Garnizoensberichten. UITGEEST. NOORDWIJKERHOUT. Ï1SSE EGMOND-BINNEN. VELSEN. ZILK. IJMUIDEN. NOORDWIJK. BENNEBROEK. SASSENHEIM. BLOEMENDAAL. HEEMSTEDE. ASSENDELFT. HAARLEMMERLIFDE EN SPAARNWOUDE. ZAANDAM. ■w Spff. haalde het vreemdelingenbczoek aan en liet uitkomen wat van belang dit in 't bijzonder voor zijn branche is. De gemeente kafl uitzonderingen toe slaan, is verder medegedeeld. Spr. hoop te dat dit niet zou gebeuren, want dan hangt het er van af wat voor Raad wij krijgen. Verkoop ter plaatse na sluitings tijd brengt wantoestanden, vervolgde spr. want controle is hier onmogelijk. Spr. had een onderhoud met den Minister en duidelijk is hierop gewezen, waarvan goede r.ola werd genomen. Mocht het bestuur ad-viseeren, dan hoopte spr. voor de genoemde zaken een uitzondering op de Zondagssluiting zal kunnen worden verkregen. De heer Lingeman voorzitter van den Ned. Barbiers- en Kappersbond, zeide een bepaling Ie missen omtrent het slui- 1cn van den winkel in de middaguren, en het stellen van een vrijen wirrkelmid- dag. De heer Holzhaus vond het eigenaar dig dat voor winkeliers geen korten ar beidstijd is vastgesteld. Verder achtte spr. een sluiting van den winkel tijdens de middaguren ook voor den patroon ge- venscht. opdat deze ook eens rustig zijn middagmaal kan nuttigen. Do heer v. d. Haak verklaarde zich eveneens voor de Zondagssluiting en zeide dat in den boezem dezier winke liers men zijn meening deelde. De heer Van Lient wees er op, hoe de vrijheid om het publiek af te helpen, ongelimiteerd is gelaten, waardoor de winkelsluiting z.i. een paskwil zal wor den. De heer Kramer, sigarenwinkelier, ver- k'airde zich tegen Zondagsslui'ing. Ver der vroeg spr. wat het voor-ontwerp zegt, wanneer men een firma sticht tus- schen de Israëliet en bijv. een liberaal. Mr. Bruch, van antwoord dienende, liet uitkomen, hoe nieuwe bepalingen met zich brengen, dat een categorie van men schen daar nadeel van ondervindt. Spr. neemt aan, dat Zondags voor de banket bakkers de beste dag is, maar, vraagt spr., wanneer nu de Zondagssluiting komt, zou dan de zaak misschien te gronde gaan. Spr. meende dit te moe ten ontkennen. Er is een categorie van menschen, die uit principe niet op Zon dag koopt en van te voren alles in huis haalt. Wordt nu de Zondagssluiting in gevoerd, dan zullen alle menschen dit moeten doen. Wat het vreemdelingenbezoek aangaat, wordt het voor-ontwerp wet, dan kun nen vreemdelingen nergens koopen en zullen zich voor hun „uitstapje"' wel van mondvoorraad voorzien. Middag8sl uiting is niet vermeld en de vrije mi Idag ontbreekt eveneens, dit be kende spr. m Door den heer Kramer werd gewezen op de inconsequentie der winkeliers, die eerst de halfacjjtsluiting hadden en dat uitstekend vonden en later bij de ac-ht- uursluiting toch hun zaken tot dit uur oponhieldeu. Als oorzaak vond mr. Bruch dat dit de concurrentie is. Wat het ii man schap met ean I raë- lict betreft, spr. geloofde dat dit niet met zich zou brengen, dat men de ge- heele week open zou kunnen blijven. De heer Blankert, lid van het bonds- bostuur, z i le, dat dit bestuur bijzondere aandacht zou schenken aan het advies, dat de Haarlemsche Handelsvereeniging uitbrengt over dit voor-ontwerp. De heer Smit logde de vergadering ten slotte ecnige conclusies voor. Men sprak zich uit voor een Rijksregeling. Zondags- sluiting is gewenscht zonder uitzonderin gen; het sluitingsuur worde op 10 uur be paald wat den Zaterdagavond aangaat en «lagen voorafgaande aan feestdagen. Verder werden drie dagen met later sluitingsuur roodig geacht vóór feestdagen als St. Ni- colaas, Kerstmis enz. Op 6' Dec. wenschte men weer de ge wone 8 uur-sluiting. Het z.g. afhelpen wenschte men niet meer te hebben: dus tiles klokslag 8 dicht. Tenslotte werd de wenschelijkhcid geuit lot strafbaarstelling van publiek, na slui tingsuur in den winkel. Bij 't punt Zondagssluiting werd namens «le Haarlemsche Varkensslagers Vereeni ging en de Winkeliersvereeniging „Ons Be lang" nog gesproken vóór Zondagssluiting. Nadat de heer Smit mr. Bruch in welge kozen woorden had bedankt voor zijn in leiding, werd de vergadering te Tuim 11 uur gesloten. De sergeant H. K. E. Veldmeyer