H1LLEG0M. Gemeenteraad. Donderdagmid dag te 2 uur hield de Raad dezer gemeente eene openbare zitting. Aan wezig waren de Burgemeester en 11 leden. Met kennisgeving afwezig de lieer B. N. Loerakker. Na opening met gebed werd bij loting tot voor stemmer gekozen de heer C. G. v. d. Poll. Punt 1. vaststelling van de notu len der vorige vergadering. Deze wor den goedgekeurd. Punt 2. Ingekomen stukken. De lieer Paase wijst er op, dat hij nooit van de werkzaamheden der Gezond heids-commissie hoort. Wethouder van Zanten zegt, dat de commissie haar taak volbrengt het is een commissie van advies. Als B. en W. om advies vragen, wordt dit verstrekt. De heer Paase zegt, dat de commis sie in geen twee jaar bij elkaar geweest is. De stukken worden nu voor kennis geving aangenomen. Punt 3. Benoeming van een lid van de Distributie-commissie we gens periodieke aftreding. Be- van de Plaatselijke Gezondheids commissie, wegens bedanken van den heer Dr. G. H. van Waasbergen, als raadslid. Benoemd wordt de heer P. de Vreugd. Punt 4. Benoeming van 4 leden noemd wordt de heer P. de Vreugd en herbenoemd de heeren Th. Jonk heer, J. H. A. Vooren en P. Klaver. Punt 5. Benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Benoemd wordt de heer J. C. de Koning, no. 1 der voor dracht. Punt 6. Verzoek van de Commissie van Toezicht op den Tuinbouwcur- sus te Hillegom, om beschikbaarstel ling van twee lokalen der openbare school voor den cursus 19211922; het voorstel van B. en W., om het verzoek toe te staan wordt aange nomen. Punt 7. Verzoek der Commissie van Toezicht op den Tuinbouwwin- tercursus om een subsidie tot dekking van het tekort 19201921 en verder om een vast jaarlijksche bijdrage. Het gedane verzoek voor het tekort 125en 100als jaarlijksche subsidie wordt ingewilligd. Punt 8. Aanvaarden en verleenen van hypothecair crediet voor par ticuliere bouwnijverheid (woning voor L. Buckens in den Vennepperpolder) Het voorstel van B. en W. om het crediet te aanvaarden wordt aange nomen. Punt 9. Opneming van gelden ter tijdelijke voorziening in de behoefte aan kasgeld. Het voorstel van B. en W. om 8500 voor dat doel te leenen en dit te vinden uit de gewone in komsten der gemeente, wordt aange nomen. Punt 10. Verzoek van den Algemee- nen Bond van politie-personeel in Nederland tot betere verzorging van het politie-personeel en afzonderlijke beoordeeling van de waarde van den politie-arbeid. 't Voorstel van B. en W. om dit- adres voor kennisgeving aan te nemen wordt aangenomen. Punt 11. Verzoek van de afdeeling Zuid-Holland van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond inzake regeling jaarwedde gemeente-veld wachters, overeenkomstig de cijfers, genoemd in het rapport der Staats commissie. Het voorstel van B. en W. om we gens de daarvoor aangevoerde gron den, afwijzend op het gedane verzoek te beschikken, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Punt 12. Regeling in zake de toe lating van leerlingen uit deze gemeen te op de openbare lagere scholen te Haarlem. Het voorstel van B. en W. om in verband met de omzetting der openbare school alhier in een U. L. O. niet over te gaan tot een regeling als gevraagd door Haarlem, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Punt 13. Verzoek van A. M. De Jong-Sluiter om het pensioen van haar overleden echtgenoot te mogen blij ven genieten. Dit pensioen, groot I 336.25 per jaar wordt met algemeene stemmen verleend. Punt 14. Ove plaatsing van het hoofd der openbare school voor G. en U. L. O. naar de nieuw opgerich te school voor U. L. O. