Orde en Arbeid Amsterdamsche Beurs Uit den Omtrek Gevonden voorwerpen. Doodelijk ongeluk. Burgerlijke Stand. SCHOTEN. SCHOTEN (Dorp). HEEMSTEDE. OVERVEEN. AERDENHOUT. UMlflDEN. HAARLEM AJSEGANG17+TELEF: SPAARNDAM. LISSE. SASSENHEIM. 1 JONCKBLOEDT's g Schoenwerk Munt uit door: gemakkelijke pasvorm, J Soiled fabrikaat, Nieuwste modellen, Laagste prijzen. CASTRICUM. perceelen waarvan de voorgevel grenst aan een niei-geasfalteerde straat, doch een zij gevel of een aanzienlijk gedeelte aan een geasfalteerde straat, zullen naar de geheele belastbare opbrengst de verhooging van ioo pet moeten betalen. Het is op deze gronden, dat adressanten Uw College verzoeken het tweede lid van artikel 5 der ontwerp-verordening niet aan te nemen. Terug te bekomen bij: J. Kloosterman, Sohneevoogtstraat 1, armband; M. v. d. Meuten, Oranjeboonretraat 60, ceintuur; B. Wit, Hipperdast raat 15 B, Iron denhal sband; Verwey, Oranjeboomïlraat 17 5 e. honden haisl-and; K. Potgieter, bange Boom gaardstraat 20, horloge; H. de Vries KI. Houtstraat 4, halsketting; Leising, Kogel straat 6, Heemstede, lorgnet; J. Voges, Ro- molenslraat 3', mutsje; J. Smit, Leidsche vaart 118, Heemstede, portemonnaie; G. v d. Peet, N. Beelstraat 9, idem; A. Duyts Tenhaarstraat 19, idem; A. Kasteel, Park laan 42rd.; idem; H. Bom, Drossestraat 14c., pantalon; J. Groenevekt, Koudehom 02« id., rijwielC. P. J. Bon-net, Bake- nessergracht 2t>, sleutel; E. v. d. Vossen, Heerenrweg 89, Heemstede, taschje; C. Verborg, L. Begijneslraat 8, wandelstok; A. Gelaudi, L. Wijngaardstraat 30, zak doek. Statuten. De „Staats-Crt." bevat de Statuien van de Coöp. Spaar- en iVoorschotbank „Boaz", te Haarlem. ChrMeifer. Hier ter stede is in den ouderdom van 43 jaar overleden de heer Christiaan Mej'er. De heer Meyer is gedurende geruimen tijd be stuurslid geweest van de Protestant- Christ. Ver. van Spoor- en Tramweg personeel. Onderscheiding. Bij Kon. besluit ia aan den gep. kolonel der Infanterie H. Meijboom de titulaire rang verleend van generaal-majoor. Schoolgeld EJ3J3. Op de schoolgeld- verordening, waarbij met ingang reeds van 1 Sept. 1923 voor de Hoogere Bur gerscholen en het Gymnasium het maxi mum-bedrag op f 300.werd vastgesteld is voor den tijd van één jaar de Ko ninklijke goedkeuring verkregen. De verordening zal, met eenige wij ziging van administrieven aard, aan den Baad der gemeente opnieuw ter vast stelling worden aangeboden, en er zal getracht worden, alsdan daarop ander maal de Koninklijke bewilliging doch dan voor onbepaalden tijd te ver krijgen. Burgemeester en Wethouders hebben in die richting reeds eenige stappen ge daan, en daarbij ervaren, dat er grond is voor het vermoeden van goedkeuring der verordening voor langer dan één jaar. De beer H. v. d. K. stond Donderdag morgen te Oegstgeest op de tram te wachten, toen hij door een motorfietsrij- der werd aangereden. De beer v. d. K. scheen aanvankelijk niet ernstig gekwetst en begaf rich loopend naar zijn patroon. «Be in de buut woont. Daar werd hij onwel en stierf korten tijd daarna. De man was 49 jaar en gehuwd. Geboren: 31 Aug. d. van J. M. Gerrits •—Muider. 1 Sept. z. van M. Berenbak Lassooij. 2 Sept. z. van A. M. Kennis y. Delft. Overleden: 1 Sept. W. Delissen, 90 j., M. v. Heemskerkstraat. H. W. Wester- vekl, 55 jaar, W-Bhebninastraat. B. A. v. Merriêriboerten Zijttvof, 44 j„ Kam- perbum. C. J., 2 mnd., d. van C. J. Spanjaart, Kamperlaan. G. Cardol, 82 jaar, Kamperiaan. W. A. v. d. EiKle, 55 jaar, Burgwal. 2 Sept. M., 3 mud., d. van A v. Santen, Kamperlaan. De Bours opende heden vast Staatsfondsen. 