s Cr. Houtstraat 5 LOTTGERING KUNSTGEBITTEN Vraag en Aanbod R. K. Boerendienstbode Flink net Meicje Biedt zich aan: Molenaarsknecht Net kosthuis aangeboden Te Koop: Kost en inwoning R.-K. Kamercentrale Leiden. Drankbestrijding. UIT ONZE OOST. PEST DOOR EEN YAL UIT EEN KLAPPERBOOM. RECHTSZAKEN. Broekhuijs voor de rechtbank. KERK EN SGHOGL. Advertentie n. JOANNES RIJKE hartelijken dank VERVEN MANTELS en HEERENCOSTUUMS met BEHOUD VAN MODEL Alida Johanna van der Hoogen. TOM Ei tg Advertentiën m Nette Dienstbode NETTE WERKSTER. R.-K. Dienstbode Keuken-Werkmeisje Nette Werkster Nette Dienstbode Gevraagd: Gevraagd: Gevraagd: Aankomend Monteur SPORT HOED 0NDERWSJZER Als U gasten krijgt, dan bestelt U „Fran- ken's" melkbrood, want zijn gasten zet men het allerbeste voor. Als U Uwe huisgenooten eens als lieve gasten beschouwde? Dan gebruikte U alle dagen „Franken's melkbrood. „Franken's" melkbrood wordt van de allerbeste bloem gebakken, het deeg wordt met VOLLE melk bereid. Van binnen is het brood blank als room. Van buiten heerlijk bruin. FRANKEN'S BROODFABRIEKEN - HAARLEM-BLOEMENDAAL -- RECLAME!! Stoffeerders Leerling Te Koop: Zit-Slaapkamer bruik heeft gemaakt om zich persoonlijk wend, wat de voorzitter weersprak en dat in ergerlijke mate te bevpordeelen. „Deze beschuldiging, aldus de heer Co- lijn, heeft de heer van Kol weer in een dezer dagen van zijne hand verschenen brochure herhaald. Waarvan ik bewijs vraag." „Maar, zoo eindigt de oud-minister zijn schrijven, aan den heer van Kol, aangezien bewijs van iets wat nimmer plaats greep onmogelijk is, geef ik U den goeden raad om te trachten de wroe ging over Uw elfjarig zwijgen nu al vast om te zetten in berouw over Uw lichtvaardig spreken en over het na deel dat gij toebrengt aan den publie- ken geest van ons volk." Het kamerlid Gro.'tiendael. Ge meld wordt dat Mr. Van Groenendael niet met zijn familie naar Frankrijk is ver huisd, zooals eerst was beriont. De fami lie woont te Angers, doch hij zelf wil yoorloopig te Den Haag blijven. Over de Kaniercandidatuur schijnt hij nog niet be slist te hebben. Het standbeeld voor Stadhouder Willem 111. Bij de onthulling van het stand beeld van den koning-stadhouder Willem III te Breda, zullen, behalve Ie minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, ook aanwezig zijn de ministers van Justitie, van Oorlog en Waterstaat. Dr. J. Th. de Visser zal bij deze plechtigheid een rede uitspreken. HET BEDRf J F.SR A DENCO MG RES GAAT NIET DOOR. Het Centrum meldt, dat het Bedrijfs- radencongres, dat dit jaar zou gehouden worden niet zal doorgaan. Een der redenen daarvoor is, dal de K. S. A. in December een sociale weck houdt, waar 't bedrijfsradenstelsel zal Worden behandeld. Tegen bezuinigingsmaatregelen te Am sterdam. In een vergadering van de Arusterdascho Federatie vman Personeel iin Openbaren Dienst, is een motie aan genomen naar aanleiding van de ter hand genomen bezuiniging op de arbeiders in verschillende gemeentebedrijven, die tot uiting komt in ontslag van 200 arbei ders der Tram en 29 arbeiders der «Stads drukkerij, de sluiting van één der gas fabrieken en het zenden van 20 arbei ders der Gemeente-Electriciteitswerken naar de Arbeidsreserve. In deze motie wordt geprotesteerd tegen deze bezui nigingsmaatregelen, welke de arbeiders dupeeren en geëischt wordt voor deze arbeiders behoud van hun volle loon. DE FRANSCH-NEDERLANDSCHE BETREKKINGEN. In een