van het 21e Regiment Infanterie, thans ge detacheerd bij de Brigade Grenadiers en JSgers, wordt werkzaam gesteld bij het Vrijwillig Landstorm-korps Monden van do Maas, ter standplaats Middelharnis. „De Eendracht". De leden van de Coöp. Broodbakkerij en Verbruikersver- eeniging „De Eendracht", hielden in de Roe. „Vereeniging" een jaarvergadering, die goed bezocht was. Notulen en jaar rekening werden goedgekeurd. Hierna had een verkiezing plaats van bestuursleden wegens periodieke aftre ding van den heer L. Modoo, voorzitter, If. J. Pijpers en J. H. J. Hulsman (herkiesbaar) en de heer 0. E. Abspoel (niet herkie baar). Met groote meerder heid van stemmen werden de aftredende hoeren L. Modoo, 0. J. Pjj ears en J. H. J. Hulsman, herkozen; terwijl voor den heer Abspoel, de heer Westendorp werd gekozen. Door den voorzitter werd er nog op gewezen met welke moeilijkheden de I.ruideniersafdeeling te kampen heeft. Een klok. 19 November a.s. zal de Remonslrantsclie geir.emte to Haarlem oOO jaar hebben bestaan. Uit de le ien der Gemeente vormde zich 'n commissie om bij de leden en de vrien den gelden in te zamelen voor een klok. In den morgendienst van Zondag 30 October is deze klok, welke op het plat form vóór het spreekgestoelte te midden van groen en bloemen was opgesteld, door de commissie aan den predikant overgedragen, die deze klok namens be stuur cn gemeente in dank aanvaardde. 19 November hoopt men zal de klok voor 't eerst worden geluid Het P.E.N. Nastr uit het voor- loopig verslag op de Waters taat - begroo - ting blijkt klaagden eenige leden over de geringe medewerking, die Ged. Sta ten van Noord-Holland van de zijde der regsering ondervonden hebben bij hun verzoek om maatregelen te nemen in zake de leveringscontracten van het electrisch bedrijf. Gerestaureerd schilderij. Bij de firma Ran-doe aan de Gierstraat is tentoonge steld een o<ud schilderij, voorstellende de Wijzen uit het Oosten. Het schilderij komt oorspronkelijk uit Engeland. Het wordt gerestaureerd door «len beer Joh. Kars- kens Jr., te Haarlem en is reeds gedeelte lijk gerestaureerd. Het andere gedeelte laat den oestand zien, -in welke het aoh- er een behang gevonden is. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente kwam dezer dagen bijeen. Alle leden waren aanwezig. Eén vacature: J. Brommert. (Comm. Partij). Notulen gele zen en goedgekeurd. Van de afd. Uitgeest va na het Witte Kruis was het verzoek ingekomen om de bepaling, verbonden aan de indertijd ver- leencde subsidie van 1500, n.l. om. Wanneer door een of ander lichaam subsi die aan de afd. mocht verleend worden, de gemeentelijke subsidie met datzelfde bedrag te verminderen, op te heffen. Aldus wordt na eenige bespreking goed gekeurd. De heer H. Roekhuizen bericht aan den Raad zijn benoeming tol lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, aan te nemen. De vereeniging van Ambaohtsonderwijs in Kennemerland verzoekt de gemeente een subsidie tc mogen ontvangen van f 178,88 over 1921 en f 188.22 over 1922. Voorstel B. en W., om met het verleenen eener subsidie te wachten totdat een en ander wettelijk verplicht is, wordt aan vaard. Voorts is een verzoek ontvangen van de Vereeniging tot behartiging van de al- gemeene belangen van overheidspersoneel, waarin verzocht wordt te willen meewer ken, dat een geregeld overleg gepleegd wordt tusschen de vereeniging van Nederl. gemeenten eenerzijds en de organisatie van overheidspersoneel anderzijds, aangezien eerstgenoemde vereeniging dit heeft gewei gerd. De Raad gaat accoord met het advies van B. en W. om eerst eens te informeeren, op welke gronden de vereeniging dit over leg weigert. Van Ged. Staten is een schrijven ontvan gen, behelzende de opmerking, dat bij art. 7, eerste lid van het vervolgonderwijs als nog behoort le worden opgenomen, dat het hoofd van het vervolg-onderwijs als zoo danig bij raadsbesluit wordt benoemd. B. en W. stellen daarom voor, deze clau sule bij art. 7 in te lasschen, hetgeen de Raad goedkeurt. Een schrijven van het Hoofdbestuur van den Bond van Politic-personeel, waarin aangedrongen wordt op betere verzorging van het politic-personeel en afzonderlijke beoordeeling van de