BINNENLAND. Kolen voor de a.s. Winter. DE VROUW ÏN T GEZIN. 6INNENLANDSCH NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. De Oude Kerk te Delfl in brand RECHTSZAKEN. Broekhuys voor de Rechtbank, Belgische Anhtraciet N.V. „DE TIJDGEESTS 427' STAATST/OTïWTJ. 2227? Er wordt een maatregel overwogen, om telefonisten die trouwen gaan, te entslaan. Het Bestuur van den Haagschen Plaatselijken Vrouwenraad deelt nu bet volgende mee: „Dezer dagen hadden wij een on derhoud met Mej. C. Kautzmann, de Chef van de Bediening van onze Te lefoon, naar aanleiding van het drei gend ontslag van de huwende telefo nisten Mej. Kautzmann, die onder haar pseudoniem „Cora Westland"een zeer levenswaardig hoekje over „Be staan en Werken der Telefonisten" schreef, gaf welwillend alle gewensch- te inlichtingen. Hieruit bleek tot ons leedwezen, dat, als de door ons betreurde maatregel genomen zal worden, dit alleen te wijten is aan haar, die van de uiterst tegemoetkomende regeling, zooals die tot nu toe bestaat, een gebruik heb ben gemaakt dat den dienst tot na deel, haar zeiven tot oneer, en den belastingbetaler tot schade strekt. Er was nog maar een enkele, die deze, voor vrouwen met plichts en verantwoordelijkheidsgevoel zoo onbe grijpelijke gedragslijnen gevolgd had; maar zelfs de uitzondering, die den regel moest bevestigen, ontbrak in de Iroevige verzuim lijst, die wij te be- ■dudeeren kregen." Dat oordeel is niet malsch. Dit be- rhnfr schuift wgl zware schuld op de dames. Zou het intusschcn ook kunnen zijn, dat dit verzuim in den aard der dingen ligt; dat een getrouwde vrouw aller eerst plichten in haar gezin heeft; en dat dus de Katholieken het nog zoo mis niet hebben, als ze getrouwde rouwen in haar gezin willen houden? vraagt de „Residentiebode". Oh TOESTANDEN IN DE KRANKZIN NIGENGESTICHTEN. De Ned. Vereeniging van gesüchlsarfsen heeft, blijkens een communiqué, in haar jongste vergadering het gebrek aan plaatsruimte in de krankzinnigengestichten besproken. Om in dal gebrek te voorzien, heeft 8.1. kortgeleden de minister van Biunenl. Zaken bij kon. besluit de eisrficn in zake ie minimum verpleegruimte per paBënt rrij aanzienlijk verlaagd, zoodat een veel groofer aantal patiënten dan te voren in eenzelfde geslicht verpleegd mag worden. De meeste gesüohtsbesturen maken gaar ne van dit besluit gebruik om daardoor de inkomsten van het gesticht te ver meerderen. Van de zijde der behandelen de gestichtsartsen kwam echter spoedig /erzet tegen dezen gang van zaken. Men rreest dat door het plaatsen van meer patiënten in de bestaande gestichten het peil der verpleging dalen zal. In de eerste plaats heeft het, opeen- hoopen van krankzinnigen het gevolg, dat de lijders elkaar prikkelen, waarvan aller lei conflicten het gevolg zijn; in de twee de plaats verslechteren de hygiënische verhoudingen, waardoor vooral een toene ming van tuberculose besmettingen te duchten is. Er wend met nadruk op gewe zen, dat thans de toestand in de meeste gestichten geenszins zoo gunstig is, dat ongestraft de verpleging verslechterd zou kunnen worden. Verschillende leden wezen er in be doelde vergadering echter op, dat door aitbreiding van de bedverpleging *en iso latie, door het voorzien in het tekort aan personeel en door het inrichten van apar te tuberculosezalen, de nadeeiige gevolgen van de patiëntentoenemmg zooveel mo gelijk moet worden ondervangen. Ten slotte werd met algem. stemmen een motie aangenomen, waarin wordt uitgesproken, dat de vereeniging zich ver zet tegen bet uitbreiden van het aantal verpleegden in een bestaand gesticht, tenzij naar de meeniag der geneeskundi gen, verbonden aan dat gesticht, voldoen de maatregelen worden getroffen om de nadeelige