Sport en ¥/edsfrë|tilen. TWEEDE BLAD Maandag 19 September. 3© eerst© sied©rlaag veer de Racing, iaarfem begint met een ©verwinning. MilSem 2 verovert den siioeren bal. VOETBAL. CRICKET. WEirJJDEM. AÏHLETIEK. KORFBAL. HOCKEY. WATERPOLO. Alle copie voor de Maandagsche 5portrubriek moet bezorgd wór- ïen des Zondags, vóór 9 uur des ivonds aan het adres Riviervisch- narkt Ha rood. De DE UITSLAGEN. tslagen van Zondag N. V. B. Westelijke Afdeeling. Ie Klasse. Haarlem Haarlem V. V. A. Amsterdam: Ajax-Blauvv Wit Jtrecht. U. V. V.D. F. C. Amsterdam Spartaan-R. C. H. zijn 3—1 0—0 0—1 4—2 Zuidelijke Afdeeling. Ie Klasse. Maastricht M. V. V.N.O.A.D. 10 Venlo N. V. C.Bredania 11 Breda N. A. C.—B. V. V. 3- Buiten de competitie. Haarlem: E.D.O.A.F.C 13 E.D.O. II—A.F.C. Iï 1—0 H.F.C. II—R.C.H. II 2- DelftConcordia—Delft 1 1 DeventerU. D.Be Quick 5- Apcldoorn Robur—Go Ahead 2- Den Haag QuickH. B. S. 3- Zwolle Z. A. C.Hercules 72 Enkhuizen West Frisia-Z.F.C. 2- Eindhoven PhilipsVitesse 4- DE ZILVERENBAL WEDSTRIJ DEN. Excelsior—Stormvogels 0—1. Als om 10 uur scheidsrechter Ey uiers beginnen laat, stellen bc.de partijen zich volledig op. De nieuwe overganger weert zich geducht en neemt het spel geheel in handen, on danks den sterken tegenwind. Bij Stormvogels is vooral op het plaat sen veel aan te merken. Door het keurige verdedigen van keeper Reuzenaar wordt in deze pe riode verder gevaar geweerd. Lang' zaam maar zeker herstelt Stormvogels zich en het spel wordt daardoor meer verdeeld. Bij de verdediging van Excelsior valt vooral het schitterende spel op van de mid-half en links-back. Rust komt met dubbel blanken stand. Na de thee verwacht iedereen over winning van Excelsior, die nu met den wind in den rug speelt. Storm vogels doet deze verwachting echter teniet, door zich met élan in den strijd te werpen. Een ware elegering van het Excelsior-doel volgt doch alles wordt geretourneerd. Als er nog" een kwartier te spelen is, komt een doelpunt van Storm vogels. Bij een aanval van rechts schiet van Hemert den bal ineens in, de keeper stopt onvoldoende en Blink- hof Sr. kogelt den bal in het net. Nog 10 minuten is er nog te spelen, Ex celsior zwoegt om een tegenpunt, maar de Stormvogels achterhoede met Koster aan het hoofd keert alle gevaar. Het einde komt met een ver diende overwinning voor Stormvogels. H. V. V— Willem 2. Een ontmoeting die niet erg is mee gevallen. Vooral in de eerste helft verden door de jubilaressen vele kan sen gemist. Jole wist er ten slotte nog zorg voor te dragen dat Willem 2 in den eind strijd kwam tegen de Stormvogels. Willem IIStormvogels 4I. Om 3 uur komen beide partijen in het veld voor de finale. Willem 11 heeft 1 invaller, Stormvogels heeft hetzelfde elftal als 's morgens. Direct na het begin moet keeper Matijsseu handelend optreden. Hij retourneert echter het schot van Snoeks Jr. Het spel is goed verdeeld en scheids rechter Tromp houdt met vaste hand de leiding aan zich. Merkbaar is ech ter dat diverse spelers van Storm vogels gehandicapt zijn door opge- loopen blessures in den 's morgens gespeelden wedstrijd. Willem II doet eenige gevaarlijke aanvallen, en wanneer bij één daar van v. Beurden keurig voorzet wordt de bal in het net geloopen (10.) i^ven later moet Groeneveld Jr. het veld verlaten als hij in botsing komt met Stevens. Groeneveld Sr. neemt zijn plaats in. Kort voor de rust doelpunt Willem II