12-13-14 KLEINE HOUTSTRAAT 12-13-14 SIPKES' JAMS automobielen, electriscb licht en starter ïofdpy) Kerk en School. Handel en Nijverheid. ,'u HAAST U NOG SLECHTS ENKELE DAGEN 5 persoons, geheel compleet f 3017.50 ÊÊÊKÈm ROLLUIKEN FABRIEK Gemengd Nieuws Korte Berichten Orde en Arbeid iÜIÉl WMm iÊwmi is eeltig om de zoo Ibniteng'ewoosi lage prijzen IPIF" Ziet de Etalage "W "ondluizt*- Eischt steeds m HEEMSTEDE TELEFOON 2936. Agentschap der Chevrolet automo bielen voor Haarleein en Omstreken. I7IJMHARDU Katholieken W. IMMERS, Delftstr. 8, b.d. Zijlweg MarquSzes, Zonneschermen RolBuiken. DE STAKING AAN DE DOMA- NIALE KOLENMIJNEN. XiMwsemi -y.:? g Demonstratiewageras steeds aanwezig BERLITZ SCHOOL Groote Houtsir. 14 Tel. 1294 alleen die Lectuul» REPARATiE-EBORaCHTSÜQ V0ÖH Autojmobieieras Mator-ein en Rijwielen? [Placht Engeissh Heerenrijwiel met een jaar schriftelijke garantie vanaf f £37.50 Oa mesr Ijwielen met 1 jaar 3chr. garantie vanaf f 95 si v.h. W. HAZEVOET Co. GEO. SCHALKBURGERGRACHT 9. VOORDEELIG ADRES OVERAL TE ONTBIEDEN senae op toen t gehouaen van Koomsch- georganiseorden met vlaggen, veande'.s en prvalwagens. Als sprekers traden op Prof. Krffe- pon, het lid der Tweode Kamer, de heer Engels, mevr. Brounsvan Besouw, het lid der Tweede Kamer, do heer v. d. Bilt, Mr. Dr. J. v. Best, Na het zingen van „Aan U o Kcn'ng der Eeuwen", ging de vergadering uit een. LEVENSONDERHOUD VAN ARBEIDERSGEZINNEN. Het Juni-nummer van het maandblad van het Bureau van Statistiek der ge meente Amsterdam, publiceert weder een statistiek betreffende de kosten van het levensonderhoud bij arbeidersgezinnen. De lovenskosten in Juni 1921, voor het budget in zijn geheel genomen, ver- toonen een verdere daling sedert Maart 1921. Sedert Maart 1920, welke maand als uitgangspunt dient, bedraagt de da ling b.L 2.7 tegen 'n daling van 1.8 in Maart 1921, zoodat van laatstgenoemde maand tot Juni 1921, 'n daling van 0.9 °/o te constateeren valt. Voor de voeding af zonderlijk daarentegen blijkt uit de cij fers, een stijging sedert de vorige be rekening. Waar de kosten voor voeding in Maart 1921, 4.8 °/o hooger waren dan in Maart 1920, bedraagt het betreffende cijfer, voor Juni 1921, 5.7 <Vo, hetwelk van de eene tot de andere periode een stijging uitmaakt van 0.9 °/o. Deze stijging is bijna uitsluitend toe te schrijven aan de dure nieuwe aard appelen die tijdens genoemde maand ver krijgbaar waren. Enkele andere groe pen, zooals kaas, eieren, visch, fruit, vertoonen weliswaar insgelijks een stij ging, doch deze laatste blijft binnen be trekkelijk enge grenzen en bovendien is de plaats, welke gemelde groepen in net totale budget innemen, tamelijk ge ring. Met aardappelen daarentegen is dit laatste niet het geval en daar het artikel, ander den invloed van met het jaar getijde samenhangende oorzaken, sterk in prijs gestegen is, ondergaat de geheele groep zulk een aanzienlijke stijging, dat de daling, die voor een aantal andere groepen waar te nemen is, totaal teniet gedaan wordt. Onder de groepen, die ge daald zijn, valt voornamelijk te vermel den: brood (koek), melk, vleesch, vetten (natuurboter, margarine, hak- en braad vet, reuzel, slaolie), suiker, groenten. De daling van de groenten is begrijpelijker wijze toe te schrijven aan het jaargetijde, die van de groep vleesch aan de omstan digheid, dat met ingang van 13 April het bevroren Argentijnsch vleesch ver krijgbaar werd gesteld, waarvan het Bu reau voor de berekeningen aanneemt, dat het in het verbruik in de plaat3 is getreden van het tot dusver voorkomende gewone rundvleesch. Door deze verminde ring van de groep vleesch, is deze groep belangrijk beneden het peil van Maart 1920 gedaald. De daling der groep