mma rif Gebr. Sernê Th. Schoonebsek FRANS TUPKER Bevroren Sundvieescli WON INGRUIL. Tafel- bed- en huishoudlinnen Tricotondergoederen - nethemden Gemengd Nieuws. Korte Berichten Kunst en Kennis. ^andbouvv en Yssschersj Centrale Vlèeschhal Zijlstraat 73 Bureau - Pension en Kamerhuur Verstrekt Gratis Adressen Oud-HolSaradsche Meubelen TWEEDE KAMER. fcr. lQen \o% kOftlRS Kleine Houtstraat 115 TELEFOON 3376 Brouwersstraat 53 TELEFOON 2637 4 (&roofc Jm-5 iloningsfracU mmcoon Haarlem &w0(m m Iemand, thans wonende op het Leidsche Plein (benedenhuis) wenscht WONING te RUILEN met lomand wonondo in den omtrek Spaarnwoudorstr. Schagchelstraat No. 9 Tel 2422 levert de EERSTE KWALITEIT Bevroren Rundvleesch tegen concurreerende prijzen. C A VAN DER VEEN Co. Laat Uw FOTO's en VERGROOTINGEN vervaardigen in het fotografisch Atelier Busken Huetstraat 27 Amsterd. Kwartier Kapper Haarwerker 3 aparte salons Haarwasschen Kappen Verven enz. Specialiteit in prima kwaliteit Haarwerken N.V. MODELBOERDERIJ „BRONSTEE" HEEMSTEDE MOOELMELK KARNEMELK FILIALEN: AMSTERDAM, LEIDEN, ZANDVOOR' &2siïüB KOUDENHORN 50 Geopend van 9—5 uur. YOGHURT Compleet Ameublement, 4 stoelen, 2 fau teuils, 1 tafel, f 65.Kapstokken f 15.—. Spiegels f20.-. Theekasten f22.—. Tafels f 13.50. Piëdestals f 5.Parapluiebakken f 12.—. Voetenbankan f 1.50 enz. enz. Meubelmakerij Lange Poel laan 4 bij Kampersingel Mf hun zijn haur niet zou willen over doen Tja, zoo'n hoog uuibt hooft ook zijn schaduwzijden Passen voor Luxemburg. Volgens mededeeüng ran hol consulaat-generaal van Luxemburg le Amsterdam, is een nieuwe regeling getroffen van minstens tien personen, onder leiding van een tfids het Groot-Hertogdom Luxemburg binnen komen. In dit geval is het voldoende, dat de gids aan bet consulaat de lijst in duplo van alle deelnemers ter visilecrrng over legt. Behalve de nlphabetiscb gerang schikte namen, moeten op deze lijst ver meld worden, voornamen, leeftijd, be,- roep, woonplaats, nationaliteit en num mer van het paspoort van iedercn deel nemer, met aan hel hoofd van de lijst de personaliën van den gids, onder uit drukkelijke aanduiding van zijn functie als gids. De kosten van zoo'n collectief visum bedragen f 1,,per persoon, voor één heen- en terugreis, en 2.50 voor meerdere been- en terugreizen over een tiidivn-k van zes maanden. In herinnering wordt gebracht, dat voor een verblijf in LLuxemburg of voor een doortodht per fiets of automobiel een vi sum bepaald noodzakelijk is, terwijl voor doorreis per trein zonder uitstappen geen visum vereischt wordt. Fieth in vrijheid gesteld. „Het Volk" verneemt uit Kcrkrade, dat de Oosten rijker Fietih thans in vrijheid is gesteld. Journalistiek. Men meldt uit Sittard nan de „Msih.": Er is een comité van de meest invloedrijke personen uil den om trek gevormd, om te komen tot een de gelijk katholiek nieuwsblad in deze streek Aan den beer mr. dr. H. A. G van Sroenendael is een aanibod gedaan con de de courant ,.Het Zuiden," waarvan hij ewenaar is, over te nemen. R.K. PATRONATEN. Woensdag vergaderde te Utrecht het Centraal Comité tot bevordering van R.K. Patronaatsbelangen in Nederland. De voorzitter, tevens lid voor het Bis dom Haarlem, de Hoogeerw. heer Mgr. W. van Stee rector van St. Antoniushove te Voorimre. trad als zoodanig af. In ziin plaats werd tot voorzitter ge kozen de Zcereerw. heer B. H. v. d Ha zen. pastoor te Helmond, terwijl als lid voor het Bisdom Haariem zitting nmm de Weleenv. heer ,J A. Ruhe, kapelaan te 's Grnvemhage. De Burgemeester van Leiden. De toestand van ïhr. De Gyselaar, burge meester van Leiden, ia de laatste dagen «enigszins verergerd, waardoor een nieu we ooeratie noodig bledk. welke Woens- larmortren heeft plaats gehad. De doktoren waren nogal tevreden over ten