nogmaals met een onhoudbaar schot (2O). Na de thee werkt Stormvogels hard om den achterstand halen. Niets helpt, zelfs maakt Willem door een misverstand een derde doel punt. Kort daarop komt Snoeks Jr. in botsing met z'n tegenstander en loopt daarbij een vrij ernstige blessure op. Stormvogels speelt met 10 inan verder en weet de eer nog te redden als Blinkhof Sr. met een laag schot doelpunt. Ondanks alles krijgt Stormv. tal van kansen, doch deze worden op de onbegrijpel ijkste wijze gemist. Willem 11 scoort uit een corner op schitterende wijze no. 4. Het einde komt met 41 overwinning voor Willem 11, welke zich daardoor in het bezit ziet van den Zilveren Bal. Atormvosels als 2e nriiswimier rijgt de Revue Beker benevens een door Sparta uitgeloofde zilveren me daille. Haarlem v.v.a. 3 1 De le. competitiewedstrijd, die we aan den Schoterweg hebben aan schouwd, is geëindigd in een victorie voor de Rood-blauwen. Over 't alge meen is de wedstrijd ons tegengeval len. Naast het groot aantal invallers is de oorzaak hiervan zeker te vinden bij den vrij hevigen wind, die goed plaatsen bijna onmogelijk maakte waardoor vooral de vleugelspelers geen gemakkelijke taak hadden. Veel kunnen we van het roodbroekenelftal niet zeggen, daar de grootste helft absent was. V.V.A. speelde een ent housiaste, soms met wat al te ent housiate partij. Scheidsrechter van Zwieteren had de teugels goed in han den. Om over twee stellen de volgend elftallen zich op Haarlem Angenent Baum Maas D. Houtkooper Teekelenburg Taconis Paulen Bieshaar v.Daalen Brakel v.Pellecom H. v. Willigenburg Weyer Horsselet W. Drijfhout Steur H. Beets C. Drijfhout J. Huyers Dassen D. Huyers Cohen V.V.A. Captain Maas wint den tossjzoodat Drijfhout het leer in beweging brengt Het gewone begint. Een verkennen van de vijandelijke verdedigingen De Amsterdammers gesteund door den vrij hevigen wind zijn spoedig in de meerderheid. Willigenburg lost een goed schot, dat juist langs Willy's heiligdom vliegt. In de Roodbroeken aanval worden de diverse krachten duchtig gemist. Paulen moet zijn meerdere erkennen in Beets, terwijl de wing Brakel. Pellecom niet veel presteert. Het moet dan ook in hoofdzaak komen van van Dalen en Biesha.ar, die echter in C. Drijfhout een neducht struikelblok vinden. Als V.V.A. een corner ten deel valt, weet Willigenburg vrij onverwacht nut een onhoudbaar schot te doel punten. Nauwelijks is afgetrapt, of de Roodzwarten zitten weer voor Ange nent. Willy speelt echter op inter nationalen kracht en keert op onge- loovelijke wijze eenige keien van Steur en van Dfijfhouv. Luide aange moedigd-door het publiek komt ook de Roodbroeken - aanval in actie. Brakel pingelt heel aardig over het geheele veld heen, geeft tenslotte over aan Bieshaar, die handig eenige menschen passeert op het juiste mo ment voorzet en van Daalen in de ge legenheid stelt den gelijkmaker ter wereld te brengen. Dit doet het vuur in het Roodbroekenkamp herleven. D. Houtkooper speelt een goede partij en heeft zijn vleugel goed in bedwang, terwijl Maas, al treedt hij af en toe wat onbesuisd op, een verdienstelijke partij back speelt. De weinige schoten, die nog op Angenent gericht worden, worden op soliede wijze verwerkt. Rust treedt in met gelijken stand. Na de thee zijn de bordjes verhangen. Nu geniet Haarlem het niet geringe voordeel van den wind. Van Pellecom forceert een corner, die goed