In en om Haarlem Dit nummer bestaat uit twee bladen. - Eerste blad 33»5 Uit dei Gemeenteraad. i Stadsnieuws. DAMIAATJES DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1921 44ste JAARGANG No. 13933 FPER WEEKf 0.25 RAM S3 PER POS T PES KWART. BIJ VOORUITBETALING f 3.57V, NASSAULAAN 4«, HAARLEM. TELEFOON 1428, 2741 EN 1743. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENTIÊN 35 CENTS PER REGEL. DIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING. AGENDA 9 SEPTEMBER. CORRESPONDENTIE. Personalia. Een rusthuis voor de Wilhehnina- Vereeniging. Luxor-Tfaeater. Volksweerbaarheid. VAN ONZE RECHTBANK. Burgerlijke Stand. Faillissementen. De vriendelijke Rijksambtenaar. Telegrafisch Weerbericht. R.-K- Volksbond. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DE ABONNEMENTSPRIJS BEDHAA8T VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN* PER KWARTAAL j T 3.25 BUREAUX! De nieuwe kieswet heeft aan de eerste vergadering van den gemeenteraad in Sep tember haar eigenaardig karakter ontno men. Vroeger was er dien dag meestal een lekerc spanning door een Wethoudersbe- noeining en (of) de installatie van door periodieke verkiezingen herkozen of nieuw gekozen leden. Dan kwamen eindelooze stemmingen voor de vaste commissiën en verder werk was er niet te doen. 't Was een soort officieele middag. De herinnering daaraan heeft nir. Bomans er zeker toe ge bracht te verzoeken de herziening van de Sfraatbelasting gisteren niet aan de orde te stellen. Toch zou voor behandeling van dit voorstel volop gelege.ihr-d zijn geweest. Want hel karakter van de eerste Septem- ber-zitting vertoont nu maar eens om de vier jaar iets bijzonders, wanneer de ge- heele Raad vernieuwd is. Bovendien schijnt or een handige manier voot stemming over de vaste commissies te zijn ingevoerd. De Raad was daar gisterenmiddag althans binnen een kwartier mee klaar. Waarmee wij maar zeggen willen, dat het gisterenmiddag een zeer gemoedelijke zitting was, tot welker vlug verloop de leiding van den loco-burgemeester, mr. Heerkens Tliijssen, nog meewerkte. De agendapunten waren van weinig be lang, behalve dan het te elfder ure (voor middags!) toegevoegde voorstel over de Zaterdagavond-relletjes op de Botermarkt Er was een verzoek van den film fabrikant, Willy Mullens, om een bijdrage van f 2(M), als tegemoetkoming in de as ten van liet in triiboeld brengen der ge meente Haarlem. Zooals men weet, wordt w in het buitenland, vooral in Amerika, reclame gemaakt voor ons land. De bios coop is daar een uitstekend middel voor. Terecht zagen B. en W. er ook een stads belang in, dat mooi-Haarlem in den Neder- landfilm wordt opgenomen. De eenige, bij wien tegen het luttele bedrag van 200 verzet rees, was de heer Peper: filmfabrikanten behoefden z. i. niet gesubsidieerd te worden en de reclame in het buitenland was geen arbeidersbe lang. Hef was er alleen maar om te doen de bourgeois uit het buitenland hierheen te trekken, om hier dan hun „bijeenge raapte meerwaarde stuk te komen slaanl" Aldus deze demagoog. De voorzitter wees e. zeer terecht op, dat films als deze nu juist geen voordeel afwerpen voor de ver vaardigers; daar is een ander sensaiie- onderwerp voor noodig. En voorts is een algemeen Nederlandsch belang ook indi- recht een arbeidersbelang. 