Dameslaarzen JU it den Omtrek HEDENAVOND AVE MARIA f 12.50 B. JONCKBLOEDT HAARLEM Balalaika-Orkest. De Paardenmarkt. Makelaars. Verlaging van den gasprijs. VAN ONZE RECHTBANK. Ned. R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael". Onze Burgemeester. „Bloemenhof." LANGS DEN WEG. Burgerlijke Stand. T00HEEL Gevonden voorwerpen IJMUIDEN. in groom on boxcalfs lede' met en zonder lakneus met nieuwste model hakken Schoenmagazijn 27 Barteijorisstraat 27 voorheen P. W. Tweehuijsen noil 126a 1519? 1843. 2137 23S3> 2538» 2973r 329Qr 35411 3794" 394tf> 43771 4569. 4980c 517 t '22 V 5e Klasse 11e Lijst: 350 met 70 m.z. inet friet; 20311 met 70 m.z. 22311.met ƒ70. v na vijftien minuien uitsloomen is geen inkele tuberkelbacil meer in leven! Doze tub ere ufose-a f<l eel-i ngeen der al lerbeste van ons lamd, is een bijna ge trouw ©apie van de zoo bekende Tessel- 6Chade-inricbting. Ie Amsterdam. In de op deze verdieping vooral zeer mime lighailen kuninen de patiënten, bij uw onbescheiden bleken, dos morgens aan den oostkant en het verdere gedeelte van den dag over de gehecite zuidelijke, de weldoende zonnestraal op zich laten inwerken. Aardige, frisse,he .slaapkamertjes voor de leeke n - v er p l eeg ster s en een ruime beyzotder nemen het verdere deed van deze bovenverdieping in Twee groote, keurig ingerichte liften vormen de verbinding tusscihen de ver schillende verdiepingen. In het sous-terrein zijn, behalve de groo te verwarmingsketels en ontzaglijke berg plaatsen, de wasscherij en strijkinrichting geplaatst. Een coulisscn-droog-apparaat onder heete lucht, zou menige huismoeder in verrukking brengen. Licht en gemakke lijk glijden de rekken in en uit de ruimte, waar het drogen plaats heeft, en de groot ste lakens kunnen op zulk een rek gemak kelijk uitgespreid worden. De stoom-man- gel is niet minder dan 4 meter lang. In de strijk-inrichting natuurlijk overal stop-con tacten voor de electrische strijkijzers, maar blijkbaar prefereeren de Zusters toch de ouderwetsche methode, waarbij de strijk bouten eenvoudig op een groot fornuis ver hit worden- Electrische machines voor brood- en vlecschsnijden worden spoedig geplaatst. Zoo is met deze groote uitbreiding de Maria-Stichting niet enkel wat plaatsruim te en aantal bedden betreft, maar vooral door de sterk vervolmaakte inrichting van den geneeskundigen dienst, meer dan ze reeds was, een model-ziekenhuis gewor den, waarop katholiek Haarlem trotsch mag zijn en waaraan bet met groote ge rustheid zijn zieken kan toevertrouwen. Het doet goed, te zien in wat prettige, opge wekte, frissche en heldere omgeving de ar me stumperds, aan wier lijden met niet dan met een huivering en haast met een zich-schamen over eigen gezonden le venskracht, die wij toch zoo weinig waar de eren, denkt, hier verlichting vinden voor hun pijnen en ongemakken. Doch niet en kel fierheid, ook dankbaarheid voor wat daar voor onze zieken gedaan wordt moe- tesi we gevoelen en hulp brengen, zoo veel we die geven kunnen. Zestoonder duizend gulden stampt men niet uit den grond en dan bovendien, de wetenschap staat niet stil en stelt voortdu rend nieuwe en zwaardere eischen heel terecht wel, want in de zorg voor de lijden de menschheid mogen geen offers te groot worden geacht waarvoor het geld er dan toch maar wezen moet. Laat men overste Hildegardis en degenen die haar in het bestuur der Maria-Stichting ter zijde liaan, dus niet alléén voor deze geldzor gen laten opkomen, maar mogen van Haarlem en de buitengemeenten ook deze profiteeren zeer van dat mooie zie kenhuis rijke bijdrage