BINNENLAND. mmmimmm nieuws. SL?"— f» *JSZ£ OBOE EM kmiw> SPORT EN SPEL. HET GEHALTE ONZER KATHO LIEKE PERS. "BEKROMPEN NEDERLAND. Hanzeda??en in het Bisdom Haarlem. rf'ezrfer Tle,en nulti"c HanzedttsleJJim VERKEER EN POSTERIJEN. Extra Passagiersdienst naar Ned.- Indië. HANDEL EU NIJVERHEID. VRAGENBUS. N.V. „DE TIJDGEEST", Trekking van975nummers len oversfaati van Notaris A. G. MUL1E. Donderdag 6 October 1921. een algemeene uitsluiting in de textielnij verheid wanneer vóór 15 October het ge schil te Neede niet is opgelost, onjuist zijn. Bij den Textielarbeidersbond althans is van een dergelijken maatregel niets be kend. Papierdiefstal. Een groothandel in papier, gevestigd in Den Haag is te Am sterdam opgeüdht. De firma had een op slagplaats van papier in de Elandstraat. Telkens werd door knechts een voorraad papier meegenomen en verkocht. Deze diefstallen hebben over een tijdsverloop van eenige maanden plaats gehad. Er wordt reeds voor een waarde van 1800 vermist. Twee daders zijn aangehouden. Aangehoulen. Op verzoek van de politie te 's-Gravenhage is te Parijs aan gehouden een 28-jarige man; wonende aan de Kruiskade te Rotterdam, verdacht van verduistering van f 40,000 ten na- deele van de firma Gilissen Co., aan den Kneuterdijk te 's-Gravenhage. Door spelen met lucifers. Te Ter- apelkanaal is Zondag de groote land- bouwschuur van den heer H. Deuring af gebrand. De schuur was geheel gevuld met koren en geperst stroo, hetwelk alles is verbrand. Verzekering dekt de schade. Vermoed wordt, dat kinderen die met lu cifers speelden den brand geslicht heb ben. Naar aanleiding van de op tal van plaat sen geuite klachten, dat er zoo weinig belangstelling is voor de openbare zaak in 'l bijzonder voor de politiek, en over het slecht bezoek van de vergaderingen der kiesvereenigingen, schrijft de heer v. Wijnbergen in de Maasb., dat een en an der kan worden toegegeven, zonder dat daaruit behoeft te worden besloten lot uiterst geringe helangstellinv in de poli tiek. Immers, „Te veel wordt o.i. daarbij uit het oog rerloren, dat we ons bier te lande ver heugen in 't bezit eener Katholieke Pers als nergens ter wereld. Nog den taatsten lijd zijn weder verschillende pegevens ver strekt. overtuigend aantoonend, hoe gun stig onze Katholieke Pers zaowel wat gelal als hoedanigheid van dag- en week bladen betreft afsteekt bij die in het buitenland, zelfs bij die in overwegend Katholieke landen. En bedenkt men cian dat in het groot aantal Katholieke pers organen, van zóó groote verscheiden heid, dat alle rangen en stanien zonder uitzondering gemakkelijk een passend er- gaan vinden kunnen, in den regel de bin- nenlandsche politiek goed verzorgd is, dan Ingrijpt men. dat ons volk van hoog tot laag gelegenheid te over heeft om zich, althans voor de voornaamste zaken op (olitiek terrein, en daar komt het 'oen dichts op aan voldoende op do hoogte Ie stellen. En van die gelegenhei wordt gebruik gemaakt. In we'ken krurg onzer maatschappelijke samenleving men ver keert, overal blijkt duidelijk, dat men van de verschillende gebeurtenissen op politiek terrein op de hoogte is. dat men wel de gelijk volgt, hetgeen daar plaats vindt.'' De schrijver zou dan ook niet gaarne de bewering voor zijn rekening nemen, dat bij de groote massa geen belangstel ling is voor de politiek. En waar deze er wèl is. bestaat z.i juist een zoo schoonc taak voor de voormannen in onze kies vereenigingen om die belangstelling te lei den, haar le concentreercn op de punten, waar het op aankomt, en dat behoort zeer zeker te geschieden in een verkie zingsjaar, niet het minst door het gespro ten woord. In -het nieuwe