BINNENLAND. mm EM ARBEID, HET GEHALTE ONZER KATHO LIEKE PERS. "BEKROMPEN NEDERLAND. BINNENUNDS6H NIEUWS. Hanzedaven in het Bisdom Haarlem. Wad fe dezer géf-egentheid uit te geven, n.l. de Leidsdie Couraint, de Nieuwe Helder- sdhe Courant, dte Nieuwe Zuid-Hollander, -de Nieuwe Zeeuwische Couraint, hot Noord- Holilan-dsch Dagblad en de Residentiebode. VERKEER EN POSTERIJEN. Extra Passagiersdienst naar Ned.- Indië. ÜAISEL Ei NIJVERHEID. VRAGENSUS. SPORT m SPEL. M.V. „DE TIJDGEEST', een algerneene uitsluiting in de textielnij verheid wanneer vóór 15 October het ge schil te Neede niet is opgelost, onjuist zijn. Bij den Textielarbeidersbond althans is van een dergelijken maatregel niets be kend. Papierdiefstal. Een groothandel in papier, gevestigd in Den Haag is te Am sterdam opgelicht. De firma had een op slagplaats van papier in de Elandstraat. Telkens werd door knechts een voorraad papier meegenomen en verkocht. Deze diefstallen hebben over een tijdsverloop van eenige maanden plaats gehad. Er wordt reeds voor een waarde van 1800 vermist. Twee daders zijn aangehouden. Aangehoulert. Op verzoek van de politie tc 's-Gravenhage is te Parijs aan- J gehouden een 28-jarige man; wonende" aan de Kruiskade te Rotterdam, verdacht van verduistering van f 40,000 ten na derde van de firma Gilissen Co., aan den Kneuterdijk te 's-Gravenhage. Door spelen met lucifers. Te Ter- apelkanaal is Zondag de groote land- bouvvschuur van den heer H. Deurin-g af gebrand. De schuur was geheel gevuld met koren en geperst stroo, hetwelk alles is verbrand. Verzekering dekt de schade. Vermoed wordt, dat kinderen die mei lu cifers speelden den brand geslicht heb ben. Naar aanleiding van de op ta! van plaat sen geuite klachten, dat er zoo weinig belangstelling is voor de openbare zaak in 't bijzonder voor de politiek, en over het slecht bezoek van de vergaderingen der kiesvereenigingen, schrijft de heer v. Wijnbergen in de Maasb., dat een en an der kan worden toegegeven, zonder dat daaruit behoeft te worden besloten tot uiterst geringe belangstelling in de poli tiek. Immers, „Te voel wordt o.i. daarbij uit bet 003 verloren, dat we ons hier te lande ver heugen in 't bezit eener Katholieke Pers als nergens ter wereld. Nog den iaatslen tijd zijn weder verschillende gegevens ver strekt. overtuigend aanloonend, hoe gun stig onze Katholieke Pers zoowel wat getal als hoedanigheid van dag- en week bladen betreft afsteek! bij die in het buitenland, zelfs bij die in overwegrnd Katholieke landen. En bedenkt men dan dat in het groot aantal Katholieke pers organen, van zóó groote verscheiden heid, dat alle rangen en stanlen zonder uitzondering gemakkelijk een trassend or gaan vinden kunnen, in den regel de bsn- nenlandsehe politiek goed verzorgd is, dan h°giijpt men. dat ons volk van boog tot laag gelegenheid te over heeft om zich, althans voor de voornaamste zaken op otitiek terrein, en daar komt hel 'oen slechts op aan voldoende op de hoogte tc stellen. En van die gelegenheii wordt gebruik gemaakt. Tn welken kr'ug onzer maatschappelijke samenleving men ver keert, overal blijkt duidelijk, dal men van de verschillende gebeurtenissen op politiek terrein op de hoogte is, -dat men wel de gelijk volgt, hetgeen daar plaats vindt. De schrijver zou dan ook niet gaarne de bewering voor zijn rekening nemen dat bij de groote massa geen belangstel ling is voor de politiek. En waar deze er wèl is. bestaat z.i juist een zoo schoone taak voor de voormannen in onze kies vereenigingen om die belangstelling te lei den, haar te concenlreeren op de punfen, waar het op aankomt, en dat behoort zeer zeker te geschieden in een verkie zingsjaar, niet het minst door bet gespro ten woord. In bet nieuwe