der Stichting toevloeien! De inwijdingsdag van 13 October biedt laarvoor een kostelijke gelegenheid! Wie zich van het zieleleven der Klein- Russen een voorstelling wil maken, zal «iet de kamermuziek der jonge Russische «choot moeten hooren, al is daar menig werk gearbeid op het stramien van het Russische volkslied, al doet daar menige «atz denken aan een breed uitgespannen rariëerwerk met als kern de Russische volkszang, en veelal ook de merkwaardi ge rythmjek. De groote werken, ook de Orkest-werken, hebben, heel natuurlijk, tan Westersche invloeden niet kunnen ontkomen en maar al te dikwijls is in- plaals van de eigenlijke Rus, onder wiens vlag het schip vaart, de romanticus Schu mann de leider der muzikale gedachte. Maar de liederen! de volksliederen, zooals hier de Ukrainers onder de fasci- Oeerende leiding van den jongen Rus Dr. $weikoff ze speelden, neen zongen op h.un zuiver nationale instrument: de balalaika voor een deel, de domra voor 't andere. Daarin, in de liederen, en niet te vergeten dc volksdansen met begeleiding dezer in- itrumenten, spreekt het specifiek Russi sche karakter. Boven alles komt er in tot uiting die diep melancholische stemming, die aan 't karakter van den steppenbewo- ner eigen is. En voor ons kilkoele Wes terlingen is 't treffend, hoe dit natuurvolk zich met evenveel hartstochtelijkheid aan de vreugde, zoowel als aan de smart over geeft Vooral de snelle wisseling der bei de tegengestelde stemmingen maakt voor ons hun muziek zoo bekoorlijk. Deels echter zijn ook hun harmonische wendin gen, die nu eens van een onveranderd mineur, dan weer zooals in de eerstge- speelde liederen van de myxolidische toonsoort hum karakter omtleenen, veelal oorzaak dat deze muziek ons treft, ons verplaatst in ongekenle oorden, en door haar rythmiek en de alge'heele overgave waarmee de manmnen zich uiten, ons in den waren zin des woords doet meeleven. Laat ik er dadelijk bijvoegen, dat er op het programma een drie- of viertal stuk ken voorkwamen die liever in 't vervolg mochten geschrapt worden. Het speet me heel erg, dat deze rasmuzikanten ook Ersatz-kunst gaven. Waarvoor toch trans cripties van Schubert, waar bijv. de op maat op 't eerste woord van den tekst be paald irriteerde: of van Grieg, waar de lager of hoogere octaven waarin de me lodie zich beweegt, over de verschillende instrumenten moesten verdeeld worden naar den toonomvang, terwijl bij Grieg alle instrumenten doorloopend de eindende melodie zingen. Om van 't klankkarakter maar te zwijgen. Wel ech ter moet men verbaasd staan over het toonvolume, dat enkel door tokkelen der snaren wordt verkregen. Slechts de dub- bel-forte's klinken wat geforceerd. Ook de beide stukken van Andrejew passen heel slecht op hun programma. Dat is wel een concessie aan een bepaald deel van 't publiek, dat echter in de con certzaal operette- en flirtmuziek verwacht. Gelukkig d'at Dr. Sweikoff 'n ras-dirigent is en met een enkel handbewegen de zoet- weeë stemming van een „Souvenir de Vienne" wegvaagt. Of heeft deze hoog begaafde, fijn-voelende en intelligente Rus ons slechts de tegenstelling willen geven tusschen oprechten eenvoud (zooals in 't ontroerend-kinderlijke „Bauerntanz") en Kullur-muziek als in genoemde operette- kost? Zeer zeker hebben wij er de kunst van een Nalalia Mdchaylowa en van de overigen die onder Iwan Or'lik's leiding stonden, te liever om gekregen. Maar.... geef nns in de plaats van deze Ersatz- kunst nog méér van uw volksliederen, nog meer ran uw extatische volksdansen als ge straks den I4en (of den ipden, d'at is