parlementaire ministerie van Tsjecho-Slowakije is als minister van het spoorwezen benoemd dr. Jan Sramek. In de „Prager Press" wordt over de zen nieuwen minister het volgende gc- tegd: „De meest uitstekende politieke per soonlijkheid (van de nieuwe ministers) is de afgevaardigde Sramek, niet alleen omdat hij de leider is van een door niets le schokken partij,maar omdat zijn om zoo le zeggen spreekwoordelijke schanderhcid, zijn verzoeningsgezinde geest hem daar toe voorbeschikken. als het cement in een coalilieminislcrie le werken, en omdat zijn departement dat een sterk in grijpen verlangt, en van waaruit vooral de genezing van onzen finantieelen toe stand moet worden begonnen, hem voor zulk een taak bijzonder 'geschikt maakt." Wie ré nu deze dr. Sramek, waarover een lib-ra.il blad zulk een gunstig oor deel veldt? „Overijs. Dagbl." deelt er het vol gende over mee: „Het is mgr. prof. dr. Jan Sramek, de leider der katholieke volkspartij, die in het jaar 1870 in Grygow werd geboren en die sinds 1890 in de politiek is en er een beduidende rol speelt. Men ziet er uit. dat in Tsjecho-Slo wakije, waar een zelfs zeer sterke anti- katholieke stroomimg is en de sociaal democraten de meerderheid hebben in 't parlement en ook in 't ministerie men. toch ruimte van blik genoeg heeft om een priester voor het ministerschrjflte dulden en te prijzen." En hieruit ziet men weer, dat er in ons land zeer veel bekrompenheid heerscht, omdat men er reeds uit 't feit dat dr. No- lens, die toch ook veel politieke betee kenis heeft en groote politieke eigen schappen, kabinetsformateur is geweest, zooveel anti-paapsche bombarie heeft ge maakt. En houdt men Nederland voor zoo hoog beschaafd en Tsjecho-Slowakije voor zoo achterlijk. De verkoop van Ankertjes ten bate van het Katholieke Jeugdwerk bracht al hier 156.45 op. Een mooi bedrag! GEEN ALGE ME ENE HERZIENING. De volgende juiste opmerking lozen wij in de anti-rev. „Rotterdammer": Zal dé spoedde afdoening van hét wets ontwerp,, dat herziening van Aalberse's acht-urenwet beoogt, niet in het gedrang komen, dan zal aan één ding terdege moeten worden gedacht. En wel: aan het beperkt karakter dezer novelle. Het gaat niet om een algemeene revisie van de Arbeidswet; eene generale omwer king van de Arbeidswet ran 1918 is thans niet aan de orde, en het gaat niet aan alle prinoipieele vraagstukken, bij deze arbeidswetgeving .betrokken, opnieuw aan de orde te stellen. De bedoeling van het wijzigings-ont- werp is alleen en uitsluitend, om een aantal oneffenheden, die zicih bij de prac- tische toepassing hebben geopenbaard, weg te nemen en al hetgeen aan eene vlotte uitvoering in den weg staat, op te ruimen. Al is dit doel bescheiden, toch is dit optreden ran den wetgever voor de gezonde ontwikkeling van het bedrijfs leven van veel beteekenis. Hoe eer dan ook dit wefteke het Staatsblad bereikt, hoe' beier het is. De heer Chris. Jansen, directeur van het Centraal Haoze-Bureau sclhriift ons: De geiheete volgende wek zal slaan In het teeken van krachtige .propaganda en voorlichting van den R.K. Midden stand in het diocees Haarlem. Vanaf Maandag tot en met Vriidag zul len achtereenvolgens Gouda, Helder, Lei den, Alkmaar. 