Dameslaarzen H. 4 j. Lamp - Barleljorisstraat 18 f 12.50 B. JONCKBLOEDT ZILK. Zaterdag 1 Octocer a. s. des n. m. om 4 uur precies, heeft de reeds eerder aangekondigde schietwedstrijd der Noordwijkerhoutsche Burgerwacht, afd. Zilk, plaats op het voetbalveld van Z. V. V. te Zilk. Alleen zij, die geregeld aan de oefe ningen hebben deelgenomen, mogen mededingen. Door het bestuur der Oranje-Vereeniging werd een prijs be schikbaar gesteld, terwijl de overige drie door het Bestuur der Burgerwacht rijn aangekocht. Het schoolfeest voor de kinderen der R. K. school te Zilk zal plaats hebben op Dinsdag 4 Oct. a. s. Vóór den middag houden de kinderen een optocht door de parochie en worden zij onthaald, terwijl 's middags allerlei wedstrijden plaats hebben. Een en an der geschiedt op het voetbalveld van Z. V. V. alhier. HEEMSKERK. Jeanne d'Arc. Dinsdagavond v/as de zaal wederom stampvolopgevoerd zou worden het drama Jeanne d'Arc. Om 8 uur verzoekt de Eerw. Heer Sommer stilte en geeft een korten uitleg van het stuk. Het drama werd door het damesgezelschap op zeer verdien stelijke wijze opgevoerdeen woord van lof voor het góede spel mag haar niet onthouden worden. De juiste decors en schitterende lichteffecten werkten niet weinig mee tot het slagen van het stuk. De verschijningen van den aartsengel Michaël waren schitte rend, de talrijke engeltjes hielden zich .kranig en zaten mooi stil. Het spel van Jeanne d'Arc in 't bijzonder moet ge zoemd worden, zij vervulde haar zwa- ren rol naar behcoren en mocht dan ook een bouquet van Mevr. van Ben- them in ontvangst nemen. De Eerw. Heer Sommer heeft eer van zijn werk gehad, hij werd met bloemen gehuldigd door Dr. van den Bergh. Het publiek volgde het spel met veel aandachtprijzenswaardig was de stilte, welke in de zaal heerschte. Het daverend applaus bewees, dat men hei spel waardeerde. Tusschen de bedrijven zong een jongenskoor onder leiding van den heer Tromp eenige liederen, welke, naar het applaus te oordeelen, zeer in den smaak vielen. Gezien het succes van de opvoering is besloten het stuk a. s. Donderdagavond nog eenmaal op te voeren. Moge het gezelschap dan weder om voor een volle zaal spelen. De bioscoopavond vervalt dusde films zullen evenwel Vrijdag, den ca baret-avond, vertoond worden. S ASSENHEI fh. De Ned. K. K. Volksbond, afd. Sassenheim en Omstreken, hield Dins dag 27 Sept., eene ledenvergadering in de zaal van het „Hotel het Bruine Paard." Te half acht opent de voorzitter, de heer "W. Krom, de goed bezette ver gadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Daarna volgde de installatie van den geestelijken adviseur. De voorzitter roept zijn Eerw. een hartelijk welkom toe en hoopt dat hij met z'n adviezen veel zal bijdragen tot het belang der afdeeling. De Geestelijk Adviseur deelt de ver gadering mede, dat het hem een genoe gen is als adviseur te zijn benoemd van den Ned. R. K. Volksbond. Hij vraagt de medewerking van alle leden, opdat r" met al de kracht, welke hij heeft. -iden aan den meerderen bloei itgang van deze afdee ling. JS). Da. werden nieuwe leden geïn- stallec De voorzitter hoopt, dat allen i, rige leden zullen zijn en zij de schakel zuilen vormen tot een ge heel, waarvan groote kracht uitgaat. Voorts worden eenige ingekomen stukken behandeld waaronder het hou den var een propaganda-maand (No vember om „De Volkskrant" als dag blad te kunnen verkrijgen. De Geestelijk Adviseur verkrijgt nu het woord en schetst de noodzake lijkheid van het paraat zijn van ieder katholiek voor de tot stand koming eener R. K. Universiteit. Aan het slot der rede klonk een donderend applaus. Ook de heer Angenent schetste de gevaren van de neutrale Universiteit. Dan deelde de voorzitter mede dat de Bond nu reeds een saldo te boeken heeft van f 150.