nog niet vastgesteld) uw bezoek hier komt herhalen. G. J. K. Gelijk we reeds vroeger meldden, is de Kamer van Koophandel door B. en W. gevraagd, of er te Haarlem nog wel be hoefte bestaat aan het houden van paar denmarkten. Wij vernemen nu, dat in antwoord hierop door de Kamer van Koophandel het volgende schrijven aan B. en W. ver zonden is: Gelet op het aantal en het gehalte der aangevoerde paarden, de veranderde ge woonte bij het aankoopen van eerste klas paarden en op de groote paardenmarkt, jaarlijks in Juli te houden te Hoofddorp, meent de Kamer, dat de behoefte aan het houden van paardenmarkten te Haarlem niet meer van die beteekenis is, dat de Gemeente zich er belangrijke uilgaven voor behoeft te getroosten. Door B. en W. was het oordeel van de Kamer van Koophandel gevraagd om trent het feit, dat enkele makelaars buiten de gemeente zijn gaan wonen. Hierop is door de Kamer van Koop handel geantwoord, dat er harerzijds te gen het wonen buiten de gemeente van door het plaatselijk bestuur aangestelde makelaars geen bezwaar bestaat. De verordening omtrent de voorwaar den van aanstelling, de wijze van schor sing en vervallen verklaring van make laars in de gemeente Haarlem eischt, dat zij, die als makelaars wenschen te word'en aangesteld, moeten zijn inwoners der Ge meente. Voor het blijven van makelaar wordt dus niet vereischt bet inwoner- schap der gemeente. Naar wij vernemen, zal bij de behande ling der begrooting een verlaging van den gasprijs ter sprake komen. B. en W. zul len zich, zijn wij goed ingelicht, niet tegen een verlaging verzetten. Drie habaais. Dat zijn de gezusters J- en A. S en hun schoonzusje E. v. E., die op 19 Juni ruzie haddien met een buurvrouw. Waar vier kijiven, zullen wel vier schuld hebben', maar dat gaf de drie gezusters nog geen recht, om zoo habaasig tegen de buurvrouw op Ie treden. Zij hebben met z'n drieën juffrouw S., zoo beet de mishandelde, bij de ha ren op den grond gelrakken geschopt en geslagen. Daarvoor moesten zij zich nu voor den rechter verantwoorden, om ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis tegen zich te hooren eischen. Belediging. J. v. d. P. is een oude bekende van de justitie. Hij is al voor zeer veel delicten veroordeeld en heeft, volgens den offi cier van justitie, een zeer sledht verle den. Deze man heeft beprijpelijik niet zeer veel op met de pof it ie en als haar die naren in de buurt van zijn huis komen, soheldt hij ze uit. Dit deed hij ook weer den agent-rechercheur v. d. H., die, om er eens een eind aan te maken, v. d. P. aanklaagde. De eisch luidde 7 diagen ge vangenisstraf. Een ring van 'tW. Dit kostbare stuk Het mevr. B. uit Amsterdam in de toilet-inrichting van het Kunhaus te Zandvoort liggen, toen ze baar handen gewasschen had. Ze had het verzuim echter direct bemerkt, maar het was nu al te laait. De werkvrouw A. K. had de ring al .gevonden", en was er dadelijk mede naar de keuken ge gaan, waar haar man werkt. Zij had hem den ring gegeven, en de man had het kostbare stuk verstopt. De diefachtige werkvrouw noch haar man waren verschenen, hetgeen den of ficier niet belette, tegen de vrouw 1 maand gevangenisstraf te eischen en te gen den heler, die at eens meer veroor deeld is, 2 maanden. Onbedachtzaam. Zoo noemde de fabrieksarbeider J. Z. van de papierfabriek te Velsen het feit, dat hij een rol leidingdraad had apart gelegd, om mede te nemen.De president vond dit de onbedachtzaamheid wel wat ver gedreven. Bekt. is ontslagen en al 6 weken zander werk. De eisch luidde 6 dagen gev.straf. Bekl. is nog niet bij de