KORFBAL. HOOKEY. tievelijk door Pijl «n Petterson. Feijen- oord speelt een aanvallend spel en du wordt haar noodlottig als Houtkooper Sr. doorbreekt en voor open doel met een Janeen center van Daalen in staat stelt- te doelpunten. Het is anders merkwaar dig na de rust kwam dit nog 't beste ujt j hoe weinig notie de Rotter- ciamsche verdediging had van de tac tiek van onzen rechtervleugel. Had van Daalen den bal, dan liep hij er even mee naar binnen om direct naar buiten te zetten, waar steeds Houtkooper aanwe zig was. Van een rechtsbinnen en een rechtsbuitenplaats was geen sprake; beide spelers liepen langs elkaar heen en brachten van der Velde en Noteboom tot wanhoop, want telkens hadden ze den bal door middel van hun weergaioo- ze handigheid. Intusschen was bij een gewir-war voor doel Angenent door Hulsman gepasseerd met een schot dat onzen keeper verraste. De thuisclub hield echter voet bij stuk en als de dui vel zaten de roodbroeken op den bal. Op een gegeven moment drijft Bieshaar door alles heen om met een zuiver schot Haarlem opnieuw de leiding te geven (21). Feijenoord speelt grootendeels op Haarlem-grond, maar Maas en ook Baum geven geen gelegenheid tot schie ten. De groote fout en dat was hun. nederlaag was de aanvallende midden- linie der gasten. Waarschijnlijk door hun suprematie in de overgangsklasse en hun twee groote overwinningen in dit seizoen heeft de middenlinie het bekende gezegde „Attack is the best defence" in toepassing gebracht. Juist hiercoor vond de Roodbroek-aanval soms vanaf de helft van het veld een geheel vrij ope ratieterrein waarin alleen twee backs plus keeper een aanval konden afweren Met een snelle ploeg als die der Haarlem mers, werd zooiets noodlottig, zoodat van Pellecom bij een dezer vinnige atta- gues opnieuw kon scoren. Door een fout van een der backs verkleinde van der Velde vöör rust nog den achterstand, nadat onze linksbuiten een dot van een kans had laten voorbijgaan. Na de thee dezelfde vlugge en faire strijd met Feijenoord weer' het meest, maar Haarlem het gevaarlijkst aanval lend. Bieshaar treuzelt echter soms te lang, waardoor een scorings-verhooging tot nogtoe uitblijft. Boeljon op de tri bune kan inmiddels getuige zijn, dat onze keeper geen kwaad figuur zou slaan onder de internationale lat. Een paar moei- liike schoten worden door hem keurig gestopt, terwijl de pogingen om hem met bal en ai in doel te loopen, schip breuk lijden. Haarlem raakt dan in vei lige haven als Martien er na een snelle ren in slaagt zijn honderdste doelpunt voor de vereeniging te maken. Talrij ke gelukwenschen en toejuichingen wor den zijn deel. Onze captain haalt dan een mannetje in de achterhoede en voor komt aldus verder scoren. De wedstrijd was zonder twijfel de beste welke dit seizoen door Haarlem is gespeeld. Het geheel werkte zeer goed en heeft de theorie-lessen ter harte ge nomen. De opstelling der voorhoede is zooais die behoort te wezen met Bies haar in het midden. Een beetje vlugger overgeven in de ideaal-centervoor is er. Houtkooper met van Daalen rechts van hem zijn voor elke verdediging een voudig onbegrijpelijk en dus gevaarlijk. Het verheugt ons hierbij te kunnen mel den dat ook zoowel Brakel als van Pel lecom een uitstekenden wedstrijd heb ben gespeeld. In de middenlinie droeg iedereen zijn aandeel bij in het succes. Het is moeilijk te zeggen wie de beste was van de drie. Zij vormen echter een onoverkomelijk struikelblok voor eiken aanval. Hout kooper Ir. wekte aller sympathie op door hoewel met een bloedende hoofd wonde spelend den strijd tot het einde toe vol te houden. Van de backs was Maas superieur. Hij