B i III 1'VILT- EN KAMEELHAAR- L-ARTIKELEN_f m\\\W M|y BEVERWIJK. Observatiekamer bij de kinderafdeeling. NOORD WIJK. IJMUIDEN. SPAARNDAM. HEEMSTEDE. WIJK-AAN-ZEE. BLOEMENDAAL. LEIDEN. SCHOTEN. WARMOND. WIJK-AAN-ZEE. ONTVANGEN: 3. JONCKBLOEDT Wijd uitzicht van af de lighallen. ZANDVOORT. VIJFHUIZEN. NOORDWÏJKERHOUT. OjMse bewering /lat men ui Velsen anti- paapsch is blijft dus en daar ging het toch om.. De weihoudersverkiezing was «tlteen maar de aanleiding. En nu wat deze verkiezing zelf aangaat» Een journalist kan niet alles weien en *00 wordt hij wel eens dan door dezen dan genen op een idee gebracht om te schrijven. En nu willen wij graag eere geven aau wien eere loékomt en bekennen ■dat niets minder door de „IJm. Crt." hoogst eigen zeivers ons inspireerde eens van leer te trekken tegen den Velsenschen Raad. Immers schreef dit blad d.d. 3 September om de as. wethoudersver- Jriezing. Wij ontleenen er het volgende aan: „De iirtksohe groepen zijn het wel eens (over de bezetting van den derden w/ii- houderszetel. Eed. N. H. G.) en moeten besloten hebben /ten heer Nets/ah er te stemmen. Waar echter twee leden van het college limksch zijn en ook. /te tijde lijke wethouder (de heer Netscther) Woenen de nechtscihe groepen dat hun dezen zetel toekomt. De leden van den Vrijheidsbond zijn ook deze meening toe gestaan en zulten zich van stemming ont bonden." En het slot van diit stukje was ons bij zonder aan jenaam, want hef luidde: „Wij zouden het zeer betreuren, indien pbbtieike hartstochten of persoonlijke ge voelen» j. Dinsdagavond de goede samenwerking, die wij sedert geruimen tijd in onzen raad hebben gekregen, zou den verf)reken Het is nu vooral een tijd, om gezamenlijk voor onze gemeente het goede te zoeken." „Ziet," dachten we, „i'k zal over die w o [houders verkiezing tevoren nu eens liets schrijven, maar ais die anti-papen daar het er op toeleggen om de R.K. Weer uit het college te houden, dan zal ik de „IJm. Crt." toch een ruggesteuntje geven. Vooral omdat ook de „Kean. Ed." en „Velsen's nieuws en advertentieblad" zich in eenzelfde geest uitlieten. Het liep, zooais ik daaht en toen gleed het stukje mij uit de pen tot steun van de „IJm. Crt." Ai mij, schels nu mijin verbazing (oen ik zoo hardhandig door m'n vriendin werd aange akt, inplaats dat mijn stukje met instem, rg (zij het met een rectifi catie op een onderdeel) werd overgeno men. Niet erg hoor! Goed bedoeld en als de „Mm. Gul." nu weet dat zij eigenlijk de „auctor inteHectualis" (de oorzaak) van mijn misdaad is, wordt zij wellicht mil der gestemd. Wal het htad verder nog zegt, gaat langs de zaak heien. „Kijk eens naatr Wijk aan Duin, waar alle wethouders katholiek zijn", zegt het blad. „Wat zegt de „N. H. Cl. daar wél van?" Die „N. H. Crt." zegt hiervan dat dit met dit geval niets te ma ken hod. Ik had 't over het anti-papisme in Velsen en d'arn kan toch niemand, /tóe de zaak niet onbegrijpelijk wil maken, ver- Jangen dat ik ook praat over het katho licisme in Wijk. Alles te zijner tijd. We zullen omze vriendin echler bevredigen en antwoord geven op haar vraag. Om cte si tuatie in Wijk te beoordeel en moet men al le oorzaken en finessens kennen, die tot dezen toestand hebben geleid. Die kennen wij niet. Maar als in Wijk precies hetzelf de gebeurt wat wij in Velsen misprijzen, dan is onze veroordeeling van dat geza<» hetzelfde. Begunstigd door prachtig iweer, hield Zaterdag i October de Velser vrijwillige burgerwacht