's-Gravenhage. Lisse, Rot terdam, Amsterdam, Beverwijk. Haarlem, Hoorn en Middelburg de districtsceolra vormen, waar de Kaïtholieike handeldrij ven d>en en ind<uslrieelen van deze plaatsen en de wijde omgeving daarvan zullen samenkomen onr een gebeden dag te wijden aan de belangen van den midden stand en de versterking van de organisa tie zoowel als van den hand tussohen de middenstanders onderling. Het is nu voor de derde maal dal deze jaarli jksche Hantzedagen gehouden worden, en, mogen de beide voorgaande series met succes bekroond heelen, nu met de erva ring van voorgaande jaren rekening kon worden gehouden voor het invoeren van verscheidene organisatorische en techni sche verbeteringen worden ditmaal nog betere resultaten verwacht. Bij liet fundeeren van het instituut der Hanzedagen hebben de volgende bedoe lingen voorgezeten: lo. Het verinnigen van het contact tus- sclien de massa van de leden en de hoofd leiding van den Bond en hel motiveeren van de door dit laatste college gevoerde en in de toekomst le voeren politiek. Het is daarom vooral dat na de Kerkelijke viering, waarmede iedere Hanzedag inzet e z.g. „Inspectie-vergadering" wordt ge houden, waarop door een lid van het Hoofdbestuur en een gedelegeerde van liet Centraal Hanze-Bureau de gewen schte inlichtingen worden gegeven over het standpunt van den Bond tegenover maat schappelijke verschijnselen, wetsvoorzie- maigen, plaatselijke en gewestelijke toe standen en niet .het minst van die werk- Fari mf3 Hanze -Bo ngmaa t scij np pij, Fonds „Uitkeenng bij Overlijden", Inkooo- vereenig;uig,en, Hanze-Ziekte-, brand-, 'en gfesverzefaenaig, Hanze-Bureaux van Ad- os fmu 0rnlarC" 6n ~«"',ueaUx. San tos-fonds, Centraal Hanze-Bureau voor propaganda en voorlichting enz Al worden op de Hanzedagen'geen hm SCnomcn' zo° kan men toch vooral voor wat betreft deze in- ■speekevergaderingen aanmerken als een PO„.ng 0111 decentralisatie te brengen in "en. en de voordeelen daarvan die ten S°'e"ie komen aan afgevaardigden, bereik- dfen Kathol T VOOr.'het ^heele leger van Katholieken middenstand Ais volgende bedoelingen van de Hanze b-organisatie mogen worden genoemd: ij ki.M iig en daardoor krachtiger daarbij ranzeSreS"at! 3o. Het geven van leiding en liet garan- deoren van eenheid voor belangrijke en aotueefe vraagstukken J Wat dft laatste betreft, op de groote prepaganda. en ve-rlichtingsvergalring, welke op de Inspeofie-vergaderimgen vo'rt zullen twee «prekers eene 'inleiding bonden over de volgende onderwerpen: vert ie Ka Iholleke midden-stand en de verkiezingen vnn. 1922. h) De beteekenis van de slandisoranni- sland V°°r <fc '«okomsl van den midden- Het eerste onderwerp spréékt voor zich m<:n «P va lsche gro n den ve rdeeld- irn'dd brengen in de Katholieke ment T f ,cren en l^'fke stem- menspeeuian ten nu reed s o n troerende po- hal laden aan winkelend en produ- ceerend Nederland vereeren. kam liet Sleehls winst betoekenen hel middznslands. •recht tijdig en grondig te baseeren op cjen vóór alles geldenden beginselplklvt. I>e tweede inlleidi-ng sluit vervolgens ge heet aan bij de besprekingen van het nog zeer onlangs gehouden R.-K. Midden stands-Congres te Roermond en mag na wat in den laatsten tijd over dot onder werp werd geschreven en geepnoken, stel lig even actueel en voor de middenstands- toekomst belangrijk beeten als heit eerste. Een groot aantal sprekers werd dan O'"* bereid gevonden deze onderwerpen 'te bespreken. o.a. -de ZeerEerwaarde hoeren J. Alink, VV. Bosch, J. H-ooyman, J. G. Jansen, Pastoor van Keldkhoven. B. Kosters en de heenen Mr. Dr. Jan ran Best, W. Boon Jz., G. Bruna, Von Freyfag Draibbe, Chris Jansen, Mr. G. Kropman en de Kamerleden Mr. Paul Reyirer en Stnlemeyer. Ten slotte wordt de Hanzedag in de meeste plaatsen besloten met een gezelli- gen avond. Aan het einde van deze publicatie over de a.s. Hanzedagen moge groote waardee- ring worden uitgesproken voor de bij deze gelegenheid ondervonden mod|e,W'Crk,iiniff d-er Katholieke Pers. Voor zoover ons bekend, werden niet minder dan zes Katholieke bladen bereid gevonden