m i m m m m m m m mo oes 00c i ■K? VRAGENBUS. w/ I f' Bi' r. ^INLANÜSeH NIEUWS. giiiEM mmm. K0fl?E BERICHTEN. 0HDE EN ARBEID. N.V. „DE TIJDGEEST''. M K Je V ven AANSTOOTGEVENDE FILMS. De Minister van.Binnenlandsche Zaken heeft hei navolgende bericht gezonden aan do commissarissen der Koningin, met verzoek hierop de aandacht van de burgemeesters te vestigen. een com pensali „Reeds vroeger is de aandacht geves tigd op de wenschel ijkheid, dat films, welke voor bevriende naties krenkende "•ocneelen voorstellen, niet tor vertooning worden toegelaten. Thans schijnt zich weer het geval voor te doen, dat som mige bio3 oopondem~mers gekleurde troe pen, in Fransche uni "ormen gekleed, ten tooneele brengen, die daden verrichten, weike aanstoot kunnen geven. Daar bo vendien de bedoelde film niet door smaak Bchijnt uit te munten, is er wellicht aan'eiding vcor de burgemeesters der be tref .en-Ie gemeenten om de verteoning tegen te gaan." LOON SVF11 LAG ING ME 'AAI.BOND Naar de N. Crt. verneemt, zal 6 Oc tober te 's-Gravenhage een algemeene vergadering van den Metaalbond worden gehouden, waar in behandeling komt een hoofdbestuur.-voorstel, om met inging van 15 October a.s. over het geheele land een loonsverlaging in te voeren van 10 pOt. voor meerderjarigen en 20 pCt. voor minderjarigen. Bij de vooraf in do af- deeüngen gehouden s.emming hebten bij na allen zich reeds vóór het voorstel uitgesproken. VOOR MENSCHEN IN MOEILIJK HEDEN. Te Apeldoorn is opgericht een ver- eeniging, welke ten doel heeft, hulp te verler nen of ondersteuning te verstrek ken aan lieden, die in moeilijke om- standieheden verke ren, ten ge olge v n niet uitbetalen van fondsen, rente-uit- keering van levensverzekering-maat schappijen en dergelijke. Bij ds. H. J. E. Westerman Holsteijn aldaar, die als secretaris fungeert, is reeds een gift ten bedrage van f 2000 voor dit doel ingekomen. ZIJN EIGEN MOl.DIiii BEGRAVEN. Onlangs werd door de Pr. Bode ge meld dat zich in het district Tjikalong Wetan een inlander, na een week vas ten, begraven had, waardoor hij overleed. Volgens nader bericht gold het hier een inlands..-he vrouw* ongeveer 50 jaar oud, Nji Sawi geheeten, van kampong Tjiidraj, dessa Nanggeiang, in genoemd district In acht dagen had ze niet gegeten, haar tijd bracht ze door met den Koran te besludeoren, bidden en vrome over peinzingen, waardoor zich een soort gods dienstwaanzin van haar meester maakte. Zij gevoelde zich niet bevredigd, het inwendige licht wilde maar niet opgaan, zoo ze zeide, en den Koran begreep zij onvolkomen, waarom ze geheel als kluizenaar wilde gaan leven. Dit besluit deelde ze aan haar zoon mee, met verzoek, voor baar op het kerkhof een grafkuil te delven, wat hij haar uit het hoofd trachtte te pra ten. Zij bleef echter bij baar plan en het slot was, dat de 30-jarige zoon, Sarbam geheeten, een kuil maakte, waar in zich zijn moeder uitstrekte. Het gat werd met pisang-bladeren afgedekt cn, nadat de vrouw aan Sar- bani had verzocht, haar na 40 dagen ie halen, wierp hij den kuil met aarde dicht en liet alleen een handbreedte open voor den toevoer van lucht. Vervolgens begaf hij zich naar huis en ▼erteide den vader van Nji Sawi hetgeen geschied was. Na drie dagen ging de zoon eens naar het kluizenaars-graf kijken, hoorde niets, kwam na vier dagen terug, ging weer heen en na een week bracht hij opnieuw een bezoek, waarbij hij een lijklucht in den neus kreeg, waaruit hij afleidde, dat zijn moeder nu wei overleden zou zijn. Hij groef het lijk, dat al danig tot ontbinding overging, op en bracht het naar huis waarna het dorpsbestuur, met het geval in kennis werd gesteld. Thans wordt overwogen, zegt het blad, of de man