Spor! en Wedstrijden, FEUILLETON TWEEDE BLAD Maandag 5 September. Onder Valsche Vlag De Zilveren-Dal wedstrijden Haarlem opent het Seizoen. Een nederlaag voor H. F. C. en R. C. H- VOETBAL. KORFBAL WATERPOLO. CRICKET. WIELRIJDER. Alle copie voor de Maandagsche iportrubriek moet bezorgd wor den des Zondags vóór 9 uur des tvonds aan het adres Riviervisch- narkt 11a rood. 4 2 SCHIETEN. DE UITSLAGEN. De uitslagen van de gisteren ge peelde wedstrijden zijn Vriendschappelijk. Haarlem HaarlemZ. A. C. 33 H. F. C.—Bl.-Wit 0—I ironingen ForwardG. V. V. 11 Nijmegen N. E. C.—N. O. A. D. 5—2 DelftConcordiaBe Quick (Zutphen) 27 Deventer Go aheadAlcides 80 Eindhoven E. V. V.'t. Zesde 41 Om den zilveren Bal. Rotterdam A.D.O.—Feijenoord 0—3 Quick IIH. B. S. 01 Philips S.V.—S.V.V.3—1 V. O. c.—U. D. 2—0 SpartaStormvogels 0—1 Quick (H)Excelsior 0-0* Na loting door Excelsior gewon- »en. Dm den Zilveren Gooi- en Eemlander- bal. Hilversum H. V. C.—Z. V. V. 2—4 VictoriaRobur et Velocitas 16 VictoriaH. V. C. 14 Robur et Velocitas Z. V. V. 1-1* Na loting door Robur gewonnen. Bekerwedstrijden Wllhelmlna. HelmondAjax 14 WilhelminaAjax 21 DE ZILVEREN BAL-WEDSTRIJDEN. Voordat het groote competitierad m beweging gaat, beproeven de clubs elkanders krachten op Spangen om het fraaie zilveren dingske. De wedstrijden beginnen met FeijenoordA. D. O. Direkt een sterker zijn van de nieuwe eerste klassers. A. D. O. houdt echter stand. Rust 00. In de tweede helft zorgen Weber, Pijl en Konings voor een 30 zege voor Feiienoord. H. B. S.—QUICK 2. Een v.eustrijd, waarin de Hanen- burgs he reserves vinnig streden, waardoor zij slechts met 10 verlo ren. Voor de thee was de stand nog dubbel-blank. Eerst kort voor 't einde bezorgde v. Slangenburg H. B. S. de leiding. Philips S. V.—S. V. V. ueen fraaie vertooning. Philips nam moedig de leiding, doch S. V. V. kte gelijk. Na rust weet Philips de ag te nemen en kort voor 't einde stand op 3—1 te brengen. V. O. C.—U. D. Boerdam is 't, die V. O. C. al spoedig de leiding bezorgt. V. O. C. is over alle linien de meerdere. Weidema scoort nog voor rust. Na de thee slagen geen der partijen er in te scoren. Alzoo een 2-0 V. O. C.-overwinning. SPARTA—STORMVOGELS 0—1. Als scheidsrechter ürootmeijer het aanvangsignaal blaast, is het ruim 3 uur. Stormvogels stelt zich met een gewijzigd elftal op en heeft één invaller Sparta daarentegen is geheel volledig. Direct na het begin ontwikkelt zich een spannenden strijd met Storm vogels in de meerderheid. Haar ach terhoede is in schitterende conditie met Blinkhof Jr., Koster en Snoeks Sr. als uitblinkers. In de voorhoede is men nog niet aan elkaar gewend, zoodat het plaatsen vooreerst nog wel iets te wenschen overliet. Het duizendkoppige publiek begint zich nu te roeren en hierdoor aangevuurd gaat Sparta tot den aanval over. Het combineeren is goed, maar de „fi nishing touch" n.l. het schot ont breekt hier. Met rust is de stand nog steeds 00. Na de thee wordt het spel nog spannender en meer verdeeld. Dan dreigt Sparta te scoren, doch tot drie maal toe redt Reuzenaar op schitte rende wijze. Het is warm, de spelers raken vermoeid en Sparta is nu ster ker. Vijf minuten voor het einde scoort