. Van 4 uur tot half 10 gelegenheid om te biechten. H. FAMILIE. MAANDAG. Vóór en na iedere con ferentie gelegenheid zich op te geven als adspirant-lid voor de H. Familie en voor de vereeniging „Voor Eer en Deugd". ZONDAG 12 Juni. Alg. H. Commu nie voor de 1ste15de sectie. N. B. Wilt ge zegen in uwe tijdelijke, zaken, doet dan ook veel voor 't godsdienstige en wordt lid van de aartsbroederschap der H. Familie. MARIAKRANS. ZONDAG 12 Juni., Algemeene H. Communie. Bij elkander gaan zitten s. v. p. PAROCHIEKERK VAN ST.-JAN. (Amsterdamstraat). ZONDAG. De H. H. Missen te 7 uur, half 9 en half 11. 's-Middags 3 uur Vespers. MAANDAG. 's-Avonds te 8 uur ver gadering van de H. Familie. DINSDAG. 's-Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. WOENSDAG. 's-Avonds 8 uur begint het Tridium voor de leden der H. Familie. De oefeningen des avonds zijn voor alle mannen en jongelingen toegankelijk des morgens ook voor de vrouwen. lederen avond te 8 uur vergadering van de H. Familie en iederen morgen te half 6' H: Mis met preek. De oefeningen worden geleid door den Weleerw. Pater A. van Dam uit' 'het Redemptoristenklooster te 's-Hertogenbosch. DONDERDAG. 's-Avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacra ment. ZATERDAG. Van 4 uur tot half 10 biechthoofen. H. Familie. ZONDAG. Half 9 H. Mis voor Wilhelmus Blesgraaf, lid van den Vriendenkring van het Allerh. Sacra ment. PAROCHIEKERK H. ANTONIUS VAN PADUA. ZONDAG. De H. H. Missen om half 6, kwart voor 7, 8 uur kindermis, 9 uur en half 11 de Hoogmis te 1-2 uur Catechismus. 's-Avonds 7 uur Lof en predikatie. MAANDAG, Feestdag, van den H. Antonius van Phdua, patroon onzer kerk om 8 uur plechtige Hoogmis. 's-Avonds 7 uur plechtig Lof, feest predikatie en sluiting der novene. DINSDAG 7 uur uitstelling van het Allerh. Sacrament. Om 8 uur gezon gen H. Mis. 's-Avonds half 8 Lof en gebeden van de Broederschap far eere van den H. Antonius. VRIJDAG. Om 8 uur gezongen H. Mis. 's-Avonds half 8 Lof en oefening van den H. Kruisweg. ZATERDAG. Van 5 uu- tot half 10 gelegenheid om te biechten. BROEDERSCH. H. KRUISWEG. ZATERDAG 7 uur Joannes Meer man; half 8-Wed. Geertrui Steman-Pél- t en burgkwart over 8 Alida Bulters- v. Mario kwart over 8 Wed. Anna Maria Bersée-Bulters. BIJKERK VAN HET H, HART. ZONDAG. Te 7 en 9 uur de stille H. H. Missen, te half 11 de Hoogmis te half 1 Catechi t uur Lof met rozenhoedje. MAANDAG. Fee dav te. An tonius van Padua te verdienen volle aflaat. Te half 8 gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius. DINSDAG. Te half 8 gezongen, ii. Mis ter eere van den H. Antonius. Het H. Sacrament blijft ter aanbid ding uitgesteld tot na het Lofte verdienen volle aflaat. 's-Avonds half 8 Lof. Van half 8 tot 9 uur gelegenheid om katholieke lectuur te verkrijgen. VRIJDAG. Te half 8 gezongen H. Mis tér eere van het H. te r\ \- vonds te half 8 Lof. PAROCHIEKERK v. d. H. JOZEF. ZONDAG. Heden sluiting van het 40-uren-gebed. De H. H. Missen te 6 uur, 7 uur, half 9 en half 11 de plechtige Hoogmis. Te half 2 oefening van de Edeiwacht en gezamenlijke aanbidding. 