Eerste SM Brieven uit Frankrijk ri Stadsnieuws DAMIAATJES ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1921 44ste JAARGANG No. 13941 FPER WEEKf 0.25 RAflCO PER POS T PER KWART. BIJ VCGflUJTEETALIUS f 3.571/, tiASSAULAAN 49, HAARLEM. TELEFOON 1428, 2741 EN 1740. POSTREKENING No. 5970. ADVERTENTIËN 35 CENTS PER REGEL. DIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING A Dit nummer bestaat uit vier bla den, waaronder het Geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. Het front lanes de Ged. Oude Gracht. ROOtöSCH HAARLEM. ONS NIEUWE POSTKANTOOR. De hal van het nieuwe Postkantoor. AGENDA 18 SEPTEMBER AGENDA 19 SEPTEMBER Uitslag loting nationale militie. LANGS DEN WEG. Werkloosheid in de Bollenstreek. DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN' PER KWARTAAL 3.25 BUREAUX: DE FRANSCHE BADPLAATSEN. Het verschil tusschen het leven in de Fransche badplaatsen en dat in onze Hollandsche is bijzonder groot. Spelen ijij ons de zee en het strand de hoofdrol, eniet men ei in hoofdzaak van de rust ie een verblijf aaD onze Noordzeekust oo aantrekkelijk maakt, de Fransche plages de mer" zelfs de kleinere, ont- eenen hun bekoring aan het mondaine gedoe dat niets anders is dan een voort zetting van het Pa'rijsche winterseizoen. De Casino's vormen het middelpunt der gezelligheid en spel en dans wisselen laar af met wel verzorgde tooneel- en muziekuitvoeringen. .Wel is des mor gens het strand de ontmoetingsplaats van de talrijke vreemdelingen, die in de meest weelderige badtoiletten (badpak zou hier misplaatst klinken) nu en dan in de verlokkende golven onderdom pelen, maar men mist er over het alge meen dat opgewekte en gezonde strand leven met kuiltjes gravende kinderen. Men keert de rug toe aan die eeuwig deinende golven om te genieten van het ,,va et vient" der bezoekers die wedijveren, elkaar in uiterlijke elegan te te overtroeven. Enkele dagen neb k in Deauville doorgebracht om dat .pel van wereldsche genoegens gade ie slaan, een indruk te krijgen van dat internationale publiek, wiens luxe zin geen grenzen kent en voor wien de schreeuwende hooge prijzen blijkbaar niet afschrikwekkend werken. Die enkele dagen waren mij meer dan vol i.oende om terug te verlangen naar de stilte van de bosschen en den eenvoud van het buitenleven, om te genieten van de zomerweelde die de natuur het mooist ontplooit waar eenvoud heerscht En telkens weer heb ik mij afgevraagd, hoe het mogelijk is dat zoovelen kuunen opgaan, weken lang, in dat groote en onnatuurlijke badplaatsieven. geen oog hebben voor de schoonheid van de bruisende zee en de blauwe lucht die zich in volle heerlijkheid boven ons koepelt. zeker, niet voor alle plaatsen geldt dit in dezelfde mate als voor Dea u ville, dat bij uitstek de trekpleister vormt van het zoogenaamde „tout Paris' en het internationale genot- zoekende publiek. Maar een speeltafel treft men bijna in alle aan. De toegang tot het Casino in Deauville is niet aan vele plichtplegingen onderhevig, maar een allereerste vereischte is,dat men in avondtoilet is gestoken. Een aardig ncident deed zich kor geleden, naar aanleiding daarvan, aan den ingang van de speelzaal voor. Een lange, in grijs colbertje