Stormvogels. Bij een uitval van den linkerwing centert Groeneveld Jr. op het juiste moment en Scharpff jaagt den bal ineens langs Roem. Storm vogels speeelt nu verder met 4 half backs. Het einde komt onder hevige spanning en brengt Stormvogels met een eenigszins geflatteerde overwin ning in de volgende ronde. QuickExcelsior. Een puntloos spel. Excelsior speel de een enthousiaste partij en werd na loting de gelukkige. In de tweede ronde komen dus a.s Zondag FeijenoordExcelsior H. V. V.—V. O. C. Willem 11—H. B. S. Philips S. V.Stormvogels. HAARLEM-Z. A. C. 3—3. Een gecombineerd roodbroeken elf tal, hetwelk door moest gaan voor een eerste elftal, heeft gisteren een allergemoedelijkst partijtje getrapt tegen het op 2 man na volledige Z. A. C. Van 't eerste elftal waren alleen Angenent, die als captain fungeerde, Baay, en v. Daalen present, terwijl onder een hartelijk applausje, ook Jur Haak weer in de roode broek, op 't groene tapijt verscheen. Captrin Angenent verliest den toss zoodat v. Daalen het leer in bewe ging brengt. Nadat beide voorhoeden heffvij- aidelijk terrein hebben verkend, ne men de Haarlemmers het offensief in handen. Jur geeft al dadelijk blijken in de tropen het voetballen nog niet ver leerd te zijn hij lost van 't midden van 't veld een keihard schot, wat juist langs Waayer's heiligdom vliegt. De verschillende roodbroeken in vallers spelen zeer fanatiek, waar tegen de Oostelijke blijkbaar niet zijn opgewassen, 't Duurt dan ook niet lang of v. Daalen scoort uit een goed genomen corner van van Pellecom. De Oostelijke brengen danfeen be zoek bij Willy, die echter niet thuis geeft. De Zwolsche achterhoede kan 't tegen de goede samenwerking tus- sciien Haak en v. Daalen niet bol werken, en 't is alleen aan v. Balen Blanken to danken dat de score niet sitelier stijgt. Als Jur op ouderwetsche wijze langs zijn tegenstanders glijdt, passeert hij op 't juiste moment naar v. Daalen en een seconde later ligt 't leer weder achter Waayer. Weer vallen de Haarlemmers aan en 't duurt niet lang of v. Daalen verricht den „hattrick," Dit prikkelt den bezoekers. Pittige aanvallen volgen, doch Taconis en Baay zijn geduchte tegenstanders, terwijl ook Angenent in goeden vorm is. Toch ziet de Zwolsche linksbinnen tenslotte kans den achterstand te verkleinen. Nog voor de thee weet de midden voor uit een goed genomen hoek schop tegen te scoren. Na de thee is 't spel der Haarlem mers aanmerkelijk verminderd, en aldra weet Z. A. C. gelijk te maken. Vooral Jur Haak" doet dan zijn best liet winnende" punt te scoren, doch Waayer toont zich een waa#Iig doelman. Als Gans voor 't laatst fluit heb ben de partijen de puntjes eerlijk ge deeld. THEOLE-R..C. H. 2—1. R. C. H. heeft gisteren in Tiel met een zeer incompleet elftal een vriend- schappelijken wedstrijd gespeeld tegen de Oostelijke eerste klasser Theole dat met 2 invallers verscheen. De strijd eindigde in een 21 overwin ning der Tielenaren die daarmee meer kregen dan zij verdienden. Om 2.20 fluit de scheidsrechter de volgende elftallen in het veld. Theole. de Frenne Tolhuizen R. Grisel Meyer v. d. Eijnde Hcijster De Meijert Hak Blom Tolhuizen de Mj0ng- Maarse. Boekelaar