KORFBAL. delijK v orat gemaakt. Deze hoekschop heeft center geen nadeelig resultaa.. Even daarna wordt dan het spel voor enkele oogenblikken onderbroken, om dat Van Gendt met zijn maag in aan- jaking komt met een Fransch been. Hij is ecjter spoedig hersteld, krijgt van Tetzner den bal en rent naar vo- en, waar hij uit een moeilijke positie naast den paal schiet. Het begint nu bedenkelijk donker te worden, een deel van het publiek gaat het terrein verlaten. Het spel wordt zeer mat v oral de Franschen zijn onder den indruk van hun achterstand, als Tetzner eenige minuten voor het einde van den wedstrijd den bal bemachtigt en hem voorzet naar Rodermond Deze gaat iets naar voren en schiet het leder in het Fransche doel. (04). Het is dan 4 uur 16. Twee minuten later, nadat Rodermond een fraaie kans heeft gemist door hoog te schie ten, krijgt De Natris den bal van Leg ger en zet het leder weer over naar Van Gendt. Deze zorgt voor het vijfde Nederlandsche doelpunt. Even daarna is de wedstrijd geëindigd. De Hollanders nemenhunspelersop de schouders en drage n hen in triomf door de dringende menigte naar de kleedkamers, waar de vreugde over de overwinning zeer groot is. He spel en de spelers. Er zal wel niemand zijn geweest, die een zoo groote overwinning van het Oranje-elftal zal hebben durven voorspellen. Onze ploeg was het blijkt trouwens wel uit de cijfers veel sterker dan de Fransche en wan neer wij bedenken, dat dit jaar de Engelschen door de Franschen met 21 zijn geslagen, dan gaan wij ge- looven, dat onze tegenstanders Zon dag al zeer slecht op dreef waren en niet in hun gewonen vorm hebben gespeeld. Het spel der Franschen stond en hiermede alleen heb ben wij voor het oogenblik reke ning te houden op technisch veel lager peil dan het onze. Toen de wed strijd tien minuten oud was kon men menscheiijkerwijs gesproken, reeds een Hollandsche overwinning voorspellen. Dat het 05 zou kunnen worden, kon men echter niet denken. Onze ploeg toonde veel wetenschap pelijker spel dan de Fransche. In onze gelederen viel de rechtervleugel Tetz- ner-Rodermond niet zeer op. Dit had echter niet tot oorzaak het slechte spel van de Groningers, maar de su blieme verdediging van Gamblin, den aanvoerder van het Fransche elftal. Op 't eind van den wedstrijd toen het moreel der Franschen was gebroken, kwam de kracht van den Hollandschen rechtervleugel meer aan het licht. De andere voorhoedespelers hebben hun taak eveneens goed verricht. Het op brengen van De Natris en Deïstn, hun samenspelen het optreden van Van Gendt, dat voldoende wordt geïllus treerd door de drie doelpunten, ver dient alle lof. In de middenlinie was Hordijk en alleen hij best. Hij behoorde met De Natris en Delsen tot de besten uit de ploeg. Ook Legger was goed en vooral in de tweede helft van den wedstrijd zagen wij van hem uitnemend spel. Het zou onbillijk zijn te zeggen, dat Denis, de spil, een mislukking was, maar een ideaalspcDr op deze plaats is hij in het geheel niet. Hij werd zeer vaak gepasseerd, liep soms hopeloos achter den bal aan en piaatste niet altijd onberispelijk. Toch verrichtte hij vaak goed werk en over het geheel heeft hij in dezen wedstrijd wel voldaan. Hij behoorde evenwel tot de zwaksten met Stevens, wiens schoten misten of te hoog gingen, en die niet in de schaduw kan staan van Pelser, wiens werk onberispelijk was en wiens optrec'en een gevoel gaf van groote vein0..eid. Van Tilburg heeft zeer veel zwakke oogenblikken gehad, echter zonder nadeelige resultaten, maar veel vaker