van doel geplaatst, door Beets wo<"dt weggewerkt. Van Daalen speelt in het veld niet onverdienstelijk, maar hij vergeet, dat het doel in het midden tusschen de beide hoekvlag- gen staat. Het geheel is nagenoeg een vrij futloos spel tusschen Haarlem aanval en V. V. A. verdediging. Twin tig minuten voor 't einde komt er wat leVen in de brouwerij. Bij een Haarlem aanval stormen Brakel en Bieshaar op Cohen af en de eerste bezorgt Haar lem de leiding. Nauwelijks zijn de Am sterdammers van den schrik bekomen, of de Haarlemsche Olympiade-man rent in bekende stijl op Cohen af en brengt met een keurig schot den stand 0p 3_i. Nu zijn de Roodbroeken niet meer te houden, en V. V. A. wordt geheel teruggedrongen. De enkele uit vallen der Amsterdammers leveren geen-jnoeilijkheden voor keeper Ange nent op. De tijd verstrijkt langzamer hand en als van Zwieteren's fluit voor het laatst klinkt, hebben de Rood broeken hun 1ste competitie-wedstrijd gewonnen. De Haarlemmers kregen meer dan zij verdienden, v. Zwiete- teren leidde goed. SPARTAAN—R. C. H. 4—2. K. U H. heeft haar eersten compe titiewedstrijd verloren en nogal met sprekende cijfers. Wat betreft kwali teit van spel was R. c. H. geenszins de mindere. Gedurende den gehee- len wedstrijd sloot het elftal als een bus en het combineeren was af. jam mer dat in de voorhoede geen speler is die zich op het juiste moment met de noodige lichaamskracht tusschen eenige achterspelers weet heen te wringen. R. C. H. had zeker niet ver loren. Wat betreft het verloop van den wedstrijd het volgende Spartaan trapt 2.05 tegen den schuin over het vela staanden wlna,' af. R. C. H. krijgt het leder te pakkn en reeds dadelijk zitten zij voor v. Rossum. De bal gaat achter. Direct daarop zit Spartaan voor Radsma en van Gendt schiet hard in. Weer heeft R. C. H. den bal en slechts met moeite weet een der backs den bal corner te werken om grooter onheil te voorkomen. Deze goed genomen door Boekelaar, kopt Roel in doch de bal gaat over. In deze periode valt het goede combinatiespel der R. C. H.-voorhoede op, dat, boven dat der Spartaan voorhoede uitsteekt. De Natris loopt vrijwel op non-acti- viteftop den linkerwing,omdat hij door het goede opstellen van Dik bijna geen bal voor de voeten krijgt. Weer valt R. C. H. aan. Geuskens besluit dien aanval met een goed schot, dat juist over gaat. Vlak daar op kogelt Roel den bal op doel, doch van Rossum stoptde bal belandt bij Nieuwenhuis, die weer inschiet, wordt het leer met moeite wegge werkt. Deze goed genomen, levert niets op. Dan weer een Spartaan-aan val. v. Gendt komt voor open doel, doch schiet over. R. C. H. blijft in de meerderheid desondanks schiet de Natris na goed combinatie-spel met Jd. Broele, precies in den rech terhoek, daarmede aan zijn club de leiding bezorgende. R. C. H. geeft niet op en valt direct weer goed aan. Resultaat kan niet uitblijven en als eenmaal de bal niet voldoende wordt weggewerkt, weet v. Dam met een kalm rolletje gelijk te maken. Na nog eenige aanvallen van R. C. H., waarbij Roelfsma een paar maal keihard inschiet, welke schoten geen resultaat opleveren, treedt met ge lijken stand 11 de rust in. Als om 3 uur 5 een begin aan de tweede helft gemaakt wordt, zijn de bordjes eenigszins verhangen en is het voorloopig Spartaan, die het meest aanvalt. En met succes. Reeds 3 min. na hervatting scoort van Gendt ten tweede male. 21. Het lijkt er naar dat de rust aan de R. C. H.