INGEZONDEN, Uit den Omtrek Garnizoensberichten. Voor doo inhoud dezar rubriek stelt ét Rodaeti« zioh aiet Aansprakelijk. HEEMSTEDE. SCHOTEN. GEMENGD NIEUWS. N.V. „DE TIJDGEEST Dinsdag 6 September 192f. J. J. VERKLEY Ongeluk. Gistermorgen is de met selaar J. G. werkzaam bij de firma Joh. Enschedé én Zonen, van een trap geval len en heeft zich zoodanig bezeerd dat een inmiddels ontboden geneesheer zijn »pneming in het Gasthuis noodig aeht- ie. Hij werd daarheen per brancard overgebracht. Broodprijzen in eenige gemeenten. In verband met hun voorstel tot instel ling van een gemeentelijke meelvoorzie- ling hebben B en W. van Botterdam, ten einde vast te gtellen, welken invloed de gemeentelijka bemoeiing met de bloemvoorziening op den prijs van het brood in de gemeente tot dusvene heeft jehad, in de gemeenten 's-Gravenhage, Botterdam, Utrecht, Haarlem, Leiden, Zaandam, Weesp, Hilversum en de ge annexeerde gemeenten 'n onderzoek la ten instellen naar de broodprijzen, welke daar gelden. Zij leggen het resultaat van dat on- lerzoek in een nota aan den Baad over. Daaruit blijkt dat de prijs van 800 gram wit-water brood in centen was: Bij de meerderheid der bakkerijen: te Amsterdam 2224, te Den Haag 29 (27i/j) te Botterdam 29 (27), te Utrecht 29 (271/2), te Haarlem 25.6, te Leiden 2i, te Zaandam 28, te Weexjj 30, te Hilversum 23.826.6 «e in de rand gemeenten 24.826. Bij thuisbezorging varen de cijfers respectievelijk 2126, 29 (27i/j), 29 (27), 29 (271/2), 35.6, 28, 28, 30, 28.8 en 26. De cijfers tussehen haakjes dui den aan den broodprijs na berekening van dividend aan de verbruikers. Depothouders. Door de Vereemi- png van Depothouders der Haarlemsche Brood- en Meelfabriek is het volgende «dros aan den raad gericht „Geeft met verschuldigden eerbied te kennen Het Bestuur der Yereeniging van Depothouders der Haarlemsche Brood- m Meelfabriek „Algeieen Ee ang", op gericht 26 Maart 1919 te Haarlem, dat zij met leedwezen vernam, uit monde van den heer Directeur van den Gemeentelijken Keuringsdienst, alsmede van den heer Commissaris van Politie lat, wanneer een in art. 12 der Ver ordening op het gewicht en de samen stelling van brood, genoemd ambte naar, een brood zou meenemen ter on derzoek, en dit brood niet zou voldoen \an de eischen gesteld in artt. 3, 4 '-en i van genoemde verordening, do verkoo- oar, in dit geval de depothouder, de ,-trafbare persoon zou zijn, dat toch do depothouder onmogelijk kan zorg dragen of nagaan, of het arood, etc., wat hij als vanzelf sprekend van de fabriek betrekt, voldoet aan de lischen in artt. 8, 4 en 6 der meor- nalen genoemde verordening. Weshalve ondergeteekenden zich be leefd doch zeer dringend tot uwen raad wenden met beleefd verzoek, de depot houders, leden van bovengenoemde ver- leniging wel van de aansprakelijkheid te willen vrijstellen, indien mocht blij ken, dat het brood etc. door de de pothouders verkocht, niet voldoet Ban de daarvoor gestelde eischen, in artt. 3, 4 en 5 der meermalen gencemde verorde ning vervat. Installatie van dm nieuwen d.rec- tour der Rijkskweekschool. De nieu we directeur der Rijkskweekschool v. onderwijzers, de heer J. G. Mijk, is gisterenmorgen, geïnstalleerd. De heer J. W. Ruinep richtte tanige hartelijke woorden van welkom tot den nieuwen directeur, waarna hij tem aan de leerlingen voorstelde. Vervolgeus sprak de heer P. H. v. d. Ley eenige hartelijke woorden en uitte den wensch, dat de school onder zijn nieuwen directeur tot grooien bloei mocht komen. De heer Mijk dankte voor de sym pathieke woorden lot hem gericht en wees vervolgens op de moeilijke taak, die hem wachtte, u.l. den heer v. d. Ley op te volgen. Daarna werd de nieuwbenoemde Veeraar in wis-, schei- en natuurkunde ie heer Bruggemans geïnstalleerd. De Mariastichting Ife Vetsen. In de raadsvergadering van de gemeente Velsen, welke gisteren gehouden werd, werd mededeel ing gedaan dat de Ma riastichting te Haarlem afziet van den bouw van een ziekenhuis te Velsen. Aan den sergeant-majoor-instructeur K ra nier, van het 21e Regiment Infante rie, wordt de bronzen gesp voor 18- jarigen trouwen dienst uitgereikt. