Wisselkoersen en koersen ren Bankpapier jTlottgering Zang- en Pianolessen 1. Rodrigues Pereira ^ilnfluenzatw KUNSTGEBITTEN CACAO li in bussen van lkg en 34kg kunstHêïTkennis. Or. Houtstraat 5 DANKBETUIGING. VERHUISD Gr. Houtstraat 3 Vriendin bekwame Officier B tDanaperin I KOEKENHESM De mijn-exploitatie. Advertentie n. ORDE^NARBIID. RENTEZEGELS OP DE HULPPOST KANTOREN. MAANDAG A.S. STAKING TE UTRECHT Naar de „Tel." verneemt zal te Utrecht hoewel de loonsverlaging had met de besturen vair de verschil lende metaalbewerkersorgandjsaties, met 46 stemmen vóór en 3 tegen besloten Maandag 31 October' ai. in staking te gaan, D© dubbele moord bij Garderen. Madegefteld door DE SPAARNEBANK. NIET OFFICIEEL LATERE KOERS BERLIJN 1.75 1.78 Bankpapier 1.78 1 1.85 PARIJS. 21.321% 21-42% Bankpapier 21.42H 21.52H BRUSSEL 20921% 21 C2i« Bankpapier 2102y, 21,12% WEENEN 014 0.15 Bankpapier 0.11 0.14 LONDEN 11.56 11 57 Bankpapier 1152 11.60 STOCKHOLM 68 68.25 KOPENHAGEN 54.60 55.- CHRISTIANS 38.20 38.60 ZWITSERLAND NEW-YORK 2.91 2 2* KORTE BERICHTEN. TELEGRAMMEN. VERVEN MANTELS en HEEREN C0STUUMS met BEH0ÜD VAN MODEL 2ang-f Piano- en Spreeklessen. TANDARTS van JANSWEG 47 naar Tweede Meisje R.-K. Huishoudster DAMESHOEDEN Dagmeisje R.-K. Dagmeisje flink Meisje Gevraagd: BEKWAAM GROOTWERKER KATHOLIEKE ILLUSTRATIE Commensaals Dagmeisje Gevraagd: Net Meisje Te Koop: singer Burgerhuis te Apeldoorn, WüJLKADHEL Te Koop: Te Koop: Bontstel Te Koop VEE-VEILING Te Huur Te Koop Gebruikt i M Harass tablettem nradi Hedenmorgen verloren. Het oudste adres voos Kunsttanden, Vullingen en Pijnloos trekken is 2112 WEU WENDfJK 105, AMSTERDAM ~r tStoaf bovenaan in Kwaliteit» gaat vooraan bij prijsverlaging en is de goedkoopste bus cacao yan ppJgjQ fabrikaat. 13, al. 2, bedraagt ruim 1300, hét aan- ial wjnkelfi, dat niet voldoet aan den lisch van art. .40 bedraagt omstreeks 850. De woningnood en de daaruit voorfc- rloeiende achaarsclite aan ruimten, ge- icliikt om daarin de fabrieken en win- iels onder te brengen, verscherpt nog ien toestand. Bij de verdediging van tet wetsontwerp in de Eerste Kamer is toegezegd, de belanghebbenden, die op leze wijze op korten termijn uit hun bedrijf gestooten zouden worden op een af andere wijze te zullen tegemoet ko men en de gelden, daarvoor bij de Bta- ten-.Generaal te zullen aanvragen. Nu gebleken is welk een grootaantal be langhebbenden het geldt en welke groote lommen hiermede gemoeid zouden zijn, schijnt hét economischer door een over gangsbepaling dezen toestand ge leidelijk te doen afwikkelen dan op groote schaal bedrijfsschade in het leven ie roepen. De Minister wil daarom als nog een aanvulling der wet uitlokken, In de richting van het verworpen art. B9 van het wetsontwerp, doch in dier voege, dat de bepaling tijdelijk is en scherpe waarborgen worden geschapen tegen fraude. De ontheffing zal slechts kunnen wor den verleend gedurende 3 jaren, alzoo tot 1 Jan. 1925 en slechts geareven mo gen worden wanneer in de fabriek met niet meer dan 4 personen wordt ge werkt. De Minister blijft ten allen tijde be- voeed eene verleende ontheffing in te trekken, welk laatste hij meent, dat een krachtigen waarborg zal opleveren tegen fraude. De voorwaarde, dat de sigaren stuks- gewii'ze zullen moeten worden gezegeld