een ééndaagsche najaars- wedstrijd op hare banen achter Velser- oord. De deelname was kosteloos voor alle leden, verdedd in de nieuwe schiet- Burgerwacht, model „Ierseke", met scherp, afstand 100 meter. Voorts was er nog een attractie-wedstrijd. Deze bestond oit 't schieten op poppen, glazen ballen en verspreide schotels, waar een zeer druk gebruik van gemaakt werd. De prij zen voor deze laatste afdeeling bestonden meerendeels uit sigaren enz. De uitslag voor de klassen A. B en C wordt nader bekend gemaakt, terwijl de prijsuitrei king zal plaats hebben op de a.s. jaarver gadering, welke zal gehouden worden op den 20 Oct. a.s., in hel Koning Willems- fcuis te IJmuiden. GEMEENTERAAD (vervolg). De heer Tijssen stelt dan voor het ver zoek voor kennisgeving aan te nemen, omdat er toch niets aan te doen is. De heer Eijking is het mei den heer v. Helden eens, dat, waar de grond voor de openbare school gekocht is, de school gesticht moet worden. Daarvoor mag echter dit verzoek niet afgewezen wor den. De Voorz. wijst er op dat de bouw van de openbare school al lang vastgesteld is. Men weet alleen nog niet hoe dal bouwen plaats moei winden. De heer constateert dat het be stuur der b ie school heel wat ac tiever is gév. iii hel belang der kin deren. dan ilagelijksch hesluur der gemeente. Weth. Gorter zet nu uiteen dat B. en W. inderdaad wel actief zijn gebleven. Laatst nog was een plan gemaakt om van hel Hoogovembedrijf gronden naast de M. U. L. O. school te koopen. daar twee localen der Openb. Lagere school gedeeltelijk in dat uitgebreide gebouw, deels in gerestaureerde lokalen der hui dige openbare school onder te brengen. Het Hoogovenbedrijf was daar echter niet voor (e vinden. B. en W. houden'dit plan echter in studie. De Voorz. licht nog toe, dat de nieuwe onderwijswet de plannen van B. en W. in den weg heeft gezeten en nog zil. Na onvruchtbare verlenging van dit de bat komt in stemming het voorstel van B. en W. en wordt dit aangenomen met Je stemmen van Harmeyer, v. Helden, Tijssen en Sluis tegen. Om prae-adviies naar B. en W. gaan verzoeken om subsidie van de Wijkver pleging en de vereeniging van Ambachts- onderwijs in Kennemerland. Aan de orde is een voorstel van den beer v. Helden om te bevorderen dat de drinkwaterkraau aan den Zeeweg her steld wordt. De Voorz. mei-kt op dat dit een kwes tie is, die niet den Raad. doch B. en W. alleen aangaat. Spr. erkent overigens dat de kraan niet deugt, omdat ze zoo moet zijn, dat de jeugd ze niet open kan ma ken. De heer v. Helden vermoedt dat de burgemeester de kraan zoo ondoelmatig I f.r i Sn heeft laten maken om bij elke gelegen heid le kunnen wijzen op dit corpus de lict van de vernielzucht der jeugd. Weth. Zwager kent te goed het karak ter van den burgemeester om dit te kun nen beamen. De heer v. Helden besluit onder ge lach dat de kraan in orde moet komen, „anders is de kleine v. Helden er nogl" Bij den Raad is ingekomen een ver zoek om steun voor de uitgetrokken ta baksbewerkers. B. en W. advisee ren af wijzend overeenkomstig het advies van de commissie van advies voor de werk loosheidsverzekering. Uit dit advies blijkt dat die categorie van arbeiders tegenover andere organisaties in zeer gunstige con ditie verkeert. De heer v. Helden houdt een pathe tisch betoog over de behoeften der werk- looze gezinnen en valt ten slotte den heer Steenvoorden, voorzitter der com missie van advies aan. De Voorz. protesteert tegen dit onduld