gevolgen van die uitbreiding te voorkomen. Vrijdagmiddag half 2 braK een felle brand uit in de Oude Kerk te Delft. Het vuur sloeg reeds het dak uit, toen de brandweer met al haar materiaal ter plaatse was komen aanzetten. De Haag- scihe brandweer kwam haar spoedig te Jrulp, doch aan redden van den Zuidelijken vleugel viel niet te deuken. De scheove loren loopt vooralsnog geen gevaar. Het is te hopen, dat althans de mooie toren met de bekende zware klok, die slechts bij enkele plechtigheden gebiid wordt, behouden kan blijven. Vermoedelijk is de oorzaak van den brand te zoeken in de omstandigheid dat loodgieters bezig waren met herstellingen op het dak- Nader wordt gemeld: Om drie uur was men het vuur mees ter. Als een bijzonderheid kan worden ge meld, dat de Haagsche Brandweer met twee antospuiten aanwezig was, 25 minu ien nadat haar hulp was ingeroepen. De heer Spoelstra leidde het blns- «duingswerk. Om twee uur was het daik ingestort, waarmede het gevaar voor verdere uit breiding vrijwel geweken was. Er werden kolossale watermassa's in het vuur ge- wonpen. Alleen de Zuidelijke vleugel van ie kerk is vernield. De schade bedraagt niettemin zeker een Ion. Zij wordt echter door verzekering gedokt Ook de spuit van de Nederi. Gist- en Spiritusfabriek verleende hulp bjj de blussching. Natuurlijk werd1 de brandgefilmd. Nu het gevaar is geweken, bliikt het .«mvendige van de kerk weinig schade fe hebben geleden. Alleen het dak van de rechter zijbeuk is vernield. De loodgieter K. en twee zijner knechts zijn aangehouden, verdacht den brand veroorzaakt te hebben. Prins Hendrik verscheen op het foo- neel van den brand. De Oude Kerk is (haar naam duidt dit Teeds aan) de oudste kerk van Delft. Haar stichting ligt in het duister. Sinds de houien kerk omstreeks het jaar 940 door een steenen werd vervangen (men zegt door een zekeren Barlolomeus van der Made) droeg zij den naam van Bar- tholomuskerk; later werd de kerk aan ■den H. Hipolitus toegewijd. Een van haar grootste merkwaardig heden is, dat de toren seheef staat, welke roem zij met den scheeven toren vanPisa deelt, ofschoon voor Delft nog niet vast staaf, of deze stand opzettelijk is gekozen, dan wel dat er een verzakking heeft plaats gehad. Langen tijd was men bevreesd, dat de toren om zou vallen, waarom zelfs het plan werd gekoesterd het monument te sloopen. De kerk was een belangwekkend' oud bouwkundig monument. Zij bevat ver schillende waardevolle graftombes als van Maarten Harpertszoon Tromp en Piet Hein, de roemruchte zeehelden. Voorts van den wereldbefaamden natuur kenner van Leeuwenhoek er de dochter van Marnix van Sf. Aldegonde, Elisabeth. Na den brand bood de geheele rechter- zijbeuk der kerk «en troosteloozen aan blik. Vloer en banken waren bedekt met brokken puin, verkoolde balken en stuk ken hout en pleisterwerk. Het was één groote zwarte ruïne, die zich aan ons oog vertoonde. Ook een deel der banken was half verschroeid en half verkoold, daar de vlammen der neerstortende dakbalken zich Ook de preekstoel, rechts in de kerk, meubileering. En boven -deze puinhoopen welfde zich de klare herfsthemel. A1Jecu wat verkoolde bintsttiikk'en, waarvan van tij-d tot tijd nog zware brokken naar be neden vielen, tedkc.nden zich af tegen het heldere blauw van de lucht.. Voor de blusschers, waaronder vele mi litairen, die zich ook in bet kerkgebouw hadden geposteerd en van hieruit het smeulend dakgeraamte bespoten, was de toestand somwijlen haast levensgevaarlijk. Met stralen liep het zwarte blu-sehwater van de ramen van den rechterzijbcuk, die alle nagenoeg ongeschonden zijn, en van de witgepleisterde kolommen, die 't mid denschip van den rechterzijbeiric scheiden. Ok de preekstoel, rechts