HOCKEY. BILJARTEN. ATHLËTÏÊK. VOETBAL s Zaterdagmiddag in Heemstede. Seriewedstrijden. KORFBAL Wedstrijd-Programma. K) if 5 5 4 1 L— o.so rechts werd opgebracht en voor liet doel i geplaatst. De Gebr. Ohm grepen niet reso luut genoeg in en Delsen schoot den bal in het uiterste hoekje langs v.Rossum 0-2. Van Dordt dribbelde 20 minuten voor het einde handig door de vijandelijke verdediging heen en bracht op kalme wijze den stand op 03. Spartaan bleef hard doorwerken en had eindelijk succes, toen Van Gendt den bal uit een voorzet van De Natris langs De Boer zond 1-3. Dit was het sein voor de roodbroeken om er nog eens alles op te zetten en het Ajax-doel beleefde inderdaad zulke ge vaarlijke oogenblikken, dat de overwin ning nog lang niet zeker scheen. Het hopeloos schieten der Spartanen was echter oorzaak, dat er geen verande ring in den stand kwam. Ajax had een in valler voor De Kruijff. Spartaan was vol ledig. V. V. A.—.U. V. V. 1—2. Dadelijk na den aftrap ontwikkelden beide partijen een stevig, vlug spel, met U. V. V. iets in de meerderheid. Vooral de Gebroeders Buitenweg, en de back Rum- brink gaven keurig spel te zien. Herhaal de malen werd het Amsterdamsche doel, waarin Cohen zich dapper weerde, bele gerd. Wout Buitenweg miste eenmaal een prachtige kans, toen hij, voor open doel staande, een hem toegespeelden bal hard tegen de lat schoot. Het leder verhuisde toen weder naar de Utrechtsche zijde, waar Rumbrink en Van Rhijn echter niet thuis gaven. David Buitenweg zette daar na een bal over naar den vrijstaanden Arentsen, die zich niet bedacht en met een onhoudbaar schot Cohen geen schijn van kans gaf 01. Even voor de pauze moest het spel, wegens een regenbui, ge staakt worden. Na de rust vielen de Amsterdammers verwoed aan, doch vermochten door het keurig verdedigen van Rumbrink niet te doelpunten. Uit een voorzet van Steen zag Hasselt eindelijk kans een fraai tegen- punt te maken. Een kwartier voor tijd wist VV. Buitenweg met een goed geplaatst schot zijn club de overwinni g te bezorgen. FEIJENOORD—BLAUW WIT 3—2. Blauw Wit telt invallers voor Van Diermen, Smit en Mazurel. De thuis club heeft haar verdediging aanzienlijk versterkt door Bul in plaats van Te Kolsté in de achterhoede op te nemen. Voor de rust is Feijenoord grooten- deels in den aanval, doch de Blauw Wit-achterhoede met v. d. Kluft als uitblinker, is in uitstekende conditie en weet doelpunten te beletten. Eenige snelle doorbraken, door Verpoorten geleid, weet Feijenoord met succes af te slaan en rust komt zonder dat er gescoord is. In de tweede helft gaat De Weert van den aftrap tusschen de rood-witte achterhoede heen en weet als Bul uit glijdt, fraai te doelpunten 01. Bin nen een minuut brengt Formenoy, na goed samenspel van den linker vleugel, de partijen op gelijken voet 11. Onder groot enthousi sme van het t lrijk opgekomen publiek, dat zich zeer sportief gedroeg, kopt direct daarop Formenoy den bal, na een hoekschop, keurig in 21. Pijl wordt danig bewaakt, waardoor Foremenoy veel vrij spel krijgt. Na 20 minuten profiteert hij nogmaals daarvan, door er alleen tusschen uit te trekken en Feyenoord een 3e punt te bezorgen 3—1. Blauw Wit heeft het nog niet op en na eenige vinnige aanvallen krijgt zij een tweede punt cadeau, als Hulsman en de doelman elkaar niet begrijpen en eerstgenoemde op een leeg doel terugspeelt 32. Tegen het einde komt Blauw Wit geweldig op zetten, doch Feijenoord houdt stand en wint den fraaien wedstrijd, welke in uitstekende verstandhouding ge speeld werd, met 32. D. F. C.