parlementaire ministerie van Tsjecho-SIowakije is als minister van het spoorwezen benoem-d dr. Jan hramek. In de „Prager Press" wordt over de zen nieuwen minister het volgende ge- ïegd; „De meest uitstekende politieke per soonlijkheid (van de nieuwe ministers) is de afgevaardigde Sramek, niet alleen omdat h-ij de leider is van een door niets te schokken partij,maar omdat zijn om zoo le zeggen spreekwoordelijke schanderheid, zijn verzoeningsgezinde geest hem daar toe voorbeschikken, als het cement in een coatitieministerie te werken, en omdat zijn departement dat een sterk in grijpen verlangt, en van waaruit vooral de genezing van onzen finantieelen toe stand moet worden begonnen, hem voor zulk een laak bijzonder geschikt maakt." Wie is nu deze dr. Sramek, waarover een lib -an! blad zulk een gunstig oor deel veldt? „Overijs. Dagbl." deelt er het vol gende over mee: „Het is mgr. prof. dr. Jan Sramek, de leider der katholieke volkspartij, die in liet jaar 1870 in Grygow werd geboren en die sinds 1899 in de politiek is en er een beduidende rol speelt. Men ziet er uit. dat in Tsjecho-Slo wakije, waar een zelfs zeer sterke and* katholieke strooming is en de sociaal democraten de meerderheid hebben in t parlement en ook in t ministerie men toch ruimte van blik genoeg heeft om een priester voor het mhiislerschr^te dulden en te prijzen." En hieruit riet men weer, dat er in ons land zeer veel bekrompenheid heerscht, omdat men er reed-s uit 't feit dat dr. No tens, die toch ook veel politieke betee- kenis heeft en groote politieke eigen- ;fhappen, kabinetsformateur is geweest, zooveel anti-paapsche bombarie heeft ge maakt. En houdt men Nederland voor zoo hoog beschaafd en Tsiecho-Slowakije voor zoo achterlijk De verkoop van Ankertjes ten bate van bet Katholieke Jeugdwerk bracht al hier 156.45 op. Een mooi bedrag! GEEN ALGEMEENE HERZIENING. De volgende juiste opmerking lozen wij ia de ainiti-rev. „Rotterdammer": Zal de spöc3%e afdoening van fief wets- ontwerp,, dat herziening van Aalberse's acht-urervwet beoogt, niet in het gedrang komen, dan zal aan één ding terdege moeten worden gedacht. En wel: aam het beperkt karakter dezer novelle. Het gaat niet om een algerneene revisie van de Arbeidswet; eene generale omwer king van de Arbeidswet van 1918 is thans niet aan de orde, en het gaat niet aan alle prinoipieele vraagstukken, bij deze arbeidswetgeving betrokken, opnieuw aan de orde te stellen. De bedoeling van het wi jzigings-ont- werp is alleen en uitsluitend, om een aantal oneffenheden, die zich bij de prae- tiscihe toepassing hebben geopenbaard, weg te nemen en al betgeen aan eene vlotte uitvoering in den weg staat, op te ruimen. Al is dit doel bescheiden, toch is dit optreden van den wetgever voor de gezonde ontwikkeling van het bed rij fs- I leven van veel beteeken-is. Hoe eer dan ook dit wetteke bet Staatsblad bereikt, h-oe beter het is. en Ad- Sa-n- voor De lieer Ghri-s. Jansen, directeur van het Centraal Hamae-Bureau schrijft ons: De gaheele volgende week zal staan in het toeken van krachtige propaganda en voorlichting van den R.K. Midden stand i-11 het diocees Haarlem. Vanaf Maandag tot en met Vrijdag zul len achtereenvolgens G-ouda, Helder, Lei den. Alkmaar. 