justitie geweest. Hij vroeg een voor waardelijke straf of een geldboete, die hij dan wel zou zien te betalen. Een schop. In Beverwijk is nog at eens herrie met de familie B. en Br. De 20-jarige H. Br. heeft op 20 Augustus Ma rijt je Baas tegen het onderlijf geschopt. Hij ontkende dit nu, maar hij heeft bij de politie volle dig bekend, Hij had het gedaan, omdat de vrouw zijn moeder uitgescholden 'bad, wat Marijtje echter beslist ontken de. Ei sell 1 maand. Het z.g. windrecht. De Raad van State, afd. voor de geschillen van be stuur, behandelde Woensdag het beroep van B. en W. van Haarlem tegen het besluit van Ged. Staten van Noord-Hol land, houdende goedkeuring van een keur- of politieverordening voor den Zuiderpolder onder Haarlemmerliede en Spaarnwoude, waarin wordt verboden 't maken van gebouwen enz. binnen zeke ren afstand van den molen des polders. Het geldt hier het zoogenaamde wind recht en een vergrooting van den: kring om den molen waarin niet zou mogen worden gebouwd. De wethouder van Haarlem, mr. Slingenberg, het beroep namens B. en W. toelichtende, wees er pp, dat door de bepaling in de keur de belangen der gemeente Haarlem in het gedrang komen. De uitbreiding wordt belemmerd. De wijze van uitbreiding wordt, in plaats van in handen van het dagelijksch bestuur, dat daarvoor is aangewezen, gelegd in handen van het polderbestuur. Dit nn kan het gemeente bestuur van Haarlem niet aanvaarden. Spr. herinnerde er aan, dat ook de jachtwet een soortgelijk bouwverbod als waarvan hier sprake is, kent met be trekking tot de omgeving van eenden kooien. Maar ten dezen opzichte bestaat ook een afkoopreeht, waarvan met be trekking tot een poldermolen geen spra ke is. Hier zou onteigening gevorderd kunnen worden, maar dat is nogal be zwarend. Wel is het polderbestuur be voegd ontheffing te verleenen van de verbodsbepaling, maar spreker achtte hierdoor do belangen van Haarlem niet beveiligd in verband met daaromtrent gebleken ervaring. In antwoord op een desbetreffende vraag van een der leden van den Raad van State verklaarde mr. Slingenberg ten slotte dat z.i. aan het bezwaar' van het gemeentebestuur van Haarlem zou worden tegemoet gekomen door een recht van beroep op Ged. Staten van een beslissing van het pol derbestuur. Woensdagavond had de afd. Haarlem van dezen bond een propaganda-avond belegd waarbij als spreker zou optreden, de Bondsvoorzitter, J. Hellemans. Ten 8 uur opent de voorzitter, de heer De Rooij, de vergadering met den Chr. groet en heet allen, in het bijzonder den spreker van dezen avond, welkom. De voorz. bespreekt de oorzaak dezer propaganda-vergadering, n.l. de geringe verslapping onder de leden. Hierna leest de secretaris de ingekomen stukken voor, in het bijzonder de aandacht vestigend op de loopende actie betreffen de de werktijd-regeling voor het personeel der kleine werkplaatsen. Vervolgens beeft de installatie plaats van 17 nieuwe leden, waaronder voor het eerst een vrouwelijk lid. Hierna verkreeg de spreker van dezen avond het woord. Spr. herinnert aan den groei dezer afdeeling, waarvan wel een bewijs is, dat het 550ste lid is ingeschreven. Spr. wijdt eenige woorden van hulde en dank aan Paus Leo XIII z.g., voor zijn Encycliek „Rerurn Novarum" en schetst de beteekenis van dit document als grondsla gen der Kath. Vakorganisatie. Als onderwerp voor zijn rede had spr. gekozen: le. Wat waart gij voor 30 jaar? 2e. Wat zijt gij nu? 3e. Wat zal de toekomst brengen? Spr. memoreert den toestand van voor 30 jaar, toen de spoorwegman geen rech ten, wel plichten, geen vrijheid, geen