Wisselkoersen en koersen van Bankpapier Bezuiniging en de financieele toestand der Gemeente Haarlem. Uit den Omtrek. Sport en Spel. Amsterd. Beurs. INGEZONDEN. Gemeentezaken. Rapport van B. en W« Nota van den heer Bomans. Verschillen de bezuinigingen bij havenwezen en politie, totaal voor ongeveer 200.000. De financieele toestand der gemeente niet ongunstig. Burgerlijke Stand. SCHOTEN. LEIDEN SPAARNDAM BEVERWJK. CACTRiCU.-'-. WARMOND. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van den burgemeester kwam de vorige week de Raad bijeen. Op de publieke tribune was veel belangstelling. De notulen werden goedgekeurd In verband met de drinkwater voorziening was er een verzoek in gekomen van verschillende inge zetenen en belanghebbenden, die in tegenstelling met hetgeen eer der gevraagd is, aansluiting wen- schen bij Reiden, met het oog op de groote kosten, want volgens dat adres zouden 50.000 meer benoo digd zijn voor aansluiting bij Bos koop dan voor aansluiting bij Rei den. Dan komt het punt waterleiding in bespreking. De voorzitter geeft er zijn mis noegen over te kennen, dat dit punt zonder zijn voorkennis op de agenda geplaatst was, terwijl hij met verlof was, waardoor de schijn gewekt is, dat men hem er buiten heeft willen houden. Spr. heeft nu zijn verlof onderbroken, doch Ifij hoopt, dat zoo iets zich niet meer voordoet. Wethouder Heemskerk, de loco burgemeester, antwoordt, dat hier in 't geheel geen opzet in 't spel ge weest is. De zaak moest vóór 1 September haar beslag hebben, dus is er haast bij. De heer v. d. Stijn weet, dat de voorzitter gezegd heeft, dat hij voor de behandeling dezer zaak zijn verlof rtfel wilde onderbreken. Als de boel misloopt, is de voorzitter daarvan de schuld, wijl deze den Raad gepasseerd heeft. Spr. zou liever het adres niet behandelen daar het niet op gezegeld papier gesteld is. Spr. bezit cijfers, welke aantoonen, dat Boskoop goedkoo- per is dan Reiden en daar gaat het juist om. Spr. noemt cijfers. De voorzitter meent-, dat na de Reidsche Raadsvergadering van 8 Aug. de zaak in een ander stadium gekomen is. Hij zou aansluiting bij Reiderdorp een dom besluit noemen. De deskundige heer Hede- rik heeft medegedeeld, dat het nog wel duurder zal worden. Spr. hecht alleen aan deze cijfers. De heer Stijn En de cijfers zijn juist uit diens rapport. De voorzitter Maar uit het ver band gerukt. U bent ook geen des kundige als hij. De heer v. StijnIk hecht er niet zooveel waarde aan. Eerst waren wij van meening dat de heer Hederik onpartijdig overal buiten stond, doch het blijkt, dat hij ver bonden is aan de Reidsche Duin watermaatschappij. Ik behoef hem toch niet te geiooven. De heer Oudshoorn meent ook, dat, als wij alles te doen hadden wat de heer Hederik adviseert, wij wel konden opstappen. Ook zou spr- het niet fair vinden als Reiderdorp als speelballetje of reserve gebruikt werd. De heer van Vroomen zegt, dat in beginsel reeds besloten is tot aan sluiting bij Reiderdorp. Reiden be looft alles nog slechts voorwarde- lijk. De heer v. Stijn wil een ander rappo rt. De voorzitter merkt op, dat het contract van Reiderdorp lastiger is dan van Reiden. Daarenboven kunnen wij later, wanneer het met Reid en misloopt, nog aansluiten bij Reiderdorp. De heer Oudshoorn kan meegaan met het vragen van andere kosten berekening. Het rapport-Hederik is gebaseerd op een later aansluiten bij het Rijksnet wanneer doet niets ter zake. Hij is er echter voor om een permanente aansluiting, waar ook. te verkriiaen, en dan heb- Medegedeeld door DE SPAARNEBANK. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN 3.67H 3.70 Bankpapier 3.44 3.78 ■PARIJS 2492)4 24.97)4 Bankpapier 25.021% 24.071% BRUSSEL. 24 42)4 24 471% Bankpapier 24 521% 24.57 yt WEENEN 0 36 0.38 Bankpapier 0.34 0.37 LONDEN 11.818(4 11 823(4 Bankpapier 11.78 11.85 STOCKHOLM 69.- 69.30 KOPENHAGEN 53.15 53.65 CHR1STIAN1A 42.50 43.— BAZEL 54.50 54.57H NEW-YORK 3.22 3.23 ben de cijfers in dit rapport abso luut geen waarde. De voorzitterMaar later slui ten wij aan bij het Rijksnet. Verschillende ledenZeker niet, geen kwestie van. De heer Oudshoorn zou hier te gen zijn. Dan blijft het altijd duur, Het Rijkswater zal wel oploopen tot 20 cent en dat juist op het- tijdstip als wij voordeeliger zou den gaan werken. De voorzitter zegt, dat hij niet tegen een nieuw rapport is, doch wil tegelijkertijd doorgaan met Rei den. Hiertegen wordt geprotesteerd. De heer v. StijnNeen, een nieuw rapport door den heer Stijn- kel. De voorzitter Raten wij nu niet dom doen de heer Stijnkel is mo gelijk heel knap doch geen inge nieur. De heer v. Stijn zijne capaci teiten zijn voldoende. Overal stelt men in hem vertrouwenvele gemeenten sluit hij aan tot aller genoegen werkt hij het is een man uit de volle praktijk die bij mij hoo- ger staat dan alle theorie. Desnoods dan ook een rapport over de Reidsche aansluiting door den heer Hederik. Met algemeene stemmen wordt besloten de bedoelde rapporten te laten uitbrengen. De voorzitter wil toch met Rei den doorwerken. De heer v. Stijn vraagt hierop of de voorzitter bereid is, het te nemen besluit uit te voeren. De voorzitter zegtals 't beter is, welik strijd voor de belangen van de gemeente. Verschillende stemmen t Daar voor zitten ook wij hier. Met op één na algemeene stem men wordt besloten dat tijdens de werkzaamheden aan de rapporten geen verdere (dringende)voortgang zal gemaakt worden met Reiden. De heer Heijl stemde tegen. De heeren Oudshoorn en Van Stijn vinden de houding van den heer Heijl inconsequent. Eerst stelt hij voor, niet met Reiden door te werken, en nu stemt hij tegen zijn eigen voorstel. De heer Heijl: Ik wil gerust de mindere zijn. Van Stijn staat daar voor te hoog, is te groot. (Applaus). De voorzitter hoopt, dat dit applaus voor den heer Heijl is. De heer de Vroomen valt den heer Van Stijn bij. De discussiën worden gesloten. Nadat besloten is, de gemeente rekening door de heeren Oudshoorn en Van Stijn te laten onderzoeken en niemand iets voor de rondvraag heeft, wordt de vergadering ge sloten. HEEMSTEDE. Voor des inhoud dezer rubriek etalt if SUdaeti» zloh oiet aansprakelijk. •raardeerende beschouwing: In Servae** gekruistea Christus is geen Goddelijke tracht en geen menschelijk schoonheid meer; Hij is enkel klacht en ellende. En P. v. d. W. (N. Eeuw) van hetzelfde werk sprekende, zegt: Hij heeft enkel hc; teebtbaar-gruwelijke vermogen te beelden. Het is geen lijk aan een bruis en als