melk 13 eveneens betrekkelijk aanzienlijk; niet temin blijft deze greep nog steeds boven het peil van Maart 1920. Wat de andere budgetpo3ten betreft, heeft de daling, die reeds bij de vorige berekening voor sommige groepen viel waar te nemen, sindsdien nog grootere afmetingen aangenomenkleeding, schoeisel, brandstof (voornamelijk pe troleum, poetsartikelen (voorname lijk zachte zeep) en huisraad zijn verder in prijs gedaald. Ook de post verlichting vertoont een daling, veroorzaakt door de jongst© verlaging van het gastarief. Daarentegen heeft de post huishuur een belangrijke stijging ondergaan, als ge volg van bet feit, dat de huur van een aantal deelnemende gezinnen sedert de vorige periode afgeslagen is. Oeheime pandhuizen. De politie heeft bij een Britsch-Indischen winke lier verscheidene panden in beslag doeu nemen. Zonder vergunning oefende hij een soort pandbedrijf uit, waarbij, zijn wij wel ingelicht, do pandgevers maar eventjes 35 pet. rente in de maand had den te betalen. (De West). De haven-reserve te Rotterdam. Naar „Voorwaarts" uit de kringen van don transpor! arbeidersbond verneemt, heeft het college van B. en W. van Rotterdam besloten op de voorstellen van de regeering inzake de havenreserve in te gaan en zou het voornemen zijn aan den raad het benoodigde crediet aan te vragen. Deze voorstellen kunnen binnenkort te- gemoetgezien worden. DE GELE HAND. Het „Hbld." vertelt: Het personeel van een der groote bank instellingen te Amsterdam ldaagde reeds geruimen tijd over het feit, dat uit mantels, jassen of tascbjes in de kleedkamers be waard, herhaaldelijk dingen werden ge mist Fen kantoorjuffrouw, die de zaak na- deT wenschte te onderzoeken, stelde zich in verbinding met een scheikundige, die haar aanried in de verschillende zakken een poeder te strooien, dat in aanraking gekomen met de menschelijke huid daar op gele vlekken achterlaat. Het poeder werd gebruikt, met het ge volg dat Zaterdagochtend een der schoon maaksters van de hank met een gele hand haar bezigheden verrichtte. De politie werd van het gebeurde op de hoogte gebracht en hoewel de vrouw ont kent zich aan diefstal van welken aard dan ook schuldig te hebben gemaakt, is zij voorloopig in verzekerde bewaring ge steld. TREURIG ONGEVAL Zaterdagmiddag omstreeks half vijf wilde de 5-jarige J. T. K., wonende op het rijoschlp „Wilhelmus Catharina" dat in de Maashaven te Rotterdam ligt, vanaf een graanelevator in de roeiboot van het schip springen. De jongen sprong mis en ge raakte onder de elevator. Op het hulpge roep van een 7-jarig zusje en een 9-jarig broertje begaf zich de „Rivierpolitie 2" on middellijk naar de plaats, waar het kind verdwenen was en de bemanning slaagde er na eemgen lijd in het van onder de ele vator te Halen. De levensgeesten waren ech ter reeds gewaken Een geneesheer con stateerde den dood. De vader, die juist na het gebeurde van een boodschap terugkwam, geraakte bij het hooren van het treurige nieuws in zulk een overspannen toestand, dat hij per auto naar het Groo'.e Ziekenhuis moeat worden overgebracht, waar de man ter verpleging is opgenomen. EEN AFSCHUWELIJK DRAMA. Maandagmorgen deelden de buren op het politiebureau aan de Witte de With- straat te Rotterdam mede, dat het pand 12, in de Zwarte Paardenstraat gesloten bleef, en zij onheil vermoeden. De politie trapte de deur der achterkamer op de tweede verdieping open en vond daar de lijken van den 48-jarigen havenarbeider Van D. en zijn vierjarig dochtertje. Het bleek, dat hij het kind den hals had afge sneden en daarna zichzelf opgehangen. Later was het touw gebroken en is hij op den grond gevallen. De buren hadden Zondagmiddag 3 uur een kind hooren spartelen en te half vier