én alléén in dien vorm in den winkel voorhanden zullen mogen zijn, zal voor komen, dat het kirije, waaruit de ver koop geschiedt, uit de fabriek w<ydt biigevuld. Het geheel van voorwaarden schijnt van dien aard, «tot ernstige vrees voor fraude niet behoeft te bestaan. CRISIS MAATREGEL. De Hoofdbesturen van den Nederland- schen Oentralen Bond van Christelijke Arbeiders in de Voedings- en Genotmid- delenbedrijven, en den Nederlandsch Roomsch-Katholïeken Bond van Bakkers, Cacao-Chocolade en Suikerbewerkers, heb ben dezer dagen met de Directie van de „Kwatta"-Choco,aiefabr'e'ien to Bre da een bespreking gevoerd. Het resultaat was dat de Directie toe gezegd heeft om bij een. eventueele - in tredende werkloosheid gedurende dezen winter aan de werklieden die daardoor ontslagen zouden moeten worden, nog ecnigen tijd een uitkeering te verzeke ren. De regeling omvat gehuwden en kostwinners, en zal in overleg met bo vengenoemde organisaties worden vast gesteld. MINISTER VAN KARNEBEEK NAAR WASHINGTON VERTROKKEN. Dinsdagmiddag is dp Minister van Bui- tenlandsche Zaken, Jhr. Mr. H. A. van Kaxnebeek naar Rotterdam vertrokken om zich in te schepen naar Washington. De andere vertegenwoordiger van ons land, Jhr. Mr. Beelaerts van Blokland en Dr. Moresco, waren reeds naar Rot terdam vertrokken. GEEN DUIZEND EENGEZINS WONINGEN. Onlangs heeft de wethouder voor de volkshuisvesting te Amsterdam, de heer S. R. de Miranda, aan de regeering toe stemming en steun verzocht voor het doen bouwen in het voormalig Water graafsmeer van duizend ééngezinswonin gen. Het „Hdbl." verneemt dat de regeer- ving bij missive ter kennis van het ge meentebestuur 'heeft gebracht, dit plan niet te kunnen goedkeuren. Overlegging van bedrijfsresultaten. Op dé vragen van het Kamerlid den heer de Jonge iii zake de openlegging der bedrijfsresultaten door de mijndirecties, hebben d/e ministers van Landbouw en van Arbeid o.m. geantwoord": Aan de zoogenaamde Socia!isade-Cpm- n"ss-,e is verzocht de vraag, of het moge- 'lijk en wenscJielijk moet worden geacht* bij een wet aan mijnondernemingen de verplichting op te leggen tot bet openleg gen van de bedxijfsrekeiiing aan de lei ders dJer arbeiders, aan èen speciaal on derzoek te onderwerpen. Hierop is nog geen beridht ontvangen. Ook is door tusscbabkomst van den Minister van Arbeid die vraag voorge legd aan den Hoogen Raad van Arbeid. Naar aanleiding hiervan 'heeft d'e boven bedoelde kwestie een onderwerp van be spreking uitgemaakt in enkele vergaderin gen van de Commissie voor de bedrijfs organisatie uit dien Raad. Onder dagteekening van 28 Juni 1921 heeft de Hoogen Raad van Arbeid om trent deze aangelegenheid een voorloo- pig advies uitgebracht, terwijl de Raad in zijn vergadering van 14 October j.l., zijn definitief advies heeft vastgesteld. In dat advies spreekt de Raad uit, dat het verlangen van de mijnwerkers om kennis te krijgen» van de bedrijfsuitkom- sten billijk is te achten. Verschillende le den van den Raad maken echter een voor behoud ten aanzien van de mogelijkheid dezen wensch te verwezenlijken. De meerderheid in den Raad ach.t het ten slotte niet wel mogelijk de verplich ting tot het opleggen der bedrijfsreke- ning uitsluitend) op te leggen a an het mijnbedrijf. Bepaald is dat zonder voorafgaande aanvraag op de Trulppostkantoren voorlaan niet meer dan 10 rentezegels van.