Nachtegeller Dik v. Dam Krom Nieuwenhuis D. v. d. Putte Pennarts J- Kuijt R. C. H. G. Erdtsiek R. C. H. is direct in den aanval en al dadelijk moet de Theole-keeper handelend optreden. Nachtegeller schiet, eenige malen op doel doch de Frenne blijkt er het oog goed in te hebben en retourneert alles. Dan neemt Theole den aanval over doch het schieten is niet zoo zuiver. Zoodat voorloopig geen gevaar dreigt. Door de buitengewone hardheid van het terrein moet even gespot worden als Kuijt in onzachte aanraking daar mede komt. Theole blijft aanvallen en als eenmaal een hard schot door Erdtsieck onvoldoende wordt weg gewerkt voorkomt Kuijt een zeker doelpunt als de bal op het verlaten doel wordt geschoten. Na ongeveer 14 min. spelen doelpunt de rechts binnen van Theole onhoudbaar voor Erdtsieck door een misverstand in de achterhoede. 10. Als R. C. H. ten tweede male af trapt vallen zij onstuimig aan en ko men herhaaldelijk voor het doel der tegenpartij terug. In die periode heeft R. C. H. bepaald overwicht en het duurt dan ook niet lang of v. Dam weet uit een bal die Nachtegeller juist vanaf de achterlijn voor doel plaatst den gelijkmaker te fabri- ceeren. 1 Direct na den aftrap bemachtigd R. C. H. weer den bal en kopt Dm een hoogeu voorzet van rechts in. Wederom redt de keeper schitterend. Nachtegeller schiet vlak daarop van zeer korten afstand juist naast. Het spel blijft dan een poosje in het mid den van het veld waar telkens weer Nieuwenhuis met den bal uit den strijd te voorschijn komt. Deze spe ler benevens zijn nevenman Krom vielen in die periode op door hun goed verdedigen. Met gelijken stand breekt de rust aan. j Na een korte rust wordt weer be gonnen en is R. C. H. weer in den aanval. Het schieten is echter niet bijzonder zuiver terwijl de keeper in schitterende conditie Is. Daarbij is de achterhoede der Tielenaren ook van goede kwaliteit, vooral de rechts back valt op. Die weet dan ook me nigmaal het spel te verplaatsen. Voor de zooveelste maal geeft hij den bal aan zijn voorhoede die goed com bineerend op Erdtsieck afgaat. Krom redt eenmaal schitterend als de kee per mist. De bal verhuist weer naar de voorhoede en vliegensvlug gaat het op de Frenne af. Dik besluit den aanval met een goed schot dat juist over de lat vliegt. Vlak daarna schiet Nachtegeller hard in. In deze periode heeft R. C. H. eenige corners te ne men die door Boekelaar en Maarse goed voor doel worden geplaatst doch geen resultaat opleveren. Toch ziet de linksbinnen van Theole kans om na goed samenspel met den middenvoor met een goed geplaatst schot zijn club wederom de leiding te geven. 21. R. C. H. wil gelijk maken en valt weer onstuimig aan. Goed gesteund door de achterhoede zit de R. C. H.- voorhoede telkens voor het Theole- doel doch de keeper weet van geen "wijken. Eenmaal kan hij een hard schot van Nachtegeller slechts met moeite corner werken. Ook deze le vert niet het gewenschte resultaat op. Het spel bepaald zich nu voorname lijk t tot de Tehole helft doch het ge luk'is niet aan R. C. H.'s zijde. Als ten slotte de scheidsrechter het einde aankondigt heeft Theole dezen zeer prettigen wedstrijd met 21 ge wonnen waarmede zij meer had dan de verhouding in werkelijk was. Bij Theole viel vooral het spel v.d. keeper en linksbinnen op terwijl bij R. C. H. Nieuwenhuis Kuijt en Krom de beste waren. De invaller Pennarts speelde vrij goed terwijl in de voorhoede het verband uitstekend was. Het was voor de R. C. H.'ers een prettigen dag. H. F. C.