Tcörfbal. per niet kan wegwerken. Het einde komt met 50 voor Zandvoort. E. D. O. II—Ajax III 3—1. De Edo reserve's deden goed werk en stuurden de Amsterdammers met een verdiende nederlaag naar huis. Edo nam de leiding door een penalty, en vergrootte die door Tanis welke een niet voldoende weggewerkten bal in het net deponeerde. Na rust wist Ajax tegen te scoren en scheen het of de rood-witten gelijk zouden ma ken. Tanis maakte echter aan de on zekerheid een einde door nummer 3 in het net te schieten. Kort daarop kwam het einde en had Edo de eerste 2 punten binnen. A. S. ZONDAG. Zondag wordt o. m. gespeeld i Blauw Wit—V. V. A. HaarlemH. B. S. AjaxD. F. C. V. O. C.Feyenoord. U. V. V.—R. C. H. H. V. V.Spartaan. QuickStormvogels. V. S. V.Schoten. Ale. Victrix—H. F. C. E. D. O.—Z. V. V. BloemendaalSt .Voorwaarts. D. W. V.—H. S. V. HEEMSTEEDSCHE GEM. S. V.— DROSTE; S. V. Als om 3 uur scheidsrechter Knop pers laat aanvangen, verschijnt H. G. S. V. volledig. D. S. V. slechts met 7 man, terwijl 4 invallers vrij goed de open plaatsen aanvullen. Beide elf tallen zijn goed aan elkander gewaagd. Rust komt met 21 voor Heem stede. De 2e helft kenmerkt zich door ee- zeer gemoedelijk spel, met fraaie mo menten, maar de verdedigingen kon den steeds over den aanval zegevieren. Einde komt met 21 voor H. G. S. V. HET JUBILEUM VAN V. V. A. V. V. A. hield gisteren ter gelegen heid van haar 20-jarig bestaan een receptie in Bellevue, waarop de afge vaardigden van verscheidene bonden en vereenigingen gelegenheid vonden de jubileerende club geluk te wen- schen. Na afloop werd een sportrevue opgevoerd, waarin allerlei sporttoe- standen op het tooneel werden ge bracht. De auteur, de heer L. Ostendorf en de medespelenden oogstten een welverdiend applaus. EEN WEDSTRIJD ANTWERPEN— AMSTERDAM. Den le November a. s. wordt te Antwerpen een voetbalwedstrijd ge speeld tusschen een Antwerpsch elftal n een elftal van den A. V. B. „Crt. ZEILEN. NATIONALE ZEILWEDSTRIJDEN HAARLEMSCHE JACHTCLUB. Zaterdagmiddag en Zondag den ge" heelen dag, werden op het Noorder- Buiten-Spaarne, door de Haarlemsche Jachtclub uitgeschreven nationale zeil wedstrijden gehouden. „Mooi weer" was het wèl, „zeilweer" echter minder. Het was echter een heer lijke temperatuur oin op het water te vertoeven. De „zeilende zeilers" (de bedoeling is, niet de supporters) waren echter niet zoo zeer in hun nopjes,want het was in het eerst zoo goed als blad stil. Nu is het wel leuk, om daar een beetje op „het golvende lokkende Spaarne" te dobberen, maar om officieele wed strijden te houden was er eigenlijk te weinig wind. De jachten die aan den kant lagen, versierd met vlaggen van alle bestaande en niet bestaande naties, gaven den waterspiegel een feestelijk cachet. De witte zeilen op het glinsterende, onbewogen water, met een blauwe zon- ne-hemel, hielpen mede een allergezeilig- sten indruk te scheppen onder de druk doende jonge en oudere „vaarlui". Om echter de wedstrijden uitstekend gesiaagd te doen heeten, wat betreft technische capaciteiten op het water, is onmogelijk. Tegen den middag begon de wind een beetje aan te wakkeren, maar zoo, dat zoo nu en dan een rukwind een jacht in eens een eind vooruit deed schieten, terwijl de andere bemanningen al zeil den ze nog zoo