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: C. Pietersen, Jan Sleen itraat 20, woordenboekje; B. Blom, Oranjestraat 14, broche; J. Hardebelt, L. Annastraat 35r, bril; G. F. Weber, N. Geldeloozepad 15, étui met schrijf behoeften; W. de Bruin, Leidschestr. 21, herdershond; D. Baartse, Esschil- ïerstraat 41zw. hond; M. Busé, Gr. Houtstraat 148, hond (Dobbcrmann); De Vries, Kleverparkweg 72, machine- Jeel Vennoot, Amsterdamstraat 30, kindermuts; A. Jansen, Voorzorgstraat 24, pakje kledingstukkenPolitiebu- -eau, Smedestraat, portefeuille; v. Or den, Gastel eins traat 17, heerenpet; H. Kedp, Groote Houtstraat 137, ring; C. "onkman, L. Heerenvest 38, roeiboot je; H. Koops, Emostraat 25, behan- gersschort; M. v. d. Veer, Ged. Oude dracht 128, Engelsche sleutel; J. Smits, Bakenessergracht 61, school- asch; Kennel Fauna, Parklaan, twee katten (een zwart en een grijs). ONBESTELBARE POSTSTUKKEN. Binnenlandsche brieven. AmersfoortM. Beers, Amsterdam; Brie- Ten letter E 73, Amsterdam; Boogaert, Amsterdam; A. v. d. Boom, Rotterdam; Mevtou-w Broekman, Noordwijk aan Zee; Mejuffrouw C. Gerneus, Den Haag; Mr. Coton, Scheveningen; Mej. D. Lam mere, Haarlem; Mej. Dremoen, Haarlem; Directeur H. IJ. S. M., Haarlem; Di- woüe Ned. Tramweg Mij., Hcercnveeiv R. Dorgelo, Mej. <j. Driesen, Amster dam; Mevrouw Everard, Beeklaan; J. Enuik, Den Haag; Gemeente Ontvanger, Utrecht; No. 3777, Bureau Haar], Dagbl., Haarlem; No. 3867, Bureau Haar). Dagbl No. 3708, Bureau Haairlenvsöh Dagblad; No. 3640, Bureau Haariemseh Dagblad; No. 3608, Bureau Haarlemsoh Dagblad; No. 3764, Burea-u Haarlemsdi Dagblad; No. 2549, Bureau HaarJemisCh Dagblad; No. 3893, Bureau Haarlemscb Dagblad; Fratil. Mathüde Haihn, Den Haag; J. H. Henderiks, Naaldwijk; M. Struys, den Haag; E. Meedema, Meppel; G. Natte, Amsterdam; Centr. ,-Adv. bur. Max B. Nunes; Mevr. Roest van Lim burg, Hilversum; L. H. J. Scheeren, Am sterdam; Mevr. Wed. Smit, A'dam; No. 12748 Bur. Stad Editie, Haarlem; No. 3649 Bur. Sari-Editie, Haarlem; Mej. Ida de Vries, A'dam; L. Wallig, Bloe- mendaal; West Ind. Mij., A'dam; Dr. Weijl den Haag; Mevr. Wierda, Haar lem; Wynands, Leeuwarden; H. Winter, Groningen. Binnenlandsche briefkaarten. Fam. van Achtenbergh, Amsterdam; Jan van Baan, bij Asdam; J. Borst, Haarlem; C. Brian, Amsterdam; Broekhuyzen, Haarlem; P. Buschman, Rotterdam; Mej. W. Claasen, Nijmegen; Mej. J. Didier, Den Haag; Heer en Mevr. C. M. v. Dorpe, Asdam; J. Dumans, Delft; J. Duyser, Haarlem; Mej. L. Duvivier, Asdam; P. v. d. Eist, Haarlem; H. J. C. Funke, Bl'daal; Fam. van Helden, Wageningen; Mevr. Jaarsma, Haarlem; H. Jurien, Arnhem; P. Komin, IJmuiden; S. v. d. Laan, Am sterdam; Mej. C. Leveld, Gelderland; J. Lichtenstein, Rotterdam; J. W. Ligtvoet Den Haag; Jongej. Annie Matla, Den Haag; C. Meyer, 's-Grarvenhage; Mertie Meyer, Zand voort; Tnrusje Meyer Zandvoort; L. F. v. Veens, Schoten; Mej. R. Middendorp, Amsterdam; G. Natte, Amsterdam; Jongej. L. Nijl, Amsterdam; Mej. Ro van Oss, 's-Hertogenbosch; Peddemors, Haarlem; Mej. C. Penris, Sarphatipaa-k, Asdam; T. Postma, Heemstede; Mej. N. de Rave, Haarlem; Rijnberk, Amsterdam; Mej. Wed. J. Sinnige, Akersloot; G. Speyere, Den Haag; Jongejuffr. Jansje Stienstra, RLdam; Jougejuffr. R. SÜenstra, Rt.dam; Mej. M. J. Stuffens, Amsterdam; C. T. A. Verhooy, bij Noordwijk; Mej. M. v. Veldhoven, Am sterdam; W. Vingerhoets, Amsterdam; Jan Vlekke, Tilburg; Mej. Wed. n. J. Wal, Amsterdam; A. van Walchien, 's-Gravenhage; Heer en Mevr. J. de Wilde, Den Haag; H. de Vries Lameiing, Am