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Punt 15. Verordeningen op de hef fing en invordering van een plaatse lijke inkomstenbelasting. De heer Vooren stelt voor het on belastbaar inkomen voor gehuwden op 800.te stellen en voor onge- huwden 600.Over dit vogrstel voeren verschillende heeren het woord. Ten slotte wijzigt de heer Vooren zijn voorstel dat de aftrek zal zijn 800 voor gehuwden en daarmee gelijk- gestelden en 600voor de anderen. De heer Paase meent, dat dit niet uit te zoeken is wie zal 't uitmaken De reclame-commissie Dan gaat het bij de gunst. Na discussie wordt het gewijzigd voorstel van den heer Vooren aangenomen. De heer Paase stelt nu voor, personen met ziels ziekten en gebrekkigen 130.ex tra af te trekken. Dit voorstel wordt aangenomen. Punt 16. Vaststelling der verorde ningen op de heffing en invordering van schoolgeld voor het gewoon la ger-, voor het uitgebreid- en voor het vervolgonderwijs. De verorde ningen worden goedgekeurd. Punt 17. Voorstel van Burgemees ter en Wethouders tot beschikbaar stelling van grond voor den bouw ran een transformator-gebouwtje. De heer Klaver vraagt of het wel noodig is, dat we met de electrifi- catK doorgaan, je hoort er niets van De heer de Vreugd zegtwe zullen eer te Iaat dan te vroeg zijnde ka bels zijn onderweg. Spr. heeft den in druk, dat de Èrven Van Waveren niet zoo erg tegen het bouwen op het Hof zijn, mits ze voortaan eerst ge vraagd worden. De lieer v. d. Pqll verwondert zich ook, dat ze zoo weinig hooren. De heer de Vreugd zegt, kabels krijgen gaat moeilijk laten de com missarissen een vergadering vragen. De heer v. d. Poll vraagt, of de hand gehouden wordt aan liet bestek. De heer de Vreugd zegt, bij te laat opleveren wordt boete toegepast, doch op tijd is niet begonnen. De heer Vooren acht de discussies tusschen de commissarissen en een lid van den Raad van Beheer hier niet op zijn plaats, hij keurt het ech ter af, dat de commissarissen van al les onkundig worden gehouden. Het voorstel van B. en W., om het 2e huisje op een andere plaats te bouwen, wordt hierna aangenomen. Rondvraag. De heer Murk informeert naar de verlichting der nieuwe stra ten. De voorzitter zegt, de volgende week komen er lantarens. Nog informeert de heer Murk naar de werkverschaffing. De heer v. d. Poll wijst op een lee- lijken hoek tusschen het nieuwe ge bouw van „Onderling Belang" en het huis van den heer Langeler. De heer Fijma klaagt over de pomp aan de Haven. Wethouder van Zanten zegt, dat deze in orde komt. Hierna sluiting. ASSENDELFT. Goed afgeloopen. Dezer dagen reed een auto, waarin eenige heeren, met vrij snelle vaart tegen den dichten tolboom op de Communicatieweg, nabij de sluis. Gelukkig schoot de boom door den feilen schok uit de klink, zoodat de kracht van den stoot werd gebroken. De auto was aan het voorgedeelte vrij zwaar beschadigd, doch de inzittenden kwamen met den schrik vrij. De zeer zware tolboom werd gedeeltelijk geknakt, wel een bewijs dat de schok hevig was ge weest. De chauffeur verontschuldigde zich door te verklaren, dat het schut- glas beslagen was en hij zoodoende den tol niet zag. Hij stelde den tol gaarder in gebreke, omdat aan den tol geen licht hing. Het optreden van de heeren was verre van beleefd. Of de avond al in zooverre gevallen was, dat eer licht op den tol aanwezig moest zijn, daarover verschillen de meenin gen. De straatverlichting brandde nog niet en het is zeer vreemd, dat een chauffeur uit het nabije Zaandam niet weet dat op de Communicatie nabij de slu is een tol is. Schoolbouw. Van de hooge re geering is bij B. en