één soort verkrijgbaar .pillen zijn. UIT DE METAAL-INDUSTRIE. De „Maasbode" schrijft: „Naar aanleiding van de in de bladen verschenen berichten omtrent de moge lijkheid van het uitbreken van een werk staking in de metaalnijverheid wordt onze aandacht gevestigd op het volgende: In Mei j.l. werd door alle leden van den Metaslbond aangenomen een besluit, waarbij een loongrens werd vastgesteld welke als minimum zou gelden voor het gemiddeld uurinkomen in de metaal industrie. Waar de gemiddelde uurinko mens in Rotterdam en omgeving en schier overal elders ver hoven deze loongrens uitgaan, zoo kan het geen verwondering wekken, dat, in verhand met de over bekende malaise in de toestanden on het gebied van industrie en scheepvaart het handhaven van de loonen, die in tijden van voorsooed konden worden betaald, niet mogelijk is. Vandaar de door de directies in de metaalnijverheid en scheepsbouw aangekondigde loonsverla ging van minstens 10 °/o voor de meer derjarigen en minstens 15 0/0 voor dc minderjarigen, waarmede geen inbreuk wordt gedaan op de loongrens van de z.g. „landelijke regeling" van Mei j.l. ia zelfs niet wordt overschreden de in Jnni 1920 vastgestelde loongrens, waar bij de werklieden zich algemeen hebben neergelegd. Men bedenke daarbij, dat in Juni 1920 de levensstandaard van den werkman hooger was dan thans en de bovengenoemde malaise toen nog niet was ingetreden."* In den loop van deze week zullen te BoWendaim ma afloop van de werkzaam heden op fabrieken en werkplaatsen, zoo mogelijk in lokaliteiten in de omgeving van deze fabrieken en werkplaatsen, de gecombineerde bestoren van de werklle- demomamisaties in de metaal-industrie per soneelsvergaderingen beleggen. Na afloon van de vergaderingen zal gestemd worden door de ongeorganiseerde arbeiders op witte kaarten. Indien 70 pet. van het to taal aantal aanwezigen voor staking stemt, zal voor de fabriek of werkplaats, waar toe dat personeel behoort, de slaking wor den geproclameerd. DE NAWEëEN VAN HET STORMWEER. Zoover het oog reikt staat te Eemnes (UtrechtJ alles blank: Met behulp ram booten is veel vee uit het water gered. Voor zoover bekend zijn sleet its twee vaarzen verdronken en werd een koe door een afgebroken electricitoitsgeleid ung ge- dood. Vooral de wanenden achter den dijk hebben ernstige uren doorgemaakt, maar nergens is het water in de hu men binnengedrongen. Aan de dichting van de doorritten in den Wakkeren dijk, heeft men den geheelen dag gearbeid ofschoon het gevaar van een hoogen vloed geweken wordt geacht. Uit Ooltgensplaat (Zeeland) Wordt ge* meld: Maandagmorgen is bij den plotseling opkomenden. N. W. storm de polder „Het Rietveld", te Ooltgensplaat, overstroomd. De polder bestaat geheel uit weilanden, waarin nog veel vee liep. Een groot ge deelte daarvan bereikte zwemmende oen oever, doch enkele koeien verdronken. Van Nes op Ameland komt de tijding, dat de driemastsohoemer, geladen met hout, die Dinsdagmorgen in de branding zat, en om hulp seinde, Dinsdagmiddag op sleeptouw is genomen door een sleep boot met twee witte banden. Ten Noorden van Ameland ligt nog een torpedojager ten anker, die op sleeptouw ligt te wach ten. Men meldt wit