sterdam; H. de Vries, Amsterdam; Lm. 1916 briefkaarten zonder adres. Bulterilandsche brieoen. Mrs. en Mr. P. Biamkenbrg, London; Mev. J. Blansert, Rudesheim; Mev. Th. Cosper-Blankevoort, Washington; Jongej. L. Donck, Java, N. O. I.; J. Inpijn Jr., Los Angelos; WelEd. Heer E. Kol, Stockholm; Miss M. W. Mackelvië, London; Fraul. Nafhusius, Sonthofer; Mons. Ludovic Gueilat, Nancy; J. Scfidlten, Oorville Ohio; P. v. Veen, Port Said. Buitenlandsche briefkaarten. Hernn und frau Baaten Lindner, Dresden; Jos. Bergmann, Duitschland; Mons. Blok van Lner, Evians la France; Madame J. Dernier, la Belgiqué; Frans Tinge, Saar- hrucken; D. v. Leeuwen, id. fraul. Frie- lingsdorf, Keulen; fraul. R. Goudsmit II- senburg, i. Harz; H. J. v. Herwaard, Beth lehem, Z.Afrika; Mad. de Hooyser, Beersse bij Turnhout; Mons. en Mad. v. Hoogen- htrizen, Paris; Mons. en Mad. v. Hoogen- huyzen, Paris; fraul. Judith Jonker, Zu rich; fraul. Jonker, Wesen; Herr en Fran Lyhoce, Eisenach; J. v. Looy, Beerse bij Turnhout; Mevr. Lambert NoJent, Bilsey; W. v. Linden Tol, Heirn Nolke, Nec- karthad; Baron v. Messenbach, Darmstadt; Herm Georg. Mast, Stuttgart; Miss Louise Noltze, Vienne, fraul. Marie Plandcka, Nied. Osterreioh; fraul. Marie; Mr. G. Baron v. Riemsdijk. Suisse; Mevr. v. Someren Bid ding, Bad Harzburg; fraul. T. v. Sons- beek, Deutschland; fraul. M. Landsberg, Duitschland; D. Slinger, Riidesheim; Mrs. Martin Verdel, W. BrosviUe; Heer en Mevr. H. Verboog, Annecey; Baden. HAARLEM, 5 Sept. Groenlcnmarkt. Appelen f 0.04—0.16; Peren f 0.06—0.30 per pond; Andijvie f 0.090.11 per struik; Heerenboonen f 0.90—1.20; Snij- boonen f 1—1.10 per Kg.; Wortelen f 0.200.42 per bos; Spinazie f 1.90 2.10 per mand; Salade f 0.09—0.12 p. krop; Postelein f 1.30—1.80 pea- mand; Komkommers f 0.100.2Ó; Groene kool f0.150.20; Roode kool f 0.14—0.20; Savoyekool f 0.200.25 p. stuk; Uien f 0.060 08 per pond. Haarlem, 6 Sept. '21. Geachte Hoofdredacteur. Vergun me s.v.p. nog een klein plaatsje om nog eens terug te komen op de ver ordening van 10 Aug. LI. waarbij de Raad der gemeente Haarlem besloot 20 °/o belasting te heffen van de bijdragen van donateurs en begunstigers eener vereeni- ging- Gisteravond hadden, naar ik schat, een 25 30 vereenigingen gevolg gegeven aan de uitnoodiging van Zang en Vriend schap om te overleggen, wat hun in dezen te doen Stond. Ze waren van allerlei nuancespa tronaat, zangvereenigingen, toonèol- mu ziek- en sportvereenigingen, letterkun dige en geheelonthoudersgezelschappen maar ze hadden ééne vrees, n.l. dat bij invoering van deze 20 0/0 belasting ze eene crisis zouden doormaken, waarin ze sneven zouden. Duidelijk zette Dr. Broese van Groe- nou de bezwaren tegen de verordening uiteen. „Het garJt niet aan," zeide spreker, „onze vereenigingen gelijk te Stellen met ondernemers van publieke vermakelijk heden. Wij zoeken geen winst te maken, es» doel is de kunstein en ontwikkeling van het volk te verhoogen. We verdie nen eerder gesubsidieerd dan belaagt te worden." Uit eene vrij levendige discussie bloek, dat de vergadering het in hoofdzaak ge heel met den spreker eens was en er werd besloten een adres te zenden aan Gedeputeerde Staten en aan den Baad. Beide adressen liggen hedenavond ter teekening in het gebouw Zang en Vriend schap van 7 tot 10 uur. Wenschelijk is het, dat het geteekend wordt door den voorzitter of secretaris van elke vereeniging, die zich door deze verordening getroffen gevoelt of anders door een der bestuursleden, die daar toe volmacht heeft. Best mogelijk, dat de Baad aireede de namen der onderteekonde vereeni gingen ziende tot de erkenning komt: „die vereenigingen hebben we juist niet willen treffen, daarin moet voorzien wor den." Met beleefden dank. t Uw Ed. dw. dn. J. KUIJPER. INGEZONDEN. Haarlem, 5 Sept. '21. Aan de vrienden en vereerders van