—BLAUW-WIT. 0—1. Het was wel hard voor de H. F. C.- ers, zich de laatste minuut nog het gelijke spel te zien ontgaan. Over het geheel genomen hadden de partijen goed tegen elkaar opgewogen. Er was vrij veel publiek aanwezig, toen scheidsrechter Kreek liet begin nen. De Haarlemmers hadden het vol gende elftal Vermeulen Bijvoet Tancrelle W. Reijdon Kuijpers Lamp H. Engel Miezerus Bouvy v. Beekum Fr. Engel. De Amsterdammers tellen eenige invallers en verschijnen in de volgen-' de opstelling Stern Slingeland Lietzen v. Dort Garritsen Molenijzer Doorenbos de Weert Smit v. Diermen Beierbach. De partijen wegen al dadelijk goed tegen elkaar op. Aan beide zijden wordt goed spel vertoond en het spel verplaatst zich zeer vlug. Zoowel Ver meulen in het Haarlemsche doel, als de Amsterdamsche doelverdediger keeren op stevige wijze eenige goed gerichte schoten. Een door de H. F. C. gemaakt doelpunt van den voet van Bouvy wordt wegens buitenspel on geldig verklaard. Geenszins ontmoe digd werkt H. F. C. verder, doch de Blauw-Wit achterhoede weet van geen wijken. Engel op de linkervleugel van H. F. C. geeft eenige goede voorzetten, wel ke echter tijdig onderschept werden. De verdediging blijft den aanval den baas er wordt althans niet ge doelpunt. Rust breekt aan met 00. Zoodra weder begonnen is, loopen de Haarlemmers hard van stapel en wordt eenigen tijd voornamelijk op de Amsterdamsche he'ft gespeeld. Blauw-Wit weet echter den druk te weerstaan en zich langzamerhand los te werken. In de Amsterdamsche voorhoede^ probeert van Diermen het enkele malen op z'n eentje, maar ten slotte is steeds Bijvoet of Lamp hem te glad af, zoodat hij weinig of geen kans tot schieten krijgt. Het publiek moedigt de Haarlem mers even luide aan, maar dat helpt niet. Het spel is nu eenigen tijd vrij eentonig. Eenige minuten voor tijd krijgt Blauw-Wit een hoekschop te nemen. De Haarlemsche doelverde diger weet. den bal te verwerken, doch een Amsterdammer is er snel bij en weet van korten afstand he.n het na kijken te geven (01). Even later fluit de scheidsrechter tijd. Gelijk spel ware juister verhouding geweest. Wat de spelers betreft, zoo verdient de geheele verdediging van H. F. C. een woord van lof voor hun keurig werk. In de voorhoede ontbrak nogal eens het verband, hetgeen niet wegneemt dat er af en toe verdien stelijk gespeeld werd. AANVANG DER COMPETITIES. Het competitie-rad van den N. V. B. zal 18 September a.s. aan 't draaien gaan. JAARVERGADERING H. F. C. „Haarlem". Zaterdagavond had de jaarvergade ring der H. F. C. „Haarlem" plaats. Allereerst werden door den heer v. Balen Blanken op keurige wijze notulen en jaarverslag uitgebracht. De „millioenennota" van den pen ningmeester, was minder opgewekt. Met een groot nadeelig saldo eindigde Haarlem het seizoen. Het bestuur trad in zijn geheel af en werd als volgt gekozen J. Paulen, voorzitter, M. Houtkoo per, vice voorzitter, A. Tijsseling, secretaris, E. M. J. Hartogh, penning: meester, G. Spiekerman, terrein-com missaris en A. J. Schalekamp, H. Visser, A. Maas en J. v. Balen Blanken commissarissen. Onder applaus der vergadering werd de heer Jan Haak tot eerelid benoemd. H. F. C.