-ers goed gedaan heeft, want met groot enthousiasme wordt verder gespeeld. Het spel blijft nu grootendeels be paald tot het midden van het terrein. Nu is het Nieuwenhuis, die vooral opvalt door goed opstellen en P|aat- sen. Hij leek ons een der beste half backs op het terrein. Voor de zoo- veelste maal zit de bal voor v. Ros sum en voordat hij gelegenheid heeft wc** 'c werken, scoort Bockclss'. den gelijkmaker. De Spartaan valt on stuimig aan en speelt dikwijls wel wat al te forsch, hetgeen de lichtere R. C. H-ers aan den lijve ondervin den. Er is nog 11 min. te spelen en vermoedelijk zullen de R. C. H.- supporters van een gelijk spel ge droomd hebben als de Lange door breekt en keihard no. 3 voorbij Rad sma jaagt. Direct daarop weer een aanval van de Spartaan, v. Gendt breekt door, doch raakt den bal kwijt. Hij bewerkt dan Kuijt in de maagstreek, waardoor verder mede spelen onmogelijk is voor dezen sym phatieken R. C-. H.-er. R. C. H„ met tien man verder spelende, moet toe zien, dat haar doelman, die den ge- heelen wedstrijd een uitstekenden indruk op ons maakte, in de laatste minuten, ten vierde male wordt ge passeerd, ditmaal door v. d. Broeke. Dan fluit de scheidsrechter, die goed voldeed, het eindsignaal en heeft R. C. H. met 4—2 verloren. Zooals gezegd, speelden de keeper en backs van R. C. H. goed, evenals de geheele halfback-linie, waarin we Nieuwenhuis de beste vonden. Als gezegd speelde de voorhoede een goed combinatie-spel, absoluut beter dan de Spartaan. Bij Spartaan waren de keeper en backs ook van goede kwaliteit, de middenlinie leek "ons niet het beste deel van het elftal. De Natris viel tegen, terwijl ook v. Gendt o. i. niet in internationalen stijl voetbalde. Wij vermoeden, dat Spartaan op haar eigen terrein nog menige overwinning zal boeken. A. s. Zondag ontvangt R. C. H. op haar terrein aan den Middenweg H. V. V. In den vorm van dezen wed strijd spelende, zal- zij het de groot Haagsche geducht lastig maken. Dè elftallen waren Spartaan v. Rossum Ohm Sr Ohm Jr Grabbe Opmeer "Put de Lange v. d. Wel v. Gendt v. d. Boecke de Natris. Scheidsrechter Hazeu. R. C. H. Boekelaar v. Dam Roelfse ma Geutskens Nachtegeller Krom Nieuwenhuis Dik Hazevoct Kuijt Radsma. heeft geen van pelde partijen gedoelpunt. „Crt." AJAX-BLAUW WIT O-O. Onder groote belangstelling werd deze wedstrijd'gespeeld Om kwart over twee stellen zich, onder leiding van scheids- re chter W. S. Boas, de elftallen op Er wordt vrij kalm gespeeld. Blauw Wit trekt het eerst ten aanval, dan gaan de Ajaxcieden op Schindeler af. Resultaat hebben die aanvallen niet. Aan de eene zijde zijn v. d. Kluft c. a. op hun post, aan de andere zijde weten Frans Pelser en Hordijk, die uitstekend spelen, het le der telkens weer weg te werken.DeAiaxcie der geven beter samenspel dan de Blauw Witten, doch er wordt slecht geschoten of in het geheel niet. Gupffert komt in botsing en blesseert zijn knie. Hij wordt vervangen door Blan- kert. Het spel gaat vrij gelijk op, doch vol doet niet aan de algemeene verwachtingen In de tweede helft raakt de Blauw Witter Smit onklaar en wordt vervangen door Koudenberg. In de laatste minuten schijnt er even een opflikkering te Tomen, doch zonder resultaat en ais scheidsrechter Boas, die zich goed van zijn taak kweet, tijd me t U. V. v.