hebben wij hem goed werk zien doen en schoten zien stoppen Hij is echter geen keeper van buiten gewone capaciteiten. Cottcnet, de Fransche keeper, is inuerdaad geen Göbel, doch hij heeft goede eigenschappen en wij hebben nem menigmaal schoten naar behooren zien stoppen. Aan het einde van den wedstrijd verminderde zijn spel, even als dat van de geheele Fransche ploeg, danig. Wij roemden reeds Gamblin, den links-back, van onzen tegenpartij, die vele aanvallen van onzen rechter vleugel stuitte. Hij steekt kop en schou der uit boven Vanco, den rechts-back, en hij is de beste van de Fransche ploeg. Het elftal als geheel toonde een middelmatig samenspel, dat de ploeg volmaakt noodlottig werd. De enkele uitblinkers konden de catastrofe niet voorkomen. Het schieten liet zeer veel te wenschen over en het g ede werk. van Dewargnes en Darques en vooral van Macquart liep steeds op niets uit, wanneer er gescoord moest worden. Wij hebben weliswaar be hoorlijke schoten gezien, maar die stuitten ten slotte op Pelser en in laatste instantie op Van Tilburg. HBARLEM-U.V.V. 0—2. 'n Ouderwetsche Haarlem-middag, de tegenstander 'n zwakke, de kam pioenskansen uitstekend, wat kon den de roodbroeken nu meer ver langen om te toonen de wispelturig heid nog te bezitten. En ze de- cen het. Met uitzondering van Maas en Martien Houtkooper speelde het elftal minder enthousiast dan bijvoor- >eeld tegen Feijenoord. De Utrechte naren waren daarentegen met den wil om te winnen bezield en verdien den de overwinning volkomen. Het ongeluk achtervolgde de roodbroeken >ok noe doordat een paar goede scho- Jten in de tweede helft vlak langs dm paal gleden. Onder leiding van den heer P. A. Bömer, cgn arbiter uit het nabije Oosten stellen zi;h de ploegen als volgt op U. V. V. v. Rhijn Rumbrink Swarttouw Eijsvogel v. d. Smit Smelt v. d. Kamp, D. en W. Buitenweg, Arentzen, Broos. Jur Haak, Brakel, Bieshaar Hout kooper Sr., v. Daalen. Terwee Baum Houtkooper Jr. Maas Baay Angenent Haarlem. U. V. V. is dus au grand complet, terwijl de roodbroeken hun stuw kracht Tekelenburg ten zeerste mis sen welk verlies eenigszins vergoed wordt door het medespelen van Jur Haak. In den aanvang is Haarfem in de meerdere en eenige pittige uit vallen zijn er het gevolg van. Op fnuikende wijze brengt Swarttouw dan zijn off-side tactiek in toepassing waardoor de thuisclub-aanval in de war wordt gebracht. Talrijke kansen worden tenminste door onoplettend heid verknoeid. Inmiddels hebben de Buitenweggetjes acte de présence ge geven in den vorm van een paar kan jers welke overgaan. Brakel ver dwijnt dan spoorloos om 10 minuten later met 'n vergenoegd gezicht weer aan den aanval mee te doen. Het is opmerkelijk hoe weinig kijk op plaat sen de middenlinie heeft. Alle through- passes komen met wiskunstige zeker heid op de voetbalschoenen van Rum- brink terecht die als eenige back zich uitstekend van zijn taak kwijt. De Stichtenaren nemen dan de leiding als een der Buitenwegs na een uit een corner ontstane verwarring An genent passeert. In vervlogen jaren was zooiets het sein voor de rood broeken om het bijltje er bij neer te leggen maar die tijden zijn voorbij. Nu werden aanvankelijk met alle man en macht pogingen aangewend om een doelpunt te forceeren. Jur Haak, een tacticus bij uitnemend heid, en eerste-klasse schutter, wordt echter teveel als quantité négligeable beschouwd terwijl de rest niet in staat is het Leo van Rhijn erg lastig te maken. Zoo gaat de rust in met de rood-witten in het voordeel. D.e tweede