VOLLE MELK REEP ELK ander merit KUNSTTANDEN Wegens vergevorderd Seizoen ju**-* PUROL Binnenlandse!) Nieuws. ORDE EN ARBEÏdJ Rechtszaken y dan Tandarts SWAAP SPORT EN SPEL Kunst en Kennis!" Handel en Nijverheid j Bureau - Pension en Kamerhuur ^fSELOpo BVUNo Igebitten Korte Berichten fcm «bpfttl V. V. t. de leiding. 4 De Japansche Kroonprins. Kerk en School-^ H,3,SWARTË. Kn ËSftNfl 34) DICK HESSELS, Kleveroarkweg 197, Haarlem WM U L Mantels - Costumes c Japonnen Rokken Jerseys Jumpers Struis Marabout W. Ca BERGISCH, BANDAGIST Teding v. Bepkhoutstraat 36, Telef. 1288 bij de Amsterdamschevaart. Breukbanden en Buikgordels eigTnlabAkaat Bast. Kousen en Kniekappen Verstrekt Gratis Acfresse n HUID S0H l/ISklOTT and EN Kruisstraat 40 - Haarlem Ojperafiën pijnloos. ELSCTRISCHE MEUBELMAKERIJ JANSWEG 50 Over den Schouwburg. HELDER WASCHGOED Stoom, Wasch en Strijkinrichting van JOHs JACK Lange Heer en vest 136-138 EN GAATJE IN *N HALVEN D.ul Uitkijk schrijft in 't „Friesche Dag- lad": Het was des morgens kwart vóór acht. „Ergens", in groot-Amsterdam, is een annomer bezig, een zeker aantal ge- Ooen te woningen af te timmeren. Ze staan 1 'u poos onder de kap men is bezig net 'het binnenwerk. Er heerscht in Amsterdam woningnood. Do aannemer doet zijn uiterste best m. op tijd de woningen op te leveren; lij stolt zooveel man te werk als hem naar mogelijk is en 't loon is hoog. Haar met onwillige spijkeraars, is 't ilecht huizen bouwen. Het is op de klok af 7.45. De baas komt bij een der timmerlieden JDe loodgieter moet aan 't werk, zaag au 'even daar en daar gaatjes, waar, 'zijn buizen doorbrengen kan." De baas gaat verder en geeft orders. Jan de Timmerman bromt wat in z'n «nor. Jan heeft 'n luie bui, slecht geslapen af ruzie gehad met z'n vrouw: Jan loopt am 'en te 8.30, na drie kwartier de drjj- rende wolkjes te hebben nagekeken, be- ilnit hij eens naar de plek te gaan zien vaar dan dat eerste gaatje komen moet Precies elf uur komt de aannemer zien. Drie en 'n half uur, nadat Jan begon nen is; 4Vs uur nadat hij de opdracht kreeg, om gaatjes te zagen voor den loodgieter. De aannemer zoekt gaatjes Eindelijk vind hij er één: Arbeids-prestatie van 'n halven dag! De aannemer, die van meening is, dat hij er geen filantropische inrichting op na houden kan wijst den luien gaatjes- aager de straat Daar heen, z'n geld kan-ie krijgen. Maar nu komen de kameraden er aan ite pas, vijftien in getal: Elk mensch heeft .wei eens een dag, dat 't werk niet wil; daarom mag de patroon Jan niet ont slaan: dat is geen reden één gaatje in 'él/s uur is wel niet veel, maar de baas sal in z'n leven ook wel eens langs de kantjes 'geloopen hebben. 'n Uur lang parlementeerden ze: Hij weer aan 't werk, of zij allen ar af. Dan maar allen, zei de baas, die wel voelde, dat hot nu er op of er onder, ging. Alleo gingen en sinds dien dag lag het werk stil, vele dagen lang. Historie of legende? vraagt men? 't Komt voor in 't officieele verslag van de commissie, welke de Minister ran 'Arbeid in 't leven riep, om 'n- onderzoek in te stellen naar da toe standen ia het bouwbedrijf. KEEK TE EEMNES AFGEBRAND. Te Eemnes-Binnen (Utrecht), is Zater dagmorgen een oude boerderij, bewoond door drie gezinnen afgebrand. Het vuur sloeg over op de Herv. Kerk, die ge heel uitbrandde en instortte. Do toren van de afgebrande kerk is gespaard gebleven. De kerk is verzekerd bij de Utrechtsohe Brandwaarborg-Maat schappij. De oorzaak van den brand is onbekend. Van de drie gezinnen in het huis naast de kerk, waar de brand