—VELOCITAS. H. F. C. speelt a.s. Zondag aan de Spanjaardslaan tegen Velocitas. stand ie Klasse^ Gewonn. Gelijke verloren. Gesp. Pnt. m.i.m.r.o.w. m.Lm.r.o.w. V. R. A. H. C. C. V. O. C. V. V. V. Haarlem R. en W. H. D. V. S. 12 9 12 2 5 12 11 12 12 1 2 19 3 2 19 3 45 17 -5 I 1 4 10 11—2 1 5 9 2 6 4 1 7 4 AdvendoRoda. Zondag ging een Advendo-combi- natie naar Westzaan om daar Roc1" 1 (Ned. Korfbalbond lie klasse) te 1 moeten voor een vriendschappelijk., wedstrijd. De wedstrijd eindigde met een 4—3 overwinning voor Roda, ofscchoon de verhouding vrijwel gelijk was. Vooral het spel van G. v. d. Have was schitterend. Jammer dat het terrein zeer slecht bespeelbaar was. Advendo was overi gens vrijwel tegen Roda opgewasschen. Uitslagen. De D. T. V.-vaaswedstrijden. Amsterdam D. T. v—Hercules 31 D.E.V.Vitesse L. 41 D. T. V.—D. E. V. 4—4 KAMPIOENSCHAP HAARLEM SCHE SCHIETBOND. De 4e ronde om het Kampioenschap 1921 is thans door alle deelnemende Vereenigingen afgeschoten. Aangezien de Septembermaand de5e of laatste ronde brengt, mag men zeggen dat er reeds teekening in den stand is, welke hieronder wordt weergegeven. 1 Generaal Joubert 195—205—206 211 is 817 punten. 2 Bloemendaal Commando 188206 201 213 is 808 punten. 3 Voor Vaderland en Koning 199 203197201 is 800 punten. 4 Claudius Civilis 165201180 201 is 747 punten 5 Generaal van Merlen 186183 177178 is 724 punten. Joubert heeft dus de leiding, doch aan eene voorspelling wagen wij ons niet. Zoo'n laatste ronde heeft meerma len verrassingen gebracht. EINDSTRIJD. De eindwedstrijd op geweer, door bovengenoemden Bond te organiseeren zal vermoedelijk plaats hebben op 1 en 2 October a. s. Uitslagen. Amsterdam: IJ.IBelgian Waterpolo Wanderers 4—4 1 G kl3SS6. Haarlem—V. V. V. (Gespeeld in Amsterdam). Gewonnen door V. V. V. met 16 runs op de le innings. V.' V. V. 202; Haarlem 186. Om den Telegraafbeker. Demi-finale. H. C. C.—V. O. C. Gewonnen door H. C. C. met 117 runs en 5 wickets. V. O. C. 128 H. C. C. 335 voor 5. STADIONBAAN. De resultaten waren Zondag- Wedstrijd voor amateurs over 3 K. M. Eerste rit. 1. J. Willems, tijd 4 min. 554/5 sec2. H. v. Duijnen Jr. 3. N. Jansen 4. P. Dol. Tweede rit1. W. de Vos (tijd min. ,221/5 sec.)2. A. v. d. Boom 3. J. Vleghaar 4. W. Praamsma. Finale: 1. J. Willems; 2. A. v. d. Boom3. W. Praamsma. Tandemwedstrijd over 6 K. M. met vijf klassementen, le klassement? 1. AandewielIkelaar 2. Bakker Anspach 3. TullekenStraat; 4. DuimNankman. 