(Applaus). De voorzitter roept alsnu nog den heer A. A. J. M. Angenent als secreta ris van het Centraal Bestuur een hartelijk welkom toe. Deze verkrijgt het woord en zet uiteen doel en wezen van de standsorganisatie. In behandeling komt dan het voor stel van het bestuur Verkoop décora tief der Tooneelvereeniging. Na eenige bespreking wordt met algemeene stem men besloten ze over te doen aan de Patronaatscommissie. Dan volgt het verslag Agent Centrale Volksbank over April—September. In lagen in totaal 759.75 terugbetaald 11.Uitgereikt 19 spaarboekjes. Het bestuur werd gemachtigd, naar aanleiding van een voorstel, een avond te organiseeren, waarop een wedstrijd in het voordragen zal worden gehouden. Hieraan zullen eenige prijzen worden verbonden. De opgave van deelneming is opengesteld tot 8 October a.s., bij Óen Secretaris. Na eenige huishoudelijke zaken te hebben besproken, werd de vergade ring, welke een recht gezellig verloop had, met den Christelijken groet ge sloten. AERDENHOUT. NOORDWIJKERHOUT. Loiing. Bij de Woensdag voor deze gemeente in het politiebureau te Noord- wijk gehouden loting voor de Nationale Militie lichting 1922, was de uitslag als volgt Gerardus van der Tocht No. 1. Johannes Hubertus Duivenvoorde 2. Petrus Nicolaas Koomen 3. Petrus Johannes van der Klugt 4, Jacobus Cornells van der Voort 5. Johannes Bouwmeester 6. Jacob van Santen 7. Wilhelmus Petrus Nederstigt 8. Jo hannes Nicolaas Duivenvoorden 9. Johannes van der Slot 10. Jacobus Gerardus Duivenvoorden 11. Cornells Theodorus van Maris 12. Het moois weer. Als een bijzonder heid kan vermeld worden, dat bij den heer L. Duivenvoorden in het dorp alhier een kastanjeboom volop in het groene blad en in den bloei staat. Dit is dit jaar voor den tweeden keer. De nieuwe woningen. Van de 45 woningen der R. K. Bouwvereeniging St. Antonius van Padua zijn er nu reeds 21 door bewoners betrokken. In het winkelhuis is door den heer J. v. d. Werf een zaak geopend in dames- en heerenconfectiekleeding en kleeding naar maat. De winkel ziet er keurig en netjes uit, en in de mooie étalagekasten liggen stoffen voor iedereen te kust en te keur. Zoodat wij den ondernemer gerust kunnen feliciteeren met zijne zaak en een ieder een kijkje in den winkel kunnen aanbevelen. Wat de straat betreft deze ziet er met het hardsteenen trottoir ook heel fraai uit. Het geheel is een aanwinst voor het dorp. U1TGEES1. IJMUIDEN. EGMQND-BINNEN. VELSEROORD. CASTRICUM. Raadsvergadering op Dinsdag 27 Sept. 1921, n. m. 7 uur. Tegenwoordig alle leden. De notu len der vorige vergadering worden on gewijzigd vastgesteld. Aan de orde is Ingekomen stukken a. goedkeuring door Ged. Staten van de suppl. begrooting, dienst 1920. b. Idem van het besluit tot af- en overschrijving op dien dienst. c. Idem yan het besluit tot aanvul ling van het reglement op het Burg. Armbestuur. d. Idem tot aangaan van een kas- geldleening ad 1000. Deze stukken w orden voor kennis geving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat thans elke maand 1/10 van de belastingsom als voorschot uit 's-Riiks kas wordt ontvangen en het kasgeld per 1 Octo ber met 10000.kan verminderd worden. f. brief van Ged. Staten omtrent reclame H. O. van F. Brandsen. Be sloten wordt de genomen beslissing in te trekken. g. De invorderingstermijnen v. h. Kohier H. O. 1921 worden gewijzigd in 15 Nov. en 15 Jan. h. Bij Kon. besluit zijn goedgekeurd de verorderingen op de heffing van opcenten op de vermogens- en Rijks inkomstenbelasting. i. De voorzitter deelt mede, dat de verbouw van school I is opgedragen aan M. J. Biesserbosch te Limmen voor 13500 De begrooting was f 16206. j. De bijzondere scholen zijn door de taxateurs op f 252000.getaxeerd. k. De mededeeling van Ged. Staten, dat over 1920 als Herhalingsonderwijs- subsidie wordt uitgekeerd 890. 