—D. F. C. 0—1. D. F. C. is 't seizoen goed begonnen. De Utrechtenaren hadden eenige in vallers, doch waren met de Buiten- wegs en Vos. Een strijd waarbij de partijen om beurten aan 't woord waren. Aan bei de zijden werd een goal geannuleerd. Tegen 't einde veroorzaakte Swartouw een penalty, die door van Dam on houdbaar in een doelpunt werd om gezet. E. D. O.—A. F. C. Ondanks de zware wind hadden de wedstrijden een goed verloop en het goed doen verloopen van niet minder dan acht wedstrijden, op een dag getuigt van het organisatie talent van het bestuur. Om 12 uur traden de A. F. C. reserve's in het veld tegen de Edo dito's dit was een heel aardige wedstrijd waar Edo zich de meer dere toonde met de oneven goal. Te ruim kwart over twee laat scheidsrechter Ham- melburg de eerste elftallen beginnen. Daar A. F. C. den wind tegen heeft is Edo het meest aan het woord echter zon der succes de keeper in laatste instantie verijdelde alle pogingenom de score te ope nen, zij het niet zonder geluk. Ook de red's zaten niet stil en hun aanval len waren zeer gevaarlijk. Als de Kiefte een bal onvoldoende wegwerkt neemtA. F. C. de leiding. Na rust vergroot zij die na ongeveer 10 mnt. Onmiddellijk daarop weet Steffers den achterstand te verklei nen. Edo wil thans gelijk maken maar de Red's denken er anders over door er 3.1 van te maken Ais Hammelburg tijd fluit is de stand nog 3.1 voor A. F. O. H. F. C. II—R. C. H. II. (Vriendschappelijk). H. F. C. heeft een vrij sterk elftal. R. C. H. daarentegen telt eenige in vallers. R. C. H. trapt tegen den sterken wind af en blijkt daarvan veel hinder te hebben. Althans zij brengen het in den regel niet veel verder dan H. F. C's achterhoede die bovendien in goede conditie is. H. F. C. is meestentijds in den aanval en dank zij het goede ver dedigen van Pennarts C. S. komen er niet veel doelpunten. Toch moet Erdtsiek voor de rust tweemaal zwich ten voor goede schoten van E. Reijdon Jammer dat Warning moest uitvallen wegens blessure, waarvoor Hupkens invalt. Na de rust met wind mede is R. C. H. in de meerderheid en onder neemt menige aanval. Toch ziet zij slechts eenmaal kans te doelpunten door Spoor. Met dezen stand 21 in het voordeel van H. F. C. II kon digt scheisrechter Kreek die correct leidde het einde aan van dezen prettig gespeelden wedstrijd. A.s. Zondag. De Racing ontvangt Zondag de groote Haagsche. Haarlem trekt naar t Stadion om Blauw Wit te ontmoeten. BESTUURSVERGADERING N. V. B. In de Zaterdag j.l. gehouden bestuurs vergadering van den N. V. B. werden de volgende heeren benoemd tot leden der protestcommissieCor G. Bakker, A. J. Bronkhorst (D), J. H. v. Drooge, A. Kappenburg, H. J. Willing, J. A. Wijnmalen, W. v. Wettum, D. Schutte, A. Dolhain, Alb. Stokvis en W. Vis- scher. Tot leden van de commissie, belast met de leiding voor den toer van het Nederlandsch XI naar Parijs worden benoemd de heeren Ir. J. W. Kips, C. A. W. Hirschman en mr. P. M. Arts. Besloten wordt den oefenwedstrijd voor het Nederlandsch elftal, in verband met den op 13 November te Parijs te spelen wedstrijd, te 's Gravenhage vast te stellen. Van het aanschaffen van een voetbal film wordt afgezien met het oog op de hooge kosten. Aan den Franschen Voetbalbond zal worden gevraagd den wedstrijd Neder land-Frankrijk te doen spelen op den 2en Paaschdag 1923. In beginsel wordt besloten een wed strijd vast te stellen van vertegenwoordi gende elftallen van de 2e en 3e