zoodanig, aangrijpend van ex pressie. Maar Jezus is he tniet. Doze uitspraken wijzen er op dat eer var».' werk als zuiver „religieuze" kunst Bog onvolkomen is. Dat de maker een „kunstenaar" is; we zouden het niet gaarne ontkennen en ook geiooven we dat er groote dingen van hem te ver vrachten zijn, want wel openbaart zich hier een oorspronkelijk talent. We staan wat vreemd tegenover dit werk, dat nog te wild-hartstochtelijk is, doch dat een ernstig en hardwerkend kunstenaar als Bervaes daar boven uitkomt durven we hopen en dan kon het wel eens zijn dat de vergelijkingen met Memling en van Lijk, die in de overdreven enthousiasme reeds werden gemaakt, met meer recht kunnen worden geuit. De overige hier tentoongestelde tee- keningen zijn naari Vlaamsche boeren mensehen en een enkele toont de beel tenis van een Baervoeteri Karmelies. Het is interessant werk waarin de kunste naar meer gaf dan enkel den buitenkant. Een knap teekenaar in de gewone be- teckenis is Servaes niet, er zit zelfs in zijn uitdrukkingswijze hier en daar iets on beholpcns doch met een simpel stuk houtskool weet bij zijn teekeningen vaak de kracht en rijkdom van een schilderij te geven, terwijl zijn lijdenstafreelen ge tuigen van gevoel voor welgeordende com positie. M. v. d. WL De nieuwe kerk te Bentveld. Omtrent de nieuw te stichten paro chie-kerk te Bentveld, kunnen wij nog melden, dat deze gebouwd wordt op een paar minuten afstand van de halte Bentveld der E 8.M. De nieuwe parochie zal Aerdenhout en omgeving omvatten. Do juiste grensregeling is nog niet af gebakend. De kerk zal toegewijd worden aan den H. Antonius van Padua, terwijl aan de kerk een Mariakapel aange- gebouwd zal worden. Is dit niet gooi mogelijk, dan zal deze ka-el in de kerk ingebouwd worden. Zij zal den geoeelen dag voor de geloovigea opengesteld zijn. Aan het bezuinigingsrripport dat B. en W. den raad aanbieden, ontleenen wij het volgende: Hoewel wij, waar wij konden, ook be zuinigingen van op zichzelf' ondergeschik ten aard niet nalieten en het van genoeg zaam belang achtten, te toonen, dat de ge meente ook in hef kleine den wil tot be zuiniging niet versmaadt, trachtten wij in de eerste plaats door maatregelen van verdere strekking, vooral van organisalo- rischen aard, een juiste en doelmatige be steding der gemeentegelden te bevorde ren. Natuurlijk zijn dergelijke maatregelen vrucht van meer of minder langdurig over leg, zoodat de tastbare resultaten eerst over eenigen tijd zullen worden gemerkt en ten deele voor den oningewijde niet rechtstreeks aanwijsbaar zullen zijn, aan gezien, bij den tegenwoordigen omvang der gemeentelijke bemoeiingen en met het oog op de te verwachten uitbreiding der ge meente, bet reeds veel overleg eischt, te voorkomen, dat het ambtenaren- en werk liedencorps een meer dan strikt noodige uitbreiding ondergaat. Het mocht ons niettemin gelukken, reeds thans een directe en belangrijke bezuini ging in te voeren bij het haven- en markt wezen, door de vacature van directeur vooralsnog onvervuld te laten, de beide ge noemde onder van den dienst van elkaar te se! - .1 bovendien bij het havenwezen, door wijziging van den dienst der brugwachters, een gedeelte van dit per soneel aan den dient te onttrekken