afloop. flff own find, EEN ON1DER WIJZER VAN HET GE ZAG UITGEZET. Aan de „Sumatra-Posl" wordt d.d. 18 Mei uit Semarang gemeld: „Baars is hedenmorgen uitgezet en vertrok gistermiddag onder politiegeleide uit Semarang. Hij arriveerde om 10 uur In de haven van Priok, vergezeld van zijn 17-.jarige inlandsche edhtgenoole. Baars stond oen Aneta-verslaggever aan boord van de „Van der Hagen", met welk schip hij via Tandjong Pandan en den Riouw-Archipc! naar Singapore ver trekt. te woord, waarbij bij zeide, dat hij niet genegen was, inzage te verstrekken ran den considerans van het extemee- fingsbe staat. Hij kon sloohts vertellen, dat het feit, fa» hij sovjet-cursussen fe Semarang op richtte en onderhield, de grootste oor- jd„i< vas van zijn externeering. Hij deelde voorts mede, te Singapore, Sneevliet te zullen ontmoeten. Baars is er van overtuigd, dat over 5 jaar het oogervhlik van zitn terugkeer naar Indië zal zijn aangebroken. De sovjet-beginselen zouden alsdan voWoen- ite zijn doorgedrongen. Baars was oogen- trthijnlök welgemoed, bij toonde echter oen zichtbare ontroering toen het schip iregs toomde. „De Loc." bevat de considerans van Baars' externeeringslbesTiwt, waarin de regcerirg vastlegde, dal Baars een over tuigd aanhanger is van het communisme, wiens ganse he streven en werken sinds jaren gericht is op het kunstmatig ver wekken van de volkswoede tegen het ge zag, dat tot bescherming der zoogenaam de kapitalistische maatschappij dient. Baars propageerde in woord en ge schrift, dat hier een onhoudbare toestand bestaat, die leidt tol een revolutie. Dit streven is zeer gevaarlijk, waar dit ge richt is tegen de miljoenen analphabeten, bij welke Iegelijk godsdienst- en rassen haat wordt aangekweekt en bevorderd. Dit werd door middel van diverse citaten uit redevoeringen en schrifturen van Baars zeer breedvoerig gestaafd, terwijl als een poging tot het omzetten van hel streven in daden kan weden beschouwd zijn optreden bij de vorming van den sohtatenraad, de opleiding tot propagan disten en aansluiting bij de derde inter nationale." DE NIEUWE GOUVERNEUR. In een zitting van de Kol. Staten op 23 Mei j.I. aanvaardde de nieu-we gouverneur bajon Van Heemstra, bet besluur met een rede, waaraan het volgende is ont leend: ..Hare Majesteit onze geëerbiedigde en geliefde vorstin die, in innig medeleven met liaaT volk, de zorgvolle omstandig heden betreurt waarin Suriname ver keert. heeft met nadruik verzocht in deze kolonie uiting te geven aan hare gevoe lens van warme en moederlijke sympa thie en mij de beste wenschen voor een betere toekomst van het land en zijn be woners toevertrouwd." Spr. zeide alle krachten in te zullen spannen, o»n de zedelijke, de sociale en de economische verheffing van de kolo nie en van hare inwoners middellijk en onimiddellii.k te bevorderen. Mocht hij het streven naar het verwij deren van uitwassen strijd ontstaan, dan zal spr. niet aarzelen om krachtig op te treden naar waarheid en recht. Gewezen werd op de noodzakelijkheid van „arbeiden" en ..nog eens arbeiden" en op het juiste begrip van reclht en plicht als essentieele voorwaarde vooreen vrij en zelfstandig bestaan, hetwelk voor Suriname, ooik in financieelen zin, het einddoel is. Dat het bereiken daarvan niet alleen in Suriname wordt verlangd, en dit verlangen ook door opperbestuur en voiksverfegenwoordrg-ng in Nederland wordt gedeeld, werd verzekerd. Vervolgens betoogde spr., dat hij, bij alle eerbied en bewondering voor hetgeen verschillende zijner voorgangers deden voor de ontwiklkeling der riikc hulpbron nen van Suriname, het waagde op te merken, dat bi! dat alles geen systemati sche gedaChte had voorgezeten. Spreker achtte het oogenblik gekomen, waarop nu voor langeren tijd, vaste lij nen