gekleed persoon, meldde zich aan maar werd bij gemis aan smoking of rok geweigerd. Zonder ver der aan te dringen wilde hij zich ver wijderen. toen een der hoofd-contro- eurs nader kwam en den afgewezen bezoeker herkende. Niemand minder dan den koning van België had men de toegang ontzegd. Het spreekt van zelf dat deze vergissing spoedig werd goed gemaakt en koning Albert, ook zonder feestgewaad mocht binnentreden. Het verhaal vermeldt niet of hij zich ook aan een partijtje „baccarat" heeft gewaagd. Aan liefhebbers voor dat zuivere hasardspel ontbreekt het anders niet. Men verdringt zich om de ver schillende tafels, waaraan dames zoo wel als heeren hunkeren een goed plaatsje te veroveren. Om 3 uur des middags neemt het een aanvang en zoo bhde kan de zin niet schijnen, zoo verlokkend kan de zee haar lied niet zingen, of steeds zijn er menschen die de voorkeur geven aan het bevredigen van die laagste der hartstochten, boven het vertoeven in Gods wondere natuur. Ik heb er mannen gezien die in enkele ^ogenblikken een klein fortuin ver loren, en toch niet ophielden, telkens opnieuw, de kans te wagen. Ónder de gelukkigen behoorde een Engelschman die 700.000 francs wist in de wacht te sleepen, zonder dat eenig teeken van emotie zich op zijn strak gel.-.at af speelde. De winnaar van 25.000 francs ga; mee' bijken van gemoedbeweging evenals een oude dame die krampachtig haar bankbiljetjes vasthoudend, door deveine, gedwongen was, ze een voor een op het groene laken achter te laten. Laat in den nacht of liever al vroeg in den morgen neemt het spel een einde cn keeren de bezoekers huiswaarts om den slaap, die bij de meesten wel lang zal uitblijven, te vatten. Een onbeha gelijk gevoel bekruipt je, als je ziet hoe hier met het geld wordt gesmeten, de beleefdheid der kellners afhangt van de sommen die je verteert en vooral, van de fooien die zij heel graag in hun j zakje laten glijden. Geheel in strijd ook met de frischheid der natuur is het ruime gebruik dat van verf en poeder wordt gemaakt om de uiterlijke schoon heid (dat mecp.en zij ten minste) te llll' verho g n. Was vroeger rood een der voornaamste kleuren tegenwoordig viert het bruin hoogtij, om den indruk te geven, gebrand te zijn in de zon, die men zooveel mogelijk ontloopt. Dwazer nog is de mode kleine stukjes glas in de hals aan te brengen die een glinste ring veroorzaken als het electrische licht er in felle bundels op neervalt. Genoeg echter van al deze uitwassen van dwaze behaagzucht, die den dege- lijken badplaatsbezoeker spoedig een ander plekje doen opzoeken. Het is begrijpelijk dat bekende schilders en caricatuur teekenaars hier hun hart komen ophalen, al betreurt men het feitelijk dat zij hun talent aan derge lijke vertooningen verspillen. Beter dan het Deauvilsche leven op het doek vast te leggen, is het zoo spoedig mo gelijk die keerzijde van door de natuur bevoorrechte badplaatsen te vergeten. Op het stillere gedeelte van het strand heb ik dan ook de laatste uren van mijn verblijf doorgebracht, de vergezichten bewonderd: Havre van uit de verte zien oprijzen. En onwillekeurig riep die stad in mij wakker de gedachte aan den grooten oorlog, die wel niet ver geten is, maar die