's-Gravenhage, Lisse, Rot terdam, Amsterdam. Beverwijk. Haarlem, Hoorn en Middelburg de districtscentra vormen, waar de Katholieke handektrij- venden en iimhist-rieelen van deze plaatsen en de wijde omgeving «Jaarvam zeik-u •samenkomen om een gpheelen dag te wijden aan de belangen van den midden stand en de versterking van de organisa tie zoowel ails van den band tussohen de middenstanders oimdierling. Hel is nu voor de derde maal dat deze jaarlijksc.be Hamizedagen gehouden worden, en, mogen de beide voorgaande series met succes bekroond heeten, nu met de erva ring van voorgaande jaren rekening kon worden gehouden voor hel invoeren van verscheidene organisatorische en techni sche verbeteringen worden ditmaal nog betere resultaten verwacht. Bij het fundeeren van het instituut der Hanzedagen hebben de volgende bedoe lingen voorgezeten: lo. Het verinnigen van het contact tus- schen de massa van de leden en de hoofd leiding van den Bond en het molive-eren van de door dit laatste college gevoerde en in de toekomst te voeren politiek. Hot is daarom vooral dat na de Kerkelijke viering, waarmede iedere Hanzedag inzet de z.g. „Imspeclievergaderii.ng" wordt ge houden, waaro-p door een ltd van het Hoofdbestuur en een gedelegeerde van het Centraal Hanze-Bureau de g-ewensohte Mhchüngen worden gegeven over het standpunt van den Bond tegenover maat schappelijke verschijnselen, wetsvoor-z,le ningen, plaatselijke en gewestelijke toe standen en niet het minst van de werk wijze der vele en nuttige Hanze-,instellin gen (Hanze,bank, Hanze-Borgm-aatsc'happIj Fonds „Uitkeeriug bij Overlijden", Inkoop.' vereen,gong,en, Hanze-Zi-ekte-, brand- glas-verzekering, Hanze-Bureaux van vies, informatie- en ineassobureaux, tos-fonds, Centraal Hanze-Bureau propaganda en voorlichting, enz. Al worden o-p de Hanzedagen geen bin-; dende besluiten genomen, zoo kan men ze toch vooral v-oor wat betreft deze iin- spectsevengad-eringen aanmerken als een pog ing om decentralisatie te brengen in het systeem der Centrale Raadsvergade ringen, en de voordeelen daarvan die anders hoofdzakelijk ten goede komen aan een,ge honderden afgevaardigden, bereik baar te mak-en voor -het geheefe leger van den Katholieken middenstand. hedoetóng-en van de Han-ze- b rBaui-sake mogen worden genoemd: 2o. Gelijktijdig en -daardoor krachtiger en indrukwekkender bijeenbrengen van zooveel mogelijk alien, die als Katholieken bela-nghebb-en-d zijn bij -den -bloei van -den middenstand. Pogingen tot uitbreiding van or«a,™s«tie sluiten zich da o j b ij va uzel f sip rakend aan. 80. Het geven van leiding en het garan- eeren van eenheid voor belangrijke en aelueeie vraagstukken. k\at -dit laatste betreft, o-p de- groote propaganda- en ve-riichtingsver-ga-dering, w el-k-e op de Inspectie-vergaderingen vo'ot zullen twee-sprekers eene inleiding houden over de volgende onderwerpen: aDc KatboFicke md'cM^nstand en de verkiezingen van 1922. b) De bclcekenis van de slandtorgan-l- sai.re v-oor -de toekomst van den midden stand. Het eerste onderwerp spreekt v-oor zich en nu men o-p val-sche gronden verde-eM- heid tracht te brengen in de Katholieke middens-tand-sgeled-eren en talrijke stem- men-speculainten nu reed-s ontroerende po- l'iti-eke balladen aan winkelend en pro-du- ceeron-d Nederland vereeren. kam hel silechls winst 'bekekenen het middenstands, recht tijdig en grondig te baseeren op dien vóór alles g-edidienden beginselplicht. De tweede inleiding sluit vervolgens ge heel aan bij de besprekingen van het nog zeer onlangs gehouden R.-K. Midden stands-Congres te Roermond e.n mag na wat in den laatsten tijd over dat onder werp werd geschreven en geeiproiken, stel lig even actueel en voor de middenstands- toekomst belangrijk heeten als het eerste. Een groot aantal sprekers werd dan ook bereid gevonden deze onderwerpen -te bes-preken. o.a. de ZeerEcrwaand-e -heer-en J. AJin.k, W. Bosch, J. H-ooy-man J. G. Jansen, Pastoor van K-elokhoven, B. Kosters en de hoeren Mr. D-r. J-a-n van Best, W. Boon Jz„ G. Brnna, V-on Freytng Drabbe, Ch ris .lansenMr. G. Krop-ma-n en de Kamerleden Mr. Paul Reym-er en Stulemeyer. Ten siloitie wordt de Hanzedag in de meeste plaatsen besloten met een gczelld- gien avond. Aan het einde van deze p-ublicatie over de a.