helft begint emotievoller dan de eerste, om dat ook te blijven. Al dadelijk wordt van Rhijn, die voor z'n collega in de andere goal niet on der doet, in de penarie gebracht, waar uit hij zich door middel van 'n soort korfbaldemonstratie weet te redden. Talrijke schoten van Van Daalen, Bieshaar en Haak,vliegen over de lat of langs de palen. De achterhoede waarin de centerhalf niet in staat is Tekelenburg maar eenigszins te ver vangen, voedt echter in hef geheel niet, zoodat de bal maar zelden in voor de Haarlemmers gunstige positie komt. Aan de overzijde laten de Bui tenwegs zien wat indivudueel spel vermag terwijl Broos z'n hardloopers- capaciteiten in beeld brengt door achter alle mogelijke en onmogelijke ballen aan te sjouwen. De lange v. d. Smelt voetbalt ook zoo'n beetje maar is overigens geen heftig struikelblok. Als er dan even later 'n stuk van de middenlinie zoek is heeft Wout geen moeite Angenent voor de tweede maal te laten visschen. Weer wordt stevig aangepakt maar het loopt Haarlem niet mee. Zoo stuit een keu rig schot van Bieshaar tegen den zij paal in het veld terug, terwijl ette lijke schuivers van de voorwaartsen achter gaan. Van Rhijn toont bij een heele serie corners zijn meesterscl a over den baleen gedeelte van den tijd spelen de Utrechtenaren met 10 menschen wegens 'n knietje van Smelt, die echter spoedig weer ver schijnt. Haarlem zoowel als U. V. V. wijzigen de opstellingbij de thuis club gaat Maas spil spelen terwijl de tegenstanders Eijsvogel op den vleu gel plaatsen. Niets lukt er echter, en als Bömer het eindsignaal geeft heb ben de roodbroeken tegen U. V. V. voor de zooveelste maal hun neder laag te slikken gehad. Noodig was 't anders niet geweest. Want met een greintje méér enthou siasme was een overwinning ons deel geweest. Maar Haarlem speelt over 't algemeen te laks, te kalm, met te veel overleg. Er wordt zoo dikwijls vóór doel gecenterd en zoo zelden een kans gewaagd met een first-time- shot. Alles gaat zoo secuur, het over rompelende, het overweldigende ele ment ontbreekt. Wanneer elk speler eens met dezelfde begeestering het veld betrad als Maas, als iedereen zich eens zoo inspande als deze spe ler dan gaf ik eiken tegenstander geen schijn van kans. Absoluut ge brek aan spontaniteit zal tenslotte de oorzaak zijn dat de roodbroeken weer gaan afzakken. Want ieder zal moeten toegeven dat de capaciteiten in meer dan voldoende mate voor handen zijn. Dezen middag werd bovenstaande weer eens gedemonstreerd. Maas was uitstekend evenals Angenent en Haak. overige deel van het elftal zal met een overdonderend optreden een kam pioenschap in Haarlem brengen. Bij de Utrechtenaren noemen we Leo van Rhijn, Rumbrink en de voor hoede. De beroemde of beruchte? buitenspel-tactiek van Swarttouw kan nu reglementair zijn toegestaan en op zich zelf veelvan de aandacht van genoemden spelereischen: aangenaam voor tegenstander en toeschouwer is zulks niet. D. F. C.—R. C. H. 1—0. De reis naar Dordrecht heeft R. C. H. niet het resultaat opgeleverd dat we haar zoo gaarne hadden toege- wenscht, nl. een gelijk spel of een klei- ne overwinning. R. C. H. heeft weder- 0 i met den oneven goal verloren welk punt reeds 10 minuten ia het begin door den Dordschen midhalf Koopman werd gemaakt. Het terrein van D. F. C. waaraan men den geheelen nacht tot Zondags morgens vijf uur aan had gewerkt om het sneeuw vrij te krijgen, was voor de Haarlemmers een geweldige handi cap door de verbazende gladheid, terwijl bovendien R. C. H. het zonder haar