speelt forshc doch fair en heeft in de laatste drie emotie volle wedstrijden geen vrije schop tegen zich gehad. Baum heeft als bezwaar dat hij niet links kan trappen en als voordeel dat hij stevig op zijn beenen staat. Het was voor Angenent jammer dat het eerste schot te houden was. Voor het overige heeft hij zijn werk uitstekend verricht. Feijenoord is een door en door getrain- de p'oeg. Iedere speler kan koppen, ieder weet den bal te controleeren en ieder kent zijn plaats. Het is echter een groote fout dat de middenlinie vlak achter de voorhoede aansjouwtdat gaat tegen ten zwakke langzame tegenpartij wel, maar tegen Haarlem moet zooiets nood lottig worden. De voorhoede kreeg niet de gelegenheid om zijn schutters te too- nen^ daar hun hiervoor geen tijd werd gelaten. Het meest van alles viel ons op, de strenge discipline in het team daar wordt niet geschetterd, niet gekankerd, niet gcappeleerd en men speelt zoo min mo- geliik forsch. Daarom zullen de Rotter dammers binnen afzienbaren tijd tot de meest geziene tegenstanders gaan be- ïioorcn. H AJAX- R. C. H. 1-1. R. C H. 's vijfde competitie wed s trijd is geëindigd in een drars. En dat nog wel op het terrein van de Westelijke kampioenen van verleden jaar. We laten hier direct op volgen dat deze uitslag Ajax wel eenigszins geflatteerd is, o. i. had 2-1 voor R. C. H. beter uitslag geweest hetgeen gemakkelijk gekend had als van Dam den strafschap benut had die R. C. H. voor de rust kreeg toen Roelflema on geoorloofd werd genomen in het straf- schapgebied. We vermoeden echter dat de Racinz desondanks toch wel tevreden zal zijn niet deze uitslag die haar in elk geval een kostbaar puntje opleverde. Als naar gewoonte verschijnen de Ajaxiden zeer laat op het veld en het is reeds twintig minuten over tweeën als scheidsrechter v. d. Schalk opstel len blaart. Ajax had intusschen goed geraden en liet Nieuwenhuis en zijn mannetjes tegen de scherpe zon en een zacht windje in aftrappen. De opstelling der elftallen was als volgt Ajax. De Boer. Couton F. Pelser. Hordijk J. Pelser de Kruijf. Broekman v. Dort Rutte Kooge Del sen. Boekelaar Nachtegeller Roeltscma v. Dam Koning. Krom Nieuwenhuis Dik. Hazevoet Kuyt. R. C. H. Radsma. Onmiddellijk na den aftrap be machtigd Ajax het leder en stormt op Radsma aan. R. C. H. nog eenig- zins onzeker kan slechts met moeite redden door den bal corner te werken. Deze goed genomen wordt door Kuijt onschadelijk gemaakt die het leder re tourneert naar zijn voorhoede. Een R. C. H. aanval volgt die Nachtegeller met een goed schot besluit, dat de Boer naar behooren wegwerkt. Het spel gaat vrijwel gelijk op, toch kan men zien de meerdere routine van en kele Ajax spelers, vooral in de achter hoede. In de voorhoede is het alleen Delsen die werkelijk opvalt. Boven dien heeft de Racing veel last van de zon waardoor nog wel eens een bal verkeerd beoordeeld wordt. Bij een goede Ajax aanval schiet Broekman vanaf de zijlijn hard op doel, de gaat bal echter achter. Dan zien we plotseling weer een aan val aan de andere kant. Als v. Dam en Koning de bal samen keurig op brengen. Voor doel wil het echter nog niet goed lukken. Meestal wordt te zacht of te onzuiver geschoten zoo dat resultaat aan beide zijden uit blijft. Dc Ajax aanvallen worden meest al geleid door Delsen die eenige malen keurige staaltjes van solospel laat zien. Door echter den bal te lang bij zich te houden verknoeit hij op die ma nier ook dikwijls een goeden aSnval. Er is intusschen ongeveer een half uur verstreken es de score is nog blank R. C. H. werkt hard, heel dikwijls wo rden door Boekelaar of Koning de ba'len voor doel