2e klassement1. TullekenStraat; 2. DuimNankman 3. Aandewiel— Ikelaar 4. BakkerAnspach. Afgebeld wegens het vallen der tandems AandewielIkelaar en Tul lekenStraat. Pelotonwedstrijd over maximum 4 K. M. Deelnemers BlauwP. Aan dewiel, J. F. Anspach, H. Nankman. RoodC. A. Bakker, H. Duim, H. Bekkering. Gewonnen door Blauw in 5 min, 214/5 sec. Wedstrijd met motorgangmaking. Eerste rit (20 K. M.) l. V. Linart, (Pasquier) tijd 16 min. 05 sec.; 2. C. J. Snoek (Kaser), 3. J. Storm (Wron- ker), 4. Saldow (Wittig), Tweede rit (30 K. M.)I. V. Li- nart (24 min. 341/5 sec.); 2. C. Sal dow 3. C. J. Snoek 4. J. Storm. Derde rit (40 K. M.)I. V. Linart (tijd 33 min. 464/5 sec.)2. C. Sal dow 3. C. Snoek4. J. Storm. Totaal-uitslag 1. V. Linart (3 p.) 2. C. Saldow (8 p.)3. C. T. Snoek (3 P-) J 4. J. Storm (11 P-/ VAN Rijft* Hier waren de ui Sprintwedstrijd ot zoO meter. De eerste en tweede aankomende in elke serie worden in de Demi-finak geplaatst. 1. Ellegaard, laatste 200 M. 124 5 sec., 2. Schurmann (Munster)3, Didier4. G. Bontekoe (Haag). Wedstrijd achter groote motoren over 20 K. M. 1. v. d. Stuiift 16 m. 1/5 sec.2. VRU .NAAR HET DUITSCH. TWEEDE DEEL. stond Guthbridge op, ging met wankelende schreden naar zijn schrijftafel en nam er een pakje bank papier uit, dat hij zijn gast toeschoof, die het zonder het te bekijken, in zijn zak stak. „Zoo, nu kunnen wij ons aangenaam onderhoud eindigen. Tot weerziens 1 Schel maar niet, ik vind in de vestibule wel een dienstbaren geest, die mij de deur opent," voegde hij er bij, toen hij zag, dat Guthbridge de hand naar de schel uitstak. De deur ging achter hem dicht. Guthbridge had zijn armen op de tafel gelegd en zat zoo een ge ruimen tijd zonder zich te bewegen. Eindelijk deed hij, alsof hij wilde Ataan, maar hij bedacht zich en ging weer zitten. Langzaam zonk zijn hoofd voorover, totdat het op zijn armen rustte. Augusta wachtte. Een nalf uur ver liep en nog altijd bleef haar man in dezelfde houding. Was hij ingeslapen Eenige malen wilde zij zacht hare schuil plaats verlaten, maar zoodra zij op stond, ontzonk haar weer do moed. Weer sloeg de klok en kondigde haar aan, dat het hoog tijd was, zich voor het diner te kleeden. Nu mocht ze niet langer toeven. Het tapijt zou haarschreden wel on hoorbaar maker., en met eenige voor zichtigheid kon zij gemakkelijk den uit gang bereiken, zonder den slapende to wekken. - luist stoqd zij op,, toett een gecuqcli in de kamer haar op haar plaats terug hield. Eet Mik door de spleet van het gordijn A-id h^-ar Tom zien, die binnen- getrvirta was en met een uitdrukking van sch >Ak op zijn slapenden heer keek. Langcaam naderde hij en raakte zijn scho-vW aan een luide, ontzettende gil kkVi in de volgende seconde dpor het stille vertrek. Augusta trad tc voorschijn, een oogopslag op het wasgele gelaat met de half geopencb starende oogen zeide haar allejr Guthbridge was dood. Een bercavte had aan zijn leven een einde genrnkb XX. De begrafenis was afgeloopen, en de dichte menigte verliet de kleine kerk. Augusta, met een dichten kripsluier voor het gelaat, draalde nogzij wilde vermijden, door de nieuwsgierige be woners van het dorp bekeken en aan gesproken te worden. Eindelijk stond zij ook op, en spoedig daarna rolde het op ha*r wachtende rijtuig met haar weg. Zij schoof den siuier opzij, leunde in de zijden kussens van het rijtuig en sloot vermoeid een poosje hare oogen Vrij, jong en rijk. Nu stond de wereld voor haar open neen, nu zou de we reld aan haar voeten liggen en haar hare hulde aanbieden. „Vrij 1 Vrij 1" Met altoos verhoogd genot herhaalde zij deze woorden. Het prachtige kas teel, met zijne