Dr. H. W. Westerveld. Wij hebben hem naar zijn laatste rust plaats gedragen, zijn stoffelijk hulsel aan den schoot der aarde toevertrouwd. De eenvoudige, maar groote goede Dr. Westerveid, die zonder onderscheid van stand, zijn kundige medische hulp gaf, uit een bezielende liefde voor zijn verkregen wetenschap. In alle gezinnen waar hij binnentrad was hij de vertrouwde, troostbrengende vriend. Geheel In zijn geest is hij grafwaarts ge gaan zonder uiterlijk vertoon en praal, en al wijdde de Haarlemsche pers slechts een enkel regeltje aan hem, in menig gezin blonk een traan in 't oog, toen de lang verwachte slag viel en zijn dood bekend werd. En nu komt uit deze gezinnen een roep stem tot de vele oud-patiënten, vrienden en vereerders, om uiting te geven aan 't gevoel van groote piëteit en erkentelijk heid, voor 't geen deze eenvoudige, harde werker voor de geheele lijdende mensch- heid en in 't bijzonder voor zijn Haarlem sche patiënten 'heeft gedaan. Zijn parool was: „Werken en denken en leeren is le ven". Laten wij arm en rijk de handen in een slaan, om zoo tot stand té brengen een blijvend aandenken, 't welk zijn graf zal sieren. Allen welke met b. s. 6ympathiseeren, zenden naam en adres aan den heer H. Stinis, Kruisweg 23, TeL Int. J506. EENIGE OUD-P ATI ENT EN. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik plaatsing voor hel volgende: De schoone rede, van Mevr. Bronsveld- Vitringa, voor den R.-K. Vrouwenbond gehouden, waarbij ook het bestuur der Kiesvereeniging vertegenwoordigd was en het resultaat, 80 nieuwe leden voor de Haarlemsche Kiesvereeniging, toonde duidelijk het nut van samenwerking. Wat eene kracht, bij de aanst. verkiezingen, kan ontwikkeld worden, als onze .Roonxsebe organisaties, eendrachtig optreden. Gaarne had ik ook eene opwekking gehoord om de vergadering van den R.-K. Volksbond, die Woensdag 7 September wordt gehou den, met onze mannen te gaan bezoeken. Prof. Mr. Veraart komt daar spreken, over een actueel onderwerp: het bedrijfsraden- sielsel. Waar het hoofddoel is van dit steJseb het voorkomen van strijd en werkstaking, is het voor ons, vrouwen, van groot be lang daarvan op de hoogte te zijn. Nie mand zal toch ontkennen, dat bij stakin gen, vrouw en kinderen daaronder het meeste lijden. Is dus uw man lid van den hond, gaat mede zoo gij kunt! of spoor minstens hem aan deze vergadering bij te wonen. Met dank voor plaatsing A. VAN KORDELAAR VAN RODENRIJS. Geachte Redactie. Naar aanleiding eener advertentie in uw geëerd blad van gisteren Dinsdag 6 Sept., waar de aandacht wordt gevestigd op een R.K. Dansclub, meen ik langs dezen weg uw lezers te moeten opmerken, dat er zulk een R. K. Club niet bestaat, maar dat hoogstens bedoeld kan wezen een club van eenige Roomsch Katholieken, die te gen het verlangen hunner Kerkelijke Over heid een dansclub hebben opgericht. Wijl het adres van den penningmeester als wonende in mijne parochie vermeld wordt, acht ik mij geroepen bovenstaande bemerking te maken-. Dank voor <te plaatsruimte, Uw. Ww., H. WENTZEL, Pastoor. Door M. S. alhier, is aangifte gedaan van het vermissen van een mestvork, wel ke door hem na gedane werkzaamheden was achtergelaten op de Camplaan. Terug te bekomen bij Mej. Kroons- berg, Paul Krugerkade 13. Scholen, een zakschaar; G. Bruigom, Voorzorgstraat 59, Haarlem, oen bril; Prinsessekade 31, een zilv. armband; P. Prins, Rleekersrvaartweg 33, een voetbal; J. Slof, Moienwerfslaan 28, een postduif. Rectificatie. In het verslag van de feesten op Koninginnedag in het blad vna 1 Sept. staat dat die Goop. Verbruiksver- eeniging „de Eendracht" 1000 gebakjes ten geschenke had gegeven. Dit bericht wes verstrekt aan den ver slaggever door een der commissieleden. Dit moet zijn:: „Door een onbekende ge ver waren 1000 gebakjes ten geschenke gegeven voor de kinderfeesten. Deze