uitstekend, „minuten" -verloren, wanneer het den machtigen wind beliefde niet te spreken. Het mag echter voor de personen die hun uiter ste best deden om den eeretitel te be reiken, niet het idee geven, dat ze die overwinning niet verdienden. Het tegen overgestelde is zeer wel mogelijk, maar de „gelukkigen" hadden groote voor- deelen, zoodat van een gelijken strijd geen sprake was. Van de belangstelling van het publiek valt ook nog wel wat te zeggen. Over het algemeen is men niet zoozeer met de zeilsport (als met alle sporten behalve voetbal) op de hoogte. Wel vindt menig een het leuk om daar al die ranke boot jes met die helwitte zeilen als meeuwen over het water te zien gaan, maar dan toch op zijn uiterst een half uurtje. Kijk, voor de menschen die op de hoog te zijn met de zeilsport is dit niet het geval. Die slaan met belangstelling de start gade, kunnen de bestuurders van de scheepjes, hebben hun voorliefde voor een der vaartuigen, dus zijn bij el- ken strijd vol belangstelling. Terwijl an deren, buitenstaanders van die mooie sport, slechts de bootjes zien die daar varen, die „en bloc" zoo'n gezeïligen en magnifiquen indruk geven. Logica, dat ze na een poosje weer vertrekken. Zondag ging het overigens best. Langs de oevers, in het gras, zaten de menschen, of stonden aan den weg, bij tientallen, bradende in de late, zoele, zoete zomer zonneschijn. De prijzen uitgeloofd voor de winnaars van deze strijden, bestonden uit „Haarlemsche Jachtclub bekers of geld, terwijl een wisselprijs voor den onderlingen wedstrijd voor 12 voetsjollen (Ineke-prijs) was beschik baar gesteld. In dezen laatsten strijd moest de boot gestuurd worden door leden jonger dan 25 jaar, die niet ge acht werden, reeds de beschikking te hebben over een Eenheids-klasse-vaar tuig. De winnaar daarvan kreeg het ge bruik van den door een harer leden aan de Haarlemsche Jachtclub ten geschen ke gegeven eikenhouten 12-voets Stan daard-Jol „Ineke" gedurende het zeil- seizoen 1922. Als blijvende herinnering kwam van het bestuur der H. J. C. een zilveren Ineke-beker daarbij. Algemeen tijd-opnemer was de heer Jongejan. In een gezellige bijeenkomst in „de Leeuwerik", reikte de voorzitter der H. J. C. de.heer C. W. de Visser, de prij zen uit, dat voorafgegaan werd door een pittige speech. Natuurlijk werden de gebruikelijke bedankjes gericht tot allen die hun mede werking hadden verleend tot het slagen van dezen dag. De personen, die eerste prijzen hadden behaald, werden op haar verzoek, door mevrouw de Visser, als in den tijd van de Grieken gelauwerd, door hun een krans op het hoofd te zetten. (Mevrouw had ze in alle maten) Ten slotte werden de volgende prij zen uitgereikt. ZaterdagDe Haarlemsche Jacht club bestreed met de Nelly van M. Bree- man, Snapje van Jan Hin en Geisha van W. Blankevoort, de Zaanlandsche zeilvereeniging die met Boreas van Ger- brand Vis, Ingeborgje van G. de Vries, Lentsch en Marietje van W. de Vries Lentsch, uitkwam. Haarlem bereikte 13 punten in to taal en Z. Z. V. slechts 8 punten, zoodat de eerste overwinnaar werd. De tweede wedstrijd tegen „de Kaag" uitgekomen met Loodsje van H. J. Pluggers No. 126 van L. Doedes en No. 146 van J. v. Hoolwerff werd door Haar lem eveneens met dezelfde vaartuigen gewonnen. Haarlem 