RESTANTEN Mam papier 11 Drukksrij JE SPAAiESïlQ" KUNSTEN DE SPAARNE-BANK Oscar SAFELOKETTEN Dinsdag 19 Juli Engelsche Lessen Arts TERVOOREN Landb. en Visscherij g, i KOGGESCht'é Kerk en School. Spaarboekjes met 4 pCt. rentevergoeding. PROCESSIE BRIELLE 5 Hotel „De Nyinph" S Tandarts SWAAP AFWEZIG Luchtverkeer. BEVERWIJK HAARLEM HILLEGOM Adverteeren doet verkoopen Wegens sterfgeval zullen onze magazijnen op den geheelen dag GESLOTEN zijn. aan rollen van 75 c.M. breed a 25 cent per Kilo NASSAULAAN 49 - HAARLEM li ■■mi nu Voor Diners en Café be- zoek is 't aangewezen adres BRIELLE ia Groote iommerijke tuinen nsiiaaauiaaHiBHBiiiHi Kruisstraat 40 - Haarlem praktijk waargenomen door: Dr. DüSTEHBECK. I)r. MAURITZ. ür. Tj. FRANKEN, en Dr. RQ0RDA, Parklaan 5. Uit onze Oost. Zuid-Liraburgsche Missieweelc. Bezoek van Z. D. H. Mgr. L. Schrijnen. Gemengd Nieuws. lijk uit te maken, maar een feit ia het;' dat zij, na een keer of tien, even bleef, staan, en in een oogenblik wipte ik het been tusschen de tanden weg. Op zich zelf is dit niet zoo bijzonder, want het toeval kan hier bij ook een groote rol gespeeld hebben, maar wat zeker wel opmerkelijk genoemd mag worden is, wat er ongeveer veertien dagen later gebeurde. 1 oen bleef voor de tweede keer, we der een stuk gekookt been tusschen Flo ra's tanden vast zitten en zoodra ze mij met het haakje zag aankomen, kwam ze regenrecht op mij toeloopen en ik kon het stuk er zoo uithalen. Ik heb vroeger het verhaal van den man die in het woud een doorn uit den pc»>t van een leeuw haalde en later daar voor de dankbaarheid van het dier on dervond, altijd als een fabel beschouwd; maar na deze ervaring lijkt dit verhaat mij toch waarschijnlijker, dan ik vroeger vermoedde.".. Korte Berichten N.V. SALM's Tabak- en Sigarenfabriek, Haarlem - Licht Sumatra Zandblad 8, 10,12,15 cl, Gestort Kapitaal en Reserves S 2.600.000. Rekening-Courant, Credieten, incassee- ringen, Assurantiën, Wissels, Effecten, Coupons, Prolongatiën, Deposito's enz. Haarlem, Kruisstraat 9 - Teief. 3680—1906 verhuurt in hare brand- sn inbraakvrije Kluis vanaf f 5.— peü» jaas» tr I.— psi* maand N.V. DE FAAM's Modemagazijnen Lange Veerstraat - Haarlem. op ie treden. Van deze benoeming werd den heer Hans mededeeiing gedaan in een schrijven van den congres-presi dent. Waiter Williams, leider van de Journalistenschool, verbonden aan de Unrvcrsitcart ram Columbia (Missouri). De Minister van BuitenlajwJsche Zaken, jhr. mr dr. van Kamebeek, heeft lot het bestuur van den Nederlandschen Journa listen Kring een schrijven gericht, waarin hij op verzoek van de Amerikaansche Re geering. van hot houden van hel comgres, officieel mededeeling doet. Hel heeft plaats van 4 lol 14 Oclaber. Hel Kringbestuur is uitgenoodigd de deelneming van Nederlandsohe journa listen aan het congres te willen bevorde ren. VERGOOT)ING VAN GEPENSIONEER DEN EN OP WACHTGELD GESTEL DEN. Blijkens het Voorloopig Verslag van de Commissie van Rapporteurs over het Toorslel van wet lot het verstrekken uit de Staatskas van een vergelding aan ge- pensionneerlen en op wacvtgc4d gestel- der verklaarden vele leden tegen dit voor rttel bezwaar te hebben. Niet allleen keur den zij het af, dat in de-*e voor 's Rijks •chatkisi zoo zorgvole tijr'en gelden wer den teruggegeven, welke aanvankelijk volgens bestaande wettelijke bepalingen waren gestort, doch zij oordeelden, dot dergeliike voorstellen van de Regeering vdve behooren uit te gaan en niet van het initiatief der leden. Wareneer de Volksvertegenwoordiging van meening is, dtait er termen bestaan om tot een rege ling als hier