onderhoud, dat minister van Kamerbeek te Genève aan den corres pondent van het „Petit Journal" toe stond, zeide de minister, sprekende over de Eransch-Nederlandsehe betrekkingen: Ik ben dikwijls voorgesteld als de man, <Eo de uitlevering van den exkeizer wei- g rde, maar moet Frankrijk ons een rid derlijke daad verwijten? Ik houd van uw land en ik schat het zeer hoog. 3 Tolland is veel dichter bij Parijs dan gij wel denkt. In 't gebouw van den Ned. R.K. Volks bond, vergaderde Zaterdagmiddag de Ka mercentrale. De voorzitter, de heer A. J. Oostdam, opende deze vergadering, waarna de heer v. Berkel, Gouda, de notulen las en de in- ge komen stuikken ter kennis bracht. Namens de verificatie-commissie voor de rekening werd mededeeling gedaan van <le in orde bevinding, en advies tot goed keuring, wat volgde. Het batig saldo was ongeveer 100. Van de kiesvereeniging Leiden was een motie ingediend tegen een der voorstellen van het Bestuur, door de kiesvereen. Hil- legoon een motie Kamerleden te verplich- 1 n niet gelijktijdig met het Kamerlid zijn bet aimibt van Burgemeester, Wethouder en lid van Ged. Staten waar te nemen. De eerste motie zou behandeld worden bij het desbetreffend agendapunt, de twee de werd direct in behandeling genomen. De voorzitter was van meening. dal de ze aangelegenheid' eerst bij 't bestuur ter sprake moest komen zoo ze werd aan genomen, naar den Alg. Bond opgezonden, want dan was noodig dat dit voor alle kieskringen geldend was. Door Leiden werd betoogd, dat de weg was geweest dat Hillegom zich direct tot het Bestuur van den Alg. Bond had ge- deze weg de juiste en meest organisato rische was. Hij stelde echter voor de nota naar het bestuur te renvoyeeren waarbij ook Hillegom, die bij haar toelichting er op wees dat ook in andere kieskringen de zelfde stemmingen bestonden en o.a. in de Haarlemmermeer een kiesvereeniging een ongeveer gelijke motie aannam, zich kon neerleggen. Het Bestuursvoorstel, om het reglement te wijzigen, in dien zin dat de afgevaardigden naar de Alg. Bondsverga dering, niet alleen uit de afgevaardigden van de locale vereenigingen zouden wor den gekozen, doch „uit de georganiseerde kiezers", vond bestrijding bij Leiden, waar tegenover weer andere afgevaardigden het bestuursvoorstel verdedigden. Het Bestuursvoorstel werd daarop aan genomen met aanteekening dat Leiden had tegengestemd. Door het bestuur werd eveneens voorgesteld, voor de samenstelling van de groslijst, de stembiljetten zoodanig in te richten dat de geadviseerden bovenaan kwamen te staan met de aanduiding dat zij de geadviseerden waren door een stemhokje voor hun ne namen. Bij dit punt had een uitvoerige be spreking plaats, over het stelsel van verkiezing voor de lijst, waarbij het aangenomen stelsel aan critiek werd onderworpen. De voorzitter stelde de gelegenheid open, als dat gevoelen er over groot was, alsnog een wijziging voor te stellen en deze in volgende Vergade ring te doen beslissen. De stemming hierover wees uit, dat met 75 tegen 57 men het met de aangenomen regeling eens zou pro- bceren. De voorzitter deelde hierop nog mede dat, wat de vergadering van de kieskringen in Z.