-s. Ha-n-z-e-diigen moge groote waardoe ring worden uitgesproken v-oor do -bij deze gel-egen-hedd ondervonden m-edewerkiing der Katholieke Pers. Voor zoover ons -bekend, werden niet minder dan zses Katholieke bladen bereid gevonden -een extra Hanze-Editie van hun Aan medewerking heeft het derhalve niet ontbroken. Anderen h-ebben krachtig voor den middenstand gewerkt in -de dagen van voorbereiding v-oor den Hanzectag. Mogen de Katholieke md-ddenist-ainders zeilf door de grootst mogelijke opkomst oip de vergaderingen van de volgende week zich die belangstelling waardig t-oonenl Het succes van deze derde serie Hanze dagen is dan verzekerd. Hulpverleening aar. Rusland. Als vertegenwoordiger van de Nederlandsche regeering op de conferentie te Brussel inzake de hulpverleening aan Rusland, heeft zich naar de Belgische hoofdstad begeven jhr. H. London, eerste onder voorzitter van de Vereeniging het Neder landsche Roo-de Kruis. DE NEDERLANDSCHE GEDELEGEER DEN NAAR DE ARBEIDSCONFERENTIE TE GENèVE. Naar het Cor. Bur. verneemt, is de offi- cieele publicatie van de namen der gedele geerden der Nederlandsche regeering naar de Arbeidsconferentie te Genève binnen enkele dagen de verwachten. De betrokken personen zijn reeds geruimen tijd geleden van., bun voorgenomen benoeming in ken nis gesteld. In aansluiting hierop verneemt de „N. Crt." nader, dat het N. V. V. besloten beeft niet in te gaan op het verzoek der Regee ring om een gedelegeerde van did Verbond aan te wijzen. De reden van dit besluit moet gelegen zijn in het feit dat liet N. V. V. als voorwaarde had gesteld dat zijn af gevaardigde tevens als woordvoerder van de vakcentrales zou optreden, welke voor waarde de neutrale en christelijke vakcen trales niet wenschen le aanvaarden, omdat een dergelijke voorrang alleen gerechtvaar digd zou zijn geweest wanneer het N. V. V. meer leden lelde dan de drie andere vak bonden. Thans zal de heer Serrarens van hel R. K. Vakverbond, als woordvoerder optreden. WERKLOOSHEID IN GRONINGEN Het Nationaal Arbeid-s-Secretariaat in Nederland beeft naar aanleiding van de groote werkloosheid in de provincie Gro ningen een aclie begonnen, daarin be staande dat er een „geweldige agitatie" moest worden ingezet voor den eiscili van productief werk tegen het in bet bedrijf, waarin dat productief werk moet worden verricht, gangbare loon, in overleg met de belanghebbende organisaties vast te slellen en te regelen; betaling van v-ol loon, zoolang er geen productief werk wordt. specia-Ie Tremen, aansluitende op de mail booten, van Genua naar Amsterdam en omgekeerd, zullen loopen en dat acihfer deze treinen eenige goederen-wagens zul len worden gekoppeld, waarmede de hut- bagage en de bagage v-oor het bagage ruim „un-ter Vers-ohuss" kunnen worden vervoerd. In-dien de Directie hierin slaagt, zal de I hutbagage en de bagage v-oor het bagage ruim vain Amsterdam naar Genua of om gekeerd per sip-oor worden verzond en tenzij er een vrachtboot op convenieeren- den tijd naar een der beide havens vaart. Van de practisohe resultaten van den nieuwen dienst en de behoefte aan passa giersruimte zal het geheel afhangen, of deze extra-dienst ook in 1923 zal wor den bestendigd. De aclie zelf slaat onder leiding van het bestuur N. A. S. De Landelijke Fede ral :-e van bouwvakarbeiders, fabrieksarbei ders, lani-, tuin- en veenarbeiders, me taalarbeiders, sigarenmakers en transport arbeiders nemen er aan deel. DE CONFERENTIE TE WASHINGTON. De Ameri-kaansche gezant heeft Don derdag op het departement van buiten- landsehe zaken -de uitnoodiging van den presidet der Vereenigd-e Staten aan de Noderlapdsche regeering overgebhacht