bare optreden. De heer Steenvoorden doet dit eveneens en zet het standpunt der commissie uit een. Daaruit blijkt dat de uitgetrokkenen nog 144 dagen steun voor den boeg heb ben. Werd dé malaise in dit bedrijf al gemeen, dan zo-u /te regeering wel spoedig een gunstige regeling ontwerpen. De heer Tromp merkt op dat de typo grafen er lang niet zoo gunstig voor staan als de sigarenmakers. De organi satie der typografen heeft echter zelf voor haar uitgetrokkenen gezorgd door de contributie voor degenen, die nog werk hebben, te verhoogen ten hunnen bate. Bij stemming wordt het voorstel B. en W. aangenomen Tegen: de socialistische leden. Van Burgemeester uit Heerlen is een ex presse brief ingekomen, waarin een uiter ste offerte voor kamerovens gedaan wordt en daarenboven geprotesteerd tegen een uitlating van <}en heer Zwager in tie vo rige vergadering. Voor kennisgeving aangenomen. De Voorz. deelt mede dat professor Brender a Brandis aan B. en W. bericht heeft zich gaarne te kunnen vereenigen met het raadsbesluit tot behoud der eigen gasexploitalie, nu blijkt dat Beverwijk dat wensehte. (Voetigetrappel). De heer Sluis vraagt te mogen interpel- leeren over de bouwplannen van Patri monium. die nog steeds niet afkomen. De Voorz. leest eenige brieven voor van den Inspecteur der volkshuisvesting, waar mil blijkt' dat er op goedkeuring dier plan nen en verkrijging van Rijksvoorsdhotlen maar weinig kans bestaat. De heer Sluis vindt het even goed be vreemdend, dat men particuliere aanvra gen sleeds aanstonds steunde en voor Pa trimonium steeds zich adhler de woningen van St. Agatha verschuild1 hield. Spr. meent dat de burgemeester hier stelsel matig tegenwerkt. Ten slotte en na veel gepraat verklaart weth. Gorter dat de behoefte aan wonin gen, althans voor onze eigen gemeentena ren nog moet blijken als de woningen van St. Agatha verhuurd worden. Verschillende heeren vragen nog het woord, maar de Voorzitter waarschuwt dat we hier in geen debatingclub zil ten en slaagt er in onder algemeene hilariteit over zijn gemoedelijk optreden de zaak af te kloppen. De vergadering wordt ge schorst voor de behandeling van het be- lastingcohier. Men seint uit Heerlen: De Nederiandsche Mijnwerkershond ver gaderde Zondag te Heerlen. Op voorstel van het hoofdbestuur werd door de af- deelïngs-afgevaardigdien met 30 tegen 25 stemmen besloten me? de verminderde loon- en bijsJagregeling voor d'rie maan den genoegen te nemen, onder afwijzing van de verantwoordelijkheid voor de ge volgen. Eveneens is besloten, ingevolge verzoek van den Prot. Cbristelijken Bond. om de nieuwe arbeidsovereenkomst onder protest te aanvaarden. Daar de Christelijke orga nisatie-. zooals bekend, reeds besloot lol aanvaarden van loonregeling en contact, is de mogelijkheid van staking alzoo uit gesloten. OUDERSAVOND. Vrijdagavond hield bef patronaat St. Jeroen een bijeenkomst van de ouders der bes; herme'ingeu van genoemd Patro naat in het Juvenaatsgebouw. De Direc teur van het Patronaat, WelEerw. kap. Braakman, opende deze bijeenkomst met den Ohristelijken groet en heette allo aaanwezigen hartelijk welkom, vooral den pastoor der parochie en pastoor B. van Leeuwen van de St. Jozefs Parochie te Hillegom. Spreker toonde aan dat het Patronaatswerk een omvangrijk werk is en noodzakelijk. Even zij vermeld dat in het Bisdom Haarlem reeds 150 Pa tronaten bestaan met een 1000-tal pa- tronaatsheeren en 10.000 beschermelin gen. De oudersavonden