't Is echter vergeefsohe moeite, dat aan ziende blinden als de heeren Peper en consorten te vertellen. De Raad ging er dan ook verder maar niet op in en nam het voorstel aan. Mr. Bruch schijnt het geheel en ai niet ons eens te zijn, dat men aan den heer Peper maar niet veel woorden moet ver spillen. Er was een voorstel van B. en W. om op grond van de nieuwe Onderwijswet aan de Vereeniging „Instituut Oranje-Nas- sau" een nieuw schoolgebouw te verschaf fen. Ook hier wilde de heer Peper tegen stemmen, na een flinke scheldpartij tegen de nieuwe wet. Mr. Bruch verwaardigde zich niet aan dit communistisch protest één woord te wijden, 't Gaat hier eenvou dig om uitvoering van een wettelijke ver plichting. De heer PepeT had nog een mooie gele genheid om den in hem levenden geest van tegenspraak te demonstreeren. De Ver eeniging „Koninginnedag" heeft aan den Raad Iiaar bekende muziektent voor een bedrag van f 800 ter overname aangebo den, voor zich het recht behoudend om op nationale feestdagen gratis gebruik te mo gen maken van haar vroeger eigendom. Dat de heer Peper hierop aanviel als de spreekwoordelijke stier op den rooden lap, laat zich verklaren. Hetzelfde kan gezegd worden van den socialist, den heer Kingma. De naam van „Koninginnedag" alleen is voldoende om de heeren te laten tegen stemmen, onver schillig wat er in zulk een voorstel staat. Wij behoeven dan ook naar de argumen tatie van die zijde niet te kijken: de voor gestelde aankoop strookte niet met de noodzakelijke zuinigheid; het was een ver ':aplc subsidie aan de vereeniging enz. Zelfs Wethouder Bomans werd door de roode heeren gesommeerd om zijn mee- ning over een dergelijk roekeloos voorstel te zeggen! Maar B. en W. konden aantoonen, dat hier van sympathie voor een bepaalde vereeniging zelfs geen sprake was. De ge meente heeft eerstdaags toch een muziek tent noodig voor de volksconcerten al dus legde Wethouder Slingen-berg uit dan zijn wij veel goedkooper af met deze tent van f 800.— dan dat wij een nieuwe moeten koopen. Het hielp echter al weinig, of de Wet houder met verontwaardiging de schimp scheuten naar de vereeniging afwees. Er kwam van den heer Wolzak een voorstel om „Koninginnedag" f 600 te bieden voor reparatie van de tent met de bepaling, dat de gemeente er ten allen tijde gratis ge bruik van mocht maken I Toen dus zelfs van die zijde al zoo weinig steun voor het eenvoudige voorstelletje van B. en W. bleek, had de heer Reinalda gemakkelijk spel met een voorstel om de voordracht van B. en W. voor onbepaalden tijd aan te houden. Het werd met 19 stemmen voor en 13 tegen aangenomen. tt raadslid, dr. v. d. Berg, op 31 Augustus j.l. begiftigd met het officierskruis in de orde van Oranje Nassau. Wij hadden van den Raad van Haarlem een waardiger houding mogen venvachten tegenover een vereeniging, die zooveel en zoo belangeloos werk doet ter handhaving en verlevendiging van de nationale gedach te, welke de overgroote meerderheid toch aanhangt! Ons restte toen nog het «enige belang rijke punt, waarover breedvoerige discus sie mogelijk leek. Bij opening van de ver gadering vond ieder raadslid voor zich een aanvullingsagenda, vermeldend de voorge nomen behandeling van het voorstel-Klein, door B. en W. overgenomen, om de Com missie voor de Strafverordeningen uit te noodigen om na te gaan wat er te doen is tegen de Zaterdagavondrelletjes op de Bo termarkt Het verloop van hetgeen nu geschiedde moet naar buiten wel een allerzonderling- sten indruk maken. De voorzitter begon met de