strafrechterlijk moet worden vervolgd, dan wel dat alles op rekening van zijn domheid moet worden geschre ven. LOONVOÓRW AARDEN. Op de vragen van het Tweede Kamer lid den heer Van Dijk betreffende het ge ven van een toeslag boven het gewone locn bij invoering van het twee-ploegen- stelsel heeft de minister van Arbeid ge antwoord inzake de bevoegdheid bij art. 30 van het Werktijdenbesluit voor fabrie ken of werkplaatsen 1920 verleend om in de daarin genoemde bedrijven met twee afwisselende ploegen te-doen werken, dat noch een districtshoofd der arbeidsinspec tie noch. de minister de bevoegdheid be zit, om aan hoofden of bestuurders van ondernemingen, die van deze bevoegd heid gebruik maken, eischen te stellen be treffende de uitkeering van extra loon voor uren waarop vóór 7 uur des voor- middags en na 6 uur des namiddags ar beid wordt verricht. Aangenomen moet overigens worden, dat in deze onderne- xningen, waarin het toepassen van een twee-ploegensleisel als blijvende maatregel is bedoeld, door belanghebbenden bij de vaststelling van het normale uur- of stuk loon met deze omstandigheid rekening is gehouden. Art. 28, eerste lid, der Arbeidswet 1919 bepaalt, dat het districtshoofd der ar beidsinspectie of in beroep de minister van Arbeid aan vergunningen tot afwijking van art 23 of art 24 dier wet voorwaar den kan verbinden. Het artikel stelt geen beperking ten aanzien van de strekking of den inhoud dier voorwaarden. Dit brengl naar hel oordeel van den minister met zich mede, dat de autoriteit, die de ver gunning tot afwijking van wettelijke nor men verleent, bevoegd is, daaraan zooda nige voorwaarden ook -die betreffende het loon tu hinden sU zü noodig acht om de arbeiders tot wier bescherming de wet strekt, te vrijwaren tegah <te na deden, die uit economisch, maatschappc- lijk of hvgicnisch oogpunt voor hen, uit die afwijking kunnen voortvloeien of hen Opgemerkt kan worden, dat de mee ning van den minister, dat onder voor waarden waaronder afwijking van dc wettelijke normen betreffende den ar beidsduur kan worden toegestaan, ook be grepen znij loönsvoorwaardn, in over eenstemming is met de Kon. besluiten van 18 Maart 1903, 14 Februari 1910 en 6 De cember 1911 tot vaststelling van een alge- meenen maatregel van bestuur, als be doeld onderscheidenlijk bij artikel 5, vier de lid, der Arbeidswet, en art. 6 zevende lid/der Arbeiüswet 1911. Terwijl loch de aangehaalde wetsartikelen bepaalden, dat bij algemeencn maatregel onder de in dien maatregel gestelde voorwaarden kon wor den toegestaan, dat vrouwen 's nachts ha ring speten, werd in de algemeene maat regelen van bestuur ter uilvoering daarvan een bepaling aangenomen betreffende het betalen van een toeslag op bet normale loon gedurende den nachlarbeid. DE TREIN REED DOOR. Trein 1627 die 10.06 van Amster dam naar Amersfoort vertrekt en in Weesp stopt is Woensdag doorgere den naar Busstun zonder Weesp aan te doen. Een 50-tal reizigers ston den te Weesp te wachten, die natuur lijk een aanzienlijk tijdverlies leden, evenals de reizigers in den trein, die echter kosteloos van Bussum naar Weesp terug wcu-den vervoerd. GERUÏNEERD DOOR DIEFSTAL. Bij een bejaarde vrouw te Waddinx- iTeen (Z.H.) vervoegde zich een z.g. koop man met schuurpapier aan de deur. Even later miste de vrouw uit bet achterhuis haar zak, inhoudende ongeveer f 1000.waarmede zij verschillende re keningen voor haar man moest betalen. De zak werd later teruggevonden op een erf, waar men even te voren den koop man of bedelaar had gezien. Het bestolen echtpaar is door dezen diefstal totaal geruïneerd. De burgemeester verzoekt de opspo ring van den verdachte. Hij droeg een grijs pe'c, is schraal van