-H. betreft, over de verbinding van lijsten, hij hiervoor kon verwijzen naar het Communiqué aan de pers gezonden en voorloopig al vastgesteld was, dat voor dezen kies kring de candidaten bij het bestuur moeten worden ingeleverd voor 1 December. Voor afgevaardigden naar de Alg. Bondsvergadering te Utrecht in Jan. 1922 tot vaststelling van het advies, werden gekozen: Bulten, Voorhout; V. Berkel, Gouda; Veelenturf, Hazerswou- de; Moerel, Oudewater en voor plaats vervangers: Balvers, Hillegom; A. Th. Murks, Hillegom; De Boer, Noord- wijk en Houdijk, Boskoop. Bij de rondvraag werd door meer dere sprekers er op gewezen, dat bij het geven va.n advies, rekening zou worden gehouden met de belangen van bloembollenstreek en Boskoop. Dr. Hofmann hield een warm pleidooi voor het bestendigen van de coalitie, wat andere sprekers tot het uiten van gerechtvaardigde grieven aanleiding gaf, waarna ook nog de pers t«espro ken werd en het houden van de ver gaderingen. wat ieder niet gelegen kwam op Zaterdag. De voorzjtLer beantwoordde voor zoover mogelijk cn noodig was de ver schillende sprekers, om daarna met den Christeliiken groet de vergadering te sluiten. DE ZUIDERZEEWERKEN. Aan de „Maandeliiksehe mededeelin- gen betreffende de werkzaamheden voor de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee" is het volgende ontleend: De grondboringen in de Zuiderzee bezuiden den afsluitdijk werden voortge zet, vooral met het doel om een voor loopig onderzoek in te stellen naar de aanwezigheid van voor dijkbouw ge schikte grondsoorten. Nabij Urk werd keileem aangetrof fen, terwijl verder bleek dat buiten de kust der Veluwe de laag zand aan de oppervlakte in het algemeen geen groo- to dikte bezit en op kleilagen rust, het geen ook met het zoogenaamde Enkhui- zerzand het geval bleek te zijn. De opnemingen in het Amsteldiepi en het ten zuiden daar aangrenzende ge bied kwamen gereed. Aangevangen werd met het opnemen van do geulen t©n noorden van het eiland Wieringen en van een strook tusschen de Ylieter en de Wierbalg, gelegen benoorden het in 1920 opgenomen gebied in de nabijheid van den ontworpen afsluitdijk. Ten behoeve van de Staatscommissie inzake hooge waterstandenin verband met de afsluiting van de Zuiderzee wer den de stroommetingen in het vloedge- bied van het Vlie, het Eijerlandsche Gat en den Texelstroom voorshands beëin digd. Met de terreinopeningen voor de op Wieringen te maken werken werd voort gegaan. Met den bouw van een werkhaven aan de oostzijde van Wieringen nabij den oever is geregeld voortgegaan. Het grondwerk voor de noordelijke havendam is gereed gekomen. Ten behoeve van de havenwerken na bij Den Oever worden in eigen beheer zuilen van beton gemaakt wélke voor bekleeding van enkele proefvakken op de havendammen en van enkele taluds op het haventerrein zullen worden gebruikt. Hierbij wordt gevolgd de werkwijze in gebruik bij de werken voor den aan leg van het Maas-Waal-kanaal. BESTRIJDING VAN HET ALCO HOLISME IN EN DOOR DE SCHOOL. Woensdagmiddag hield de Commissie tot bestrijding van het Alcoholisme in en door de School, in het Bisdom Haarlem een vergadering in het gebouw „Veritas" te 's-Gravenhage. Daar op de sectievergadering der R.K. onderwijzers-drankbestrijders van het Der de Ned. R.K. Congres tot bestrijding van het Alcoholisme, op n Augustus van het vorig jaar te 's-Hertogenbosch gehouden, van verschillende zijden was opgemerkt, dat de Haarlemsche Commissie eigenlijk reeds lang plaats had moeten maten voor de R.K. onderwijzers-drankbestrijders- vereeniging, waarvoor men den tijd meer dan rijp achtte, wachtte de commissie eventuee'ie plannen of pogingen in deze richting af. De geest.