12 en de Kaag 11 punten. \2-voets-jollen 1 Duimelot van A. H. Verkade in 2 uur 0.4 min. en 45 sec. 2 Jota van A. C. Stoel 3 Nelly van M. v. Breemen en 4 Marietje van W. de Vries Lentsch Vrijbuiters Vrijbuiter van P. Bon Gzn., 2 uur 58 min. 11 sec. Regenbogen 1 Hollans, Syndicaat Holland, 2 uur 59 min. 1 sec 2 de Zaan, P. van Calcar Jac zn. 3 Iris, H. Brouwer. Scheldejollen 1 Wildzang van J. J. A. Hin, 1 uur 44 min. 57 sec 2 Willy van G. de Vries Lentsch 3 Sarita 2 van F. J. Bernhard. 6.5Meter klasse 1 Oranje 2 G. A. Wernink c. s. 1 uur 20 min. 07 sec. 45 Meter kruiserklasse 1 de Loes van P. Molenaar 1 uur 44 min. 11 sec; 2 de Stokvisch van C. D. Schudde- moob 12-voets-jollen onderling 1 Snapje van C. H. Pilaar 1 uur 21 min. 21 sec 2 Beatrijs van C. W. de Visser Jr. 1 uur 21 min. 22 sec Een halve meter verschil, bijzonder spannend. Verleden jaar won de Nelly dezen prijs, doch is nu weer verslagen en kwam als derde aan. De prijzen werden uitgereikt en tot slot werd door de aanwezigen nog eeni- gen tijd gezellig bijeen gefuifd. DE UITSLAGEN. Nederlandsche Korfbalbond. Westelijke afdeeling. le Klasse. A. AmsterdamD. T. V.D. E. V03 D. E.'D.—Nausika 1—5 Haarlem HaarlemD. V. D. 76 Leiden VitesseHercules 53 B. Den Haag H. S. V.H. B. S7—1 Rotterdam VeloxRozen- brug 36 O. S. C. R.— Fluks 5—0* C. AmsterdamAllenW. Ready 17 D. D. V.— Take a02 Koog a/d ZaanK. Z. Excelsior 27 D. o. S. O.Advendo stond op het programma, maar de wedstrijd ging niet door daar D. O. S. O. op het oogenblik geen terrein in Amsterdam tot haar beschikking had. Haarlem D. V. D. ging wèl door en wel op 't „Leidschevaart-speelter- rein. Het weer liet niets te wenschen over, windstil en niet al te warm, was het ,,'t weertje om te korfballen. Haarlem kwam zwak uit, met 3 da mes en 1 heereninvaller, terwijl D. V. D. volledig was. Gelukkig voor de laatste, daar de stand anders nog ver moedelijk wel een beetje anders was ge worden. De scheidsrechter de heer Spronk, was volgens sommige spelers zoo nu en dan nog al partijdig, we merkten daar echter niet veel van. In den beginne, wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op aanvallen aan beide zijden, hadden geen succes, of- schoon de 'oa! dikwijls dc manden be kogeld. Tenslotte had Pieterse van Haar lem het geluk om de bal nog net over de dekkende handen van zijn tegen spelers te kunnen werpen 10 voor Haarlem. De vreugde was echter van korten duur spoedig daarop werd door Brink gelijk gemaakt. Schmitz bezorgde Haarlem de tweede goal met een prach tig ver schot. Weer werd gelijk gelijk gemaakt door mejuffrouw Lie Hartog van D. V. De verhouding was nog steeds gelijk. Vlug werd aan beide zijden door ge speeld. Met rust was het 5-3 voor Haarlem, maar D. v. D. gaf daarna nog in het ge heel niet op. Een goed aanvalsvak zorgde voor de twee goals die beiden door Reus schit terend in de mand werden geknikkerd.' Toen was het echter met D. V. D. vrijwel gedaan. Haarlem kwam uitste kend op dreef en was geheel in de meer derheid. Berman en Slikker maakten ieder nog een doelpunt terwijl D. V. D. nog een keer tegenscoorde. Met 76 werd Haarlem dus winnaar van dezen strijd, dien over het alge meen gerekend dezen uitslag wel ver diende. WIELRIJDEN. TILBURGSCHE BAAN. Inhaalrace voor nieuwelingen over 4 K.M. (10 ronden). 