1. In afwachting van het schrijven van B. en W. aan het gemeentebe stuur van Bergen, wordt aangehouden een schrijven van dat gemeentebe stuur omtrent medezeggingschap in de besturen van onderwijsinrichtingen te Alkmaar. 2. Tapverbod kermisdagen. Na eenige discussie, waaruit blijkt dat de heeren Schipper en Midde've'd zijn voor vaststelling, wordt met 52 stemmen besloten het verzoek van het prov. Drankweercomité in Noord-Holland om invoering van een tapverbod tijdens kermisdagen voor kennisgeving aan te nemen. 3. Hierna wordt de begrooting 1922 aangeboden. De heeren Twisk, Kuijs en Schip per worden benoemd tot leden van de Commissie van onderzoek. 4. Aan mej. Hellinga wordt een hypo thecair crediet verleend voor den bouw van een woning. 5. De cohieren schoolgeld worden tot bedragen van t 878.50 en 271.73 vastgesteld. 6. De verordening op het vervolg onderwijs wordt na voorlezing vast gesteld. 6. De Balans- Winst- en verliesre kening dienst 1920 van gas en electr. bedrijf wordt vastgesteld. 7. De rekening van het distributie bedrijf 1920, waarbij door de gemeen te betaald is 2234.en de rekening van het Burgerl. Armbestuur met een nadeelig saldo van 807.worden vastgesteld. 8. De rekening der gemeente, dienst 1920, met een nadeelig saldo ad 7695.75% wordt voorloopig vastge steld. De commissie tot nazien der reke ningen heeft deze onderzocht en dit heeft geen aanleiding tot opmerkin gen gegeven. 9. Besloten wordt na uitvoerige tóe- lichting om het electr. net uit te brei den op het Schulpstetden Veldweg bij V/. de Ruijter en tot gasaanslui- ting der Hoogevoort. 10. Op voorstel van B. en W. en gehoord de commissie voor de bedrij ven, wordt besloten een geldleening aan te gaan tot uitbreiding van het gas- en electr. bedrijf af 10000. en 9000.terwijl voor schoolbouw een ieenïng wordt gesloten ad 10500.— 11; Ovenbouw gasfabriek. De voorzitter deelt mede, dat ge bleken is, dat de retortsoven in de gas fabriek geen bedrijfszekerheid meer biedt, terwijl de gasproductie veel te laag is. Gebleken is, dat de retorten zijn ge scheurd, wat niet voldoende is te her stellen. Daarom vragen B. en W., in over leg met de commissie voor de bedrij ven, machtiging tot het aanbesteden van den bouw van een oven. Hiertoe wordt met algemeene stem men besloten. De Rondvraag levert niet veel bij zonders op. De heer Middelveld en Schipper maken eenige opmerkingen omtrent inwendige aangelegenheden van school I. De voorzitter zegt toe, dat bij de verbouwing hiermede rekening zal worden gehouden. Nadat in comité gener. is vergaderd, wordt, na heropening van de openb. vergadering, na uitvoerige bespreking met 52 stemmen een voorstel-Schip- per verworpen, tot premievrij pen sioen over 1921 en volgende jaren ook te verleenen aan Burgem., secretaris en ontvanger. Een voorstel van den heer Spaarnsen om deze ambtenaren over 1921 te laten betalen en bij de begrooting 1922 weder te beslissen, kwam hierdoor niet meer in stemming. Voor stemden de heeren Schipper en Middelveld. Hierna sluiting. Door het laatste besluit moeten alleen Burgem., secretaris en ontvanger VELSEN. CASTRICUM. BENNEBROEK. IJMUIDEN. I SCHOTEN. OVERVEEN. LISSE. HILLEGOM. De feesten. Onder begunstiging van buitengewoon mooi herfstweer hebben gisteren onder enor me belangstelling van hier en elders