toch in het mondaine en frivole badplaatsleven geen ver andering beeft gebracht. Het zij echter ter eere van Frankrijk gezegd, dat het niet in hoofdzaak de Franschen zijn, die dit tempel van wuftheid op Deau ville drukken, maar vertegenwoordi gers van alle mogelijke landen, die daar voorzeker niet hun beste zonen hebben uitgekozen. Parijs 7 September 1921. Mr. P.v.S (Ingezonden.) Mannen en jongelingen, moeders en dochters, middenstanders en arbeiders, jong en oud, mogen we een hoogst ern stige zaak even onder Uw gewaardeer de aandacht brengen West gij, „vaders" en „moeaevs dat men de schendende hand heeft uit geslagen naar de U zoo dierbare panden, door den goeden God U geschonken, om ze op te voeden tot ware, degelijke katholieke leden der maatschappij Weet gij „jongelingen" en „jonge- dochters", dat men er op uit is, U van het schoonste sieraad te berooven, dat Uwe jongelingsjaren moet tooien V/eet gij, echtgenooten, dat men arg listig een net spant, om Uw niets- ais-vermoedende, trouwe harten o -erstrikken en te verschalken WDet gij, vrouwen en meisjes, dat men er een levensdoel van maakt, het kostbairste wat U hebt, Uw eer en schaamtegevoel, in U te fnuiken Gij, dien, Roomschen van Haarlem, weet gij niet, dat de „moderne heiden er op uit is, cm de maatschappij geheel te ontkerstenen? V/eet gij wel, dat hij ook U laat medewerken, om het geloof en de zeden, die U dierbaar zijn, die gij geërfd hebt van Uwe getrouwe voor vaderen te ontwrichten en te ontaar den Ja, Katholieken van Haarlem, het huidige ongeloof heeft alle machten gemobiliseerd om in den strijd tegen Christus, Uw Christus, te kunnen over winnen. Of is de perversiteit van de hedendaagsche schaamtelooze mode niet een machtig middel, dat eenerzijds bij de vrouw het eergevoel afstompt en anderzijds den man opwekt, om haar slechts te gebruiken tot slavin zijner laagste lusten En er zijn er tientallen, neen, jammer genoeg, honderdtallen, in onze eigen rangen, die meedoen aan diezelfde mode, en haar als volgzame slavinnen dienen, ondanks herhaalde- vermaningen van Paus en Bisschoppen! Daar is het huidige tooneel en de bios coop, welker affiches en annonces eiken dag,met steeds dezelfde brutale schaam teloosheid soms nog op ergerlijke wijze geïllustreerd weer aankondigen stukken, waarin de heiligste deugd met voeten wordt getreden, terwijl de „zin nelijke liefde" op het voetstuk wordt geplaatst. En hoevele plaatsen dier „uitverkochte" zalen" worden bezet met dezelfde personen, die des morgens nog het hoofd bogen onder de zegenende handen des Priesters bij het einde der H. Zondagsmis Bedenkt toch, gij ouders, verloofden, daar is en mag Uw plaats niet zijn, noch die van Uwe kinderen Daar is de hedendaagsche „kanker" van de maatschappij, de „volksziekte", die men „Sport" noemt. Wordt niet boos, lieve lezer, bij eenig nadenken zult U moeten toegeven, dat haar „toe passing" in onze dagen geen anderen naam kan dragen. Is zij 't niet, die den Zondag van een dag des geestes maakt tot den dag, waarop de krachten en misbruikte gaven van het lichaam hoog tij vieren Is niet het voetbalveld het vóórplein geworden van de rijwiel- en motorenbanen, en zijn deze niet de omlijsting van de