en el ders in vacatures te plaatsen. Eveneens witlen wij erop wijzen, dat bij de reorganisatie van het lageronderwijs, waartoe Uw College op ons voorstel be sloot, een oplossing is gevonden, welke de gemeente ook met het oog op hare finan ciën in hooge mate ten goede komt. Dc invoering van penningen voor de muntgasmeters, 'het inwerkingbrengen van oen neiuw ovensysteem aan het gasbedrijf, de in te voeren automatische ontstekihg der straatlantaarns leiden eveneens tot be zuiniging op personeel. Waarschijnlijk zal ook bij het politie corps een tot vermindering van personeel leidende reorganisatie kunnen plaats heb ben. Plannen daartoe zijn in studie. Hebben deze maatregelen ten doel of tot gevolg, het aantal ambtenaren en werk lieden te houden-binnen de door de nood zakelijkheid getrokken grenzen, ook overi gens waren onze bemoeiingen op bezuini ging gericht. Wij stellen er prijs op, hier te vermelden, dat wij dankbaar gebruik maakten van de nuttige wenken, ons voor en na gegeven door de Commissie van bijstand en het be heer der openbare werken. Wij grijpen gaarne deze gelegenheid aan om haar onze rkentelijkhedd te betuigen voor hare medewerking en deskundige adviezen 'elke 01 _tav aptnaoa M:tte "idivioi' óp de Kle de nieuwe lecumscnt mrlflfln DE WINKELSLUITING. Heden is de nieuwe Winkelslui ting-verordening afgekondigd. Drie da gen na de afkondiging treedt de nieu we verordening in werking, zoodat vanaf a_r. Donderdag de winkels tot des avonds 8 uur mogen geopend blij ven. PERSONALIA De heeren G. Kaptiju en J. T. M. Gerrits, in de Katholieke onderwij zerswereld welbekend zullen Haarlem voor goed verlaten. De heer G. Kaptijn toch zal in func tie treden aan de R.K. School voor U.L.O. in de Mauritsstraat te Rotter dam de heer Gerrits in gelijke be trekking te Zevenaar. Tot leeraar in de aardrijkskunde aan liet Chr. Lyceum te Harderwijk is benoemd de heer W. de Vries, te Haarlem, thans onderwijzer aan de Chr. M.U.L.O .-school te Heemstede. R.K. Handelsavondschool. Met in gang van 1 September zijn a.s. als leerkrachten aangesteld de heeren Eer denburg en Andriessen voor Engelsch Swager en de Rijk oor Duitsch, Schaap voor schrijven, Luiten voor aardrij kskunde Technische School. Naar wij ver nemen rullen 1 September eenige lo kalen in gebruik worden genomen en zal men de noodlokalen gaan afbre ken. PROGRAMMA voor de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Dinsdag 23 Aug. des namiddags van 23 uur door den heer George Robert 1. Fantasie d kl.t., J- P. Sweelinck f15611621); 2. Praeludium et Fuga G. gr. t J. S Bach; 3. Choral vor spiel und Fuge fiber: „O Traurigkeat, o Herceleïd" Joh. BraJhms; 4. Pasto rale César Franck; 5. Offertodre, Jos Jongen. Getrouwd: 22 Aug. J. T. Voss en J. M. de Gier. Geboren: 18 Aug. d. van P. A. de Kor- neFranken. d. van C. M. Pelser Dreef. 19 Aug. z. van A. A. Hillebrand v. d. Putten. z. van A M A Smit Tnshuizen. 20 Aug. d van A. J. SpaanZwaai. z. van A M. Zwarter Hoogers. z. van J. E. Schippers Clous. d. van R. C. v. GelovenWitte z. van H. J. VeltkampOhm.'d. van T. NunninkGouie. d. van A E. Noor denhosde Gelder. 21 Aug. z. van T. AatbersNaaktgeboren. z. van A. A. v. Bergenv. d. Aar. d. van W Glas de Koning. d. van J. C. VisserMo lenaar. 