perscon, middel matig van lengte en vermoedelijk tus- schen de 30 en 40 jaar oud. VERGIFTIGING. Te Oudkarspel zijn bij een 12-tal per sonen, die allen van denzelfden maal tijd hadden genuttigd, vergiftigingsver schijnselen geconstateerd. Enkele zijn ernstig ziek. Het onderzoek beeft nog niet met zekerheid de oorzaak van deze ziekteverschijnselen kunnen vaststellen. Men vermoedt als oorzaak het gebruik van slecht vleesch. ERNSTIG ONGELUK. Men meldt uit Nieuwer-Amstel Op den weg naar de Hand van Leiden had een ernstig ongeluk plaats. Een paard, gespannen vcor 'n brik, schrok voor een aankomenden bloemen-vracht- auto en sloeg op hol. Bijna onmiddellijk kwam de wagen in botsing met een boom, waardoor het lemoen brak, het paar voor over in de ringsloot terecht kwam en de bestuurder met zijn zoontje tegen den grond geslingerd werden. Het jongetje kreeg aan het dijbeen een scheurwonde, terwijl het been zelf brak. De vader be kwam een gapende bloedende wonde aan den hals. Beiden werden per auto naar een geneesheer gebracht. Het paard werd later met veel moeite uit de vaart ge haald. De wagen werd geheel vernield. IN DEN GROND GEVAREN. Te CapeRe a.d. IJsel is Woensdagavond door een motorbooot, die eerst stopte, doch dadelijk weer doorvoer, in den grond gevaren. De inzittende veerman J. B. uit Brielle is verdronken. Enkele uren daarna is zijn lijk opgehaald. De mo torboot, die het ongeluk heeft veroor zaakt, is de Vermeer 6 e Rotterdam. De schipper, in de richting Gouda aan gehouden, verklaarde, naar de „N. R. Crt." meldt, niets te hebben bemerkt. EEN PSEUDO-POLITIEBEAMBTE. Door een politieagent te 's-Hage is aangehouden een 19-jaxig jongmensch Gerard H. E., kantoorbediende, wonende in de Senoystraat die aan de Frederik Hendriklaan een dame aanhield die zon der licht reed, waarbij hij zich uitgaf voor politiebeambte. Deze dame verzocht hem zich als zoodanig te willen legimi- teeren, waarop E. een gedenkpenning voor den dag haalde. De heer H. die toevallig passeerde waarschuwde een agent die den pseudo-politieambtenaar in rekende. MODERNE BOKKENRIJDERS. Men schrijft aan de „Tijd.": In den z.g. „Sauermühle". circa een half uur van Wolfeissen nabij Aken gelegen ..woont de molenaar Haas met eene huishoudster. Een dezer nach ten klopte een man op de huisdeur en hij verzocht voor zich, zijn vrouw en kind onderdak. De molenaar stond op en bracht de familie naar een met hooi en stroo gevulde schuur. De man verwijderde.zich, doch kwam spoedig terug en verlangde dekens, want het was te koud, en sprak op dreigenden toon. Plotseling sprongen uit het nachtelijk donker nog drie mannen en het viertal begon in het holle van den nacht te schieten, zoo dat de kogels in deuren en vensters drongen. Na de schietpartij werd de deur ingeslagen en de vier bandieten dwon gen den molenaar en diens huishoud ster onder met den revol ver en hen a opknoopen, met gevouwen h knielen. Een der .11 hield de wacht en de drie andere doorzochten het huis. Al het geld, dat ze vonden, na men ee mee. beoevens ham, eieren, boter eu booing. Den hond hadden ze vergiftigd. De aaoïeuuur beeft de ronvers niet herkend; zeer waarschijnlijk waren te o»cc ~:.2.apt,, mulder goed op de hoogte. In het naast den mok» gelegen onbewoonde jachthuis richtten ds hokten rijders een drink gelag 26 dronken tal van fles- scheu wijn ledig en sloegen al het meubilair kort en klein. Niet het min ste spoor werd van de nachtridders ontdekt. PLANIvBNDRAMA's IN INDIë. Zoo'n enkele maal wanneer een po pulair sluik op de planken wordt ver toond, dat wij Hollanders in het Maleisch nog wel kunnen volgen is een bezoek aan de bangsawan het entreegeld over waard. Zooals b.v. thans in de bangsa