Weth. een schrijven ingekomen, inhoudende het bericht, dat het gemeentebestuur van Assen delft met den bouw van de openbare lagere school kan beginnen. In verband met dat schrijven is het werk aan de laagste inschrijfster de N. V. Kleyn en Winter voor de som van 17285 ge gund. Een mooie werkgelegenheid voor de Assendelftsche grondwerkers en bouwvakarbeiders gedurende het winterseizoen. Op hol. Donderdagmorgen sloeg het paard van den heer W. Kramer, fouragehandelaar, op hol, doordat het Iemoen van den bakwagen brak. Met het lernoen achter zich holde het paard langs den weg, maar werd ten slotte toch gegrepen en tot stilstaan gebracht De berijder sprong van den wagen, die zonder stuur in de wegsloot terecht kwam. De heer Kr. kwam met den schrik vrij, de schade was zeer gering. Het ongeval liep best af. De R. K. Vrouwenbond. Deze week hield onze afdeeling van den R. K. Vrouwenbond een ledenver gadering, waarin als spreekster is opgetreden Mevr. Bronsveld-Vitringa van Hoorn. De vergadering was be zocht door een 60 dames, wel wat weinigDe talrijke afwezigen hadden ongelijk, want er viel te genieten van de mooie rede, door de sympathieke Mevrouw Bronsveld-Vitringa uitge sproken. De presidente, Mevrouw Barnhoorn-Benk opende met gebed en een hartelijk welkomstwoord vooral gericht tot den Z.Ew. Heer Pastoor als Geest. Adv. en tot de spreekster. Mevrouw Bronsveld, het woord ver krijgende, sprak'n rede uit, eenvoudig, duidelijk en rijk aan wijze wenken en nuttige raadgevingen. Dat gewezen werd met overtuiging en gloed op de groote verplichtingen van de vrouw waar het gaat om onze Roomsche beginselen, behoeft geen betoog en dat de vrouwen voorgehouden en ook opgewekt werden om in 1922 met de mannen schoude aan schouder den strijd aan de stembus te voeren, spreekt vanzelf. In schrille kleuren werden de toestanden geschetst, die ons te wach ten staan als mannen als Troelstra en Wijnkoop de lakens gaan uit deden. Het ongelukkige Rusland en de andere landen waar de roode terreur hoogtij viert of hoof tij gevierd heeft, werden tot afschrikwekkend voor beeld gesteld. De gevierde redenaar ster werd met muisstille aandacht ge volgd en bij het einde harer rede klonk een hartelijk en dankbaar applaus. Pastoor Bots sprak daarna nog eenige woorden van dank en waardeering aan het adres van Mevr. Bronsveld en nadat de presidente de spreekster bedankt had voor haar bereidwillig heid en voor haar leerzame rede en haar een tot weerziens had toege roepen werd deze nuttige bijeenkomst met dank voor de opkomst der ge trouwen en met den Christelijken groet gesloten. De Commissie van zeven. Woens dag vergaderde de Commissie van Zeven met de propagandisten van den R. K. Volksbond voor de November- propaganda. Deze propaganda-maand bedoelt in de maand November alle arbeiders, die nog geen lid zijn van hun standorganisatie en vakafdeeling of deze weer hebben verlaten of die verkeerd zijn georganiseerd in socia listische vakvereenigingen, weer thuis te brengen in het Roomsch vereeni- gingsleven. Men tracht dat doel te bereiken door huisbezoek, door ver spreiding dvan lectuur, door aanplak biljetten en pakkende sprekende pla ten, waardoor het inzicht om Roomsch vereenigd te zijn wordt versterkt. Voor dit doel zal in het begin en op het einde der propagandamaand een vergadering met spreker worden ge houden. De voorzitter de heer N. J. Doffer opent de bijeenkomst en geeft een duidelijk schema van de werking der propagandisten. Acht huisbezoe kers, voor elke vakafdeeling twee, zullen zich belasten met het aanplak ken van biljetten en