kiasse elf tallen. DE KWESTIE V. U. C.HILVERSUM. De Commissie van Beroep vergaderde Zaterdagavond naar aanleiding van de kwestie V. U. C.Hilversum, en besloot de op 9 Januari 1921 gespeelden wedstrij- V. C.Hilversum als geldig te verd klaren. Door deze beslissing zal V. U. C. wor den gepromoveerd naar de overgangs kiasse, terwijl Hilversum in de 2c klasse blijft. „Crt H. F. C. „W1LHELM1NA". Het is de jonge en bloeiende Vereeni- ging H. F. C. „Wilhelmina" gelukt bij den aanvang van dit seizoen beslag te kunnen leggen op een terrein, gele gen aan den Zandvoortschen straat weg bij den spoorwegovergang aan de Leidschevaart. De gronden aldaar zijn eigendom van de Gemeete Heemsteue en wor den door haar voor een deel geschikt gemaakt voor sportterrein, waarvan „Wilhelmina" een stuk, geschikt voor een tweetal voetbalvelden, in huur verkrijgt. Zoodra de terreinen in bespeelbaren toestand zullen zijn gebracht en de kleed- en waschgelegenheid, waarvoor reeds plannen bij de Gemeente Heem stede zijn ingediend, zal zijn verrezen, hoopt het Bestuur ter gelegenheid van de openstelling der terreinen een aantal seriewedstrijden te doen hou den, waarvoor waarschijnlijk prijzen, zullen worden beschikbaar gesteld De wedstrijden worden uitsluitend op de Zaterdagmiddagen gehouden. H. v. Booven c. E. Neuerburg b. R. Neuerburg K- Leeser c. T. de Beus b. J. Koele- man Mr. G. Hamburger c. en b. Dé Kess- ler 13 43 14 Vgeeu kleedgelegenheid kon vcrscnat- J. Hisgen not out 46 F. J. W. Rincker b. Dé Kessler 37 R. K. Ubelohde run out 2 J. C. Schroder st. de Beus b. Dé Kessler 1 J. v. d. Chijs c. P. Feith b. Dé Kess ler O J. J. v. d. Linde b. J. Koeleman 1 J. Stroeve b. R. Neuerburg J. Eilers c. R. Neuerburg, b. Dé Kessler 0 Extra's 14 H. C. C.—V. R. A. 77. C. C. kampioen en beker/wurfster De scores luiden V. R. A. ten. Totaal173 Bowlingcijfers H. C. C. R. Neuerburg 240 A. Fokker O34 D. Kessler 547 J. Koeleman 238 H C C Mr. J. H. H. Kessler c. Schröder b. Rincker 40 A. de Beus b. Rincker 0 R. Vis b. Rincker 1 P. Feith b. Rincker 42 A. Schill b. Rincker 30 E. Neuerburg not out 13 Ch. de Beus b. Rincker2 C. W. Feith not out 23 J. Koeleman did not bat A. Fokker idem R. Neuerburg idem Extra's 23 Totaal 179 Bowlingcijfers V. R. A. Rincker 660 v. d. Chijs 0—59 v. Booven 059 Hisgen014 STADION BAAN. De resultaten van Zondagavond waren: Sprintwedstrijd voor amateurs (1000 M.) le Herkansings-rit I. A. v. d. Boom 2e Herkansings rit I N. Jansen. Eindrit I Willems II Spiers, III N. Jansen. Wedstrijd voor beroepsrijders om de snelste baanronde. L. J. Vermey, 313J5 sec. II J. J. Bus- traan, 32 sec. Ill P. Aandewiel en P Ooms. beiden 323J5 sec. Wedstrijd voor beroepsrijders per equipe. Afsrand 15 ronden. Gewonnen door Groep 3 'IkelaarAan dewiel—Bakker en Höhle). II Groep 2 (Ooms-Bekkering—Nankinan en Straat.) I. Biesterveld, II Vermey, III Kolles. MatchStroit over 1200 M. (3 ronden) voor oudjes. J. W. Kolb II Jan Sybrands III Jan v Gent. Wedstrijd over 12 ronden (6 ronden zonder en'6 ronden achter tandemgang- making.) I. de Casto, (7 min. 44J5 sec.) II Höhle (2 lengten III Bekkering. Westrijd achter motoren over 2 O. K. M. I Dickentman (Slesker) 19 min. 3 1J5 II Blekcmolen (Herculcyns. III Schle- baum Gryseels De matcha trois. BaileyVan Nek Schrage le RitI Bailey II Van Nek III Shrage 2e Rit1 Bailey II Van Nek 111 Shra ge. 3e RitI Baily II v. Nek III Shrage. MOESKOPS