wan op de Esplanade te Medan het be roemde sink, getiteld: Othello, de MoorI wordt vertoond, een stuk, dat iedereen met groot genoegen zal aanschouwen, zegt de Deli Crt. Op zichzelf spelen de Inlandsche artis- len niet kwaad. Ziet b.v. hoe manhaftig Othello met z'n zwartgelakt gezicht, waar aan minstens een heel blikje schoensmeer verloren is gegaan, over het 'tooneel schrijdt, zidh steeds maar met beide ban den op de borst slaande en schreeuwend: Saja Othello! Saja Olbello! (ik ben Olhello) daarbij geregeld met zijn beenen in den knoop rakende. En wanneer hij dan ten slotte bij gebrek aan een beter werktuig met zijn zijdegeweer mcerge- ïnclden knoop tracht te ontwarren, dan valt zijn strijdlustige houding niet langer 'e ontkennen. Desdemona of te wel Desdiemoena zooals Othello dezen lieflijken naam pleegt te noemen valt bet meest op door haar prachtige rose sokken, waar aan overigens een zeer ver da out kleurtje niet te miskennen valt. Roeren! is het oogenblik, dat Othello om <Je trouw van zijn geliefde op de proef te stellen, haar een zakdoek overhandigt van hetzelfde verliefde rose kleurtje met het bevel ge noemde zakdoek in geen geval te ver liezen. Ten slotte wordt het gezelschap gecom pleteerd door een man in een regenjas, een juffrouw met loshangend haar, een stel sluipmoordenaars, wien de moord lust de oogen uitstraalt. Desdiemoena verliest natuurlijk den zakdoek, zooals 'n vrouw doorgaans al les verliest wat zij moet bewaren. En dan volgt een verschrikkelijke scène als Othello daaracher komt. Desdiemoena ligt in diepe rust op «en divan met een moitig kleedje van twijfel achtige kleur. Verschijnt Othello, die met barsdlie stem haar uit haar slaapje wekt. Desdemona scihrikt; Othello rolt met z'n oogen en grijpt met bevende hand naar zijn zwaard, rochelt en als een smartkreet klinkt het door de doodsohe stilte: „De«- demoooooonaaaaaaa- Tjoetjie moekal" (Wasch je gezicht!) Gedwee gaat Desdemona het gezicht wtoscl-et en keert geheel jüefrisriit weer terug He'zjfle cancel herhaalt zich en dan riin.K'. het snijden I uit Jen mond van den Mjir. .veda milt. •■•n ko.pp'e?" (hob je al koffie gedronken7) Ook dat doet Desdemona zooals van een zachtmoedige geliefde venvacht mag worden. Men voelt hel oogenblik naderen: het ijselijkc oogeniblikl Wederom vertrekt het getaat van den Moor in een ontzaglijken grijns, het bloed stol! ons in de aderen bij het zien van 's mans vervaarlijke gele slagtanden; zijn beenen raken weer dit- maal met hel jrwt»»»»*} i» Hi,no..pl Hij siddert: :„Desdemooooonaaaï Mana saja poenja sapoe tanganl Desdemoooo- naaa! Mana sapoe tangan? (waar is mijn zakdoek?) „Tida lace toean!" (Ik weet het niet) antwoordt het schaap. „Desdemoooonaaaa! en weer rolt zijn oog Apa be rangkali bawa saina doble? Berangkali kassi tjoetji? (Mis schien in de wasch gegeven?) Desdemoo- naaa? Mana sapoe tanganl" Het einde van het spel is ijscliik! Dc man met den regenjas Lotirisiko ge noemd krijgt een prik in z'n kuil en sterft! Desdemona wordt ;n haar oor ge knepen en sierft met lieml De juffrouw mei de loshangende haren is de derde oie het hoedje omgaat ten gevolge van een trap op haar grooten teen en Olbello ten slotte completeert bet viertal. Na eindeloos gezaag en geschraap, gerochel en geschreeuw slaagt hij er in, zich dan nek af le snijden. O A bij sterft een ijsei'.i'en rood. AMBTEN AARIJ. Onder het opschrift: „Nog erger" leest men in de „Mdd. Ct.": 427e NED. STAATSLOTERIJ. Tref king van Donderdag 29 Sept. 5e Klasse 8e Lijst. Hooge prijzen: 5207 7896 18423 19356 elk 1000. 15 2248 4660 5112 11090 13520 13732 14840 16585 16598 18272 18378 22250 elk ƒ400. 555? 10750 17016 18668 19820 elk ƒ200. 