waarde van politie- arbeid, wordt overeenkomstig advies van B. en W. ter zijde gelegd. De heer J. Ha- zenbr«>ek, onderwijzer aan de Openbare Lagere school alhier, krijgt niet, zooals zijn verzoek luidde, met 1 Nov. maar met 1 Dec. eervol ontslag. „Goed wonen", onze bouwvereeniging, verzoekt om de nieuw aangelegde strain van Middenweg naar Westergeest in eigen dom en onderhoud döor de gemeente tc doen overnemen en zoowel aan die straat afs aan 't zoogenaamde Goemanspadje een naam te willen geven. B. en W. stellen voor dit verzoek goed te keuren, mits „Goed Wonen" eerst genoemde straat in behoorlijken slaat doel brengen; terwijl na bespreking aan eerstgenoemde straat de naam van Burgemeester van Lithstraat en aan Goemanspadje den naam van Berg straat wordt geschonken. In een ander schrijven van „Goed Wo nen" wordt kennis gegeven van de benoe ming van het raadslid P. Twaalfhoven tot commissaris van „Goed Wonen" en daar om aan den Raad verzocht wordt genoemd raadslid aan den Raad van Commissaris sen te willen toevoegen, in welk verzoek de Raad bewilligt. Naar aanleiding van een door het R.-K. Kerkbestuur alhier daartoe gedaan ver zoek, stellen B. en W. voor aan de R.-K. bewaarschool alhier in 1922 een jaarl. sub sidie van f 1000 te verleenen, op voor waarde, dat vanaf 1922 aan het hoofd dier Bewaarschool iemand wordt aange steld met bewaarschoolacle. Voorstel en daaraan verbonden voor waarde van B. en W. worden goedgekeurd. Daarna wordt dé nieuwe verordening voor het heffen van schoolgeld, zooals we vorige week in ons blad meedeelden onder algemeene instemming goedgekeurd. Bij de nu komende salarisverhoogingen, stellen B. en W. na overleg met het be stuur van de Noord-Holl. afdeeling van den Bond van gemeenteambtenaren voor, de salarissen van le, 2e en 3e ambtenaar ter secretarie te verhoogen met 100, dus te brengen op f 1900 en f 1350. Advies van genoemden ambtenarenbond was res pectievelijk voor den lsten ambtenaar van f 21002000 Voor den 2den ambtenaar van 1600f 2050 en voor den derden ambtenaar van f 8001100. Enkele raads leden vinden de door den Bond van Ge meenteambtenaren voorgestelde verhooging wel wat al te hoog, temeer waar de H. O. f 83000 moet opbrengen. Het voorstel van B. en W. wordt daarom aangenomen, nadat een bemiddelingsvoorstel van den heer Wil kes gekelderd is. Na breede besprekingen worden de salarisen van veldwachter en nachtwacht met f 52 per jaar omhoog ge bracht. Dc bcgrooting van het Burgerl. Armbestuur wordt vervolgens goedge keurd met aan ontvangsten en uitgaven f 6525, eveneens die van Marken-Binnen met een cijfer van f 630. De bcgrooting van het gemeentelijk Electrisch bedrijf wordt aan inkomsten en uitgaven geraamd op f 40.900. Bij de gemeentebegrooling 1922 wordt door B. en W. voorgesteld de salarissen van Wethouders op f 500 elk. dus voor ieder een verhooging van maar 150 pet. Het tegenwoordige salaris bedraagt J 200. Het voorstel van de Witst, door den heer Wilkes overgenomen, n.l. van f 350, wordt aangenomen. Verder wijst genoemde Heer Wilkes er op, dat bij brand dc terreinafzetting te wenschen overlaat. Ook zal op verzoek van den heer Wilkes de mogelijkheid overwogen worden van het stichten van een badhuis. Bij het voorstel van den heer Wilkes om het salaris van 4e vroedvrouw te verhoo gen tot f 600, staken de stemmen. 33. Na verdere bespreking -wordt de gemeen le- begrooting goedgekeurd met een eindcijfer van f 194.462.33 en aan onvoorziene uit gaven f 1445.62. Voor bestrijding van ver schillende uitgaven als: bestrating Wester geest, brandkranen, nieuw uurwerk toren Marken-Binnen, wordt atgemoen besloten tot het aangaan eener geWleening van f 20.000 tegen 7 pet. De rondvraag levert weinig belangrijks op, daarom wordt de openbare vergadering gesloten. Voetbal. Zondag kwam 8.M.O. al hier op bezoek voor het spelen van 'n competitie-wedstrijd tegen N.V.O. I, en klopte tegen aller verwachting in N.V.O. op eigen terrein. Na 10 min. spelens kreeg S.M.O. een welverdiende penalty, die haar de lei ding bezorgde, welke haar puntental nog vergrootte en den stand bracht op 20. Door N.V.O. werd een keurig tegenpunt gemaakt, waarop de rust inging met 2-1. Na