rechtspositie, geen pensioenregeling bezat. Wat een tegenstelling met thans. Nu billijke arbeidsvoorwaarden, rechtsposi tie, enz. Doch wat zat dc toekomst brengen? Spr. wijst op de leekenen des tijils, de reactie, een noodzakelijk gevolg op de ac tie. Alleen een machtige organisatie, die geen klassenstrijd kent, doch gebouwd is op den grondslag, neergelegd in de be kende Encycliek, is in staat weerstand te bieden en de toekomst te beheerschen. Wat is medezeggingschap in het bedrijf, zonder steun van een hechte organisatie? Spr. spoort dan ook allen, vooral de jon geren aan, in de komende propaganda- maanden, te werken tot grootmaking van den Bond „St. Raphaël" en eindigt onder langdurig applaus zijn rede. Daarna dankt de voorzitter den spr. voor zijn gloedvolle woorden en sluit na opwekking tot trouw vergaderbezoek en propaganda, de vergadering. Naar wij vernemen is de ongesteldheid van den burgemeester niet van ernstige aard. Goed zoo. Woensdagavond gaf de Haar- lemsche Orkest-Vereeniging voor een uit verkochte zaal een populair concert. Wél een bewijs dat de H. O. V. zich in een groote belangstelling kan verheugen. Het concert was zooals altijd uitstekend. Jubileum. De heer B. R. Kloes ontving bij zijn 25-jarig jubileum als gereedsehapknecht bij de Centrale Werk plaats der H.IJ.S..M., op 5 October, een gratificatie en een enveloppe met inhoud. De vereeniging „Bloemenhof' beeft een verzoek tot het gemeentebestuur gericht om subsidie en voorschot voor den bouw van 155 arbeiderswoningen en 2 winkel huizen op terrein nabij de Middelbare Technische school. De huizen zullen zoo- Melk. Krijgen we weer melk-oorlog? Je zoudt zeggen, dat er wel iets broeit. In Haarlem kost de melk 25 ct., in Heemstede 20 ct.. in l-is.se 22 ct. Hierover kan men de boeren en han delaren en huismoeders langs de straat voortdurend zien disputeeren. Op alle uren van den dag ziet men groepjes melkboeren bij elkaar, die het geval bespreken. En ze vragen zich elkaar af, of er niet wat moet worden gedaan, om tot een prijs te komen. Ze hebben het ook over de duurte. Vooral de huismoeders. En als je 's morgens langs de huisdeuren komt, als de melkboer het kostelijk vocht komt brengen, vang je onwillekeurig zoo'n fragment van het gesprek op, waaruit blijkt, dat de melkprijs het onderwerp van den dag is bij de huismoeders. „De oogst was toch nog slecht", hoor je bij de een. „De boeren nemen het er maar weer van", vindt een ander. „En het is zelfs nu in October nog zoo'n mooi weer", zegt een derde. Maar intusschen is de melk duur en we zijn er op voorbereid, dat het van den winter wel niet veel beter zal zijn. De crisis-weeën zijn nog niet voorbij genaamde eengezinswoningen worden. De aanvrage tot bouwen van middenstands- woningen was ingetrokken, naar aanleiding van de circulaire van minister Aalberse, waarbij de tot nu toe gegeven steun voor den bouw van nriddenstandswoningen werd stopgezet. Men besloot toen, eenzelfde aantal arbeiderswoningen te bouwen, in plaats van middeustandswoniogen. Zij zul len ongeveer van hetzelfde type zijn als de 50 woningen van de vereeniging aan de Zomervaart, doch iets beter ingericht wor den. Bestek en teekeningen zijn reeds inge diend. Zoo gauw deze goedgekeurd zijn, zal de aanbesteding plaats hebben. Ondertrouwd: 6 October W. Smeeman en A. M. Felix. F. J. G. Quintus en M. J. C. Spoorenberg. LA. Dörr en A. C. Raanzijn. J. C. v. Oploo en W. M. A. Vermeer. Getrouwd: 6 October R. S. v. Zanten en B. Toom. J. de Mare en W. J. E. Vos van Zalinge. P. Wempe en T. Visser. J. B. v. d. Laan en Gh. M. Sligting. J. Haan en M. D. v. Damme. A. Ph. Daams en B. G. Serné. J. G. Dondorp en A. E. W. Smit. H. J. de Vries en M. de Geboren: 4 October z. van C. A. V. Brero- Booins. 