reclameplaten, de overigen zullen dienst doen als ver spreiders van propagandalectuur. Na nog eenige verduidelijkingen te heb ben gegeven over de werkwijze sloot de voorzitter, na dank aan allen voor hun bereidvaardigheid om tijd en moeite te geven voor de goede zaak de vergadering met den Christel, groet. De Veefokvereeniging. De ve efok- vereeniging Assendelft he eft met haar tentoonstelling en keuring succes ge had. Ruim 150 koeien, kalveren en stieren waren op het raadhuisplein aan lijnen opgesteld. Ook de stier der vereeniging „Albert Jan" werd tentoon gesteld, een stier, die zijn weerga in de provincie niet vindt. Door een zeer deskundige commissie werden de ver schillende dieren gekeurd en menig rund viel een prijs ten deel. Dat ver edeling zeer tastbare voordeelen geeft bleek, toen voor een kalf natuurlijk van eerste klasse afstamming 800. werd geboden, welk bod werd afge wezen de eigen aar vroeg een grooten roodrug (1 000 gld.) voor zijn jong beestje. Dat zijn me prijzen LISSE. BEVERWIJK. Gemeentezaken. Door de Buffet maatschappij E. Pluribus Unum", exploitante van den tamdienst Bever wijkWijk aan Zee werd verlenging gevraagd tot den lsten April 1942 van de aan haar verleende concessie. Door de gem. Wijk aan Zee is deze verlenging reeds verleend. Bij niet inwilliging van het verzoek, vraagt de Mij. een verlenging van vijf jaar en deze verlenging daarna telkens met 1 jaar uit te breiden, met inacht neming van een opzeggingstermijn van 12 maanden. Verder stelt de Mij. voor, voor het onderhoud van de bestrating tusschen de rails en 35 centimeter daarbuiten een bedrag aan de gemeente te betalen van 600 per jaar. De commissie van de bedrijven advi seert voor kennisgeving aan te nemen een request van J. Visser en anderen om de levering van cokes door de gas fabriek aan de handelaren. HEEMSKERK. LEIDEN. KERKBERiCHTEN. H.H. Missen, 10 uur de Hoogmis. Om 2 uur catechismus, om 3 uur Ves pers (44). MAANDAG. Vigilie voor Aller heiligen, geboden Vasten- en ont houdingsdag. 's Avonds van 48 uur gelegenheid om te biechten. DINSDAG. Feestdag van Allerhei ligen, te vieren als Zondag. Om 7 uur en half 9 gelezen H.H. Missen, 10 uur de Hoogmis, 's Middags van 48 uur gelegenheid om te biechten. Om 7 uur Zielevespers met predikatie. WOENSDAG Allerzielendag. H.H. Miss n om 5 uur, half 6 en 7 uur, vervolgens om 8 uur, half 9 en om 9 uur plechtige Requiem, 's Avonds om 7 uur Oefening van den H. Kruisweg. DONDERDAG 8 uur gez. Requiem, 's Avonds van 6 tot half 8 gel. om te biechten. VRIJDAG 1ste Vrijdag der maand, om 8 uur gez. H. Mis, 's avonds om 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart met litanie (40). ZATERDAG van 48 uur gel. om te biechten. BEVERWIJK. ZONDAG. Eucharistische Zondag. Half 1 Catechismus half 2 vergade ring van den Euch. Bond. Van 67 H. Uur met schaalcollecte en rozen hoedje. MAANDAG. Vigilie van Aller heiligen, geboden vasten- en onthou dingsdag. Biechtgelegenheid van half 6 tot half 9. Onder de H. Mis van 8 uur rozenhoedje. DINSDAG. Hoogfeest van Aller heiligen, te vieren als Zondag. Schaal collecte voor de kerksieraden. Biecht gelegenheid van 5 tot 8 uur. Om 6 uur Lof voor de overledenen met preek en rozenhoedje. WOENSDAG. Allerzielen. Geen verplichting tot Mishooren. De H. H. Missen om half 7 ,'7 uur, half 8, 8 uur, half 9 en 9 uur gezongen H. Mis. H. Communie van af kwart over 6 om 7 uur Kruisweg met ro zenhoedje Van Allerheiligenmid dag tot Allerzielenavond te verdie nen volle aflaat voor de gel. zielen DONDERDAG. Onder de H. Mis van 7 uur Algem. Communie voor het St.