moeten er toe ■edewerken om de sympathie en mede werking der ouders te verkrijgen. Als spreker van den avond trad op pastoor van Leeuwen, die op eenvoudige en pret tige wijze het nut en de noodzakelijk heid van het patronaat aantoonde. Er worden goede boeken verstrekt, de jon gens vinden in het Patronaatgoede vrienden, het sparen wordt hun geloerd, kennis in de Godsdienstleer bijgebracht. Verder de avondschool -die vooral hier te Noordwijk zoo prachtig werkt met zijn uitgebreid leerprogram. Het patronaat is geen soort bewaarschool waar men kin deren naar toe stuurt om ze een poos je kwijt te zijn en men met een gerust hart kan zeggen, ze doen geen kwaad, maar evenmin goed. Neen er moet ge leerd worden. Wanneer een jongen pas van school komt en in het volle leven geplaatst wordt, moet hij geleid worden en die leiding vindt hij in het Patro naat. De ouders dienen dit te leerén te begrijpen en mee te werken, daar waar zoovele priesters moeite noch tijd ont zien geholpen door de Patronaats- heeren die ook heel belangloos hun tijd er aan besteden om de jongens het goede voor te houden en te leeren. Een hartelijk applaus dankte den ge- wijden spr. als instemming met het ge sprokene. De heer de Boer gaf hierna eenige inlichtingen omtrent het onder wijs wat dezen winter zal worden ge geven. De heer Verweij sprak nog een enkel woord over het R. K. Sportpark en hoe de Patronaatseommissie er toe is gekomen om zich met de sport te be moeien. Tevens deelde hij mede dat er aandeelen kunnen worden geplaatst, wel ke een goede rente zullen geven, n.l. 6 pCt. Men kan dus dit mooie doel steu nen en er zelf voordeel van trekken. Kap. Braakman dankte verder de aanwezigen en hoopte dat meerdere ouders nog op een oudersavond aanwezig zullen zijn om het Patronaatswerk te leeren kennen, waarna met den Chr. groet werd ge sloten. Burgert. Stand. GeborenDochter van J. van Duinv. -d. Bent dochter van C. van -der WielKlinkenberg ■dochter van G. L. Alkemadev. d. Berg zoon van J. NoeEngel; zoon van C. Bijvoet—Punt. Ondertrouwd: Josef Johann Wilhelm Hartmanns en Maria Gertrudis de Groot. Getrouwd W. van Veen en M. L. Pas- schier A. P. Westgeest en J. C. Ver bist W. J. de Monije en J. P. van der Lippe. Overleden: Maria Petronella v. d. Heijden, 79 iaar. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn, terug ontvangen ie de tweede helft der m and Sept. '21. Brieven binnenland: D. v. Morsche- len, IJmuidenPostbox 880, Amster dam; V -> beek, idem; M. G. Iluyer. Haarlet; rerarie, Velsen; Burge nt ces te i Letter S 8941, Adm.- bureau, rdam. Briefkaarten binnenland: 3 stuks zonder adres; S. Raadsen, Rotterdam; Welluwe de Jonge Jacob, Den Iiaag: Sjoerd Heustra, Amsterdam. Brieven buitenland: Frau Bertha Liibske, Cuxhaven; Victor E. Metz- ger, Chicago; Mej. A. de Vries, Wies- baden; E. H. 22 Baires, Berlin. Briefkaarten buitenland: B. v. d.Wal. Nieuwpoort; Tilli Sehierlinger, Bad Reichenhall; een zonder adres. Bij Kon. besluit is: io. aan R. E. Boomgaard eervol ont slag verleend als slüismeester aan de Noordzeesluizen te IJmuiden, en 2o. S. de Vries, thans hulpsluismeester aan dc Noordzeesluizen te IJmuiden, be noemd tot sluHrneester aan genoemde sluizen. Veet visch. Er was gisteren een reuzen aanvoer van visch aan den afslag. Er waren heel wat stoomtrawlers binnen, ook veel Duitsche. Hel gevolg was dat de prijzen van de visch snel daalden. Waren er tot nu nog maar enkele EngelsChe haringdrifters aan de markt