5 pet Nederland 94% 6 pet. Iodic 96%. Culturen. Koloniale Bank 141; Indi sche Bank 139; Vorstenlanden 160; H. V. A. 407. Industrieele waarden. Insulinde olie 27%. Olieawaarden. Koninklijke 459%; Consols 155; Orion 42. Tabakken. Amsterdam Deli 55; Besoeki 94%; Rotterdam Deli 38%; Me el an315. Robbers. Amsterdam Rubber 90; Deli Batavia 64%; Nedrl. Rubber 46%; Rott. Tapamoeli 30. Scheep vaartwaarden. Holl. Am. Lijn 215%; Holl. Boot 86; Kon. Holl. Lloyd 65; Japanlijn 139; Paketvaart 117%; Scheepvaart Unie 121; Marine 127%. Amerikaansche waarden. Hide and Lather 57; Steel 93; Smetlrng 43%; Ana conda 107 1/16; Cigar 68%-; Atchison To- peka 107%; Voting Rails 24%; Denver 2; Southern Pacific 96%; Union Pacific 150%. Aanrijding. In de Cronjéstraat hoeft Woensdagmiddag ©en aanrijding plaats ge had. De burgemeester was met een aplo op inspectiereis voor de étalagewedstrijd. Hij wilde stoppen voor den winkel van den heer Alders, doch moest hiervoor naar links uitwijken en reed een wielrijder aan. Hel rijwiel werd bijna geheel vernield. De berijder zelf kwam er met den schrik af. Door de politie zal proces-verbaai worden opgemaakt. Benoemd. Tot kerkmeester aan de parochie van de H. Lid-ulna, alhier, is be noemd de heer G. C. v. Leeuwen, inplaais van den heer C. Goeman s. VolJisfeesten Koninginnedag. Over de Koninginnefeesten in Schotan(dorp) meldt men ons nog: Op het zich voor dit doel zoo nitotekond leenenle terrein van den huizo „Meerlenboech" van den heer B. Teeuwen zijn de volksfeesten schitterend geslaagd. Wat in geen ja ren gebeurd was, werd nu dit jaar in een korten spanne tijds tot een enthou siast volksfeest voorbereid en wat meer zegt, het had een schitterend verloop. Geheel Schoten(dorp) kon men wel zeg gen, werd lid van „Koninginnedag" en het Bestuur zag tot zijn groote tevre denheid een grooten toeloop op het ter rein, wat dan ook veel er toe medewerk te dat men de prijzen niet te hoog be hoefde te stellen. Het bestuur van „Ko ninginnedag" komt een woord van lof toe voor wat het heeft tot stand ge bracht. Het prachtige weer werkte er veel toe mede, dat het nummer ringrijden, dat toch al zoo'n aardig gezicht oplevert, met al die jonge paren met een van vreugde stralend gezicht, alles netjes op getuigd, de „clou" van het feest ge noemd kan worden. Zeer veel paren namen er aan deel, 4 prachtige prijzen waren beschikbaar voor het nummer Da- mesringrijden. De uitslag van dit nummer was als volgt: le prijs Mej. M. v. Warmerdam; 2e pr. Mej. W. Deykseul; 3e pr. Mej. Betty Heystek; 4e pr. Mej. Joh. Hee remans. Van het nummer Heeren-ringrijden werd toegekend: le prjjs de heer G. v. d. Peet; 2e pr. Bern. Schoorl; 3e pr. A. de Boer; 4e pr. Max Butte. Voor het nummer rcosjesknippen, waar ook zeer veel deelneming voor bestond, verkreeg den len prijs Oato Termotz; 2e pr. Lena Bergman; Se pr. CorDui- neveld; 4e pr. Stien Duineveld. Mastklimmen voor jongens boven 16 jaar: le prijs E. Smit; 2e pr. J. v. d.. Nieuwenhof; 3© pr. J. M. Boskam. Mastklimmen voor jongens van 12—16 jaar: le prijs M. Walgie; 2e pr. W. v. Schie; 3e jr. J. v. d. Leden; 4e pr. H. v. Kampen; 5e pr. J. de Vrie3. Tobbesfeken per rijwiel: le prijs Ben. v. <L Pntte (nihk. Sol ar 1 an'aam I 2e pr. J. Boskam; 3e pr. G. Duineveld. Pijprooken voor heeren boven de 16 jaar: le prijs W. Dijkzeul (prachtige lederen portefeuille); 2e pr. W. v.Schie; 3e pr. G. Duineveld. Wedloop met hindemissen: le prijs Di- na Vink; 2e pr. Oato Tennetz; 3e pr. Stien Duineveld; 4e pr. M. Schoorl. De voetbalwedstrijd, ook een der meest aantrekkelijke nnmmers, had veel toe schouwers doen bijeenkomen. In 't krijt zouden treden T.H.B. en „Spaarodam Met muziek werden de elftallen op het terrein gebracht, een zeer geanimeer de wedstrijd volgde. Spaaradam bleek niet opgewassen tegen het gecombineerde spel van TH.B. De uitslag was 5—0 voor T.H.B. De eerste prijs bestond uit een groote zilveren medail'e met in crip- tie en werd dus gewonnen door T.H.B., de tweede prijs, een bronzen medaille, met inseiipte, was voor Spaarndam. Tenten voor verschillende ververschin- gen waren op het terrein, een flinke dansvloer noodïgde vele paren tot een dansje, waar tot laat in den avond druk gebruik van gemaakt werd. Het feest liep in de beste orde af. Het Bestuur van dit feest kan met ge noegen aan dezen dag terugdenken, en heeft vele inwoners aan zich verplicht. H. B. C.