22 Aug. d. van E. G. H. Koele- meijerBraakhuis. van G. E. J. die LootDesohepper. Overleden: 18 Aug. J. Schmidt, 60 j., Klein Heiligland. 19 Aug. A. Lammerts- Bakker, 71 j., Hazepaterslaan. 21 Aug. 1. B. L. de Jager, 56 j., M. v. Heemskerk straat 22 Aug. A, C., 22 d., d. v. A I. den Hollander. fhog noodig, en de handhaving van het on derlinge verband der onderscheidene ad ministraties en voor het voeren van een economisch beheer. Eveneens willen wij aanstippen, dat de wethouder Mr. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen op zich genomen heeft, de mede werking van Regenten van het St. Elisa beths- of Groote Gasthuis in te roepen om ook bij deze instelling een zuinig beheer te bevorderen. Voorts doen B. en W. een beroep óp aaller medewerking met name op die van de ambtenaren en den Raad. Al mocht, schrijven zij, een enkele maa-lb.v. bij onze voorstellen tot ophef fing der stadsapotheek en tot het heffen van een vergoeding voor het gebruik van sportterreinen een beslissing zijn genomen die wij met het oog op hel gestelde doel nog slceds betreuren, Wij achten het overbodig. Uwe vergadering, van wie een zoo ernstige drang naar bezuiniging is uitgegaan aan de noodzakelijkheid om voortdurend de belangen der gemeentefi- nanciën voor oogen te houden, te herin neren. De aanzienlijke belastingdruk, wel ke bij de invoering der nieuwe belasting- voorschriften op de ingezetenen is gelegd, zal eerst bij een streng vasthouden aan het eenmaal gestelde beginsel eenigermate kunnen worden verminderd. Op den naam van een volledig exposé kunnen de uiteenzet tingen geen aanspraak maken, nu ais het ware dagelijks nieuwe aangelegenheden zijn te behandelen waar bij het inzicht, dat bezuiniging eerste eisah 'is, een woord moet meespreken. Overi gens, wij zeiden reeds, dat een tijdvak van eenige maanden te kort is om op een be langrijke reeks van resutaten te kunnen wijzen. Daarbij komt, dat voor 1921 de begrooting eenmaal is vastgesteld en bet uitteraard moeilijk is, uitgaven te beper ken welke uitvloeisel zijn van reeds ge nomen besJui len en waarvan de noodza kelijkheid derhalve reeds door u is her kend. Dit onderzoek, de vooafgaamde be- oodeelimg van de noodzakelijkheid der uitgaven, welke beoordieeling in hare ge volgen belangrijker is dan de controle op de besteding der eenmaal toegestane cre- dieten, kunnen wij eerst over het geheele gebied ter band nemen bij het ontwerpen der begroofcing voor 1922. Bij de indie ning van die begrooting zullen wij dit schrijven, dat slechts een aantal voorloo- pige mededeehngen bevat, doen votecn door een uiteenzetting, waarbij zal wor den aangegeven, in welke mate bij de samenstelling dier begrooting het streven naar bezuiniging van invloed is geeweest. De financieele toestand. De nota van den Wethouder van Fi nanciën geeft een overzicht van den fi- nancieelen toestand der gemeente. a. Crisis. De crisuitgaven zijn belang rijk geweest doch de financieering hiervan, hoezeer zwaar drukkend in rente en aflos sing het gewone budget, baaari thans geen eigene zorgen. De millioenen zijn ge dekt óf door leening op korten termijn óf. door rijksstorting uit de oarlpgjwjavsfëé- lasfing. De enkele tonnen, n<>gTe dekken, hopen