wordt voorgedragen, over ♦e gaan. kan zij bij de Regeerimg aandrin- ISen in die richting te gare amaar zij be hoort aan haar de beslissing te laten Het betreft hier een vrijgevigheid zonder veilige verplichting en zonder dringende behoefte. De toestand der financiën ge doogt niet mo verder op den weg van het doen van niet strikt noedigc uitgaven voort te gaai». NEDERLAND NAAR DE ONTWAPE NINGSCONFERENTIE? Naar de correspondent te Washington ▼an de United Press mededeelt, be schouwt de Amerikaansche Regeering thans de bijeenkomst van de conferentie te Washington als zeker. Er zullen spoedig verdere onderhande lingen plaats vinden, terwijl Nederland «n Retgtë waarschijnlijk zuilen worden nitgenoodigd. Do correspondent van de „Tel." te Washington stelde in een intervienw met een der hoogste autoriteiten te Washing ton de vraag, waarom Nederland als groote koloniale mogendheid in het Ver re Oosten niet was uitgenoodigd op de ontwapeningsconferentie te Washington. Allereerst werd geantwoord, dat de uit- Boodiging aan de groote mogendheden niet officieel waren: Het hoofddoel van de uitnoodiging van Amerika was, deze mogendheden waarmee Amerika tijdens den oorlog geassocieerd was bijeen te brengen, namelijk Engeland, Frankrijk, Italië en Japan De kwestie van de ontwapening pre domineerde bij deze informeele uitnoodi ging. Indien het Amerikaansche depar tement van BuitonlandscLe Zaken ook andere staten behalve de bovengenoem- ee had uitgenoodigd, dan zon elk van hen erop gestold zijn geweest, de confe rentie bij te wonen, en wellicht zonden deze veertig staten, misschien nog wel meer in getal, door hun aantal en ver schillende opinies hot werk der confe rentie bemoeilijken. Indien Nederland al leen was uitgenoodigd, de conferentie der groote mogendheden bij te wonen, zouden andere kleine naties zich beleedigd heb ben gevoeld. De gedachte, waarvan men is uitgegaan, was, de conferentie zoo doeltreffend mogelijk te maken, met zoo weii-.ig mogelijk deelnemende staten. Sr zal van de zijde van Amerika geen bozwaar worden gemaakt, Nederland tot fcij wc mug der conferentie nit to noo- digan, zoodra de kwestie van het Verre Oopou zal worden besproken. Ameri ka ziet niet alleen het groote belang ▼an Nederland als groote kolonialo mo gendheid in, doch zal het buitendien aan genaam vinden .Nederland, als de oudste bevriende mogendheid mee te zien aan- mtto.-j. Alleen de landen, welke groot be lang hebben bij de kwestie3 van het Verre Oosten zullen worden uitgenoo digd zcodra dozo kwesties aan de orde komen. Er i3 geen enkele reden, waarom de Nederlandscho regeering of het Neder- landsche volk beleedigd zouden zijn, en verder is er ge:n reaeu vcor dagbladen, om Amerika gebrek aan hoffelijkheid en inzicht omtrent do belangrijke positie van Nederland on haar belangen in het Verre Oosten te verwijten. De genremdo hoogs autoriteit, noemde het verder belachelijk, dat de weigering van de olie-concessies in Djambi iets te maken had met het nlet-zonden van een uitnoodiging aan Nederland. Hij herhaalde, dat or niets tegen is, Neder land tot de conferentie uit te noodigen, Wanueer de kwestie van heit verre Oosten worden behandeld. Nederland zal zeker uitgenoodigd worden.. De zegsman van den correspondent deelde verder mede, ilat het Nriderland- sche gezantschap in Washington veil el Lg was ingelicht. OORLOGSWINSTBELASTING. De „Sum. Post" van 10 Juli schrijft: Een der bestbekende en gunstigst gere nommeerde Brisch-Imdische toko firma's te Medan kreeg gistermiddag om half 5 zes aanslagbiljetten in de oorlogs- winstbclasting (over 6 