5 October z. van A. E. C. v. Leeuwen-Beljaards. 6 October d. van P. Heerens-Castricum. Overleden: 4 October M. E. Toeset-Las- schuit, 72 j., Ged. Raamgracht. 5 Oct. C. Huizinga-de Jonge, 78 j., Leliestraat. Jubileum. 23 October a.s. viert dc heer J. H. de Jong, Duvenvoordestraat 33. zijn 121/1,-jarig jubileum als directeur van het zangkoor parochie St. Elisabeth en Barbara (Scholerkwartier.). De heer J H. de Jong herdenkt dan tevens den dag, waarop hij vóór 50 jaar zijn muzikale loopbaan begon. Gevonden voorwerpen. Terug le komen bij: P. v. d. Peyl, Saenredamstraat 66 rd., jongensblouse. G. Vonk, Rolsteeg 12 rood. mantelceintuur. C. Stavenink, Lombard- steeg 4 zw„ duimstak. P de Groot, Tey- lerstraat 558 duimslok. A. Breuker, Burg wal 55g. hond. A. Schotel. Leidschestraal 45, jumper. D. Renout, Ripperdastraat 10b. zw., medaillon met porlretten. J. Bousema, Gierstraat 42, porlemonnaie. J. Sietsma, Alb. Thijmstraat 19. over hemd, boorden enz. Wed. Spaander, Kam persingel 36 rood, dameslaschje. C. Voo- ren, Oranjestraat 163. pakje waschgoed. Politiebureau, Smedestraat, zakspiegel. Bekendmaking. B. en W. van Haarlem brengen Ier algemeene kennis, dal ter secretarie der gemeente 10e afdeeling tol en met 14 October a.s. zijn ter visie ge legd de kiezerslijsten voor het grootbe drijf en het kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel, voor zooveel betreft de kiezers dezer gemeente. „Z. b. b.. h. h.' In het spel van modern huwelijks leven „Z. b. b. h. h." (Zijne bezigheden buitens huis hebbend), blijspel in drie bedrijven van Archibald Laafs, dat door de N.V. Het Sahouwtooneel, Directie Adr. van dei' Horst en Jan Musch, Za terdag 8 October in den Haaor'emschen Stadsschouwburg voor het eerst wordt opgevoerd, zullen optreden de dames Pino Beider, Stiene van der Gaag, Mies Versteeg, E. Booleman en de heeren Ko van Dijk, Erits Bouwmeester, Pierre Mols en Carel Rijken. De regie is van Adr. van der Horst. Oplichting. Tegen zekeren J. E. J. M., los werkman, wonende te Haar lem, is proces-verbaal opgemaakt terzake oplichting van de afd. Haarlem van de Federatie van Transportarbeiders. M. genoot uitkeering als werkelooze, doch bad in dien tijl werk. Na her haalde aanvrage weigerde hij 't geld terug te betalen. Van Gelder, Kruisstraat 42a, bont; Stormkamp, Alb. Thyinstr. 26, cahiers; Kruiswijk, Pres Steynstr. 6, gereedsehap- tasch; F. Veldhuizen, Barendsestr. 29, hond (Dobb.)W. Bijster, Gr. Hontstr. 144 k, armbandhorlogeJ. Steur, Spaar- ne 47, dameshandsehcenKennel Fauna, Parklaan, hand (zwart-bruin) en 3 kat ten; P. Verstegen, Parklaan 83, hand schoen; Groaneveld, W. Pyrmontstr. 51, GEEN REPETITIE handschoen; H. Stam, Delftstr. 21, wol len handschoen; Kruiswijk, Pro?. Steyn str. 6, vischinsigneF. Braak, Maria Stichting, Kamperlaan 4, ke ting m. me daillon; v. Amstel, Wouwermanstr. 65, grijze kat; T. Smit, Bakenessergracht 61, kinder-portemonnaieWezolenburg, L. Poellaan 44, portemonnaiA. Wes-eÜng, Heerensingel 113, plank0. Ekon, Brou werskade 1, ringetje; 0. Bruin, E sckil- derstr. 29 zw., schooltaschT. Jde Vries, Leidschestr. 