waren gebakken in de Coop, bak kerij. GEMEENTERAAD. Dinsdagmiddag vergaderde de gemeen teraad, onder voorzitterschap van den heer Wolff, waam. burgemeester. Geïn stalleerd werden de heeren B. v. d. Das sen en H. Algra als raadslid. Ze wierden door den voorzitter geluikgewenscht Na een geheime raadszitting van Tond een uur, ter behandeling van belastingza ken, werd de openbare vergadering her opend. Gekozen werden in de commissie van bijstand voor het gasbedrijf de heeren Soeverein, Algra en v. d. Dossen; in de comm. van bijstand voor die gemeente werken de heeren Wezel, Klein en Loe rakker; in de comm. voor het grond bedrijf de heeren Loerakker en Box en mevr. Weber; en in die commissie voor de bezwaarschriften tegen de belastingen de heeren Soeverein en Van Schie en mevr. Weber. Verschillende verzoekschriften om ont heffing van de bouwverordening werden goedgekeurd. Hypothecaire eredieten ten behoeve van woningbouw, werden verleend aan de fa. Anderson en Henmeman en M. Jansen, te Amsterdam; aan N. H. Vooges, te Haar lem; aan J. Vink te Schoten en aan J. C. Saeys en B. v. Looy te Haarlem. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. om zich te verweren tegen een in gestelde rechtsvordering van den heer H. A. de Wolff. Een verzoek van Jac. Nijssen, te Scho ten, om een schadevergoeding van f 200 wegens het door menie-vergiftiging ster ven van een pink in een weiland der ge meente, werd afgewezen. Het voorstel van B. en W. tot het toe staan van een crediet voor het aankoo- pen van een lichtbeeldentoestel lokte eenige bespreking uit. De heer Klem achtte het gevraagde crediet van 5000 veel te gering: de prijs van de films is zoo hoog, dat verhooging van het crediet noodzakelijk zal blijken. De heer Zemel zag het nut van deze schoolbioscoop niet in, hetgeen voor den beer Klein aanleiding was om een krach tig pleidooi voor deze instelling te hou den. De heer Loerakker informeerde of het toestel ook voor de bijzondere scholen beschikbaar zal zijn. De voorzitter antwoordde bevestigend. Wethouder Bies wees nog in een breed voerig betoog op het nut van de school bioscoop en op de weinige kosten, waar mede men haar ki Schoten kan inrichten. Het voorstel werd hierop zonder hoof delijke stemming aangenomen. Het voorstel van B. en W. om ten na me van de gemeente een rekening te ne men bij den postcheque- en girodienst werd goedgekeurd; evenals het voorstel tot verhuring van het recht om te vis- schen in gemeentewuter. Na langdurige besprekingen werd be sloten de uitbreiding van school A in ei gen beheer uit le voeren. De ligger der wegen werd voorloopig vastgesteld. Aan de oude kwam dan de voorloopige vaststelling der gemeente-rekening voor 1920. Zij sluit met een ontvangst van 2.736.489 en een bedrag aan uiigaaf van f 2.610.491.42. De heer Klein verzocht aanhouding. De voorzitter zag dan gaarne de reke ning voorloopig vastgesteld, daar zij voor den Sen September bij Gert. Staten moet zijn ingekomen. De heer Blom kon zioh hier niet mede vereenigen en wel voornamelijk omdat in de rekening van het gasbedrijf voorko men en de rekening zóó naar Ged. Staten gezonden onherroepelijk zou warden geretourneerd. Na eenige bespreking wond dan beslo ten de vergadering te verdagen tot Don derdagmiddag 2 uur. Men Veesmokkelen naar Holland. meldt uit Gendringen (Geld.): Even over de grens bij Anholt heeft een gevecht plaats gehad tussehen smokkelaars en Duitsche grensbeambten, 3te uiterst scherp waken tegen den frauduleuzen uit voer naar Nederland van rundvee. Gelijk men weet, is de prijs van rundvee in Duitschland zeer laag. Men koopt over de grens voor 12 15 mark het beste rund- Trekking van 500nummers ten overstaan van Notaris A. G. MUblE. Prijs van 1530 9107 1-00 4797 400 7764 200 9922 1C0 48-5 18438 Prijzen van f 90.