jaren) thuisgezon- den, tot een gezamenlijk bedrag van maar eventjes 136.000 en met de bood schap, dat dit bedrag onmiddellijk moest worden betaald, daar anders na verloop van 24 uren beslag op den winkelvoor raad zon worden gelegd. Aangezien geen enkel koopman zulk een bedrag zoo maar cash in handen heeft, was het de firma natuurlijk onmogelijk, aan deze rigoureuzen eisch te voldoen. Met de grootste moeite tracht men thans eenige dagen uitstel Ie verkrijgen, waardoor de firma in staat zal zijn, zich in verbinding te stellen met haar hoofdkantoor te Hin- derabad en hare andere filialen. Ten einde dit uitstel te erlangen is alvasit f 33060 cash aangeboden. Het rigoureus optreden van den fiscus schijnt in dit ge val verband te houden met het feit. da! de firma niet al hare boeken heeft kun nen overleggen, daar zij verscheidene van de boeken, volgens gewoonte, naar het hoofdkantoor te Hinderahad had op gezonden. Dit blijkt de belastingambtena ren wantrouwig te hebben gemaakt, of- hchoon het opzenden van de boeken naar het hoofdkantoor te Himdernbad bij dieze firma reeds een gewoonte "was vóór de ooriogswinstbelasting werd ge heven. GEDEELTELIJKE AFSCHAFFING LOON LIJSTEN ONGEVALLENWET. Bij algemeenen maatregel van bestuur is bepaald, dat de werkgevers voortaan ont heffing kunnen krijgen van het bijhouden der loonlijsten voor de ongevallenwet Het verzoek om ontheffing wordt gewei gerd: le. indien de werkgever naar de meening van het bestuur der Rijksverzekeringsbank in den regel minder dan 50 werklieden in vasten dienst heeft; 2e. indien de werkgever in staat van fail lissement verkeert, of, vóórdat op het ver zoek wordt beslist, in staat van faillisse ment wordt verklaard; 3e. indien nit een door of vanwege het bestuur der Rijksverzekeringsbank inge steld onderzoek blijkt, dat de door den werkgever gevoerde administratie niet aan bepaalde eischen voldoet. Dc ontheffing gaat in op den eersten dag van de maand Januari of Juli, volgende op de maand, waarin zij is verleend. De Minister is bevoegd een anderen in gangsdatum te bepalen. De werkgever, die ontheven is van de verplichting om loonlijsten aan te houden, is verplicht voer zijne werklieden een kaartsysteem bij te houden. Iedere kaart dienst voor één werkman. Voor eiken werkman wordt binnen drie dagen, nadat hij in dienst is getreden, een kaart aangelegd, onder invulling van al die ingevolge dit besluit door den werkgever te vermelden gegevens, waarvan de invul ling reeds aanstonds mogelijk is. De kaarten moeten dezelfde kolommen en opschriften bevatten als een bij dit be sluit behoorend model bevat. De werkgever is bevoegd de kaart mede te gebruiken voor het verzamelen van gegevens waarvan de vermelding bij dit besluit niet wordt ge- eisciit Binnen 7 dagen, nadat aan den werkman eenig loon in geld is uitbetaald, worden de kolommen der voor hem aangelegde kaart, met inachtneming van de daarbij ge geven aanwijzingen ingevuld. De werkgever is bevoegd om in plaats van het kaartsysteem een register aan te houden, met dien verstande, dat de voor schriften, voor het inrichten en invullen der kaarten gegeven, overeenkomstige toe j BesL v. diners na aank. v.d. boot J aaneeb. door üngelschman. die ook llollandsch kent. Grondige maar tegelijkertijd getnakk. methode, waarbij men werkeLijl goed en zuner spreken leert, fconder de moeielükheden en tijd verlies. gepaard gaande met de ▼e-ouderde leerwijzen. Privaatles billijk. Cursusles 2.50 p. m. JOHN C. MOORE, Verspronckweg 10. met of zonder gehemelteplaat volgens Amerikaansch systeem Spreekuren alle werkd. van 10 Operatiën