in de kerk, droop droóp van het nat. Wat de trieste sensatie van het schouw spel nog verhoogde, was de zware hoofd pijn-verwekkende atmosfeer, die in het kerkgebouw hing. Dit was namelijk ge heel gevuld met rook en waterdamp, waar door men de gouden zonneschichten, die ■door de ramen binntpvi zich scherp zag af teekenen, gelijk .lichtbundels van zoeklichten door een wolk van stof. Omtrent de oorzaak van den brand, loo- pen, schrijft de „Msb.", de lezingen nog al uiteen. Volgens de cene lezing zou de brand ont staan zijn in het schaftuur der loodgieters er waren er een tweetal, tusschen 12 en half 2, nadat zij natuurlijk met vuur op het dak aan het werk waren geweest. Volgens een andere lezing- waren de lood gieters eerst tegen half 2 ontboden, doch waren zij zonder verlof vóór dien tijd op hun eigen houtje aan het werk gegaan. Een derde lezing luidt aklus: dat de 2 loodgieters vergezeld waren van een der-» den man als helper en dat deze zeer on voorzichtig met het vuur, dat bij het werk gebruikt werd zou" hebben omgesprongen. Éelfs zou hij na een waarschuwing, dat hij brand zou kunnen veroorzaken, onver schil lig gezegd hebben dat het hem niets kon schelen als de boel afbrandde. '1 Drietal is voorloopig ree-N in bewaring genomen. Ook vernaf bet blad, daf Ir nimmer door loodgieters en dergelijke ambachts lieden op het dak mocht wrden gewerkt, zonder toezicht van 'n daartoe speciaal door 't kerkbest. aangewezen man. Zijn de loodgieters tegen de instructie stilletjes aan het werk gegaan, dan zou deze man geen schuld treffen, boewei dan.nog uitge maakt dient, hoe de loodgieters zoo maar op bet dak zijp gekomen. tiet is in tusschen een geluk te noemen, dat er zooveel personeel brandweerlie den en assisteerende militairen aanwe zig was om het blussdhingswerk te ver richten. Anders ware iftisschien een bouw kundig monument van groot belang aan de nalatigheid van eemge onvoorzichtigen ten offer gevallen. HET REQUS1TOIR VAN DEN OFFICIER VAN JUSTITIE. Vrijdagmorgen werd de zaak-Broek- huys voor de rechtbank te Rotterdam voortgezet. De officier van justitie mr. K. A. Rombach begon met zijn requisitoir. Ook ditmaal was de pu blieke belangstelling zeer groot. De off. v. justitie noemde het gebeurde een tafereel van groote dwaasheid. Alweer blijkt het, hoe gemakkelijk het publiek zich laat beetnemen en ge duldig te zamen hun millioen op brachten. Een beetje zakenman had er toch den zwendel uit moeten kun nen ruiken. Vele dagbladen hebben volgens spreker, dezen zwendel ge propageerd. Spr. had hier niet in de eerste plaats het oog op blaadjes als het Siadion enz., die schaamteloos zich prostitueerden aan deze zwendel- zaak en tegen betaling artikelen op namen om dit bedrog te steunen. Wie was toch wel die Broekhuys De bekende praktizijn. Men noemde hem een gladde vogel, d.w.z. hij wist steeds zichzelf en anderen door de mazen van de strafwet heen te hel pen. Zijn reputatie was dus minstens verdacht. Wat zijn financiën aangaat niettegenstaande hij heel dik deed en met geld smeet, bezat hij niets. Dat huis Singelzicht o.a. was diep onder de schulden bedolven. De volksdichter Speenho" had dus groot gelijk toen hij dichtte Maar reuzenmoppig was het pas wanneer men in de kranten las, dat hij soliede was. Broekhuys was een menschenkenner De N.V. HOENDERDOS' Brandstoffen- handel, Leidsche Plein, beschikt nog over groeten voorraad, door haar geïmporteerde van de mijn N O EL-SART -GULP ABT. Deze Anthraciet wordt thans nog verkocht voor f 3.75 en f 4-05 per ILL., vrij thuis. Wan neer men thans tegen dezen prijs een hoe veelheid koopt, kan desgewenscht met de bezorging nog eenigen tijd gewacht wor den. Ons telefoonnummer is 773. en op zijn