de feesten van Ringrijderij en Groote Harddraverij plaats gehad. De vroo- lijke muziek der Hillegomsche Har moniekapel verhoogde de feeststem ming. De keurige Van den Endelaan leent zich bij uitstek als feestterrein. Voor de Ringrijderij waren 23 paren ingeschreven, waarvan 18 aan den wedstrijd deelnamen. Prachtversie- ringen en rijke costuums deden het oog weldadig aan. Van de costuums noemen wij de volgende typen Prins en AschpoetsterTirolersFriesch costuum met gouden kap Zigeuners Markers Oud-Hollandsch Mexi— kaansch. Voor het mooiste geheel werd de prijs toegekend aan den heer J. Rus man en Mej. Marie Jonkmans: voor het mooiste costuum aan den heer Kraak met Mej. As per. Verder wer den de prijzen gewonnen als volgt Heeren le prijs. D. Koper 2e pr. A van Zanten. Dames; Ie pr. Mej. M v. d. Werf; 2e pr. Mej. B. Kroon. De prijzen bestonden uit prachtige kunst voorwerpen. Nadat een optocht met de muziek voorop door het dorp ge houden was. werden de-prijzen met een toepasselijk woord aan de gelukki ge winners uitgereikt. In den namiddag had de harddra verij plaats. Hieraan werd deelno men door 12 paarden, n. 1. Ivan le Cos, stal Leiduin Vogelenzang, berij der Hulsebosch, doorlooper van D. de Vlieger Haarlemmermeer, berijder de eigenaar Harrold van S. de Rid der te Oostzaan, berijder M. Haster Giek van G. Jvan Cassel te Voorburg, berijder de eigenaar; Aura van sta' C. te Wassenaar, berijder H. Verde- gaalFini van JRoij e te Amsterdam, berijder J. ten Zijt'nofClemence van D. de Vlieger te Haarlemmermeer, berijder de eigenaarEdel A. van Th. Schreuder te Watergang, berijder J Schreuder Karei de Groote van Stal Leiduin te Vogelenzang, berijder Hul sebosch Lord V van D. de Vliegere te Haarlemmermeer, berijder A. de Vlieger Kry Plaesure van M. de Groot te Hillegom, berijder K. Droog Emanuel Van Knijnenburg te Den Haag, berijder de eigenaar. Er werden zeer spannende ritten in groom ©n boxcalfs leder met en zonder lakneus met nieuwste mode! hakken ASSENDELFT. Schoenmagazijn 27 Barteijorisstraai 27 voorheen p. w. Tweehuijsen BëMNilUyiDSCH NIEUWS, LUCHïbk. GiiEMiSS NIEUWS. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen (enkele vakken) aan de Rijkstuinbouw- winterecholen te Aalsmeer is geslaagd L. .W. Bierens de Haan, alhier. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen aan de Rijkstuinbouwwinterscholen te Aalsmeer is geslaagd B. Sluis, alhier. OplevingDe grootste Visscherij- Maatschappij hier ter plaatse, de V. E. M. vraagt in' visscherijbladen personeel voor haar stoomtrawlers. Er komen gelukkig meerdere schepen in de vaart. Geslaagd. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen van de Ver. voor Elec- trisch vakonderwijs in Nederland de heer J. Smakman, alliier. De „Staat3 Crt." bevat de statuten van de Christelijke Jongelingsvereeniging „Het Mosterdzaad", gevestigd alhier. Bewaarschool. A.s. Zaterdag, I Oc tober zal in de Gemeentelijke Bewaar school een tentoonstelling gehouden wor den van het werk. dat de kinderen dezer school hebben vervaardigd en wel van 2 tot 3 en van 7 tot Q uur. De tentoonstelling is gratis te bezichti gen. ZANDVOORT. Strandvondelij. Aan het strand zijn 28 delen aangespoeld, deels gemerkt PB, deels ongemerkt. De strandvonderij heeft ze opgeborgen. over 1921 pensioenbi^clr. botalovt Burgerl. Stand. Geboren: Dochter van J. M. van Leeuwenvan Ruiten; d. van H. TervoortBaltes; zoon van A. MichelBieuwer; zoon van C. Geijteman Verbaan; zoon van M. WijkerBroek; zoon van A. E. J. StottelaarTroost; z. van C Burgerde Wolff; zoon van M. J. TuseniusLindeman; dochter van R. L. Blomv. d. Wensel; dochter van N. de