-Anna-patronaat. Van 68 uur gelegenheiu om te biechten. 7 uur Lof. VRIJDAG. 1ste der maand 7 uur gezongen H. Mis voor de leden van den Euch. Bond. Half 5 biecht gelegenheid voor de kinderen. 7 uur Lof. H. Communie van half 7. ZATERDAG. Biechtgelegenheid van 5 uur tot half 9. 7 uur rozenhoedje. Catechismus alle dagen alsnaar gewoon te, behalve op Allerheiligen. A. s. Zondag, 1ste der maand. Schaalcollecte voor de schulddelging. De eersteH. Communie der klei ne kinderen is vastgesteld op Woens dag 23 November. RINNEGOM ZONDAG 7 uur H. Mis v. M. Lief- ting-Haarman. Half 10 Hoogmis v. d. parochie. 1 uur catechismus. 2 u ur Vespers met Octoberoefeningen. MAANDAG vigilie van Allerheili gen, geb. vasten- en onthoudingsdag. 7 uur H. Mis v. J. Nijman. Den ge- heelen dag biechthooren, behalve van 123 uur. DINSDAG hoogfeest van Allerhei ligen, te vieren als Zondag. 7 uur H. Mis v. d. overl. fam. Abbo. Half 10 plechtige Hoogmis v. d. parochie. Schaalcollecte S.eradenfonds. Na de H.FÏ. Missen generale absolutie 3de Orde. Na de Hoogmis en 's middags gelegenheid om te biechten. 2 uur gemeenschappelijk kerkhofbezoek, 's Avonds half 7 Zielenlof met predika tie. Van Dinsdagmiddag 12 uur tot Woensdagavond is de volle aflaat toties quoiies onder de gewone voor waarden te verdienen v. d. gel. zielen. WOENSDAG Allerzielendag 7 uur gez. H. Mis v. alle geloovige zielen, de 2de H. Mis v. M. Kaptein en de 3de tot intentie v. Z. H. den Paus. Des avonds half 7 Kruisweg v. d. gel. Zie len met Rozenhoedje. DONDERDAG 7 uur de H. Mis v. M. v. d. Molen. Van 5 uur tot half 7 biechthooren. Half 7 Lof met Ro zenhoedje. VRIJDAG le Vrijdag der maand. 7 uur gez. H. Mis v. d. lev. en overl. led. v. h. Gen. v. h. H. Hart. Van 4 tot half 7 biechtgelegenheid. Half 7 Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG 7 uur v. d. overl. fa milie Leek. Van 38 uur biechthooren. ZONDAG a.s. 7 uur tot zekere in tentie. CASTRICUM. ZONDAG 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis. 1 uur catechismus, 2 uur oefening van de Derde Orde, daarna H. Familie. Half 7 Lof. MAANDAG 7 uur gez. H. Mis v. d. Gel. Zielen. 8 uur en half 9 H. Mis. van 5'6 biechthooren. DINSDAG feestdag van Allerhei ligen. 7 uur Vroegmis, 10 uur de Hoog mis. Half 2 Vespers, daarna Zielen vespers. 7 uur Lof met Predikatie. WOENSDAG H.H. Missen te 6 uur, half 7, 7 uur gez. H. Mis, half 8, 8 uur en half 9. DONDERDAG H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. Van 56 uur biecht hooren. VR1JDAG 6 uur H. Mis bij de Eerw. Zusters. 7 uur gez. H. Mis voor de le den v. h. H. Hart. 8 uur H. Mis. Half 7 Lof met eereboete. ZATERDAG 6 uurbij de Eerw. Zus ters. 7 en 8 uur H. Mis. Van 48 biechthooren. Half 7 Lof ter eere van Maria WIJKEROOG. ZONDAG .om 7 uur de vroegmis, Hoogmis. Om 1 uur Catechismus. Om half 7 H. Familie. MAANDAG. Biechthooren van 6 uur tot half 8. DINSDAG. Allerheiligen, te vie ren als Zondag. De vroegmis om 5 uur, kindermis om 8 uur, Hoogmis half 10. 's-Middags biechthooren om 6 uur. Om 7 uur Lof voor de gel. zielen, met predikatie. WOENSDAG. Allerzielen. De vroeg mis om 5 uur, de tweede H. Mis om 7 uur, gezongen Requiem om 8 uur. Voor en onder de H. H. Missen Com munie uitreiken. Dien morgen geen biechtgelegenheid. DONDERDAG. Om 10 uur Veni Creator en gezongen H. Mis met vol trekking van het huwelijk van Adria- nus Burgers en Geertruida Need. Van half 7 tot half 8 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG. 1ste der maand. Om half 6 Communie uitreiken. Om 8 uur gezongen H. Mis met uitstelling ZATERDAG. Van 45 uur biecht hooren voor