een extra Hanze-Editie van hun Ma<f te dezer gelegenheid uit te geven, n.l. de Ijeidsche Courant, de Nieuwe Hekler- sdhe Courant, die Nieuwe Zuid-Hollander, de -Nieuwe Zeeuwische Courant, het Noord- Holüandsch Dagblad en de Residentiebode. Aan medewerking heeft het derhalve niet ontbroken. Anderen hebben krachtig voor den middenstand gewerkt in de dagen van voorbereiding voor den Hanzedag. Mogen de Katholieke middenstanders zelf door de grootst mogelijke opkomst op de vergaderingen van de volgende week zich die belangstelling waardig toonen! Het succes van deze derde serie Han-ze- dagen is dan verzekerd. Hulpverlcening aan Rusland. Als vertegenwoordiger van de Nederiandsche regeering op de conferentie te Brussel inzake de hulpverleening aan Rusland, heeft zich naar de Belgische hoofdstad begeven jhr. H. Loudon, eerste onder voorzitter van de Vereeniging het Neder iandsche Roode Kruis. DE NEDERLANDSCHE GEDELEGEER DEN NAAR DE ARBEIDSCONFERENTIE TE GENèVE. Naar het Cor. Bur. verneemt, is de offi- cieele publicatie van de namen der gedele geerden der Nederiandsche regeering naar de Arl>eidsconferentie le Genève binnen enkele dagen te verwachten. De betrokken personen zijn reeds geruimen tijd geleden van., hun voorgenomen bepoeming in ken nis gesteld. In aansluiting hierop verneemt de „N. Crl." nader, dat het N. V. V. besloten heeft niet in te gaan op het verzoek der Regee ring om een gedelegeerde van dit Verbond aan te wijzen. De reden van dit besluit moet gcicgen zijn in het feit dat het N. V. V. als voorwaarde had gesteld dat zijn af gevaardigde tevens als woordvoerder van de vakcentrales zou optreden, welke voor waarde de neutrale en christelijke vakcen trales niet wenschen te aanvaarden, omdat een dergelijke voorrang alleen gerechtvaar digd zou zijn geweest wanneer het N. V. V. meer leden telde dan de drie andere vak bonden. Thans zal de heer Serrarens van het R. K. Vakverbond, als woordvoerder optreden. WERKLOOSHEID IN GRONINGEN. Het Nationaal Arbeids-Secretariaat in Nederland h'eefl naar aanleiding van de gro-o'e werkloosheid in de provincie Gro ningen een actie begonnen, daarin be staande dat er een „geweldige agitatie" moest worden ingezet voor den eisch van productiefwerk tegen het in het bedrijf, waarin dit productief werk moet worden verricht, gangbare loon, in overleg met de belanghebbende organisaties vast te stellen en te regelen; betaling van vol loon, zoolang er geen productief werk wordt verschaft. Dc actie zelf staat onder leiding van hel bestuur N. A. S. De Landelijke Fede ratie van bouwvakarbeiders, fabrieksarbei ders, lanl-, tuin- en veenarbeiders, me taalarbeiders, sigarenmakers en transport arbeiders nemen er aan deel. DE CONFERENTIE TE WASHINGTON. De Amerikaansche gezant heeft Doh- -derdag op het departement van buileli- landsche zaken de uitnoodiging van den presidet der Vereenigde Staten aan de Nederiandsche regeering overgebhacht tot deeleming aan de ter op II November a.s. te Washington te openen conferentie te houden besprekingen over de vraag stukken van den Stillen Oceaan en van het verre Oosten. Douane-formaliteiten. - Uiit Brussel meldt men aam de „N. R Gt." dat de Bel gische minister van buiitenta-ndsche zaken bekend maakt, dat bepaald is, dat de douane op het 'flatten te Esscihen vo-o-rlaan in de wagons de handbagage van reizi gers, die vain België naar Nederland en -terug gaan, kam ond-erroeiken. Deze maat regel zal worden toegepast, zoodra het de partement van justitie zal hebben toege staan, dait de controle van de paspoorten eveneens in de treinen plaats heeft. Reiziger®, die koffers bij zich hebben, wTelke niet behoorlijk in de ooupé's kun nen worden onderzocht, of die bijhum komst in hel land voorwerpen bij zich heb! en, dae aan betaling van rechten zijn onderworpen, blijven verplicht, zich naar de plaats ram omderzoek te begeven. Hvl werl: en ng Geestelijk., e d Co l i'i - rfjk cn Hongarije. Bij liet Priester- comit 5 tot hulpverleening aan de Gees telijkheid van Oostenrijk ei Hongarije, (Zwijspr.straat 5, Tilburg,) is ingekomen van 1 t/m 30 Septerr.'e f ,5 253,54 Kr. 23.868,— R.M. I.1" P -a. 75.