manier. Hij wist hoe gaarne de menschen hun geld wegdragen naar een loterij, maar.... hier was de wet een belemmering. Dus hij zocht naar een middel om die te ontduiken. Hij meende dit gevonden te hebben „De wet ontduiken en ik duik zelf weg." Dat was de grondslag van zijn me thode. Hij nam dus de premleleening ter hand en vond dat een idéé om er tevens een leening van te maken zooals de wet nu eenmaal wil. Een goed mid del om de goegemeente nog meer te verbinden. In zijn advertentiën legt hij daar dan ook herhaaldelijk den na druk op. Het is een prachtige geldbe legging, suggereerde hij. steeds. Bij een loterij moet men vertrouwen heb ben in de eerlijkheid van uitvoering. Bij een leening moet men vertrouwen hebben in de belegging. Broekhuys wist dus heel goed, dat hij zijn eigen naam moest verbergen en in zijn onderneming menschen moest trachten te sleepen. die klin kende namen en-functies hadden. De namen als jhr. mr. Pompe van Meerdervoort en mr. Zijderlaan, ad vocaat bij den Hoogen Raad, waren uitstekend als commissaris, maar de directeur moest nog gevonden worden. In Apeldoorn woonde een eenvoudige klppenfokker Heinemann. Deze hoen- derlectuur brengt en bracht de laatste aren nu juist geen goud op en Heine mann zocht een beter baantje. Was er wel beter element te vinden voor Br., dan deze man, diende officier be titelde met den naam van „geper sonifieerde onbenulligheid." Er werd dus een vorm van Naamlooze Ven nootschap geschapen» Die bleek later evenwel bezwaren te hebben voor de plannen van beklaagde, niet omdat er geen notarissen zelfs voor mannen als Broekhuys te vinden zijn om aan deze zaak luister bij te zetten, doch het passeeren der akte bracht moeilijk heden mede. Daarom werd een commanditaire vennootschap uitgevonden. Er werd natuurlijk een acte opgemaakt, deze acte heeft de officier van justitie nooit gezien. Wellicht is ze minder gelukkig uitgevallen. Toch is ze ingeschreven ter griffie op den datum van 5 October. Het eenige, wat aan deze acte ont breekt, is de -waarheid. Zij is geheel ge fantaseerd. Vingerhoeds, een der com- manditaire vennooten, beschouwde 3eze acte dan ook als een bloot'è for maliteit en gaf eenvoudig zijn geld, waarmede hij deelnam in de zaak van Br. De officier zou het gezicht wel eens hebben willen zien van beklaagde, ook als Heinemann aanspraak had ge maakt op dat geld. Hij was immers ook commanditaire vennoot Doch ook hieruit blijkt weer, dat Heinemann niets anders was dan 'n levend pseudo doniem. De arbeid van Heinemann strekte zich dan ook niet verder uit dan tot het aanbieden van de villa Bosch en Veld, die de eer genoot als eerste prijs te worden uitgeloofd in de premieleening 1920. Broekhuys maskeerde zich nog ster ker. Hij kon niets met de bank uit staande hebben én fingeerde een laatst vaarwel aan zijn vrienden in de krant. Het heette, dat hij naar Indië vertrok- ken was. Hij maakte echter inderdaad een reisje langs den Rijn en nestelde zich daarna in villa Bosch en Veld te Apeldoorn. Inderdaad een meester stukje, meende de officier van justitie. Het huisje te Apeldoorn wordt ver kocht aan Br. ten overstaan van no taris Muiier, die volgens den officier niet vies schijnt te zijn geweest van deze geheele zaak. Voor de handelingen door Br. ver richt, bestaan, behalve de mondelinge getuigen, ook legio schriftelijke bewij zen. Niets aan de bank was intus chen serieus. Di.ectie en commissarissen werden om beurten gedrild en gedreigd. De giro-rekening v n beklaagde toont voorts een fraaie aangroeiïng uit de baten dier bank, namelijk van 370 ulden werd zijn be it 140.000 gulden. Wel te verstaan liep de e giro-rekening ook weer op een anderen naam, nl. op dien van Broekhuys' advocaten