Burgemeesters—gff Wethouders door een &T*(voor Haarlem tweede) uitkeering at de O. W. belasting te kunnen afschrij- n. b. Buitengewoon. De leeningen der atste jaren deden de geheele uitstaande jhuki, in globale cijfers, van 4 op 16 mil- .oen stijgen. Tevens rees sterk de gemid- lelde hentevoet. Hieronder zijn de leenm an op 10 jarigen termijn (crisis) begrepen, och is ook hier geen reden tot omgerust- eid. De aankoop van vaste goederen ;hept een tegenwaarde die aanzienlijk is. og aanzienlijker is de productieve waarde ;r millioenen, gestoken in de bedrijven, _c volkomen goed zijn voor rente en af- ossing. Het is mijne meening dat de eigen lommen der gemeente zelfs afgezien an de goederen buiten den handel, als Aadhuis, Hout en Plantsoenen enz. in axatiewaarde het totaal eindbedrag der ichulden verre overtreffen. De balansen au het Woning- en het Grondbedrijf zul len in dit opzicht duidleijker gegevens dan 'voorheen verstrekken. Het ligt in mijn /oornemen bij gelegenheid een totaal-staat der bezittingen en schulden te doen op- Imaken en aan uwen Raad over te leggen, pdat bewijsbaar worde mijn vermoeden at de gemeente door hare schulden wel waar doch niet overbelast is. c. Gewoon. De financieering van „ge- one inkomsten en uitgaven" baart mij meer zorgen. Het tekort „gewoon 1919' van ruim 1 milllioen gulden heeft het Ge meentebestuur reeds bet schrijven be zorgd van Gedeputeerde Staten, met welks zakelijken inhoud moest worden inge stemd, daar het geen volmaakt juiste fi nancieele politiek kan genoemd worden ook zelfs maar tijdelijk (5 jaren) een te kort op „gewoon" door overschrijving op „buitengewoon" le dekken. Wordt vervolgd. GOUDEN ECHTPAAR. Het echtpaar Koning, wonende aan de Lotterstraat 31, herdacht Vrijdag den dag waarop het voor 50 jaar in den echt werdt verbonden. Voor de woning van het gouden paar was een eerepoort aangebracht, 's Avonds bracht het Duitsche muziekkorps een se renade. 't Was een aardigen dag voor de oudjes. Diefstal. D. W., geen onbekende van de politie, heeft een inbraak ge pleegd bij een bewoner van het Ja- cobshofje, alhier. De dief maakte zich meester van de spaarpenningen van een grijsaard, ten bedrage van f 108. W. is inmiddels gearresteerd. Een gbdeelte van het geld was nog in zijn bezit. Eveneens werd gearresteerd W. S., terzake het voordeel trekken van de zen diefstal. Hoe schitterend de korenoogst is, blijkt wel uit het feit dat er stukken land in den polder zijn, waar 55 mud tarwe geoogst wordt per bunnder, ter wijl dit anders 35 mud is. Het is zeker zeldzaam, dat er dit jaar nog geen enkel sterfgeval heeft plaats gehad. Burgert. Stand. Geboren: z. van E. M. A. BrandjesTicl. -z. van Aj TimmerRijs. d. ran J. C. Hazen berg, wonende te Amsterdam. z. van J. M. KoelmanWalteman. Ondertrouwd: Th. H. Valk en C. S. Mattu. S. J. J. P. Burger en Th. M. Duin M. Smit en M. Gerritse. Getrouwd: W. van Schooien en J. C. M. van der Waa. W. Beekman en T. Nielen. L. van Krimpen en H. M. G.t er Burg. E. Lenson en M. Patter. Overleden: C. Nijssen, 62 j., geh. met C. Henneke. Missiedagen. Woensdagmiddag hebben we nog het restantje gehad van de Castricumsche Missiedagen, n.l. de Kinderoptocht ter eere der II. Kindsheid, welke optocht