sympathieken aanvoerder Nieu. wenhuis moest stellen die wegens ziek te verhinderd was. D. F. C. speelde met een invaller voor den halfback Huijser waarvoor Lebret inviel. De elftallen stellen zich onder lei ding van scheidsrechter v. d. Schalk al volgt op D. F. C. P. Hemert. K. Gouw Bouwmans Lebret Koopman Donker v. Twist Huijser v. Dam Sigmond v. Antwerpen. R. C. H. Boekelaar v. Dam Roelfsema Koning Nachtegeller. Krom Dik Geutskens Hazevoet J. Kuijt Radsma. Hazevoet wint de opgooi en laat D. F. C. met den zwakken wind tegen, aftrappen. Direct valt D. F. C. aan en reeds onmiddellijk dreigt gevaar voor Rad sma als Dik door uitglijden een bal mist. De twee toestormende D. F. C.- ers wordt de kans tot scoren door Krom ontnomen die den bal naar de Racing)voorhoede retourneert. Een R. C. H.-aanval volgt, die Roelfsema afmaakt met een goed schot. D. F. C. blijft voorloopig iets in de meerder heid, voornamelijk doordat de R. C. H- ers op het zeer gladde terrein niet ingespeeld raken. Telkens komen de roodhemden terug en als Flip Koop man pl.m. 10 min. na het begin den bal vrij voor doel krijgt, geeft hij met een enormen pil Radsma het nakijken. R. C. H. herstelt zich dan eenigszins doch kan nogmaar niet geheel wennen, waardoor de D. F. C.-aanvallen abso luut gevaarlijker zijn. Plotseling een R. C. H.-aanval. Nachtegeller zet voor en v. Dam kopt juist over. Koning gaat dan rechtsbuiten spelen en Nachtegeller rechts-binnen. D. F. C. blijkt iets sterker, doch de aanvallen worden grootendeels verknoeid door te lang wachten met schieten, zoodat de R. C. H.-achterhoede meester van het terrein blijft. Geutskèns is inmid dels midhalf gaan spelen en het is soms vermakelijk de duels te zien tusschen hem en zijn tweemaal groo teren overbuur Koopman. Raasma' krijgt intussclien eenige schoten te verwerken van Sigmond en v. Dam, hetgeen hen behoorlijk afgaat. Sig mond in de D. F. C.-voorhoede speelt een uitstekende partij, evenals zijn partner v. Dam. Als ten slotte de scheidsrechter rusten blaast is de stand nog steeds 10 voor D. F. C. Na de thee is de opstelling nog eens gewijzigd en speelt Nachtegeller links buiten, Boekelaar linksbinnen, v. Dam rechtsbinnen. Het spel vlot nu werke lijk veel beter, de R. C. H.-aanvallen zijn talrijker en gevaarlijker. De scheidsrechter fluit eenige malen onnoodig voor buitenspel, waardoor hij even zooveel R. C. H.-aanvallen stuit. De R. C. H.-achterhoede speelt nu nog beter dan voor de rust, hoewel het gemis van Nieuwenhuis wel merk baar is. Toch bl'ijven de D. F. C.- aanvallen steeds gevaarlijk en het bin- nentrio komt nog meermalen zeer dicht bij Radsma. Tot schieten komt het echter zelden. Aan den anderen kant o.itgaat v. d. Schalk een zuiver geval van hands als Donker den bal wegslaat in het beruchte gebied. R. C. H. blijft ontstuimig aanvallen. Een voorzet van Nachtegeller komt prachtig voor doelKoning kmot aanstormen en schiet den bal keihard buiten het bereik van Van Hemert net over de lat. Het geluk is aan de zijde van D. F. C. als even later Koo-p man den bal met zijn handen weg slaat en dit wederom niet door den scheidsrechter wordt geconstateerd. R. C. H. wordt steeds beter en zit herhaaldelijk voor van Hemert, doch het verlangde doelpunt blijft uit. D. F. C. speelt thans met 4 half-backs, alhoewel R. C. H. steeds gevaarlijk blijft. De tijd verstrijkt meer en meer. Krom schiet ook al op doel, van He mert redt telkens doch eenige malen ten koste van een corner. Dezen leve ren ook niet het gewenschte resul taat op. Heel