pijnloos. passing vinden voor de bladzijden van Kei register. Buiten en behalve het kaartsysteem of het register is de werkgever verplicht een verzamelloonlijst aan te houden overeen komstig een aangegeven model. EEN 800. DEM. GEDEPU TEERDE VOOR UTRECHTf Naar „Het Volk" verneemt,, heeft de sociaa.l-democrati. che Utrechtsere Staten fractie haar voorzitter, den heer B. J. J.. Weijkamp uit Baarn, ook voorzitter van de gewestelijke partij-federatie, aan gewezen als haar candidaat voor den lvacanten zetel in het colllege van Ged. Staten (vac. baron v. Ittersum).. De reehtergroepen schijnen van plan dezen zetel voor links beschikbaar te stellen en er is een sterke strooming rechts om hem door een soc.-dem. to 41 oen bezetten. De samenstelling van het college is 2 kath., 1 a.-r., 1 c.-h., 1 lib., 1 vacature. Er is dus wel kans dat de acht man sterke sociaal-democratischo fracte een zetel in het college van Gedeputer- den krijgt, zegt het blad. AAN HET VERKEERD ADRES. Het „N. v. d.. D. v. N.-I." maakt melding van een z nderl'nga geschiede- nis. Het was ten tijde van de Djambi- opstand. De benting Moeara Tebo was in nood doch op het laatsto oogenblik kwam or redding in den persoon van den heer Bookmaker, met zijn drie werk bazen, de heeren Londt, Van Aart en Timmermohr, met zich brengende acht jachtgeweren en een kist patronen. Hem was de gevaarlijke post in de benting toevertrouwd, de bewaking van do poort. Hij haalde rijst toen er gebrek aaa voed sel dreigde te ontstaan, hij sloeg den aanvaller van den controlleur dood. Kort om: hij gedroeg zich als een held. De heer Rookmaker was door den resident voorgedragen voor een benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranjo Nassau. Het ridderkruis is dan ook uit gereikt, niet echter aan den opzichter der B. O. W.. den heer H. E. Rook maker, doch aan den controleur B. B- de heer H. R. Rookmaker, een naam genoot van den eerste, die gedurende den Djambi-opstand in Boni zat. Nu rijst de vraag: heeft hier vergis sing plaats gehad, is m. a. w. de on derscheiding uitgereikt aan den ver keerden heer Rookmaker? Of is de B. keerden heer Bookmaker geen ridder orde waardig gekeurd, terwijl de contro leur van denzelfden naam er well een heeft verdiend Het antwoord vinden wij in een schrijven van contr Uur Vogeles-ng aaa den heer H. E. Rookmaker, gedateerd: Weltevreden, 14 Maart 1921, en als volgt aanvangende: „Geachte heer Rookmaker. Ik ben aan het Departement en heb gehoord dat u de door u welverdiende onderscheiding krijgt. Een ambtenaar van de Secretarie heeft de stemmi e.'t gehad, u te verwar ren met den controleur Bookmaker, die uw cndcr:ohë:d.ng gekregen heeft. Deze fout. is bemerkt en zal worden her steld.. U kunt dus gerust zijn- HET IIOOGTE-RECORD. De vliegenier Kirch is Vrijdag, naar uit Parijs aan de „Msb." gemeld wordt, in zijn poging, om het hoogterecord te ver beteren gelukkiger geweest dan Don derdag en is zelfs tot 10.600 meter opge stegen. Evenwel heeft hij door een motor- panne buiten het vliegplein van Bourget moeten landen, waardoor zijn record-ver betering niet kon gehomologeerd worden. Waar hij echter het record van den Ame rikaan Schreuder reeds 500 M. overtrof fen heeft, beschouwt hij zich reeds van het record verzekerd. De komende dagen zu/lJen uitwijzen of hij gelijk heeft. Zaterdagmiddag 6 uur arriveerde Z. D. H. te Maastricht, vergezeld van zijn se cretaris, den Weleerw. Heer Th. v. d. Marck.. Z. D. H. werd aan het station •verwelkomd <foor den Hoogeerw. Heer 3. Wouters, Deken van Maastricht. Het hooge gezelschap reed vervolgens naar de Missie-tentoonstelling