verklaring af te leggen, dat hij in de vorige raadszitting het voorstel-Klein niet aan de orde had gesteld, omdat z.i. de burgemeester als hoofd der politie ge legenheid moest hebben zelf bij de bespre king tegenwoordig te zijn. Inmiddels heeft de toestand op de Bo termarkt zich verergerd. J.L Zaterdag avond was het verkeer gestremd en dreigde de orde verstoord te worden. Bovendien had de burgemeester aan mr. Heerkens Thijssen in een brief geschreven er prijs op te stellen, dat deze zaak zoo spoedig mogelijk werd afgedaan. Afgezien dus van alle persoonlijke over wegingen, achtte de plaatsvervangende bur gemeester het gewenscht de zaak in deze raadszitting aanhangig te maken. De Raad scheen mot dezen onverwachten loop van zaken een weinig verlegen. De heer Poppe zei, dat hij er van ge schrokken was, toen hij de aanvullings agenda op zijn tafel vond. Er was geen ge legenheid geweest om deze zaak in de frac tie te bespreken. Dus stelde hij voor haar tot een volgende vergadering aan te hou den. Natuurlijk was ook de heer Peper er niet voor te vinden, om de zaak nu reeds te behandelen. Toen kwam van den kant van den heer Wolzak de niet onjuiste opmer king, of B. en W. niet zelf in staat wa ren om de orde op de markt te handha ven. Zij hebben toch volgens de verorde ning de marktplaatsen aan te wijzen en te weigeren? Waarom dan nog eens de zaak naar de Commissie voor de Strafverorde ningen te zenden? D-e voorzitter kon niet ontkennen, dat de raak werkelijk zóó stond; waarop de heer Klein betoogde wel bereid te zijn het voor stel terug te nemen. Maar, nu B. en W. het zijne hadden overgenomen, meende hij daartoe het recht niet te hebben. Zooals ineer gebeurt kwam de heer v. d. Kamp op het laatste moment met de nuch tere opmerking, om toch niet zooveel druk te over dit geval te maken. Zijns inziens ging het hier alleen om een marktbelang en om handhaving van de orde op straat. Laten B. en W. eenvoudig alle propaganda op de markt verbieden, welke iets anders beoogt, dan het aanprijzen van koopwaren. En in dien geest diende hij een motie in. Maar daar was nu mr. Slii^enberg weer niet mee tevreden. In het college van B. en W. had hij er zich mee vereenigd, om de zaak in handen der Commissie voor de Strafverordeningen te stellen; maar 'n op dracht van den Raad aan B. en W., zooals de heer v. d. Kamp wilde, kon z.i. niet worden aanvaard. Nadat daarop de voorzitter nogmaals verklaard had, dat B. en W. bereid waren te zien, wat zij aan de hand der verordening tegen de Botermarkt-relletjes konden doen, werden achtereenvolgens het voorstel van den heer Poppe, de motie-v. d. Kamp en het voorstel van B. en W. terug genomen, zeer tot schrik van den heer Peper, die be merkte, dat de zaak nu met een sisser af liep. Hij wilde daarom het voorstel-Poppe overnemenl Maar de voorzitter zei, dat, waar er geen voorstel van B. en W. meer was, er toch zeker niets viel uit te stel len I Alles bijoen is er dus niets anders ge beurd, dan dat B. en W. nu verklaard hebben te zullen trachten zetf de orde op de Botèrmarkt te herstellen en aan de rel letjes een einde te maken. Dit had toch wel wal eerder en heel wat eenvoudiger kunnen geschieden. De roode heeren verwachten nu zeker relletjes en dan naar aanleiding daarvan een interpellatie in den Raad. Wij kunnen niet inzien, dat zij het daar in o gewonnen hebben. Interpellaties en moties kunnen B. en W. eenvoudig naast zich neerleggen, wanneer het geldt de orde op straat te handhaven, zoodat wij voor ons het resultaat van dezen middag nog zoo slecht niet vinden. Sociëteit „Sint Bavo." 8 uur Rederijkers. 