kmtetond, ia één bewoner onverzekerd. De kerk, oorspronkelijk gewijd aan den H. Petrus, is oen eenbeukige baksteenen kerk met diep koor en westtoren, blijkens inscriptie van 1439. De kerk, die in 1891 werd gerestaureerd, bevat een koor hek uit de 10e eeuw, een doophek, preek stoel en twee eiken banken uit de 17e eeuw, orgel gemerkt J. P. Schmidt fee. Gouda 1802. Ia den toren zijn twee klok ken van 1637, de eene door Everardus Splintereen s teen met opschrift ter eero der weverij. JAPANSCHE GASTEN IN 1863. Dc heer B. C. E. Zwart schrijft in de Amsterdammer: Het bezoek aan Amsterdam van den Ja- panschen Kroonprins, brengt in mijn her innering het bezoek aan onze stad van een Gezantschap van Japan, hetwelk in het jaar 1862 plaats had. Amsterdam was toen nog niet veel ge woon en ik herinner mij dat bezoek van de Japanners, destijds een groote zeldzaam heid, groote sensatie onder de bevolking veroorzaakte. Het gezelschap bestond uit drie hoofd gezanten met een gevolg van twaalf per sonen. Zij werden aan het Station van de Hol- landsohe spoor door burgemeester Mes- schert van Vollenhoven en den wethouder Brouwer Ancher verwelkomd en maakten in open landauers een rijtoer door de stad, hoofdzakelijk langs Heeren- en Keizers grachten naar het Doelenhotel, waar zij logeerden. De heeren waren in nationaal costuum, met platte strooien hoedjes, zonder bol, als hoofddeksel. Groote wapens staken in hun buikband. In de vier dagen, welke zij hier vertoef den, bezochten zij verschillende inrichtin gen, zooals de diamantslijperij van Coster, het Rijksmuseum, het Paleis, 's-lands werf, het Entrepotdok, de fabriek van stoom- en andere werktuigen van de heeren Paul van Vlissingen en Dudok van Heel, het Blin deninstituut, Artis enz. De directie van de Nederlandsche Handelsmaatschappij bood het gezelschap een luisterrijk dmer aan, waarbij aanzaten de burgemeester, de ge meente-secretaris, de Engelsche en Fran- sche consuls, de president van de Kamer van Koophandel, de commandanten van de Marine en der Schutterij enz. De president van de Handelsmaatschappij, de heer E. P. de Monchy, bracht een dronlk uit op Z. M. den keizer van Japan, die door den eer sten gezant Takenho Oetsji namens het ge zelschap dankbaar werd beantwoord. Blijkens een illustrate, n mijn Atlas van Amsterdam aanwezig, was in den tuin ach ter het gebouw van de Handelsmaatschap pij een fraaie kiosk opgericht, die de be wondering van de Japanners opwekte en waar zij nog geruimen tijd met de overige gasten vertoefden. Naar zij zich uitlieten, bevielen de wijde rokken van de dames (het was in den hoepelrokkentijd) hun volstrekt niet en vonden zij die dracht heel leelijkl De inbraak te Heerenveen. Nader wordt gemeld, dat, in verband met de inbraak in het kantoor van Woltman. aan het station Heerenveen, vier Am- sterdamfohe werklieden, die bij Woltman werken, zijn aangehouden. Verdronken. Te Barneveld is be richt ontvangen, dat de Nederlanders H. Bijken en G. Nijboer op 27 Mei te Marcus (Noord-Amerika) bij het zwem men zijn verdronken. Het 4-jarig zoontje van den heer J., te Workum, ia in een sloot achter de ouderlijke woning, verdronken. Verstekelingen. Het van Ned.-In- diö te IJmuiden aangekomen Engelsche stoomschip „Peleus," bracht 4 Malthe- zers aan, die zich op Malta aan boord van het schip hadden verstopt. Ze wor den voorloopig door de politie in be waring gehouden. Een aandenken. De inwoners van S tanhor at (O.), zijn voornemens, als aan denken aan het Koninklijk bezoek op 28 Mei j.l. aan Prinses Juliana een kerk boek met zilveren ketting en beslag aan te bicden. De moord te Schjjndel. To Son (N.