kantoor, waarvan weer beheerend ven noot was Brs.' vrouw. Hieruit ziet men beklaa-gds's voorliefde voor de metl.o^e om nooit een crediteur op hem persoon lijk vat te geven. Van beklaagde persoonlijk kon de officier van justitie slechts 25 duizend gulden in beslag nemen. Deze ge'Ie° v»a:en van de bank afkomstig, al de d ook mr. Zijderlaan voorkomen, dat die kapitaal was om de privé-schulden van beklaagde ai te betal n. Wie de werkelijk© debiteur nu eigenlijk is, v lt moeilijk te bepalen met deze wir war van chang r et croiser de personnes. Ook van Staal liep er in. De goeierd •dacht warempel, dat hij Broekhuys de baas kon worden. De officier heeft zich bij het formu leeren an het begrip „oplichting in de dagvaarding alleen gehouden aan de geplaatste misleidende adverten ties. Er is nog een geval waarom de offi cier gedubieerd heeft om „oplichting ten lact® leggen dat is. omdat deze advertenties zich tot het puoliek m het algemeen richtten en niet tot de genoemde personen. Een arrest van den Hoogen Raad van 30 Mei 1917 (Weekblad nr. 10136) geeft hier evenwel een duidelijke aanwijzing door de ad vertentie wel degelijk als medium te beschouwen tot het opzettelijk mis leiden van bedoelde personen. Het kapitaal zelf is ook hoogst mis leidend. De opzet is slechts 10 mille. Men verzwijgt dit en komt even later ter griffie met de bewering van een millioen. De aankoop van het pand Singelzicht voor 75 duizend gulden is volkomen bedriegelijk gepubliceerd, eveneens de aankoop van het huis te Kethel. Deze werd voor 14000 tot stand gebracht. Men annon:eerde even wel ook ditmaal weer misleidend 18000. Wat de loting zelve betreft, vond deze strikt eerlijk plaats De officier moet erkennen vele loten vonden eer lijk hun weg, doch eerlijkheid bij een loterij is zulk een conditio sie qua non, dat de schitterende annonces, die van politietoezicht gewaagden, spr. de woorden op de tong brachtenQui s'excuse s'accuse. Maar dan die extra premies Die werden ongetwijfeld willekeurig toe gewezen. En dan de getuige dr. van Mesdag brengt weer een zwaren slag toe aan de eerlijkheidscomedie. Heeft getuige mr. Zijderlaan niet zelf bekend, dat dr. van Mesdag een prijs moest trekken.Wat mr. Zijderlaan verder nog durft beweren, aarzelt spr. niet minder te qualificeeren dan onder eede gelo gen Baron van der Borch van Ver- wolde heeft minder doorzicht gehad dan dr. van M sdag. Zond deze laatste zijn obligatie terug, en liet hij duidelijk merken, dat hij vies van dit zaakje was, de eerste liep er in en liet zich lokken. Toch werd er eerlijkheid betracht en coulantheid, maar deze deugdzame eigenschappen werden gevaarlijke werktuigen in handen van den bedrie ger. De brutaliteit, waarmede de beide hoofdprijzen aan de beste intiemevrien den van beklaagde werden toegewezen grenst aan het ongelooflijke. Zoowel dr. van Selms als Dominicus moesten de prijzen wei winnen. Dank zij het kaartregister, wist bekl. goed, aan wie hij de prijzen moest toevertrouwen. Dit kaartregister, dat bij een uitgifte aan toonder feitelijk een onding is werd i e bron van allerlei machinaties. Het is met een merkwaardige nauw keurigheid bijgehouden. De obligaties zelve geven voorts reonu om rceas van zwendel te sprekti., Is het niet- merkwaardig, dat tusschen de nummers 1445 en 14653, dus in een reeks van 200 nummers, 130, zegge honderdendertig, prijzen vallen Dat strijdt met alle elementaire begrippen van kansberekening. Ik eisch zeida de off. v. justitie tegen dezen man, die de maatschappij slechts schaadt en een onverbeterlijk oplichter blijkt te zij'n, een gevangenis straf van drie jaar met openbaarma king (beweging in de zaal). Beklaagde blijft onverschillig en wenscht ook nu niets op