—H. B. S. 2—1. Het met 5 invallers spelende H. B. S. heeft tegen een volledig D. F. C. een kleine nederlaag geleden het vlugge spel der gasten zou waarschijnlijk meer resultaat hebben opgeleverd, wanneer in de voorhoede schutters waren geweest. Reeds aanstonds was D. F. C. in den aanval, de verdediging had niet veel moeite, de H. B. S. voor hoede te stuiten. Nadat de zwarten een tweetal goede kansen hadden verknoeid, drong D. F C. op en gaf H. Huyser met een hoog schot den Dordtenaren de lei ding. De Bas die alleen voor v. He- mert kwam, schoot tegen den paal. Sigmond deed het aan den overkant beter en met een zuiver schot bracht hij den stand op 2—0. De pogingen der H. B. S.ers, die nog al eens stevig door Gaster werden gesteund, be reikten niets. In de tweede helft kwam H. B. S. geestdriftig opzetten nadat een tweetal kansen waren verknoeid, gelukte het De Bas uit een hoek schop een doelpunt te maken. Hoewel de Hagenaars flink bleven volhouden, slaagden zij er niet in, geluk te maken. H. V. V.—V. O. C. 2—2. Bij de Hagenaars ontbraken Neuer- burg en Vredendaal, maar speelden de gebroeders Dé en Tonny Kessler weer mee, benevens Launspach. De laatste verdween na een kwartier en werd toen door Keilholz vervangen. V. O. C. was zonder de Hörburgers. Na de gebruikelijke verkenning kwam V. O. C. iets in de meerderheid, toch maakteu de Hagenaars het eerste doeipunt, toen Dé Kessler in het be ruchte - ebied werd genomen en de daarvoor toegekende strafschop door hem onhoudbaar werd ingetrapt. Een minuut later maakte Groosjohan na een mooie ren echter schitterend gelijk. Tot de rust bleef de stand zoo, of schoon V. O. C. iets minder slecht speelde dan H. V. V., vooral wat het verdedigend spel betreft. Na de hervatting bleek de H. V. V'. aanval met een heilig vuur bezield, maar V. O. C. verdedigde uitstekend. Ten slotte echter nam H. V. V. op nieuw de leiding toen Heynen een goed genomen vrijen schop inkopte. Evenals voor de rust zorgde V. O. C. spoedig voor den gelijkmaker, dank zij een keihard schot van Weidema. Na enkele goed door Dé Kessler geleide aanvallen, die echter niet het gewenschte resultaat opleverden kwam het einde. STORMVOGELS Z. F. C. 2—2. Onder leiding van Scheidsrechter Vuyk stellen beide partijen zich op, elk met 1 invaller. Z. F. C. gesteund door den hevigen wind doet verschillende aanvallen, doch de Stormvogels-achterhoede gesteund door de binnenspelers houdt stand en weet zelfs het spel te verplaatsen. Daar de Zaansche verdediging in deze periode niet bepaald safe is, zijn de aan vallen op hun doel uiterst gevaarlijk, temeer daar de IJmuidenaren goed com bineeren. Na ongeveer 20 minuten spelen geeft van Hemert een through-pass aan Blink- hof Sr, die zich geen oogenblik bedenkt en scoort (10.) Z. F. C. laat zich echter niet ontmoedi gen, fel dringen zij op en het Stormvogel- doel beleeft diverse angstige momenten zelfs ontsnapt het één keer op wonder baarlijke wijze aan een doorboring, wan neer de Zaansche-midvoor, alleen voor het verlaten doel komt te staan op één Meter afstand en nog kans ziet den bal erover te awerken. Toch blijkt de pressie op het IJmuiden- sche doel te groot te zijn, want kort daarop doelpunt meergenoemde speler met een onhoudbaar schot (11.) Oogenblikkeiijk hierop neemt Z. F. C. de leiding door een misverstand in de achterhoede der IJmuidenaren (21) waarna de scheidsrechter rust blaast. De