R. C. H. is op D. F. C.'s helft. Alles valt aan en tracht te schie ten. Het wil niet lukken. Als dan v. d. Schalk eipde blaast heeft R. C. H. dus wederom met 10 verloren. Een gelijk spel had zeker verdiend ge weest. Na afloop werd onderling be sloten tegen het niet toekennen van den tweeden strafschop te protestee ren. Toen dit aan den heer v. d. Schalk werd kenbaar gemaakt bleek het volgens hem reeds te laat te ziir, hetgeen o.i. absoluut onjuist wa*. Het optreden van dezen arbiter was ook gedurende den wedstrijd zeer middelmatig. R.C.H. had geen fortuinlijken dag. FEIJENOORD—V. V. A. 1—0. Beide partijen zijn volledig. Deze ontmoeting is bijna den geheelen duur een strijd geweest tusschen de voor hoede van Feijenoord en de V. V. A.- verdedigirg die zich voorai i n de tweede helft, toen zij volkomen in gespeeld was goed van haar taak gekweten heeft. De enkele aanvallen van V. V. A. konden zonder moeite gestuit worden. In de tweede helft spanden de Rotterdammers alle krachten in en vooral Huisman speelde een uitstekende partij voetbal. Doel man Cohen, verdedigde echter su bliem en eerst drie minuten voor het einde gelukte het Konings den bal uit een der talrijke hoekschoppen in te koppen. De resteerende minuten verstreken zonder bijzondere weder waardigheden en Feijenoord won met I—0. Met een 2—4 nederlaag zijn de jeugdige blauw-witten uit Amster dam teruggekeerd. Reeds met rust hadden de Amsterdammers een dus danige leiding (4—1) waardoor zij zich vrijwel binnen voelden. Het elftal zag er van H. F. C. 2 aldus uit v. d. Meulen Schnitger Adeling Schreuder Verweij Wegerif Engel Daniels de Vries Daniels Engel. Al onmiddellijk zijn de Amster dammers in de meerderheid doch goed verdedigen der Haarlemmers voorkomt alle onheil. Na circa een half uur spelens doelpunt A. F. C.2 in enkele minuten tot driemaal toe. Dit wordt H. F. C. 2 wel wat te bar. Een goed opgezetten aanval heeft succes, door toedoen van Da niels Jr. (3—1) nog voor rust maakt A. F. C. 2 er 41 van. Na de hervatting is het spel meer verdeeld. Het spel maakt een matten indruk. Beide partijen doelpunten elk nog eenmaal. Einde komt alzoo met 42 voor de Amsterdammers. De H. F. C.-reserves mogen zoo zoetjes aan werkelijk wel weer eens gaan winnen. Eerste vereischte is echter volledig opkomen H.F.C.—HORTUS 2—0. Een rumoerige wedstrijd was het gisteren aan de Spanjaardslaan, ru moerig meer van den kant van 't pu bliek dan van spelerszijde. Oorzaak hiervan was echter het af en toe wel wat ruwe spel. Zoowel Haarlemmers als Amsterdammers maakten zich hieraan schuldig. H. F. C. mist Kuypers en Tancrelle. De wedstrijd van gisteren bewees wel van hoeveel waarde deze beide spelers voor het H. F. C. elftal zijn. De aanval kon hierdoor haar gewone spel niet ontplooien. De beide backs waren' zwak. Gelukkig was de middenlinie goed op dreef. Zoowel Lamp als gebr. Reydon hebben een werkelijke goeden wedstrijd gespeeld. Als H. F. C. heeft afgetrapt neemt aanvankelijk Hortus het spel in han den. Bijvoet zoovt ais Brands maken fWnn. voor doei iets doortastender,- een onbetrouwbare indruk, zoodat wij maar de verdediging van Droste ii het ergste voor H. F. C. gaan vreezen. Langzamerhand echter begint de aanval van H. F. C. eenig teeken van leven te geven. Mizerus en Cohen Ter- vaert breken goed samenspelend enkele malen door. Van dezen kant komt dan ook na circa een goed kwar tier spelen het eerste succes. Als n. 1. Tervaert goed voorzet kan Mizerus van vlak bij doelpunten. De doelverdediger van Hortus