geplaatst doch Pelser en vooral Couton bezweren alle gevaar Weer komt R. C. H. terug Roeïfsema breekt door en staat alleen voor den keeper als hij een gooi in den rug krijgt. v. Dam neemt hem en schiet wel in den hoek echter te zacht zoodat de Boer alvallende het schot weet te hou den. Als Ajax een doelpunt had gemaakt had het gejuich niet grooter kunnen zijn als wat nu losbarst. R. C. H. geeft echter geen kamp en speelt verwoed verder. Ook Ajax laat zich niet onbe tuigd, doch als v. d. Schalk rusten blaast is de stand nog o-o. In Ajax kringen waar men bepaald verwachtte dat minstens met 2-0 ge wonnen zou worden begint men er an ders over te denken. De Racing valt blijkbaar nogal mee. Na eeii lange rust komen de spelers weer terug. R. C. H. nu met de zon in den rug valt weer verwoed aan. De Ajax ach terhoede weet het spel te verplaatsen en als v. Dort den bal mooi toege- speelt krijgt mist hij op 3 meter afstand een prachtkans. Dit blijkt echter uit stel van excutie. Als de rechterwing weer mooi heeft opgebracht krijgt Koo ge den bal vrij en geeft onder oorver- doovend lawaai Radsma het nakijken Ajax eerste doelpunt op eigen terrein. Dit is de Racing te bar en van nu af spelen zij allen met groot enthousias me Aanval op aanval wordt onder nomen, telkens zweeft de bal voor Ajax 's doelmond, het wil niet lukken. Roelf sema schiet een paar maal keurig op doel, de Boer laat niet passeeren. Als hij eenmaal den bal te lang vasthoud loopt Roel hem met bal en al over de doellijn. De scheidsrechter geeft ech ter vrije trap. Dan plots weer een Ajax aanval, die op corner uitloopt. Deze goed* genomen vangt Delsen in eens op en kogelt over. Toch is in deze periode R. C. H. in de meerderheid en men verwacht een doelpunt aan die zijde. Het laat echter lang op zich wach ten. Nachtegeller schiet driemaal achtereen goed op doel, ook zonder resultaat. De tijd verstrijkt meer en meer en het lijkt er naar dat R. C. n. weer zal verliezen. De spelers denken er echter anders over en spelen nog steeds met veel vuur. Zeven minuten voor het einde maakt de Koning, als hij een lange center van v. Dam krijgt en een snelle rush onderneemt, met een goed schot gelijk. Dit geeft moed en met veel enthousiasme wordt nog verder ge- gespeeld. Als tenslotte v. d. Schalk die intusschen zeer goed voldaan heeft het einde fluit zijn de puntjes broeder lijk verdeeld. Bij Ajax noemen we vooral den doelman en Hordijk in de achterhoede, Delsen in de voorhoede. De laatste is een speler met buiten gewone capaciteiten De overige voor hoede spelers matig. v. Dort en Broek man vielen tegen. Bij R. C. H. blonk niemand buiten gewoon uit. Allen speelden een uit stekenden wedstrijd en hebben hard gewerkt. Wanneer met dit enthousias me blijft doorgespeeld zal de Racing nog menig successe boeken. Dit succes zal hen moed geven voor den zwaren thuiswedstrijd die hen a. s. Zondag wacht tegen „Haarlem." H. B. S.—V. V. A. H. B. S. heeft invallers voor van Beusekom, Peereboom en Oscar van Rappard. V. V. A. mist Steur. Het spel maakte van den aanvag af een weinig verheffende indruk. De gast- heeren spelen iets minder slecht in de voorhoede wordt somwijlen aardig samengespeeld, maar het schie ten Jaat te wenschen over. Na onge veer 20 minuten geeft van Slangen- burgh H. B. S. de leiding met een goed schot. Daarmede is het sein voor de H. B. S.