zouden kunnen worden aangegeven voor de economische evolutie der kolo nie. „Indien het ons mag gehrkken, In wel overwogen opzet, een deugdelijk werkplan samen te stellen, hetwelk voor langere periode alles omvat wat voor den opbloei van den landbouw voor de vorming van de industrie, alsook voor de onmisbare exploitatie van binnenland en bodem noodzaikelijk schijnt, dan zal zoodanig werkplan, ik ben er van verzekerd, de sanctie van het Parlement in ons moe derland verwerven en zullen van staats wege de gelden, hoe aanzienlijk ook, voor de gelloidvlilke uitvoering van dit plan worden beschikbaar gesteld Ten slotte deed spreker een beroep op de medewerking van allen, die daartoe geroepen zijn, en op het onmisbaar ver trouwen van hel gcheete Surinaamsahe vollt. ADMINISTRATEUR VERMOORD. De „Preangerbode" verneemt uit Garoei, dat in den nacht van 12 op 13 Moi de administrateur van het rubberland Goe- noeng Gadja, de heer LilUi, vermoord is. Omstreeks middernacht werd op de deur geklopt en geroepen dat er een brief was. De administrateur opende de deur en werd aangevallen en vermoord door een vijftal inlanders. De juffrouw van de huishouding luchtte. Het voorgevallene heeft groote opwin ding veroorznxst. De beweegredenen zijn oniiCkend. Nader worden de v» teende bijzonderhe den omtrent de misJazd gemeld: Dc heer Ljfch lag reeds te bed. Hij werd naar buiten gelokt door <le mede doding dat er een brief was. Buiten gekomen werd hij door een 'kerel aangevallen. De admi nistrateur werd als het ware getjhrtjangt. Hij ontving zestien wonden, terwijl zijn oor werd afgeslagen. De moordenaar trad daarop binnen en eischtc van de huishoudster geld Deze wist niet waar de plaats was waar het geld werd bewaard. De moordenaar be tastte de brandkast. De huishoudster is toen gevlucht met de twee kinderen van den vermoorde, om htiip te haten. De vermoorde was vijftig jaar. Hij was acht jaar administrateur. Hij was in In dië geboren. De moordenaar bleek niet op de on derneming thuis te hoaren. Iemand van gelijk signalement werd denzeüfden nacht te Tjisompet aangehouden. De desapolitie liet den aangehoudene ontsnappen. Vergadering van Woensdag 15 Juni. Voortgegaan wordt mol de behandeling van de nieuwe regeling van den DIENSTPLICHT. De heer TROELSTRA. S. D. A. P., ver klaart dat de S. D. A P. zal medewer ken tot verwerping van het ontwerp, om dat dit een reactie is tegen de verminde ring van de jaarlijkschc lichting tot 13000 man en geen stap in de richting van vermindering van militaire lasten. De regeeringsvoorstellen moeten door het re kenen op buitenlandsche hulp leiden, |ot aansluiting bij het Fran soil -Belgische mi litaire Verbond, wat gevaarlijk zou zijn en zou moeten leiden tot buitengewoon zware militaire eischen. MINISTER POP deelt mede, dat hij, zoodra de wet in het staatsblad staat, zal komen met een ontwerp tot vorming van een fonds voor de uitrusting van het le ger. Hel amendement-Wijk (contingent 28000 man) wordt verworpen met 83 tegen 1 st.? het amendement-De Monté Verloren (geen verschil tusschen kernleger en re servetroepen) wordt verworpen met 67 tegen 18 st.; artikel 27 wordt verworpen met 46 tegen 39 stemmen. MINISTER POP VRAAGT NAMENS DE REGEF.RTNG SCHORSING DER BE RAADSLAGING Aan de orde is het wetsontwerp tot wij ziging der RIJKSUITKEERING AAN DE GEMEENTEN met de motie-Van don Tempel, betreffen de herziening van de financieel© verhou ding tusschen rijk en gemeenten en het wetsontwerp-De Geer, tot het nemen van maatregelen tegen te zwaron gemeentelij ken belastingdruk. De beer DE KANTER. V.B., acht het ReseeringsvoorNel onvoldoende. De heer BAKKER, C.H., is het daarmee eens. De heer VAN BERESTEIJN. V.D., geeft aan het omtwerp-De Geer de voorkeur. HIJ BLIJFT TOCH ZITTEN. In de