547 582 1989 9037 10163 12103 14954 19311 De onzaakkundige ambtenarij bij het abonnement op bet Kort Kamerverslag is nog erger dan de „Vrijheid" ver moedde, toen zij er op wees, dat de oude ahornen zich telkens opnieuw moe- opgeven om bet verslag voor de nieuwe zitting te ontvangen. Een oud-abonné, die zich de moeite wilde getroosten, las aan het hoofd van het verslag, dat hij dan tijdig, f 2 (moest storten „bij bet postkantoor '.er plaatse of bij den directeur der Alg. Lands drukkerij te 's-Gravenhage". Hij over woog toen, dat liet altijd het best is, zich dadelijk tot het hoogste ressort te wenden, en stuurde zijn geld per post wissel naar Den Ilaag. Dat bleek een fout. Een fout, die blijkbaar heel veel gemaakt wordt, want per „gedrukte" briefkaart kreeg bij be richt „dat men buiten Den Haag woon' achtig, voor bet abonnement zich behoort te wenden tot het postkantoor zijner woonplaats, dat ambtshalve met de aan neming van abonnementen belast .is." Maar die fout zit dan toch in de ver keerde aankondiging, waarin dit onmoge lijk gelezen kan worden. De man ging toen aan het postkan toor vragen, hoo dat nu moest, want 'zijn geld voor het abonnement was niet mee terug gekomen, en op de gedrukte briefkaart stond er niets van. Ja, dat wist de post ook wel. De man schreef toen naar Den Haag, om nadere inlichtingen. Die brief kruiste den teruggezonden postwisrel. En toen werd er weer een gang naar het post kantoor gedaan, om zich als abonné op te geven. Het mooiste is, dat de inmiddels ver schenen nummers van dat Verslag niet zijn toegezonden aan den oud-abonnó, die zoo duidelijk hal te kennen gegeven abonnó te willen blijven. Maar dat kon ook niet, want „ambt halve" is immers het postkantoor met de aan eming van abonnementen belast. E11 een overschrij ving van het abonnement van Den Haag naar het po. tkanioor „ter pL.atse", schijnt in deze ambtenaararegeling onmogelijk te zijn. Het lijkt wel, of het er om ia doen is, dat Kort Verslag tot een nog erger mis lukking te maf en, dan het al is. GOEDKOOPE BRANDSTOF. De ingezetenen van Leeuwarden zijn van gemeentewege in de gelegenheid ge steld, gedurende de aanstaande winter maanden', tot een maximum van 24 H.L. per gezin, legen speciale prijzen uit dc gemeentelijke gasfabriek cokes le verkrij gen. Inbraak. Te Deventer is Dinsdag nacht ingebroken in het kantoor van Ge- meentowerfien in de Polstraat. Uit de kluis achter het kantoor is voor een waarde van 490 aan renlezegds e« f 5.10 aan postzegels ontvreemd. Te Hoogeveen is vermoedelijik door het spelen met lucifers door kinderen de woning bewoond door den lieer N. Smit lot den grond toe afgebrand. Een varken kwam in de vlammen om. Brand. Te Vieuw WeerJinge is rfm>r onbekende oorzaak de winkeibehuizing van J. Bossema aignbriud. Vroom aangehouden. De Haagschs recherche heeft in de Laan Copes van Cattenbungh te 's Gravenhage aangehou den, wegens het collecteeren zonder ver gunning, den bekenden Amsterdammer Vroom, zich noemende directeur der ver eeniging „Volksbelang", tegen wien door de politie herhalade malen is gewaar schuwd. DE LOONSVERLAGING IN DE MIJNINDUSTRIE. Naar aanleiding van schrijven der ge combineerde mijnwerkersbonden, waarin werd voorgesteld de loonen en duurtetoe- slagen onveranderd te laten en deze voor een half jaar in een nieuw collectief con tract vast te leggen, hebben gisteren de mijndireclies bericht, dit voorstel niet te kunnen aanvaarden. Dc beduidend ongunstiger geworden toc- sland dér koienmarkt doel die directies vasthouden aan haar uiterste concessies om de nieuwe verminderde loon- en toe- slagregeling voor drie maanden ongewij zigd te laten, mits deze voor Zaterdag icor de bonden is aanvaard. Hernieuwde icspreking in de contractscommissie ach ten de directies, naar de „Msb." meldt. nuncious. :.'