meest geschikte ter reinen voor het „menschonteerende" boksen Het is een angstverwekkend teeken, dat tienduizenden zich zitten te vergapen aan het „afranselen van Ons nieuwe den buitenkant sluiting op wat rant over werd wij hierbij een htiidigen stand ©ene lust onze zicht zien langs de andere geeft Postkan'-oor nadert aan zijne voltooiing. In aan- er dezer dagen in deze con- medegedeeld, publiceeren tweetal schetsen van den van afwerking. Op de teekenanr het frontaan- de Ged. Oude Gracht; op hij een kijkje in dc hal. van ongeloof en zedenbederf? Lezers en lezeressen, vêreenigt U. Nog is 't tijd. Maar spoedig, anders is het te laat 1 Komt, richt eene afdeeling op van de vereeniging :„Voor Eer en Deugd." haar naam verklaart reeds haar streVen. Dit is het machtige wapen, hetwelk Gij hanleeren moet in den geweldigen strijd Komt, Haarlemmers, wie neemt het injtiatief? Moet in ons diocees, waar reeds een Diocesane Bond van „Voor 7,e en Deugd bestaat, waartoe bereids vele afdeelingen behooren. onze ge liefde Bisschopsstad achterblijven Neen, ni> w ar En onze hooggeëerde Geesteli k ^d zal ten zeerste Uw heer. liik werk toejuichenMaar bij Uw I iKililnil twee natuurgenooten Daarheen leidt niet de „stakende", maar de thans „ontzenuwende" sport Straks komen de oude heidensche arena's haar „be staansrecht" weer opeischen Gij, Roomschen, moet U schrap zetten tegen niet tegen de sport mhar tegen de excessen, de ongezonde uit wassen der sport Verder stort er een allervernielende lawine van onzedelijke en ontuchtige lectuur zich uit over onze arme maat schappij en ook de Roomsche huisge zinnen behooren maar al te vaak tot het geteisterde gebied. Ouders, waakt over de lectuur Uwer kinderen Jon gelingen, jongedochters, v/eest nauw lettend in het bepalen van Uw leesstof Maar gij, katholieken, gij moet niet alleen in eigen kring U hoeden voor de gevaren, die U Omringen, maar gij moet ook anderen de helpende hand toesteken, om te kunnen overwinnen, 6fom het gevaar te ontgaan. Gij moet niet alleen passief de mondaine wereld vluchten,maar gij moet ook actiei tegen het monster der zedeloosheid te velde trekken. Maar dien veldtocht moet U houden, gij, mannen en vrou wen, schouder aan schouder in samen werkend verband. De vijand blijkt sterk georganiseerd en alles streeft naar hetzelfde doel Moeten wij dan niet als één man een sterken dam op werpen tegen de aanrollende wateren werken,bewandel den organisatorischen wegMisschien heeft het vlijtig be stuur der plaatselijke K. S. A. al pirn nen, helpt ze dan uitwerken Heeit niet het gewaardeerde bestuur der R. K. Vrouwenbond het gemis van zulk eene vereeniging reeds scherp belicht Vertrouwende, dat tot grooten zegen van de Roomsche zaak in Haariem spoedig eene sterke vereeni ging van „Voor Eer en Deugd" haar banieren mag ontplooien, zoowel voor de mannen als voor de vrouwen, eindi gen we met de veelzeggende woorden Hoe schoon is een kuisch geslacht! Stadsschouwburg. Nationale Opera, dir. Willem van Korlaar Jr. Faust" Half acht. Brongebouw. H. O. V. Laatste Volksconcert 8 uur. Sociëteit „Vereeniging" Bioscoop „De Zwarte Tulp". Euxor-theater Groot Houtstraat 139 Bioscoop- en variété-voorstelling. Familie-bioscoop