tot d-eeleming aan de ter op n November a.s. te Washington te open-en conferentie te houden besprekingen over de vraag stukken van den Stillen Oceaan en var- het verre Oosten. Douane-formaliteiten. - Uit Brussel mèildlt in-en aan d-e „N. R. G-t." d-al de Bel gische minister van buitenla-ndsohe zaken bekend maakt, dat bepaald is, dat d-c douane op het fla-tion te Es-scihen vo-ortaan in de wagons de handbagage van reizi gers, die vain België naar Nederland en terug gaan, kan onder.roaken. Doze maat regel! zal worden toegepast, zoodn-a hel de partement van justitie zal hebben toege staan, dait de controle van cte paspoorten eveneens in de treinen plasits heeft. R-etizigens, die koffers bij zich hebben, welke niét behoorlijk in de ooupé's kun nen worden ondorzo-dlit, of die bij bu-n -kom-st in het land voorwerpen bij zich hebben, die a-an betaling van rechten zijn onderworpen, blijven verplicht, zich naar de plaats van om-derzoek le begeven. Hul-reerlzen'ng Geestelijk: e d Oost n- rijh en Hongarije. Bij het Priester- comité tot liulpverleening aan de Gees telijkheid van Oostenrijk e i Hongarije (Zwijsenslraat 5, TillurpO van 'l t/m £0 Sepfcw' - Kr. 23.808,— RM. 1." Vorige opgave bedroeg - 208 804,70 E.M. 8.505,4." dat in totaal is ingekom .- is ingekomen f 5.253,54 - T-, 75.— 0.C'5 1 Va -^r' - 2 Zoo- f 2c.C18.68V* Kr. 232.012,70 KM. 9.661,15 I?rs. .100.— Naar wij vernemen, heeft de Directie der Stoomvaart Maatschappij „N-cu-er- laud" een zeer belangrijke maatregel gc" nomen om zooveel mogelijk aan d-e be hoefte aan passagiersruimte in uitgaan de richting tegemoet te komen Zij za n.l.. vermoedelijk met i-n-gang va-n 1) FK cember a.s. een extra-passagiersdienst tusschen Batavia en Genua Nee-versa in stellen, zoodal de groote mailschepen, 1 1 e thans circa vier maanden voor d-e ui - en thuisreis noord,g hebben, d-eze d-an dan nen 52 dagen kunnen doen. Door cm€T1 maatregel bereikt men voorts, dat in het volgend jaaT 1500 passagiers^ meer ver voord kunnen worden en indien ook c Rotterdamsiche Lloyd, wier directie even eens overweegt zulk een extra-dienst i'1 le stellen, daartoe besluit wordt -dit aan tal verdubbeld. De schepen in d-en Ba" lavia-Genua-d'ienst zullen geen enkele tjissohenhaven, doch alleen de reede van Belawain aa-nloopen. Zoowel i-n Batavia al-s in Genua zal het oponthoud sleobU zes dagen du-ren en tenzij bet mogelijk blijkt, om in dezen k-orlen tijd in een dezer of in beide havens lading mede le geven, zullen de schepen in den extra- dden-st in ballast varen i-n beide richtingen Het ligt in de bedoeling op den extra- dienst te laten varen de .,J. P. Coen", en de „Koningin d-er Nederlanden". Voorts vernemen wij, dat de Directie zich met d-e spoorweg-en in verbinding zal stellen en trachten te arrangeeren, dat ALGEM. K. K. AMBTENAARS VER EENIGING. Het schijnt nog niet overal voldoende bekend te zijn, dat de Alg. Roomsch- Katholieke Ambtenaarsvereeniging (A. R. K. A.), behalve R. K.-ambtenaren in dienst bij Rijk, Provincie of Gemeente, cok in zich organiseert ambtenaren en beambten in dienst van andere publiek rechtelijke lichamen, zcoals polderbestu ren en waterschappen. Het is daarom nuttig, dat hierop nogmaals gewezen wordt, opdat de nog niet R. K.