1. C. Broos (Ber gen op Zoom), 2. C. van Hoof (Putte), 3. K. Meerbach (B. o. Z.). Sprintwedstrijd voor beroepsrijders over 1200 meter (3 ronden) in 3 man ches. Totaal uitslag1. Van Boxel, 3 pt., 2. Schrage, pt., 3. Van Nek 8 pt. Koppelwedstrijd voor amateurs over 20 K.M. 1. A. Boom en P. Dol (Amsterdam), 2. Maasvan Wijk (Bergen op Zoom), 3. Roestenbergde Rooij (Tilburg), 4. Paymansv. Disseldorp (Tilburg). Wedstrijd met motorgangmaking over 20 K.M. Deelnemers Linart (Pasquier), Lejour (Ceuremans), B!e- kemolen (Ulrich). Uitslag: 1. Linart, 2. Lejour, 3. Blekemolen. Tijd 16 min. 53 sec. De laatste wedstrijd gaf het mooiste gedeelte van den dag. Linart zou trachten het Ned. en wereldrecord over een uur te verbeteren, als ook het 100 K.M. record. De 25 K.M. werden door Linart afgelegd in 18 min. 43/5 sec. (oud record 20 min. 411/5 sec.), terwijl het le half uur door hem werd afge legd 43 K.M. 200 M. De 50 K.M. worden- afgelegd in 35 min. 83/5 sec., oud record 41 min 21/5 sec. B In 1 uur 86 K.M. 280 M., oud Ned. record (Linart) 73 K.M. 450 M., wereldrecord 74 K.M. 100. M., zoodat hij beide records flink neerhaalt. Linart wordt door het talrijke publiek luide toegejuicht, doch rijdt door om ook het record over 100 K.M. te verbete ren. Het schijnt dat Linart ook last krijgt van zadelpijn, maar hij rijdt de 100 K.M. af in den schitterenden tijd van 1 uur 9 min. 433/5 sec. waarmede hij ook alle records verbetert. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. De uitslagen luiden No. I. Wedstrijd voor amateurs over 1200 M. om den Seyer-beker. le W. Huët, 2e Jhr. Bosch van Dra- kesteyn, 3e P. Kassen. No. II. Wedstrijd met gangmak in door groote motoren over 20 K.M. tusschen Piet Dickentman, Amster dam Léon van der Stuyft, Antwer: pen Fritz Bauer, Berlijn W. Ebert, Berlijn Chris Muller, Keulen. le Léon van der Stuyft, in 15 m. 214/5 sec. 2e Bauer, 3 1/5 m. achter 3e Dickentman 4 ronden plus 350 Meter 4e Ebert, 9 ronden plus 70 Meter5r Chris Muller, gevallen. Uur-wedstrijd: le Léon van der Stuyft, 80 K.M. 700 M. (oud-record 77 K.M. 280 M. te n name van Sawall). 2e Plet Dickentman 73 K.M. 3e Fritz Bauer 72 K.M. 40 M. 4e Ch Muller 65 K.M. 960 5e Ebert 57 K.M. 610 M. No. III. Koppelwedstrijd voor ama teurs over 12 K.M. le P. KassenA. Kloppenburg; 2e Jhr. Bosch van DrakesteynP. Hen driks 3e W. HuëtA. Krijgsman. SCHIETEN. HAARLEMSCHE SCHIETBOND. De schietvereeniging Voor Vader land en Koning heeft in de afgeloopen week ook de laatste ronde om het kampioenschap geweer geschoten. Ge neraal Joubert was bij de 4e ronde 17 punten voor, zoodat wij haar de beste kans gaven, doch de laatste ronde van Generaal Joubert was met 191 punten middelmatig, terwijl eerst genoemde Vereeniging een mooie serie van 210 punten wist te bereiken, waardoor zij zich met 2 punten in de meerderheid voor 1921 tot kampioen wist te verheffen. We laten de totalen der 5 door de vereenigingen geschoten series hieronder volgen. Voor Vaderland en Ko ning 1010 punten Generaal Joubert 1008 Bloemendaal Commando 1007 Claudius Civilis 930 Generaal van Merlen 893 SCHIETWEDSTRIJD VEREENIGING GENERAAL VAN MERLEN. Onderbegunstiging van schitterend herfstweder hield bovengenoemde vereeniging Zondag haren onderlingen