meening was dat Stormvogels nu geholpen door den wind gemakkelijk zou winnen. Z.F.C. heeft deze meening echter ten schande gemaakt. Eénsdeels door het enthousiaste verdedigen, anderdeels door het sluitende samenspel harer voorhoede, waarin vooral de rechtsbuiten schitterde. Stormvogels stelde hiertegenover een ondoordacht spel, waarbij slecht plaatsen vrijwel doorloopend aan de orde was, met enkele goede oogenblikken. Direct na de thee doet Stormvogels pogingen om ge lijk te maken, wat haar gelukt wanneer Visser voorzet en van- Hemert met een vliegend schot scoort (22.) Z. F. C. speelt nu voor alles, wat zij waard is en keurige staaltjes voetbal wor den te zien gegeven. Toch is Stormvogels sterker maar door het slechte spelverdee- len wordt dit overwicht niet productief gemaakt. Een schot van Oldenburg kon slechts ten koste van een corner onschade lijk gemaakt worden. Deze genomen levert ook niets op. Nog vele aanvallen worden ondernomen, speciaal door de rechter- wing der IJmuidenaren, maar niets helpt Onder groote spanning komt het einde tot uitbundige vreugde der Zaandammers Scheidsrechter Vuyk leidde tot ieders ge noegen. H. F. C.—SCHOTEN 4—0. De Haarlemmers blijven op den goed ingeslagen weg voortgaan. Dit maal werd Schoten met een flinke nederlaag naar huis gestuurd. Wa ren de H. F. C.-ers voor rust iets be ter op dreef geweest, vooral wat de aanval betreft, dan zou de overwin ning zelfs veel grooter geweest zijn. Niettegenstaande slecht weer en plaatselijke concurrentie was er nog tamelijk veel publiek als begonnen wordt. H. F. C. heeft ditmaal het volgende elftal Kreek Brands Bijvoet Lamp Kuijpers Keijdon CohenServaart, Bouvy Zwang Miezerus v. Breton Het begin is vrij slap aan beide zijden, en er gebeurt dan ook niet veel belangrijks. Geen der partijen is bepaald in de meerderheid. Een goed opgezette aanval van H. F. C. denken wij in een doelpunt te zien eindigen, doch v. Breton schiet van kortbij nog naast. Even later is aan den anderen kant Schoten niet zeer gelukkig als de paal Kreek te hulp komt. De scheidsrechter let o. i. wel Wat al te streng op buitenspel, zoo uat het spel nogal eens hinderlijk onderbroken wordt. Kort voor rust zorgt een flinke bui ervoor dat het veld tamelijk glad gaat worden. Zonder doelpunten breekt rust aan. Na de hervatting is het spel al dadelijk veel enthousiaster. H. F. C. wordt nu langzaam maar zeker ster ker. Een goede aanval van Zwang be sluit hij met een lage voorzet van Bekum krijgt den bal, even een te genstander voorbij en onder luid gejuich ligt no. 1 in het net. Geen twee minuuten later bemachtigd Mieze rus den bal, en ook hij geeft een prach tige voorzetwaarna de bal via Bouvy's been en .in het net rolt. (20) Schoten is eenigszins verbluft, doch werkt flink verder. Bouvy die voor rust niet veel presteerde is nu goed op dreef. Dank zij goed doorzetten van hem zorgt hij voor no. 3. met een fraai schot. Hoe Schoten ook werkt, steeds verhuist de bal weer naar de H. F. C. voorhoede. Eens is de Schotensche doelverde- diging zoo onhandig tegen den aan stormenden Bouvry aan te trappen. Handig maakt deze -er gebruik van en no. 4 is ter wereld. Nu speelt H. F. C. een gewonnen spel, terwijl Scho ten zich maar op verdedigen blijft toeleggen. De laatste minuten ge beurt niets bijzonders meer. Einde alzoo 40 voor H. F. C. Wat de spelers betreft, zoo was voor rust de aanval van H. F. C. ei- niet bijster in. Later veel beter. In de verdediging blonk als steeds