te merken. L De verdediging. De verdediger, mr. Bourlier vangt dan zijn pleidooi aan. Kan spr. nog hopen op een vrijspraak, na de onevenredig hooge kosten voor opsporing van dezen man door het heele land Spr. valt het gedrag van het O. M. aan, dat zij het geheim der post zou geschonden hebben. Hier staat een zoo genaamd overtreder der wet, maar hij is genomen door overtreding der wet. Er werd een schrijven gezonc'en aan de couranten, dat als zij de adver tentie opnamen, de geheele oplossing in beslag zou genomen worden. Dat onverantwoordelijk optreden is gebeurd aan persoonlijke veete. Spr. neemt aan, dat de officier en de com missaris te goeder trouw hebben ge handeld. Maar zij, zijn veel' te ver g:- gaan. Er is door den officier van Justitie stemming gemaakt tegen Broekhuys, met kleine feiten. De schoonmoeder van Broekhuys, waaraan beklaagde gloeiend het land heeft, kccht buiten de stad obligaties en daarop viel toe vallig een prijsje. Toen wilde Broekhuys het haar niet uïtkeeren. En dan heeft het goede mensch lawaai gemaakt als een goede schoonmoeder betaamt. De feiten, die u gezocht hebt, gaan buiten de dagvaarding om. Toch zal spr. zich houden aan de dagvaarding. De officier van justitie heeft geen enkel persoon genoemd, wien Broek huys wederrechtelijk zou hebben be voordeeld. Noch Broekhuys, noch een ander heift gedaan. Spr. laat in het midden of bekl. een slecht finacieel en moreel verleden ach ter zich heeft. Doch het gaat niet aan te veronderstellen dat beklaagde dit wist en daarom zoo handelde. Tot aan het eind van zijn loopbaan heeft Broek huys een absoluut, neen dat is te veel, doch zeker een absoluut vertrouwen genoten. En het goud kwam bij schepen binnen. En het volk vertrouwde hem wel meer toe dan 10 gulden. jan PuoiieK fraa zien nietlaten weer houden door den naam Broekhuys er aan verbonden. Waarom is Broekhuys op den ach tergrond gebleven Omdat de man wist, dat zoodra zijn naam er aan verbonden werd, de jus titie het hem onmogelijk zou maken deze bank te drijven. Vingerhoed heeft men ongehinderd laten loopen. Uit weik wetsartikel haalt de elfi- cier van justitie de verplichting vooi Broekhuys, om van achter de scher men vandaan te komen. Dat hij er zich buiten hield was zijn plicht als commanditair vennoot. Er wordt van misleiding gesproken in advertenties. Welke zijn dat En wat staat daarin Welk slachtoffer feit Niet aileen bekl. stelde de adver tenties op. De advertenties zijn ge plaatst na de verandering op het kan toor. Bro khuys heeft het aangedurfd he publiek in de waan te brengen, dat het een vertrouwenswaardige zaak was en van beteekenis. Wat beteekent dit, Is het de Kosmos Spr. noemt het wel een vertrouwenswaardige instelling. Laten we net dan maar uitvechten, Verder wordt gezegd, dat er geen in stelling was. Als spr. dus aantocnl dat er wel een indeeling bestaan heeft, dan vervalt de dagvaarding. Er was een acte van oprichting, die is wegge raakt. Ze is geregistreerd. De zaak zelf heeft de registratierechten geheven. Staat in de bladen, dat er een gebrui kelijke vorm van vennootschap be stond De Officier heeft betoogd, dat er geen obligatiën werden uitgelaten. En hij zit er op. Met boschjes heeft hij ze i.n beslag laten nemen. Wat verstaat de officier van justi tie onder bankbedrijf Aandeelhou ders kunnen toch geen bankbedrij - uitoefenen. In vollen zin is het bank! oedrijf hier uitgeoefend. Vvant bank bedrijf is geldhandel. Door het uit geven van obligaties. Zoodra een in stelling gelden opneemt, is dat een bankbedrijf. Er was geen boekhouding. Hade u nu gezegd er was geen goede boekhouding, dan gaf ik je gelijk. Er was een boekhouding, die u in beslag hebt genomen. Officiereen valsche. Verdediger; Maar je dagvaarding is ook valsch. De balans is niet ge signeerd. Dan moest ze zijn voorge legd aan de aandeelhouders. De offi cier heeft zich beroepen op de boeken f Trekking van700nummeps ten overstaan van Notaris fl. G. MULIE. Vrijdag 23 September 1921. Prils van' 5000 129*5 1000 4388 5509 14831 18889 4.0 3214 7491 9720 9963 14417 17601 18874 2082. 