vorstelijke inrichting, park, de pachthoeve daar in de ver te alles behoorde haar, haar alleen 1 Zoolang het graf nog niet over haar echtgenoot was gesloten, was het haar geweest, alsof de overleder^ nog aan deel had aan zijn rijkdom, dien hij zich, Inaar het scheen, ten !cc: te zijner eer ijkheid had verworven. Deze laatste gedachte verontrustte intusschen zijn weduwe nietdat was volstrekt niet hare zaak, het ging haar tenminste niet aan. Hare gedachten keerden terug tot den lijkdienst, die op de begrafenis was gevolgd. Onder de aandachtigen, of liever onder de aanwezigen, had zij ook den heer Muller bemerkt. Welke donkere daad uit het leven van haar overleden man kon dezen mensch be kend zijn Niet op het indringen van den onbe kenden erfgenaam had zij betrekking, dat was haar duidelijk, maar op de eene of andere gebeurtenis van ouderen datum, Nu, wat de man ock mocht weten, zijn recht was nu vernietigd zijn goudgroeve naar de maan,gelijk hij zich had uitgedrukt. Het rijtuig hield stil, en de weduwe Guthbridge betrad met gebogen hoofd en bedroefd uiterlijk het huis. In hare kamer aangekomen, zette zij zich aan haar sierlijke schrijftafel en schreef haastig een paar regels,diehij aan den notaris adresseerde, die met den ver koop van het kasteel te Erzenbach was belast. „En nu willen wij hopen, dat het nog niet te laat is," zeide Augusta zacht, toen haar kamenier zich met den brief had verwijderd, om hem dadelijk naar de post te laten brengen. „Hebben moet ik die bezitting, al moet ik er den dub belen prijs voor betalen." Zij schoof haar leuningstoel achteruit en begen peinzend in de kamer heen en weer te loopen. „Wie zou dat hebben gedacht, toen ik weinige maanden ge leden door tante Lehmann en hare dochters als usschepoetser werd be handeldEigenares van Guruguh en millioenen Max heeft talent en bekwaamheidhij zal zijn weg we vinden, indien hij maar °P d3 rechte plaats komt te staan. Met Elfr ede Rankborst ZSÖ hiiziin geheeleleven, lang arm en afhankelijk blijven ik, daar entegen, kan hem behulpzaam zijn om aanzien en invloed te verwerven, en zich in een positie te plaatsen,die zijner waardig is." Zij wierp zich op de canapé, leunde met haar hoofd op de hand en overleg de. Duizenden, en als het moest zijn, honderduizenden konde enwilde zijmet milde hand uitstrooien, om het doel te bereiken, dat haar zoo aanlokkelijk voor oogen zweefde. Eerst moest Max van Elfriede ge scheiden worden. Maar hoe Plotseling werd haar somber voor hoofd helder, en haar oog schitterde zij had het middel gevonden. Indien zij ergens een fabriek kocht cn Max het toezicht er over gaf, dan had zij gewon nen spel. En dan wilde zij haar geheelen rijkdom aan zijn voeten leggen. Een huwelijk met haar maakte hem met één slag tot een gezien industrieel en groot grondbezitter. „Pardon, mevrouw 1" De kamenier was binnengetreden en bood haar mevrouw een kaartje aan. Nog in gedachten verdiept, nam Augus ta het aan en las :„Lorenz Muller." De kaart ontglipte aan hare vingers, en zij voelde, dat zij verbleekte. Zij herstelde zich intusschen spoedig. „Zeg dien heer, dat ik vandaag niemand ontvang.'