eindwedstrijd. Onder de prijzen, welke voor dezen wedstrijd beschikbaar waren, behoor de ook weder het traditioneele, door de beschermvrouwe, Mevrouw de Douaierière Visser van Hazerswoude geschonken horloge, waarom begrijpe lijkerwijze door de schutters, die zoo'n uurwerk nog niet in hun bezit hadden, ernstig werd gekampt. Door den Heer H. Stinis werd op dezen eereprijs be slag gelegd met eene serie van 40 pun ten, terwijl nog als verdere prijswin naars in aanmerking kwamen Personeele afdeeling le klasse 1. P. Ranft 45 p. 2 F. Hekker 42 p. 3 A. H. de Wilde 41 p. 4 P. H. Kluft 40 p. 5 L. de Raad 39 p. Personeele afdeeling 2e klasse. 1 M. A. Paap 40 p. 2 J. de Gee 39. 3 P. A. Alleman 38. 4 K. Teensma 36 p. 5 J. de Boer 36. 6 P. Eykhof 34. Personeele Afdeeling 3e klasse 1 D. G. Koning 33 p. 2 R. Tromp 31. 3 K. Post 30. 4 J. de Wit Hamer 19 p. Vrijebaan le klasse 1 A. Mos 55. 2 J. Kerstel 52. 3 P. H. Kluft 52. 4 A. H. de Wilde 48. Vrijebaan 2e klasse. 1. B. Vink 55. 2 P. Eykohof 51. 3 M. A. Paap 49. 4 P. A. Alleman 46. Vrijebaan 3e klasse. 1 W. Theel. 2 K. Pauw. 3 J. de Wit Hamer. Houder van de verguld zilveren wisselmedaille werd P. D. Kluft met 45 punten. „NIMROD." Uitslag schietwedstrijden, gehou den door de Kon. Ned. Jachtvereeni- ging Nimrod op hare banen te Haar lem le prijs, 1ste Wedstrijd C. D. v. d. Vliet (Overveen) gouden medaille 2e pr. R. de Favauge (Heemstede) zilveren medaille 3e rp. P. W. Wal ler (Overveen) bronzen medaille. le prijs, 2e wedstrijd R. de Fa vauge (Heemstede)2e en 3e prijs gedeeld door de heeren C. D. v. d. Vliet (Overveen) en G. M. Verburg ('s-Hage). le prijs 3e wedstrijd; P. W. Wal ler (Overveen)2e pr. G. J. Verburgt 's-Hage en 3e pr. gedeeld door de hee ren C. Piek ('s-Hage) en C. D. v. d. Vliet (Overveen). le pr. 4e wedstrijd: P. Bijleveld (Haarlem2e pr. R. de Favauge (Heemstede) 3e pr. P.W. Waller (Over veen). DIOC. HAARLEMSCHE VOETBALBOND. HAARL. ELFTAL—H. B. C. I. Heel wat toeschouwers waren naar het Sportpark gekomen om getuige te zijn van bovengemelde ontmoeting. De volgende elftallen komen in het veld. Haarl. elftal. H. Balm. Geel-Zwart. Mensing Poel R. K. V. Z. Westen C. v. Gemert Fennis N. v. Tunen Westen Westen R. K. V. Z. A. de Vries. v. d. Berg. H. Hirsch. R. K. V. Z. Westen Westen. Turnhout Strik. Geel-Zwart Westen H. B. C. Warmerdam. B. Bonke. J. v. d. Horst. J. v. Zijl. P. Samson. H. Leuven. Leo v. d. Veugt. A. Mooren J. v. d. Vlugt Jac. Vester. H. Neeskens. H. B. C. heeft dus invallers voor Herman Neeskens en T. Mooren. Het Haarl. X I-tal speelt in de kleuren der „Spaarnestad". Haarlem wint den toss, en om 2.25 trapt H. B. C. af, gaat direct op het vijandelijk doel aan, waar v. d. Horst met een trekbal naast schiet. Leo v. d. Vlugt is er di rect goed in, en blijft dit tot op het laatste oogenblik. Hirsch had weinig kans om hem te passeeren, ook al was zijn spel met v. d. Berg goed. Allen hebben dan ook zijn spel bewonderd. Strik was in Haarlem de gevaarlijke. Als Mooren hem even loslaat gaat hij er vandoor, weet ook Vester te pas seeren en besluit zijn aanval met een hoog schot. J. v. d. Vlugt kopt en plaatst daardoor den bal in eigen doel. 10. Weer nemen de H. B. C.