14, voederzak. Terug te bekomen bij: Th. Vogel, Mili- taireweg 19, Overveen, bril; N. Posma, L. Wijngaardstraat 23rd., ceintuur; Kennel Fauna, Panklaan, hornl en 2 katten (grijs en wit); A. Scheerder, Kamperzijstraat 1, fcinderjasje; J. Swaanswijk, Oranjeboom, straat 20, lorgnet; L. van Voorst, Wil- sonsplein 14, lepeltje; T. Mooyman, Lange Boogaardstraat 10, medaillon met portret ten; Politiebureau, Smedestraat, laschje; A. de Nijs, Haairtemmerliedestraat 23, zweep; G. Santkng, Verwulft 2, zilverban. Huldiging A. W. Driessen Jr. De Tumvereeniging „IJmuiden' die onlangs 'haar 20-jarig 'bestaan vierde met grpote sportfeesten, heeft een soiree gehouden en daarop haar voorzitter, den heer A. W. Driessen Jr., die de vereeniging al die 20 jaar geleid heeft, gehuldigd. Namens de vereeniging sprak de heer I hem voor al heigeen hij gedurende 20 jaar voor T. V. IJ. had gedaan en bood hem namens T. V. IJ. een prachtige Westminster klok aan. terwijl hij Mevr. Driessen een bloemstuk overhandigde. Hierna sprak de heer L. J. A. van Eke- ren namens een viertal speciale vrienden den beer Driessen toe en bood hem een reuzen bloemenmand aan. de hoop uit sprekende, dat de vriendschap tusschen hen tot in de lengte van dagen zou blij ven bestaan. Verder op den avond viel den heer Driessen nog een groote verrassing te beurt, toen hij nogmaals door den beer van Ekeren werd toegesproken, doch nu in de kwaliteit van bestuurder van het Kon. Nederfandsche Gymnastiekverbond, waarbij hij den beer Driessen het eere speldje van het Kon. Ned. Gym. Ver bond op de borst stak. als hooge onder scheiding voor alles wat hij voor de zaal der Lichamelijke Oefening in Kennemen land heeft gedaan. Het behoeft niet gezegd te worden, da F. J. Boon den heer Driessen toe, dankte de heer Driessen met deze onderscheiding 427e NED. GrSLOTERI.L t Trekking van Donderdag 6 Oct 5e Klasse 12e Lijst. Hooge prijzen: 11358 10.000. 5835 1500. 4 3904 18205 400. 891 6612 12192 18129 19468 elk ƒ200. 3826 7686 12437 14485 14738 16983 1727? 7344 19475 21047 21367 22689 elk 100. Prijzen van 79: 33 535 663 726 765 799 813 1050 1102 1130 1134 1211 1368 1464 1563 1589 1639 1701 1741 1781 1855 1862 1947 2047 2105 2459 2514 2524 2557 2584 2722 2786 2873 3163 3165 3191 3194 3782 3861 3876 3950 3983 4115 4217 4316 4320 4471 4600 4787 4901 5321 5481 5590 5601 5603 5733 5742 5755 5805 5840 5924 5941 6146 6219 6309 6367 6469 6532- 6758 6779 6977 7142 7509 7559 7674 7763 7821 7868 8179 8234 8294 8369 8424 8433 8554 8624 8670 8696 8719 8940 8976 8987 9043 9062 9077 9254 9267 9394 9728 9746 9757 10605 10719 10736 10787 10948 11022 11084 11093 11268 11407 11472 11504 11607 11687 11936 11970 12033 12212 12318 12403 12602 12876 12885 12935 12952 13160 13278 13493 13495 13604 13620 13741 13779 13796 13882 13886 13897 13978 14001 14107 14129 14414 14456 14586 14591 14596 14955 15086 15671: 15098 15209 15301 15355 15582 15653 15705 15818 15860 16142 16148 16373 1646P 16477 16479 16533 16636 16661 16686 16784 16861 16877 17043 17221 17237 17275 17355 17357 17410 17571 17610 17633 17720 17847, 18010 18067 18078 18124 18209 18223 18292 18364 18388 19005 19184 19299 19338 19408 19539 19714 19726 19843 19879 19924 20043 20188 20210 20212 20273 20310 20593 20639 20678 20756 20859 20911 20930 20957 21012 21187 21215 21249 21303 21477 21483 21647 21786 21879 21921 21996 22203 224491 22453. 