-georgani- seerden in dienst van een dezer lichamen daarmede niet langer onbekend blijven en zich als lid zullen opgeven bij den secretaris der vereeniging, den heer L. J. Lintjens, Nieuwendijk 188, Amster dam. VEREENVOUDIGING PREMIEBETA LING. Er is een regeling vastgesteld vcor premiebetaling over meer dan één ter mijn, waarvoor loon in geld wordt uit betaald. Hierbij is o.m. bepaald: Aan een werkgever, die ten genoege van den Raad van Arbeid aantoont, dat hij geregeld meer dan 25 verzekerings- pliektige arbeiders in vas'en dienst heeft, kan de Raad van Arbeid vergunnen de ingevolge der Invaliditeitswet verschul digde premie vcor de verzekering van de vaste arbeiders in afwijking van het in de wet bepaalde, te betalen niet iege lijk met de betaling van het loon in geld aan den arbeider, doch telkens na verkop van 4, 9 of 13 weken, door mid del van rentezegels voor vier, negen of dertien premiën. Tot zekerheid, dat de verplichting tot premiebetaling nagekomen zal worden, stort de werkgever een waarborgsom ten kantore van den Raad van Arbeid. Deze waarborgsom bedraagt, naar gelang ver gunning verleend wordt om de premiën na verkop van 4, 9 of 13 weken te be talen, onderscheidenlijk f 2.50, f 5.50 of f 8 vcor clben verzekeringsplichtigen, arbeider, vcor wien de premiebetaling, in afwijldng van het in hét' eerste lid van artikel 199 der Ipvaliditéitswet be paalde, niet gelijktijdig met de be taling van het Icon in geld zal ge schieden. Bij do overeenkomst betreffende de storting van de waarborgsom wordt be paald, dat de Raad van Arbeid bevoegd is om, indien de werkgever zijn ver plichting tot premiebetaling ook na na vordering niet nakemt, daaruit de ver schuldigde premiën te betalen. De Raad van Arbeid maakt de waar borgsom zoo spoedig mogelijk over aan de Rijksverzekeringsbank. De van deze waarborgsom gekweekte rente komt ten vcordeele van het Invaliditeitsfonds. De Raad van Arbeid trekt de vergun ning o.a. in: indien de werkgever de verplichting tot premiebetaling niet na komt; indien de werkgever in staat van faillissement is verklaard. Bij intrekking van de vergunning beeft teruggave van de waarborgsom niet plaats, voordat de verschuldigde premiën betaald zijn. .Dit besluit treedt in werking met in gang van 1 November 1921. De invoer van Deensche boter. De Minister van L N. en H. brengt ter ken nis van belanghebbenden cat boter, af komstig uit Denemarken, welke voorzien is van hel yereischle bewijs van herkomst, vrij mag worden ingevoerd. VERMENGING VAN GEDISTILLEERD TOT BRANDSPIRITUS. De minister van Financiën beeft be paald, dat met 1 November de vermen ging 'van gedistilleerd tot brandspiritus zal plaats hebben door daaraan voor iederen hectoliter zuiveren alcohol die het ge distilleerd bij 15 gr. Celsius bevat, toe te voegen 5 liter houtgeest, een halven liter petroleumdistillaat, benevens 5 c-enli-liler eener kleurstofoplossing; en den prijs van vorenbedoeld mengmiddel *e stellen op f 7.70 voor de hoeveelheid, benoodigd voor de vermenging van 1 hectoliter ge distilleerd ad 100 pet. men. De Unie heeft, aldus wordt mee gedeeld, o.a. ook den bekenden Haar lemmer A. Paulen Jr. aangezocht, mee te gaan, om in eenige nummers hard- lcopen uit te komen. Het vertrek der Nederlandsche deelnemers is op 12 Oc tober vastgesteld. „H. Dgbl." BILJARTEN. BRUNO IN MONOPOOL. Gisteravond speelde prof. Bruno in Monopool een wedstrijd van 600 caram boles tegen den heer Moercnboer, 300 caramboles. Bruno's hoogste serie was 83, hij maakte de partij uit in 35 beur ten. Meerenboer 150 caramboles, hoogste serie 27. Er werd cader gespeeld. De belangstelling was enorm. WEDSTRIJD OM HET DAMKAMPIOEN SCHAP VAN HAARLEM EN OMSTRE KEN. De wedstrijd om het kampioenschap va-n Haarlem en O-mrirciken zul o-p Woens dag 19 October a.s. te Haarlem een aan vang nemen. De voorwaarden tot deelname aan de zen wedstrijd zijn door -de wed strijd-com missie als volgt vastgesteld: Gespeeld wordt in een roindtourn-ooi waarin alle doeln-ern-ers elkander éénmaal ontmoeten. D-e wedstrijden vinden plaats .in de clublokalen der „Haarlem scüie Da-mölub" en „Damclub Haarlem'' en vangen aan 's avonds te 8 uur. Alle deel nemers moeten vóór den