Schiermonnikoog: Tien man van de bemanning van het Engelsche oorlogsschip „Crescenf', dat door de sleepboot „Poolzee" iu den storm is losgelaten, zijn thans door den Atoomtmler „Noordzee" van Zout kamp te O osün ahorn geland. De lichter Uit Maas sluis, 25 Oct.: De gestrande Fransche lichter „Falaise" -is Dinsdagmorgen door de sleepboot „Iris" vlot gesleept en via de Brielsehe Maas naar Rotter dam gebracht. De onder Ameland ten anker lig gende kruiser js waarschijnlijk het stoomschip „Crescent", door de sleep boot „Roode Zee" verloren. Het voor malige oorlogsschip is Dinsdagmoi-gen 10.45 uur door een onbekende sleep boot, waarschijnlijk van de reederij Dros, weggesleept. DE STORM EN DE ZUIDERZEEWERKEN Van het eiland Wieringen wordt ge- meldt, dat de zware N. W. storm aan de in aanbouw zijnde werkhoven der Zuider zeewerken nogal belangrijke schade heeft aangebracht. Vooral de Oostdam der haven heeft over een lengte van ongeveer 200 meter geleden en er 15 veel van het gemaakte talud en zandwerk weggeslagen. Verder hébben de rijkskeeten averij beko men. Van een keet is het geheele dak weg gewaaid. Ook is een modderbak van baar ankers losgeraakt en weggedreven. reeds Donderdag, Vrijdag of Zaterdag op sommige fabrieken ingaat de sta king eerst op Maandag 31 October wor den aangevangen. De verschillende bonden hebben het besluit daartoe ge nomen, om organisatorische redenen. Het personeel van de rijwiel- en motorenfabriek der firma Eysink, te Amersfoort, heeft nadat het vergaderd DE BRANDARIS VERGAAN. Het vermoeden omtrent het vergaan van de reddingsboot de Brandaris, dio van uit Terschelling uitgevaren was om assistentie te verleenen aan een in nood verkeerend schip, is zekerheid geworden. Op den terugtocht is de boot bij het Stortemelk door een hooge zee over vallen en omgeslagen, waardoor de op varenden te water geraakten. Vier van de opvarenden zijn in zee omgekomen. De namen der verdronkenen zijn: schipper 8. v. Wiegman, de mon teur Kies, en de matrozen A. Tot en Dijkstra. De „Bramdaris" 7.00 meldt de „N. R- Ct." weird op Terschelling gestation- néerd in November 1910. Zij is lang 17,50 M., breed 4,50 M„ hol 2.30 M., heeft o» diepgang van 1,40 M., vaart 83,4 zeemijlen en is voorzien van een duhbelcüinder Kromhout-motor 16 E. P. K. Zij werd ge bouwd op de werf van den heer D. Goed koop Jr. Van November 1910 tot Februari 1920 heeft zij, behalve de talrijke oefen tochten, meer dan 85 tochten gedaan om schipbreukelingen te redden. Op 16 van deze tochten slaagde zij er in, samen 227 man te behouden. In andere gevallen ver leende zij belangrijke hulp. (DE BIJZONDERHEDEN.), De bekentenis van Emmer. De. te Amsterdam gearresteerde M. Emmer heeft, naar bet „Hbld." meldt, bij zijn bekentenis medegedeeld, dat hem was verteld, dat de beide vrouwen onder Gard eren voor tienduizenden aan bank papier voor de hand haddien liggen, zoo maar in een kast. Een groot kapitaal zou er voor het grijpen zijn, wanneer alles goed werd voorbereid. Bij bet doen bou wen van kleine woonschepen had hij met verschillende beruchte leden van heet in brekersgilde kennis gemaakt. Onbekend met dat werk. zocht hij vak lui in de misdaad, die met hem het kar wei zouden opknappen. Hij sprak er o.a. met Gerber over. voor wien hij enkele maanden geleden