en werd ontvangen door het uitvoerend comité en tentoonsteHingscomité. In het Japansche Theehuis werd Mon seigneur toegesproken door den presi dent van het uitvoerend comité, den Weleerw. kapelaan J. van Kan, die ©en woord van welkom sprak namens de missionarissen, de geestelijkheid der stad en de gansche bevolking, en oen woord van dank voor de eer, die Mgr. aan Maastricht heeft willen bewijzen door dit bezoek. Z. D. H. dankte voor het welkom tot I»em gesproken en zeide gekomen te zijn, om morgen met een pontificale H. Mis Bods zegen af tesmeekon voor 't verder slagen der Missieweek en voor de geloo- vige en godsdienstige bevolking, die zoo schitterend heeft medegewerkt Wanneer alles zoo schitterend ge slaagd is, dan komt daarvan zeker op de eerste plaats alle eer toe aan de leiders. Moge God hun arbeid zegenen. Nadat de eerewijn was rondgediend, nam Z.D.H. andermaal het woord en sprak woorden van dank tot den onTer- moeiden secretaris van het uitvoerend comité, den heer Arm. Hermans, die ook op ander gebied groote verdiensten heeft en zeide, dat het Z.H. den Paus behaagd had hem het kruis „Pro Ecclesia et Pon- tifioe" te schenken. Vervolgens werd een rondgang door het gebouw gemaakt Mgr. heeft Zaterdagavond aan den grooten bidweg ter eerc van O.L. Vrouw Sterre der Zee deelgenomen en Zondag in de St. Servatius-kenk een pontificale H. Mis opgedragen. AKTE VAN BENOEMING. We lezen in „het Katholieke School blad": „De ZeerEerw. heer J. B. J. M. Höppener verzocht namens de Commissie uit den Ba- vo-bond en de D. V„ welke pogingen in het werk stelde om te komen tot één Akte van Benoeming voor beide organisaties, aan Z. D. H. den Bisschop van Haarlem Diens goedkeuring en aanbeveling. De Z.E. heer Höppener ontving van Mgr. het volgende schrijven: Den ZeerEerw. heer Höppener, Regent, Beverwijk. Zeereerw. heer, Bijgaande benoemingsakte zenden wij Ued. in dank terug, terwijl Wij daaraan gaarne onze volkomen goedkeuring hech ten. Nu de beide organisaties, te weten de St. Bavobond en de Dioc. Ver. der On derwijzers, in deze tot overeenstemming kwamen, vertrouwen Wij, dat voortaan ook alle schoolbesturen van deze akte dankbaar zullen gebruik maken. Met de meeste hoogachting, Uw Zcereerw.'s dw. dn. in O. H. f AUGUSTINUS JOSEPHUS, Bisschop van Haarlem. Haarlem, 7 Juli 1921. Pater Cf. Scheepers C. s. s. R. f In het klooster te Wittem is, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden in den ouderdom van 65 jaar overleden de Zeereerw. pater CJ. Scheepers C.ss.R. DOODELIJK VLIEGONGELUK TE VLISSINGEN. Zaterdagmiddag is op het vliegterrein te Vlissingen geoefend met den nieuwen een dekker uit Fokker's fabriek te Vee re, voor zien van triplenvleugels. Een dezer vleu gels brak en daardoor viel de machine neer. De inzittende Duitsche vlieger zag het ongeluk blijkbaar aankomen en zette den motor stil. De machine kwam neer op een dijk aan de overzijde van het kanaal bij nachtpost 68 van den spoorweg. De machine was geheel vernield. De vlieger, vrecselijk verminkt, was op slag dood. ONMENSCHELIJK ALS HET WAAR IS. Dezer dagen maakten we melding van het verdrinken bij het baden in de Waal bij Nijmegen van het 10-jarig zoontje van A. aldaar. Donderdag zijn eenige jongens, die in gezelschap van den omgekomen knaap hadden gebaad, door de politie ge hoord. Zij verklaarden, dat op het oogen blik, dat A. te ver de rivier inliep en zonk, een heer met een roeiboot in de onmid dellijke omgeving was en dat zij dien toe riepen: „hij verdrinkt", waarop de roeier zeide: „vel neen, hij zwemt". De jongen kwam daarna nog zesmaal met zijn