een boras ge hoord. Hij leefde 7 maanden gescheiden van zijn vrouw. Twee meisjes waren aan zijn vrouw toegewezen en een zoon aan hem. Hij wilde het vierjarig meisje heb ben, wat de vrouw weigerde. Dit is de vermoedelijke reden tot de daad. HET TABAKSVERBRUIK IN NEDERLAND. Het te Gulemborg verschijnend vakblad „Tabaks-Nieuws" schrijft: Na langdurige becijfering, kwam onze wiskundige medewerker tot de vlogende uitkomsten: Van de mannen rooken er 20 pCt. niet, 40 pCt gematigd, 25 pOt. wat te veel en 15 pCt. onmatig. Gepruimd wordt er door 20 pCt. Van de vrouwen rookt er 10 pCt., meest sigaretten. En van de kinderen is bet percentage niet bekend. DE KWESTIE MET DE LEGER- PAARDEN. Het maandblad „Dierenbescherming" meldt te dezer zake: Het in gebruik geven van legerpaarden aan particulieren is begonnen in de maand April j.l. Hun aantal bedraagt thans circa 120 paarden. Zij zijn verdeeld over onze groote steden in het midden en het zuiden van ons land en over enkele plattelandsge- meenlen, bij stalhouders, transportonderne mers, particulieren, landbouwers enz. In den aanvang zijn een tweetal paarden gestorven tengevolge van overmatig ge bruik, en liet bij sommige gebruikers de verzorging met name het hoefbeslag en het oordeelkundig gebruik, te wenschen over. Thans bestaan daarover geen klachten. Er wordt geregeld op het gebruik, den al- gemeenen gezondheidstoestand, de verzor ging en het hoefbeslag controle uitgeoefend door officieren. Deze rapporteeren over den toestand aan de betrokken autoriteit, en brengen tevens advies uit omtrent het al of niet wenschelijke, de ingebruikgeving te doen bestendigen. Is de toestand achter uitgaande, of wordt niet gehouden aan de bepalingen van het contract, met de ge bruikers aangegaan, dan krijgt deze onmid dellijk aanschrijving de paarden per om gaande terug te geven. De regeling en het toezicht zijn in goede handen. Dat zich enkele misstanden hebben voor gedaan en de mogelijkheid voor een her haling niet geheel buitengesliten is, ligt in den aard der zaak. Het is niet steeds voor uit na te gaan of een eventueele gebruiker iemand is, die voldoende kennis van paar den hoeft, om de paarden met oordeel te gebruiken en goed te verzorgen. Daartegen zijn echter, zooals gezegd, maatregelen ge nomen. GEBREK AAN MENSCHLIEVEND- HEID. Tengevolge van een ontsporing van een motorwagen van lijn 14 te 's Hage, liep deze op een der bijwagens van een juist voorbijgaande tram van lijn 9, waardoor een der passagiers wiens hand tusschen beide trams bekneld geraakte, ernstig werd verwond. Niemand van het publiek wijdde eenige aandacht aan den verwonde, die zich ge heel alleen tot een politiepost wendde. WIE IS HIJ? De politie te Parijs heeft aangetroffen een Nederlandschen Israëliet, ongeveer 26 jaar, met zwart haar, gekleed met onge merkt grijs pak. Hij draagt pince-nez, is lijdend aan algeheele geheugenverzwak king. Zijn voornaam is wellicht Jacob. Hij meent zich te herinneren van Friesland of Groningen afkomstig te zijn, bezit geen enkel papier, heeft voor zich den indruk, dat hij kort geleden van Nederland is ge komen. Verzocht wordit zoo mogelijk inlichtin gen omtrent identiteit van bovenbedoelden persoon aan hot departement van justitie te zenden. NOODWEER EN STORM. Tengevolge van het ontzettende nood weer dat Donderdagavond in de omstre ken van Roermond woedde, heeft ook de heerlijke kapel van het Juvenaat der Eer waarde Paters Redemptoristen veel gele den. Een gedeelte der kunstrijke muur schildering, ontwerp en uitvoering van wijlen Dr. P. Cuypers, is vernield. Ook hot altaar is omvergeslingerd en grootendeels verbrijzeld. Door den hevigen wind werd. de groote hangar op het vliegterrein op de Berg