-adv. van het Dioc. Kruisver- bond in het bisdom Haarlem, de WelEer- waarde heer L. J. Schatte deelde echter een paar maanden geleden aan den voor zitter der Haarlemsche Commissie, den heer W. J. var. Dam, mede, dat Z. D. H. Mgr. Callier tegenoprichting van een af zonderlijke onderwijzersvereeniging is. Het schrijven luidde aldus: Hiermede heb ik de eer UEd. mede te Mgr. Callier tegen opichting van een af zonderlijke onderwijzers-drankbestrijders- club in zijn bisdom toe te staan, ofschoon er in andere bisdommen andere vereeni gingen hieromtrent bestaan. Mgr. is er niet voor om scheiding te maken. In dat schrijven vond de commissie aan leiding haar taak weder voort te zetten. Uit de mededeelingen van den H. Huij- bers van Delft bleek dat de aangekondigde spreuken in het vorige jaar aan de R.K. scholen, kweekscholen, normaalscholen, Lycea en H.B.S. verzonden waren. De 500 exemplaren van de brochure van Pater Ermann konden niet aan de kweek- en normaalscholen verzonden worden, wijl de oplage uitverkocht bleek te zijn. Besloten werd om propagandakaarten voor ou-ders: „Ouders hebt uw kinderen lief!" en voor kinderen: „Wat moet het kind van den alcohol weten?" gratis ter be schikking van de onderwijzers te stellen, die deze aan kunnen vragen bij het com missielid H. Huijbers te Delft. Voor rekening der commissie zal aan de onderwijzers-drankbestrijders in het bis dom een proefnummer gezonden worden van „Ons Jeugdwerk" met een aanvulling op het gebied der drankbestrijding. De commissie zal cventueele samenwer king trachten te krijgen met de Dioc. Jeugdorganisatie voor de Drankbestrijding en' Kruisverband en Mariaband. Pogingen zullen worden aangewend om voor "rekening van de commissie een spre ker over drankbestrijding in de school, te laten optreden in de afdeelingen van de Dioc. vereen, van R.K. bijzondere onder der wijzers in het bisdom. Betreffende een uit te geven orgaan R.K. onderwijzers-drankbestrijdersorgam- satie werd besloten zulks te steunen. Tot groote teleurstelling der commissie zag de secretaresse, mej. M. de Koning, zich wegens drukke bezigheden als leerares aan het R.K. Lyceum te 's-Gra venhage genoodzaakt haar functie van secretaresse neder te leggen. Met instem ming van de commissie betuigde de voor zitter de heer van Dam, haar warmen dank voor de geboden steun. Dé voortzjénïng in <ïe vacature zal ge schieden door bet Dioc. Kruisverbond. De commissie bestaat thans vooralsnog uit de leden: W. J. van Daan, voorzitter; L. J. Schafte, geest. adv. van den Dioc. Bond; den Zeer Eerw. Pastoor F. Lucas- sen te 's-Gravenhage; dr. van Baaien; G. Bulten, lid van de Twoede Kamer; J. H. M. Balvers te Hillegom en H. Huijbers te Delft. Een der correspondenten van het Soe- rabajasch Handelsblad schreef aan zijn blad het volgende tragi-comische geval. Van een mijner oude desa-kennissen kreeg ik nog de volgende „mop" te hoo- ren. In de dessa Kedong-Ringin, in de buurt van do Solosche onderneming Ka- rang gedeh, viel eenigen tijd geleden een man uit een klapperboomvoor dood werd hij opgeraapt en in huis op de baleh-baleh neergelegd. Vijf dagen daar na overleed de ongelukkige vanwege de bekomen inwendige kneuzingen. De pest- inlichter van het rayon puncteerde het lijk; de pestbacterioloog (waar is die ambtenaar gevestigd?) constateert lon- genpest! Gevolg dat familie en naaste buren werden „eingesperrt" in de model barakken (sic!) De dessa-bewoners stonden