de kinderen, van 59 uur voor de overige parochianen. Donderdagavond om 7 uur voor bereidingsoefeningen en plechtige opdracht vjd. H. Familie, afd. vrou wen. IJMUIDEN. ZONDAG. Te kwart voor en kwart over 7 uitreiken der H. Communie. Te half 8 en 9 uur de gelezen H.H. Missen en te half 11 de Hoogmis. Tot half 1 zitting van de Spaarbank. Tot 1 uur is de bibliotheek'geopend. Te half 1 Catechismus, te 5 uur meis- 'espatronaat en te 5 en 8 uur Jongens patronaat. Te 7 uur Broederschapslof met preek en Octoberoefeningen. In de week de H.H. Missen te 7 uur en kwart voor 8. MAANDAG te 7 uur de H. Mis in de Kapel, te half 8 Rozenkranslof, na het Lof tot 9 uur biechthooren. DINSDAG. Allerheiligen. De gele zen H.H. Missen te 6 uur en half 8. Te half 11 de Hoogmis. Geen H. Mis te 9 uur. Van 4 tot 7 uur biechthooren. Te 7 uur Lof voor de geloovige Zielen met preek en Octoberoefeningen. WOENSDAG. Allerzielen. De H.H. Missen te 6 uur, half 7 uur, 8 uur, half 9 en te 9 uur de gezongen H. Mis. Vóór en onder de gelezen H.H. Mis sen wordt de H. Communie uitgereikt, 's Avonds, te half 8 Lof voor de geloovi ge zielen met Octoberoefeningen. Geen congregatie. DONDERDAG van 7—8 uuriK hooren. 8 uur Vriendenkring. VRIJDAG. Eerste Vrijdag der maand. Te 6 uur wordt de H. Commu nie uitgereikt. Te kwart voor.8 de gezongen H. Mis met algemeene H. Communie voor de schoolkinderen. Te half 8 Lof met Rozenhoedje en Acte van Toewijding. Te 8 uur Jon- eenscongregatie. ZATERDAG van 59 biechthoo ren. Deze week DINSDAG, WOENS DAG en VRIJDAG geen catechismus.' ZONDAG a.s. Eucharistische Dag, 7 November beginnen m «féze pa rochie de Volksretraiten. Maandag 7 November te half 8 plechtig Lol met preek door den ZEerw. Pate Arsenius van 's-Hertogenbosch. VGORHOUT. ZONDAG half 8 Vroegmis, 10 uuf Hoogmis. Half 2 catechismus, half 3 Lof met rozenhoedje cn verdere gebe den. In de week cat. naar gewoonte. MAANDAG vigiliedag, geboden vasten- en onthoudingsdag. Van 58 uur biechthooren. DINSDAG feestdag van Allerheili gen te vier n als Zondag. Half 8 Vroeg mis, 10 uur Hoogmis. Half 3 Lof met Rozenhoedje. Na het Lof biechthoo ren, zoolang er biechtelingen zijn 7 uur Zielenlof met predikatie. WOENSDAG Allerzielen. 7 uur en half 8 stille H.H. Missen, half 9 gez. H. Mis. 7 uur Lof met Rozenhoedje en' verdere gebeden. DONDERDAG 's avonds van 67 uur biechthooren VRIJDAG 1 ste Vrijdag, 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds 7 uur Lof, ZATERDAG van 48 uur biecht- hooren. HEEMSKERK. ZONDAG. De H. H. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur de Hoogmis te half 2 Catechismus, half 3 Vespers met rozenhoedje en te half 7 H. Fa milie. MAANDAG. Vigilie van Aller heiligen, geboden vasten- en onthou dingsdag. De H. H. Missen te 7 en 8 uur. DINSDAG. Allerheiligen, te vie ren als Zondag. De H. H. Missen zoo als op Zondag te half 3 Vespers met rozenhoedje, daarna biechthooren zoolang er biechtelingen zijn en te half 7 Zielenvespers met preek. WOENSDAG. Allerzielen, De H. H. Missen te 6 uur en te half 10 ge zongen H. Mis van Requiem. 's-A vonds te half 7 Lof met rozenhoedje. DONDERDAG te 8 uur gezongen H. Mis van Requiem. 's-Avonds te half 7 Lof met rozenhoedje. VRIJDAG. 1ste der maand ta 7 uur gezongen H. Mis. 's-Avonds te half 7 Lof, eereboete en rozenhoedje. ZATERDAG te 8 uur gezongen H. Mis van Requiem. 