wel telken jare wordt gehouden, maar nu op eene bijzondere wijze. Voorafgegaan door het Fanfarekorps „Eendracht maakt Macht", trokken de schoolkin deren in lange rijen door ons mooie Castricum. De stoet sloot met een prachtige praalwagen, die voorstelde het leven der Paters en Zusters onder 'de Heidenen. Na de optocht kinder uitvoering met lichtbeelden, door Pa ter Dr. Geurts De kinderen genoten Des avonds wederom lichtbeelden door denize] f den Pater, terwijl nog maals werd opgevoerd „Het Doopsel van Tomi". De zaal was flink bezet, de aanwezigen genoten van al het schoone hun geboden. De Missiedagen zijn wel zeer geslaagd, 'n Woord van dank aan den eminenten leider, Kapelaan Lees berg, is zeer zeker hier op zijn plaats. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia, d. van S. Koper en A. Cas tricum. Paulina Geerlrudia, d. van A. Stolte en D. Jacobs. Ondertrouwd: Jacob Pieler v. Wijck, 28 j., te Rotterdam en Hillegondna Plas, 28 j., te Castricum. Cornelis Steeman, 25 j. en Catharina Lute, 21 j., beiden te Castricum. Getrouwd: G. Duinmeijer en C. de Vries, te Castricum. D. W. Zonder- huijs, te Helder en B. van der Himst, te Castricum. P. Hollenberg en C. Lute, te Castricum. J. Pepping, te Limmen en M. C. Res, te Castricum. C. L. Hogervorst, te Alkmaar en H. B. Stuurman, te Castricum. T. B.'tic ker en G. Stuifbergen, te Castricum. J. Castricum, te Egmond-Binnen en M. Groentjes, te Castricum. Overleden: Neeltje Over, 58 j., te Amsterdam. Aaltje Taams, 63 j., te Zaandam. Door If. G. v d. H' wonende te Haarlem werd bij de politie kennis gegeven dat een persoon zich aan de achterzijde van een onbewoond per ceel aan de Van Merlelaan bevond en twee andere personen op den weg liepen te wachten. Bij onderzoek bleek dat aan de ach terzijde van dat perceel een glasruit was verbroken waarop bedoelde per sonen J. H. L. H. N en H. J. K allen te Heemstede woonachtig zijn aangehouden. Terug tc bekomen bij Mevr. Pauw Lucas v. Leijdenlaan 7 een wit schort je; D. Treffers Reek Bennebroek, een damesportemonnnaie met inhoud, Bu reau van Politie Bredeurodestraat Sv een pop. WIELRIJDEN. Stadionbaan. De resultaten zijn: Sprinlwedstrijden over 1000 M. Eerste ril: 1. K. van Nek; 2. P. Aande- wiel; 3. J. de Gastro. Tweede rit: I. J. van Boxel; 2. J. de Costro; 3. P. Aandewiel. Derde rit: t. K. van Nek; 2. J. dc Cas tro; 3. J. van Boxel. Vierde rit: 1. K. van Nek; 2. J. de Caslro; 3. J. van BoxeL Totaal: 1. K. van Nek, 3 p. 2. J. van Boxel, 1 en 3 en 3 is 7 p. 3. J. de Castro, 3 en 2 en 2 is 7 p. 4. P. Aandewiel, 2 en 3 en 2 p. is 7 p. Tandcmwodstrijd over 1200 M. Eerste rit: 1. Van DuynBontekoe; 2, H. DuimNankman. Tweede rit: 1. TullekenStraat. 2. Beets Bus traan. Beslissing: 1. TullekenStraat. 2. H, Duym—Nankman. 3. v. DuynBontekoe. 4. BeetsBustraan. Koppelwedstrijd over 18 K.M. 1. K. van Nek—J. Venney, 13 p.; 2. J. van BoxselC. Erkeiens, 9 p.; 3. E. A, EngelenTh. BsesterveAd, 6 p.; 4. H. Duym H. Nankman, 5 p.; 5. j. de CastroJoh, Höhte, 5 punten. Wedstrijd met motorgangmaking. Uitslag: 1. L. v. d. Stuyft-Sauge, 4 p.; 2. C. .Blekemolen-Ulrich, 5 p.; 3. P. Nettel- beck-Schubert, 10 p.; 4. C. 3. Snoek-Kaser 11 p. Van de Rijswijksche baan. Seriewedstrijd voor Amateurs. 