weide te Deventer, meldt de „Zw. Ct.", erg gehavend. Toen om ongeveer één uur Vrijdag het gevaarte tegen den grond sloeg, waren juist de vliegtuigen er uit ge haald. Personeel van gemeentewerken toog direct aan het werk, om alles op te bergen. Men meldt uit Houten aan het „Centr.": De storm van Vrijdag'heeft in omgeving van Houten (U.) enorme schade aan het fruit toegebracht: er bleef op sommige plaatsen geen appel meer aan den boom. (De schade is nog voor de eigenaars, daar pas Zaterdag de groote verpachtingen zijn begonnen) Ook nog het te veld staande overrijpe koren moest het ontgelden, daar vele kostbare graankorrels verloren gin gen. De storm van Vrijdag bracht dus niets dan schade en ging jammer genoeg met slechts een heel geringen regenval gepaard. SLUWE OPLICHTERS. Zaterdagmiddag vervoegden zich bij den juwelier Frans Brugsma in de Hee restraat te Groningen, een dame en heer (Duitschers) om brillanten te koo- pen. De keuzo viel op een hanger en een armband van f 3500. Zij verzochten den bediende, den heer Verhoog, 's avonds de voorwerpen met kwitantie te presenteeren in het nabijgelegen ho tel Frigge, kamer nr. 66 en 67. 's Avonds kwam de heer alleen terug en vroeg ook nog even meo op zicht te geven twee oorknoppen ter waarde van f 4025, die zij 's middags haddon gezien. De bediende, die de truc van de twee kamers zich herinnerde uit eon vorige betrekking, nam zijn maatregelen en ging nr. 67 inspocteeren, toen de Duitscher 66 binnenging. Daardoor kon deze, wat de bedoeling was, den be diende niet verzoeken de diamanten even te mogen toonen aan zijn dame, die op 67 wachtte, want die kamer was leeg. Toen hij dus voorstelde ze toch even aan zijn dame te mogen laten zien, die op een andere plaats in het hotel zou vertoeven, gaf de bediende toe, onder beding dat hij dan zelf ook meo zou gaan. Nu begreep de Duitscher, dat hij geen kans had. Hij nam de kwitantie voor de beide voorloopig gekochte voor werpen mee, liet zijn stroohood, die op tafel lag, liggen en verdween om niet weer terug te komen. Hij wist het hotel, dat de bediende verzocht had ach ter te sluiten en goed te bewaken, toch langs de diensttrap te verlaten. Volgens den portier, die den man, ondanks do waarschuwing, toch liet passeeren, had hij een groenen deukhoed op. Hij zal waarschijnlijk met den trein van 8,27 naar Nieuwe Schans zijn afgetrokken, in gezelschap van zijn dame, die hem vermoedelijk op het station heeft opge wacht, waar deze dieven de gestolen kwitantie vermoedelijk bij anderen zul len gebruiken voor het inboezemen van vertrouwen. Men zij gewaarschuwd. EEN PRACHTIGE VANGST. De Nijmeegsahe politie heeft Zaterdag middag onder sensationeelc omstandighe den een drietal personen aangehouden en daarmede naar alle waarsohijnl-ijkkheid 'n goede vangst ge-laan. Toen de recher cheurs S' hiaven en de Kooij drie vreem- del ngor., die in <le stad nieuwe kostuums hadden gekocht en deze in een badinrich ting voor hun andere kleeding hadden verwisseld, verzochten mede naar -het bu reau te gaan, ten einde zich te l-egiti-mee- ren, werd daaraan aanvankelijk voldaan. Op den hoek van den Ganzenheuvel en de Hezefstraat zetitx alle drie het evenwel op een Itoopen, in verschillende richtingen. Twee hunner, de 30-jarige Th. F. J. Kok en de 40-jarige J. van der Vaart., beiden uit Rotterdam, waren spoedig gegrepen, doöh de derde slaagde er in met een roei boot over de Waal te komen, na te voren met een browning verschillende revolver schoten te hebben gelost op den hem ach tervolgend-en rechercheur Sahraven, geluk kig zonder dezen te raken. Een schippers knecht, die hem had willen beletten de roeiboot los te maken, kreeg een schamp schot in den reebter-bovenarm. De