8 uur Ledenvergadering Metaalbe werkers. Oud-Holland. Vermulft. Strijkorkest. Sint Jozefskerk Jansstraat. 8K uur. Recollectie oud-retraitanteu. Spaarbank St. Rosa. Nassalaan 60. Half 8 tot half 9 uur. Bisschoppelijk Museum. Eiken dag, uit gezonderd Zaterdags-, Zon- en feestda gen toegankelijk. Wegens plaatsgebrek moeten een tooneel- verslag en verschillende berichten blijven liggen tot morgen. In de commissie tot het cxamineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in de Nederlandsche taal, de geschiedenis, de aardrijkskunde, de staathuishoudkunde en de statistiek en de staatsinrichting, zijn o.m. tot leden be noemd de heeren dr. F. A. Stoett en dr. Ter benoeming van een tijdelijk leeraar in do Plant- en Dierkunde aan de 5e H. B. S. met 3-j. c. te Amsterdam bevelen B. en W. aan dr. W. E. de Mol, idem, te Haarlem. De kapitein Iïnrfogh Iieijs van Zou- teveen, van het 10e Regiment Infanterie, wordt, werkzaam gesteld bij den Vrij wil ligen Landstorm en belast met het toe zicht op de oefeningen in heit Zuiden van de Provincie Noord-Holland. Willem Knikker. - Woensdagavond werd tijdens het concert in de Hout aan den heer Willem Knikker, onder dirigent der Haa He mach e Orkestvereeni- ging, ter gelegenheid van zijn onder trouw met mej. Betsy Krions, namens vele muziekliefhebbers een prachtige bloemenmand aangeboden. 't Ligt in de bedoeling van de Wil- helniina-vereeniging te Almen bij Zut- phen een rusthuis te bouwen voor haar verpleegsters. Dir. P. O. v. d. Horst stond hiervoor een complex huizen af, welke tot rusthuis kunnen worden inge richt. Er is echter natuurlijk veel geld noodig- - In een keurige circulaire richt het hoofdbestuur der Wilhelminavereeniging zich tot een ioder in Nederland om een bijdrage ten einde dat Rusthuis ie verkrijgen voor de verpleegsters onzer kranken van geest. 't Nieuwe program is 't kijken wel waard! Behalve 't panorama (Dordrecht) en de revue, zagen we: het blijspel „Een drukke dag", waarin zeldzame staaltjes van liotn- dendressuur worden aanschouwd. De bra ve hond „Fikkie" helpt z'n baas niet alleen bij 't boodschappen doen, maar ook aan een bruid; en een misdadiger, die de bruid en de positie van Fikkie z'n baas belaagt, wordt door den hond gearresteerd; de klucht: „Zigoto de Opperman", die wel geen regelmatig gebouwd verhaal is, maar de toeschouwers doel schateren van 't lachen om'allerlei dolle acrobaten-toe ren; het hoofdnummer „Een wereld vol ver leiding", dat laat zien -hoe een meisje, dat behept is met de gevaarlijke zucht naar groote-stadsleven en wereldsch succes, toch nog wel goed terecht kan komen zelfs haar luien en, naar 't schijnt, losbamdigen minnaar lol 'n geregeld en werkzaam leven brengt als ze maar vast genoeg slaat in deugd en levensernst. Natuurlijk geeft ze dan 't groote-stadsleven en 't wereldsch succes wel op. 't Is gewoonlijk beter, aan die dwaze en gevaarlijke zucht geen grein toe te geven daarom is deze film voor jongelui minder geschikt. En de drie Urnims, waarover we Zater dag schreven, toonden weer hun krachtige acrobatiek. We hadden geen spijt van onzen avond. Dinsdagavond vergaderde de^ schietvcr- eeniging „Volksweerbaarheid" onder voorzitterschap van den heer J. Bongert- man. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter met genoegen, dat het ledental der vereeniging in den laalsten tijd be langrijk is toegenomen. Medegedeeld werd, dat de schietoefeningen in de duinen geregeld plaats hadden. De penningmeester, de heer C. van Za len Jr., bradht het financieel verslag' uit, waaruit bleek, dat de ontvangsten de uit gaven dekten. Besloten werd aan het einde van de maand September ten besluite van de schietoefeningen in de duinen een schiet wedstrijd voor de leden te houden. Verder werd besloten dat het bestuur nagaan zal of hel financieel mogelijk is in de wintermaanden in een lokaal schietoefe ningen te houden. Verduistering. Daarna stond terecht die connmission- nair iin effecten M. v. d. B., womendo te Haarlem, thans gedetineerd, beschuldigd, rich optzet lelijk en wwtewechteHfk effec ten en obligaties toegeëigend te bobben, al Chans te hebben verkocht, welke hem in bewaring gegeven waren. V. d. B. le kende. de effecten in ondernam! geliad te hebben. De officier van Justitie zet,de, dat bdkt. bet in hem gestelde vertrouwen mis bruikt bad. Ook rim familieledlen heeft liij garutmeerd. Spr. acht bekl. wat de zaak met de effecten betreft, schuldig aan wederrechtelijke toeëigemng dkxxr veiikoo-ping der effecten De obligaties beeft bekt. echter nooit in onderpand, gehad. Hier is dlus zeer zeker verduiste ring gepleegd,. Spr. wil in aanmerking nemen, dat bekl. vroeger steedu gunstig betkend gestaan beeft en dat hij familite- dien gerumoerd1 heeft en eisebt 11,4, gevangensstraf met aftrek van de pre ventie* hechtenis. De verdediger, Mr. Daródoom, wide ai- leen wat over de strafmaat zeggen De ge ei-schlc straf vond pl. schrikbarend boog. Bekl. heeft vain-af zijn jeugd in geldzaken gezeten, is later een eigen zaak begonnen, is toen in moeilijkbeden geraakt en heeft later hem geschonken vertrouwen mis bruikt. Hij heeft familieleden geruïneerd, maar is daardoor mede de dupe van zijn eigen daden geworden. Verder behoeft men niet bang te zijn voor een herhaling van het gebeurde. Spr. h-eefit een schrijven van be leggers van gelden bij bekl., waarin ver zocht wordt bekl. zeer mild te straffen, hem liefst voorwaardelijk te veroordeden. 'Spr. roept dam ook die dementie van de rechtbank in. Ook V. d. B. riep klementie der recht bank in, waarna de uitspraak bepaald werd op 15 September. Ondertrouwd: 8 Sept W. de Pierre en A. R. Kluit. A. C. v. Nes en F. Dus- scholen. G. Pregel en T. v. d. Meulen. J. H. Keizer en C. M. J. Alphenaar. J. M. F. Knop en P. M. Liedmeijer. G. Breemouer en J. Meijnhout J. A. M. Hietbrink en J. v. KesseL Getrouwd: 8 Sept. P. Wartena en J. M. Smit W. J. Knoop en K. J. Plevier. P. G. Formanoij en D. Timmers. J. W. Kessens en A. Peperkamp. A. de Vries en C. A. Reemer. J. Spierdijk en M. Hoerman. L. L. Pleijsant en J. de Beer. Geboren: 6 Sept. z. van M. J. H. Schot man-v. d. Laag. 7 Sept z. van C. Joos- ten-v. Rossum. 