VriesAnker; dochter van H v. d. Vlerk Werdekker; dochter van M. J. Chr. GroeneveldBoon. Overleden: G. Lustig, 67 jaar; K. Go- mes, 68 jaar, echts?, van J. M. Visser. Geslaagd. Voor het examen voor kantoor-stenograaf, systeem-Groote, zijn te Amsterdam geslaagd: D. Frederiks en L. Tol, alhier en A. Ockhuizen, te Velser- oord. Sport. VerLden Z-ondag speelde het 2e elf'al van 0. S. V. teen Go-Ahaed II te Alkmaar en wist na een spannenden strijd te winnen met 10. Het 3e elftal speelde te Schoorldam tegen het elftal der Schcorlsehe Voetbal- vereeniging en wist tegen deze club, die uit veel oudere spelers bestaat, dan onze jongste 0. S.-Vers, een gelijk spel te spelen. Ankertjesdag. Verleden Zondag werd alhier de Ankertjesdag gehouden ten bate van de R. K. Jeugdorganisatie; de opbrengst is, in verband imet het aantal ankertjes dat was toegezonden nl. 500, Ir og te noemen en bedroeg f 54.—. Ga lcvering. Wij vernemen dat de gas aan het Provinciaal Ziekenhuis Duin en Bosch is aangevangen. Voorloopig wor den de onlangs in gebruik genomen zus- terswoningen voorzien en binnen eenige weken zullen de paviljoens ook wor den aangesloten. Triduum. Naar ons is medegedeeld zal op 12, 13 en 14 October een triduum worden gegeven in de R. IC. Kerk voor de R. K. vrouwen. Statuten. De „Staats- Git." be vat de statuten van de R. K. Ver. ter Bescherming van meisjes „St. Magda- lena" gevestigd, alhier. Candidaatstdling. Maandagavond hielden de kiesvereenigingen van Eg-, mond aan Zee en Egmond-binnen een gecombineerde vergadering voor het stel len van candidaten voor Hoofdingelanden in het Hoogheemraadschap Noord-Hol- landsch Noorderkwartier. De heer Gerritsen van Egmond a. Zee leidde de bijeenkomst. Na een langdra dige bespreking wordt candidaat gesteld voor Egmond binnen de heer J. Apel doorn Gzn., en voor Egmond a. Zee de heer 0. Groot. Tot candidaat-plaats- vervanger zal opgegeven worden de heer P. Groen. De actie omtrent het stellen van volmachten door de kiezers zal uit gesteld worden tot na de algem. verg. op 1 October te Alkmaar te houden. Met een woord van dank sloot de voorzitter deze bijeenkomst, die slechts door zeer weinig belangstellenden we ra bijgewoond. SUaeavarkoop te Haarlem van Echt DelHsch aardewerk vaa „Se Porceïesfse Fles" DeifS.EeM Gouda aardewerk wan Plateelbakkerij „Zuid-Heiland" Gouda. Echte Wedg wood potteries van Jcsiah Wedgwood Sons, Eclst© Booth's potteries vats Booth's Ltd Ttmsfaii. Fraaie sorieeriag Frasssciis en Boheemsch kristal en porselein. Verpakking oek naar Istdse onder garantie. Een onwillige schipper.Een schip per van een Duitschen stoomtrawler kreeg opdracht van den havenmeester om zijn schip naar de overzijde van de vis- schershaven te verhalen. De schipper had er geen zin in en deed het niet. Eerst toen de havenmeester assistentie der politie vroeg en deze op een sleep boot langszijde zijn schip verscheen, was de Duitsche schipper gewillig en. stuurde zijn schip naar den anderen kant. Diefstal. Ten nadeele van den heer S., is uit diens kopergieterij een partij van ongeveer 50 K.G. zink gloutuur ont vreemd. Wegbrengen van schepen. De vier aangehoudenen inzake het zinken van den sleéphcottrawler Adriana IJ M. 345 hebben allen een bekentenis afgelegd. CASTRICUM. Buitengewoon gem. veldwachter. Door den commissaris dezer provincie is op voordracht van den heer Burgemeester tot buitengewoon gemeente-veldwachter aangesteld, de heer D. Schermer, te Bak- kum. Eerste II. Communie. Wij verne men dat op 12 October e.k. eon veer tigtal kinderen dezer parochie de eerste H. Communie zullen doen. Uitbreiding gasbuizen en electr. net. In de laatste gehouden