eenvoudig paf; na dezen gemoedstoestand overwon nen te hebben zijn zij tot de overtuiging gekomen, dat de longenpest veroorzaakt wordt door een val uit een klapper boom, zoodat men thans tot de conclu sie gekomen is, dat longenpest familie is van de „omo klopo". Prosit! Sigaretten-industrie. De wereldbe kende firma I h'lips, een millLenen-f.rma in de tabakswereld, gaat dit jaar een fabriek te Bandoeng oprichten die spoe dig in vol bedrijf zal zijn. Er zullen speciaal sigaretten gefabriceerd worden. Dagelijks zullen honderdduizenden wor den afgeleverd. DE KINDERMOORD TE ALMELO. Het Gerechtshof te Arnhem veroordeel de den 18-jarigen magazijnbediende H. H. te Almelo die op 25 December j.l. een vijfjarig meisje heeft vermoord door haar in het riviertje de Aa te werpen tot twee jaar gevangenisstraf. Vervolg der verdediging Na opening der openbare rechtszitting kwam de verdediger van beklaagde, mr. Bourlier wederom aan het woord. Pleiter stelt voorop, dat niemand be nadeeld is. Zelfs bij anticipatie is alles op f 40.000 na terug gestort. Er kun nen er zijn, die gevraagd hebben of er nog iets van terecht zou komen, inaar dat beteekent niet, dat deze menschen niets zullen terugontvangen. Wat in het eerste deel van het re quisitoir werd voorop gezet dat er n.l. geen vennootschap bestond, wordt in het tweede deel der ten laste legging aan vaard. Art. 335 eischt voor ten laate leg ging het bestaan eener vennootschap. Veroordeeling zal op deze dagvaarding nooit kunnen volgen. Pleiter gaat na de dagvaarding vol gons welke bekl. \iet publiek in den waan bracht door het plaatsen van advertenties. De advertenties voor Koopman zijn van dezelfde hand als die van deze instel ling. Doch Broekhuijs is de auteur niet. Het opzet van te bedriegen wordt niet nader omschreven. En dit is noodig. Het do 1 van elke vennootschap wordt ruim omschreven om een marge te laten tot uitzetting en inkrimping van het bedrijf. Het uitgeven van obligaties was een doel. Aan dat doel is beantwoord. Er is niet gedisconteerd. Maar als één deel van het doel is bereikt, vervalt de kracht der aanklacht. Voor f 100.000 is de be roemde drukkerij van Staal gekocht. Vervolgens vraagt pleiter, wie heeft de inschrijving verricht? Heeft dat Broekhuijs gedaan? Wie zal dat bewij zen? Het O.M. houdt vol, dat de koop van de drukkerij van Van Staal een schijn koop was. Getuige Van Staal ho dt ech ter vol dat het een reöele koop Is. Na den inval is de drukkerij weer terug genomen. Wel degelijk is er to Apel doorn een bankgebouw voor 250.000 gul den aanbesteed. Dat dit niet doorging is de schuld van het ingrijpen der justi tie. Toen kon van een voortzetten geen sprake meer zijn. Welk persoon zou aan een dergelijke bank, waar t de justitie had ingegrepen, zijn geld nog toever trouwen? Dezelfde feiten waren reden om de drukkerij Van 8taal terug te koopen. Vervolgens de koop van het pand Sin gel zicht aan den Noordaingel te Rot terdam. Neem eens aan dat de bank te veel voor dit pand heeft betaald. Wat dan nog? Mkar 70.000 gulden «vas toentertijd niets te duur. De bedoeling, welke de officier bij het kaartsysteem der obligatiehouders veronderstelt, is al leen vol te houden als men allee in het nadeel van bekl. uitlegt. Het kaart systeem was noodig vour de inwisseling der obligaties. Er steekt geen bedrog in, vervolgt pleiter, te spreken van 3 afgeloste ter mijnen van f 250.000, als er 25 ter mijnen van