de rust bleef de stand onver anderd, niettegenstaande het bijna on weerstaanbaar zwoegen van N.V.C., waar bij de verdediging van S.M.O. zich mees terlijk handhaafde, en beslist mooier spel te zien gaf dan de gastheeren. Wel hadden wij de overwinning nog grooter verwacht, want S.M.C.'middenvoor zag ongewild een paar mooie gelegenheden om te scoren, door pech zich ontnemen. De scheidsrechter leidde den welstrijd zeer goed. Op het R. K. Parochiaal Sportterrein aan de Esschelaan had Zondagmiddag te half drie een competitiewedstrijdv plaats tusschen de R. K. voetbalvereenigingen L. IC. I alhier en S. J. C. I van Noord-wijk Nadat scheidsrechter Platte de elflallen in het veld heeft gefloten wint L. F. C. den toss en speelt tegen zon in. Wegen afwe zigheid van Martens is A. v. d. Zwet in valler en speelt rechtsbuiten, terwijl de rechtsbuiten Arrichart op Marten's plaats speelt. Direct na den aftrap valt L. F. C. out. stuimig aan en na 5 minuten spelens weet zij door een prachtig schot van A. v. d. Zwet de leiding te nemen. Het samenspel van L. F. C. is onverbeterlijk en al heel spoedig weet Buschman het tweede punt te maken. Dit wordt S. J. C. te machtig en zij spant alle krachten in om een wijziging in den stand te breng ei., netgeen ten slotte aan v. d. Berg gelukt. -Een der S. J. C.- buitenwings speelde herhaaldelijk op min der faire wijee, waarvoor hij voor half-time reedis 2 maal door den scheidsrechter ge waarschuwd was. Voor de rust weet Buschman, welke zich van zijn -beste zijde liet zien, nog tweemaal te doelpunten, zoodot de rust kwam met 4—1. Na de thee was het spel minder span nend en bieken de spelers vermoeid. Toch wist van den Berg nog eenmaal te doel punten, zoodat toen de scheidsrechter hel einde floot, L. T. C. welverdiend had ge wonnen met 42. L. T. C. II speelde le 1 uur eenzelfde match legen S. J. C. II en zag zich na een niet zeer interessanten wedstrijd geslagen met I3. L, T. C. II zal zich nog veel moeien trainen, wil zij in de voetbalwereld mee spreken. De belangstelling bij de tweede match was enorm. Drankbestrijding. De Maria-Ver- eeniging hield Zondagavond een verga dering, die maar matig bezocht wa3. Na de lezing der notulen bracht de secretaresse een degelijk verslag uit van de algem. verg. te Zaandam. Medegedeeld werd, dat 'n nieuwe standaard voor het vaandel der afd. was aangeschaft. De voorzitster wees de leden nog eens op hare verplichting om bij feestelijke ge legenheden als kermis, toch trouw te blijven aan het gegeven woord. Besloten werd een ICO-tal communie- plaatjes te bestellen van de nieuwe So- briëtas-uitgave, terwijl ook de noodige almanakken zullen aangevraagd worden. Hierna werden nog een paar aardige stukjes voorgelezen, waarna tct slot n g erscheidene lieieren werden ge ongen. Burgerlijke Stand. Geboren: 12 Oct Hendrikus, z. van Jan Lief ting en Cor nelia Helena Zonneveld. 20 Oct. Jo hannes Wilhelmus, z. van Petrus Apel doorn en Margaretha Gerardina Apel doorn. Ondertrouwd: 21 Oct. Martinus Pop- ping, 32 j. en Oatharin i Klooster 29 j. EGMOND AAN DEN HOEF. Kerkbouw. De plannen voor het bouwen van de nieuwe R.K. kerk ne- Mtia steeds vasteren vorm aan. Naai' wij vernemen zal binnenkort reeds de aanbesteding kunnen plaats hebben, zoo dat spoedig met het werk een aanvang kan genomen worden. Op die wijze zou er ook gedurende den aanstaanden win ter nog wat werk ver cha.t kunnen wor den. BE VER Wijlt. Burgerl. Stand. Ondertrouwd: F. Brakenhoff en J. Wester J. L. Min en M. J. Verheidien D. Wallems en A. v. Dijke Getrouwd: G. J. van Oort en S. van Essen. Geboren: C. StamBakker, z.; P. Sló- tcmakerNiesten, z.; J. M. 