Raadsver gadering is besloten tot'' het uitbreiden van het eleetrisch net op het Schulpstet en den Veldweg nabij W. de Ruijter te Bakkum. Tevens zal cle Hoogevoort van gas worden voorzien. Wij vernemen nader, dat de bedoeling is deze uitbreidingen zeer spoedig tot stand te brengen, zoodat de bewoners van die buurten nog dezen winter kun nen profiteeren van gas en eleetrieiteit. Burgerl. Stand. Geboren: Corne lls Johannes, z. van J. Steeman en M. Mooij. Nicolaas, z. v. E. Limmen en R. Veidt. Overleden: Pieter Sleutel, 70 j. te Schoorl. Jacobus van den Broecke, 40 j. te Amsterdam. Bartholomeus Johannes Schoo, 40 j. te Haarlemmer meer. Johannes Veenstra, 63 jaar te Amsterdam. Gerarda Zwart, 14 j., te Castricum. Door de politie alhier is ondeugdelijk vlecsch in beslag genomen, afkomstig van de slagers P. P. en J. A. S. Op de speciale Dahlia-tentoonstelling die ie HnnS Vtccft pltraTrv la rrr^x een bronzen medaille bekroond „Rosetle. Dahlia Glow", van W. Thoolen Hz., al hier. Eergisternamiddag viel een 7-jarig dochtertje van zekere Bruine uit den Riviersbroekpolder van de Basculcbrug in het water en verdronk jammerlijk. De R. K. Geitenfokvereeniging „De Werkmanskoe" hield gisterenavond op een der bovenzalen van het Bondsgebouw eene vergadering. Na opening met den Christelijken greet werden de notulen ge lezen en vastgesteld. Wegens afwezigheid van den afgevaar digde moest het verslag achterwege blij ven van de jaarvergadering. Als lid van het Hco fdbestuur deed de voorzitter en kele noodzakelijke meleieelingen van de vergadering. De voorzitter deelde mede, dat de bokken van het fokstation waren gehaald en voorloopig bij zijn waren ge stationeerd. Hij bracht een woord van dank aan den heer Clemens, welke ze geheel belangloos had gehaald. Echter zal cr een bokhouder in den omtrek van den Engel moeten worden gezocht. De hoer Doffprhof verklaarde zich be reid in dit seizoen den bok te willen stallen en discussie ontspon zich of bij eiken bokhouder een jonge en oude zal worden geplaatst of bij den een een oude en bij den andere een jonge bok. Besloten werd tot het laatste met dien verstande dat de jonce tok in den Engel wordt geplaatst en de ouie in de Lisser- broek. De voorzitter deelde mede dat de geitenkeuring goed is geslaagd; alleen wees hij er op, dat het van het grootste belang is dat alle geiten komen. Piij bracht nog een woord van dank aan de regelingscommis: ie welke zoo welwillend was het voor de afdeeling Lisse op (Za terdag te doen. Verder bracht hij een woord van dank aan de jury, welke ook onze afdeeling ten dienste was. Ook de pers werd dank gebracht voor hare mede- j werking. Toch schetste hij dat het van het groot ste nut was dat ook de massa wat meer gaat gevoelen voor de geitenbeweging. Het gehouden congres, zoo zeide de voor zitter, is uitnemend geslaagd. De heer giebels en v. d. Voort werden aange wezen de bescheiden van den penning meester te controiecren. Nog deelde de voorzitter mede, dat er iemand te Lisse een „wilden" bok had gestald. Hij ont raadde de leden zich daar te vervoegen om dat dit niet d e weg is ooi het geiten ras te veredelen. Laten we bedenken dat we geen vereeniging hebben, voor de lol, doch om het geitenras zoo hoog moge lijk op te voeren. Na de rondvraag werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Een vreemdeling die toevallig Li; bezocht, schrijft ons De waterplaats alhier mag wel eens duchtig gereinigd worden, want het is schandelijk, z oals die. bevuild is. Mis schien is men zulks in Lisse gewoon, maar het laat veel te wenschen over, wat reinheid betreft, -fit ■gereaenr anaere-"zuii--trex pummK -ook zeker zijn geduld verloren hebben, daar de wedstrijd eerst te br-na half zeven beslist v/as. Aura en Emanuel werden gedisqualificeerd. De prijzen werden gewonnen als volgt: le p.. 200.Clemence 2e pr. f 100.door Doorlooper 3e pr. 50.door Karei /de Groote 4e pr. f 25.vergroot tot 30.onder drieën verdeeld le troost prijs 75.Fini2e troostprijs f 35.