-nieuws. Door den heer Tey- ten, Bronsteeweg afliier is een fraaie be ker ten geschenke gegeven. Deze beker zal als "wisselbeker o>p het H. B. C.-terrein verspeeld worden. Wie haar drie maal aclrter elkander, of rijf maal in het geheel wint, wordt eige- naar. Voor dat jaar zijn slechts -vier clubs in geschreven; mm. Graaf Willem II uit den Haag, R. K. A. V. nil Amsterdam. Wils kracht uit Amsterdam en H. B. C. Zondag opent H. B. C. haar terrein, te vens deaen bekerwedstrijd, met Graaf Wil lem II-IR. K. A. V. Scheidsrechter is P. v. d. Horst. De gevonden munten Omtrent don onlangs gevonden „schat" valt thans te mekten, dat er zich een „eigenaar" voor gemeld heeft, de heer D. uit Kweekduin. Deze beweerde, dal de munten op hern toebehoorenden grond gevonden waren. Wet had de gemeente dien grond ge kocht, maar de overdracht en betaling hadden nog niet plaats gehad. En een ad vocaat, die bet Burgerlijk Wetboek daar omtrent eens geraadpleegd had, besliste, •helft voor den eigenaar, helft voor de vinders. Bij iandmeteriijk meten werd ge constateerd, dat de heer D. werkelijk eige naar was van den grond, waarover hij niets te zeggen had, maar waardoor hij in bezit komt van de helft der munten en de helft van den pol, terwijl de vinders de andere helft mogen opstrijken. Gistermiddag heeft nu de officieele over dracht van de munten aan de rechtheb benden plaats gehad. Verbouwing van het postkantoor. Op Woensdag 28 September 1921, des namid dags te 2 uur, zal, in een der lokalen van Het Hoofdbestuur der Posterijen en Tele grafie, Kazernestraat 28, te 's-Gravenhage, worden aanbesteed: het vergrooten van het post- en telegraafkantoor tc Aerden- hout. Koninginnedag. Met groote op gewektheid is hier gisteren de verjaar dag van H. M. de Koningin gevierd. Het ijverige bestuur der Oranjever- eeniging „Wilhelmina" had een keurig programma in elkaar gezet. Noemen we eerst den étalage-wed strijd. Deze is zeker uitnemend ge slaagd. Vele winkeliers hadden veel werk van hun étalages gemaakt en er waren ook uitstalkasten buiten mededinging, die in den wedstrijd ze ker niet onbekroond zouden zijn ge bleven. De jury, gevormd door een drietal heeren uit Beverwijk, was dan ook vol lof over het werk der winke liers en had geen gemakkelijke taak. Des avonds vooral trokken de keu rige étalages veel bekijks. Velen had den een prachtige verlichting, vooral in Oranje, anderen in rood-wit-blauw. De beoordeeling was echter overdag geschiedt. SLAP VILT NIEUWSTE MODDELLEN 10.50 830 730 O 50 630 530 430 ZWARTE STYVE HOEDEN 730 530 ENGELSCHE PETTEN 430 3.90 3.25 230 1.75. Des morgens werd een vliegerwed strijd gehouden, waarvoor maar een vijftal deelnemers waren, wat aan het mooie daarvan wel wat afbreuk deed. Des middags hebben 2000 kinderen prettig feest gevierd. In twee groepen jpngen de kinderen in optocht naar de feestterreinen, zijnde het Storru- vogelsveld en een terrein bij de Vis- scherijschool. Daar hebben ze naar de aloude poppenkast gekeken en ge luisterd, hebben ze verschillende spe len en wedstrijden gedaan en werden ze onthaald. Het Chr. Fanfarekorps „Wilhelmina" alhier en het R. K. Fan farekorps „Soli deo Gloria" van Drie huis, zorgden voor de vroolijke stem ming. Om 6 uur begon de optocht van versierde rijwielen. Daarbij waren tal van deelnemers en werkelijk keurige groepen en personen. Vooral trokken de aandacht de „Merope" (het schip, waarmee H. M. de Koningin naar Noorwegen is geweest), een vliegma chine, groepen Markers en (Jrkers, de Stormvogels, enz. Gemaskerden ont braken niet en daarom werd harte lijk gelachen. Duizenden hebben den optocht zien voorbijtrekken. De mu ziek van Driehuis had een zware taak, met steeds maar mee te trekken. Op het Willemsplein werd de stoet ont bonden en werden de prijzen uitge reikt de bekroningen hopen