INDUITSCHLAND. Op de wielerbaan te Dresden werden Zon'ag bij aanwezigheid van ongeveer 20.000 belangstellenden internationale wielerwedstrijden gehouden, waaraan ook den Nederlandschen wereldkampioen Moeskops werd deelgenomen. Behalve hemnamen aan dezen wedstrijd ook nog deel de Zwitser Kaufmann, de Duitsche renners Lorenz, Arent en Stabe. Van de vier wedstrijden werden er een tweetal glansrijk door den wereldkampioen Moes kops gewonnen, terwijl ook de Zwitser en de Duitscher Arent ieder een wedstrijd wonnen. In het geheele klassement heeft Moeskops zes punten gehaald I, Kaufman acht, Arent 14 en Stabe Lorenz ieder zes- ^De Duitscher Lorenz heeft Moeskops en Stabe tot een wedstrijd uitgedaagd, welke Dinsdag a. s. te Dresden zal plaats vinden. ATHLETIücHe. wedstrijden VAN HET KONINKLIJK NED. GIJMN. VERBOND, GEWEST: NOORD-HOLLAND. Gisteren werden op het gemeentelijk speelterrein aan de Kleveriaan athie- tiek-wedstrijden gehouden voor oe leden van turnverenigingen. Elke turnkring had hiervoor zijn leden, die in het afgeloopen seizoen de beste prestaties haaden geleverd, afgevaar digd. Er zijn verschillende, 3 of meer kam pen genouden doch men kon hiervan geen uitslagen machtig worden, zoo dat deze niet in het verslag kunnen worden vermeld. Een en ander over de inrichting en indeeling van het terrein. Wat de loopbanen betreft, deze waren vrij goed verzorgd,alleen leek het ons, met het oog op ongelukken, heel ontactisch toe, voor het uitzetten der wisseipunten der estafette ijzeren pennen van 1 M. lengte te gebruiken. Verder ontbraken de finishpaien voor de 100 M. evenals voor de andere af standen, wat liet juiste tijd-opnemen ook ai niet vergemakkelijkte. Ook het kogels ooten moest op zeer ge brekkige v ij ze geschieden daar de ge trokken ciike.s aiet aan den gesteleen maat voldeuen en het voor de jury een moeilijke taak was om te consta- teeren of de worpen geldig waren. Ook het nummer hoogspringen was slecht verzorgd, op de plaats waar men 11a de sprong neerkwam lag nauwelijks 10 c.M. zand, terwijl 30 c.M. de mi nimum eisch is. De andere nummers konden ook maar nauwelijks aan de minimum eischen voldoen. Verder mag de commissie, die deze wedstrijden organiseerde, zich in het vervolg wel eens terdege op de hoogte stellen van wat noodig is, om een athie- tiek-wedstrijd als die van gisteren zoo te leiden dat alles behoorlijk ver loopt en het terrein op den dag der wedstrijd geheel in orde is. Ook waren verschillende juryleden niet voor hun taak berekend het Koninklijk Ned. Gymn. Verbond mag er, wanneer er weer een Gewestelijke athletiek-wedstrijd wordt gehouden, wel eens aan denken, dat er bij de N. A. U. een lijst van juryleden ver krijgbaar is, waarop namen voorko men, van menschen, die al jarenlange ervaring hebben op het gebied van athletiek-w-edstrijden en die ongetwij feld voor een beter verloop kunnen zorgen. R. K. ATHLET1EK- EN HALTER CLUB „EXCELSIOR". Een vijftal leden van bovengenoem de club trok Zondag naar Noordwijk om deel te nemen aan een 4 K. M. veldloop, uitgeschreven door de Ned. Athl. Unie. De Haarlemmers hebben dezen veldloop, welke hoofdzakelijk door de duinen moest worden vol bracht, cn waarbij verschillende hin dernissen moesten worden genomen zooals hekken- en ijzerdraadversper, ringen, tot een goed einde gebracht. Van de Excelsiorploeg kwam als 1ste aan A. Mulders 2 B. v. Zijl 3 M. Pielagc4 