een woonschuit had ge bouwd. Aanvankelijk verklaarde deze zich bereid, „als er zoo maar wat te graaien is, graai ik mee", aan den braak mee te doen. Het lag dan ook in de bedoeling de daad te verrichten met z'n tweeën. Toen niet, maar.... Dien Zondagmiddag, enkele weken ge leden, waren Emmer en Gerber op de Indian-motor van E. naar Garderen ge gaan. Het lag in de bedoeling om toean reeds den roof te plegen. Onderweg had den zij herhaaldelijk pech. Werden door fietsers op verschillende gedeelten van de weg geholpen en bereikten eindelijk tegen het schemeren het zandpad, dat naar de boerenplaats der vrouwen leidde. G. ging naar het buis van de slachtoffers, vroeg drinkwater, kreeg dat en bracht ook een kom vol naar zijn maat Later is ook die er bengekomen. Zij spraken met de 46- jarige Rik je"* Bouwer over onverschillige zaken namen onderwijl de plaatselijke situatie goed op en vertrokken. Zij ble ven nog wat in de buurt hangen, maar omdat Gerber ten slotte weigerde de in braak dien avond te plegen, gingen zij met de motorfiets naar Amsterdam te rug. Ook toen hadden ze eenige malen te kampen met mankement aan den motor. E. was dien Zondagmiddag, toen hij met G. vertrok, geheel op de daad voorbereid en had nieuw touw bij zich om de vrou wen te binden. Het denkbeeld- liet hem niet met rust, hij zocht en vond andere rotgenooten, o.a. Jaap de Graaf, grond werker, die met een vrouw van dien Zee dijk, huist in een woonschuitje aan den Grasweg. Chloroform. In verband met het toen gepleegde over leg van de misdadigers heeft verschil lende mededeeli-ngen gedaan, welke tot verdere stappen zullen leiden, doch die in het algemeen belang nog niet kunnen worden vermeld. Aan het plegen van geweld, in die ma te dat het leven fer mee gemoeid was werd bij de voorbereiding niet gedacht. De vrouwen zouden door in chloroform gedrenkte wattervproppen bewusteloos worden gemaakt, aan bandien en voeten worden gebonden en dan kon het roov-en beginnen. Eenmaal den „poet" binnen, moesten de vrouwen in dien gebonden en 'bewusteloozien toestand worden ach tergelaten. Emmer zou de 78-jarige Lijs- je Pater" vóór zijn rekening nemen, zijn hulp het 46-jarifce nichtje. Den raad de vrouwen te dhloroformiseeren moet gege ven zijn door zekeren Dekker, wonende in een plaggenhut onder .Schoort. Deze is echter niet meegegaan doch heeft aan de bende voor 15 gulden een flesch chloro form verkocht. De misdaad. Maandagavond 17 'Jetober per trein naar Amersfoort vertrokken ,zijm zij ver der per rijwiel naar Houtdorp gegaan. Nadat de roevers zich tot het huis toe gang hadden verschaft, hebben zij de vrouwen aangevallen. Naar Emmer voor geeft zijn de vrouwen niet gewurgd, doch tijdens de worsteling bezweken. De chloroform schijnt niet zoo te hébben gewerkt, dat de vrouwen zich zonder ver weer lieten binden. Zelfs de oude vrouw stelde ziéh zóó te weer, dat zij E. eenige vrij diepe schrammen toebracht op den neus, onmiddellijk onder het linkeroog en hem zelfs in de wang beeft gebeten. Be nauwd dat alles mis zou loepen, hebben de daders toen met groot geweld de slacht offers proppen in den mond gestopt van watten en lappen, die voot de hand lagen. De schurken haalden zoo vlug mogelijk alles overhoop, vonden een stapel Rus sische leeningensstuikken, die