— Ivan le Cos. In café Flora werden de prijzen uit gereikt. Dank zij het mooie weer heerschte geheel den avond een bui tengewone drukte en feeststemming op het dorp. In de hotels werd gebios- coopt, voorgedragen en gedanst, wan klanken werden niet gehoord. Vervolgonderwijs R. K. School. Het aantal deelnemers aan den win- tercursus is gestegen tot 45. Hoofd van dit onderwijs is de heer E. A. Jans sen, onderwijzers de heeren C. J. Bak ker en J. H. M. Bruschke. Zakkenrollers. In den voor middag werd gisteren bekend, dat zich van elders zakkenrollers op het feestterrein bevonden. Onmiddellijk nam ce politie, die van elders versterkt was, maatregelen en werden overal groote borden (biljetten) aangeplakt met de bekende waarschuwing. Voor zoover ons bekend zijn geen s'acht- offers gemaakt Goed a/geloopen. Gisteren tij dens de harddraverij, geraakte een kind van den heer A. J. v. d. Wiel aan de Meerstraat alhier, onder een der dravers. Het kind bezeerde zich aan de schouders, doch niet ernstig. Het mag een wonder heeten, dat dit ongeval zoo goed is afgeloopen. Vervolgonderwijs. Maandagavond is aan de R.K. Parochiale School de eerste cursus begonnen van het vervoig-onder- wijs. De cursus is begonnen met'13 teer lingen en de lessen worden gegeven door het hoofd der RJC. School, den WelEd. Heer Van der Zijde. De deelname kon be ter zijn, maar 't is nu eenmaal geen voet- bai. Daarvoor zijn spoedig 2 elftallen bij elkaar. Wanneer zullen de ouders nu eens zoo verstandig worden om hun kinderen te dwingen van het H-erhalingsowderwijs gebruik te maken? Dat onderwijs is zoo nuttig. Landbouwzvintercursus. In een der lokalen van de St. Jozefsschool is Maan dagavond ooüc de iand'bouwwintercursus geopend in tegenwoordigheid van den ZeerEerw. Heer Pastoor en het bestuur van de afdeeling L. T. B. De voorzitter de heer E. Boon, sprak eenige hartelijke woorden tot de aanwezigen, waarna de lessen aanvingen. De cursus wordt gege ven door den Weled. Heer Veldman, van Zaandam, en telt 13 leerlingen. Ook dat gela) moest grooter zijn R.K. Volksbond. Deze week hie'ld onze afdeeling haar maandelijksche ver gaderhig, die aantrekkelijk was gemaakt door de tegenwoordigheid van den nieuw- benoemden secretaris van Arbeid, den heer Angenent Na de opening met gebed sprak de Voorzitter, de heer Doffer, eeni ge hartelijke woorden van welkom en deed^ de volgende mededeelingenOp Zondag 23 en Zondag 30 October a.s. zul len de feestavonden gegeven worden. Vervolgens deelde de vooizilicr mede, dat de „Volkscourant" met 1 October als dagblad zal verschijn;--.. Besloten werd, orn evenals het vorige jaar ontwikkelingen vond en ig geven, waarop verschilien-Je onderwerpen zu'.ler behandeld worden. De bijeenkomsten zul len toegankelijk zijn voor alle kalhoïieken, fannen en vrouwen, der parochie. D-e heer J. Schouten bracht namens da commissie van verificatie goedkeurend rapport uit over kas en boeken van <lea penningmeester en adviseerde om de re- kening goed te keuren en vast te stellen en den penningmeester te dechargeer en. Aldus geschiedde. Ten slotte werf oe heer Angenent gelegenheid gegeven de verga dering toe te spreken. Hij brach.1 aller eerst dank aan het bestuur voor de uit-- noodiging, die hij met opgewektheid heeft aanvaard. Een hoogdravende