W. L. de Zwager5 P. Beaufort. Daar zij dezen veldloop binnen der vastgestelden tijd (20 min.) hebben geloopen, ontvingen zij allen het Di ploma dat hiervoor was beschikbaar gesteld. Bravo „Excelsior Gaat zoo docr dan volgen spoedig prijzen. AdvendoKoog Zaandijk. Slechts een eerste xlasse wedstrijd Zondag en wel tusschen het pas tot de Westelijke eerste klasse C. gepro moveerde Koog-Zaandijk en Adven- do, op het gemeentelijk speelterrein aan de Leidsche vaart. Zeer verdiend won Advendo dezen strijd, schoon ze dikwijls zeer onpro ductief was. Met een paar kalme zui vere doelers, enfin de uitslag was 3l. De forsche bries bevorderde het spel niet. H. v. Hezel bezorgde zijn club de eerste goal, met een zeer mooie worp. Van toen af aan was het een eindeloos gepruts in den Advendo aanval. Prachtkansen bij halve dozijnen In dien tijd maakte K. Z. gelijk met een uitstekend schot. Met G. v. d. Have in den aanval werden na rust mooi opgezette aanvallen uitgevoerd en ten slotte met een ver schot succesvol. Nu was Advendo af doend in de meerderheid. De enkele "bal die in den K. Z.-aanval kwam, was door het goede verdedigen van Advendo, absoluut ongevaarlijk, ter wijl het middenvak best doorspeelde. Na nog eenmaal gedoelpunt te heb ben, eindigde deze zeer middelmatige wedstrijd. Scheidsrechter Schmitz verdiende voor zijn leiding een 6. HAARLEM II—K. V. Deze wedstrijd ging vrij gelijk op. Haarlem was ongeveer volledig, even als K. V. dat een uitstekenden wed strijd speelde. De bal ging over en weer en werd mooi doorgegeven. Zoowel Haarlem als K. V. gaf keurig partij, terwijl scheidsrechter Sjhon- veld slechts weinig fouten over het hoofd zag. Met 22 eindigde deze spannende kamp. AFGELAT... De wedstrijd van Macbi tegen het personeel van het Provinciaal Zieken huis ging niet door, daar de laatste BLOEMENDAAL. Zaterdagavond hield in de boven zaal van „Neuf" de BloemendaaN sche hockeyclub „Bloemendaal" haar gewone jaarlijksche algemeene ver- gadering. De secretaris memoreerde in z''r. verslag liet afgeloopen seizoen. Aks drie de elftallen werden ieder in hun klasse kampioen van Nederland. Een zeer goede prestatie dus Ook de penningmeester bracht zij verslag uit. Een volgend punt van de agenda was de bestuursverkiezing. De hee ren J. N. Scholten, secretaris en j. van Beugen Bik, penningmeester, hadden zich niet meer herkiesbaar gesteld vanwege hun vertrek naar het buitenland. Het bestuur ziet er dien tengevolge als volgt uitMr. C. Ch. Geijl, voorz.Chr. de Vries, secre taris, Verbindingsweg, Bid.G. Broe- se van Groenou, penningni. Als commissarissen werden geko zen de heeren W. Blankevoort en J. M. André de la Porte. Nog dient vermeld te worden, dat de leden in ruimen getale waren op gekomen. Na rondvraag werd de vergadering gesloten. HOCKEY DAG. Naar wij vernemen zal de hockey dag van den N. H. B. op Zondag 2 October in het Amsterdamsche Sta dion gehouden worden. 3 HAART EWSCHE WATERPOLOCl „H. V. G B." Het amseizoen is helaas weer jij-;a ten einde, eenige enthousiasten nog/die 't volhouden zich tot 't einde toe in 't fr ',s- sche water te begeven. Veel zou dan ook niet meer over de Waterpolosport gezegd kunnen worden de winterslaap zou als gewoonlijk ver haar beoefenaars weer in kunnen gaan, als niet een nieuwe zon aan de kim was verrezen. Binnenkort wordt Haarlem een Over-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 5