200 3691 7010 7325 10'59 100 4436 6217 6566 7 47 7934 10/70 11170 15194 17310 7645 (9735 Prijzen 18 2090 4208 20 2590 *422 135 2736 4718 297 2813 5062 320 91 5179 741 3170 5235 89 3227 5481 852 3476 86 917 89 5942 1125 3677 49 26 79 6032 1221 3751 6312 70 3834 7011 1336 37 7321 1478 3905 90 1778 31 7460 33 2352 149 2430 67 48 77 52 219 79 33 2558 51 92 115 2669 18 93 38 2732 67 2809 506 45 25 48 80 59 801 2920 46 44 51 52 705 67 816 86 49 3082 79 3140 87 50 933 83 42 3205 56 26 1007 33 8 53 44 57 70 3320 1105 78 19 95 1245 3413 86 52 88 59 t312 95 28 3504 31 U 73 20 1408 3621 25 46 41 50 64 60 66 66 88 3700 1506 47 73 50 1702 3861 42 96 97 3906 1883 15 87 43 2028 85 57 4002 2114 14 31 67 2206 79 27 4128 88 55 2348 4244 4248 4350 71 4415 21 71 80 4619 23 4737 47 76 4811 50 59 71 4991 99 5023 68 5117 29 61 5236 89 96 5347 5438 48 91 5537 74 5632 5766 88 5828 64 5945 6010 6109 16 31 55 66 6237 57 84 97 6302 92 6472 6505 41 6634 66 6707 40 25 26 46 69 7028 9 20 57 62 93 van f 90. 7469 9956 7537 10042 63 67 8086 83 811410527 8243 10615 8315 11137 8677 11225 8899 11385 9089 11639 9411880 9190 11950 9260 61 9488 12027 9637 59 9803 76 Later a'losbaar. 6789 8710 10832 13444 6865 94 66 13588 96 8824 10913 13634 6913 76 43 48 19 8915 62 54 67 95 78 74 11029 13719 93 87 44 9023 11119 93 59 50 13811 72 9113 53 82 7206 9215 59 13931 2011224 38 68 83 61 70 11306 14056 71 23 61 76 37 14163 7382 9451 82 14207 7441 79 11477 77 75 9561 11524 93 82 51 14310 79 82 8714400 46 11616 40 64 44 79 85 72 14624 7704 9725 11705 28 9 50 36 36 5411854 14747 67 63 14818 84 83 38 99 9843 97 42 7803 7911926 51 27 9939 12046 56 35 78 47 14937 60 10009 12145 62 84 73 79 65 7911 85 12258 70 27 99 12367 87 43 10104 12430 15027 50 23 62 48 75 12526 73 82 8015100 93 81 59 99 12618 89 8222 10202 12824 15413 23 4 34 15504 8388 10357 45 87 96 78 95 15728 8402 10406 12958 98 8 54 90 16008 41 6213005 23 93 81 30 32 8536 10513 45 61 39 10611 13129 16100 8611 75 77 38 41 91 13287 96 46 10758 13325 16200 58 6913424 98 80 7517 9606 45 34 73 7603 21 24 42 78 61 8070 8124 29 eigen geld. 12089 14873 17703 19667 12151 85 17825 19766 12203 15805 17958 19881 12455 16004 75 88 12559 16130 18063 19952 12639 40 18342 20014 12922 16254 18730 61 45 16454 64 82 13231 16532 18870 20154 70 16666 78 20470 13434 16775 19101 20522 13893 16856 64 20703 14032 16992 19376 20850 14431 17211 19408 20966 14610 17316 19506 14791 17666 54 j 16320 18927 16447 19029 51 32 79 88 16512 19138 20 56 77 19224 86 49 16606 60 16711 19323 71 55 95 70 16848 86 87 19419 17022 34 28 43 52 52 17131 19509 32 55 62 85 71 19676 76 98 17251 19732 67 37 17306 60' 25 19826 17425 46: 65 57 17522 63 45 70 17665 19923 17702 63 34 69 61 20057 76 65 77 20133 17843 74 54 20207 83 9 17906 16 14 80! 76 20319 18083 92 i 86 20404! 18186 91 90 72 97 84 18220 20612 18328 28 18453 30 89 42 92 74 18587 20738 18603 67 18733 69 47 208371 69 55 18805 20934 29 Vorigelijststaat 32tt80m.z.32o09°5119 m.z. 5147j 516? m z. 51'" .turns Klasse. Viebde Lijst. Trskkiog ran 23 September. 1000, No. 177U9. 400, No. 4OO0, 13929. 2öü. No. .3694, 8409, 10425, 12978, 13968, 14030. 100, No. 2260, 2328, 7646,12874,14153. l'UUZK» V/IJS f 7». 