's-Middags van 4 uur af gelegenheid om te biechten en te half 7 Lof ter eere van Maria. In deze week Catechismus naap gewoonte en biechthooren voor de le en 2e klasse. EGMOND AAN ZEE. ZONDAG de laatste dag van het 4C Urengebed, om 7 uur wordt het Aller heiligste uitgeseld, daarna de Vroeg mis, om 10 uur de Hoogmis, om half 3 gezamenlijke aanbidding van de leden der Congregatie, mannen en vrouwen, om 7 uur plechtig Lof met predicatie en processie. MAANDAG. Vigilie van Allerhei- ligen, geboden Vastendag. De H.H. Missen om half 7 en half 8 en daarna de Octobergebeden. Om kwart voor 12 catechismus, des avonds van 57 uur gel. om te biechten. DINSDAG hoogfeest van Aller heiligen, te vieren als Zondag. Onder de H.H. Missen collecte ten bate der Vereeniging tot bevordering van het Kath. 'Bijzondere Onderwijs, om 7 uur de Vroegmis, om half 10 de Hoog mis en daarna de Octobergebeden. 's Middags van 3—6 uur gel. om te biechten. Om 7 uur de Vespers voor de overledenen en predikatie. WOENSDAG gedachtenis van allo geloovige zielen, om 6 uur de 1ste H. Mis, daarna de 2de en om 7 uur de gez. Requiem. Om kwart voor 12 'catechismus, 's Avonds 7 uur Kruis weg voor de overledenen en October gebeden. DONDERDAG 7 uur gez. H. Mij van Requiem voor de overledene wel doeners van kerk en armen. Van 57 gel. om te biechten, van 78 oefening van het H. Uur. VRIJDAG le Vrijdag, om 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt, om 7 uur de gez. H. Mis, om kwart voor 12 catechismus, oin 7 uur Lof met acte van eereboete aan het H, Hart. ZATERDAG de H.H. Missen oir 8 uur. 's Middags van 38 uur gel. om te biechten, om 7 uur Lof ter eeu van de Allerheiligste Maagd. N. B. Ontvangen voor het Heilige dom van Eerherstel te Egmond aar den Hoef 1082 steenen totaal 83.536. N. B. II. Van af 1 November is de Hoogmis op de Zon- en Feestdagen om half 10. ST. JOSEPH. HILLEGOM. ZONDAG de HH.Missen oin 7 uur,, half 9 en 10 uur de Hoogmis, 's A< vonds 7 uur Lof, waaronder een pre< dikatie wordt gehouden tot oprich< ting eener afdeeling van den Eucha< ristischen Bond. MAANDAG. Te half 8 het Lof mei met de Rozenkransgebeden. DINSDAG. Allerheiligen. De H.H, Missen als op Zondag, 's Avonds i uur Lof. WOENSDAG. Allerzielen. H.H. Missen, eerste drital, 6, 61/, en 7 uur, tweede drietal 7%, 8 en 8% uur. Di H. Mis van half" acht gezongen. V Avonds 7% uur Kruisweg en gebedei tot sluiting der Octobermaand. DONDERDAG. Van 57y2 uu» gelegenheid om te biechten. VRIJDAG. Eerste Vrijdag. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 's Avonds 714 uur" Lof. ZATERDAG van 4 uur tot half i biechthooren. Voetbal. Zondag 30 October zal hier een belangrijke competitie-wedstrijd ge speeld worden n.l. het eerste elftal van Concordia tegen Het Westen. Evenals verleden jaar zal de wedstrijd zeer span nend zijn, daar beide elftallen wel tegen elkaar opwegen. De wedstrijd begint om 3 uur. Concordia III ontvangt om 1 uur N. V. O. III uit Noordwijkerhout. Brand. In den nacht van Woens dag op Donderdag is brand ontstaan in de schuur van de werkman D. Doffer- hof aan de 2e Poellaan alhier. Omstreeks 1 uur werd door een der buren, welke even voor een zijner kinderen uit bed moest, ontdekt. Onmiddelijk waar schuwde hij D. Met nog eenige buren werd de brand met een aantal emmers water gebluscht. Het geheele schuurtje was intusschen uitgebrand. Twee geiten kwamen jammerlijk in de vlammen om benevens eenig hooi, brandhout en werkgereedschappen. Ook het belen dende schuurtje van C. Kortekaas brandde nagenoeg uit. Niets was ver zekerd! De brand moet ontstaan zijn door vuur onder een waschfornuis. Ongeluk. Eergisteren kreeg een tweejarig kind van den werkman H. K. in de Julianastraat alhier een trap van een paard waardoor het vrij ernstig werd verwond. In het wpklokaal werd het verbonden. Te