recherchelr Sdhraven zette met dien havenmeester den vluchteling in een roeiboot over de Waal na, doch kwam voor een sleep te leggen. Inmiddels hadden zich echter eenige agenten van politie per rijwiel over de spoorbrug naar de overzij de van de rivier begeven en -met de revol vers in de hand wisten zij bier dien vluch teling te overmeesteren. Óp zijn revolver waren nog verscheidene sdrerpe patronen. Hek drietal werd overgebracht naar het hoofdbureau van politie en bij fouilleering werd een groote soms gelds, totaal onge veer 7000 op hen bevonden, uitsluitend bestaande uit dikke bundels bankbiljetten van 10, zilverbons en zilvergeld. V. d. Vaart had bovendien een spaarbankboek je van de Rolterdamsche Spaarbank bij zich met een tegoed van ruim 3000. Twee der aangehoudenen bleken voonts in garages een motorrijwiel te hebben ge stald, resp. een Harl-ey Davidson II 11856 en een Indian H 22414. Dit afles is in be slag genomen als zijnde vermoedelijk van diefstal afkomstig. De aangehoudenen wei geren echteT de herkomst op te geven. Zij worden -tot nader onderzoek in arrest ge houden. De schietbaas weigerde tot dusver zijn naam op te geven. De recherche «.vermoedt echter in hem de hand te hebben gelegd op den 33-jarigen A. B. van Leeuwen, die gesignaleerd slaat wegens de inbraak bij het Deventer Dagblad! op 13 Mei 1921, waarbij 1800 is ges-totem en voor we'k feit reeds twee personen in arrest zijn, terwijl genoemde Van Leeuwen tot dusver voortvluchtig was. BRIEVENBUS IN BRAND GESTOKEN. In den nacht van Zondag op Maan>- dag is vermoedelijk uit baldadigheid, brand gesticht in de brievenbus aan het postkantoor te Purmerend. Eon groot deel van den inhoud is verbrand. Voor zoover de stukken nog herkenbaar zijn, worden deze aan de afzenders terug gegeven. Branden. Te Keer (L.) brandden Zaterdagnacht twee boerenhuizen af. Het den geheelen oogst worden een prooi der grootste deel der meubelen, eenig vee on vlammen. Wegens gebrek aan water kon niets worden gered. De boerderij de Paltz, eigendom van de firma van Heukelum en gepacht door den groot-landbouwer J. Lcenders onder Erlesom, tegenover het z.g.n. Gendtsche veer, is naar de „Gelderl." meldt afgebrand. De oorzaak van den brand wordt ge zocht in een vonk, welke uit den schoor steen op het kurkdroge dak vloog. Bij het baden verdronken. Gister morgen is te Tilburg uit het Wilhelmi- nakanaal opgehaald het (ijk van den 50- jarigen P. D. De man is waarschijn lijk bij het baden verdronken. Typhus te Zwolle. Het aantal ty- phus-gevallen neemt nog steeds toe. Be droeg het aantal gevallen de vorige week Zaterdag 23 Juli 46, j.l. Zaterdag be droeg het 62, waarvan 6 met doode- lijken afloop. De broodprijs. Te Delft zijn de broodprijzen, ingaande Maandag 1 Au gustus, met 2 öts. per 800 gram ver laagd. Melkwittebrood kost dan 34 ct., water wittebrood 28 ct., bruinbrood 24 ct. en kropbrood 26 ot. per 800 gram. Doodgevallen. De 54-jarige juf frouw H. in de Luca-straat te 's-Her- togenbosch is Zondagavond uit het raam van haar slaapkamer op een binnen plaats gevallen. Geestelijke en genees kundige hulp kon niet meer baten. Inbraak. Zaterdagnacht is te Heeze ingebroken in de boterfabriek. De brand kast werd geforceerd en daaruit f 5047 gestolen, benevens 12.2 )0 marken privé- bezit. Daar het juist 's anderen daag3 uit- betaaldag was, lagen alle loonzakjes in de brandkast. Het onderzoek is in vollen gang. Van den toren gewaaid. ïe Best (N.