's-Avonds 7 uur Solem neel Lof met feestprediktete en Te Deum. MAANLAG. De te. Mts te nau 10 voor Mevr. Wille, ais lid der Broeder schap van het H. Hart. 's-Avonds 7 uur Congregatie voor de jongelingen. DINSDAG. De H. Mis te half 10 voor mevr. Peltènburg-de Kuijper, als lid der Broedersch. van het H. Hart 's-Avonds 7 uur Cono""'v""i+:'N U- lerh. Maagd. DONDERDAG d' uu" Requiem voor hen, wier namen staan opgeteekend op den doodencée!. 's-Avonds half 8 Lof. VRIJDAG. 's-Avonus half 0 nt ter eere van het H. Hart. ZATERDAG. Half 8 de 1 Mis tot bekeering der zondaren in de kapel v. h. Mirac. Mariabeeld. Na den mid dag van 4 uur tot half 10 gelegenheid om te biechten en te half 8 Lof met rozenhoedje. PAROCHIEKERK VAN DE H. H. ELISABETH EN BARBARA. ZO Np AG. De H. H. Missen te 6 uur, kwart over 7, 9 uur en te half 11 de Hoogmis. Te 12 uur, kwart voor 1, half 2 en kwart over 2 Catechismus. 's-Avonds half 7 Lof en rozenhoedje. MAANDAG 8 uur Comretr.ntié der H. Familie. DINSDAG en Donueruag. 's-avonds te half 8 Lof. DONDERDAG 7 uur en kwart over 8 de H. H. Missen voor dé overl. familie en tot intentie dergenen, die in de bus voor de gel. zielen geofferd hebben. VRIJDAG 9 uur H. Mis voor de leden der Broederschap van O. L. V. van Altijddurenden Bijstand. ZATERDAG. Gelegenheid tot biech ten van half 8 tot "half 10 en van van 4 uur tot half 10, SCriOTEi (St.-Lidujnakerk. ZONDAG. 4de Zondag na i inkstc,- ren half 8 de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis. Catechismus naar gewoonte. 's-Avonds 7 uur Maria-Lof vit ro zenhoedje. MAANDAG. 's-Avonus nu half 8 Lof ter eere van de H. Liduina. WOENSDAG. Catechismus volgens gewoonte. VRIJDAG. 's-Avonds van half 7 tot haff 8 biechthooren voor de kin deren om half 8 Lof, ter eere van Je sus' H. Hart voor de bekee-ing der zondaars. ZATERDAG 2 uur catechismus voor de kleintjesvan 7 tot 9 uur biechthooren. ATTENTIE, 't Is de afgeloopen week een beetje slap geweest, zeker te warm nu komt U weer eens voor den dag, hoor U moet geen week over slaan, want dan kom ik er niet, dus haalt uw schade maar spoedig in ik ben met kleine offert]" tm"-oden als er maar veel komen. Uw dankbare Pastoor C. BROUWERS, Riil'-ri-raatweg 14 Schoten. SCHOTEN. (ST.-BAVG;. ZONDAG. Half 8 Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 12 uur catedrsmus 's avonds half 7 Lof. MAANDAG om half 8 gei'. IT. "h's ter eere van St. Antonus. DlNSDAn om half 8 vez. St. An- toniusmis. WOENSDAG. 's-Avortes 7 irw of ter eere van St. jozef. VRIJDAG. 's-Avonds 7 uur Lof ter eere van het Goddelijk Hart, onmiddellijk voorafgegaan én gevolgd door biechtgelegenheid. ZATERDAG, 's Namiddags van 4 tot 5 uur biechthooren voor de aange nomen.kinderen beneden de plechtige H. Communie en van 5 tot 9 uur voot? de overige parochianen. HEEMSTEDE. ZONDAG 7 en 9 uur stille HH. Mis sen. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers 6 uur Lof. DINSDAG 's avonds 7 uur Verga dering der H. Familie, afd. vrouwen'. DONDERDAG half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. Sacrament des altaars, 's Avonds 7 uur Lof. VRIJDAG 's avonds 7 uur Lof

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 6