aanvang van d-en. wed'strijd 2.50 cautie stéllen, waar van na het beëindigen van alle partijen 2 wordt terugbetaald. Voorts wordt gespeeld volgens het reglement va;n den •Nederlan-d-sc-hen Damibom:! De volgorde der partijen zal door lo ting w-orden va-Slgesteld. Behalve de ka-m- -p-ioensprijs (waaraan verbonden den li- lel van kampioen va;n Haarlem en Om strek-en), zijn n-o-g eenig-e prijzen beschik baar gestéld, waaronder een drietal door eenige d-aimki-e fhobbe r s D-e datum van inschrijving sluit op Za terdag 15 October a.s. De inschrijvingen zijn tot dien datum te richten aan -d-en Secretari-s-Pcin-nin-g meester der Wedstrijd-co-m-missie: den heer F. A. Berkemeier, Nae. v. d. Laatt' straat 7rood, te Haarlem. Vr. I-s het bijwonen v-a-n -het werken van een tihelepnat le schadelijk of 2 in strijd met onz-en R. K. Godsdienst? A-ntw,: 1. Het kan voor sommige menscheiï b.v. -zenuwlijders, schadelijk zijn; 2. Neen. Vr.: Ik kocht een huis en wil daarvan d-e eerste etage 'gemeubeld of ongemene beid verburen. Moet ik -daar .■toestemmio-g v-oor hebben van d-e -huuroo-m-missie An-tw.: De buurcom-missie moet goed keuring -hechten aan -den door u vast te stellen huurprijs. U moet -dos aanvragen of u een bepaalden huurprijs mag vorde ren. Vr Hoelang te voren mo-et i'k een dien-ik.or.ta opzeggen, die bij de weck ge- huur;! is en bij de maand haar geld ont vangt? A.ntw.: Een maand, tenzij u duidelijk kurt aantoonen, -dat zij per week gehuurd is. Dan met een week. U weet dat er tus schen de opzegging en den dag van ver trek twee betali-nigstermii-nien moeten zijn, behalve wanneer u in dit geval per week kunt opzeggen. Vr.: Kunt u mij ook zeggen waar dokter Hartman (tandiafts) woont? Am'tw.: Lei-d-s-öh-e Vaart 2. Vr.: Wat is de kortste en mooiste weg van N. Verene-p naar Gem er t en hoeveel k.M. is hot? Antwoord: Leimuiden, R i j nsa terwoude, Oudshoorn, Alpfhen a. d. Rijn, Zwammer- da-m, Bodegraven, Gouda; afst. 41,2 K.M, Haastrecht, Vl-i-st, Schoonhoven, N-ieuvv- poort, Gou-driaan, Slingeland, Sche'llui- nen, Gork-um; afst. 32.3 K.M. Woudri- cihem, Rijswijk, Giessen, Neer-Anne!, Op- A.nd-el, Veen, Spijk, Wijk, Aatbrug, Heus- den, Herpt, Haarsteeg, V-lijmen, Den Bosch. Afst. 32.8 K.M. Benlicum, Heeswijik, Di.nther, Vegh-el, Erp Gemert. Afst. 32,8 K.M. Vr.Is een huwelijk, gesloten in de Y-er. Staten van Amerika, ook geldig voor Nederland? Antfr.Ja. DE NED. ELFTAL-COMMISSIE. Tot voorzitter van de Westelijke elftal commissie werd benoemd de heer M. 0. Blote, die echter niet bereid is deze funüe te aanvaarden. Nog steeds is geen secretaris benoemd vcor de Nederlandsche eltftal-commissie. De heer Mundt ge voelt niets voor deze functie en de an dere leden wonen in Usquert, Deventer en Helmond, waar men toch het secre tariaat niet vestigen kan. Er zal wel niets anders opzitten dan dat de heer Hirschman èn als voorzitter èn hls se cretaris fungeert, meent de „N. R. Crt. ATIILETIEK. A. PAULEN JR. NAAR WARSCHAU. Deze maand w,.r ton te Warschau door de Pcolsche Athletiekvereeniging inter- nati nale athletiekwedstrijden gehouden. Aan de Nederlandsche Atletiek Unie is verzacht, eenige Nederlandsche athl.t. n aan deze wedstrijden te lnen d-""'""- Trekking van975nummzrs len overslaan van Notaris A. G. MULIE. Donderdag 6 October 1921. 'Wijs van 500 .0 11309 s'; 1000 245 7347 17262 17319 *UX) 14C9 1679 1436 20584 200 6282 16698 19757 1C0 178 10161 12679 13395 15525 16?86 17041 !?972 D096 19214 19241 2"989 "rrê-u van t 93.