1. Iiossen; 2. Mazairac; 3. Huet; 4. Van Duynen. Tijd laatste 200 meter 13 een rijf-; de sec. Professional Sprint-match, le manche: 1. P. Moeskops; 2. G. I.eene 3. L. Didier. Tijd laatste 200 nieter 13 een vijf de sec. 2e'manche: als le. 3e manche: 1. Loene; 2. Moeskops; 3. dier. Tijd laatste 200 meter 13 een vijfde sec. Totaal uitslag: 1. Moeskops, 4 pt. 2. Lee. ne, 5 p. 3. Didier, 9 p. Koppelwedstrijd over 12 K.M. 1. A. Krijgsman en W. Hnet, 18 min. 37, sec.; 2. A. Kloppenburg en P. Kossen; 3. A. Mazairac en j. Maas; 4. H. vwn Duynep en G. C. v. d. Huist. Wedstrijd met motorgangmaking. Totaal uitslag: 1. Sawali, 3 p.; 2. Ebert, 8 p.; 3. Dickentman, 10 p.; 4. Venneer 10 pt 5. Bordoni, 14 p. Haarlem, 20 Aug. 1921. ASFALTBELabtinG OP NEET. Geachte Redacteur. Nu breekt m'n klomp! Daar had ik Zaterdagavond zoo juist verteld in l»e% ingezonden stukje dat dit de meest waar dige houding van de winkeliers was om „geen" vrijwillige bijdrage te pr**~>n en nu meent u dat er bij had moeten staan dat dit mijn „persoonlijke" of „ve ler" meening was. Uit het uitvoerig ver slag dat u van de vergadering gaf blijkt dat uw verslaggever ook tegenwoordig was en zal deze u kunnen bevestigen dat het na afloop der gehouden de batten „aller meening was" dat mon de motie „Peereboom" aan moest ne men en geen (on)-vrijwillige bijdrag© aanbieden. Dat er önder hen die niet ter ver gadering aanwezig waren misschien zijn die een meer „waardige" weg zonden kunnen aanwijzen, is mogelijk. Jammer dat deze menschen er dan niet waren om dien weg aan te duiden. Overigens was mijn beschouwing er niet naast hiertegen moet ik in allo bescheidenheid protesteeren maar ging zij. juist op het hart van de kwestie in. Met belangstelling zal ongetwijfeld kennis worden genomen van uwe na dere beschouwingen tegen dat het voor stel opnieuw in den Raad aan de orde komt. JORIS BARTKL. Naschrift dor Redactie. Do inzen der .houde ons ten goede dat wij op dit ingezonden stuk niet veel moer antwoor den, daar hij in de tweede alinea fei- ■telijk toegeeft, wat hij ons in de eerste alinea tracht te betwisten. Waar in zender toegeeft dat er nog wel anderen kunnen zijn, die er anders over denken,' daar bevestigt hij volkomen wat wij in ons naschrift Zaterdag 8 hreven. Overigens verzoeken wij inzender be leefd nog eens aandachtig over te lezen zzijn ingezonden stuk van Zaterdag met ons naschrift daarop. De Beurs opende heden flatrw. Staatsfondsen. 5 pet. Nederland 92; 6 pet. Indië q6. Culturen. Koloniale Bank 136In. disdhe Bank 13W0; Vorstenlanden 157; H.V.A. 403. fndustrieele waarden. Insulinde olie 35. Oliewaarden. Koninklijke 443; Con sols 157; Orion 43. Tabakken. Amsterdam Deli 55;. Besoeki 100; Rotterdam Drii 38; Mcdaa 315- Rubbers. Amsterdam Rubber 96)4 i Deli Batavia 74; Nederl. Rubber 48; ,RotL Tapanoeli 39'/ó- Schecpvaarlwaarden. Holl. Am. Lijn 213; Holl. Boot 8614: Holl. Boot 8614,; Kon. Hol. Uoyd 671,4>Japanlijn 138; Pakejyaart 1 ió; Schccuvaart Unie I23»i Marine 13. Amerikaansche waarden. Hide anv Leather 62; Steel 94: Smelting 44'Ai Anaconda 91; Cigar 69I/Ó', Atchison To- pe.ka no; Voting Rails 25'A; Denver 21 Southern Pacific 96; Union Facific_i5*f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2