ver richtte inmiddels keurig werk. Eenige fraaie schoten wist hij op keurige wijze te keeren. De Amsterdammers zelf vallen fanatiek aan, doch zij schie ten van veel te grooten afstand. Rust breekt aan met 1Oin H. F. C.'s voor deel. Na de hervatting is Hortus een tijd lang overwegend sterker, doch zij weet het vijandelijk doel niet te vin den. Het spel begint intussclien vrij forsch te worden, af en toe zelfs ruw. Zwang en Bouvy vooral aan Haar- lemsche zijde maken zich hieraan schuldig. De Amsterdammers schijnen het vooral op Cohen Tervaert gemunt te hebben. Beider doelen belrven benauwde momenten. Op een gegeven oogenblik een vinnige H. F. C. aanval. Even voor het Hortusdoei een heen en weer getrap, waarna Lamp met een fraai boogschot den stand op 2—0 weet te brengen. Het gaat van nu af aan vinnig toe. Heel wat vrije trappen worden aan beide zijden toegekend, welks overtredingen steeds met be hoorlijk gefluit van publiek vergezeld gingen. Hoewel Hortus zeer zeker een tegenpunt verdiend had, gelukte het haar niet te doelpunten. Onder vrij groote spanning brak einde aan met een 20 overwinning van H. F. C. Bij H. F. C. dienen vooral Lamp, Reydon en Mizerus genoemd te wor den. Hortus was in 't veld niet kwaad doch schieten, daar brachten zij niet veel van tirecht. Het H. F. C.elftal was ditmaal als volgt samengesteld Kreek Brands Bijvoet Reydon Jr Lamp Reydon Sr. Cohen Tervaart Mizerus Bouvy v. Beekum Zwang. BLOEMENDAAL-ASSENDELFT 3-2. Na verschillende gelijke spelen zijn thans toch de beide puntjes aan den Breccr deweg gebleven. En volko men verdiend. Di eet na den aanvang neemt As sendelft al de leiding. Bij een scrim mage voor het doel wordt de bal langs verschillende beenen in het hoekje geplaatst. Het is echter de thuisclub aan te zien dat ze vandaag niets cadeau geven. Geregeld zweeft het witte vijftal voor het vijandelijke doel. De keeper uit doch moet eindelijk zwichten voor eea goed geplaatsten bal van Paauw. Niet lang" daarna ligt no. 2 achter den Assendelft-doelman. Ditmaal werd hij gepasseerd door een onver wacht schot van den mid-voor. Bloemendaal heeft hiervan echter niet lang plezier want nog voor half time maken de bezoekers gelijk. Met 22 wordt gedraaid. Na de rust is Bloemendaal over wegend sterker. Slechts sporadisch komt Assendelft voor den Bl'daal- keeper. Vele goede aanvallen der witten leveren echter, soms won der boven wonder niets op. On geveer tien minuten voor tijd maakt de mid-voor der thuisclub er 32 van. Bloemendaal blijft dan tot het einde aanvallen doch gescoord wordt er niet meer. De overwinning werd dus niet groot doch volkomen ver diend. LIEFDADIGHEIDSWEDSTRIJD. Zondag speelde Blauw-Wit in het Stadion een vriendschappelijken wed strijd tegen Willem II Blauw-Wit stelde haar aandeel in de opbrengst van deze ontmoeting na aftrek der onkosten voor tweederde ter beschikking van het Nansen-coinité, terwijl éénderde ten goede komt aan de nagelaten betrek kingen der gevallen zeehelden. Jam mer was, zoo schrfijft de „Crt." dat de N.V. Het Stadion niet heeft kun nen besluiten ook haar aandeel in de recette voor hetzelfde doel af te staan. Mede door de minder groote belang stelling, bleef thans slechts circa f 400 over voor de liefdadigheid. Een door dames onder het publiek gehouden collecte voor het Russische kind bracht bijna even veel op, n.l. f 325 en 1000 kronen. Tsjechoslowakije-Zweden 2-3. De Zondag te Praag gespeelde landenwedstrijd Tsjechoslowakije— Zweden eindigde in een gelijk spel. Het resultaat was 22. A.s. ZONDAG. A.s. Zondag wordt o.ni. gespeeld SpartaanD.F.C. H.V.V.