han den boven water, die hij, ais om redding vragende, opstak en zonk toen in de diepte. De heer in de roeiboot deed echter niets tot redding en nadat de knaap ten laatste was gezonken, roeide hij vlug weg. De politie doet thans onderzoek naar den onbekend gebleven roeier. Het lijkje van het knaapje is nog niet gevonden. „Vaderl." HET DIENSTWEIGERAARS-RELLETJE. Vrijdagavond was door het comité van actie in de Groenend aalzaak in den tuin van het Volksgebouw te 's-Hage een meeting belegd, hoofdzakelijk ter bespre king van de bereohting van Groenendaal Vrijdag voor den krijgsraad op welke vergadering een menigte van 1000 per sonen was opgekomen. Als sprekers voer den het woord de heeren B. Lansing Sr., uit Amsterdam, Gonslanse uit Den Haag, H. Sohuurman nit Haarlem en Akkerman uit Leiden. Door de verschillende sprekers werden o.a. scherp gecribiseerd de vordering en de beweringen van den auditeur-militair en er werd op gewezen, dat de vrijheid van het geweten alleen te verkrijgen is door de revolutie. Na afloop der vergadering, welke overigens een rustig verfoop had, ging de menigte onder het zingen van anti-mfli- tairistische liederen rustig uiteen. DE ONTSPORING VAN DEN SNEL TREIN AMSTERDAM—PARIJS. Het parket te Moms (België) beeft een officieel document gepubliceerd, betref fende de spoorwegramp bij Hennuyèree. Op den dag van het ongeluk heeft zich tusschen negen en elf uur een individu in de nabijheid van Hennuyères opge houden. Om negen uur bevond hij zich op ongeveer honderd meter van den tun nel hij Braine le Oompte. Hij liep lang zaam in de richting van Hennuyères. Om kwart voor tien is zijn aanwezigheid op den spoorweg tusschen den tunnel en het station Hennuyères geconstateerd en wel binnen de omheining. Om tien mi nuten over elf hebben verschillende be woners van Hennuyères hem voor het station dicht bij de plaats des onheils ontmoet. Hij is ongeveer 35 jaar oud, 11.83 M. lang, met een l'Américaino geknipte snor en lang haar, en gekleed in zwart oastuum. Hij droeg geen boord en das en had een bruin-vilten hoed op met omgebogen randen op het hoofd en droeg een zwarte overjas over den arm. Zijn gelaat vertoonde een schram, wel ke van het oog, over den mond naar de kin liep. De rechterwang was zwart, waaruit valt op te maken, dat de sohram het gevolg was van een val. Men is geneigd te gelooven, dat hij uit den trein is gesprongen, welke om 8 uur van Braine le Ocanpte in de richting Brussel vertrekt. Tin de nabijheid van de plaats waar de aanslag heeft plaats gehad heeft men een Engelschen mcersluitel en een koe voet gevonden, welke door den misda diger zijn achtergelaten. De rug van den moersleutel vertoont sporen van me nigvuldige hamerslagen. Bejn ieder die inlichtingen kan ver strekken omtrent dezen persoon of over de gevonden werktuigen, wordt verzocht, zich te wenden tot het Parket te Brus sel (Palais de Justice) of tot het parket to Bergen. Bij het tellen der reizigers, die zich (m den sneltrein No. 170 van Amsterdam naar Brussel bevonden, is gebleken, dat twee van den Hennuyères te voet heb ben verlaten zonder de terugbetaling 'hunner plaatsbewijzen naar Parijs te eischen- Zij zijn met een onbekende be stemming vertrokken zonder te wach ten op den trein, die de reizigers naar Brussel moest terugbrengen. Het schijnt niet mogelijk, dat deze personen betrok ken zijn bij den aanslag, doch de Justitie wil toch gaam© hun namen vernomen. VAN EEN LEEUWIN DIE KIES PIJN HAD. De dierenschilder N. Kluijver ver telt in een bijdrage in Eigen Haard op interessante wij-e hoe hij eens in Artis een leeuwin, die