re-de zal spr. niet houden, hij wjj eenige wenken ea raadgevingen ten beste geven. Spreker wijst er op, dat er bij sommigen te veel aan het materialisme wordt ge-dacht. Zeker wij mogen, ia wij moe te zei ré onze stof felijke belangen behartigen. Maar te velen zijn er alleen maar lid van <k :V.,nd om stoffelijke voordeden. V i g. het als de kwantiteit groot is. do. kwaliteit daar niet aan beaiilwo-jr... Spreker spoort de aanwezigen aan, o:n vooral de geestelijke zaken van onzen Bond en zijn leden te behartigen. Hij wijst op het schoone werk van Christelijke naasten liefde, welke de instelling „Herwonnen venskracht" beoefend en spoort allen aan dat grootsche werk te steunen met at kracht, die in ons is. Ook het houden van retraites moest meer algemeen wor den; wij moeten op Godsdienstig gebied veel meer ontwikkelen, opdat, als wij in fabrieken of werkplaatsen in ons H. Ge loof worden aangevallen, van antwoord kunnen dienen. Overal uitkomen voor ons Geloof, in één woord: „Katholiek zijn in woord en daal" Ernstig aangespoord steeds in innig contact te blijven met het Centraal Bestuur, dat steeds bereid is in moeilijkheden bij te staan .Na het spon taan applaus dankte de voorzitter den heer Angenent voor zijn mooie en 1-eerzame 4 1 L, ,0 1^ «acnr. Jiao, Kij dankte de aanwezigen voo hun f'inke op- komst en s'loot deze in alle opzichten mooien en goedgeslaagden avond met den Chr. Groet. MR. LOHMAN. De Neder lander" deelt na zelf mede, dat haar hoofdredacteur, Jhr. Mr. A. P. de Savornin Lobman, heden zijn taak neerlegt, aan welke hij sinds 16 Mei 1894 zijn krachten wijdde. Het spreekt vanzelf, dat mr. Lohm-r- blij t mode- werken. WETHOUDERSBENOL. V TE ROTTERDAM. In de plaats der afgetr wiisti- sche wethouders Heykoop en Zeeuw, werden tot wethouder geke- -1 heeren T. de Meester (Vrijheidsbond- A. van der Hoeven (Chr. His.t.1. Alvorens de Raad tot deZe bcHOwring overging, legde de communist van Rave- steijn de verklaring af, dat hij g'en mid del zou verzuimen om de samenstelling van het college van B. en W., zcw-als die waarschijnlijk uit deze stemmirg zal voortkomen, het leven onmogelijk le ma ken. Deze verklaring veroorzaakte nog al hilirateiU Zooals men zich zal herinner n, zijn de heeren Heykoop en de Zeeuw afgetreden, wegens de k air- -ningen. Een vlucht om de were. - fir Ross Smith, de vlieger, die verleden jaar van Engeland naar Australië vloog, overweegt een vlucht om -die wereld. Naar dc „Daily Mail "méldt, zou deze vlucht plaats hebben vóór het begin van den winter. Hij zal gebruik maken van een Vicfcers Amphi bian, waarmee hij even gemakkelijk in het water als te land zal kunnen dalen. Uit Engeland vertrekkende zal de vlieger waarschijnlijk zijn vlucht dwars over Europa nemen, verder over M"copolarrrië, Indië, China en Japan, vandaa noorde lijk over de Behring Zee en .-Va ja en langs de noordelijke grens vr Canada naar Brilsch Columbië. Ht-l g -land- traject op dezen vlucht zou r het vasteland van Noord-Amerir -:.rn- standigheid, dat hij daarbij -e bet vallen op Canada is hel gr. - g, van de overweging, da! een reeks meren zich uit strekt van den Stillen Oceaan tol aan de andere kust,,zoodat r,«» met de Amphiban machine steeds mogelijk zal zijn in de 1. bijheid te blijven van eenplaats, waar m» gemakkelijk dalen kan. AUTO-ONGEVAL TE ARNHEM. Drie personen gewand. De verkeersregeling op het Velper- plein te Arnhem is Woensd agavond wederom oorzaak geworden van een. automobielbolsing. 'n Motorrijder, de heer F. te Arnhem, die met zijn eclitgenoote op de duo zitting het plein opreed werd, nadat

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2