wij mor gen bekend te maken). Het groote Willemsplcin was ge vuld met een schare van menschen toen het Chr. gemengd koor ia de mu ziektent een uitvoering gaf en ver schillende gewijde en vaderlaudsche liederen zong. Vooral de dichtbijstaan- den en de omwonenden konden genie ten maar wat verderaf ging door de groote drukte veel van den zang ver loren. Beter was de muziek te hooren, want na deze uitvoering kregen we van 911 uur nog een concert van „Wilhelmina". Onderwijl was het ook in de winkelstraten een gezellige druk te. IJmuiden heeft een Oranjefeest ge vierd waarop men met genoegen mag terugzien. De wedstrijden. De jury voor den eta lagewedstrijd, werd gevormd door de hee ren Stoutenbeeli, «Voorzitter, Tegel en De Casseres, allen le Beverwijk. De jury ver klaarde dat er prachtig werk was gele verd en verzocht de commissie meerdere prijzen beschikbaar te stellen, waaraan deze voldeed. De uilslag is als volgt: le prijs a met 88 punten, C. J. Snooy, boekhandel, Kanaalstraat; le prijs a met 88 punten, Th. Bruynzeels, in lieeren-modes, Prins Hendrikstraat, beide met loffelijke vermelding der jury; le prijs b met 85 punten, A. van Vrede, in goud- en zilver werken, Willemsplein; 2e prijzen, alle met 82 punten: Jac. Tellier, sigarenhandel, Ka naalstraat; D. Bals, banketbakker, id. en S. de Vlagt, fruithandel, Prins Hendrik- straal; 2e prijs met 81 punten, firma van Basten, in meubels en tapijten, Oranje straat: 2e prijs met 80 punten, Joh. de Waard, in heeren-modes. Kanaalstraat; He prijs met 79 punten, firma Wijnbergh en Co.; 3e prijs met 78 punten S. Olyhrook; 3e prijs_ met 76 punten, Joh. de Laat; 4e prijs H. Markus, fruitwinkel; 5e prijs J. Jans sen, Schoenwinkel en 6e prijs J. Gorter, banketbakker. De juryprijs werd toege kend aan den heer Wildschut, voorh. fir ma Slagt, banketbakker, Kennemerlaan. Er waren ook keurige etalages buiten mededinging, die in den wedstrijd zeer ze ker voor een prijs in aanmerking zouden zijn gekomen. Wellicht Is het succes van dezen wedstrijd een aansporing voor an deren om oen volgend jaar ook mee te doen. De vliegerwedstrijd zou eigenlijk niet doorgaan, omdat er zoo weinig deelnemers waren. Maar omdat de jongens 's-morgens met hun vliegers klaar stonden, is de wedstrijd toch doorgegaan. Er waren maar 5 deelnemers, maar die hadden dan ook aardig werk geleverd. Vooral de eerste prijswinner, voor het mooiste geheel, had oen origineel en fraai stuk werk gemaakt. Het was H. van Beelen, wiens vlieger een haringlogger voorstelde, met daaronder een net, waarin de haring niet ontbrak. De prijs voor den hoogstslaanden vlieger verkreeg J. Haak, wiens vlieger een sol daat voorstelde, die keurig recht in de lucht stond. De uitslag van den wedstrijd voor ver sierde fietsen was als volgt; le prijs, No. 22, G. van Praag, Chinee- sche draagstoel, met 1870 punten; 2e prijs No. 28, Marie Dammers, prieel, met 1795 punten; He prijs No. 29, stoomschip Merope met X760 punten; 4e prijs No. 2. Bern. Dammers, Drentsche boer, met 1660 pun ten; 5e prijs No. 25, Meinderl de Boer, twee clowns, met 1645 punten: 6e prijs No. 24, St. van der Eem, met 1580 punten; 7e prijs No. 15, 'Ali Kuiper, mei 1565 punten; 8e prijs No. 5 H. Windhouwer, vliegma chine, met 1550 punten. De jury hiervoor bestond uit Mevrouw Vermeulen, Mevr. Levers en de heeren Klap, v. d. Laan ai v. d. Schaaf. Scheepsongeval. Het stoomschip Am- stelland van de Kon. Holl. Lloyd, dat in het binnentoeleidingskanaal had vastge maakt, doordat het water maakte, is ge sleept naar Amsterdam vertrokken, nadat een graanelevator een deel der lading had gelost. Chr. Zeeliedenbond. De herleefde Chr. Zeeiiedenbond heeft ook hier weer een afdeeling gekregen, waarvan het kantoor gevestigd is James Wattstraat 11. De heer A. Krijger, tot dusver bezoldigd bestuurder van den Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders, treedt nu weer als voorzitter en bezoldigd bestuur der van den Zeemansbond op. Tot voorzher der afd. van de.Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders is in de plaats van den heer A. Krijger benoemd de heer C. v. d. Steen Jz. Koninginnefeest. Begunstigd door heerlijk zomerweer wend alhier het Ko ninginnefeest aardig gevierd. Uit de hui zen wapperden de vlaggen, de kinderen met vlaggetjes en verschillende veelkleu rige mutsen op, werden voor de school opgesteld en zoo ging het in optooht be geleid door het fanfarecorps, naar het dorp. Op de Kolk werd halt gehoudien en zongen de schoolkinderen „Wilhelmus van Nas so uwe', Holomdfs vlag. Een lied van Nederland en Mijn Nederland. De feeststemming zat er goed in, de burge rij verheugde zich met de kinderen en genoot van een alleraardigste poppenkast vertoond door den heer William. De kin deren waren buitengewoon enthousiast. Voor afwiseling gaf Crescendo telkens male eenige nummers. Na tractatie van li monade en lekkers begonnen de spelen met balloopen en turfrapen, balloopen met hindernissen en zakloopen, schortje binden en wedloop met hindemisen. Wat een pret, het was een lust liet te zien. Na afloop werden aan de kinderen prij zen uitgereikt door den burgemeester. Elk kind kreeg een verrassing. 'sMiddags werd bet ringrijden gehouden per rijwiel. Hiervoor werden inooie prijzen uitge loofd; le prijs een barometer, 2e prijs rookstel, 3e prijs portefeuille en voor het zactitrijden le prijs klokstol, 2de prijs een klokje, 3e prijs 2 koperen vaasjes. Een verrasing was nog «lat er een verloting werd gehouden over 7 spellen en een mooi lederen damestaschje. s Avonds was de kolk verlicht met lam pions en werden door de zangvereeniging schoone vaderlar.dsche liederen gezongen en speelde het fanfarecorps, terwijl ten slotte oen aardige bioscoop werd ver toond! Het was een feestdag bij uitne mendheid, zoowel kinderen als buigerij, allen hebben een prctligen dag gehad. Alles is in goede orde afgeloopen! De feestcommissie verdient een woord van hulde; haar taak was moeilijk, doch zij heeft de voldoening: alles welgeslaagdI Harddraverij. Woensdagmiddag le half twee werd alhier vanwege de Hard- draverijvereeniging Lissc en omslrekeii een harddraverij voor geregistreerde paar den gehouden. Voor deze courses waren 10 paarden ingeschreven en bij loting als volgt gerangschikt: 1. Jessie Paul H. Vos Merrie, van H. Verdegaal, alhier;. 2. Chique, zwarte ruin, van C. J. van Cussel te Voorburg, afst. 285, no. 3; ber. eige naar; 3. Castro, bruine ruin, van A. P. J. van der Kroon, Abcoude, afst. 3000 M., ber. P. van der Krom; 4. Doorlooper, bruine merrie, van D. de Vlieger te Haar lemmermeer, afst. 305 meter, ber. eigenaar 5. Bretteur, bruine hengst van Stal C. te Wassenaar, afst. 305 meter; ber. B. W. Schippers Jr.; Clemence, bruine merrie van D. de Vlieger te Haarlemmermeer, af stand 315 meter, ber. eigenaar; 7. Caar, bruine hengst van Stal Dolec den Haag, afst. 285 mrter, ber. P. Neuteboom; 8. Harrold, bruine ruin, van S. de Ridder te Oostzaan, afst. 300 meter, ber. M. Has- ter; 9. Edeldame, vos blesmerrie, van Stal C. te Wassenaar, afst. 290 m., ber. B. W. Schippers Sr.; 10. Aura, zwarte merrie, van H. Verdegaal, alhier, afst. 300 meter, ber. eigenaar. Precies te half twee begaf de muziek- vereeniging „Eensgezind", welke als altijd haré medewerking verleende, zich naar de baan op het bekende terrein van Gebr. Vreeburg achter de Witte Zwaan, bene vens de deelnemers en de commissie. De baan, welke in uitstekende conditie was, was rijk versierd met vlaggen en wimpels. Reeds bewoog zich tamelijk veel publiek, meest allen inwoners, op het ge reserveerde en vrije terrein. De dag, Ko- ninginnegdag, leende zich juist niet voor vele bezoekers, van builen af doordat het op meerdere plaatsen feest was zoodat ten volle nog geen driehonderd entréekaarten waren verkocht. Even over half 2 nam de wedstrijd on der de opgewekte tonen der Harmonie een