-voorhoede gegeven om in weinig tijd den stand tot 40 op te voeren, dank zij Vermetten, die eerst met een kopbal, daarna 'met harde schoten niet minder dan drie doelpunten voor zijn rekening neemt. Na de hervatting is het spel er niet op verbeterd. Wel maakt V. V. A. een doelpunt, maar dit wordt we gens buitenspel ongeldig verklaard. Even voor het einde maakte De Bas uit een worsteling voor doel na een hoekschop het vijfde doelpunt, ter wijl enkele minuten later van Slan- genburgh voor nummer 6 zorgt. In del laatste seconde maakt Drijfhout het eenige tegenpunt, zoodat H. B. S. dezen onbelangrijken wedstrijd met 6—1 wint. „Crt." 9 BLAUW WIT—D. F. C. De Crt. schrijft o. m. In de eerste helft waren de Dordte- naren, wier ploeg een beter sluitend geheel vormde dan die van Blauw Wit, het meest in den aanval. Er werd echter aan beide kanten zeer goed verdedigd en het schieten liet beider aanval te wenschen over. De rust kwam dan ook met blanke i stand. Na de hervatting heropende D. F. C. het offensief, en oefende de eer ste minuten een sterken druk uit op het Amsterdamsche doel. Nadat deze aanvallen met succes, doch niet zonder moeite waren afgeslagen, nam Blauw Wit den aanval over en wist bijna voortdurend het spel op de Dordtsche helft te houden. Het was op bijzondere wijze, dat het eenige en dus beslissende doelpunt ter we reld kwam. Dorenbos platste na melijk den bal uit een vrijen schop van vrij giooten afstand met een boog voor het doel. Toen de uitgeloo- pen van Hemert den bal wilde op vangen, kopte de voor hem staande van Twist het leder voor zijn handen weg en in eigen doel. (10). In den stand kwam geen verandering meer. V. O. CSPARTAAN. Geruimen tijd is V. O. C. in den aanval doch van Rossum, goed bij gestaan door de gebroeders Ohm, houdt zijn doel schoon. De snelle uitvallen van de handig samenspe lende Amsterdamsche voorhoede be zorgen Steenhauer veel moeite en na 20 min. doelpunt van Gendt na een doelworsteling (0—1). V. O. C. blijft eenig overwicht behouden, doch is voor doel niet actief genoeg. Rust komt met 01. In de tweede helft is V. O. C. met een herhaaldelijk gewijzigde opstel ling het meest in den aanval, doch zonder succes. Kort voor het einde vergroot v. Gendt den voorsprong van de Spartaan tot 02 en juist voor het laatste fluitsignaal maakt dezelfde speler op keurige wijze een derde doelpunt. De Spartaan wint dus met 03. „Crt.", U. V. V—H. V. V. Na 7 min. spelens maakte Davkj Buitenweg handig gebruik van edit slechten aftrap van een der H. V. V.- backs en joeg den eersten bal langs Sandberg. Kort voor de pauze maakte de H. V. V.-er Schot met een hard schot den gelijkmaker (11). Na de rust aanvankelijk een knoei boel. Plotseling een uitval van Broos, Sandberg ving den bal, maar werd door W. Buitenweg omgeloopen en viel dwars over de doellijn. Te mid den van een algemeen geduw en ver warring constateerde scheidsrechter Allard, dat de bal over de lijn was en U. V. V. leidde met 21. Nu begon H. V. V. wat forsch te spelen en wel dra kregen Schot en de U. V. V.-er van der Smit waarschuwingen. Broos maakte nog een fraai derde doelpunt voor U. V. V., waarna spoedig het eind kwurn. V. U. C. STORMVOGELS 1-2 Even over tweeën blaast scheids rechter Moerman de elftallen in het veld. Beide teams zijn volledig. Direct ontwikkelt zich een forsch spel, met V. U. C. iets in de meerderheid. Diverse aanvallen worden door de Stormv.