's Gravemade Bos, z.; M. BergehuisOverdorp, d.; -D. ZoetKoorn. d. Overleden: T. C. M. Dekker, 5 weken; A. Struwe, 68 jaren. Bij den ontvanger der directe be lastingen, enz., te Beverwijk, is een bedrag van f 14.31 ingekomen wegens te weinig betaalde personecle belas ting over 1920 en 1921. Tc Amsterdam is geslaagd voor het on derwijzers-examen mej. D. H. Rem, alhier. Broodprijzen. De broodprijzen alhier hebben met ingang van heden een verla ging van 2 cent ondergaan. Drankmeer-Coihité. In de gehouden vergadering van het Centraal Drankweer- Comité herdacht «le voorzitter in gevoet- voHe woorden den overleden penningmees ter, den heer S. Koning. De heer P. Kwast bracht als afgevaardigde naar de vergade ring van het Advies-Bureau der Centrale Drankweer te Utrecht een uitvoerig ver slag uit. Besloten werd als Nieuwjaarspropagan- da een manifest uit te geven. Langdurig werd gesproken over het houden van een Drankweer-tenloonstelling. Aan het bestuur werd het verder onderzoek der plannen opgedragen. In een vervolgvergadering zal de agenda verder afgewerkt worden. B. en W. stellen voor, hun machtiging te verleenen, een aftakking te doen maken op de pers-gasleiding nabij den Vergierden weg te Schoten. ,£angveredelt". Velsen's gemengd k°or „Zang veredelt" heeft m intiemen kring in hotel „dc Prins" haar 5-jarig bestaan gevierd. Bij deze gelegenheid werd de secrctarcsss, mej. C. Roat, be noemd tot eerelid van „Zang veredelt", voor het vele wat zij voor de vereeniging' in die jaren heeft gedaan. Burg. stand. Bevallen: A. M. G. Botfarius-Comajta, d. T. Tinkelen- berg-Platen, z. G. Verkooyen-God- •schalk, d. J. Bruyns-Wiggermans, d. M. v. d. Klooster-Willems, d. J. Bink-Kosten, z. E. Wiersma-Bakker d! Overleden: M. M. C. Thiele, 12 d., d. v. B. Thiele en B. W. Verheek. De Rijkstuchtschool Naar wij ver nemen, zal de Rijkstucblschool te Velsen met X April 1922 gesloten worden. Het personeel zal op wachtgeld gesteld wor den, terwijl het losse personeel tegen 1 Januari a.s. ontslag is aangezegd. Goed afgeloopen. 'loen Mej. J. B. gis teravond uit de avondkerk kwam, liep zij waarschijnlijk vanwege de drukte, waardoor zij het water" niet zag in de' Beek. Gelukkig werd zij er spoedig door vereende krachten uitgeholpen. We willen hopen, dat dit koude bad geen nadecligc gevolgen zal hebben. le 's-Gravenhage is geslaagd voor het derde se li rif tel ijk) gedeelte van het No- tariaal Staatsexamen de lieer J. P, Rutgers, alhier. Bedreiging. In «Je ijsfabriek van de vischhandel vereeniging maakte een dron ken persoon het anderen lastig en bedreig de o.a. den ijsbaas B. Toen de politie kwam ging de held, ze kere D. W. uit Santpoort, op dc vlucht, maar de politie weet hem natuurlijk wel te vinden. Aangehouden. Alhier is door «le politie een deserteur aangehouden, zekere W. J. M. Hij is naar zijn garnizoen le Leiden overgebracht. Bindcursus van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantenkunde, afd. Noordwyk. Vrijdagavond had in café Fortuin de laatste les plaats van ge noemden cursus, welke cursus gegeven werd door den heer Buurman uit Leiden. De heer Volkersz, Rijkstuinbouwleeraar te Lisse was ook aanwezig. Bij het bin nentreden der zaal werd men verrukt door de bloemenpracht die daar was ten toongesteld. Talrijke bloemenmanden bou- guötten volledig garnituur voor bruids tooi, waren als resultaat van dezen cur sus bijeengebracht door ,de cursisten. De heer de Boer was inzender van een prachtige mand duin'lora, kunstig ge rangschikt. Grullemans een mand keurig verzorgd met planten, 0. en J. Soeto man een groote mand Dahlia's, fijn be werkt met het prachtige roode blad van klimplanten van grof tot zeer fijn uit loopend. De heer Wiecherinck een mand met rozen en welriekende Viooltjes, zoo als die slechts door hem kunnen worden gerangschikt, de heer Rotteveel e?n mand met Chrysanthemum die door prachtige kleurschakeering de aandacht trok. Over- velde met prachtige bouquetten en nog vele andere inzenders die te samen een rijkdom van bloemen tentoongesteld hadden. Algemeen wenschte men hiervan een foto te nemen, wat iets later op den avond door den heer De Haas bij mag nesiumlicht is gedaan. De beer Buur man ging in tusschen over tot het stellen van vragen aan de cursisten over de in dezen cursus behandelde stof. De hoer Buurman dankte aan het einde der less de deelnemers van den cursus voor de prettige manier waarop zij hebben mede gewerkt, vooral d«x>r het zorgen voor het noodige materieel (bloemen) voor de zen cursus noodzakelijk en hoopte volgend jaar met dezen cursus voort te gaan. De Heer de Boer bracht oen woord van dank aan den hoer Volkerst voor de goede keuze welke hij gedaan heeft in den heer Buurman cn de medewerking door