—H.B.S. U.V.V.—Blauw-Wit. AjaxV.V.A. StormvogelsS.V.V. Haarlem 2Ajax 2. SchotenE.D.O. H.F.C.Purmersteijn. BloemendaalD.W.S. ZandvoortD.W.V. Wilhelmina VooruitH.S.V. E.D.O. 2—D.E.C. 2. De wedstrijden R. C. H.-Feijenoord en V.O.C.—Haarlem zullen in ver band met den wedstrijd voor den onafhankelijkheids-beker worden uit gesteld. Seriewedstrijaen bij Wilhelmina. WILHELMINA I—DROSTE I. Een mooi gelijk opgaand spel, met actief, vooral de keeper stopt goed< schoten. Van kort bij geeft de middenvcof Wilhelmina de leiding. Rust 1 De 2e helft begint met eenig over wicht van Droste, en spoedig kom! met een houdbaar rollertje van dei binnenlinks de gelijkmaker 1-1, Ste vig wordt om het winnende puntj< gevochten, en Wilhelmina heeft zee! fortuinlijk succes, als een ver scha' over de handen van den keeper in 'i doel belandt. De strijd wordt steeds vinniger en Droste heeft pech, ah de lat redt. Onder groote spanning komt het einde met 21 voor Wilhel- rnina. TRAMVOGELS—P.E.N. Tramvogels heeft een paar inval lers, waardoor van eenig overwichf geen sprake is. Voor rust scoort Tramvogels eenmaal. Rust 1—0. De 2e helft is vol spannende mo menten, nauwelijks heeft de P. E. N. keeper een schot te verwerken ge had, of de Tramvogels-keeper kar zijn talenten toonen. Gescoord wordt echter niet meer, zoodat Tramvogels met een oneven goal de overwinning behaalde. Afd. B. Sportv. SantpoortD.W.O. I 1-3. Afd. C. Wilhelmina 3Haarl. Bank 2 21. De uitslagem. Nederlandsche Korfbalbond. Westelijke afdeeling. Ie Klasse. A. A'dain NausikaSHercules 9—0 D. V. D.—Vitesse (L.) 2—8 Haarlem HaarlemD. T. V. 47 B. Den Haag Vitesse (H.)H. S. V.l6 R'dam VeloxDeetos 26 C. A'dam T. E. K. C. A.—Advendo 1—2 D. O. S. O.Excelsior 13 ReadyAllen Weerbaar 50 2e klasse. C. Hilversum: H. S. C.Macbi 111 Seriewedstrijden N. v. d. Dag-bal. A'dam: Het Zuiden—Swift II 03 AnimoAmstelodamum 41 K. V. O. II—T. E. K. C. A. U 0—10 O.S.C.A.Allen Weerbaar II 3—0 Ready IIAdvendo II 23 1 K. V. O.—Swift 3—1 D.E.V. IIWesterkw. 24 D. D. V. II—H. B. S. (A'dam) Haarlem Haarlem 11L.U.T.O. 63 Amersfoort: AmersfoortD.E.D. II Purmerend: B. E. P.—NausikaS II 3—2 Zaandam Z. K. V.—D. T. V. II 5—2 Zaandam: Z. K. V. IIB. E. P. 11 0—8 Rotterdam Het ZuidenO. S. C. R'dam: Het ZuidenO.S.C.R. II 1 10 R'dam: Rozenburg 11—De Spartaan 42 1 Reglementair. HAARLEM D.T.V. Het gemeentelijk speelterrein aan de Leidschevaart was Zondag zeei glad, toen Haarlem I D.T.V. I ont ving, zoodat de wedstrijd voor de toe schouwers weinig aantrekkelijks had. Ook voor de spelers was het echter ongezellig spelen, schoon dit aan de vriendschappelijke verhouding geen afbreuk deed. Den geheelen wedstrijd werd geen wanklank vernomen. Scheidsrechter Wilson voldeed goed. Haarlem had eerst een uitstekenden aanval en opstellingaanval op aan val werd door haar ondernomen en na eenige mislukte pogingen werden door Wulfhorst en Pieterse 2 goals gemaakt, beide op zeer goede wijze. De wisseling was nadeelig voor Haar lem. Van Vueren en D. Willems ble ken een besten aanval te formeeren en maakten met 2 goede schoten ge lijk. In dezen stand kwam voor rust geen verandering meer. Daarna was D.T.V. een tijdje sterk in de meerderheid door een verslapping van Haarlem Sigmund van D.T.V. verhoogde de score tot 3—2. Schmitz van de anJere partij had pech met eenige goede schoten, die door effect weer uit de mand vlogen. Eindelijk lukte het hem toch met een subliem punt. Toen kwamen de gebroeders Matges in den D.T.V.