geweest en hoogstens twee op een dag. gisteren waren er wel 30. De drukte was enorm en men kwam bijkans handen te kort om de visch te verwerken. De mist was Zaterdagavond zoo dik, dal verschillende schepen met den kop in ■de wal w aren geloopen. Gevonden voorwerpen. Tem" te bekomen bij: J. C. van der Putten, Doodweg 13, een huissleutel; J. van der Horst, Geweerstraat 8. een herdershónd; P. Kalf, Zandvoortschelaan 38, een hee renoverjas; E. Kieft, Glipperweg 68, een fieschje reukwater; Bureau van Politie, Boekenrodestraat g, een wag-enmoer en een hoed; Bureau van Politie, Raadhuis, een pakje, inhoudende: knoopen, garen en band; G. Hageman, Lindenlaan 9, een huissleutel. 25 jaar wethouder. Zaterdag 1 Octo- H»r vierde de gemeente Wijk aan Zee en Duin officieel het feit, dat de heer J. de Wildt R.K., sinds 25 jaar on afgebroken wethouder der gemeente is geweest. Ter raadszaal waren behalve burgemeester, raad en gemeenteambtena ren eveneens aanwezig de Z.Eerw. hee ren pastoors van Wijk aan Zee en Wijk aan Duin met hunne geestelijken, en namens'het hoofd van het dekenaat Be verwijk de Weleerw. heer Knots, ka pelaan. Nadat de edelachtb. heer Rothe, bur gemeester, den jubilaris zijn heilwen- schen had aangeboden nam pastoor Oey- lon van Wijk aan Zee het woord om namens de parochie den jubilaris geluk te wenschen en hem te overhandigen het pauselijk diploma, waarbij de heer De Wildt met het eerekruis Pro Eccle sia et Pontifice werd vereerd. Pastoor Haver complimenteerde namens zijn pa rochie den grijzen wethouder. Namens de burgerij werd door den voorzitter der commissie den jubilaris aangeboden een schrijfbureau, een leun stoel, een gouden horloge met inscriptie en een album, vermeldend de namen der gevers. Gevonden voor-werpen: Terug te be komen bijJ. van Holst, Kerkplein, Bloemendaal, een vulpen; J. Koster, Kle verlaan (spoorweg) Bloemendaal, een zwart poesje; J. Snuverink, Kinheim- weg 73, Bloemendaal, een zilveren arm band; K. Krook, Boschlaan 9, Bloemen daal, een zilverbon; Koelma, Verbindings weg 4, Bloemendaal, een zilveren arm band; Baat, Korte Hofstraat 2, Haar lem, een gouden manchetknoopE. Krcon, Graaf Elorislaan 16, Vogelenzang, een gouden schakelbroche0. Heitlager, Korte Zijlweg 4, Overveen, een zilveren armband; Stoffer, Zandvoorterweg 29, Aerdenhout, een zweep; Smalt, Korte Zijlweg 33, Overveen, een poesje; J. van Rossnm, Bilderdijkstraat 42, Haarlem, een blikken doosje; Stoop's Bad, een zakdoek en een dasspeldMetselaar, Bloemendaalschcweg 265, Overveen, een ■pruik; H, Toornent, Boschlaan 6, Bloe mendaal, een duimstok; aan het bureau van politie te Overveen, een ceintuur, een waschmand, een portemonnaie met Engelsch geld, een groene ceintuur, esn handschoen. Zaterdag is de heer IJzerman, bij ge legenheid van zijn 25-jarig jubileum als hoofd eener openbare M. U. L. O. school, alhier, gehuldigd. Des morgens vond in de school de huldiging der leerlingen plaats, waarbij het waarnemend hoofd, de heer Popma, den heer IJzerman namens de kinderen toesprak en een bloemenmand aanbood. Ook van het personeel ontving de lieer IJzerman een fraaie bloemenmand, ter wijl de jongeheer J. Van Tuyl Van Se- rco.skerken een fraai gebonden boekwerk in 2 deelen aanbood. De kinderen werden daarna onthaald, terwijl de bekende W. van Houten hen eenigen tijd aardig bezig hield. Des middags vond in de gymnastiek zaal de huldiging namens de daartoe in gestelde commissie plaats. Een groot aan