} Augusta, zoo onzacht uit haar schit terende droomen tot de werkelijkheid teruggebracht, begon opgewonden in de kamer heen en weer te loopen. Wat zou die man willen Dacnt hq bij haar zijn geldafpersingen met goea gevolg te kunnen voortzetten Het antwoord op deze vragen zou haar spoedig geworden. De kamenier keerde na weinige minuten terug en meldde, dat mijnheer Muller mevrouw oneindig dankbaar zou zijn, indien zij te zijner gunste een uitzondering wilde maken, daar hij met haar een zaak had te behandelen, die geen uitstel duldde. Augusta overlegde een oogenblik. Zij kon dien man op den duur toch niet ontwijken, en eigenlijk was het toch nog het beste, dat zij dadelijk een einde aan de zaak maakte, en hem toonde, dat zij zich door bedreigingen niet bang liet maken. „in welke kamer heeft men mijnheer binnengelaten „In de bibliotheek, mevrouw. Een lichte schrik kwam over de trekken van Augusta. „Ik wil hem ontvangen, maar met daar, in het witte salon op den hoek," zeide zij, terwijl zij het gelaat afwendde. „Zeg dat aan Baptist." Lorenz Muller stond met het voor komen van iemand, die zich geheel te huis gevoelt, voor een klein rococo- kastje en bekeek het zeldzame snijwerk. Bij het binnentreden der weduwe keer de hij zich om en maakte een diepe buiging. „Mevrouw Guthbridge, u zal mij verontschuldigen, dat ik u juist vandaag wenschte te spreken. Het allereerst moet ik u mijn deelneming betuigen met het verlies van mijnheer uw echt genoot. U weet immers, dat hij een mijner oudste vrienden was." „Ik dank u," zeide Augusta hoog móedig. „En de tweede reden van uw bezoek Mijnheer Muller draalde een oogen blik met het antwoord. „De tweede?' herhaalde hij dan langzaam. „Zeker, er is nog iets anders, dat mij hier brengt. Maar..hm, wil u niet plaats nemen Ons onderhoud kan mogelijk lang du- ren. „Ik heb nog slechts eenige minuter tijd, mijnheer Muller. Begin dus dfc delijk." „Zooals u wil. Mag ik vragen or u onlangs zoo vriendelijk is geweest, mijnheer uw echtgenoot mijn bezoek aan te kondigen Mevrouw Guthbridge boog het hoofd: „En wat zeide hij 7' „Mijnheer, ik moet u nogmaals ver zoeken, mij niet noodeloos op te hou den riep Augusta verontwaardigd uit. Haar toon scheen mijnheer Muiier niet te bevallen zijn 'oog fonkelde toornig en een nijdige trek kwam om zijn mond. „Mijn vraag was niet enkel nieuws gierigheid, hernam hij op scherpen toon. „Ik wenschte eenvoudig te weten, of uw echtgenoot u iets naders had meegedeeld over zijn betrekking tot mij. Dat zou ons namelijk een lange 'verklaring hebben bespaard. Daar hij het echter klaarblijkelijk verstandiger heeft gevonden te zwijgen, zal ik mij de eer geven u de geschiedenis onzer vriendschap te vertellen." „Volstrekt onnoodig die zaak heeft niet het minste belang voor mij. indien dat de tweede reden uwer komst is, houd mij dan niei langer op." „Niet zoo voorbarig, mevrouw f' riep Muller op ruwen toon. „Indien u onbeleefd wordt, zie ik niet in, waarom ik mij nog langer met complimenten zou plagen. Verkiest u te blijven staan, ik heb er vrede meemaar ik ga zitten," voegde hij er bij, terwijl hij zonder plicht plegingen een stoel nam en de daad bij het woord voegde. Wordt .vervoig'i*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 5