zij meena men, zochten en zochten, doch vonden niet meer dan f 1432 aan bankpapier en ziilverbons. Toen zij vertrokken waren de vrouwen, naar de daders meenden, nog bewusteloos; aan haar dood dacht, naar hij voorgeeft, aithaas E. toen niet; hij zegt dat tot zijn schrik later in de kranten te hebben gelezen. In Amsterdam teruggekomen is de buit in het bijzijn van Jaap de Graaf en diens z. g. vrouw verdeeld. Het viel zoo uit, dat Emmer ruim 440 voor zijn deel kreeg. Hij heeft omuiddeHijfk het fietspak, dat hij dien nacht droeg, bij ©en kennis opge borgen en liep her- en derwaarts in de stad, geen rust vindende om hetgeen hij had gedaan. Zwijggeld. Dekker bezocht hem de vorige week, kort na de daad en E. heeft hem 75 ge geven, om daarmee zijn stilzwijgen te knopen. De arrestaties. Naar aanleiding van deze uitvoerige verklaring heeft een wachtmeester der marechaussee, vergezeld van den veld wachter uit Garderen en een rechercheur Jaap de Graaf en diens z. g. vrouw gear resteerd. Ook is op last van don wachtmeester Dekiker gearresteerd, de man die de flesch cMoroform heeft geleverd en 76 zwijg geld heeft aangenomen. Deze Dekker heeft zich in het begin der week brutaalweg naar het hoofdbureau hegoven en zei van de redactie van een blad te hébben gehoord in verhand met den moord te worden gezocht. Hij was echter zoo onschuldig als een pasgéboren kind, als de politie iets te zijnen nadeéle wist, was hij bereid zich onmiddellijk te verantwoorden. De man kon aantoönen niet in den nacht van 17 op 18 Oct. van huis te zijn geweest. Na de uitvoerige bekentenis van Em mer is de situatie veranderd. Dekker is geknipt. Zoodat thans voor het veelbe sproken misdrijf zijn opgeborgen: M. Elm- mcr, Jaap de Graaf met zijn huishoudster, Gerber en Dekker. De Graaf geknipt. H-oe De Graaf geknipt werd-, vertelt de Tél. aldus: De wachtmeester wis door Emmer, dat Jacob de Graaf verblijf hield in een woon. schuit aan den Grasweg, aan den over kant van het IJ. De politiemannen hadden goede hoop, want 's avonds reeds was de omtrek verkend en er werd gerapporteerd, dat er licht brandde. Met een huurrijtuig gingen de wachtmeester er zijn mannetjes in het hoist van den nacht naar de over zijde. O-p grooten afstond werd stil gehou den en voorzichtig sloop het groepje naar de woonschuit. Van verschillende kanten sprongen de mannen met de revolver in de vuist op het scheepje. De vrouiw met wie Jacob de Graaf leeft, rukte de deur open, maar blikte in de revolver van den wachtmees ter. De mannen drongen maar binnen en troffen De Graaf te bed aan. Voor hij tegenstand kon bieden viel men hem op het lijf en spoedig had hij de paternosters om de polsen. Hij wendde voor niet te begrijpen, wat de bedoeling van dezen n ach lél ijken over val was. De vrouw jammende en ging te keer. Er werd huiszoeking gedaan, maar per ongeluk viel de petroleumlamp in het water en de mannen van het gerecht moesten het verder onderzoek met elec- trisdhe lantaarns instellen. De kieeren van De Graaf werden in beslag genomen, be nevens een bedrag van 300. De wouw verklaarde dat zij dit op straat had ver diend, maar het is zoo goed als zeker, dat dit De Graaf's aandeel voor het plegen van den dubbelen moord is. Ongelukkig begin. De 16-jarige jon gen, die den