tal genoodigden was in de zaal aanwezig. De jubilaris werd toegesproken door den voorzitter der commissie, mr. D. E. Lioni, die hem namens vrienden, ou-ders en oudleerlingen een portefeuille aanbood en een album met de namen der gevers. Verder werd de heer IJzerman nog toe gesproken door Dr. Sterck, jhr. Bas Bac ker, burgemeester van Bloemendaal, die met de beide weihouders en verscheidene raadsleden aanwezig was, den heer Pop- ma, Dr. Blokker, conrector aan het Ken- nemer Lyceum en de jongedame Clara Hoppe, welke laatste namens oud-leerlin gen een mand fruit aanbood. De jubilaris dankte allen in hartelijke woorden. Na afloop dezer IiuTIe maakten allen van de gelegenheid gebruik, om de familie IJzerman persoonlijk te complimenteer én. De melkkwestie. Ondanks hel besluit van de beide melkveehoudersbonden, voor- loopig geen melk aan de melkhandelaren te leveren, tenzij deze dc voorwaarden van deze bonden, n.l. ccriracieeren voor 6 maanden tegen 18 ets. per liter, aanvaar den, is het met de melkvoorziening hier gisteren niet spaak geloopen. Het meerendeel der melkhandelaren, die bij hun actie steun ondervinden van de z 11 i- velf abrikanten, heeft vandaag van deze melk belrokken. Vermoedelijk zullen de melkhandelaren ook de volgende dagen hun melk van deze fabrikanten ontvangen. O.a. is uil Zoetermeer een grootc hoeveel heid melk aangekomen. Verder komt er, naar van de zijde der melkhandelaren wordt medegedeeld, ook melk van de kaas boeren. Burgerlijke Stand. Geboren: d. van C. II. Tromp-Witteman. d. van A. van Esseveld-Houthuizen. z. van C. Welte vreden-Smit. z. van W. van der Weijden- van Laar. z. van M. E. LoogmansHand- graaf. d. van A. M. Anfhonisse-de Groot. z. van A. Oderkerk-Brunt. Overleden: Lanxbertje Bos, echtg. ran G. van Huissteden, 58 j. Getrouwd: S. P. Spronk en G. A. Elfe rink. J. Smits en N. Cr Hendriks. L. Slcenman en N. Hoff. J. Wijnands en Ondertrouwd: D. Witvoet en J. E. van P. Konttapel. Ingen. J. Muis en H. van der Veer. L. Spierenburg en Ph. G. van der Veer. J. van Dijkhuizen en A. M. Petter. G. A. vana Andel en B. Veen. Jubileum. Zaterdag 1 October heeft de heer M. Sikking den dag herdacht dat hij 25 jaren aan de posterijen als bestel Ier was werkzaam geweest. Door den waarn. directeur werd hem in den voormiddag met het overige per soneel een bezoek gebracht, waar de di recteur hem de gratificatie overhandig de, en door het personeel hem een leu ningstoel werd aangeboden, waarbij de heer Bergman, zijn collega, een van waardeering en kameraadschapgetuigende toespraak hield. Vele notabelen uit de gemeente kwamen h.em verder op den dag persoonlijk hun ne gekikwenschen aanbieden, of zonden hem bloemen of een ander aandenken, terwijl geregeld door vrienden, beken-den, collega's, van hier als elders hem kwa men felieiteeren, afgescheiden nog van de vele schriftelijke die hij in ontvangst had te nemen, waardoor deze dag voor hem en de zijnen nog lang een dankbare herinnering zal blijven. Een zilveren Wethouders jubileum. Zaterdag j.l. kwam de Raad dezer ge meénte in 'buitengewone zitting bijeen om wethouder J. de Wildt, die nu 25 jaar achtereen lil is van het dagelijkse,h be stuur, voor dit feit te huldigen. Na afhandeling van de raadsagenda, die niets- bijzonders inhield, stond de Edel achtb. heer Rothe, burgemeester, op en huldigde den jubilaris, die zooveel in onze gemeente mede tot stand bracht en zijn functie steeds met toewijding vervulde. Spr. heeft lange