— Vcrlge opgave bedroeg: f t- P 1 !/z Kr. 208.804,70 R.M. 8.505,45 F.' 2'. -. Zoo dat in totaal is ingekomo f 2.".C18,68i/g Kr. 232.612,70 R.M. 9.661,45 Krs. 100.—. Naar wij vernemen, heeft de Directi-e der Stoomvaart Maatschappij „Neuei- land" een zeer belangrijke maatregel ge nomen om zooveel mogelijk aan de be hoefte aan passagiersruimte in uitgaan de richting tegemoet te komen Zij zal n.l.. vermoedelijk met ingang van lü De cember a.s. een exlra-passagiersdienst tussehen Batavia en Genua vice-versa in stellen. zoodat de groote mailschepen, ''.ie thans circa vier maanden voor Je uit en thuisreis noodlfi hebben, deze dan bin nen 52 dagen kunnen doen. Door ocv'1 maatregel bereikt meo voorts, dat in het volgend jaar 1500 passagiers meer ver voerd kunnen worden en indien ook de Rolterdamsühe Lloyd, wier directie even eens overweegt zulk een extra-dienst m te stellen, daartoe besluit, wordt dit aan tal verdubbeld. De schepen in den Ba- tavia-Genua-dienst zullen geen enkele tusschenhaven, doch alleen de roede vam Be la wam aanloopen. Zoowel in Batavia als in Genua zal het oponthoud slechts zes dagen duren en tenzij het mogelijk blijkt, om in dezen korten tijd in een dezer of in beide havens lading mode le geven, zullen de schepen in den extra- dienst in ballast varen im beide richtingen Het ligt in de bedoeling op don extra- dienst te laten varen de „J. P. Coen", cn de „Koningin der Nederlanden". Voorts vernemen wij, dat de Directie zich met de spoorwegen in verbinding zal stellen en trachten te arrangoeren, dat spéciale treinen, aansluitende op de mail- booten, van Genua naar Amsterdam en omgekeerd, zullen loopen en d'at achter deze treinen eenige goederenwagens zul len worden gekoppeld, waarmede de hut bagage en de bagage voor 'het bagage ruim „unter Versohuss" kunnen worden vervoerd. Indien de Directie hierin slaagt, zal de hutbagage en de bagage voor het bagage ruim vain Amsterdam naar Genua of om gekeerd per spoor worden verzonden, tenzij er een vrachtboot op convenieeren- den tijd naar een der beide havens vaart. Van de practische resultaten van den nieuwen dienst en de behoefte aan passa giersruimte zal het geheel afhangen, of deze extra-dienst ook in 1923 zal wor den bestendigd. ALGEM. R. K. AMBTENAARSVEE- EENIGING. Het schijnt nog niet overal Voldoende bekend te zijn, dat de Alg. Roomsch- Katholieke Ambtenaarsve.'eeniging (A. R. K. A.), behalve R. K.-ambtenaren in dienst bij Rijk, Provincie of Gemeente, cok in zich. organiseert ambtenaren en beambten in dienst van andere publiek rechtelijke lichamen, zco ils polderbestu ren en waterschappen. Het is daarom nuttig, dat hierop nogmaals gewezen wordt, opdat de nog niet R. K.