Tancrelle uit. HOLLAND IA—E. D. O. AFGEK. Tot ongeveer half 2 was het terrein bespeelbaar, toen echter was de Zui derzee zoo vrij het terrein te over- stroomen door den geweldigen wind. Dit is daar geen zeldzaamheid. Het wordt meer dan tijd dat Hollandia eens een ander terrein krijgt. E. D. O. II—A. F. C. III 3—0. Goed spel was door den wind onrao gelijk. Controle over den bal te houden was uiterst moeilijk. Voor rust speelde E. D. O. tegen den storm in en wist door haar uitstekende verdediging het doel schoon te houden. Na rust had A. F. C. niets meer in te bren gen. Tanes wist door de verdediging heen te breken en zelfs den keeper te passeeren, zoodat hij den bal slechts in het verlaten doel had te trappen. Kort daarop werd de voorsprong ver groot. Nog was het niet genoeg en Dernison bracht den stand op 30 Daar kwam geen verandering in en E. D. O. won verdiend. H. S. V. —HELDER 1—2. H. S. V. heeft het voordeel van den wind en is voor rust de aanvallende partij. Niettegenstaande hun over wicht zien zij na ruim 30 minuten spelens pas kans te doelpunten. Helder wat zich hoofdzakelijk toelegt op verdedigen en daar de H. S. V. voor hoede er niet in is, gelukt het Helder verder onheil te voorkomen. Rust breekt aan met 1—0. Na rust zijn de bordjes verhangen en is Helder aanvallend. Na 20 min. spelens weten zij door een verkeerde beslissing van den scheidsrechter te scoren terwijl zij even later met een hard schot zelfs de leiding nemen. H. S. V. ziet geen kans meer zich te herstellen en als de scheidsrechter inrukken blaast, heeft H. S. V. haar eersten thuiswedstrijd verloren. WILH. VOORUIT—BLOEMENDAAL 1—1. Op een zeer glad terrein neemt deze wedstrijd om even twee uur een aan vang. Bloemendaal heeft 1 invaller. De be zoekers spelen tegen den sterken wind in, hetgeen ze echter niet belet het spel in hoofdzaak op de Wilhelmina helft te houden. Toch scoren de Amsterdammers het eerst uit een snelle doorbraak. Voor dé rust maken de witten echter gelijk. Daarna krijgt Bloemendaal de wind in den rug en is steeds in den aanval. Er wordt echter weinig en slecht ge schoten. Het glibberige terrein is hiervan mede de oorzaak. Een en ander maakt den wedstrijd dan nauwelijks het aankijken meet 'waard en zoowel spelers als toeschou wers zijn blijde wanneer Dr. de Leeuw het einde aankondigt. ZANDVOORT—AMSTEL 1—0. Amstel kiest met den sterken wind in den rug af te trappen doch het is dadelijk te zien dat hun voorhoede niet gevaarlijk is, zij kunnen dan ook geen oogenblik gevaarlijk zijn, deel door goed verdedigen der Zandvoor- ters deels door den sterken wind die spel onmogelijk maakt, Zandvoort is steeds in den aanval en als Keesman klaar staat om te schieten wordt hij onder den voet geloopen. Schut schiet eens rakelings langs do h voor rust wordt niet gedoelpunt. Na de rust is Zandvoort overwegend sterker doch veel schoten gaan over of naast, een hands in het do lgebied ontgaat den arbiter doch buiten spel ziet hij zeer wel, Amstel past deze taktiek met si c:es toe o h als Hout kamp op het juiste moment naar bui ten plaatst en Schut voorzet schiet Paap correct in. Weer afgetrapt een uitval van Amstel doch het verdere verloop geeft geen resultaat alhoewel onophoudelijk hoekschoppen worden geforceerd. Het einde komt alzoo met 10 voor Zandvoort. „WILHELMINA I—TRAMVOGELS 1. Wilh, die eerst tegenwind in speelt, is iets sterker, doch voor doel gaat het weder slecht, dank zij de kranige verdediging van backs en keeper. Tramvogels scoort voor rust 2 maal. Rust 0—2. In het 2de half uur begint Tramvogels met goede aanvallen, maar dan neemt Wilh, het offensief over, en weten na een kwartier den stand op 12 te bren gen. De vreugde bij de vele Wilh.