2d. van M. Rozenhart- Jolm. 8 Sept. z. van A. C. v. Wei- Ruigrok v. d. Werve. z. van A. Eek hand Ileeris. d. van M. M. v. Welt-v. d. Lin den. Overleden: 7 Sept. E. Bijster-Groot, 26 j., 2e Vooruitgangstraat G., 5 j., d. v. J. J. v. d. Moolen, Leliestraat Brandje. Woensdagmiddag was een leerlingkapster van maison „Henri" aan de Hazepaterslaan bezig met het overgieten van benzine. Zij had de onvoorzichtigheid dit te doen in de onmiddellijke nabijheid van een brandend apirituslampje. De ben zine vatte vlam en tot overmaat van ramp liet de juffrouw het fleschje uit haar han den vallen, waardoor in een oogentolik tijd, het kleine kamertje geheel in brand stond. De brandweer werd gewaarschuwd. Met materiaal van het Diaconesvenhuis wist men het vuurtje spoedig te blusschen. Het boven-zijkamertje brandde geheel uit, ter wijl een aantal pruiken een prooi van het vuurtje werden. Verzekering dekt de scha de. De staf der brandweer was aanwezig. Nieuwe zaak. Het kinder- en demes- hoedenmagazijn van mejuffr. v. Zandvoord, op de Botermarkt, is thans verplaatst naar Gierstraat 12. Dit perceel is op keurige en practische wijze verbouwd. Door den fris- schen, wit geschilderden winket, komt men in een allergezelligst, fraai gestoffeerd pas kamertje, waar een aantal hoeden in di verse kleuren en vormen de koopers lokken. Een kleine binnenplaats scheidt AH kamertje van een ruim atelier. De electrische verlichting is op keurige wijze verzorgd door de firma Kuipers uit de Gierstraat. Het geheel maakt een nrtstuiendea in druk. Wij wenschen de eigenaces: Good luckl Abonnements-Concerten. Op het eer ste der door het Concertbureau Hans Augustin sedert een reeks van jaren in den Schouwburg Jansweg hier ter stede geor ganiseerde Abonnements-Conoorien, op Donderdag 10 November, zal optreden Mischa-Léon, een der grootste Tenor®» van onzen tijd, die na rijn opzienbarend verschijnen in ons land verleden jaar, on middellijk voor een groot aantal Concer ten voor bet a.s. seizoen werd jaengageard, o.a. door het Rosklcirtie-Orkest. Een ar tistiek portret, vervaardigd door den groo- ten Engelschen teekenaar Cyrill Ro!wwts is in verschillende winkels bier ter stede tentoongesteld. Concert. Woensdagmiddag 14 Sep tember a.s. geeft de Haarlemsche Orkest- veroeniging een concert op de buitenplaats „Duin en Kruidberg" van den heer Cre- mer, onder leiding van den heer Ger'nara. In staat van faillissement worden verklaard I. Mej. J. van Rijk, openbare koop vrouw en winkelierster in sigaren, wo nende te Ij mui den, gemeente Velsen., Huigenstraat 9. Curator Mr. F. Wille ken Macd.ooald, te Haarlem. II. B. Suijk, fabrikant, wonende te IJmuiden. Curator Mr. A. W. Helle- ma, te IJmuiden. III. K. Moot, wonende te IJmuiden, gemeente Velsen. Curator Mr. F. V> ,lLe- kes MacDonald, te Haarlem. IV. II. van Lint, wonende te Be verwijk, Heemskerkerweg 44. Curator, Mr. C. van Sprang, te Haarlem. V. J. Groen Hzn., koopman, wo nende te Zaandam, Oostzijde. Cura tor Mr. J. F. E. Boele, te Zaandam.. VI. J. A. Kramer, wonende teAals- Er werd onlangs ten mijnent, terwijl er niemand thuis was, een kwitantie gepresenteerd van den Bijkatelephoon- dienst. Ze kon, omdat ar niemand was, nli-t betaald worden en dies vond St, bij mijn thuiskomst, een „kennisgeving" in cle bus, waarop o.m. de volgende „beleefde" opmerkingen op voorkwamen. 1. Gedurende de drie op den d g van aanbieding volgende werkdagen b - staat gelegenheid dit bedrag tnsrehen 9 ure v.m. en 3 ure n.m. aan het Rijkstelegraaf kantoor, loket Nr voldoen; bij niet voldoening van hot verschuldigde wordt na dien termijn het nieren van gesprekken gewei" gerd. 2. De betaling kan ook par postwis sel, gericht aan den Directeur van bet Rijks Post- en telegraafkantoor, geschieden: mits pist en «iuiddijk en met ve-rme-1 drug van Nr. van kennisge ving en quitantie ingevuld, doch dan wordt de termijn van 3 wcsfcdugeu volgende op den dag van aanbieding, teroggeforacla tot 2. 