f 10.000 bestaan. Dit hoeft men niet te zeggen. Waar de dagvaarding bekl. beschnl- digt YPn oneerlijke aflossing der obli gaties, steunt het heele betoog van den officier op eene kansberekening. Maar daarop kan bekl. nooit, veroordeeld wor den. Alle obligaties, ook degene die Broekhuijs n ade inwisseling bezat, moes ten toch a pari afgelost worden. Toen de transactie van Bosch en Veld werd afgesloten, werd betaald f 10.300, waarvan 700 gulden in 7 aan- deelen in de oommanditaire vennootschap. Deze prijs van f 10.300 uit. w dagvaar ding is onjuist, f 3600 moest betaald worden voor de hypotheek, die Heine - maim verzwegen had. Daarna werd be halve de 7000 gulden aandeden behaald toog 5 a 6000 gulden aan vertimmering besteed. Voor het huit te Kethel is de dag vaarding eveneens onjuist. Werkelijk is het te hoog voor 100 lijfrente per week, een kapitaal van f 100.000 aan te geven. Maar heeft Broekhuijs die advertenties geplaatst. De officier heeft er een bij den kop gepakt. Van Staal, Zijderlaan en Pompe hebben te zamen aan deze dingen meege holpen. Nu moet Barbertje hangen! Juridisch is dat geen manier van doen. Alles wat anderen zelfstandig ver richten, wordt op den breeden rug van Broekhuijs geschoven. Daarmede bereikt u, officier, niets. Ja, u hebt wel wat 'bereikt, dat deze in stelling haar doel nietbereikte, dat men schen hun geld 'hebben verloren. Na den in/val had Broekhuis evengoed met het geld naar het buitenland kunnen nen gaan en zich alles toeëigenen. Hij heeft dat niet gedaan, omdat hij alles se rieus wilde nakomen. Officier: Toen was er niei^ Verdediger'. Ja, dat denkt iu, Maar zou het den eersten keer zijn, dat men voor een inval reeds daags tevoren was ge waarschuwd. Aan de doorzettingskracht van Broekhuijs is het te danken, dat allen hun geld terugontvingen en de bank op 40,000 na haar verplichtingen kon na komen. En als de officier alles wilde te ruggeven wat aan de bank behoorde zou ook dit bedrag na 33 jaar geheel zijn af gelast. Resumeerende verzoekt spr. vrijspraak van den beklaagde en in elk geval ontslag uit de preventieve hechtenis. A erder dat de rechtbank het beslag op de goederen van Broekhuijs en de bank dadelijk zal opheffen en alles restilueeren. Hierna komt de officier van justitie wederom aan het woord. Na het requisitoir vas den morgen zal spr. nog maar enkele punten behandelen. Van'den 'beginne af aan heeft men de justitie alle inzicht geweigerd. Had men de boeken laten inzien en bleek dat men van plan was de beloften na te komen, er zou verder niets gebeurd zijn. Toen men dit inzicht niet toestond, toen gold het: „aux grands maux. gran- des remèdes." Er is toen veel m beslag genomen, dat wil spr. erkennen. De be schuldiging van pleiter dat schending van het briefgeheim door het O. M. is ge schied, is onjuist. Te rarer, heeft spr. met een hoofd ambtenaar der posterijen besproken in hoeverre bet O. M. inzage kon nemen. Spr. heeft wel alle stukken gezien, doch brieven zijn nooit geopend gewonden. Steeds heeft het O. M. het briefgeheim ongeschonden bewaart. Financieel bleek deze zaak een onmo gelijk ding. Een eenvoudige berekening toonde van den beginne af aan dat bijna alles wat er inkwam, wegging aan hooge proyiie, onkosten en uitgaven. Geld voor eigenlijke belegging bleef er niet over. Er kon dus niets van terecht komen. Thans wil ik de rechtbank wel een ge heim openbaren. Ik ben zelf de auctor intellectualis