-sup porters is van korten duur, want direct weet Tramvogels met een onhoudbaar schot in den bovenhoek den stand op 1—3 te brengen. Wel scoort Wilh. nog eenmaal doch dan weten de Tramvogels den voor sprong te behouden, en met 32 te win nen. WILHELMINA II SPORTV. SANT POORT. Sp. Santpoort is ver in de meerderheid, en weten voor rust den stand op 2—0 te brengen. Ook in de 2e helft wordt meestal op de Wilh-helft gespeeld, nadat Wilh, even opzette, en tegenscoort, is al hun kruit verschoten, en moet de Wilh.-keeper nog 2 maal visschen. Einde 14. ORANJE WIT D. W. O I. Een gelijk opgaand spel, met goede ver dedigingen. Voor noch na rust wordt ge scoord, zoodat de puntjes eerlijk geduld worden. HAARL.BANK II—D. W. O. II. De Bankmenschen zijn overwegend sterker, scooren voor en na rust 2 maal terwijl D. W. O. na rust éénmaal scoort. Einde 4—1 voor Haarl. Bank OPENING VAN HET TERREIN DER GEM. SPORT V. „HEEMSTEDE." Zaterdagmiddag werd het terreinge- legen aan de Zandv.laan. officieel ge opend met een wedstrijd van het le tegen „Enschede II en het 2e tegen „Meer en Bosch." Om half 3 vond de officieele opening plaats met een toespraakje van den Voor zitter den Heer Kat, die eenige waardee- rende woorden sprak tot B. en W. van Heemstede, die hen in de gelegenheid ge steld hadden op gemakkelijke wijze het terrein in bezit te nemen. Tevens sprak hij den wensch uit, dat de Gem-Arbeiders menig genoeglijken wedstrijd op hun eigen terrein mochten spelen. Ook deelde hij mede dat voor den le wedstrijd 'n zilveren, voor den 2en 'n bronzen medaille was beschikbaar gesteld Nadat door den aanvoerder van „En schede bloemen waren overhandigd, werd de bal door den Heer R. G. de Win ter, boekhouder van Gem. bedrijven aan het rollen gebracht. Jammer dat „En schede" slechts met 10 man speelde, waar door de G. S. V. H. meestal eenig over wicht had. In de eerste helft scoorde de G. S. V. H. 2 maal. De 2e helft is spannender, met een on houdbaar schot weet „Enschede tegen te scoren terwijl G. S. V. H. er nog 2 goals aan toevoegd. Einde 41. G. S. V. H. II MEER EN BOSCH. Was van begin tot eind zeer spannend. In het veld waren de bezoekers sterker. G. S. V. H. neemt de leiding, doch voor rust maakt Meer en Bosch gelijk Rust 1-1. In de 2e helft neemt G. S. V. H. uit een penalty de leiding, die zij door goed verdedigen behouden. Einde 21 voor G. S. V. H. AMSTERDAMSCHE HANDELS SCHOOL CONTRA HAARLEM- SCHE HANDELSSCHOOL. Deze wedstrijd} werd gespeeld op het WilhelminaVooruit-terrein. In het begin gaat het spel vrijwel gelijk op, doch spoedig nemen de Haarlemmers het beste van het spel. Door slecht schieten gaan vele kansen verloren, terwijl de Amsterdammers nogal eens van hun lichaamskracht gebruik maken. Wanneer echter Lamp na een rush keurig voorzet, schiet Scharpff ineens in. (Cf1). Na de rust zijn wederom de Haar lemmers in de meerderheid, maar de Amsterdamsche achterhoede houdt stand. Adelir.k scoort een keurig doel punt, dat evenwel geannuleerd wordt wegens offside. Aan den anderen kant redt Schouten nog een keer op meer dan schitterende wijze, waarna het einde komt. Hierdoor plaatsen de Haarlemmers zich in de finale tegen: over de Amst. M. T. S. De Uitslagen. Westelijke afdeeling. lste klasse. 