hem verleend. De heer Volkersz bracht dit dank woord terug aan den heêr Buurman die dezen cursus heeft gegeven. Dit was een moeilijk werk omdat voor dit soort cursussen geen vast leerplan bestaat, maar waarvoor hij zelf een leiding heeft moeien kiezen, die blijkt uitstekend te hebben gewerkt. Wegens het late uur vertrok de heer Buurman met een „tot het vo'gend jaar". Den heer Volkersz werd een der vele bloemstukken aangeboden, voor welke attentie hij zeer dankbaar was. Hierna bleef men nog oenigen tijd gezellig bijeen als besluit op dit eerste gedeelte van dezen, goed gcelaagdcn cur sus. Dc „Staatscourant" bevat de statu ten van de Mij. tot Exploitatie van On roerende Goederen „Yesla", alhier. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: II. van den Berg en A. C. van der Aar. W Denning en A. v, d. Wiel. J. G. Stam. fOp 77 aeigen leeftijd is in de zie leeninrichting te Haarlem overleden de heer G. Stam. oud-wet houder, alhier. Burger!. Stand. Geboren: Robert Philip, z. van F. Bool cn H. J. Land- wehr. Jan, z. van D. Durieux etn M. Wiclink Elisabeth, d. van A. van der Burg en M. Dozij. Hen drikus, z. van G. van Gulik, won. te Loon op Zand. Ondertrouwd: Klaas van Donk, 26 j. en Johanna Hosthoek, 21 j. Overleden: Francisca van der Burg, 3 w., d. van A van dei' Burg en H.< P. Brama. Gevestigd in de gemeente: J. Huijg. Hoofdstraat 110, uit Hillegom. J. Slothouwer en gezin, Hoofdstraat 143. uit Haarlem. Mej. J. Bosma geb. van Tol, Charbonlaan 15, uit Bos koop. Mej. G. Noort, geb. van Zadel. Westerstraat 3, uit Delft. Vertrokken uit de gemeente: P. J. Hoogendam, van Floris Schoutonstraut 9 naar Leiden. Mej. J. W. Noorder- meer van Hoofdstraat 195 naar Leiden. Mej. P. M. Kooijman van Hoofdstr. 105 naar Oegstgeest. A Th. van Rui len en gezin van Hoofdstraat 135 naar Haarlem. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor tiet derde (schriftelijk) gedeelte van het No tariaat Staatsexamen de heer J. II. Faber, alhier. De won'ngen van ,,St. Be :lictus". Zondag 30 October had onder begunsti ging van prachtig weder de plechtige inzegening plaats van de huizen der wo- ningbouwvereeniging „St. Benedictus", gelegen in het Duinlustpark nabij Sant poort. De Zeer Eerw. Heer L. A. Wil- lenfcorg, Pastoor der Parochie van de H. Drieëenheid te Bloemen laai, welke deze inzegening leidde, wendde zich allereerst tot de aanwezigen, heette hen allen wel kom en zeide, dankbaar en aangenaam ge stemd deze inzegening te mogen bewerk stelligen. Zijn Eerw. vond het een zeer gelukkige gedachte, deze woningbouwver- eeniging gesteld te zien onder bescher ming van Hem, welke de eerste bescha ving over Europa bracht, den H. Be nedictus. Zoo zullen we dan aanstonds, aldus Z.Eerw., onder zijne «ckutse, on zen Goddelijken Meester en onzen Moe der de H. Kerk den zegen afsmeeken voor de gezondheid, kuischheid, welvaart en het behoud van ons H. Geloof voor allen, die binnen deze veste wonen. De aanwezigen ontvingen allen den godruk- ten tekst der gebeden en werden ver zocht, hierin Z.Eerw. te volgen. Aller eerst dan werd gezegend de beeltenis van den H. Benedictus, die zich bevindt in den muur van een der huizen en ver volgens elk huis afzon lerlijk, zoomede do Bestuurskamer welke bij één der huizen is aangebouwd. Vervolgens nam Z.Eerw. zijn slotwoord en hoopte, dat deze zegen op de stichting blijven moge en alles in vervulling ga wat is afgesmeekt. Hierna dankte de voorzitter der \vo- ningbauwvereeniRin.iï den Eerw. Herder ais ontwerper en ijverig werker voor deze stichting. Verder bracht de voorzitter dank aan het College van B. en W. en den Raad der gemeente Bloêmendaal en aan allen die hebben medegewerkt, aan dc totstandkoming van deze stichting. Zich tot de led.en wendende vr«>eg spreker zich le gedragen als echte Roomsch,-Katholie ken, te waken tegen ontsiering en vernie tiging van plantsoenen e.a. Vervolgens werde de huizen bezichtigd, waarna in een der huizen de thee werd geschonken. Onder dc vele aanwezigen merkten we op: De WelEerw. Heer v. Muijen, Ka pelaan der Parochie van de H. Drieëen heid, de heer E. v. Ncderhasselt, wethou der der gemeente Bloemendaal, de heer 1. Bispinck, oud-wethouder, thans