— eigen geld. 2 2796 5409 7557 9640 11835 13821 16459 1885C 11 2827 19 7606 9714 68 39 16546 60 34 32 95 63 1611987 40 56 96 47 2903 5534 7759 27 98 45 94 18961 138 37 39 96 63 12008 13946 16781 95 43 7850 9823 84 91 16869 19065 58 79 9917 12138 14029 83 95 5640 93 42 48 14115 16902 19120 51 98 10034 12221 30 4 42 52 7915 61 38 14292 42 57 30 10170 12355 14334 76 68 52 10208 80 95 17046 S3 68 31 12414 14418 17)05 19213 vleéscb per pond, aat Is dus ongeveer 50 cent. Onder de gegeven omstandigheden ligt het derhalve voor de band, dat met voor liefde getracht wordt van uit Duitochtend vee te smokkelen. Inderdaad heeft deze sluikhandel hier en doar zulk een omvang aangenomen, dat van Duitsche zijde een speciale bestrijdingsdienst is ingesteld. Toen te Anholt de smoMcehw» zich ont dekt zagen, gingen zij in verweer, tenge volge waarvan een hunner een levensge vaarlijk schot ontving. Twee koeien wer den in beslag genomen. GEVAARLIJK BORSTTEIWERK Uit het verslag van de verrichtingen van het Centraal Laboratorium voor de Volksgezondheid over 't jaar 1920 blijkt, dat er van de 15 scheerkwasten van Japansche herkomst die onderzocht wer den, 3 miltvuurbacillen bevatten, do on derzochte tandenborstels en kleerborstels (resp. 28, 8 en 5 stuks) bleken daar van vrij te zijn. Dat evenwel ook soheerkwasten van an dere herkomst miltvuurbacillen kunnen bevatten, bleek bij het onderzoek van drie Duitsche kwasten, waarbij er één dezee gevaarlijke ziektekiemen herbergde; 8 van Fransche afkomst waren vrij van miltvuurbacillen. De bundel Chineesoh mannonha-r, die onderzocht werd, bevatte ook miltvuurbacillen. ONZE POST. We lezen in de „Nieuwe Crt.": Als een merkwaardig staaltje van slor digheid der Posterijen moge het volgende dienen Maandag kwam bij onze administratie een briefkaart onder couvert binnen, belast met een strafport van 9 centen. De brief- kaart was geschreven 30 Juni 1919 en het poststempel bevatte de aanwijzing 1-7 '19. De briefkaart is nu na ruim 2 jaar be zorgd. Het porto bedroog vroeger 3 cL en thans 7J4 ct. Niet alleen merkwaardig is de toepas sing van hot strafporto doch eveneens het feit, dat de schrijver van de briefkaart, die op een advertentie in ons blad van ruim 2 jaar geleden, betreflende een te huur zijnde étage reageerde, wel niet meer gebaat zal zijn met die twee jaar geleden geboden woongelegenheid, evenmin als de toenmalige verhuurder daarvan. HULDE AAN WILLEM DEN ZWIJGER TROMP EN HUGO DE GROOT. Maandagochtend omstreeks 10 uur heeft zich #en deputatie van loden der Inter national Law Association, met vertegen woordigers van de Grotius-Society in Londen en de Peace Society of Groat Bri tain per stoomtram naar Delft begeven, waar de deputatie ontvangen werd door een vertegenwoordiger van het gemeente bestuur en zich vervolgens naar de Oude en Nieuwe Kerk begaven om daar kran sen neer te leggen op verschillende gra ven. Oj) de graftombe van Willem den Zwij ger werd een krans gelegd op welker lin ten de woorden .Homage in respect of the International Law Association" waren aangebracht. Admiraal Sir Graham Bower legde daar na persoonlijk sis vertegenwoordiger der Kngelsche Marine een krans op het graf van Tromp, als hulde van de Engelsche marine aan dezen grooten admiraal. Na mens de I. L. A., de Grotius Society (welke eveneens door Sir Graham Bower verte genwoordigd werd) en de Brifsche Vredes- vereeniging is vervolgens een krans ge legd op het graf van Hugo de Groot. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Omstreeks half een Zaterdagnacht poog den een sergeant en een soldaat van de politietroepen, die in hun ronde waren, in de Hillelaau te Rotterdam een vechtpartij te beëindigen tussehen burgers. Het ge-: volg hiervan was, dat het publick, een 30 tot 40 personen, zich tegen de militairen keerde en deze uit zelfverdediging genood zaakt werden van hun gummistokken ge bruik te maken. Later heeft de sergeant ook zijn klewang moeten trekken, terwijl de soldaat, na eerst vier schoten uit zijn karabijn gelost te hebben om schrik aan le jagen, een vijfde schot loste op een onbe kend gebleven man, die zich met zij» dienstrijwiel.dat omgevallen was en waar op zich zijn dienstjekker bevond, uit d< meten maakte. Een rijksambtenaar, die de militairen opmerkzaam maaktedat een man uit het publiek hen met een revolver bedreigde, werd door dit publieik aangevallen en mis handeld. Hij moest de vlucht nemen met achterlating van zijn fiets,-die later bij de politie is terugbezorgd. Ook drie agentei zijn bij de vechtpartij betrokken gewordes en hebben van hun sabels gebruik gemaakt om de menigte uileen te drijven. Als een van de hoofddaders is tijdens het gevecht aangehouden een kantoorbe diende uit de Bloemfonteinstraat, die ten gevolge van sabelslagen op het hoofd en ii het gelaat verwond was. Hij heeft bekemd zich aan de mishandeling van den soldaat der politietroepen en van den rijksamb tenaar te hebben schuldig gemaakt. Een van de politieagenten kreeg mede een paar vuistslagen in het gelaat. (N. R. CO BETER LAAT DAN NOOIT. Maandagavond werd bij dr. van Meele ren op den Schiedamschen weg te Rotter dam door een onbekend manspersoon aan gebeld, die mevrouw een pak overhandig de met de meded-eeling, dat het vau de re cherche kwam, waarna hij zich onmiddel lijk verwijderde. In het pak bevond zich een colbertcostuum. Dit werd bij een in braak, ongeveer drie jaar geleden in het zelfde pand gestolen. Er was een briefje bij, waarin stond dat de brenger niet eer der in staat was geweest, om het gestolen* terug te bezorgen. MODERNE DIENSTBODEN. De Londensche correspondent der „Nieu we Crt" schrijft: Niet lang geleden arriveerde er bij een van mijn buren een kamermeisje van een superieure klasse. Zij was eerder ee» vriend van de familie dan een dienstbod* en zij was zeer muzikaal onderlegd. Er werd dus overeen gekomen dat zij iederen dag voor een uur de beschik king over <te piano in bet saion zou krijgen. Deze over eenkomst tussehen werkgever en werk neemster werd weldra in de buurt bekend. Als een besmettelijke ziekte greeji de nieu we concessie om toch been, en wat eerst slechts een gunst was. werd nu oen „con ditio sine qua non" voor iedoee dienst bode die rich aanbood. Wat konden wij, arme moeders doen? Toegeven. En zoo gebeurt het dan ook dat toderen dag om vijf uur de piano's in onze bnurt aan den gang gaan en tot zes uur de annfenatne klanken van ragtimes en jazz-dansen en sentimenteele liedjes ons gehoor gaan streelen. Onze vroirwon tonden het zoo erg niet. Zij zijn inderdaad tot verregaande toegevingen beroid zoolang bot werk maar gedaan wordt. Sommigen gaan «ebten- van 5 tot 6 uur wandelen. Eon onzer buor- (II er plaat sing wegens misstelling). Voor de talrijke bewijze** van deelneming, ontvangen bij h«* over lijden van mijnen besten oompag- non en zwager, den beer betuig ik mijnen hartelijken dank. R. GRIPPKLING. Haarlem, September 1921. 14797 122C4 13036 15039 277 3037 305 3124 22 41 37 97 56 3338 451 75 511 98 5709 718 3426 29 807 71 91 79 28 84 5811 89 41 3518 25 8021 66 31 62 24 909 66 5915 74 3632 26 94 3723 6071 1048 91 92 1111 96 6128 38 3807 44 83 24 87 84 3950 6212 1202 52 48 12512 14661 65 91 97 81 10304 84 77 8164 84 66 90 12644 82 10425 92 45 28 14 14760 46 32 60 84 17236 85 62 14800 40 89 63 8 80 19391 83 93 17390 19492 93 14906 17468 19543 60 80 47 69 17583 51 1340 4042 44 71 49 72 88 4147 1479 54 1511 4243 82 61 1809 80 13 82 8220 28 12724 15102 17603 92 51 29 26 6 68 19660 96 10518 66 63 94 78 80 8330. 