Maandagavond gehouden zitting van den Bosschen gemeenteraad, werden de discussies geopend in zake het rap port uitgebracht door de commissie be noemd om te onderzoeken of de bewe ring van den heer Krijgsman B. K. wethouder, dat het raadslid Van Maas- trigt S.P. ten onrechte steun zou hebben genoten uit de werkloozenkas, waarheid bevatte. He commissie had als hare conclusie medegedeeld, dat de beschuldiging niet door feiten is kunnen bewozen worden. Dooh daarmee was de zaak, die reeds zooveel stof heeft doen opwaaien, niet van de baan, want het betrof de ge meentekas, die door een raadslid zou be nadeeld zijn. Het lid Mr. Hengst betoogde, dat de oommissie er geen rekening mee gehou den heeft, dat gegronde aanwijzingen evengoed gewicht in de schaal leggen als directe bewijzen en concludeerde uit het rapport, en de 20 bijlagen, dat van Maas- trïgt werkelijk ten onrechte steun heeft genoten. Dei voorzitter der oom missie, het lid Nivard R.K., betreurde het, dat in de commissie geen jurist zitting heeft gehad, die ter zake béter bevoegd is. Als zijn persoonlijk oordeel gaf hij te kennen ovev- tuigd te zijn dat het ten laste gelegde op waarheid berustte. Ook de leden Hout man, Scheffers en Van Moerdijk betoog den overtuigd te zijn, dat wethou der Krijgsman gelijk had. Hot lid Juinnink nam het op voor Van Maastrigt; drie volle uren werden aan de onverkwikkelijke zaak opnieuw gewijd. Na een heftig debat werd bij meerderheid van stemmen de motie aan genomen van het lid mr. Hengst R.K., waarbij de raad, gezien rapport en bij lagen als haro eindconclusie uitspreekt, dat do beschuldiging door wethouder Krijgsman geuit, redelijke gronden had en deze als eerlijk man naar plicht en geweten handelde. ,,'t Kan me niet schelen," besloot Van Maastrigt, „wat er gezegd wordt, ik blijf op m'n stoeltje zitten," waarmede hij te kennen gaf het raadslidmaatschap niet neer te leggen. INBRAAK BIJ AMERSFOORT. In het bosch Birkhoven, nabij Amers foort werd in den laten avond bemerkt dat in eon paviljoen inbraak werd ge pleegd. De politie en de exploitant wer den telefonisch gewaarschuwd. De ex ploitant bemerkte al spoedig, dat men met behulp van paard en wagen het paviljoen had leeggeruimd. De geheele inventaris, als kwatta, eieren, limonade enz. was verdwenen. Het gelukte de po litie de wagen in Soesterberg aan te hou den en de daders, welke uit Vreeswijk kwamen te arresteeren en naar Amers foort over te brengen. DUBBELE MOORD. Uit Zeeuwsch-Olinge wordt d.d. 15 dezer geschreven Vanmorgen werden in hun woning met afgesneden hals gevonden, de voorzitter van de landarbeidersvereenig'ng alhier, de 45-jarige Huigens en zijn róim 60-jarige vrouw. Zooals begrijpelijk, verkeert de geheele streek in de grootste opwinding. Mare chaussee en politie waren aanstonds ter plaatse. Omtrent de(n) dader(s )tast men nog in het duister. Waarschijnlijk heeft men hier met een roofmoord te doen. Het echtpaar was kinderloos. EEN ZONDERLINGE HISTORIE. Dinsdagavond, vertelt de „Maaab.," kwam bij de politie aan de Groote Faau wensteeg te Rotterdam, een persoon aan gifte doen, dat hij zijn portefeuille met f 200 en Belgische papieren verloren had. Het geld behoorde zijn patroon aan wien hij het moest afdragen. Vannacht bemerkte een agent van po litie, gestationneerd aan den post Galerij, een persoon, die zich in onderkleeren over het Hofplein bewoog. Door den po litieman ondervraagd, zeide hij, niet te weten wat er met hem gebeurd was, hij kon zich nog herinneren, ergens een ha ring gekocht te hebben. Men toog op on derzoek uit met het resultaat, dat spoe dig in een slop de bovonkleeren van het personage gevonden werden. In de pan talon bevonden zioh nog het gouden hor loge en de portemannaie van den nachte- lijken