22466 22597 22686 39 220 '650 940 1181 1281 1523 1853 2176 2402 2560 3024 3304 3583 3818 4005 4384 4661 4990 5185 5458 5620 5848 6103 6263 6468 6852 7176 7566 7724 7880 3094 3290 1470 4643 •725 8963 9087 9374 9594 9896 10053 10158 10354 10584 10876 11053 11147 11378 11624 11846 12154 12388 12565 12825 13073 13169 13337 13574 13807 14014 14106 14399 14655 14811 14990 15220 15400 15631 16048 16399 16662 16794 17017 17364 17594 17695 17871 18009 18142 18346 18575 18696 18970 19031 19326 19503 19662 19993 20269 20510 20513 20760 21027 21158 21311 21497 21671 21775 22033 22208 '22345 22514 '22625 22793 122932 68 245 711 1030 l!S7 1385 1643 1876 2197 2443 2664 3094 3401 3616 3824 4049 4408 4669 5012 5204 5464 5627 5893 6121 6289 6559 6906 7338 7596 7733 7908 8097 8307 8502 8666 8756 8972 9112 9391 9595 9938 10067 10182 10390 10394 10601 10698 10879 10906 11063 11072 NIETEN: 141 183 477 840 1036 1215 1455 1652 2075 2275 2475 2803 3177 3478 3653 3878 4137 4480 4703 5Ö89 5259 5511 5663 5934 6196 6385 6698 7039 7410 7702 7842 7945 8116 8315 8531 291 747 1032 1188 1403 1651 1888 2209 2458 2761 3113 3449 3628 3827 4078 4450 4676 5081 5236 5475 5629 5894 6179 6304 6593 6909 7340 7664 7787 7934 8112 8312 8526 8688 8757 8982 9152 9427 9668 9968 8760 8990 9172 9461 9699 9987 185 581 908 1045 1226 1501 1728 2089 2284 2501 2811 3246 3504 3674 3884 4283 4481 4856 5121 5260 5518 5717 5938 6231 6386 6715 7042 7434 7708 7852 7972 8133 8321 8543 8916 9003 9243 9509 9763 10003 210 590 919 1098 1264 1502 1832 2099 2338 2508 2956 3286 3539 3676 3900 4299 4529 4942 5149 5284 5531 5719 6044 6238 6398 6764 7085 7516 7300 7862 8051 21* 60i' 93® 5615> 5724, 6050 6241*- 641§» 6845» 7I40T 7533f 7714» 7865: 807#' 8236 8238.jp 8346 8373 8633 8961 904a 9277 jk 95811- 9879 8632 8932 9004 9270 9576 9850 10006 100CW 10080 10112 10115 10129 1013» 10205 10216 10258 10284 10340 10488 10516 10521 10525' 10757 10758 10790 10812, 10958 10966 11023 11039 11085 11091 11100 11105 11193 11205 11294 11308 11320 11366 11436 11442 11448 11484 11490 11496 11627 11650 11724 11796 11804 11828 11888 11924 12018 12077 12133 12153 12182 12189 12202 12231 12246 12384 12401 12412 12417 12491 12531 12546, 12574 12601 72606 12642 12713 12770; 12854 12859 12918 13030 13043 13059 13091 13098 13131 13138 13143 13150? 13172 13188 13264 13286 13288 13300, 13339 13441 13450 13510 13513 135631 13599 13618 13647 13689 13716 13743' 13809 13817 13894 13903 13926 13934, 14044 14055 14067 14078 14097 14103 14124 14181 14187 14307 14308 14324 14478 14503 14519 14557 14632 14645 14668 14698 14747 14755 14803 14804 14819 14900 14937 14948 14961 14983 14993 15012 15053 15056 15069 1519» 15230 15295 15338 15340 15356 15385 15420 15506 15536 15538 15548 15605, 15797 15813 15866 15923 15946 16043; 16086 16115 16239 16322 16358 16371^ 16501 16552 16571 16576 16613 166421 16724 16725 16762 16824 16871 16922 17051 17057 17062 17393 17444 17460 17613 17623 17657 17711 17715 17716 17926 17938 17973 18023 18065 18077 18184 18221 18234 18371 18486 18504 18616 18630 18664 18714 18756 18757 16775 16785 16790/ 16926 16984 1700» 17066 17227 1733Ï 17469 17500 17576 17660 17673 1768 17774 17782 17978 17983 18094 18107 18257 18266 18332U 18539 18555 185741 18665 18667 1866!» 18854 18889 18933! 20040 20042 20051 20323 20325 20328 19043 19052 19053 19098 19213 1924 19374 19424 19461 19470 19484 19491 19551 19565 19567 19574 19578 1962 19707 19766 19782 19796 19936 1995 20189 20252 20260i 20373 20379 20465; 20553 20605 20626 20638 20657 20700" 20770 20785 20820 20851 20996 21011 21036 21064 21077 21088 21121 211271 21188 21211 21244 21277 21288 2129®- 21334 21341 21382 21388 21441 214 21504 21531 21577 21588 21644 21€ 21681 21695 21707 21710 21728 21769j 21866 21872 21911 21969 21970 21987 22044 22060 22087 22094 22180 22198 22210 22215 22231 22298 22329 22339k 22384 22394 22431 22467 22486 22499- 22533 22570 22603 22605 22607 22611! 22651 22680 22723 22740 I- 22812 22849 22873 22879 22911 22921' 22960

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2