84 87 69 17723 19733 6326 74 10628 12804 15225 26 85 39 8414 39 98 50 30 87 91 2 43 12979 15328 38 19828 6440 42 10734 93 52 72 42 58 83 10818 96 53 88 64 88 8521 58 13051 82 17924 66 6524 63 65 63 15419 18004 90 52 74 87 74 15572 39 19966 61 96 10957 87 84 92 75 34 89 6603 867811012 13101 15655 94 20087 1918 4316 23 99 50 71 63 18112 99 2018 4433 63 8706 62 13207 15749 55 20225 31 40 6727 65 11117 22 54 18294. 44 2110 4521 6947 84 39 71 61 18317 87 2220 58 95 95 58 81 15892 71 20381 30 71 7014 8802 11253 13337 15920 18493 91 73 4614 29 34 11373 54 92 18521 20460 2321 51 36 39 86 55 16086 25 20507 2407 66 67 75 95 70 96 55 20636 23 73 79 83 96 83 16117 56 20747 2582 4767 7135 8931 11510 99 39 63 85 2628 4840 91 40 90 13459 56 79 20882 29 45 7202 7911618 13522 64 18604 20916 60 4901 69 9171 38 29 16209 17 48 2703 5028 7356 921411718 69 57 32 5 5153 7407 9426 43 13684 75 35 21 5230 64 80 91 13711 16318 37 33 77 94 956811810 27 16426 18753 44 5378 7534 70 31 56 32 18847 W STAATSLOTERIJ. .Vierde Klasse. Tweede Lijst. Trekking van 3 September [f 2000, No. 6126. 1000, No. 212. 400, No. 3655. If 200, No. 8421. 9110. [f t00, No. 5349, 6843, lllöu, 13:82, 17914, 21535. FlilJZEN VAN ƒ65. 12 2502 5333 8672 11722 14624 17446 20401 8713 11736 14703 17478 20421 8796 11740 14749 17485 2048T 8800 11876 14770 17515 20521 8833 11914 14829 17546 20627* 8903 11916 14847 175-55 20641 8971 11947 14854 17605 2064J 8979 12045 14861 17638 20655 9006 12099 14880 17677 20674 9103 12132 15077 17681 20670 9113 12213 15081 17771 20718 9141 12376 15122 17900 20734 9158 12378 15182 17916 20852 9273 12383 15244 17961 20853 9395 12419 15264 18002 20858 9425 12449 15285 18127 20885 9462 12451 15314 18193 20913 9511 12477 15416 18197 20918 9522 12578 15440 18211 20954 9526 12590 15448 18212 21100 9531 12617 15453 18242 21120 9533 12810 15460 18308 23284 9550 12863 15516 18326 21329 9586 12916 15531 18589 21357 9597 13000 15576 18603 21468 9626 13053 15622 18723 21502 9661 13119 15648 18S93 21646 9754 13122 15711 18916 21652 9756 13137 16758 18944 21672 9806 13182 15760 '18989 21755 9864 13191 15817 18994 21794 9866 13283 1586*2 19036 21827» 1367 3893 7237 10002 13315 15957 19091 21S31 1373 4011 7241 10072 13503 1G033 19092 21837 1479 4013 7271 10122 13523 16040 19114 21870 1574 4028 7295 7 0154 13542 760.54 19140 21909 1624 4275 7310 10192 13-552 16057 19308 21924 1627 4306 7414 10209 13589 16084 19357 2196» 1753 4337 7451 10217 13649 16127 19452 221» 1788 4359 7452 70285 13742 16269 19500 2221 a 1801 4362 7472 10364 13748 16282 19520 222b5 1836 4396 7527 10369 13314 16321 1852 4411 7687 10376 13855 16329 l»ö2a 22.187 1860 4483 7688 10452 13800 164'f «418 1946 4489 7749 10461 13892 16444 19a52 22475 1966 4633 7774 10491 13899 16445 19633 22498 2001 4635 7797 10609 13958 16547 19644 22506 2002 4718 7898 10625 13984 16772 19672 22522 2038 4733 7951 10825 14000 16814 19806 22549| 2044 4753 8037 10875 1421o 16836 19873 22585) 2190 4807 8253 11020 14374 16888 20077 22593 ,2245 4840 82-59 11047 14 -94 17020 20114 22650 2268 4875 8260 11069 14425 17047 20122 22731 2276 4890 8295 11160 14444 17058 20159 22778 2278 4946 8324 11186 14482 17063 20160 22783 '2304 5077 8390 11210 14,504 17229 20204 2285L 2341 5106 84-14 11264 14-525 17239 20205 22870 2396 5108 8533 11278 14537 17334 20215 22885 2401 5114 8558 11389 14556 17342 20225 22949 2-169 5231 8578 11665 14583 17386 20230 22969 2532 5272 8603 11680 1.4621 17445 20266 22982 V-ooi ln de vorige lijst stond4240, m. 4280. 92 2636 5421 214 2657 5455 272 2690 5495 287 2712 5547 333 2723 5580 "351 2724 5664 431 2758 5728 433 2809 5759 488 2892 5806 529 2950 6105 659 2976 6302 685 3009 6389 695 3054 6390 .704 3122 6391 816 3133 6482 897 3409 6598 936 3448 6695 957 3477 6697 1052 3492 6710 3091 3510 6788 1165 3532 6809 :1185 3672 6918 1186 3709 6937 1222 3724 6939 1227 3746 6953 1235 3763 7026 3253 3766 7066 1277 3771 7089 1285 3829 7179 1287 3853 7200 1345 3882 7235

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2