-achterhoede onschadelijk ge maakt. Speciaal de half-linie weert zich uitstekend en weet het spel dan ook te verplaatsen. In de Stormvogel voorhoede wordt goed gecombineerd, maar het schieten lukt voorloopig niet Zelfs weet V. H. C. een voorsprong te verkrijgen, wanneer de midvoor een bal keihard langs Reuzenaar jaagt. (1-0) Spoedig hierna is het rusten. Van half time wordt het spel er niet fraaier op. Speciaal de Haagsche ach terhoede ontziet zich nfet de IJmuide- naren door unfair spel van 't lijf te houden. ScheidsrechterMoerman treedt hiertegen absoluut niet op, waardoor Stormvogels een penalty ont gaat. Toch scoort Stormvogels door een missen van een der V. U. C. backs door toedoen van Blinkhoff Sr. Kort hierop doelpunt Visser uit een schitte rende rush, besloten met een onhoud- schot. Nog vele aanvallen worden door Stormvogels ondernomen, doch de V. U. C. achterhoede voorkomt op hard handige doch af doende manier verder doelpunten. Het einde van dezen onaangenamen wedstrijd komt met een verdiende overwinning voor de IJmuidenaren. 't GOOI II—HAARLEM II 3—2. Evenals in de beide eerste wed strijden verschijnen de Haarlem- re serves ook nu onvolledig, ditmaal was het vrijwel Haarlem 3 dat tegen het volledige Gooi het onderspit moest delven, zij het dan ook eervol. Er wordt nogal laat begonnen, doordat een paar Gooi-menschen op zich laten wachten. Haarlem is di rect ver in de meerderheid, wat zij in twee doelpunten van Scheenstra en Kluit weet uit te drukken. Daarna komt 't Gooi opzetten en mede door het onklaar raken van Haarlem's rechts-back weet zij op verdienstelijke wijze tegen te scoren. Rust 2—1 in 't voordeel van Haarlem. Na rust speelt de Ruig rechtsbuiten en Schots man back. Dit blijkt een verbetering, hoewel de Hilversummers toch 't meest aan 't woord blijven en ten tweede male Kaan passeeren. Kort hierna maakt de Haarlem-keeper een blun der, waardoor 't Gooi de leiding neemt om die niet meer af te staan. De laat ste minuten domineert Haarlem. Schotsman probeert het ook eens in de voorhoede maar de Gooilanders verdedigen wanhopig, zoodat Haar lem II nog steeds op haar eerste winst puntje wacht. W. F. CH. F. C. 0—2. Door dat de scheidsrechter lang op zich liet wachten, werd eerst circa half drie begonnen. Wanneer wij de Haarlemmers zich op zien stellen, blijkt dat Bouvy en Kuijpcn ontbreken, hetgeen natuurlijk een belangrijke verzwakking blijkt. De opstelling der Haarlemmers is aldus Kreek Bijvoet Tancrelle Brands Lamp Reijdon Engel Jr., Miezerus, E. Reijdon, v. Beekum, Zwang. W. F. C. telt een tweetal invallers. Onmiddellijk na den aftrap onder neemt de W. F. C.-voorhoede 'een gevaarlijken uitval doch deze levert niets op. Dan is H. F. C. aan de beurt, doch van samenspel is al zeer weinig sprake, v. Beekum mist door al te wild spel een fraaie kans. E. Reijdon speeltniet onaardig, doch kan o.i. Bouvy nog niet vervangen. Het blijkt over het geheel genomen dat de spe lers van H. F. C. tegenover hunne tegenstanders wel wat te licht zijn. Dit mag o.i. de elftal-commissie voor deze competitie wel degelijk eens onder de oogen zien. Wat de achterhoede betreft, zoo steekt het spel van Tancrelle weder verre boven dat van zijn tegenstan ders uit. Bijvoet wil wel, doch deze plaats blijft zwak. Ditmaal was er wel wat vooruitgang te bespeuren, doch z'n spel is zoo varieerend. Wanneer na eenig vergeefsch heen en weer ge- trap blijkt dat de Haarlemsche voor hoede niet tot doelpunten is staat is, gaat Reijdon het maar eens pro- beeren. Simple comme toujours onder neemt hij op z'n eentje een aanval, en besluit z'n rush met een mooi schot, hetwelk succes heeft. 