71. Ahisterd.D. V. D.—DCT. V. 5—6 B. Den Haag H. S. V.—H. K. V. 1—0 Den Haag VitesseFluks 55 C. Amsterd. T. E. K. C. A.—Allen Weerb. 4—1 Haarl.AdvendoReady 40 2de klasse. C. Hilvers. Excels. 2—D. V. D. 2 2—3 Haarlem MacbiK. V. O. 0—7 STANDEN. Westelijke le klasse A. Nausikaa 4 3 i 29 12 6 D. E. V. 4 3 i 28 15 6 Vitesse (L.) 4 3 i 27 23 6 Hercules 3 2 i 13 10 4 D. T. V. 5 2 3 19 32 4 D. V. D. 4 1 3 18 24 2 Haarlem 3 1 2 14 20 2 D. E. D. 3 3 4 16 0 Westelijke le klasse B. Deetos 4 4 29 8 8 0. S. C. R. 5 3 1 1 22 14 7 H. S. V. 5 3 2 15 13 6 Fluks 5 2 1 2 15 21 5 H. B. S. 3 1 2 11 15 4 H. K. V. 4 1 1 2 10 9 3 Vitesse (H.) 5 1 1 3 20 31 3 Rozenburg 5 1 4 15 21 2 Velox 5 1 4 15 21 2 Westelijke le klasse C. Advendo 4 4 20 5 8 Excelsior 4 3 1 27 14 6 Teken 3 3 12 4 6 Ready 5 3 2 19 14 6 KoogJZaan 5 2 3 14 18 4 D. D. V. 3 i 2 7 10 1 Alien Weerb. 5 i 4 11 34 1 AD\ EN JOREAL IJ.Advendo heeft zien eens van haar goede zijde laten zien en het gevreesde Amster: damsche Ready met 40 geklopt. Kranig, buiten alle verwachting, 't Was Zondag toen de beide twaalf tallen zich opstelden, hondenweer, absoluut eigenlijk ongeschikt om een goeden wedstrijd te spelen, dit ook in verband met de gladheid van het ter rein, dat eveneens veel afbreuk aan het spel deed. De scheidsrechter had het er bij laten zitten en er zich waar- scijnlijk niet aan durven wagen een nat pak voor niets te halen. Daarvoor in de plaats had de Vries de leiding op zich genomen. Advendo had voor mej. Borgerding mej. L. Citroen in laten vallen. Het Ready-twaalftal was volledig. Een allergezelligst hagelbuitje of een hevige windhoos zorgt voor afwisse ling. Direct in het begin blijkt het dat Advendo 't er niet bij zal laten zitten. Haar verdediging houdt uit stekend de gevaarlijke Ready-aanval. Oeegenaar kwam na ongeveer 10 m ïuten spelens op grooten afsta- d vrij en doelpuntte op sublieme wijze. Na eenigen tijd zorgde mej. L. Citroen voor de tweede goal voor Advendo. 't Begon er naar uit te zien voor de Ready-menschen die dan ook op kranig wijze verschillende aanvallen opzetten. Eenige mooie worpen wisten het niet verder dan tot den rand van den mand te brengen. Rust kwam met 20. Toen de wedstrijd hervat werd, scheen bij Advendo de fut er een bee tje uit te zijn. Door deze verslapping was Ready eenigen tijd in de meer derheid. Toch wist G. v. d. Have de score weer op 30 te brnegen. Dit doelpunt scheen Advendo nieu wen moed in te blazen en fanatiek waren de aanvallen keer op keer. P. Looyen gooide ten vierde male het leder door de mand. Het harde werken van Ready had geen succes, al hun aanvallen werden door de tegenpartij onderbroken. Het einde kwam met 40. Waarna Ready tegen h. i. onvol doende leiding protesteerde. „UTRECHT" I—ADVENDO II. Zooals we in ons overzicht mede deelden gingen de Advendo reserves Zondag regen en wind tartent het hun onbekende „Utrecht" bekampen. Met slechts 10O versloegen ze deze slecht spelende vereeniging. Het spel was ver beneden peil, waar het onaan gename weer nog aan meehielp. Het Advendospel mocht niet verge leken worden met dat der Utrechte naren. We stellen ons voor dat „Utr een slecht figuur zal slaan in de 2de klasse N. K. B. Des scheidsrechters leiding was onvoldoende. De over winning méér dan verdiend. MACBI—K. V. O. Op het Gem. speelterrein aan de Leidsche vaart ontving Macbi het veel sterker spelende K. V. O. De ca- piciteiten en téchniek van de Amster dammers ging verre boven dat der Haarlemmers. Reeds bij het begin