aanvang. De namen der paarden gaven ons van tevoren reeds de verzekering dat we 'n mooien wedstrijd le zien kregen. Dit is in den vollen zin des woords bewaar heid geworden. In den eersten omloop vie len uit Chique, Caslro, Clemence, Caar en Edeldame. Hieruit bleek, dat Clemence, wien men van tevoren reeds den hoofd prijs had toegeschreven niet bij macbe was den 10 meter achterstand op Bretteur in te halen, alhoewel de kamp tusschen deze twee eerst in drie ritten was bef! cht. Na tuurlijk was dit vodr vele „gokkers" een strop. In den tweeden omloop vielen nog af Jssie, Paul H en Harrold. Alzoo bleven voor de drie hoofdprijzen nog aan: Door looper, Bretteur en Auraiu. Échter moest eerst door de zeven dravers welke in eer sten en tweeden omloop waren uitgevallen, om een der troostprijzen gekampt worden. Alsnu deed zich het eigenaardige geval voor dat nos. 1 en 2 en 7 en 8 voor de tweede maal legen elkaar motsten loopen ofschoon in eersle instantie reeds was be wezen dat 2 niet legen 1 en 7 niet tegen 8 was opgewassen. Bij den eersten om loop om de troostprijzen vielen alzoo af Chique, Castro en Caar. Bij den tweeden omloop Clemence en Edeldame. Door Harrold en Jessie Paul moest alweer nog worden gekampt om eersten en tweeden Iroosfprijs. De trooslprijs van 100 viel len deel aan Harrold van S. de Ridder le Oostzaan en de tweede troostprijs van 25 aan Jessie Paul H. van H. Verdegaal alhier. Thans kwamen natuurlijk de span nendste ritten. De eerste tusschen Door looper en Aura, twee oude slalkamcraads. Aura bleek niet meer opgewassen tégen haar oude vriendin want ondanks dat deze genstander niet houden en moest ook in 3 ritten op schitterende wijze. Alzoo moest Doorlooper tegen Bretteur kampen, welke laatste een stilstaand nummer had gehad. Doorlooper welke zichtbaar afgemat scheen kon het egen den veel grooteren te- gensander niet houden en moes ook in 2 ritten den strijd gewonnen geven, zoodat de einduitslag wasiste prijs 300 Bret- teurs van stal C te Wassenaar; 2e prijs 150. Doorlooper van D. de Vlieger te Haarlemmermeer en 3e prijs 75. Aura van H. Verdegaal alhier. Door den heer C Langevekl, 2e voorzitter, werden hierna, met eenige toepasselijke woorden, onder fanfares, de prijzen aan de prijswinners uitgereikt. Htj wenscht hen geluk met den uitslag en sprak de gelukkigen een aan moedigend woord toe. Hij bracht voorts een woord van dank aan de harmonie voor hare medewerking en aan allen, welke hebben medegewerkt om deze courses zoo goed te doen slagen. Vervolgens wees hij er op dat een een verkeerde meening heerscht omtrent deze courses en wel deze, dat men meent dat dit de harddraverij van October is. Dat is niet zoo. De eerste Woensdag in October is en blijft de oude traditionele harddiraverijdag. Hij wensebte allen veet genoegen en vroeg al ler steun, den avond kalm ie doen vcrloo- pen. Ter herdenking van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina gaven gisteravond te 8 uur op het Vroekant de 3 gemengde zangvereenigingen „Excelsior" en „Looft den Heer" in combinatie en St. Gregorius" onderafdeeling van den Ned.R. K. Volksbond en afgewisseld door de Harmonie „Eensgezindheid" eene uit voering. Door de 3 genoemde zangver- eenigingen werden afwisselend ten gehoore gebracht „Wilhelmus", „Oranje Boven", „Vaderlandsch lied", „iWl heden nu tre den", „Domine Salvam fac Reginam Nos- tram", Lentenacht, „Met frisschen moed'', Zij zullen het niet hebben, Oranjelied, „Esamga" en „Wien Neerlandsch Bloed". De belangstelling was groot. Vodbal. Men ve:z:;ekt ons te mel den dat de voetbalwedstrijd L P.O.