jaren als ambtenaar aan hel departement van Wethouder de Wildt gearbeid en van hem steeds de beste me dewerking en de aangenaamste behande ling ondervonden Zoo de jubilaris zich al verzette tegen het denkbeeld om dezen dag feestelijk te vieren, spr. achtte he zioh tol plicht en eer het heugelijk feit officieel te herdenken. Daarom j,s de Raad bier bij een geroepen, teneinde d'en jubilaris te felliciteeren. te danken en nog velel jaren in deze functie toe te wenschen. De heer de Wildt dankt voor déze ge waardeerde woorden en memoreert wat hij in de functie van wethouder onder vijf verschillende burgemeesters met dezen doorleefd en bewerkt heeft. Spr. brengt een wederwoord van hulde aan den tegcn_ woordigen burgemeester, dien hij als een stipt en eerlijk ambtenaar heeft leeren hoogschatten. Ten slotte dankt hij Bur gemeester, Raad en burgerij voor 't steeds in hem gestelde vertrouwen. Zijn eenige wens ril voor het heengaan is mede te mogen werken aan de totstandkoming van een nieuwen Zeeweg in het belang van Wijk aan Zee en Duin. Hierop vraagt Wethouder Vink het woord om als jongste in hel college den heer de Wildt geluk te wenschen en hem dankbaarheid te betuigen voor den kraeh- tigen steun, dien hij in zijn laak van den in ervaring gerijpten ouderen collega steeds mocht ondervinden. Als klein intermezzo werd thans vast gesteld een dror B. en W. or.twoipen verordening op net vervolgonderwijs. De Voorzitter sloot de openbare verga dering. Toen traden binnen de Z.Eerw. heeren Pastoors van -A-ijk aan Zee en Wijk aan Duin. benevens kapelaan v. d. Bergh en kapelaan Knots. De heer Kruit' of, voorzitter tter_ c-cre- commissie, feliciteerde den mbila-ris na mens de burgerij en noemde hot een won der, dat, waar zoovele tronen omverrol- den, deze kleine zetel tol heden overeind bleef. De jubilaris heeft niet versaagd tegenover zooveel critiek, waaraan een RUIME SORTEERING SCHOENMAGAZIJN BARTELJORISSTRAAT 27 ieder blool staat, die langs den «/eg tim mert. Om rijn vele verdiensten tegenover de gemeente te waardeeren. heeft de bur gerij zich opgemaakt om daarvan den ju bilaris eenige stoffelijke bewijzen aan te bieden in den vorm van een schrijfbureau een leunstoel, een album, waarin de na men der gevers en een gouden horloge met inscriptie. Spr. eindigt met den wenseh dat het werk van den jubilaris hem naar het hiernamaals mogen volgen, opdat hij er God moge vinden. De Z.Eerw. heer Pastoor Cielon trad thans naar voren, zich aandienend als de vertegenwoordiger der parochianen van Wijk aan Zee. Hij uitte zijn bewon dering voor dit 25-jarig vaststaan in 'n. functie in dezen veranderlijken tijd en boodschapte den jubilaris onder een leuke beeldspraak, dat Z.H. de Paus hem be giftigd had met het eerekruis Pro Eccle sia et Pontifice. waarvan spr. bij dezen het door den kardinaal-staatssecretaris onderleekende diploma overhandigde. De heer de Wildt noemt zich overwel digd door al wat hij daar pas te zien en te hooren heeft gekregen. Dat hij nog geridderd zou worden, had hij nooit dur ven denken. Hij vraagt aan den vor'gen spreker zijn dankbaarheid tegenover Z. D. H. den Bisschop van Haarlem te willen vertolken. Spr. dankt ook d« burgerij voor deze schoone cadeaux, die al zijn verwachtingen waarlijk overtreffen. In een kort en krachtig betoog brengt thans de Z.Eerw. heer pastoor Haver hulde aan den jubilaris. Hij dankt den jubilaris voor den veelsoortigen steun, die zijne parochianen van hem