.cu al e niet aanvaarden va het contract kan op haar standpunt m betrekking tot de loonregeling niel v: invloed zijn. Ns»r wij vernemen, zouden de mijjjwei kers Donderdagavond nog vergadere over de vaag. of zij met een vastleggin voor 3 maanden of van maand tot maan in een collectief contract genoegt» aulle nemen. Ar. Kunt u mij een. goed adres op geven vau een goed piano-fabrikant i> Rufilsehjand. Anlw. Dergelijke adressen word*» u deze rubriek ,*iet opgegeven. Vr. Bestaat ei- oen boek of oen of as der werk over bouwvakonderwijs? Zoi ja wie is daar de uitgever van? Anlw. Er zijn meerdere werken «vei dat onderwerp. Wendt u tot een boek' bandelaar. 1 Vr. Mijn dochter verhuurde zich als diens! bode met 6 weken opzegging. Zij werd ziek en de dokier zeide dat z(j niet mocht werken, inaar haar betrekking moesf opzeggen. Zij ging naar haajr be trekking toe, zeide den dienst op met 6 weken en zij kou dadelijk gaan. Heeft zjj recht op haar geld en op kostgeld? Anlw. We Ingrijpen de vraag niet goed. De dokter verbood hel weTken aan r dochter. Wij concludeeren daaruit dat zij dan ook onmiddellijk met wer ken zou ophouden. In dat geval heeft zij recht op haar loon lot op den dag dat zij gewerkt heeft. Als uw dochter nog zes weken in dienst wilde blijven, maar de patroon daar niet mede gediend was, dan dient er loon eu kostgeld over die 6 weken le worden betaald. Ten zij er bij zondere redenen waren en in dit géval kunnen wij ons die indenken-voor den, patroon pra de dienstbode niet ianger in dienst te houden. Als wij de vraag, ver keerd begrijpen,gelieve u haar te herhalen. Vr. Weet u voor mij ook een paar adresaen van personen,, die aan particu- Itoren bouwkundige teekenlessen geven? Anlw. Dergelijke adressen worden in deve rubriek niet opgegeven. NIETEN: 129 389 767 1269 1,369 1601 1900 2033 2326 2386 2565 2709 3028 3125 3475 3t)79 3838 4167 4462 4797 5166 5589 5915 6049 6458 6696 6961 7129 7312 7526 7745 8017 8204 8547 8881 9033 9373 9648 170 503 837 1305 13S4 1669 1913 2043 2333 2395 25S9 2727 3032 aiat 3530 3718 3955 4224 4567 4828 5191 5658 5918 6112 6523 6699 6970 7182 7351 ¥533 7784 8031 8211 S557 88S9 9046 9389 9747 10042 10097 10395 10420 elk f I0O Prüzen van 70: 10 30 88 113 228 353 647 652 680 694 733 793 836 886 887 905 917 958 986 1365 1505 1539 1540 1547 1641 1667 1747 1821 1840 1870 1916 2199 2335 2476 2694 2734 2741 2889 3035 3162 3241 3522 3542 3543 3658 3717 3875 3978 3986 4700 5051 5115 5201 5520 5552 5729 5795 5841 5867 6123 6176 6237 6239 6283 6471 6511 6586 7011 7087 7145 7233 7331 7638 7682 7714 7751 7771 8035 8130 8134 8161 8166 8770 8805 8867 8985 9181 9203 9225 9384 9412 9556 9600 9631 9641 9851 9980 10034 10132 10193 10213 10289 10310 10332 10542 10549 10598 10664 10724 10819 10910 10993 11057 11081 11276 11338 11342 11354 11396 11477 11964 12079 12110 12180 12207 12248 12359 12382 12539 12672 12723 12725 12866 12S89 12949 1304S 13049 13068 13083 13089 13439 13526 13648 13688 13833 13885 13889 14304 14334 14379 14381 14481 14740 14758 14894 15024 1*5025 15110 15127 15164 15196 15251 15257 15315 15346 15405 15463 15475 15554 15590 15737 15745 15781 15961 16083 16217 16234 16260 16290 16294 16301 16323 16407 16424 16436 16443 16506 465® 46627 16660 16839 16969 L7164 17169 17177 17276 17415 17419 17535 17634 17671 17734 17749 17836 17841 17955 18026 18053 48259 18342 18443 18461 18620 *8650 18703 18728 18769 18869 18913 1S9S2 19079 19083 19216 19434 19469 19431 19505 19540 19581 19588 19603 19617 19872 19899 19951 19974 20017 20105 20251 20299 20366 20383 20472 20490 20540 20651 30100 21148 