3. Reclames si uilen de werphohliug tot -betalen niet uit. 4. Ten onrechte betaalde gesprok- kosten worden terugbetaald. NOTA. Djt formulier b$j de bete ling mede te brengen. Administratie Rijksteiefoon Tfrrnr. Men wondt altijd getroffen door den buttengefwoon vrtendeJ ijken toon, -waaran ambtelijke vennwmfeigien gesteld rijn en vooral oolk door de zeer coulante wijze, waarop men door ambtenaren „beamb- tenaand1" wordt Bi viod zulk» briefjes altijd de groot ste aanbeveling voor sociaiiwdie, waar op de socialisten eoo dol zijn en vooral een voorproefje hoe heerlijk bet nd rijn' wanneer alles en allen door Rijks-, ge-' meente- of provinciale ambtenaren ge ringeloord wordlen. Laat ik bij bovenstaand briefje nog opoverben dat be* de eerste maal wa« dal de qiritantie gcprcamleml w«end; dot de aanbieding van te voren niet stangekocv- <E©d was en niemand dagen lang thuds kan Wijven om op de rijksqmtantio te wachten om deze oamóddeUijk te be talen. en dat de afwezigheid netwurlijk pebeel ooopzettattpe wm. Ben particuliere ondernemer, cBe prijs stett op goede vensrtamHioaKSng met rij» clientèle en uitbreiding van zijn debiet, zou zeer zeker in dit geval die qtefaintie nog eens hebben laten pnesenteêpen of ■een beleefd briefje in de bus hebben dk>en stoppen met <Je mcdedeeüi^ dbt de quitaPiÜie tevergeefs gepresenteerd was, enz. Niet alzoo een ambtenaar. Wat 'n poiradijb zou het toch zbii als alles per rijks- of gemeente-a mhl e na ar moest geregeld worden! Uit militaire .kringen wondt ons ge schreven: Wanneer de plannen van den M. v. O. werkelijk beid wonden, kan de schrijver van liet „Dasma-atje"* van Dinsdag ge- ra^ rijn, want dan wordt do Cavalerie te Haarlem in garnizoen, tot op de helft teruggebracht en overgeplaatst naar Amersfoort. Medegedeeld door 't Kon. Ned Meteoro.1 Instituut te Do BiMt. Naar waarnemingen m den moigen van 8 September 1921. Hoogste Barometerstand 767,4 m.M. Drocden. Laagste Barometerstand 751.0 m.M. SeydS-sfjord. Verwachting van den avoi'jd van 8 September tot den av-ond van 9 Sepl.- Meest zwatoke wtn-d uit oostelijke rich tingen, helder tot IVhtbewo-lkt, drc- g weer, zelfde temperatuur. meer. Curator Mr. G. W. C. Plies'.cr, te Haarlem. VII. De N.V, Eau de Cologne-, Par fumerie- en Zeepfabriek ,,Famanda", gevestigd en kantoo-rhoudende te Zaan dam. Curator Mr. C. van Sprang, te Haarlem. Rec.hter-Commissaris in dew faillis sementen is Mr. J. D, Pasteur. Opgeheven wenden de faillissemen ten van I. J. M. Blom, winkelier en koop man, wonende te Haarlem, uitgespro ken bij vonnis dezer Rechtbank d.d. 19 Juli 1921. II. V. G. Piazza, wonende te Haar lem, uitgesproken bij vonnis dozer Rechtbank d.d. 16 Augustus 192!. Hij arrest van het Gerechtshof (e Amsterdam is vernietigd het vonnis van faillietverklaring van C. Gons, blikslager wonende te Pumierend. Woensdagagvond hield de R.-K. Volks bond een algemeenc ledenvergadering. Voor deze eerste vergadering in het nieuwe seizoen was door het bestnur mr. Veraart als spreker van den avond ul'ge- noodigd. Deze zou het belangrijke, ne- tucelc onderwerp „Bedrijfsradenstdsc! be handelen. Het Bestuur verwachtte dan ook een groote opkomst der leden.Vooreerst om dat de leden wel eens nader kennis zouden willen maken «ne< nrof. Veraart, en ook

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 1