een stuk been tusschen het gebit had gekregen, daarvan verlos te. „Het dier liep, schrijft hij zoo als ze dat gewoonlijk doen en steeds met den bek wijd open, langs de tralies heen en weer. Zoo stil mogelijk bleef ik vlak voor de kooi staan, met een ijzeren haakje, van zoo wat een halven meter lengte, in de hand. Ik hield dit onge veer zoo hoog als de kop van het dier was, wanneer het zich omkeerde en telkens als dit gebeurde, pikte ik met het haakje naar het stuk been. Of de leeuwin de bedoeling begreep, is moei Beroomng aan een lijk. Dc politie i< Deventer heeft zekeren A. M. aangehou den, die bekende, onlangs het in de IJseJ drijvende gevonden lijk van S. de W„ uil Aptldoom, t« hebben beroofd van een gouden horloge van groote waaide en eert gouden ketting. Frambozen. De framfcooenphlk in den omtrek van Breda dreigt een tegen» valler te worden. Door de droogte blijven de vruchten zeer klem van stuk. Te Tiel is de kermis van 8 tol 5 dagen ingekort, bij wijze van proef. Bij de Zaterdag gehouden verpachting van staanplaatsen {voor 20 tot en met 24 October) waren de inschrijvingen weinig minder dan vroeger o.a. oen stoomcarous» sel voor 1800, lunapark voor 610. IX totale opbrengst bedroeg ongeveer 4000. Tc Deurree is de drukkerij der gebr. Nies afgebrand. Het belendend woonhuis bleef behouden. Te Hummdo is de bakkerij met aan» grenzende schuur van don landbouwer Vt Kampen totaal afgebrand. Zaterdagmiddag omstreeks half vijf had de heer G. G. in de Sarphatiestraal te Amsterdam het ongeluk met zijn rijwiel te Slippen voor een motorwagen van lijrt 3, die kwam aanrijden. Hij geraakte onder den wagen, en toert men hem er onderuit gehaald had, bleeld hij reeds overleden. Het loatstgebrek. Wegens het groot© gebrek aan drinkwater nemen de boeren! ie Zu&derwoftde, die dagelijks per motor» boot hun mefck naar Amsterdam brengen; de melkbussen, gevuld met leidingwater, voor hun gezin mee terug. Inbraak bij een goud- en zilversmid. i Te Wageningen hebben Zondagnacht in» brekers de spiegelruit van den goud- enl zilversmid N. van ZMfhout, ingeslagen ent voor f 1000 aan gouden segelringen en damesringen gestolen. Ernstig GpigeWc op de uterf „de Schel* de". Men seint uit Vlissingen dat gis terenmiddag op de ijzorgieterij van do werf „De Schelde" een gietvorm uit- een ia gesprongen. Een werkman werd' levensgevaarlijk, twee werden ernstig ca" *5 'werklieden licht gewond, van wia' isok 4 in het ziekenhuis rijn opgenomen.! Overreden door een locomotief. - Mcnh meldt van de Hoek van Hoèland daf Vrijdagmiddag bij het oversteken van da spoorbaan bij de koelinrichting Viands; de heer Crefeld uit Rotterdam door eoni rangeermaohine werd gegrepen, waamalj hij letterlijk werd onthoofd. Den machi- 1 nist treft geen schuld. Ten nadeele van een bewoneer van' j den Linnaeuaparkweg te Amsterdam iï op een tramwagen van lijn 11 in de U trechtact est raat een portefeuille inhou dende 2 partijtjes diamant ter waarde van f 1000 ontrold. Koude nachten. Uit de Westelijke Groninger Veenkolonie meldt men ons, dat de laatste nachten bijzonder koud zijn geweest, zoo zelfs, dat de nachtvorsten, die zich op 2223 Mei bijzonder lieten gelden, weder niet groote sterkte optraden, o.a. in den nacht van 1415 Juli, waardoor; bijna alle boonen totaal zijn afgevroren. De pronkerboonen, die sterker zijn, bleven on-, bescliadigd. Maar de overige stam- en stokboonen hebben vooral in 't open veld zoo geleden, dat hier en daar de akkers geheel zwart zijn. Vooral de kleine tuiniers en particulieren hebben veel schade.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 6