187 3313 8332 11202 13996 16596 19076 20771 191 3420 8306 1121.1 ïiOiü 16ÓZ2 19298 20793 357 4197 8371 11203 1-1033 16649 19430 21007 406 4351 839-1 11422 14122 16747 19462 212Ü6 636 4770 84U3 11433 14171 16820 19510 21228 856 4804 8422 12606 14254 16834 19675 21245 899 4868 8973 12515 14281 16882 19790 21369 914 6-155 9142 12673 14565 17028 19807 21370 1020 5646 9177 12640 15071 17044 19815 21490 1071 6846 9211 12641 15317 17222 19824 21684 1110 0093 9350 12677 15433 17243 19852 21825 1237 0421 9401 12684 15532 17491 19921 21880 1421 6466 9664 12688 15771 17628 19937 22015 1787 6507 9751 12759 15772 17736 19987 22023 1869 6697 9753 12873 15777 17793 20021 22199 1923 6618 10035 12933 15780 18437 20078 22260 2009 7200 10216 12967 15898 18500 20165 22546 2163 7254 10277 13213 15965 18501 20192 22634 2232 7309 10387 13579 16309 18680 20248 22679 2462 7407 10633 13857 16331 18730 20272 22701 2701 7948 11180 13916 16500 18862 20336 2746 8150 11182 13940 16511 18930 20542 MEIEN. 89 3047 5956 9159 12704 14612 17174 20088 184 3053 6979 9219 12710 14616 17181 20149 193 3205 6032 9272 12722 14625 17200 20150 286 3260 6034 9292 12749 14705 17201 20151 292 3308 6069 9351 12753 14773 17225 20231 382 3330 6115 9359 12775 14845 17226 20280 423 3339 6181 9419 12838 14930 17316 20318 458 3438 6184 9469 12861 14985 17356 20358 602 3515 6295 9479 12896 15000 17371 20391 672 3602 6311 9555 12910 15049 17433 20408 784 3603 6323 9719 13002 15087 17448 20428 792 3726 6333 9740 13003 15094 17456 20473 863 3745 6368 9828 13013 15117 17470 20601 864 3758 6371 9861 13102 15146 17680 20613 §11 3762 6382 9889 13115 1515kV7691 20629 916 3798 6426 9899 13292 15172 17801 20650 950 3840 6582 9918 13352 15232 17803 yA 1018 3850 6619 9919 13382 15342 17862 20708 1265 3868 6704 9940 13409 15388 1,7886 40762 1283 3888 6725 9956 13414 15423 17913 20766 1424 3934 6732 10184 13437 15479 17928 20769 1474 3967 6765 10201 13480 15487 17957 20813 1477 4016 6818 10235 13590 15517 17966 20845 1506 4024 6901 10245 13639 15553 17975 20870 1543 4032 6952 10308 13666 15608 17986 2%80 1684 4109 6985 10347 13766 15619 18092 21000 1749 4203 7207 10415 13770 15649 18121 21042 1778 4219 7208 10541 13801 15704 18136 21095 1848 4234 7212 10563 1.3805 15719 18157 21098 1922 4349 7262 10753 13854 15824 18173 21144 1977 4372 7459 10784 13856 15873 18248 21203 1983 4383 7465 10842 13877 15881 18253 21229 1987 4386 7-524 10887 13898 15963 18347 21283 2039 4394 7534 10938 13901 15984 18355 21290 2057 4398 7666 11064 13943 15998 18414 21366 2160 4437 7679 11071 14005 16006 18429 21397 2179 4440 7684 11146 14024 16038 18466 21433 2193 4477 7736 11155 14026 16049 18519 21444 2200 4533 7796 11183 14038 16103 18528 21506 ooVq 4546 7799 11187 14052 16138 18623 21549 2221 4564 7980 11221 14077 16162 18637 21599 2317 4596 8013 11292 14092 161,99 18686 21608 2344 4665 8095 11363 14099 16242 18837 21624 2454 4836 8125 11390 14117 16273 18955 2167b 2181 4891 8171 11398 14137 16408 19022 21722 2510 4951 8196 11411 14154 16441 190M 21777 2633 5055 8278 11470 14156 16463 19233 21787 2661 5119 8288 11491 14172 16473 192o3 21853 2680 5182 8329 11528 14174 1MS9 192n7 22032 2695 6257 8377 11532 14206 16561 19278 22042 2707 5265 8542 11541 1426® 16572 19402 22067 2799 5301 8555 11597 14293 16605 19416 22089 2736 5312 8661 11651 14323 166-53 19427 22151 2744 53% 8674 11851 14329 16740 19451 22218 2768 5463 8780 11910 14385 16758 19453 22272 2769 5478 8790 12067 14391 16769 19485 22332 2776 5551 8792 12120 14400 16776 19507 22433 2779 5555 8875 12177 14440 16780 196-51 22-516 2801 5696 8943 122-56 14454 16868 19710 22541 2804 5746 9017 123.58 14501 16907 19712 22581 2962 5763 9020 12499 14.508 16909 19827 22690 2971 5997 9034 12547 14512 16973 19085 22613 2973 "372 907.5 12659 14621 17119 19927 22925 4.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2