avonturier. Woensdagmorgen, teen de verliezer zich bij de politie aan de Groote Paauwen- steeg meldde, bemerkte men, dat deze en de nachtelijke zwerver één en dezelfde persoon waren. De post Galerij hoort aan het zooëven genoemde bureau, waar alle rapporten aanlanden, vandaar het samen treffen. Men is nu bezig, in deze zaak licht te verschaffen. HET GEVAL BROMMERT. Over dit geval wordt nader aan de „Tribune" iut Enschedé gemeld, dat Don derdag twee politie-soldaten zich aan de woning van den communist Brommert vervoegden, om hem te arresteeren en direct naar Haarlem over te brengen. Zij hadden een bewijs bij neb, dat Brom mert XT.oost v-orden aangph ouden als de serteur. De bedoeling zou zijn, dat voor zijn dienstweigering, waar Brommert reeds 10 maanden voor heeft gezeten en waarop algeheele ontzegging van het recht van dienen bij de gewapende macht is gevolgd, deuzelfde nu voor do tweede maal gevangen te zetten, nu voor deser tie. VLIEGONGEVALLEN EN HUN OORZAKEN. Aan de hand van een analyse van de in 1920 den vliegers van Soester berg en Schiphol overkomen onge vallen, geeft de vlieger-arts van Wulfften Palthe in het „Ned. Tijd- schr, v. Geneesk." eenige beschouwin gen over bovenstaand onderwerp. Deze analyse der op een vliegveld voorkomende ongevallen heeft voorna melijk daarom ook van geneeskun- dige zijde bezien groole waarde, omdat bij den tegenwoordigen stand der vliegtechniek maleriaalfouten slechts in een verdwijnende minder heid der gevallen oorzaak zijn dezer ongelukken, doch deze bijna steeds te wijten zijn aan besturingsfouten. dus aan 'n tekortschieten van den vlie ger, hetzij tengevolge eener onvoldoen de opleiding, hetzij doordat hij in geestelijk of lichamelijk opzicht op liet oogenblik van liet ongeval niet berekend was voor zijn taak. De heer v. Wulfften Palthe onder scheidt ongevallen door: le. matc- riaalfouten, 2e. motordefecten, 3e. be sturingsfouten. Van dc 27 in 1920 voorgekomen ongevallen, ontstonden er 5 door materiaalfouten. In 7 ge vallen waren motordefecten de aan leiding tot onverwachte landingen of noodlandingen. Dat deze echter leid den tot ongevallen, was in al deze 7 gevallen te wijten aan besturings- fouleu. Zoodat deze ongevallen kun nen worden samengevat met die, welke direct aan besturingsfouten te wijten zijn. Van deze laatste soort kwamen er 15 voor. Onachtzaamheid en te veel riskeeren veroorzaakten 2 onge vallen. Twee ongevallen werden ver oorzaakt door een slechte aandachts- yerdeeling van den vlieger, die door iets zoo geheel in beslag werd ge nomen, dat hij met één slag al de hem ingeprente lessen vergat en de grootste fouten maakte. Vooral bij jeugdige vliegers komt dit voor. Bij ervaren vliegers is het besturen van een vliegtuig langzamerhand geheel reflectorisch geworden; zij zorgen, ook wanneer tijdelijk hun aandacht elders is, bijv. steeds, dat het vliegtuig zijn minimum-snelheid blijft behouden; bij hen zijn de reflexbanen zoo ingesle pen, dat zij nooit een fout op dit gebied maken. Twee ongevallen moesten hieraan worden geweten, dat de vlieger teil- gevolge van de omstandigheden gegre pen werd door het schrikbeeld van alle vliegers: het vastzitten van hef hoogteroer, ofschoon het toestel ge heel intact was. En ten slotte was gebrekkige af standschatting in 16 gevallen de oor zaak, dus in verreweg de meeste ge vallen. Bij de keuring dient er dan ook te worden nagegaan, in hoeverre de aspirant in staat is op deze wijze, met uitsluiting van alle andere hulp middelen, betrekkelijke afstanden te schatten. Moeilijker is het vaste regels te stel len voor de keuring wat betreft de aandachtsverdeeling, de suggestibiliteit enz. liet is wel duidelijk, dat iemand met dwangdenkbeelden of een z.g.n. „draufganger" in het vlicgervak niet