Amsterdam zij geslaagd voor het examen Vrije- en Ordeoefeningen de hee ren E. L. J. Wamars en M. E. Spee, beiden alhizr. Uitzetting. Alhier zijn dezer da gen bij deurwaarder exploit eenige on willige huurders met have en good op straat gezet. Exploitatie Tramdieoist. De buf fetmaatschappij „E Pluribus Unum" richt tot den Raad dezer gemeente het ver zoek de verleende concessie tot het ex- ploiteeren van een tramdienst tusschen Beverwijk en Wijk aan Zee te willen verlengen tot 1 April 1942, tot welken datum do maatschappij eenzelfde con cessie hort ntvangen van Wijk aan Zee en Duin Is do Raad niet genegen zoover te gaan, dan wordt verlenging gevraagd voorloopig voor 5 jaren en vort» van jaar tot jaar. Het onderhoud van den openbaren weg tusschen de spoorhaven zou de gemeente op zich nemen, waarvoor de maatschappij haar jaarlijks uitkeert de som van f 300. Gemefmtemad. De Raad heeft be sloten de hondenbelasting zoodanig te wijzigen, dat voor eiken losloopenden hond f 10 en voor eiken vaslliggeuden f2 belasting zal geëiscnt worden. Aangaande de rioleering is beslo ten op iederen aansluiter f 5 te ver halen ter bestrijding der kosten. Betreffende heffing schoolgelden be sloot men het minimum schoolgeld op f 2.60 en het maximum op f 48 te stel len berekend naar 10 klassen. De hoofdelijke omslag dienst 1922 wordt geraamd op f 74.082. Het vermenigvuldigingscijfer wordt gesteld op 1.5. De gemeentëbegrooting over het volgende jaar wijst een be drag aan in ontvangsten groot f 149.076 en aan uitgaven f 233.459. Hierbij is tevens een bedrag groot f 10.000 uit getrokken voor den post rioleering. Een voorstel van den voorzatter, om dc tractementen der beide wethouders met f 100.te verboogen, werd ver worpen. EEN ONAANGENAAM STAARTJE VAN DE DISTRIBUTIE. Men schrijft aan het „Alg. Hbld." Naar aanleiding van een advertentie in de plaatselijke bladen, betreffende openbaren verkoop van een groote partij rijst door de gemeente, werden in de vergadering van 20 Juni j.l. door het raadslid den heer De Lange, daarover inlichtingen gevraagd. B. en W. konden toen geen voldoende inlichtingen geven. Nadat in den loop van den zomer her haaldelijk nogmaals B. en W. herinnerd waren aan hun toezegging om een on derzoek in te stellen en het resultaat mede te deelen, zijn zij thans met deze nadere inlichtingen gekomen. De rijst werd indertijd aangekocht voor zieken en zwakken en opgeslagen bij een firma alhier, om op bons, afgegeven door het levensmidielenbedrijf onder de winkeliers te worden gedistribueerd. Toen een cn lerzcek werd ingesteld bij de firma bleek, dat in plaats van 174 halen, welke moesten aanwezig zijn, er slechts 37 balen waren. De betrokken firma had de rest ton eigen bate en op eigen gezag verkocht. Na dit eerst to hebben erkend, ontkende de firma dit later en beweerde, de rijst te hebben willen ververschen. Daarover is veel te doen geweest; de poli Ie is in de zaak gemengd geworden, doch tenslotte besloten B. en W. op advies van den r ch s'e'eerden raadsman der gemeente, niet tot een civiele actie tegen de firma over te gaan. B. en W. kregen eerst kennis van de zaak toen deze in een stadium verkeerde, dat het nemen van maatregelen om verlies te voorkomen niet meer mogelijk was. Zij stellen daarom den Raai voor geen actie tegen de firma te beginnen, al betreurt ook hun college, dat de gemeente een niet onbelangrijk bedrag van f 5C00 op deze rijstaffaire heeft moeten verliezen. BENNEBROEK. ZONDAG 7 uur en half 9 gelezen om half 9 de tweede H. Mis, 10 uur

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 12