lid van den Raad der gmeente Bloemendaal, de heeren Bijvoet, Bornvvater en van Kes- sel, leden van den Raad der gemeente Bloemendaal. de heer A. G. Prinsenberg architect, den opzichter en den uitvoer der der bouwwerken, het bestuur en de leden der stichting en velé belangstellen den. De heeren aannemers waren wegens ongesteldheid verhinderd tegenwoordig te zijn. Later bmerkten we ook nog den heer Landeweerd, wethouder der ge-, meente Velsen. Na afloop van hetofficiee'le gedeelte had nog een gemoedelijken rondgang plaats. Bejammerd werd dat voör een klein stukje grond als 2e uitgang in het Duin- lustpark, hetgeen het geheel zeer zeker ten goede zou komen, zulk een hoogen prijs werd gevraagd. Het geheel gaf een feestelijken indruk. Van velg huizen wap perde dé nationale driekleur en de witge- te wimpel. Als nu spoedig de plantsoenen, het rijwielpad en de tege'itrottoirs in Orde gebracht worden, dan is dez omgeving een mooie en doemalige stichting rijker ge worden. B. en W. stellen een herziening voor van bet uitbreidingsplan der gemeente, vastgesteld bii raadsbesluit van 28 Aug. IQT2. Burgerl. Stand. Ondertrouwd: N. van Leeuwen en H. W. B. Cremer. Getrouwd: G. A. F. Altman en M. E. Cramer. Geboren: R. Chr. Hagevan Dolder, d.; Th. D. dc ZwartNoordhuizen, z J. RooyakkersGoossens, z.M. Nieti- wenhuisvan den Brink, d. Raadsvergadering. Onze jongste raads vergadering^ gepresideerd door den Burge meester De Boer, stond in het teeken der begrooting en der bezuiniging. Aanwezig alle leden. Na de notulen kwam het vol gende Ier tafel: 1. Een schrijven van Ged. Staten, inhou dende medetleelingen, dat de reclame van den heer C. Frank ontvankelijk was ver klaard en dat diens inkomen was terugge bracht op 7100. Door de Comm. H. O. was de reclamant aangeslagen naar een in komen van f 11000. 2. Van Ged. Staten bericht, dat het beroep van den appellant IJ. v. Vliet inzake aanslag H. O. niet ont vankelijk is verklaard wegens te late in diening. Diens aanslag blijft dus gehand haafd. 3. Van het provinciaal ziekenhuis te Castricum bericht, dat gemeente voor de verpleging van behoeftige patiënten over het 3e kw. schuldig is het bedrag van f 700. 4. Een zelfde bericht van het prov. ziekenhuis te Santpoort, dat de gemeente verschuldigd is het bedrag van f 600 voor de verpleging van behoeftige patiënten. 5. Van Ged. Staten, meldende, dat haar colle ge geen termen heeft gevonden aan de Ver eeniging van Zaansche gemeenten of declen daarvan tot één geheel, te bevorderen, 6. Een misaive van God. St., waarin öe goed keuring wordt gegeven aan het bestuit vaa den Raad om bouwgrond te verkoopen aan J. Broerse c.a. te .Assendelft. 7. Een adres van de Weduwe W. v. Gelderen, om voor ■haar gezin iets meer steun te ontvangen. B. en W. meenen, dat tiet adres thuisbe- ihoort bij het Burg. Armliestuur en zullen aldaar de belangen dier weduwe met veei zorg bheartigen. 8. Adres van den heer P. B0011 en 19 andere inwoners, waar in verzocht wordt de medewerking van den Raad, om bij 't prov. waterleidingsbedrijf een rechtvaaniiger toepassing en regeling van liet tarief. In <iit adres wordt op grove onbillijkheden gewezen. VooijU het betalen naar de oppervlakte wordt gehekeld. Er zijn bewoners die moeten betalen naar «Je op|>ervlakte van 140 M3 en geen 40 M3 gebruiken. De voorzitter zegt, dat ieder die daar over klachtien heeft, zich maar eenvoudig per briefkaart tot den 1 >irectcur, «len heer Franeken heeft te, vervoegen, «leze is dan bereid tot wegneming van onbillijkheden. Op voorstel van den heer Sikkes zullen B. en W. den Directeur verzoeken een halvcn dag zitting te houden op ons gemeentehuis, tot het ihooren van grieven en onbillijkhe den. 9. Van den minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen een schrijven, waarin machtiging wordt verleend tot den bouw der O. L. school nabij «le Kaas- fabriek. Van Ged. Staten, waarin wordt gevraagd, een kleine wijziging le brengen in de Verordening op den H. O. Deze wij- riging wordt na toelichting, aangebracht. 