-Br.) is gearresteerd zekere Chr., N., verdacht van medeplichtigheid aan moord. 3 jaar geleden te Schijndel gepleegd op zekeren v. d. P. D.S.V. (Heemst.)—V.I.SO (Zandv) 4—1. Om haJf 3 stottert de elftallen zich op. Vios wint tien toss en iaat D.V.S. met den sterken wind in den rug afttrappen. Di rect een vlug spel met D.S.V. iets in de meerderheid. Na ongeveer 10 minuten neemt Vios fortuinlijk de leiding (10). Direct maakt D.S.V. gelijk door Draijer (11) en 5 minuten later maakt Beck met een scherp schot 21, waarna de rust in treedt. Na rust valt Vios direct heftig aan, maar Smit c,s, weten van geen wijken. Bij een uitval van D.S.V. wetten zij door r. Eel den stand op 31 te brengen, terwijl Vos er tenslotte 41 van maakt. Met de zen stand kondigt scheidsrechter Kooiman 't eind e aan. CONCORDIAV.V.V. (Vogelenzang). Zondagmiddag bracht V.V.V. een bezoek aan Concordia van Hifflegom. Als om ruim half 3 scheidsrechter Flo- ris voor opstéllen blaast, komen beide élftallen met eenige invallers. Concordia miste onder meer Mathot, waardoor haar voorhoede zeer verzwakt is. V.V.V. trapt tegen den sterken wind af, en moet ai di rect alle zeilen bijzetten, maar deels door goed verdedigen van V.V.V., deels door zeer silecht schieten, blijft scoren voorloo pig uit. De V.V.V.-ers zitten intussohen niet stil; htm samenspel is beter, maar ook daar weet de verdediging van Concordia stand te houden. Als even voor rust de keeper van V.V.V. met den ibad gaat wandelen, krijgt Concor dia een vrijen trap, die in een doelpunt wordt omgezel Met 10 wordt gedraaid. Direct na rust valt Conooria even goed aan en foroeeren een corner, die niets op' levtrt. Dan komt V.V.V., geholpen door den wniid goed opzetten, zweven gedurig voor het Conc.-doei en al spoedig moet de Conc.-keper voor een goed gericht schot van den middenvoor bezwijken. (1—1) V.V.V. blijft dan het spel eenigszins be- heerschen. Uit een mooien voorzet geeft de reohtshinnen met een mooien kopbal V.V.V. de leiding (1—2.) Dit is het sein voor Concordia om wal beter aan te pakken, maar hun schieten is slcaht, terwijl zij steeds de verdediging van V.V.V. de gelegenheid geven door le weinig samenspel ln?t leder retour te zen den. Bij een der vele aanvallen van V.V.V. magen zij met een hard schot onhoudbaar no. 3. Met dezen stand komt het einde. V. V. QUICK. De voetbalvoreeniging „Quick", bestaan de uit leerlingen van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers te Haarlem hield Zon dag ter gelegenheid van haar 2-jarig be slaan onderlinge alh'ctiekwelstrijden op het gemeentelijk sporter ren. aan tic Deut sche Vaart. De uitstag van de vijflkampen luidde: le ploeg: 1. S. Colijn; 2. A. Brouwer; 3. J. Walters. 2e Ploeg: 1. K. Vogelzang; 2. C. van Baaien; 3. P. Brouwer. 3e Pioeg: 1. H. Beer; 2. H. van der Woerd; 3. J. F. Nyhoff. 4e Ploeg: 1. H. Exalllo;; 2. L. de Snayer; 3. H. Hali. Hierop volgde een estafetten-wedstrijd Ho'Jand-Indië, welke door de Hollandsche Ploeg na een spannende race met 4/10 sec. gewonnen werd. Tijd: 52 sec. over 100 M. Een slingerbaihvedstrijd lussohen een Quiök-ploeg en een 5-tai van den Gym- nastiekeursus werd door de eerste met 2-1 gewonnen. Een kastiewedstrijd had tot resultaat dat ploeg a met 36—17 won. Na afloop prijsuitreiking. Onder de aanwezigen werden opge merkt de heeren J. W. Ruimen, Waant directeur der Kweekschool en de heeren Odink, Marees en Goeting, leeraren. Ook de heer Warnier gaf van zijn belangstel ling iblijk. V. V. Z. I.