-georgani- seerden in dienst van een dezer lichamen daarmede niet langer onbekend blijven en zich als lid zullen opgeven bij den secretaris der vereeniging, den hear L. J. Lintjens, Nieuwendijk 188, Amster dam. VEREENVOUDIGING PREMIEBETA LING. Er is een regeling vastgesteld voor premiebetaling over meer dan één ter mijn, waarvoor loon in geld wordt uit betaald. Hierbij is o.m. bepaald: Aan een werkgever, die ten genoege van den Raad van Arbeid aantoont, dat hij geregeld me ar dan 25 verzekerings- plichtige arbeiders in vasten dienst heeft, kan do Raad van Arbeid vergunnen de ingevolge der Invaliditeitswet verschul digde premie voor de verzekering van de vaste arbeiders in afwijking van het in de wet bepaalde, te betalen niet "tege lijk met de betaling van het loon in geld aan den arbeider, doch telkens na verloop van 4, 9 of 13 weken, door mid del van rentezegels voor vier, negen of dertien premiën. Tot zekerheid, dat de verplichting tot premiebetaling nagekomen zal worden, stort de werkgever een waarborgsom ten kantore van den Raad van Arbeid. Deze waarborgsom bedraagt, naar gelang ver gunning verleend wordt om de premiën na verloop van 4, 9 of 13 weken te be talen, onderscheidenlijk 2.50, f 5.50 of f 8 vcor eiken verzekerïngsplichtigen, arbeider, voor wien de premiebetaling, in afwijking van het in het eerste lid van artikel 199 der Invaliditeitswet be paalde, niet gelijktrjiig met de be taling van het 'Icon in geld zal ge schieden. Bij de overeenkomst betreffende de storting van de waarborgsom wordt be paald, dat de Raad van Arbeid bevoegd is om, indien de werkgever zijn ver plichting tot premiebetaling ook na na vordering niet nakemt, daaruit de ver schuldigde premiën te betalen. De Raad van Arbeid maakt de waar borgsom zoo spoedig mogelijk over aan de Rijksverzekeringsbank. De van deze waarborgsom gekweekte rente komt ten vcordeele van het Invaliditeitsfonds. De Raad van Arbeid trekt de vergun ning o.a. in: indien de werkgever de verplichting tot premiebetaling niet na komt; indien de werkgever in staat van faillissement is verklaard. Bij intrekking van de vergunning heeft teruggave van de waarborgsom niet plaats, vcordat de verschuldigde premiën betaald zijn. Dit besluit treedt in werking met in gang van 1 November 1921. De invoer van Dtensche boter. De Minister van L N. en H. brengt ter ken nis van belanghebbenden cat boter, af komstig uit Denemarken, welke voorzien is van het vercischte bewijs van herkomst, vrij mag worden ingevoerd. VERMENGING VAN GEDISTILLEERD TOT BRANDSPIRITUS. De minister van Financiën heeft be paald, dat met t November de vermen ging van gedistilleerd tol brandspiritus zal plaats hebben door daaraan voor lederen hectoliter zuiveren alcohol die het ge distilleerd bij 15 gr. Celsius bevat, toe te voegen 5 liter houtgeest, een halven liter petroleumdistillaat, benevens 5 centi-liler eener kteurstofoplossing; en den prijs van vorenbedoeld mengmiddel *e stellen op f 7.70 voor de hoeveelheid, benoodigd voor de vermenging van 1 hectoliter ge distilleerd ad 100 pet DE NED. ELETAL-COMMISSIE. Tot voorzitter van de Westelijke elftal commissie werd benoemd de heer M. C. Blote, dio echter niet bereid is deze funtie te aanvaarden. Nog steeds is geen secretaris benoemd vcor de Nederiandsche eltftal-eommissie. De heer Mundt ge voelt niets voor deze functie en de an dere leden wonen in Usquert, Deventer en Helmond, waar men toch het secre tariaat niet vestigen kan. Br zal wel niets anders opzitten dan dat de heer Ilirschman èn als voorzitter èn als se cretaris fungeert, meent de „N. R. Crt." ATHLETIEK. A. PAULEN JR. NAAR WARSCHAU. Deze maand w. r 'en té Warschau door do Pcolsche Athletiekvereeniging inter nal nale athletiekwedstrijden gehouden. Aan de Nederiandsche Atletiek Unie is verzacht, eenige Nederland mhe athLt n aan deze wedstrijden te loen cV"»1" men. De Unie heeft, aldus wordt mee gedeeld, o.a. ook den bekenden Haar lemmer A. Paulen Jr. aangezocht, mee te gaan, om in eenige. nummers hard- Icopen uit te komen. Het vertrek der Nederiandsche deelnemers is op 12 Oc tober