vorigen Zondag met 10.000 van zijn vader uit Bussum ver dwenen was. is Zondag te Rotterdam aangekomen. Hij was o.a. in Antwerpen geweest, met een vriendje die nog aldaar moet zijn. Aan het geid ontbreekt geluk kig niet meer dan 400. Auto-ongeluk. Op den straatweg van Bellen naar Assen is een auto, waarin d« chauffeur en een heer gezeten waren in een sloot gereden. De inzittenden werden ernstig gewond, terwijl de auto zwaar be schadigd werd. Broekhuys. Naar gemeld wordt, is de Rotterdamsche -praclizijn W. H. Broek huys. de vorige week naar de strafgevan genis te Scheveningen overgebracht, om twee maanden gevangenisstraf welke hij nog te goed had wegens beleeddging van minister Posthuma, aldaar te ondergaan. Jos. Jonkergouw f. Maandag te to 'a-Boech overleden de heer Jos Jonker gouw, kunstdrijver en graveur, 1 eeraar aan de Kon. School vooor knnst, tech niek en ambacht. Hij hield zich vooral bezig met ker kelijke kunst en is om. zijn vele kelken en monstransen vermaard geworden. In 1905 liet hij aan den Paus een missaal in kunstig bewerkten band aanbieden en werd hij begiftigd met het oe rek ruis Pro Ecclesia et Pontifice. In Decem ber 1919 is hij benoemd tot ridder in de orde van St. Sylvester. Hij vervaardigde oa den kelk, dien kardinaal van Rossum aan de Paus aan geboden heeft bij zijn kardinaalsver heffing. DE CONFERENTIE TE WASHINGTON. WASHINGTON, 25 Oct Het is waar schijnlijk, dat de conferentie op 12 in plaats van op 11 November zal worden ge opend, daar de elfde geheel gewijd zal zijn aan vaderlandslievende betoogingen. Het bericht van de „New York Times" dat op de agenda ook internationale finon. cdeele kwesties zouden voorkomen, wordt van bevoegde zijde tegengesproken. DE TOEKOMST VAN EGYPTE. LONDEN, 25 Oct. Reuter verneemt, dat de geheele kwestie der toekomstige positie van Egypte thans wordt behandeld door het Britsche kabinet. Grondslag der dis cussie vormt de verklaring der onafhanke lijkheid van Egypte en de afschaffing van het protectoraat, gesteund door een perma nent verbondsverdrag met het Britsche rijk. Dit is m beginsel aanvaard; de kwestie die thans eenige moeilijkheid oplevert, ir die van de redactie. UITWIJZING DER HABSBURGERS UIT ZWITSERLAND. BERN, 25 Oct. De Bondsraad besloot de familie JHabsburg en het gevolg van Kart uit Zwitserland uit te wijzen met uitzonde ring van de personen, wier aanwezigheid absoluut noodzakelijk is voor de verzor ging der in Zwitserland achterblijvende kinderen. De lijst der uit te wijzen personen wordt morgen gepubliceerd. Joh G. SchSller uitsluitend wan «oor het vervaardigen Spreekuur minverm 9*11 Behalve Zaterd. part. 1-4 Gedipl. Leerares, eind-diploma Conservat Amsterdam, zoekt: Bill- cond., uit8t ref_ Br_ 5Q74 Ondergetekende betuigt haar hartelijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling bij *t openen van baar fabriek op Dins dag 25 October ondervonden. De Kunst-Brons- en Metaalgieterij „DE KROON", Houtmarkt 23. 6030 DE DIRECHE. i mende werken Ingang Spekstraat Telefoon blijft 1173 Gevraagd in deft. tiet. R.