van doze boeken. Zijderlaan heb ik herhaaldelijk college gegeven in het bankwezen. En de opgaven in deze boeken zijn als gevolg daarvan neerge schreven. Maar het schijnt, dat Zijder laan mijne raadgevingen naast zich heeft neergelegd. Opi een balans te kunnen ma ken. heeft men in de boeken toen maar groote bedragen van valutawinst als acti va opgeschreven. Mijn groote fout is geweest, dat ik de beteekenis van het kaartsysteem voor hen niet dadelijk begrepen heb en 't niet dade lijk in beslag heb laten nemen. Nu heeft men het contact tusschen de bank en de oWigatiöhouders bewaard, die voor 2.50 bewogen werden hun obligatie in te zen den. Zoo is de toestand. De vennootschap was maar formeel De bekl. beschikt over alle gelden naar goed vinden. Hij bleef steeds aotvter de scher men. Ik hieto hem er achter vandaan ge haald. Zelfs, al had bekl. later alles te ruggegeven. dan verandert dat niets aan de beteekenis van bekl.'s daad. Dat in tegenstelling met pleiters twij fel beki. de advertenties wel opstelde, blijkt uit de acte van 24 October, waarbij hem die taak werd opgedragen en uit een opdracht aan de „N. R. Ct." Bekl., zoo eindigt de officier, is ,.de" man geweest voor de bank en bekl. is du# aansprakelijk voor alles. Pleiter zegt, dat oogzaak was let tie* achterhouden der boeken het wantrouwen dat men in de justitie, had. PI. stelt ten slotte vast, dat ieder rijn premie heeft ge had. Hoeveel Broekhuijs daartoe uit zijn eigen zak heeft gegeven dat zal spr. maar niet aangeven. De rechterpresident vraagt of beklaag de nu zelf nog iets aan zijn verdediging wil toevoegen. Broekhuis verklaart dan dat de adver tenties niet van hem uitgingen en dat 'ttij ook- niet de reidaoüe hiervan verzorgde. Verder ontkent hij opdracht te hetoben gegeven tot uitschrijving van de acte van oprichting der vennootschap. De rechter-president mr. Telling bepaalt de uitspraak dan op 6 October. Mr. Bourüer verzoekt of geen kan worden gegeven aan zijn verzoek lot ontslag van bekl. uit de preventieve hech tenis. De rechtbank weigert en handhaaft uit spraak op 6 October. 2D.H. de BLsiho pvan Haarlem heefi Vrijdagavond 23 Sept. in de kapel van het Groot-Seminarie te Warmond de Tonsuur toegediend aan de volgende Eerwaarde Heeren: H. Bakker, H. J. Bangert, A. E. M. van .Beijnen, A. IL P. Cleophas, J. J. Cloosterman, G. J W. van Dijk, A. O. van Egmond, W. C. van Gastele, L. S. Gudde, H. W. Haselaar, J. H. D. Hofstede, J. J. Ho- gerworst, J. A. van Kleef, B. W. tv locs, C. J. Koene, Th. W. M. v. d. Lugt, G. B. N. Luken, P. J. Maas. P. L. J. M. Schretlen, H. L. J- M. Sandaal, J. v. Stee, G. A. Topper, 0. G. C. G. van Trigt, H. J. A. M. v. d. Ven, A. Verhaar, A. M. A. Vollaerts en F. S. Wolff. Zaterdag en Zondag de vier kleinere wijdingen aan bovengenoemde E.E. heeren en Zaterdag de II. Wijding van het Diakonaat aan de volgende EE. heeren: L. M. v. d. Griend!, J. A. S. Groen, H. J. M. Heynen, C. J. HenDing, A. M. Kok, H. C. A. M. Kouwenhoven, J. Langedijk, E. N. F. Pronk, J. J. J- H. Riswick, H. C. A. M. Roelvink, P. H. A. Starmans, C. Vis en H. N. M- Vreeswijk. Heden overleed, na een langdurig, smartelijk lijden, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, mijn gediefde Echtgenoot in den ouderdom van 44 jaar. Wed. M. RIJKE-JANSEN. Haarl'meer, Cruquiïs, 23 September 1921. Voor de zeer vele blijken van be langstelling, ondervonden bij het overlijden mijner innig gediefde Vrouw en Dochterlije, betuig ik hiermede mijn ENGBBRT G. MARTENS. Raaks 9. 