10. Hierdoor blijkbaar wakker ge schud, komt W. F. C. geweldig op zetten, doch het blijkt al heel gauw dat schieten geen bijzondere kracht der W. F. C.'ers is. Dat is vooral voor 'H. F. C. nog al fortuinlijk, want W. F. C. is zoo langzamerhand geweldig in de meerderheid gekomen. Door term verdedigen, waarbij Tancrelje schitterend spel vertoonde, terwijl Bijvoet angstige momenten veroor zaakte, doordat z'n tegenstanders hem de baas bleken, wist echter H. F. C. in den stand verandering voor rust te voorkomen. Na de hervatting is W. F. C. al dadelijk veel sterker. Elk oogenblik meenen wij den gelijkmaker in het net te zuilen zien belanden, doch deels door geluk, deels door goed verdedigen wordt alle gevaar voor komen. Toch verdiende in deze periode W. F. C. werkelijk wel een tegen- puntje. De W. F. C.'ers begaan de fout echter door van veel te grooten afstand te schieten, hetgeen hen geen succes opleverde. Als wij elk oogenblik den gelijkmaker verwachten, onder neemt de linkervleugel der Haarl. kort voor tijd een rush, welke zij met een goeden voorzet besluit. De bal belandt bij Lamp, die met een mooi schot voor H. F. C. doelpuntte. De resteerende minuten speelt H.F.C. een gewonnen spel. In den 20 stand komt geen wijziging meer, zoodat H. F. C. ten slotte zeer gelukkig met de twee punten huiswaarts kon keeren.- Wat de H. F. C. betreft, zoo was de voorhoede ditmaal al zeer slecht. Bouvy werd vervangen door E. Reij don welke zelf wel tot de ontdekking zal zijn gekomen, dat er nog groot verschil bestaat tusschen reserve 1ste klasse en tweede klasse. Toch viel zijn spel te loven. Van W. F. C. betreft, goed schieten is een gebrek waaraan nog menig spel lijdt. Met wat weinig goede wil en wat enthousiasme is de zaak in orde. PURMERSTE1N—E. D. O.. 1—1. Edo heeft het weer niet tot een over winning kunflen brengen, hoewel Edo schitterend speelde. Toch vermochten zij niet hun beter spel in doelpunten uit te drukken door het woeste spel van Purmerstein. Edo heeft het eerst succes door Chris. Na rust weet Pur merstein gelijk te maken. Verbazend veel vrije trappen werden tegen Pur- mersteijn gegeven. Tegen het einde stuurde de scheidsrechter twee spe lers van Purmerstein het veld uit. Het einde bracht een gelijk spel, wat meer was dan Purmerstein verdiende. E.D.O. Veteranen-Z.V.V. Veteranen. De Edo veteranen waren zeer on volledig en werden aangevuld door eenige zeer jonge spelers. Voor en na rust wisten de Zaandammers den Edo keeper 3 maal te passeeren, zoo dat de Edo veteranen met 60 wer den geklopt BLOEMENDAAL--ZANDVOORT 0-2. On4«^yoor Bloemendaal ongekende belangstellifig eindigde deze ontmoe ting in een overwinning voor de be zoekers. Aangezien de aangewezen scheids rechter op zich liet wachten werd onder leiding van den heer Siegers gespeeld, die zich tot ieders genoegen van de lang niet gemakkelijke taak kweed. Voor de rust, gaat de strijd vrij wel gelijk op. Gelegenheid tot schieten wordt den respectieve voorhoedes maar weinig gegeven en met een blanco stand wordt gedraaid. Na half-time geeft de thuisclub nog geruimen tijd goed partij. Zelfs denken we haar te zien scoren doch de witte binnenrechts laat de geboden kans onbenut. Dan beginnen de Bloemendalers teekenen van vermoeidheid te ver- toonen. Zandvoort heeft hiervan geen hinder en de druk op het Bloemendaal- doel wordt steeds grooter. Tot vijf minuten voor tijd houdt de witte achterhoede, onder bijzetting van alle zeilen, stand. Dan gelukt het den linksbuiten een voorzet van rechts ineens in te zetten. Bloemendaal is dan geslagen en niemand verwon derd er zich over wanneer de rechts buiten der gasten even daarna den witten keeper voor de 2e maal pas seert met een fraaien kopbal. Kort daarna kondigf de' heer Siegers her einde aan en heeft de sterkste vet- eeniging gewonnen. D.W.S.—H.S.V. 3—0. D. W. S. is compleet H. S. V. heeft 1 invaller. Te 2.15 uur vangt deze wedstrijd op een zeer slecht terrein aan. Direct zijn de D. W. S.'ers in volle actie en voelen de H. S. V.