niocht-cn on dervinden en stemt volhartig in met de felicitaties, die daaT juist geuit zijn, Spr. besluit met den wensch uil te spreken, dat de heer de Wildt. vereenigend dmv adel van den boer inel dien van d-e rid derschap, nog lang moge arbeiden in het belang der gemeente. Als vertegenwoordiger van den H. Eerw. heer Daken van Beverwijk spreekt nog de Weleerw. heer Knots en noemt dezen dag een gloriedag ook voor zijn parochie, omdat de .jubilaris is een zoon der pa rochie van St. Agatha. Het laatste woord is aan den heer de Wildt. neef van den jubilaris, die hem als voorz. van de R.K. Kiesvereeniging 28 jaar geleden in den Raad heeft gebracht. Deze besluit zijn geluk wenschen met de hoop dat de jubilaris het ideaal na lan gen arbeid moge bemachtigen, dat is God te zien. Ten slotte wordt de eerewijn aangebo den. De heer Eerhardt. sohoon geen poli tieke vriend van den jubilaris, acht nu het psychologisch moment gekomen om in te stemmen met atler lmTle, snreekt y zijn bewondering uit over Ten-Jtroobm eenvoud van den heer Da Wildt en zijn ■heildronk uit oph em. Onnoodig te zeggen dat deze dag door den jubilaris als een der schoonste van zijn levensavond is opgeteekend. Maandagmiddag 3 uur werden de be woners van het Tratnnlein oog/schrikt door het knallen van drie it vier revol ver-schoten. Het bleek dat de aldaar geposteerde politie-agënt op hot Tram plein deze schoten gelost had 00 een hond die door dolheid scheen geslagen. GROOTE BRAND. Te Vijfhuizen is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de boerderij van J. H. van Steijn. Door den hevigen wind grepen de vlammen zoo snel om zteh heen, dat aan blusschen niet te denken viel. Bovendien boden tal van brand bare stoffen een gretig voedsel aan do vlammen, met het gevolg, dat de groota boerderij geheel is afgebrand. Twee paar den zijn in de vlammen omgekomen. Door de geweldige hoeveelheid vonken. is de boerderij van O. Vreugdenhil ook in brand geraakt. De schuren en belen dende nevengebouwen zijn ook in vlam men opgegaan. In brand geraakt. De 17-jarige A. Hoogduin had het onseluk, terwijl zij in de keuken van don Huize ,,'t Hoogf van mevr. Van. Dissel, bezig was, met haar kleederen te dicht bij de kachel te komen, zoodat deze vlam vatten. Deer lijk verschrikt liep zij naar buiten. In het nabij gelegen houten zomerhuisje aangekomen, snelde men haar te hulp eu wikkelde het meisje in een grooten man tel, waardoor het vuur spoedig was ge doofd. Het meisje was echter reeds deerlijk verbrand. De ij'iugs ontboden genees heer dokter Quant, van Sassenheim achtte, overbreng ng naar 't Academisch Zieken huis noodzakelijk, waarheen het mc»]9 dan ook spoedig Per aut° werd ver voerd. Haar toestand is op het oogenblik redelijk. Een rijk 00jijaar. Als een bcwija dat er dit jaar veel appelen en peren geplukt worden, kan dienen, dat een in woner alhier van twee appelenboomen (goudreinetten) ruini 6 mud appelen plukte. Ned. B. K- Volksbond:. De afdeeling van dezen bond vergadert a.s. Vrijdag avond 8 uur in café v. d. Borg. Een ta melijk belangrijke agenda zal behandeld worden, o.a. installatie van den nieuwen Gtot. adviseur, propagandamaand, enz. Het bestuur rekent op een flinke op komst. IJMUIDEN. Bij Kon. besluit is aan den heer 0. L. Reygersberg, vice-consul van het Britsche Rijk te IJmuiden, verlof ver leend tot het aannemen van het ridder kruis der Orde van het Britsche Rijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2