-Vo gelenzang niet gespeeld werd door het eerste el 'tri van Vogelenrang, tlo ah door een toer-oKtd, bestaande uit epe'ers van het 1ste, 2 Ie en 3d» elftal dier vereeni- gmg- Jubileum Wethouder Roest. Woensdag 31 Augustus, 's namiddags 3 uur kwam de Raad onzer gemeente in openbare vergadering bijeen. Het front van liet Raadhuis was feestelijk versierd met prachtige pal men. In het portaal van het Raadhuis prijkten langs de wanden prachtige dahlia's, omlijst met frisch groen en hare mooie kleuren deden (le bezoe kers aangenaam aan. In de Raadzaal had de oude, grijze jubilaris plaats genomen met zijn echt- genoote onder het portret van H. M. de Koningin, terwijl rondom de tafel de raadsleden met hunne echtgenooten hadden plaats genomen en op de ba lustrade zag men vele autoriteiten en ingezetenen aanwezig. De zaal zelf was prachtig versierd met vlaggedoek en palmen en in den rechterhoek prijkten mooie witte dahlia's en op de tafels gladiolen. Nadat alle aanwezigen hadden plaats genomen, opende de voorzitter de ver gadering en sprak den heer Roest toe, schetste al wat hij als wethouder en raadslid voor de gemeente heeft ge daan en bood hem namens de ingezete nen een cadeau aan, hetwelk wel niet aanwezig was, maar waar toch de heer Roest en zijne echtgenoote veel plei- zier van zullen hebben, temeer waai de geachte jubilaris zelf aan de tot standkoming had medegewerkt. Het bestaat nl. uit algeheele electrificatie van zijne woning met lampen en toe- behooren. De voorzitter eindigde met den wensch dat wethouder Roest met zijne gade nog vele gezellige dagen in zijne woning moge doorbrengen in het genot van diL cadeau. Daarna dankte wethouder Roest voor dit prachtige geschenk en schets te dat hij altijd in al zijn werken op Gods onmisbaren zegen had gebouwd. Hij stelde voor het eersle gias uit te drinken op het welzijn van H. M. de Koningin. Tevens vroeg hij, hoe het kwant, dat juist deze dag voor zijn jubileum was gekozen. De voorzitter antwoordde, dat wet houder Roest 1 December 30 jaar raadslid was en 8 December 25 jaren wethouder en daar 31 Augustus haasl altijd een zonnige en opgewekte dag was, baddert zij juist dezen dag ge- kazen om deze beide jubileums te vieren. Daarna voerde bet woord namens de rarel.k'd n wethouder Warn aar, dé hem namens lien huldigde. Vervolgeus werd door een drietal jongedames en joogeheeren namens de scholen den jubilaris onder toepasselijke toespra ken een blijvend aandenken.' geschon ken. Voorts weïxt 't woord gevoerd door verschillende autoriteiten en de hoof den van scholen, waarna de receptie een aanvang nam, waarvan door tal van Vereenig'ngen en instellingen werd gebruik gemaakt, alsmede ook door tal van ingezetenen. Intusschcn was ook de ZeerEerw. Heer Pastoor verschenen, die in korte trekken weergaf, dat dit feest was een historisch feest. Hij schetste wethou der Roest als een rechtgeaard vader lander, die vermoedelijk afstamde uit in (tal omtrek bekende Alkemades van voorheen. O. m. zeide ZijnEerw Elke Burgemeester mocht zich in die dertig jaren verheugen over deze werkkracht en Sassenheim kan groot gaan op zulk een ratdsl'd. Ik krn u van nabij, ik dank u voor hetgeen gij gedaan hebt, waarde jubilaris! Vervolgens voerde het woord Burge meester Bulten van Voorhout. Ook hij beschouwde dit jtibilé als een histo risch feit, 30 jaren raac'ri«t waarvan 25 jaar wethouder zegt spreker, is deze man wel met groote liefde ver vuld geweest om te arbeiden voor des» gemeente. Hoewel ik weinig met u in aanra king kwam, heb ik tt reeds leeren kennen als een degelijk man voor de Katholieke zaak en het belang van Sassenheim. Spr heeft deze hulde ge zien en hoopt dat deze hem reeds veel heeft vergoed voor zijnen moeitevollen arbeid en dat dit moge strekken tot vreugde van den jubilaris en zijne echtgenoote. De jubilaris dankt daarna beide sprekers en zegt dat hij slechts één kind heeft gehad, dat door God is weggenomen. Nadien heeft hij altijd alle inwoners van Sassenheim be schouwd als tc zijn zijne kinderen. Vandaar de liefde voor de gemeente. De voorzitter zegl, dat beide laatste sprekers bijzonder zijn hart hebben getroffen. Het doet hem genoegen, dat hij den burgemeester van Voorhout hier ook tegenwoordig ziet en sluit verder zich