-ershet offensief in handen en Balm kan alleen nog door corner te trappen, redden, terwijl hij keurig een schot van v. d. Horst stopt. Weer gaat Strik er vandoor, doch schiet hoog over. Een benauwd oogen blik komt, als Samson den bal van den achterlijn haalt en voorzet. Door te veel opdringen van H. B. C. gaan fraaie kansen door offside ver loren. Neeskens voorkomt een zekere goal door tijdig uitloopen, terwijl Fennis even later naast schiet. Balm loopt wat ver uit, kan niet voldoende wegwerken, een schot van v. d. Horst volgt, dat Poel fraai retour zendt. Met verre schoten is Balm niet te passeeren. Leo v. d. Vlugt is overal zijn kop werk valt zer te roemen. Na 24 min. komt tenslotte de gelijkmaker, als v. Zijl een schot inzendt wat Balm wel stopt, maar J. v. d. Horst krijgt het leer en jaagt onhoudbaar in. 11. De Vries zendt onverwachts een goed schot in, maar Neeskens is op zijn post. Behoudens enkele uitvallen is H. B. C. steeds aanvallend. Links en rechts komen voorzetten en cor ners, die doordat het veld smaller is, dan dat van H. B. C., te ver genomen worden. Na een aanval van Haarl. geeft H. Leuven aan C. Warmerdam, die ineens het leder langs Balm jaagt. 12. Het samenspel van H. B. C. is veel beter, vooral v. ZijlSamson vormen een aardige wing, doch de laatste is te langzaam. V. d. Horst en Balm komen alleen tegenover elkander, doch Balm is het vlugst. Nadat Strik nog eenige goede voor zetten heeft gegeven, die niet benut worden en v. d. Horst aan de overzijde voor open doel mist, wordt rust aan gekondigd. Na de thee heeft Mooren bij H. B. C. geruild met Bonke, wat in de verdedi ging geen verbetering was, daar J. v. d. Vlugt niet trapvast is, maar Leo en Vester spannen zich nog extra in Haast heeft Haarlem succes. V. d. Berg komt alleen voor den keeper, doch J. v. d. Vlugt is hem juist te vlug af. Dan is het weder H. B. C., die voor Balm's doel zweeft. Nog net kan hij door uitloopen redden, maar de bal wordt door v. Zijl teruggezonden en rolt net langs het verlaten doel. Meer en meer komt Haarlem er in. Turnhout zendt een hoog schot in, dat Neeskens stopt, terwijl v. d. Berg de Vries een kans geeft/ doch deze stuit op Vesters. Als Samson, in 't nauw gedreven, terugspeelt op Vester, weet Turnhout daarvan te profiteeren, geeft aan Strik, die fraai voorzet, doch Hirsch schiet naast. Dan verhuist de bal weer, waar C. Warmerdam voor open doel mist. Een corner op H. B. C.-doel, Fennis geeft een keihard schot, dat Neeskens stopt. De Vries wil bet met verre schoten probeeren, maar heeft geen succes. Haarlem is dan even sterker. V. d. Berg mist een prachtkans, terwijl Strik tegen den paal schiet. De laatste 10 min. is H. B. C. weder sterker, het doel wordt bestormd, doch Haarl. XI-tal verdedigt goed. Opeens een keihard schot" van L. v. d. Vlugt op een 30 M. van doel. Balm stopt wel, doch de bal heeft te veel gang en rolt in het doel. 13. Nog een paar kansjes worden ge mist, en als het einde wordt aangekon digd, wint H. B. C. met 31. Het is een fraaie wedstrijd geweest, vol goede momenten en vlug spel. H. B. C. won den wedstrijd door meer routine. OM DEN FEYTEM-BEKER WILSKRACHT—GRAAF WIL LEM 2. Zondagmiddag werd op het H. B. C. de finale gespeeld. Onder leiding van den Heer Mokveld werd om ruim 2 uur aangevangen. Beide ploegen wa ren compleet. Over 't algemeen een fraaie wed strijd. In