-aanval en verrichtten keurig werk, hun samenspel was „af". Door een zwaar gedekt doelpuni van D. Willemse werd de score van D.T.V. verhoogd. De aanvallen van Haarlem waren weinig succesvol, totdat Mevr. Maasdam van een vrijen kans profi teerde en 64 maakte. Ten slotte wist Sigmund nogmaals te scoren zoodat Haarlem 2 puntjes verloor door een 74 nederlaag te lijden. Het was een leelijke wedstrijd. De uitslag was geflatteerd maar D.T.V. verdiende de overwinning. T.E.CK.A. ADVENDO. Op het terrein aan den Fazanten weg in Amsterdam werd deze strijd ver streden. Verdiend won Advendo met 2—1 van baar tegenpartij die in forschheid de meerdere bleek. Onder leiding van den heer Spronk stelden de beide volledige twaalftallen zich op. Advendo begon direct a oed te «p« >»Crt." ADO-STORMVOGELS. 2—1. Precies 2 uur stellen beide partijen zich op, onder leiding van scheidsrechter Katoen. Stormvogels speelt voorloopig met 10 man, daar Blinkhof Sr. ont breekt. Do Hagenaars zijn hierdoor stuk ken sterker en bestoken hevig het Sorm- vogelsdoel. De druk wordt steeds groo- ter en ongeveer 10 minuten na het be gin doelpunt Ado op eenigszins geluk kige wijze (10). Het IJmuidensche team wordt dan gecompleteerd, doch on danks dat, blijft Ado in de meerderheid. Bij één der menigvuldige aanvallen doel punt de midvoor der Hagenaars met een hard schot (2O). Stormvogels wijzigt hare opstelling en valt heftig aan. Langzamerhand nemen zij het spel geheel in handen en dringen Ado geheel op haar helft terug. Spoedig komt dan ook een tegenpunt, wanneer Blinkhof Sr. inschiet en de onvoldoende weggewerpte bal door Ol denburg keurig in het net geplaatst wordt (21). Er volgt nu een nare bekogeling van het Ado-doel, maar op gelukkige wijze ontkomt het aan een doorboring. Rust komt met 21. Na half time wordt het spel er niet fraaier op. Het combinoeren is slecht, Stormvogels voortdurend in de meer derheid, doch weet dit niet in doel punten uit te drukken. De aanvallen der Hagenaars zijn uiterst gevaarlijk en leveren zelfs nog een doel punt op, dat echter terecht, wegens off side geannumeerd wordt. Het einde na dert en de IJmuidenaren zetten er alles op om gelijk te maken. Wanneer hen ctat eindelijk gelukt, wordt dit d oelpunt door scheidsrechter Katoen wegens offside niet toegekent. Wanneer het tijd is, heeft Stormvogels haar eersten wedstrijd onverdiend ver loren. U. V. V. II—HAARLEM II. In een spannenden, wel wat forsch gespeelden wedstrijd, hebbsn de Haarlem- reserves 't tegen de Utrechtenaren moeten afleggen. Haarlem II tolt eenige inval lers, die allen uitstekend voldeden. Wij gelooven dat dit jeugdige elftal op den duur heter zal voldoen dan het Veteranen M> jonge krachten, dat tot dusver onder den naam Haarlem II uitkwam. Over den wedstrijd het volgende: Precies 2 uur brengt Onkenhout den bal aan het rollen, Haarlem doet eenige goede aanvallen zondor resultaat. U. V. V. neemt dan het offensief over en scoort niet lang na het begin door middel van haar rechtsbinnen. Haarlem speelt fana tiek verder en slechts sporadisch komen de Utrechtenaren tot Kaan. Rust 1 0. Na rust kent scheidsrechter vun Sch ik aan V. V. een penalty toe, wat op z'n zachtst uitgedrukt belachelijk was. U. V. V. is echter zoo sportief deze te bi- natten. Maas scoort dan op verdienstelijke wijze tegen, zoodat met 21 in 't voor deel van U. V. V. het einde komt. A.F.C. II—H.F.C. II 4—2 houdt er verschillende goede schoten Hoorn Velocitas—R.O.D. A. 5O"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 6