thuis hoort, maar in laatste instan tie komt het in twijfelgevallen aan op de menschenkennis van den keurenden arts, die bovendien uit eigen vlieger- exvanng moe! wden, welke eischen aan lichaam en geest van tsen vlie ger gesteld worden. VOOR ONZE LETTERKUNDIGEN. „Troef" in Uiltje heeft Tien Gebo den voor onze Letterkundigen. Hier vol gen de vijf eerste: Eerste Gebod. Eehrij/l Onvoorwaar delijk: schrijf! Heb je niets te schrij-. ven schrijf toch! Tweede Gebod. Ga naar een uitge ver. Ga eeuwig naar oen uitgever! Ook als je niets geschreven hebt. Ga tóch naar een uitgever! Derde Gebod. Verkoop je manuscript Verkoop het! Als zo er niets voor bie den, verkoop het tóch. Verkoop desnoods wat Anders en geef dat manuscrint op den koop toe! Maar: verkoop! Vierde Gebod. Corrigeer drukproeven. Sta óp met drukproeven en ga naar bed met drukproeven. Klets niet! Zog niét, dat je geen drukproeven te cor- rigeeren hèbf. Je hebt altijd drukproeven te corrigeoren. Verst! dat dan toch! Vijfde Gebod. Lees het werk van je zelf. Alléén dat van je zelf. Lees nóóit iets van een ander. Lee3 je zelf! MishandelingUit Deventer wordt gemeld, dat naar Zutphen zijn overge bracht zekere W. uit Tcrwolde cn de De W. en B. uit Epe, die Vrijdagavond den veldwachter Nijkanip aldaar hebben mis handeld, van zijn wapens beroofd, en eerst -.veer vrijgelaten luidden nadat hij bun schriftelijk straffe'oosheid bad be- loo fd. Goedkoop spek. i„ Westerwolde (Lion.) is de teelt van varkens zóó groot als nooit le voren. Elke week door bet groote aanbod echter lagere noteering. m er reeds wwr 40 ct. per pond (1/, k.G.) 1 Lijk gevischt. Uit Delfzijl kwam het bericht, duf het lijk van den schipper Jan Slump, die bij de Friesche wadden van boord sloeg, bij Amerongen is aangedre ven. 3 Mengelberg le Rome. Men somt uit Rome aan de ;,N. R. Ct Het Augusleum was Donderdag avond stampvol voor de Negende Symphonic van Beethoven. Het con cert begon met de Ouverture Oberou en de I'jréludes van Liszt. De ovaties aan het eind van de Negende namens geen einde. i DE MIJ. VAN NED. LETTERKUNDE.' brans Coenen, die bedankt voor het lidmaatschap der Mij. vair Ned. Letter kunde, schrijft ui verband daarmee m de „Tel.": „Het is jammer, dat dc Maatschap pij van Nederlandsche Letterkunde zich niet verwaardigt, vóór zij iemands lidmaatschap zoo maar pardoes in de krant zet, even te vragen, of do eer van dat aangeboden lidmaatschap ook welkom is. Want nu kan men deze eerzame, oude juffer, in wier salons eigenlijk alles en ieder meet thuis zijn, dan de Nederlandsche Let teren, de onvriendelijke bejegening niet besparen, die ln dc afwijzing van zoo welmeenend, en zoo onbe raden. eerbetoon gelegen is. Maar een mensch heeft zijn fatsoen op te houden en het slaat werkelijk te gek voor de huren...... Bovendien. sedert naar ik meen de necro logieën vervallen zijn, verdween ook de laatste schijn van reden zich hel lidmaatschap dezer zonderlinge ver- eeniging le laten aanleunen. En do contributie (f 12.50 geloof ik) is ook een heele som om zoo absoluut nu tic loos uit le geven. KWEBKERSBOND. De lieer J. Pijnacker, voorzitter van dei Dioc. Kweekersbond, heefil omtslag geno< men als voorzitter. ÉfË!!!!!"m»i„I|ii,i,niiiimit!<!t<!& beier dan vleesch versche in prijzen van f 0,65 tot f 1,30 per 5 ons bij bij de brug. Brieven onder no. 4757 bureau van dit blad Aanbevelend, voor TELEFOON 2784. TELEFOON VAN 9-12 EN 2-5Vz UUR No. 1790 Inschrijving van Kamers, Woninggedeeiten, Zolders, Pak huizen etc. Tarief f 1.zonder meerdere kosten. vernret+ftfi Verkrijtibaar bij Dro e;irfon cn Apotheken Al loert verre q&n woordiqer voor Nederland: Cherrt. Pharm. Fabriek m PHA RMA f V. Ver heek Bokenesserqrach 150 Haarlem

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 6