Kleine Houtweg 12 Voorstelling. Kinderhuissingel Stoom ca roussel, Cakewalk en Hutsohloopbaan van Antoon Berner. Oud-Holland Verwuifl Concert. Sociëteit „Vereeniging" Bioscoop ..De Zwarte Tulp". T.uxor-iheater Groote Houtstraat 139 Bioscoop- en Vanété-voorslelling. Familie-bioscoop Kleine Houtweg 12 Voorstelling Kinderhuissmgel Sloom-carousseJ, cake-walk en rutsdh-Joopbaan van Antoon Bcnner. Oud-Holland Ver-wuift Concert. St. Elisabeth's Vereeniging Jans straat 49 Van 2 uur tot half 3, aan vraag om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Bisschoppelijk-Museum Dagelijks, uitgenomen Zaterdag, Zon- cn Feestdagen toegankelijk. (Vervolg A. v. Dijk, 231J. J. F. v. Dijk, 4".6; P. J. v. Dijk,3138. B. M. v. Dijk, 324; W* P. A. Dijkmans, 435; J. J. v. ide, 437; J. A. v. Ee.len, 358; J. v. El, 214; A. J. M. v. Emmerik, 1; R. Emshaus, 182; P. J. v. Es, 402; 'P. v. d. Es-li 21; F. Folder 363; P. K. Fiege 65; A. IV. M. Flaat 214; W. Fortgens; 422; J. H. Franker 160; A. M. Franseen 19; J. G. Freund 2X0; J. G. Gabriels 2.'4; P. Gasteren 359; P. J. J. Geel 305; H. G. Gariings 19; P. M. Geeriings 193; J. J. de Geus 154; J. A. Giegenga.k 344; H. Glas 176; A. L. v. d. Goes 42); A. Gorier 6; S. de Graaf 142; J. de Graaff 180; J. S. do Groot 151; J. Th. Ch. Groen 367; G. J. Groeneveld 130; P. P. W.. v. Groningen 4; A. J. de Groot 69; M. G. Gude 18; J. C. W. A. /v. Gurp 237; J. ten Idank 331; J. H. Haan 212; G. J. H. Haarbosch 352; J. ton Ha gen 421; M. Holderman 166; J. M. Hartlioorn 34; M. Hartman 135; F. T-a=- selmeijer 14; Hi B. Heinsbergen 28; 0. M. Hermelig 219- J. P. L. He seis 414; M. Th. Ilosse.s -.21W. J. J. Hessels 129; P. Hs v. d. Heuvel 370; M. v. d. Heyde 225; P. Heymel 420; L. Hey- ncrman 2,1Th. M. Hiliebrand 427 O. F. Hisse 336; H. J. Hoedt 333; T. Hoek 268; P. Hoenderloo 184; A. v. 't Hof 40; R. J. K. v. 't Hoff 313; H. A. M. Holt 123; 0. Hoogendoorn 382; H. Hoogendoorn 428; H. H. Horn 91; F. v. Hout 101: C. v Houten 239; L. v. Houton 2 52; J. W. Huel 248; 0. N. Huis in 't Veld 384; F. G. P. Huis man 369; W. H. Huykes 164; J. T. Huyboom 2'9; W. Ineke 246; C. A. J. J. Jaques 211; A. Jansen 150; G. Janson 354; J. H. Jansen 3 8; J. Ian- sen 256; J. Jans en 439; H. Ghr. Jeur- sen 32; P. H. de Jong 331; R. H. de 328; I). Jonkhof 64; J. A. Jonkman 238; Jong 232; R. Jonk 63; J. 0. Jonker J. Jordan 44; G. F. Jurgens 315; J. Kabel 312; A. Ramp 311; J. A. v. d. Ramp 393; J. H. G. Kampfiaa h 188; J. P. Eenzen 276; M. J. Kingma 202; J. C. Klaassen 86; A. H. v. Kluf 274; N. J. do Klerk 136; B. Klinkenberg 348 0. J. Koek 108; E. N. Koeletr.eij 3S9; D. Koeleveld 330; H. Kok 294; Th. Koidnrie 391B. Konings 17A. 0. Kool 12 H. Ko tnon 194; Chr. Koo- reman 134; G. van Koot 25; A. B. Kooy 16; 0. W. M. Korzelius 21; A. Koster 383; A. A. Koster 10S; F. A. roster 63; H. Koster 118; S. van Kon toren 405; Th. J. L. Kroos 31; F. W. Kruizo £94; J. Kruizenga 82; J. Kruyer 434; P. G. Kruyer 94; A. Kuyk 328; H. v. d. Laak 316; A. van der Laan de Vrie3 102; F. Y. Labans 438; J. Lambooy 133; Xh. L. v. d. Londen 363; P. Langereis 1239W. J. Las schuif: 167 J. Leautani 38; J. v. d. Leven 373; H. H. Th. v. Leeuwen 85; N. J. vail Leeuwen 312; O. Id. v. Leeuwen 