—DE DAMIATEN I 2—2. De Damiaten speelden Zondag in Zaandam. Direct ontwikkelt zioh van beide zijden een vlug spel. Als na tien minuten de links uitrust van V. V. Z. er van door gaat en den bal mooi voor doel plaatst, bezorgt de middenvoor met een magnifie- Hierna komen de Damiaten geweldig opzetten, maar door stedtat schieten en sterken tegenwind gaan eenige kansen verforen. Bij een ptotselingien uitval van V. V. Z, wist de rechtsbinnen doelman Neelisscn, doo reen fout van een der back s opnieuw te paaseeren. 20. Niet ontmoedigd vallen de Damiaten wederom aan, en uit een mooien voorzet deponeert Bonghouts het leder onhoud baar in het net 21. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust zijn de Damiaten, geholpen door den wind, voortdurend in do meer derheid. Maar de gelijkmaker blijft door .Vecht schieten voorloopig uit. Een penalty op V. V. Z., wordt ver naast geschoten. Nu zijn de V. V. Z.'ers vrijwel ingesloten en als de links back- binnen het beruchte gebied haakt, weet Pielage den Damiaten den gelijkmaker te bezorgen. Hardnekkig blijft V. V. Z. verdedigen, en na een laai sten geforoeerden uitval, fluit scheidsrechter Ramaker einde. ROEIEN. Laga wint in de ooorwedstrijden te Frankfort. In de Zaterdag gehouden voarwedslrij- den van de Frankfortsdhe roei-regatta, won de Hollandsche vereeniging „Laga" uit Delft, het nummer vierriemssjieken in 7 miin. 22 sec. Tweede was de vier dei- studenten van de roeivereeniging te Gies- sen in 7 min, 31 sec. Crt. GRICKlET. HAARLEM—V. R. A. Gewonnen door V. R. A. met 74 runs op de eerste innings. Haarlem 88, V. R. A. 162. H. C. C,V. O. C. Gewonnen door H. C. C. met 36 runs op die eerste innings. V. O. C. 134; H. C. C. 170. V. 'V, V.—ROOD EN WIT. Gewonnen door IRood en Wit op de eerste innings. V. V. V. 106; Rood-Wit 211 voor 7. Ten poging voor oen derde punt mis lukte. Stand le klasse. Gesp. m.Lm.r.o.w. m,i,m,r,o.w.Pnt, Gewonn. GeJifk, Verforen V. R. A. 5 3 1 1 7 H. C. C. 4 2 2 - 6 V. 0. C. 5 3 2 6 Rood en Wit 5 2 3 Haarlem 5 1 1 3 3 V. V. V. 2 1— 1 2 H. D. V. S. 4 1 3 2 DE HOLLAND,SGHIE CRIGKlETTERS NAAR DUITSCiHLAND Van 22 tot 27 Augustus zal een Neder- landsoh cridket-feam veihiijf honden in Berlijn om er een tweetal wedstrijden tb spelen. De eerste wedstrijd wordt ge speeld tegen de Beriiijinsdh'e chib „Preu- sen", van welke vereeniging de uilnoo- digi.ng aan de Hollanders is uitgegaan, de tweede tegen een vertegenwoordigend elftal van de „Brandeniburgische Balile- spiellvereine". Sinds 1905 speelden geen Hollandsche cricketers meer te Berlijn. „Crt." WIELRIJtDEN. Stadionbaan. De uitslagen van Zondag zijn als volgt: Wedstrijd imet voorgift voor amateurs over 300 M. 1. J. W'illilemis, 0; 2. P. DoJ,0; 3. A. Kloppenburg, 20 M. 4. F. Beuddker, 20 M. Oefen-sorint wed strijd over 1000 M. 1. M. P. Prefers, 4 p.; 2. J. v. Hossel, 6 p.; 3. J. Trilleken, 8 p. Tm tarnation ate sprintwedstrijd voor be- roeipsrijdcTs over 1200 M.: Terete rit: 1. G. Leene, 2. M. Dupuy, 30 c.M., 3. G Mori. Tweede rit: 1. G. Leene, 2. M. Dupuy, 2 lengten, 3. G. Mori. Derde rit: 1. G. Mori, 2. G. Leene, 3. M. Dupuy. Totaal uitslag: 1. G. Leene, 4 p.; 2'. G. Mori, 7 p.; 3. M. Dupuy, 7 p. Tolaal uitdlag: 1. C. Biekctmolen, 2 p.; 2. T. Vermeer, 5 p.; 3. Carl Saldow, 6 p.; 4. Jac. Storm, 7 punten. Zaterdagochtend half 11 was het rirte- diaaigsche officieele bezoek van den kroonprins van Jaipan, vergezeld van Prins Kan-In aan II. M. de Koningin ge ëindigd. De beide Japansche prinsen