-B.) is de leidekker S., uit Oirschot door een rukwind Vrijdag van den toren gewaaid. Men vreest voor zijn leven. Hij viel met het hoofd in drie spijkers, brak een paar ribben en bekwam inwendige kneuzingen. Se ongelukkige is 4hn de H. Sacramenten der stervenden voorzien. VERVOLGONDERWIJS. Het R. K. Ccntr. Bur. voor onderwijs en opvoeding schrijft ons: Blijkens vanwege het Departement van Onderwijs ontvangen med-edeeling is het niet noodig,- dat cursussen, voor vervolg onderwijs, die nog dit jaar geopend) wor- uren per jaar voor 1 Januari a.s. vol ma ken. Cursussen b.v., die 1 October a.s. aan vangen, komen in aanmerking voor subsi die, wanneer 1 April van bet volgend jaar dat minimum bereikt is. VIJFDE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Ter behartiging van de belangen der buitenland-sche deelnemers aan de Vijfde Nederland-sche Jaarbeurs, welke van 616 September te Utrecht zal worden gehouden, hebben de volgende beeren het ecre-commissariaat aanvaard. Voor België: L. Nemry, Attaché Com mercial prés de Ia Légation de Belgipue, 's-Gravenhage. Voor Duiitscbland: Prinz von HatzfcM Trachenberg, Deutscher General-kon'til, Amsterdam. Voor Engeland: R. V. Laming, Com mercial Secretary of the British Legation s'-Gravenbage. Voor Frankrijk: G. Glaser, Attaché Commereia 1 prés le Légation de ia République Franqaise aux Pays-Bas. Délégué de la France k ia Bièmie Foire Néerian-daise d'Eohanlülons. Comte J. de Barbeyrac de St. Maurice, Directeur a.i de l'Office Commercial Francais aux Pays-Bas. Délégué-adjoinit de ia France k la Bième Foire Néerlandai-se d'EcbantiHons. Voor Italië: Dr. Enrico Marenesi, Con sul dTtalia k Rotterdam. N-icola Aphel, Consul d'Itatia 4 Amsterdam. Voor Zwitserland: A. Hassig, Sohwei- zer Konsul, Amsterdm. Uit Kerkrade wordt geseind, dat Maan dagmorgen de geproclameerde staking aan de Domaniale mijn aldaar begonnen is Van den ochtendploeg, gewoonlijk bijna 100 man sterk, die om zes uur moest aan vangen, zijn slechts zeer enkele arbeiders afgedaald. Het geheele bedrijf staat vrijwel stil. Slechts de pompmachinisten zijn met toestemming der vakbonlen aan het werk gebleven. De stemming onder de stakers is zeer kalm en in de gemeente is alles rustig. De „Msb." verneemt het volgende aan gaande de oorzaak der thans ingetreden staking: Het conflict is ontstaan tenge volge van de door de directie aangekondig de loonsvermindering en gedeeltelijke in trekking van den duurtetoeslag. Met in gang van 1 Augustus wil de directie n.l. het gemiddelde houwersloon van f 7.50 verlagen (ot f 6.75 der dienst, om het op 1 September te brengen op f 6.Een to tale vermindering dus van 20 pCt. Ook de loonen voor de andere groepen arbeiders op de mijn werkzaam, zouden gelijkerwij ze met 20 pCt. worden verminderd. De be slaande duurtetoeslag van f 7.50 per hoofd en (voor de gehuwden) per gezinslid, zou voorts van 1 October af worden vervangen door een kindertoeslag ten bedrage van f 5.per maand en per kind, te beginnen met het derde kind van elk betrokken mijn werkersgezin. Het behoeft geen betoog, dat dit plan der directie neerkomt op een aanzienlijke ver mindering van bet inkomen der ongeveer 3000 bij de Domaniale Mijn in dienst zijn de arbeiders. Voor tal van gezinnen be tee kent het een gemis aan inkomen van vijf tig gulden en meer per maand. f 'C' V fÊK*- :7V- eg DE KROON's OPRUIMING "liüSfcC. - t-,T-4%s i-ern, Yerkrijqbaar bij vvoezitlen en Apotheken AJIeert verte gen woo."tf/?er voor Nederland Chem. Pharm. Fabriek* PHA RMAX V. Verbeek Jr. 8 aken es sergracb t SO Haar tem Drinkt Sipkes' Limonades. Smaken zuiver en verfrisschend. CHEVROLET Autogarage VAN LENT r-f: 1 V-1 FRANSCH EfiGELSCH D UITS C H verdwijnt binnen een kwartier door jr koopt niet in winkels, waar onzede lijke of N. Malthusiaansche arfikelen worden verkocht of voorhanden zijn koopt aan stationsboekenkasten welke geen gevaar opleveren. (allo constructies)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 6