— leigen ^eld, 7 2547 4923 8105 10022 12158 14396 17385 19491 28 69 45 8276 75 77 14410 93 19568 160 2719 5069 88 80 90 1.4551 17502 19716 99 79 5240 8373 10111 91 14713 73 55 "383 2992 5325 8452 10227 12376 20 17635 64 >37 3020 5410 91 41 82 82 17725 19865' 045 91 5503 8621 83 12406 14880 98 19911 ''93 3109 30 8707 10455 48 14901 17800 14 739 16 5645 26 10528 12539 15028 18056 20017 50 94 5764 29 42 12645 85 18463 80 62 3215 6015 42 10616 12701 95 18500 20121 81 42 6148 92 24 22 15115 30 20221, 1002 64 6325 9804 44 12900 15228 41 62; 51 81 99 14 10701 13 15432 51 82 1108 3363 6731 19 10840 65 70 76 2034» 36 3498 55 88 10907 70 15629 18628 20421 1224 3568 6932 8932 55 13295 15717 18893 20575 1465 3697 44 71 11033 13314 16060 18911 78 1500 3881 7083 9098 11134 13455 16203 90 20602 1614 4078 7281 9118 48 13527 16371 99 20701 62 4160 7343 9327 65 59 16428 19010 16 74 71 88 9441 11257 13601 16741 23 20829 75 4224 7522 9633 11391 44 89 58 20912 1814 4335 7631 36 11725 79 16892 85 14476 21 46 98 44 87 13815 17036 19240 2326 54 7737 9789 11886 14132 17149 91 2492 4509 7966 9807 12018 76 17201 19380 -j 98 4623 8006 12 29 14283 25 19406 - 2500 4866 34 - f 12132 14354 47 23 76 2647 5095 7804 9995 12506 14775 17107 19112 86 50 5119 40 10026 41 14805 69 23 139 2709 28 53 37 68 65 78 74 239 38 33 59 50 72 8317255 98 316 43 66 7914 64 73 14919 17304 19219 34 64 5214 28 65 12622 26 5 21 50 2816 25 82 88 24 33 49 19303 410 31 45 8055 10121 12737 34 78 M, 60 94 53 61 90 48 48 17401 361 71 2907 94 95 92 75 61 2 46. 528 40 5313 8104 95 12805 81 72 74 56 58 29 26 10228 43 15009 17531 19407 67 73 5407 58 54 61 30 41 27 >23 78 22 72 98 78 59 60 67 25 79 55 81 10303 87 98 65 94 78 91 96 8228 11 12917 15219 17622 19505 747 3030 5512 70 19 59 24 34 41 57 56 31 8308 55 69 66 39 63: 82 93 49 22 96 13010 15321 67 19607 i 88 3103 86 43 10407 15 24 17708 9: 163 4 5609 46 8 61 47 22 79 78 22 22 99 10538 13121 87 58 99 83 61 5731 8428 40 26 15421 66 19779 910 84 34 38 48 38 40 86 93 45 86 85 45 50 61 15541 94 99 7S 8.8 5885 47 10642 68 73 17807 19849. 80 3250 5936 73 60 13216 15610 14 56' 1057 99 56 85 74 38 16 26 199431 99 3313 6088 95 81 94 23 40 46' 1191 27 98 8507 86 13381 34 18021 56> 93 67 99 24 90 13409 76 27 20063 96 71 6179 28 10731 81 15714 75 84 1282 82 6252 32 92 13531 44 18171 93 85 3403 54 33 10856 57 51 18218 20107: 1303 29 6304 88 10911 61 75 64 57 17 40 80 8603 75 95 77 85 92^ 86 42 6411 73 11023 13657 96 86 89 98 49 16 8112 73 71 15860 18302 20219 25 75 84 72 29 8827 96 80 50 72 99 90 71 90 11113 13707 89 8906 66 24 61 78 82 51 4 23 86: 47 20302 70 26 80 38 1418 63 22 3512 53 48 94 90 96 93 89 8906 66 24 99 1603 3649 6536 3511227 50 15960 184ÖÓ 58 26 54 53 803311328 91 16027 3 63' 30 53 56 53 39 13832 16102 18 89; f 40 59 6638 9109 11428 47 15 33 98. f 61 70 71 26 11578 13935 35 51 20418 63 3713 80 69 11613 43 69 18501 27 i 1710 14 6719 81 53 14008 77 24 58 14 93 28 88 59 47 16219 33 73 36 4050 65 92 11729 74 32 34 94 40 59 75 9216 42 88 73 18601 20520; 1810 77 6975 57 51 14129 99 5 23-1 33 85 76 64 11808 41 16301 7 30 .39 4111 7025 81 23 56 28 24 89 l 54 85 7120 9314 32 82 90 30 97 72 4228 64 23 49 87 16411 48 20615 76 4334 98 41 50 99 73 94 38! 1917 44 7215 55 70 14234 76 18702 39, I 60 4429 18 88 73 64 16583 15 20727 65 43 30 9432 11921 71 91 45 45 87 57 31 44 43 14327 16648 77 66 2004 76 35 9542 45 72 58 93 20824 2153 4551 58 56 53 14406 67 96 35 2279 4650 7322 60 12054 45 16705 18846 52 81 4724 7406 „„93 91 51 8 66 69 1 2303 30 17 9631 96 63 40 18912 20917 9 31 19 72 12108 86 69 53 45 58 54 45 9745 13 96 16841 78 i 60 63 81 55 12229 .14513 61 19027 V 70 85 7531 75 34 56 16928 34 85 4813 7626 9818 47 69 47 40 2405 48 44 29 71 14639 51 41 j 2504 4966 70 37 95 43 55 81 19 82 7703 61 12361 69 63 87 68 96 13 9971 98 14711 17025 10102 2627 5066 17 81 12473 16 72 7 Vorige lijst stond 4567 mz 4267 55C690 mz 5603011 81

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 12