hadden Vrijdagavond na het dier ten Paleize, van de Koningin afsdlveid genomen en Zaterdagochtend van den Prins. AJvorens aar het hotel te gaan brach ten de beide prinsen en de voornaamste leden van het gevolg een afscheidsbezoek bij H. M. de Koningin-Moeder. De kroon prins bood der Koningin-Moeder een kostbaar gosoherik aa«, met do Neder landsche- en Japansche vlaggen versierd. Uit den Haag wordt nog gemold: Za terdagavond is in de salons van het Palace-Hotel te Sdhovenirgien een di ner gegeven ter eere van den Japanisdhen kroonprins, aangeboden doo"r den Japan- schen gezant. Na afloop werd teen groote receptie gehouden, waartoe de genoo- digden zich omstr. 'half 11 in de salons aan de Zeezijde verzamelden. De beide prinsen verschenen eenigen tijd later met Prins Hendrik. De genoodigden konden ziöli aan de prinsen laten voorstellen, waarvan wellen gebruik maakten. Onder de talrijke aanwezigen waren vete auto riteiten. onder wie de Ministers, de Mi nister van Staat mr. P. W. A. Cort van den Linden', lid' van den Raad van State, de president van den Hoogen Raad, jhr. mr. W. H. de Savornin Lobman, leden van het corps dipte mali que en verscha lende consuls uit den Haag, Rotterdam en Amsterdam, de hoofddirecteur van ■heit Rij,ksmiusturn, jhr. Van Riemsdijk en vele anderen, waarvan versdhdifende nïet hun dames. Er heerselbte een geanimeer de. ongedwongen stemming. Tegen H uur werd een fiflim vertoond van het bezoek van tien Kroonprins le Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Deze film werd zeer verdienstelijk bege leid door muziek ren in het Fra osdh toe- gelteh t. Maandagochtend veria tan do prinsen de Residentie. Vdce-Adimiraal v. Bleiswijk Ris en de overige heeren van den Neder- landsdhen Eeredienst aan de prinsen toe gevoegd, zullen den Kroonprins tot aan de grens uitgeleide doen. Zaterdagmiddag brachten de Japansche Kroonprins en prins Kan-In nog een be zoek aan Artis te Amsterdam. 't Was Zaterdag en kwartjes-dag, zoo dat er veel publiek was. Ofschoon het een bezoek incognito was en de prinsen evenails de te'dten van het gevolg, in ge woon wandelcosiuum waren, trok hun aanwezigheid toch al spoedig de aan dacht, zoodat de geleiders soms wet wat moeite hacfdien om bij de rondwande ling de nieuwsgierigen op een gepas ten afstand te 'houden, maar met wat vrien delijke vermaningen gelukte dit vrijwel. Bij Ihet afscheid nemen verklaarden de Japansche heeren, dat dit reisje naar Amsterdam, buiten het programma om. hen zeer voldaan had' en dat zij, in luin land teruggekeerd, van onze prachtige diergaarde een levendige herinnering zou den bewaren. W. O. J. Nieuwenkamp. De teoke- naar W. O. J. Nieuwenkamp te Edam, ook bekend door zijn belangrijke reizen in Italië (in de laatste jaren versche nen in het Tijdschrift van het K.N. Aardrijkskundig Genootschap van zijn hand verscheidene geïllustreerde opstel len over de Kleine Scenda-eilanden) gaat ons verlaten om zich te Rome te ves tigen. (N- y. 'd. D.) Hollandsche tentoonstelling te Parijs. Gemeld wordt: De tentoonstelling der Nederlandsche schilderijen in de -Salie du jeu de paume te Parijs, waarvoor de belangstelling tot den laatsten dag mocht aanhouden, heeft een ongekend succes te boeken. Niei alleen uit het getal van ongeveer 120.000 betatoatM oeroekfeftf,^ maar ook uit de enthousiaste beschouwing gen der Fransche pers blijkt, dat vhei doel om do sympathieën voor ons land in Frankrijk aan to wakkeren volkomen' is bereikt. Het is aangenaam te kun-- non mededeeelen, dat ook van particu- liere zijde uit Holland aan het finanri cieete welslagen der tentoonstelling) krachtdadig is medegewerkt. iK, «r Onregelmatigheden aan de Techniscfio Hoogeschool. Het ooilege van cura toren der Technische Hoogeschool. loj Delft, stelt een onderzoek in naar dan onregelmatigheid, dat de amanuensis Aj tcekeningen voor studenten zon hebboitj vervaardigd, om daardoor vrijstelling, ojj een examen te verkrijgen. De studente» zijn voor het propaedeutisch examen af-j gewezen. (N. v. 