11. Van den lieer Inspecteur van het L. O. den beer Sterck, een uitvoerig schrijven over de inrichting van het vervolgonder wijs. Ook in verband met «lit st:iirijven worden met algemeene stemmen voor t jaar benoemd tot leerkrachten bij dat ver volgonderwijs de heer C. D. Zaal en Mej. Kuit, werkzaam aan school No. 2. De heer 'De Jong treedt op als Hoofd van dien cur sus. 12. Wordt voorgelezen een schrijven van dokter Bon, inb. het bericht, dat hij wegens drukke werkzaamheden ontsiag neemt als voorzitter van de schoolcommis sie. De raad benoemde uit «sen aanbeveling van genoemde commissie, «ie heer M. H. Ouwerkerk, gepensioneerd Indisch onder wijzer alhier. No. 1 op dc voordracht stond Mej. K. Roekei. Waarom No. 2 van de aan beveling, die pas in de genteente woont, bij Mej. K. Boekei voorging, begrijpen wij niet Er wordt ook nog handwerkonder- wijs gegeven. Vooral voor dat belangrijl vak, zou een vrouw in «le sohoolcommissk op haar plaats zijn. No. 13. Een gedocumenteerd schrijven van de schooluemmissic. wiarm de Raad verzocht wordtiot instelling van het in stituut schoolarts. Hierover ontstaat no( al discussie, waaruit blijk. Jat men vtoi het instituut voelt, en dat bij B. en W. liet plan Bestaat om de 3 gemeenten-ge ucesheeren aan te zoeken voor of te be laften met de werkzaamheden verbonden aan bedoeld instituut. Daar wij 3 ge meen te-genees heeren hebben, mocht men nimmer verwachten, dat een afzonderlijk schoolarts zou worden aangesteld. De voozLtteir las de verordening betreffende het geneeskundig schooltoezicht van Kooj a. de Zaan voor en besloten werd, zoo tot de instelling van geneesk. schooltoe zicht werd overgegaan, een dergelijke verordening te maken. De hoer Vreull>urg wilde dan nog in die verordening opge nomen zien, een afzonderlijke bepaling voor dc tandenvezorging. De heer Doffer vroeg of ook de bijzondere scholen in dat geneeskundig toezicht zouden «ieeien waar op een alleszins bevredigend antwoord volgde. 14. Van vereeniging van Ned. Gemeen ten is een schrijven inhoudende het ver zoek om ter gemoetkoming der 'kosten van de malaria-verspreiding «len subsidU van 5 oent per inwoner. B. en W. ad- viseeren deze subsidie van ruim 20(? niet te geven onder het molto: „maa'k je één mug «lood, dan komen er 50 op de begrafenis." De Raad was het bier mee eens en liesloot overeenkomstig het ad vies van B. en W. 15. Werd voorgelezen dé kostenreke ning. opgemaakt door «len heer J. Vrou we Kr., van de veranderingen in een der lokalen van school No. 3 ten behoeve van den tijdel ijken bewoner Steijn. Na eenige besprekingen werd besloten den heer Steijn voor le stellen zelf de kosten ad plm. f 200 te betalen, hel gebrui'kte hout blijft zijn egendom en hij ka.n gratis tol Juli blijven wonen. De datum 1 Jul; werd vastgesteld om den beer Steijn tijd genoeg te laten lot bet zoeken van een woning. Van Ged. Staten «sen schrijven, waarin goedkeuring gegeven wordt aan het be sluit om met ingang van 1 Mei 1922 a.s 100 opcenten te heffen op de hoofdsom dér vermogensbelasting en 18 openten op de hoofdsom der dividend- en tan tième belasting. 17. Komt in behandeling de nieuwf verordening op de hondenbetasting. Deze word! vastgesteld. Men zal voortaan voor een luxe-hond f 5 belasting en voor een honti nood te voor het bedrijf f 0.50 moe ten betalen. K«>oplieden in honden zijn vrij van .belasting en ook wordt geen be lasting geheven van honden beneden 4 mnd. 18. Komt aan de orde de benoeming van een Md van den Raad van Commis sa rissen voor Goed Wonen, w«gens be danken va.11 den heer H. Aafjes Wz., De beer Valkoog verkreeg 10 st. en d< heer Sikkes 1; de heer Varkoog nam zijr benoeming aan. 19. De begroeting van bet B-urg. Arm bestuur wordt vastgesteld in antvangslen en uitgaaf op f 8300. Met het oog op den desolaten (oestand der armenkas wordt over 1924 nog e«n extra snbstdie van 5009 toegestaan. Wij laten onze armen en ouden van dagen niet onverzongd. Braaf Men Iran het geld niet beter besteden. 20. Komen ter tafel de Ixsgrooling voor het G. E. B. en de gemeemle-begrooting. Hierover in een volgend vcrislag. Schouw. De jaarlijksche scli uw over de Groote- en Kleinepolders zal plaats hebben op Dinsdag 15 Novomber a.s. Te Amsterdam is geslaagd voor het on derwijzers-examen, mej. H. E. Sietsera»- alhier

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 2