-K. goed kumn. naaien. Br. m. opg. van leeft, en ref. onder No. 5967, Bur. ran dit blad. Met begin Nov. biedt ziéh aan een ne'-e Huishoudster, voor een ldein burgerlijk geizin, voor alle werk zaamheden. Brieven onder No. 8398, Bureau van dit blad. Terstond gevraagd, een Meisje ter opleiding in den winkel, leeftijd tussohen 13 en 15 jaar. Aanmelden: Lange Veerstraat 9911. gevraagd tegen hoog loon, Zondag's vrij. Adres: Koudenham 60. Gevraagd een net in klein burgergezin leeftijd 14 A 15 jaar te Haarlem. Br. onder No. 8377, Bureau v. d. blad. GEVRAAGD een 16 jaar, voor hulp in het huishou den, bij GEBIR. WELiBOREN Pz„ W ijk weg, Heemskerk. Een TWEEDE WEKVROUW, R.-K. 2.50 per dag, voor den Vrijdag, L. Heerenstraat 43. biedt ziéh aan om 1 ft 2 stuks per week er bij té ma-ken. Alleen tarief B of C. Brieven onder No. 8388, Bureau van dit blad. Voor het inbinden van do is bet beste Adres: Kxuistochtstraat 48, Haarlem. 8393 Er kunnen nette geplaatst worden. Doodweg Heemstede. 21, 8390 Voor terstond gevraagd een net KEUKEN-WERKMEISJE boven de 18 jaar, salaris 10 per weök mei vollen kost. Aanmelden Station- wachtkamer 2de klasse. 8395 Een net meisje, 18 jaar oud, zoekt een netle R.-K. uit Haarlem of omstreken. Adres: J. v. ROODE, Vrachtrijder, Over- veen. 6036 DAGDOENSTBODE. netjes kun- Ruychaviestraat 10. voor direct gevr. in goed burger ge" voor direct gevr. in goed burger ge zin v. lichte huislh. bezigheden, van 9 tot 3. Flink loon. Aanh. 110 Gr. Houtstraat na 7% uur. 6030 Biedt zich aan jonge speciaal in fijne Bonbons, zelfstan dig kunnende werken. Brieven on der No. 8362. Bureau V. d. blad. 2 Winterjassen, 10 en 20. 1 Olie-jas 6. Ben gekleede jas f 3, 'kleine mansmaat. Wed. AMMER- LAAN, Zuidertuindorpl. 22, Over- veen. 8394 TVapnaainiaehioe, z. g. ais nieuw, f 65. Spotkoopje. Dames en Jon gensfiets, eik 60- Heerenrijwiét met torpedo, '5. Schoterweg 74r. 7 kamers, kelder, zolder en 2 bouw terreinen, samen 900 M. in centrum ft 7500. Aanvaarden n. verkiezing, hyp. f 4000 aanwezig. Adres: Tuin straat 68, Apr'doorn. 8387 ter overname aangeboden, in goeden staat. Nikkelen kop en voetst., plaat en pijpen. Adres; A. L. liyse- rinckstraat 29. Een Orgel en een Poppen villi a beneden kamer en keuken, boven 2 kamers. A. L. Dyserinckstraat 26. Een hout Kinderleddikajit met kapok malras. Een 2 persoons IJzer Ledi kant, 4 Stoelen met leeren ziltings, Tafels en een Tuinbank. Lijndcrdijk 22, Halfweg, Hnarijmeer, N.-M. Te koop wegens vertrek naar Indië, pracht bontstel (Skunks), voor spotprijs. Te zien Duvenvoor- destrant 21. Een splinternieuw Heoren rijwiel mot torpedonaaf en Dunlop binnen- eh buitenbanden en lantaarn, voor den prijs van 60. Zuid Brouwerstraat 19. te SANTPOORT, im de stollen bij den huize „VLUGHTHOVEN", van Mej. J. L. ENSCHEDé, wegens op heffing van het bedrijf, op WOENSDAG 7 NOVEMBER 1921, aanv. voorm. 10 uut precies, waar bij in veiling zullen kamen: 14 KALFKOEIEN, 3 KALFVAAIR- ZEN, 2 GELDEKOEIEN en 4 GRAS KALVEREN. Contante betaling. C. D. BOERLAGE, v' v "Notaris te Velsen. i een net Zolderkamertje voor Juf frouw met eigen bed ft 2. Brieven onder No. 8389, Bur. v. d. Wad. Een zoo goed als nieuw Jongens- rijwiel mot beste banden, beslist zander gebreken, voor dien prijs van 35. B/ROUWiEIRiSTOAAT 2, RIJWIELMAGAZIJN „M1NH3RVA". Verloren, GOUDEN SLA VEN- BAND, gaande van de Berkenrode- straat naar het Gouveniemcntsgeto. Tegen belooning terug te bezorgent BEBKENRODESTRAAT 20.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 3