van den wedstrijd zagen we dat Macbi schoon niet slecht spelend, het tegen 't gerouti neerde K. V. O. niet zou kunnen bol werken. Gok hier speelden regen en wmd een l el mgrijke onaangename rol. Met rust stond het 40. Met 70 kwam het einde. H. K. B. lste klas. Haarlem III—A. J. C. II ging we gens het slechte weer niet door. A. J. C. IAdvendo III werd door andere omstandigheden afgelast. M. H. C. I—UTRECHT 10—0. Wanneer om ongeveer half drie de scheidsrechter de spelers in het veld fluit stellen zich twee ongeveer gelijke elftallen op. De eerste aanvallen zijn voor M. H. C. en enkele goede schoten worden op het Utrechtdoel gelost doch op solide wijze verwerkt. Daarna gaat ook Utrecht tot het offensief over en er ontwikkelt zich een tamelijk vlug spel. Bij een Utrecht aanval maakt een M. H. C'er shoct en de hieruit ontstane vrije slag wordt corner verwelkt. De kans wordt door het maken \an sticks niet benut. De beide keepers moeten geregeld ka-n- delend optreden doch door sluh schie ten van de voorhoeden blijven dot Punten uit. Een goede aanval van Utrecht strandt op de backs van M. H. C. en zij spelen den bal naar voren. Etn goede aan val volgt doch het schot gaat hoog os er. Utrecht onderneemt nu eenige aanval'en en krijgt verschillende corners te nnnen welke echter allen op niets uitloopen dank zij de achterhoede van M. H. C. Utrecht is nu gedurende eenigen tijd in de meerderheid doch is niet in staat dit in doelpunten uit te drukken. Vooral door het goede spel van den rechtsback der Musschen. Bij een Mus- schenaanval raakt een „Musch" gebles seerd en moet voor eenigen tijd het veld verlaten. Wanneer bij een aanval door een Utrechtenaar sticks wordt gemaakt ziet M. H. C. zich door het slechte nemen van de vrije slag een doelpunt ontgaan. Utrecht is nu gedurende eenigen tijd in gesloten en de keeper heeft het hard te verantwoorden. Eens als de Utrechtsche keeper is uitgeloopen wordt op het laatste moment een der Musschen de kans ontnomen om te doelpunten. Spoedig hierna is het rust en wordt met blanken stand gedraaid. Direct na rust valt Utrecht aan en de M. H. C. backs missen doch de keeper weet door snel optreden een doelpunt te voor komen. Eenige andere aanvallen loopen door buitenspel op niets uit M. H. C. krijgt ee n vrije slag te nemen doch deze wordt weg gewerkt. De partijen gaan nu gelijk op M. H. C. weet verschillende aanvallen te stuiten door offside te zetten. Bij een aanval van Utrecht maakt een M. H. C. 'er sticks en uit de vrije slag ontstaat een scrimmage voor het doel doch dé Mus- schendoelverdediger slaagde er in den bal corner te werken. Deze wordt echter me teen door de Musschen opgevangen en het veld ingespeeld. Het spel verplaatst zich nu zeer snel en in deze periode zien wij den scheidsrechter verschillende fou ten begaan wat aanleiding is dat de spe lers gaan appeleeren. M. H. C. krijgt ver schillende corners te nemen doch zonder eenig succes. Het spel wordt door de vreemde beslissingen van den scheidsrech ter ruwer. Utrecht speelt nu veel beter en M. H. C. wordt ingesloten. Het M. H. C. doel komt verschillende malen in gevaar en de aanvallen op het vijandelijke doel zijn sporadisch. Een goed schot van den linksbuiten van Utrecht wordt nog juist corner gewerkt. Deze levert echter niets op. Hierna volgen nog eenige aanvallen van beide kanten en spoedig breekt het einde aan met een gelijk spel. van 24 tot 28 October. KLASSE A. 24 October Vriendenkring— Oud-Meeren- stein, •f JiiaASSE B. 1 25- October: KorenbeursD. E. S. t KLASSE O. 26 October: D. E. S.Veroen. 