de eerste helft neemt Wils kracht uit een penalty de leiding. Kort na de hervatting is de gelijk maker daar. Nadien wordt niet meer gescoord. In de laatste minuut van de ver lenging weet Grimberg Wilskracht den beker te bezorgen. Na afloop had de uitreiking plaats. DAMIATEN II—GEEL-ZWARTI Als G. Z. aftrapt ontwikkelt zich een vlug spel met G. Z. iets in de meer derheid. De keeper van Damiaten is echter safe en retourneert alles onver biddelijk. Ook enkele aanvallen van Damiaten., meestal geleid door den rechtervleugel, hebben geen succes. Als er rust wordt geb.lazen is de stand nog blanco. Na de rust is het een ware belege ring voor het Dam. doel. doch de backs en vooral de keeper is in pracht conditie. Twee strafschoppen wegens hands aan G.Z. toegekend werden niet benut. Dan neemt onverwachts, Dam. de leiding doordat de achterhoede van G. Z. te ver opgedrongen was. Van toen af aan was G.Z. niet meer te hou den. Een schot dat het doelvlak al gepasseert was wordt niet erkend. Tien minuten voor tijd maakte G. Z. echter den zoozeer verdienden gelijkmaker. S. D. S. I—THE VITRIX I 4—1. Vitrix wint den toss, zoodat S. D. S. het leder aan 't rollen brengt. S. D. S. onderneemt een aanval maar de keeper van The Vitrix geeft niet- thuis. Beide partijen wegen ongeveer tegen elkaar opS. D. S. is iets in de meerderheid. Na ongeveer 20 minuten spelens, ontstaat een worsteling voor Vitrix' doelkeeper vangt den bal, doch heeft de lijn van zijn heiligdom reeds over schreden (19). Voor rust weet S. D. S. den voorsprong nog te vergrooten, zoodat met 20 half time intreedt. Na rust is het The Vitrix, dat den bal keurig opbrengt, doch goede schutters schijnen er in de Vitrix-voor- hoede niet te zijn. De S. D. S.-keeper trapt uit maar in 't zand, waardoor de bal niet voldoende wordt weggewerkt. De linksbinnen van de bezoekers schiet den bal dan ook met een keihard schot in open doel (21). S. D. S. trapt weer af,brengt den bal op, maar de rechtsback van Vitrix valt aan, en is zoo welwillend om S' D' S.- score te verhoogen (31). Voor tijd weet S. D. S. nog eenmaal te doelpunten. Van de Vitrix-spelers was de keeper wel het beste op dreef, jam« mer dat hij niet alleen zijn club voor een nederlaag kon behoeden. S. D. S. IIde Damiaten IV 33 AM IC IT IA 2—R. K. V. Z. Gisteren speelde bovengenoemde club een friendly game. Na 5 minuten spelen namen dc Bloemendalers de leiding door een zuiver schot. Spoedig maakten de Zwaluwen middenvoor gelijk, wat één der halfs echter niet beviel en daarom in eigen doel schoot. De middenvoor zorgde weer voor den gelijkmaker. Na rust doelpuntte de Amicitia middenvoor met een ver schot en SPORTMOMENTEN van „LOOKER". Als er iets of iemand is bij een voet balmatch, dat, of die becritiseerd wordt, dan is 't wel een scheidsrechter. Als de man, belast met de leiding1 van den strijd, de arena binnenkomt, dan laat men reeds dikwijls woorden: van afkeuring hooren aan 't adres 1 van den arbiter. Dat 't niet ongewenscht is met i eventueele opmerkingen een beetje voorzichtig te zijn, zal uit 't volgende blijken. In een plaatsje in Noord-Holland speelde een overganger tegen een eerste klasser. De zeer eenvoudige, maar gezellige tribune was geheel bezet. Een jongmensch van ongeveer 17 jaren had het