'd. D.V BEURS TE AMSTERDAM. Op hot officiëele uur der opening werj Zaterdag door do leden der Vereeniging voor den Effectenhandel eenparig beeloV ten geen zaken te doen. Er werd dorhalvj een blanco-prijscourant uitgegeven. i Het succes der ouderdomsverzekerlngj Van bevoegde zijde wordt het vol-i gende geschreven. j Van de rond 33.000 62-jarigen, 3,'1.50(1, 63-jarigen en 36.000 64-jarigen, die naar Schatting op 1 April 1921 in ons landi leefden waren op dien datum onderschei denlijk 22.556, 25.674 en 25.389 hetzdjl ingevolge de invaliditeitswet, hetzij in gevolge de ouderdomswet 1919, verze kerd voor eene ouderdomsrente van dria gulden per week, ingaande bij het be-> reiken van den 65-jarigen leeftijd. Indien wordt aangenomen, dat van bo-< vengenoemde totale aantallen, 62, 63 en 64-jarigen een tiende gedeelte in da Rijksinkomstenbelasting is aangeslagen naar een inkomen van 2000 gulden o£ meer (met inbegrip van gehuwde vrou« wen, wier eohtgenoot naar dat inkomen of daarboven is aangeslagen) dan blijkt derhalve dat van de 62, 63 en 64-ja-; rigen wier maatschappelijke welstand be neden de vorenbedoelde grens blijft; on derscheidenlijk rond 76 pet., 85 pet., en 70 pet., thans verzekerd zijn voor een ouderdomsrente van drie gulden per week. Daarbij behoort voorts nog ia aanmerking te worden genomen, dat da overgangstermijn van art. 24 der ouder domswet 1919 loopt tot 3 December 192,7, zoodat de bovenmedegedeelde aan talie» verzekerde personen kunnen stijgen. Do medegedeelde cijfers toonan dor-j halve aan, dat althans voor de eerst volgende jaren de overgroot© meerder heid dergonen, die den leeftijd van 65? jaar bei-eiken, en niet behooren tot dor maatschappelijk beter gesitueerden, op den dag van dat bereiken, zioh in heb genot van eene ouderdomsrente zullen! zien gesteld. i DE ZAAK DEEN-PEBLAKl Dej Hooge Raad heeft Vrijdag ver-'_ worpen 't cassatieberoep van den hoor> E. Deen, gewezen directeur der Porlak-»' Pe(trolenm-Maatschappij, tegen het vonni* van da Haagsche Reohtbank, waarbij was.' toegewezen de vordering van die Maal-' schappij tot betaling van een schade-/ vergoeding van ongeveer 5 millioen gul-j den wegens den aankoop van aan leolatfl in de Petroloum-Maatschappij Zuid-Per- lak. -r1 xtroofer ta N.B. Voor dames vrouwelijke hulp beschikbaar. KOUDENHORN 50 Geopend van 9—5 uur. Inschrijving van Kamers, Woninggedeeiten, Zolders, Pak- hulzen elc. Tarief 11.zonder meerdere kosten. Schrijnen, 5metlen, Gevoelide en doorqeloopen voelen 1 Gebruikt 1 IS 0002M WK 30on60C. 8'J AWTKm«l06ISYtB, fisbr A. MIJrfHARDT. Jeish met of zonder gehemelteplaat volgens Amerikaansch systeem Spreekuren alle werkd. van 10 Levering van alle soorten massief eiken en bekleede meubelen 30 pCf, beneden alle winkeliersprljzen. 6 jaar garantie GROOTSTE VOORRAAD Prima Prima Staaldraadmatrassen 2 persoons f 22.— waarin 32 spring- en 54 trekvoeren. 6 Jaar gegarandeerd. Werk» oud iy«te.m - Geen moderne Waeehmachlnes. Dus stutage tot het minimum teruggebracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 6