380; A. H. Lens 295; H. J. Levert 440; J. H. Lie htenveldt 175; D. J. C. Limhaik 351; II. van der Linden 332; J. N. v. d. Linden 217; W. v .d. Linden 18; B. Lippes 362; J. ist 131: G. J. Loer akker 156; H. Th. de Lugt 205; H. F. van Luijkcn 258; C. Lijnzaad 416: K. F. Id. Maas 303; J. K. Marchand 73; W. van Maurik 257; W. van Mud 400 H. J. G. Meerman 77; N. de Mes 111; Th. Metzelaar 170; B. Meijer 277: voo< Trou moet blijcken. Dit is een schoon gezegde en de sdioone naam voor een deftig huis op onze Groote Markt. Men kent natuurlijk het gebouw met de Pelikanen op den Groote Houtstraat-hoek. En weet, dat de sociëteit met de schoone spreuk moet verhuizen, verderop dc hoofd straat in, en dat de gemeente het gebouw nu gaat inpalmen. Een cachet verdwijn! dan uit ons stads centrum. De plaats waar vroeger de politiek in Haarlem werd klaar gemaakt Als de vlag halfstok woei op de socië teit, dan wist je, dat er een notabele Haar lemmer gestorven was. En als de vlag daar vroolijk uitwapperde, was er een deftig feest in de stad. Wat zal het nu worden? Een bestemming is er nog niet aan gegeven, maar „ge vreesd" mag worden, dat er duffe, stoffige, gemeenielijke bureaux zullen komen. Zooals ook de Vleesohhal in den greep van ons gemeentebestuur ligt, cn dat zal wel niet zijn om er vleesch le gaan ver- koopen. Hel stadhuis, de sociëteit van Trou <ie Vleeschhalwie weet wat straks nog meer, en dan zal een gordel van ge meentelijke bureaux de Markt omgeven als in den Haag de departementen het Pleinl Het gemeentebestuur zij ons eenadig! De vooruitzichlen in den landbouw zijn over 't algemeen niet schitterend voor den a.s. winter. Men vreest voor groole werkloosheid. Dit gaf ons aanleiding bij iemand, waarvan verondersteld mag worden dat hij een kijk op den toestand heeft, eens te inpormeeren naar de vooruitzichten in bet bloem hol ienva k Rooskleurig acbtle onze zegsman den toestand niet, maar hij veronderstelde dat de werkloosheid dezen wónter niet groo- ter zou worden dan verleden iaar. Doch dan is het ai erg genoeg. Er is in den laatsten tijd eenige ople ving te bespeuren, maar deze is niet van dien aard. als hel er bij Miift dat de toe. standen aanmerkeliik verbeteren zullen. Er is dan ooik alle reden om met alle kracht op werkverschaffing gedurende dezen winter aan le sturen voor de werk*, looze landarbeiders. Vooral voor de groole oen!ra als Hille- gom. Lisse, Sasseniheim. Noordw'U; en andere plaatsen klemt de-ze nood-zaak. De uitkeering, d':e werklooze landarbei ders va-n hun organisatie ontvangen, is onvoldoende om zich zelf en hun gezi:i te onderhouden. Het is daarom zeer gewensdht dat de gemeentebesturen lïvftg eens rond zien wat bun hand in dezen te doen vindt er» dat ooik het Rijk spoed make met hel treffen van de voorbereidende maatrege len voor de uitvoering van werken, groo te en kleine, ond-at deze in den a.s. win ter tot uitvoering kunnen komen. Laat ons hopen dat de volgende jar»n een opgewekter beeld vertoonen in alle takken van industrie en nijverheid en dat dit de laatste zware winter is. dien wij doormaken. ;D. J W. Meijer 410; J. D. Meijer 231; F. C P. N. Meijlink 313: H. Mica 36; A. L Miezen boek 185: H. J. Möhrrng 240: H. H. Morison 191; W. W. A. Mossinkoff 37; N. J. de Munnlk 66; J. Nedersuigt 36: J. Th. M. Nelïs 43; G. J. v. d Nes 146: J. E van Nes van Moerkerk 109: L. W. F. Nix 148: .T, P. Nolet 15; M. J. P. C. Nolet 208; A. J van Noppen 307; TT. A. Nijnian 81; A. Nijssen 265; P Onstwonder 121: P. J. van Opzceland 62; L. Oudhoff 317; A. Patrien 417; A. J. Peek 2*3; E. W. AL Petten burg 197; J. C. Pe- rukel 74; V. Pesohar 387; D. Philippo 126; W. P Piepers -413; P. G. Pieters 89; G. L. Pieters 408; C. H. Pilaar 337; J. A. W. Plate 162: J. van Poel geest 325; H. R. Pollé 35; J. W. H. H. Pompe 165; P. Poorter 169; J. Pos- ma 122; C. Pot 247; N. C.. v. d. Putten 272; R. de Quastenit 263; J. P. L. Ramakers 144; G. L. Riemcr 355: H, v. d. Reep 52; J. P. F. Regter 285; J. Reintjes v. Veerssen 309; O. H. Riemens 407; G. A. Rietveld 222: .T. F. Roekens 224; C. A. Roelfs 260; H. J Roelfsema 364; J. J. Riest 229; A. M Roosenhart 125; D. M. Roosen- hart 42; J. J. Rube 371; P, A. dei Ruug 70; P. C. J. Bummenie 206; H. Rustige 3; J. M. H. Rnvsenaars 29; A. W. C. van Sohagen 132; C. H. A. van Schagen 335; L. Ph. van Sehagon 350; J. G. Scharpff 253; J. H. Scheen 221; B .A. M. Schilder 5: IT. J. Schoife 262; Jan Scholten 73; D. E. Schor nagel 23; J. A. Schouten 326; D. Sclirijnemaekers 105; J. Chr Schuil 51; D. J. v. Sohuilcnburg 100; H. J. Schutte 53; H. A. F. Seignette 389: P. G. J, Semee 311; A. Ph. Sieraad 351; G. W. Slenders 271; K. II. S! n- gerland 84; J. C. F. Smink 305; C. Smit 301 J. Smit 320; H Ier Smitten 186; J. C. ter Smitten 223; H. Sooi- laart 203; H. van Someren Greve 314: J. F. Sonnemnns 372; C. Specimens 68; A. v d. Spek 44; V. J. Spoor 298; J. Spoor 383; A Stcffens 113: A. Stef- fens 199; A. J. Seven hagen 141; H. Stalle 201; H. C. J. v d. Slorm 286; N. Stoute 8; Chr. Stringer 310; A. Swaalf 322; C. F. van Swaairrug ti 345; J. C Swenneker 353; J. K. Tadc- ma 29; G. Terol 393; J. D. v. Teu- nenbroek 296; J. H. M. A. Thomeer 293; W. J van Tiel 10; A. L. Timmer 219; K. Timmerman 125: G. Timmer man 412; J. J. Tito 331; J. van Ton geren 79; J. Tork 317; G II. Tromp 211; J. Troost 207; J. J. H. Trui- gens 264; H. W. v. Turnhout 9; F. 1!. E. v. Tijen 2; M. Uittenbach 431; A. Uylenburg 200; J. J. Vader 178; \Y. J. Vallenduuk 24; M. Vastenholt 235; J. H. Th. v. Vastenbovcn 104; G. Veen 55; J. va.-n Veen 15s; Tb. ,1. N. Veen 40Q; W. van Veen 241; H. C. Veenings 87; P. van Veggel 299; H. II. v. d. Vckit 177; H. J. Velde 385; \V. Vei '- huizen 233; P. G. v. d. Veklt 321; J. M. v. Vels-en 190; D. T- var. Ydlhoven 297; A. J. van Velthuyzen 216; A. Verhaaik 433t A. M. C. Verpoorten 93: Th. J. J. Versteyncn 320; J. J. Verzylenberg 110; F. Visscher 215; B H. Visser 346; H. J. Visser 323; P. C. Visser 98; P. C. J. Vis ser 250; P. Visser 388; L. A. v. Vliet 124, G. Vluig 226; D. J. Vocleliitk 90; A. j. Voogd 171; Gh. D. v. d. Voort 15; B. C. Vos 406; P. H. de Vos 279; IT. C. v. d. Vossen 106; A. Yriencgoor 123; Th. R. Vreeswijk 373; A. J. dc Vries 41; B. L. Vries 95; H. de Vries 117; N. H. ie Vries 302; H. Krugt 138; P. san Yuure 356; B. v. d. Waal n; H. Th. Wajer 219; D. A .Th. J, v. Walsum 275; H. S.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 1