4552 Heden oveTleed na voorzien te zijn van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, to <'len ouderdom van 71 jaar, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Ui t aller naam A. BERTHOLIEE. Haarlem, 25 September '21. De Heer en Mevrouw KOOTi SIEMENS, hebben het genoegen, kennis Ie geven van de geboorte van een ZOON I Haarlem, 25 September 1021. Joh G. Sehttiler uitsluitend voor het vervaardig*** wan Spreekuur minverm 9-11 Behalve Zaterd. part. 1-4 j® 1.4 regel* p. plaatsing f 0.60 Elke regel meer f 0.15 H Bf Bij vooruitbetaling Mevr. SMIT, Gr. Houtstr. 74 r., vraagt een nette inwonende R.-K. Dienstbode, v. g. g. v. Aanbieding persoonlijk of schriftelijk. In 't Wynhuys „DE GULDE DRUYF", Groote Markt 4, kam, wegens huwelijk der tegenwoordige, geplaatst worden een nette Werk ster voor schoonhouden van Eeuwsche Ontvangkamer, Kantoor, Winkel, Expeditie enz. Werkuren alle dagen v.m. 8— en Zaterdag bovendien 910 na middag. Zich persoonlijk aan te meloen op 't Kantoor. Gevraagd tegen 1 Nov., een liefst kunnende melken. S. Th. J. VAN VLIETS 154, Alphen aan den Rijn, 7347 Gevraagd voor IJmuiden een Br. oud. No. 7369, Bur, v. d. blad. van buiten gevraagd in burgergezin. Adres: Mej. P. KOPER, Rozen.™- belstraat 27, Zandvoort. Mevrouw SEHOUTE-ATENVilla „Midden-Duin" te Bloemendaal, vraagt een flink om in den loop van October in dienst te treden. 4526 gevraagd, 2 dogen per week, van 9 tot 6 uur, bij voork. Dinsdag en Vrijdag. Zich aanmelden: Heeren- gieg 225. Gevraagd een bij E. P. Zwager, Motenvaart, Bree- zamd, gem. Anna Panlowna. 4557 1 Nov. bij f®®' tc Haarlem een eenvoudig flink buitenmeisjedat goed kam verken- kennis van koken niet verlangd. Loon 350 en waschgeld 50 p. j Brieven onder No. 7400, Bureau van d!it bla,d. Wegens huwelijk der tegenwoordige een flinke Dienstbode, voor dag en nacht, loon 10° P*1 jaar, niet be neden 25 jaar, tegen November. Zipweg 12,1 7397 een neit MEISJE vim 9 tot 4 uur of voor heele dn#1611, Flink Hoon. Fetle- rodestraat 35. 7398 een flink persoon, goed met paar den kunnende omgaan, v.g.gv. Br. onder No. 7410, Bur. van dit blad. voor direct gevraagd, bij fa. Gebrs. BOSSE, Oranjestraat 4. 4561 Er biedt zich aan een met 1 of 2 zoons of voor Pakhuis knecht. Bleven onider No. 7401, Bureau van dit blad. SPECIALE PRIJS ZWART ZUDEN PELUCHE MET LINT GARNERING Aan de St. ANTONIUSSOHOOL. Zijlsingel 2, Haariem, wordt ge vraagd een (liefst met Hoofdakte cn akte beeke- men). Brieven a. h. Hoofd der -school, H. L. SCHEEPERS. voor 2 nette vrienden, R.-K. en frissöhe Slaapkamer, prijs f 15. Omtrek Leidschekwartier. Brieven m onder No. 7408. Bureau v. d. blad. Hobbemakade 66, Amaterda». Mooie groote Bok mot Tuig en Prachtcominnatie. J. Dompsvloedslaam 49, Overveem. 4®^ Wagen. KROONE, aangeboden voor oen R.-K. met jomgmensch, groote frissche slaap kamer, geen beroepskost Br. onder No. 7411, 3ur. v. d. blad. A. E. G. VENTILATOREN 220 v. 47.50 #d. Philips Vï W. 156/600 k. 5 gld. C. PAUW, Efceiricien. gevraagd. N. v. LEEUWEN, Burret- straat 8. 7412 100 mud puik beste Bravo's. Klci- wimleraardappeten f 8 per 70 kilo Te bevragen Tj. v. DIJK, Rijks stratweg 364, b/d Tol, Schoten. Nette Gemeubileerde gezocht te Haariem o;p goeden stand met volledig pension. Bfieven met prijs onder No. 7396, Bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 3