- achterhoede danig aan den tand. De H. S. V.'ers daarentegen spelen een zeer tam spel en spelen op geen stuk ken na voor wat ze waard zijn. Be halve een paar pittige aanvallen maken zij het D. W. S. niet erg las tig. Na 25 min. spelen weet D. W. S. met een hard schot te scoren. Dit schudt de H. S. V.'ers wakker en nu krijgen wij een periode waarin zij geregeld voor het D. W. S.-doel zwe ven. Rust breekt aan met 10. Na rust denken wij dat de H. S. V. de zaken beter aan zal pakken doch als D. W. S. reeds dadelijk op gelukkige wijze weet te doelpunten is bij H. S. V. de moed er uit en is er van verband in de verschillende li nies geen sprake meer. Als de scheids rechter tijd aankondigt heeft H. S. V. haar 1ste nederlaag te pakken. R. C. H. II—E. D. O. II. De R. C. H. reserves bonden op eigen terrein den strijd aan tegen de E. D. O. dito's en hebben hun jongere competitie genooten met 21 er onder gehouden. Onder de goede leiding van scheids rechter Pelser wordt begonnen en gaat de srrijd vrijwel gelijk op. R. C. H. wordt geleidelijk sterker. Bij een te ver opdringen der R. C. H. achterhoede weet E. D. O. daarvan te profiteeren door het eerst te doel punten. Dit ontmoedigd de Racing- boys echter niet. zij vallen verwoed aan en het gelukt Geutskens nog voor de rust gelijk te maken. Na de rust is R. C. H. veel sterker doch weet de meerderheid in het veld niet in doelpunten uit te drukken. Evenals bij het eerste komt hier dc winnende goal eerst zeven min. voor het einde door Groenendaal. E. D. O. protesteert voor off-side, doch de scheidsrechter kent het doel punt toe. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen fluit de heer Pelser tijd en heeft R. C. H. II welverdiend gewon nen. ZATERDAGMIDDAGVOETBAL. Door het jongste zoontje van den heer A. Heimig, Penningmeester van Wulhelmina werd om ruim ha'f 3 afgetrapt, waarop de strijd aanving tusschen Wilhelmina I en Gem. Werk lieden Heemstede voor afd A waarin Wilhelmina in het veld sterker is. Vooral voor rust is de strijd op de G. W. H. helft, waar de verdediging eiken aanval afslaat. Rust 0—0. De 2e helft gaat de strijd meer gelijk op. Geen der partijen weet echter te scoren, en het einde komt met dubbel blank. De volgende elftallen zijn Tram vogels—Droste XI. Een. zeer vlug gespeelden wedstrijd, waarin in de eerste helft Tramvogels iets sterker is, terwijl Droste's XI in de 2e helft eenig overwicht heeft. Tramvogels neemt de leiding, doch Droste komt het laatste kwartier overweldigend op zetten en brengt den stand op 1—1. Op het 2e veld is afd. B Wilhelmina II—Haarl. Bank 1. Haarl. Bank was hier sterker, en scoort voor en na rust 2 maal, zoodat Haarl. Bank met 40 wint. Voor afd. C. kwamen uit Wilhel- nina IIBosch en Vaartsche V. V. In de eerste helft is Wilhelmina iets sterker en weet den stand op 21 te brengen, terwijl B. V. V. in de 2e helft den- stand op 2—2 brengt. De uitslagen. Ncderlandsche Korfbalbond. Westelijke Afdeeling. I c klasse A Amsterdam :D.T.V.-Vitesse (L) 5— A Amsterdam: D.T.V.-Vitesse (L.) 5-9 Nausikaa-D.E.V. 9-2 Haarlem Haarlem-Hercules 3—5 B DordrechtDeetos—H.S.V. 6—2 I,eiden Fluks—Rozenburg 5—2 Den Haag :H.K.V.—O.S.C.R. 3—3 Vitesse fH).-Velox 2-5 C Amsterdam D.D.V.