genoegen te zitten naast een dame van omstreeks 24. De scheidsrechter kwam 't veld op. Een klein mannetje, met groote zwarte krullebol, die als 't moet ze „van katoen" kan geven. Nauwelijks komt de referee onder de blikken van den 17 jarige of deze verkondt luide :„Die ventNu kun nen we wel inpakken Die vent kan er geen pvan De 24 jarige lacht flauwtjes. Onder den wedstrijd worden ver schillende draadlooze verwenschingen gezonden naar de zwarte krullebol in 't veld. Half time breekt aan. 't Eerste waar de referee aan denkt is, z'nmeisje op te zoeken. Hij loopt naar de tribune en stevent recht op de 24-jarige af. In de tweede helft van den strijd had de 17 jarige een ander plaatsje opgezocht. Z'n naam doet er niet toe. Z'n voor naam is Jan, meestal Jen. Hij heeft 't geluk héél erg goed te kunnen voet ballen, en speelt daarom heel dik wijls in 't Nederlandsch elftal. In welke vereeniging hij speelt is niet goed bij te houden, 't Is een stevige knaap, maar toch mankeert hij gauw iets. Het Nederlandsch elftal speelde een s een „uitwedstrijd." Ook Jan was van de partij. Gedurende den wedstrijd moest er voor hem gestopt worden. Hij werd geknepen en gewreven, en speelde toen weer met frisschen moed ver der Op den terugreis vroeg een der medespelers„Wat mankeerde jou eigenlijk." „Ik weet 't niet was 't antwoon heel oprecht spoedig maakte de Zwa. middenvoor weer gelijk. Amicitia kwam nu weer opzetten en weer hadden ze de leiding—— m De Zw. kregen nu wegens nands een penalty te nemen, die de keeper netjes opving. Spoedig weer een penal ty die ze keihard inzetten. Einde 4-4. OFFISIEEL NIEUWS. GEEL-ZWART. Secretariaat Alb. Divendal Anthonie- straat 3.. Uitslagen van Zondag zijn Damiaten IIGeel-Zwart 1 1I Geel-Wit IGeel-Zwart 11 11 Zaluwen IVGeel-Zwart III 10 A. s. Zondag gaat het le en 2e elftal op bezoek bij S. M. C. te Warmond. Voor deze wedstrijden zijn medailles beschikbaar gesteld. R. K. V. Z. Adres P. J. Blesgraaf Bakenesser- grecht 32. Hedenavond half negen contribu tiebetaling in de zaal v. d. St. Jozefs- Gezellen Vereen. Jansstr. 59. Hedenavond 8 uur vergadering der elftal-Commissie. Dinsdagavond 8 uur Bestuursver gadering. UITSLAGEN. Zwaluwen IIAmicitia I 44 Zwaluwen IIWertem II 11 Zwaluwen IVGeelzwart III 10 HENGELEN. V1SCH WEDSTRIJD DE LUSTIGE HENGELAAR. Gisteren heeft het vischcollege „De Lustige Hengelaar" uit Haarlem op schitterende wijze een wedstrijd ge- houdein onder de leden en de vangst was bijzonder grootniet minder dan 298 vischjes werden in de vaart tus schen Bennebroek en Hillegom door hen gevangen. Per auto werd de tocht door het co'lege ondernomen, die dan ook van dezen vischdag een waren feestdag wisten te maken. De heer C. Spoor, voorzitter der vereeniging, reikte in het clublokaal aan de prijs winnaars de prijzen uit en wel als volgt :1e pr. Tangerman2e pr. Stoof 3e pr. B. Wouwer 4e pr. v. d. Aar 5e pr. Buurman 6e pr. Zonne veld 7e pr. Wilkes8e pr. Wigge- rink9e pr. Jansen; 10 pr. Blok; 11e pr. Hijboer 12 pr. Spoor; 13 p. Pastoor 14 pr. Prins15 pr. Steen- hoven 16 pr. Stoof17 pr. de Jong 18e pr. Kessens 19e pr. Bonte 20 pr. Teunissen 21 pr. Steenman 22e pr. Egdom. J. Stoof ving in dezen wedstrijd het totaal van 34 stuks. s I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 6