volkomen aan bij de woor den van de historische beleekenis. Dan voeren nog het woord de liee- rcn Speelman en Bader, waarna de heer Roest weer dankt, en in dit dank woord insluit den heer- Van Zonneveld, die de mooie bloemenhulde in de raad zaal in orde gebracht heeft. Hiermede was de plechtigheid ai geloo pen. Koninginnedag. Woensdag ia hel kinderfeest in verband met den verjaar dag van H. M. de Koningin, georga niseerd door de vereenigiag Ooatricum Vooruit, schitterend geelaagd. Overeenkomstig den uitgesproken wensch, werd in het dorp, in tegenstel ling met andere jaren, zeer druk ge vlagd en liad de geheele gemeente een feestelijk aanzien. Om 8V» uur blies de fanfare „Een dracht maakt Macht" het „Wilhelmus" en „Wien Neerlandsch Bloed" van den toren ter opening, wat heel aardig klonk en ook een ieder wist dat de optocht tzoo zou worden opgesteld. Te 0 uur werd de optocht van alle schoolkinderen, die onder geleiding van het onderwijzend personeel vanuit da scholen naar het stationsplein waren ge komen aldaar opgesteld en met muziek er bij trok men een gedeelte van de ge meente door. De kinderen waren allen voorzien, van de Taderlandsche driekleur, terwijl verscheidene® van hen de oranje sjerp om hadden. Twee kinderen hadden een boog met de vaderlandsche kleuren, terwijl nog eenige zich feestelijk hadden uitgedost Na ontbinding van den optocht welke ongeveer l1/, uur duurde werden de kin deren onthaald op kwatta en korstjes en wel voldaan gingen zij huiswaarts om te 1 uur wederom te komen en te genieten van de bioscoop. Ook toen wer den ze weer onthaald en sprak de Bur gemeester de kleinen toe. Men kon zien dat de kinderen ge noten «1 wat we zooai hoorden iB dat de burgerij ook zeer ingenomen ge weest is met het feost. We hebben nu gezien, dat hot feest kan slagen on daarom spreken we reeds thans de verwachting uit dat het volgende jaar met medewerking van de burgerij een grootcr en uitgebreider programma kan Worden opgemaakt en uitgevoerd. Zusterziekenhnis. Naar we vernemen is het zusterziekenhuis dat door de aan nemers de Groot en Weel is gebouwd op het terrein van Duin en Bosch deze week opgeleverd en in gebruik genomen. Het gebouw ziet er van bimten zoowel als van buiten keurig uit en voldoet heel goed. Te hopen is het dat niet v:le malen dit gebouw zal. moeten dienst doen Gaslevering. De gasleve;>n Duin en Bosch vanwege het ge k gasbedrijf zafteze week een aa men. Begonnen wordt met aan d'e zusterswoningen. Te hopen is dat nu weldra de ook aan de paviljoens kan plaats hebb :i Vanwege de gemeente is alles gereed om de levering te kunnen doen geschieden. Belastingen.Bij Kon. Besluit van 3 Augustus j.l. is goedgekeurd de veror deningen tot heffing en mvorderipg der opcenten op de hoofdsom der Vermogens- en Rijksinkomstenbelasting. DE STAKING AAN DE DOM AN 1 ALE MIJN. Een resolutie der mijnwerkers. De vergadering van slakende arbejdera der Domaniale mijn te Kerkrade heeft eenstemmig een resolutie aangenomen, waarin, gehoond de mededeelingen over de conferentie met den Minister van Finan ciën, voldoening wordt uitgesproken, dat de Minister verklaard heeft, bereid te zijn uit het winstaandeel van de Domaniale mijn een bijslag te geven op de loonender arbeiders van deze mijn, indien het pacht- contract oorzaak was, dat de loonen <te- zer arbeiders zouden worden verlaagd. Bevreemding wordt er over geuit, dat de directie van de Domaniale mijn thans van tactiek wil veranderen en het wil doen voorkomen, dat de moeilijkheden voor haar aan het pachtcontract met den Slaat verbonden, niet de eigenlijke oorza ken zouden zijn van de door haar aange kondigde loonsvermindering en nog een» met nadruk verklaard, dat de mijnwerkers volkomen vertrouwen stellen in de mede deelingen van de bestuurders der bij dé slaking betrokken vakorganisaties, aan wié d: directies hebben verklaard, dat het

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2