vastgesteld. „H. Dgbl." BILJARTEN. BRUNO IN MONOPOOL. Gisteravond speelde prof. Bruno in Monopool een wedstrijd van 600 caram boles tegen- den heer Meerenboer, 300 caramboles. Bruno's hoogste serie was 83, hij maakte de partij uit in 35 beur ten. Meerenboer 150 caramboles, hoogste serie 27. Er werd cader gespoeld. De belangstelling was enorm. WEDSTRIJD OM HET DAMKAMPIOEN SCHAP VAN HAARLEM EN OMSTRE KEN. De wedstrijd om bet fcaimpioênscbap ■van Haarlem en Omstreken zal op Woens dag 19 October a.s. te Haarlem een aan vang nemen. De voorwaarden tot deelname aan de zen wedstrijd zijn door dc wedstrijd-com missie als volgt vastgesteld: Gespeeld wordt in een romdtoumooi waarin alle deelnemers elkander éénmaal ontmoeten. De wedstrijden vinden plaats in de clublokalen der „Haa-riemscfhe Damclub" en „Damclub Haarlem" en ■vangen aan 's avonds te 8 uur. Allo .deel. nemers moeten vóór den aanvang van den wedstrijd 2.50 cautie stellen, waar van ma hot beëindigen van alle partijen 2 wordt terugbetaald. Voorts wordt gespeeld volgens het reglement van den N ederl andsoheu Da mibom rl De volgorde der partijen zal door lo ting worden vastgesteld. Behalve de kam pioen sprijs (waaraan verbonden «cn ti tel van kampioen vain Haarlem en Om streken), zijn nog eenige prijzen beschik baar gesteld, waaronder een drietal door eenige damliefhebbers. De datum van inschrijving Sluit op Za terdag 15 October a.s. De inschrijvingen zijn tol dien datum te richten aan -dien Secretaris-Ponnjng- meester der Wedstrijd-commissie: den heer F. A. BerkemeieT, Nic. v. d. Laany straat 7rood, te Haarlem. Vr. Is het bijwonen van 'het werken van! een til telepaat le schadelijk of 2 in strijd met onzen R. K. Godsdienst? Anlw.: I. Het kan voor sommige mensohert 'b.v. zenuwlijders, schadelijk zijn; 2. Neen. Vr.: Ik kocht een huis en wil dharvan de eerste etage gemeubeld of ongemeu- bcld verhuren. Mioot iik daar toestemming voor hebben van de tin ureommissie Anlw.: De huurcommissae moet goed keuring hechten aan den door u vast Ie stellen huurprijs. U moet dras aanvragen of u een bepaalden huurprijs mag vorde ren. Vr Hoelang te voren moet ik een dien1 tb-ode opzeggen, die bij de weck ge huurd is en bij de maamd haar geld ont vangt? Anlw.: Een maand, tenzij n duidelijk kunt aanloonen, dat zij per week gehuurd is. Dan met een week. U weet dat er tus sehen de opzegging en den dag van ver trek twee betal'mgslermiinen moeten zijn, •behalve wanneer u In dit geval per week ■ku-n-t opzeggen. Vr.: Kunt u mij ook zeggen waar dokter Hartman (tandarts) woont? Antw.: Leidisebe Vaart 2. Ir.: V» at is de kortste en mooiste weg van N. Vennep naar Gemert en hoeveel k.M. is het? Antwoord: Leimu-iden, Rijnsaterwoude Oudshoorn, Alphen a. d. Rijn, Zwammcr- dam. Bodegraven. Gouda; afst. 41,2 1C.M. Haastrecht, Vtist, Schoorithoven, Nleuw- poort, Gou-driaan, Slingeland, Schéllui- men, Gorkum; afst. 32,3 K.M. Woudri- ebem, Rijswijk, Giessen, Neer-Aniüel, Op- Andel, Veen. Spijk, Wijk, Aaitbrug, Hens- den, Herpt, 'Haarsteeg, Vlijmen, Den Bosch. Afst. 32.8 K.M. Berlioum, Hees wijk, Diniher, Veghel, Erp Gemert. Afst. 32,8 K.M. r.Is een huwelijk, gesloten in de Ver. Staten van Amerika, ook geldig voor Nederland? AnbV.Ja. Wijs van 500 ;0 11309 1000 245 7347 17262 17319 '-«00 14C9 1679 1436 -" 20584 2U0 6282 16698 19757 ICO 178 10161 12679 13395 15525 16786 17041 17972 P096 19214 19241 2~9Wi van r 90.