-Advendo 34 Hilversum Excelsior-All. W. 104 Koog a./d Z. Koog-Zaandijk— D.O.S.O. 5—0* HAARLEM-HERCULES. Voor de competitie speelde Haarlem 11. Zondag op het gemeentelijk speel terrein aan ee Leidschevaart een wed strijd tegen Hercules I. Hercules miste een dame en Haarlem liet uit vallen. In het begin is Hercules direct ster ker. De aanval Jansen-BIitzetc heeft echter nog geen succes ondanks keurig werk. Haarlem is er minder goed in. Na eenigen tijd geeft Blitz zijn club de leiding. Haarlem's aanval vlot nu beter en Kettman zorgt voor den gelijkmaker met een prachtig verschot. Haarlem raakt op dreef en als goed aangegeven wordt maakt Schmidt - Steeds wordt hetzelfde spel, „vlug en goed doorspelen" gehand haafd. Mejuffrouw de Vries van Hercules maakt weer gelijk 22. Kort daarop komt rust. Dan neemt Hercules weer de leiding door Baak. Jammer dat een uitstekend schot van Mej. de Groot van Haarlem mist, de goal was verdiend. Hercules zet op de aanval breekt door. Baak komt weer vrij en doelpunt 42. Hercules blijft nu steeds iets sterker. Toch weet Mej. Modoo, wel is waas een weinig gedekt 43 te scoren, 't Gaat spannen Als Mej. Schroder voor Hercules nog de score verhoogt tot 53 is Haarlem's kans verkeken. Schmidt mist nog een uitstekende kans en dan komt het einde met de nederlaag voor Haarlem. D. D. V.-ADVENDO. In Amsterdam ging Advendo l D.D. V. bekampen en heeft de verwach tingen niet beschaamd,ze heeft D.D. V. niet 4-3 overwonnen. De cijfers wijzen de spanning reeds uit. Onder leiding van den Scheidsrech ter Ab Vos werd op het Parkschouw burgterrein begonnen. Gerding (D. D. Ves.) was in zijn aan- valsvak weer ais altijd. Kort na be ginnen maakte hij ede eerste goal. Spoe dig doelpuntte mej W. v. Hezel echter tegen met een mooi schot. Direct toen gewisseld was scoorde H. v. i. Berg nogmaals voor Advendo, Toen J. v. Hezel geheel gedekt was, doelpuntte hij toch, niet zeer sportief dus. Een D. D. V. heer kon het beter en verkleinde den achterstand met een schitterende worp. Mej. Smink fabriceerde de vierde goal voor Advendo 4-2. De aanval met Gerding was weer uiterst gevaarlijk voor de zwartwitten. Erhoefden maar 2 goals gemaakt te worden. Gerding bracht het echter niet verder dan één, duS had Advendo overwonnen, 't Laatste gedeelte van den wedstrijd werd nog al ruw gespeeld Het spel van D. D. V. was steeds uiterst tactisch en mooi, maar Adven do gaf ook geen krimp en hield zich goed. 't Spel gehalte was goed, vooral voor rust. ADVENDO II—ANIMO. Deze strijd, vriendschappelijk, was ook al uiterst spannend. Met rust stond het 62 voor Advendo dat afdoende in de meerderheid was, daarna werd geen doelpunt voor Ad vendo meer gemaakt, terwijl de Animo spelers er nog 3 in de mand konden deponeeren. Als Advendo II in de Nederlandsche Korfbalbond 2e klas zooals Zondag spelen zal gelooven we niet dat ze een ongelukkig figuur zal maken. Wel dienen de spelers elkander beter te leeren verstaan. HERCULES II—HAARLEM II. Een watervlugge wedstrijd die in Amsterdam werd gespeeld en in het voordeel van de Herculanen met 3—2 eindigde. De wedstrijd werd steeds in hetzelfde vlugge tempo gespeeld, ter wijl de verhouding steeds dezelfde was. H. K. B. Verdere uitslagen waren le klasse. A. J. C. 1de Kraaien I, 10. A. J. C. II—Advendo III, 2—5. 2e klasse. Macbi 11—A. J. C. III5—2 De uitslagen. le klasse. Hilversum Hilversum M. H. C. 5—1. BloemendaalBloemendaal H. O. C. 9—0. Den HaagTogo Utrecht 4—0. BLOEMENDAALH. O. C. 9—0. De wedstrijd was vastgesteld H. O. C.Bloemendaal doch is op ver zoek van H. O. C. omgezet. Om kwart over twee stellen de elf tallen zich als volgt op Bloemendaal j. v. Breemen Mr. v. Houten H. Westerman B. Carp, Mr. Geijl, Blankevoort Kop, H. Westerman, Everkink, Mr. j. Carp, Lefébre. Joncheere Nijpels, de Mol v. Otterloo, v. Buttingha, Nickes, Attema. Schorer Kymmell, Edertheim Boreel Kaiff Andrau. H. O. C. Bij aanvang gaat het spel gelijk op doch spoedig komt Bloemendaal in de meerderheid. Deze spelen beter en met meer enthousiasme als verleden week. H. O. C. krijgt eenige corners te nemen doch deze loopen door off- \-F j i A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 6