orwïT) 21190 ynftan 21463 2)107 HiZ9 21142 Zirao 21743 21747 21772 22025 22136 22346 22526 22539 22552 2258» 22677 22782 128 379 742 1162 1356 1526 1877 2018 2301 2355 2490 2667 2992 3005 3430 3643 3837 4061 4420 4795 5105 5528 5876 6048 6393 6657 6889 7099 7306 7517 7731 8006 8156 8386 8840 9007 9290 9628 10032 10372 10635 10793 11101 11584 11822 12157 12501 12730 12928 13063 33187 13353 13545 13653 13995 14222 14348 14638 14906 15009 15211 15426 15698 16031 16215 16497 16678 16854 17285 17575 17839 18022 18250 18581 18900 19251 19397 '9536 19679 198.34 20059 20282 20552 20643 21128 21266 21580 21804 21977 22177 22372 22702 22976 5e Klas 5e Lijst: 15714 m.z. met 70. 5e Kla^*7e Lijst: 12227 met 70 ontbieekt 10639 10813 11131 11594 11844 12215 12540 12756 12944 13065 13192 13353 13559 13753 14100 14230 14475 14744 14926 15034 10565 10823 11214 11642 11925 12244 12552 12772 12946 13080 13197 13425 13569 13753 14109 14237 14491 14788 14942 15039 15214 15283 15455 15471 15786 16052 16277 16518 16691 15806 16063 16310 16565 16701 16932 17049 17295 17303 17614 17859 18068 18284 18678 18952 17658 17905 18097 18324 18752 18972 19264 .19268 19409 19423 19544 19550 19699 19701 19838 19857 20101 20107 20343 20353 190 504 878 1312 1446 1682 1953 2072 2350 2434 2590 2762 3038 »3&t. 3536 3729 3982 4290 4616 4854 £237 5750 5950 6165 6535 6749 7022 7203 7468 7650 7829 8048 8258 8566 8891 9089 9403 9773 10173 10508 10679 10857 11349 11704 11937 12247 12581 12783 12950 13081 13211 13486 13571 13775 14159 14241 14494 14809 14945 15063 15290 15502 I5S12 16113 16315 16570 16714 17089 17398 17686 17923 18133 18353 18787 18976 19307 19426 19575 19720 19892 20115 20384 192 548 909 1332 1462 1758 1979 2139 2438 2607 2764 3060 aaau 3573 3748 3989 4325 4736 4877 5303 5793 5952 6272 6562 6752 7028 7218 7485 7669 7932 8119 8345 8656 8904 9146 9445 9812 10202 10509 10723 10858 11459 11750 12007 12356 12652 12794 12964 13109 13259 13499 13578 13819 14196 14244 14511 14832 14960 15091 15323 15514 15546 15834 15915 16129 16133 16357 16365 16584 16597 16717 16721 17122 17182 17456 17463 17694 17766 289 649 1141 1335 1473 1849 1984 2239 2456 2618 2895 3081 aaar? 3578 3770 4012 4406 4785 4903 5382 5812 5954 6287 6591 6807 7041 7268 7506 7673 7950 8120 8348 8766 8907 9154 9471 9986 10261 10500 10738 10933 11537 11778 1Z069 12436 12691 12820 12969 13114 13265 13514 13593 13851 14209 14309 14533 14890 14981 15137 15375 17944 18177 18368 18811 19000 19360 19487 19622 19748 19929 20141 20415 349 668 1144 1476 1854 2004 2279 2474 2649 2922 3091 a .inrv 3633 3789 4056 4417 4792 5029 5413 5845 6010 6381 6601 6876 7093 7293 7508 7722 7954 8142 8382 8836 9005 9234 9548 10012 10338 10628 10761 11032 11551 11707 12096 12454 12702 12912 13037 13161 13267 13544 13595 13873 14220 14347 14560 14905 14998 151SS 15425 15613 15955 16210 16435 16617 16800 17197 17567 17791 17991 18241 188. 1 19178 19530 19658 1979? 1990S 20216 17956 18198 18395 18858 19088 19362 19509 19623 19772 19931 20169 20-142 20551 20631 20633 Trekking v*n950nummers ten overslaan v«b Notaris A. 6. MULIE Donderdag 29 September »921. Prijs n 1C00 21^ 3l8J 3132 1 933 3.0 5 02 6093 181 9 1 0 1637 1849 2473 7100 73^3 11760 14776 18651 19096 Pnas vaa t 90.(eigen geld) 103 2717 5087 T3STJ Ö854 11756 13941 16300 19331 202 35 5263 7448 10033 11801 98 27 83 6 54 53» 7822 10141 11912 14034 40 19463 58 2861 32 818S 50 37 80 16415 19513 351 3070 5418 8355 1026! 