— (eigen geld 7 2547 4923 8105 10022 12158 14396 17385 19491 28 69 45 8276 75 77 14410 93 19568 J60 2719 5069 88 80 90 14551 17502 19718 99 79 5240 8373 10111 91 14713 73 55 383 2992 5325 8452 10227 12376 20 17635 64 07 3020 5410 91 41 82 821772519865 545 91 5503 8621 83 12406 14880 98 19911 193 3109 30 8707 10455 48 14901 17800 14 739 16 5645 26 10528 12539 15028 18056 20017 50 94 5764 29 42 12645 85 18463 80 62 3215 6015 42 10616 12701 95 18500 20121 81 42 6148 92 24 22 15115 30 20221) 1002 64 6325 9804 44 12900 15228 41 62 51 81 99 1410701 1315432 51 82 1108 3363 6731 19 1084O 65 70 76 20349 36 3498 56 88 10907 70 15629 18628 20421 1224 3568 6932 8932 55 13295 15717 18893 20575 1465 3697 44 71 11033 13314 16060 18911 78 1500 3881 7083 909811134 13455 16203 90 20602 1614 4078 7281 9118 48 13527 16371 99 20701 9327 65 59 16428 19010 16 88 9441 11257 13601 16741 23 20829 7522 9633 11391 44 89 58 20912 7631 36 11725 79 16892 85 14476 98 44 87 13815 17036 19240 7737 9789 11886 14132 17149 91 7966 9807 12018 76 17201 19380 - 8006 12 29 14283 25 19406 Zi 12132 14354 47 23 N 62 .4160 7343 74 71 75 4224 1814 4335 21 46 2326 54 2492 4509 98 4623 2500 4866 76 2647 86 50 139 2709 239 38 316 43 34 64 50 2816 410 31 60 94 71 2907 528 40 56 67 >23 25 78 58 73 78 79 91 747 3030 57 56 82 93 88 3103 - 163 78 22 83 61 910 84 45 86 78 88 80 3250 1057 99 99 3313 1191 27 93 67 96 71 1282 82 85 3403 1303 29 40 42 49 63 5095 7804 9995 12506 ls?75 17107 19112 5119 40 10026 41 14805 69 29 28 53 37 68 65 78 74 33 59 50 72 8317255 98 66 7914 64 73 14919 17304 19219 5214 28 65 12622 26 5 21 25 82 88 24 33 49 19303 45 8055 10121 12737 34 78 14 53 61 90 48 48 17401 36 94 95 92 75 61 2 46 5313 8104 95 12805 81 72 74' 29 26 10228 43 15009 17531 19407 j 5407 58 54 61 30 41 27: 22 72 98 78 59 60 67 55 81 10303 87 98 65 94 96 8228 11 12917 15219 17622 19505 5512 70 19 59 24 34 41 31 8308 55 69 66 39 63 49 22 96 13010 15321 67 19607: 86 43 10407 15 24 17708 9 5609 46 8 61 47 22 79 22 991053813121 87 58 99 5731 8428 40 26 15421 66 19779 34 38 48 38 40 86 93 85 46 50 61 15541 94 99 5885 47 10642 68 73 17807 19849 5936 73 60 13216 15610 14 55 56 85 74 38 16 26 19943! 6088 95 81 94 23 40 46' 98 8507 86 13381 34 18021 56 99 24 90 13409 76 27 20063 6179 28 10731 81 15714 75 84 6252 32 92 13531 44 18171 93 54 33 10856 57 51 18218 20107! 6304 88 10911 61 75 64 57 80 8603 75 95 77 85 92 6411 73 11023 13657 96 86 99 16 8712 73 71 15860 18302 20219 25 75 84 72 61 4 51' 29 8827 96 80 78 23 86- 52 72 99 90 82 47 20302 71 9011113 13707 88 70 26 89 8906 66 24 99 80 38 6536 50 15960 18400 58 53 9°3311328 91 16027 3 63- ,5ö „,53 39 13832 16102 18 89 6638 91(1911428 47 15 33 98 71 26 11578 13935 35 51 20418 80 69 11613 43 69 18501 27 6719 81 53 14008 77 24 58 28 88 59 47 16219 33 73 65 92 11729 74 32 34 94 75 9216 42 88 73 18601 20520' 6975 57 51 14129 99 5 28 76 64 11808 41 16301 7 30 ™25 81 23 56 28 24 89; 7120 9314 32 82 90 30 97' 64 23 49 87 16411 48 20615 98 41 50 99 73 94 33, 7215 55 70 14234 76 18702 39 18 88 73 64 16583 15 20727 30 9432 11921 71 91 45 45 31 nr44 43 14327 16648 77 66 35 9542 45 72 58 93 20824 58 56 53 14406 67 96 35 7322 60 12054 45 16705 18846 52 7406 93 9 t 51 8 66 69 17 9631 96 63 40 18912 20917 i 19 7212108 86 69 53 45 45 9746 13 96 16841 78 81 81 55 12229 14513 61 19027 7531 75 34 56 16928 34 7626 9818 47 69 47 40 44 29 71 14639 51 41 70 37 95 43 55 81 7703 61 12361 69 63 87 13 9971 98 14711 17025 19102 17 81 12473 16 72 7 Vorige lijst stond 4567 mz 4267 5606s" mz 550UfJ 17 86 98 1418 22 3512 53 48 94 90 96 93 1603 3649 26 54 30 58 l 40 59 f 61 70 63 3713 1710 14 14 93 36 4050 40 59 1810 77 33 85 39 4111 54 85 72 4228 76 4334 1917 44 i 60 4429 65 43 87 57 2004 76 2153 4551 2279 4650 81 4724 2303 30 9 58 60 70 i- 60 70 31 54 63 85 85 4813 2405 48 2504 4966 19 82 98 96 2627 5066

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 8