1921.*\ 28 October: KastanjeboomOnder Ons. KLASSE D. 25 October: VriendenkringOnder Ons. 27 October: Oud-MeerenstoinD. E. S. 28 October: KorenbeursVereen. 1921. H. A. V. „HAARLEM". Evenals het vorige winterseizoen heeft het bestuur der H. A. V. „Haar lem" besloten om ook gedurende dezen winter in training te blijven. De heer van 't Lam, gymnastiek leeraar aan de le 5 jarige H. B. S. zal deze oefeningen leiden. Ze zullen worden gehouden in de zaal der 2e H. B. s. aan 't Prinsenbolwerk en wel op Donderdagavond. STANDEN. Westelijke afdeeling. le klasse. _u 2 O O- ut c c O O s u W JD Uw u. C c <u w e T> •a O O O c CU O Haarlem 6 4 1 1 12—7 9 1.50 Spartaan 6 3 1 2 15—9 8 1.33 D. F. C. 6 2 1 3 4—3 7 1.16 Feijenoord 5 3 2 16—9 6 1.20 Blauw Wit 6 2 1 3 5—4 7 1.16 Ajax 6 2 1 3 7—6 7 1.16 H. B. S. 5 2 2 1 10—5 5 U. V. V. 6 3 3 11—11 6 1 R. C. H. 6 2 3 1 9—15 5 0.80 V. V. A. 6 1 3 2 8—14 4 0.66 H. V. V. 5 3 2 9—14 2 0.40 V. 0. C. 5 3 2 3—11 2 0.40 Overgangsklasse. Stormvogels 4 1 14—5 9 1.80 Sparta 4 1 9—4 9 1.80 S. V. V. 5 4 1 9—5 9 1.80 't Gooi 3 2 1 7—4 4 1.33 A. D. O. 5 2 1 2 7—3 6 1.20 Quick 4 2 2 6—3 4 I.— Excelsior 4 2 2 9—10 4 1.— Z. F. C. 5 1 8—10 4 0.80 A. F. C. 5 1 3 1 10—15 3 0.60 V. U. C. 5 1 3 2 5—10 2 0.40 D. E. C. 5 4 1 5—11 1 0.20 H. D. V. S. 5 4 1 2—11 0.20 Reserve le klasse A. Blauw Wit 2 3 3 13—1 6 2.00 U. V.J. 2 2 2 4—2 4 2.00 Hilversum 2 3 2 1 6—4 5 1.66 Ajax 2 5 4 1 21—7 8 1.60 't Gooi 2 4 2 2 6—15 4 Spartaan 2 4 1 2 1 7—10 3 0.75 V. V. A. 2 3 1 1 1—7 2 0.66 Haarlem 2 4 1 3 6—10 2 0.50 A. F. C. 2 5 1 4 12—13 2 0.40 H. F. C. 2 5 1 4 11—13 2 0.40 Derde klasse A. D. W. S. 5 3 2 11—4 8 1.60 Zandvoort 4 3 1 10—3 6 1.50 D. W. V. 5 2 2 i 8—6 5 Amstel 5 1 1 3 2—2 5 1.— H. S. V. 4 2 2 6—6 4 Bloemend. 5 1 2 2 3—4 4 080 St. Voorw. 5 2 3 5—7 4 0.80 Helder 4 1 2 1 4—6 3 0.75 Wilh. Voor. 4 1 2 1 4—9 3 0.75 Assendelft 3 1 2 1—6 2 0.66 Reserve 2de klasse A. Z. F. C. 2 5 4 1 15—3 9 1.80 R. C. H. 2 4 2 2 8—3 6 1.50 Blauw Wit 3 5 2 3 17—7 7 1.40 Hollandia 2 4 2 1 1 6—2 5 1.25 E. D. O. 2 4 2 1 1 7—3 5 1.25 Z. V. V. 2 4 1 1 2 3—4 4 1.— Ajax 3 5 1 2 2 7—12 4 D.E.C. 2 4 2 2 4—8 2 0.50 A.F.C. 3 5 3 2 3—17 2 0.40 W.F.C. 2 4 4 4—13 Oostelijke afdeeling. lste klasse. Go Ahead 5 4 1 18—6 9 1.80 Enschede 5 3 1 1 9—3 7 1.40 Be Quick 5 2 3 11—4 7 1.40 U.D. 5 2 2 14—8 7 1.40 Hengelo 5 2 I 2 7—6 6 1.20 Z.A.C. 5 2 2 1 7—9 5 1.— Quick 5 1 3 1 5—8 3 0.60 Theole 5 1 3 1 5—U 3 O.CO Heracles 5 1 4 4—11 2 0.40 Vitesse 5 4 1 3—17 1 0.20 Zuidelijke afdeeling. lste klasse. N.A.C. 5 4 1 15—5 9 1.80 M.V.V. 5 4 1 11—4 8 1.60 Willem 2 5 3 1 1 9—6 7 1.40 Wilhelmina 5 3 2 10—6 6 1.20 Velocitas 2 1 1 4 4 2 1.— B.V.V. 5 2 2 1 12—13 5 1.— Bredania 6 2 3 1 5—5 5 0.83 N.O.A.D. 5 1 2 2 3—4 4 0.80 Dosko 4 1 3 5—9 2 0.50 V.V.V. 4 3 1 4—12 1 0.25 Philips 4 3 1 4—14 1 0.25 Noordelijke afdeeling. lste klasse. Be Quick 5 4 1 25—4 9 1.80 W.V.V. 5 4 1 14—7 8 1.60 Velocitas 5 3 2 16—12 6 1.20 Veendam 5 3 2 9—7 6 1.20 Achilles 5 2 1 2 8—7 6 1.20 Frisia 5 2 2 1 6—7 5 1.— Forward 5 1 2 2 6—9 4 0.80 Upright 5 1 3 1 3—11 3 0.60 Alcides 5 1 3 12—19 3 0.60 G.V.V. 5 5 3—20 A.S. ZONDAG. Zondag wordt o. in. gespééld: D.F.G-VVA. H.BS Feijenoord Biauw-Wit— R.C.1I Haarlem—Spartaan. Ajax—H.V.V. V.O.C.—H V.V. D.E.C —Stormvogels Spartaan 2Haarlem 2. V.V.A 2-HFC. 2. II.F.G—Hollandia ScliotenZ.V.V. Alcmaria Victrix—E.D.O.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 6