76 14135 21 IA85 57 3305 78 63 67 12002 14273 45 97 59 3462 89 67 10376 83 14371 16557 20002 640 3620 5532 847 93 12141 14403 79 67 708 .36 57 74 10423 12216 14719 93 20136 837 3878 5683 76 24 00 71 95 41 44 3902 91 77 48 80 14877 16614 20271 1022 11 5918 8561 10573 12308 14903 16723 20385 28 34 72 72 10603 52 4 52 20433 50 ^92 60 8602 ^88 81 15240 16850 61 "*38 4108 54 8738 10805 12530 83 lVi34 20558 ,1397 4207 58 54 11008 71 15427 17792 73 1551 93 6120 57 13 12625 15619 17802 9t 1641 4311 6223 8846 44 12798 24 65 20588 1737 14 6360 54 94 1285S 43 17911 20781 48 90 87 9511126 12944 91 18050 20831 86 94 6521 9054 27 13118 15797 18366 65 1928 4-442 49 9138 46 13360 15809 18567 81 77 4636 92 87 80 13436 15971 18823 330 78 4728 6839 9206 11235 13538 77 37 68 61 70 9303 11311 54 16016 48 2109 4801 7170 45 1140013641 16108 71 38 17 7203 59 50 74 33 19018 2485 28 19 61 11531 94 82 19134 2548 4994 65 9452 11620 13751 16249 19244 2635 5060 7387 9627 36 13874 79 95 Later a losuatu 24 77 4528 6708 9203 11499 13924 16374 18401 30 95 4600 13 9329 11519 70 16406 21 36 2304 54 25 65 27 14024 66 46 46 51 88 58 89 55 30 16584 98 59 56 91 93 9400 59 52 16608 18506 73 65 4713 6802 3311612 89 35 95 102 80 96 28 45 45 14118 36 18614 13 2403 4808 60 59 60 14222 51 26 210 14 41 68 8211723 57 63 54 28 54 5001 84 951011966 76 75 93 29 65 9 98 48 71 14323 16702 18705 65 2530 37 6912 77 73 29 10 9 70 2601 45 65 9616 77 62 25 32 135 44 85 68 SI 12068 14457 26 67 45 53 5104 7015 55 73 66 61 78 «9 Z724 36 23 92 87 71 68 18820 99 70 54 82 9711 12121 14528 16800 41 477 85 74 7114 78 54 32 45 18900 90 2823 5247 23 9857 57 44 73 47 94 76 81 59 87 64 47 16906 85 514 89 83 86 9902 78 61 9 19006 93 2941 5333 96 82 82 97 48 14 631 53 38 7337 89 12267 14666 91 59 98 3071 57 39 10010 78 14731 17000 191» 715 3135 5476 7415 29 85 46 16 78 52 45 5519 40 44 12305 81 61 88 55 72 83 90 12405 14857 63 19265 67 88 7509 10134 17 67 91 73 82 5627 21 57 27 14918 17120 88 91 38 39 10221 36 35 61 19309 98 44 79 39 51 90 64 65 83 3201 66 91 10301 12550 91 66 19416 1015 38 92 92 5 52 15006 87 19569 1106 54 5714 7699 91 78 35 17226 71 7 70 44 7733 10432 12635 47 38 19605 33 3356 55 46 52 49 90 70 25 64 7 4 93 7843 80 66 15139 17334 29 1214 341! 5850 75 10507 63 53 60 42 19 24 59 92 72 80 95 61 80 53 32 71 95 10627 12729 15209 67 92 56 57 98 97 47 54 69 71 19713 1304 3537 5904 7910 51 71 15300 94 98 58 57 8 44 68 92 15364 17445 19905 93 61 9 59 73 12836 79 47 45 1426 64 6016 8013 93 12911 15417 87 53 33 3623 23 46 10715 99 73 17511 57 38 59 46 13038 .75 15 65 44 80 55 43 90 18 20021 47 8106 10826 67 15501 49 66 66 9 28 76 6 94 76 91 40 29 88 15 17753 20147 67 6123 8232 35 13102 49 74 20243 90 29 8300 46 7 64 SS 75 76 77 889 934 36 1539 48 41 90 65 3701 78 11 1601 17 38- 52 78 3811 66 7717608 99 73 15668 45 20344 20555 20610 20515 20617 20645 20681 20752 20765 20778 2084-1 20949 20975 21032 21070 21082 21097 21132 21133 21152 21164 21197 21220 21273 21292 21406 21417 21437 21503 21596 21689 21712 21819 21863 21892 21080 22037 22064 22259 22283 22290 2240! 22423 22482 22739 22769 22787 21740 21749 21776 21953 21957 21959 22088 22137 22142 22304 22313 22501 22547 22788 22865 22367 22639 22924 34 44 10910 SL_ 35 8497 16 1707 3S03 6236 8506 11027 84 15701 48 70 44 4 39 39 b9 93 42 49 87 1967 28 48 37 91 1321815827 63 20453 2024 46 71 52 11108 ig ;jg 68 75 38 93 6308 55 10 24 43 75 97 43 96 88 8606 35 48 50 20094 67 4001 6402 88 si J3324 15913 17902 20707 2123 6 5 8704 96 48 16022 09 12 48 31 27 3411204 51 41 97 77 50 48 34 30 (4 13989 w liOUl 20857 64 95 43 -94 90 9010UJ7 M 59 «7 4150 73 88681133313784 W 25 74 09 58 96 8988 6313803 63 4**904 %in «0 6546 9000 €6 C MG4 m 6 21 4232 6617 27 88 3D «JSllS B 23 4345 39 4511416 50 4458 74 65 42 53S 64 59 87 9176 64 1391» 66 89 99 96 67 20 0 56 72 31 f8267 «9 1839» Vorige lijs' staat 1S637 qfts, 186Ü*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 10