Dik Holfandsch Spek OE OELDERLIU Or. Houtstraat 5 Sportflanel Zephir Gemaakte Sporthemden Heeren Fantasie SOKKEN. J. LOTTGERING HONING S® J.Th. KORT ;i SCHOTEN. Dinsdag j. 1. had een groote pro- pagandavergadering plaats in het ge bouw van den R. K. Volksbond) uit geschreven door de Commissie van Zeven uit de verschillende R. K. vak bonden. Als spreker trad op, de heer PBot, propagandist van het Centraal Nederlandsch R. K. Vakbureau, met als onderwerp: „Waarom nu - en Roomsch-Katholiek georganiseerd." Voor attractie verleende medewer king de R. K. Harmonievereeniging „St. Caecilia" van Schoten, welke dezen avond inzette met'n opgewckten marsch. Voor een goed (zoowel door vrouwen als mannen) bezette zaal, opende de voorz. deze vergadering met den chr. groet, heette de aanwezi gen, den geachten spreker en muzikan ten welkom en zette in 't kort uit een: 't doel dezer vergadering, De heer Bot hierna het woord ver krijgende zeide-, dat'de R. K. arbeiders zich nu moesten organiseeren, omdat nu de wereld op zijn kop stond en Roomsch-Katholiek, omdat socia- ■isten, anarchisten en communisten vooral nu, niets ontzien, om de toch al zoo ontwrichte wereld nog verder in het niet te storten. Was het voor L a. 30 jaren Z. H. Paus Leo XIII, bie in zijn Rerum Novarum uitriep Roomsch-Katholieken organiseert u, toch werd deze grondslag lang ver waarloosd. Schijnbaar/achtte men het als voldoende, er maar naar te luiste ren, totdat de groote wereldoorlog losbarstte, de grootindustrie haar woe- kercampagne kon aanvangen, schan- ielijkhooge|div kienden ging uitkeeren, alles ten koste van de arbeiders. En toen dan ook Troelstra en consorten iet oogenblik gekomen achtten, om naar de macht te grijpen en trachtte -te wereld in het roode bederf te stor ten, toen richtten zich de R. K. arbei- ters op, en zagen dat 't ernst werd. Nu echter is het van het grootste belang, dat 't organisatieleven wordt ondern louden en aangekweekt, dat niet- en verkeerd georganiseerden worden wakker geschud, hun gewezen wordt, eerstens op hunnen R. K. vereenigings- plicht, tweedéns op het gevaar, het welk dreigt vanuit het roode bolsje wistische kamp, derdens om eensge zind en krachtig, in massa te kunnen strijden tégen het van liberalisme druipende kapitalistische stelsel,twelk nu het product geen gelegenjeid meer biedt den woeker voort te zetten, 'hans niets onbeproefd laat om het uit den arbeider te halen. Om met bracht op te komen tegen de schan- delïjke loonsverlaging, welke maar op een willekeurigen datum wordt aange legd, of anders de laan uit, terwijl °oven de schandedividenden nog re serves van miljoenen zijn gekweekt. Bid en werkt, overtuig u medebroe ders, maakt propaganda, aldus spr., strijdt met 't Kruis in top voor uwe heilige rechten. Toon u niet lusteloos als er veel van u gevergd wordt, want de communisten azen op uw moede loosheid. Tot de vrouwen riep spr. jaag uw man de deur uit naar de ver gaderingen, zet hem aan tot propa ganda maken, zeg hem, dat het ook uw belang is, op uwe medewerking rekenen wij inzonder. Uwe voorman nen hebben reedstaai gewerkt en tellen reeds 160.000 R. K. georgani seerden achter zich, maar nog meer uioeten volgen. Spr. las een greep uit een communistisch vérslag voor waar uit bleek, dat men in Moskou lachte en spotte met de water en melkcom- munisten in Nederland. Daar eischten ze, dat aan de hand van hunne stel lingen, ook de Nederlandsche commu nisten, hunne zachte mantels zouden afschudden en hunne tirannische roode huid zouden laten zien. Naar mate ze dus rooder zullen worden, dienen zich ook de R. K. arbeiders zich te ver sterken. Lees de boekjes welke worden uitgegeven, ze zijn u een leidraad. Laat u niet overdonderen door het rooie geschetter op 't Ministerie, als zou er niet voldoende werkelodsheids- uitkeering gedaan, zijn. Uit de ver- s gen blijkt, dat juist zij, hiervan het leeuwendeel hebben ontvangen. Het zijn de gevaarlijke lagen, waarin zij de arbeiders trachten te vangen. Luister vooral naar den raad van uwen geestelijken adviseur en uwe bestuursmannen. Met 't Kruis in top, ten arbeid op Levendig applaus. Hierna werd even gepauseerd en kregen de muzikanten gelegenheid zich met een paar flinke nummers even warm te blazen. De zaal was niet best verwarmd. Na de pauze besprak de heer Bot, de thans in vollen gang zijnde metaal bewerkersstaking. Spr. vond het on hebbelijk, dat terwijl onze R. K. voor mannen bezig zijn te confereeren, om te trachten op minnelijke wijze, zonder strijd tot overeenstemming te komen, sommige fabrikanten in Brabant aan- zegging tot loonsverlaging doen en met ontslag dreigen. Laat ze nu liever ^erst met hunne woekerwinsten voor o "k*8 Lornen, welke ze, uit vrees r k°tsingen, niet eens durven pu- *iSPr- beval de in uitzicht gestelde ®"nliisten voor de metaal bewerkers m aan ^ij. toch, welke hun looneischen nooit 't meest aan cle spits gedreven hebben, zullen nu het eerst moeten capituieeren ^it vond spr. niet billijk. Bedenk arbei ders, dat van hunne actie, veel voor u afhangt. Laat u echter met van de wijs brengen door solidariteitsstakin- fbm, welke geproclameerd worden. Hierin schuilt gevaar. Dat is 't wat de communisten thans willen. Een Pracht idee om uit den band te slaan. Verder werden de arbeiders er op £eWezen, dat zij zich zedelijk moesten ^°rheffen voor de komende actie. (Vlen moeten lid zijn van den R.K. Volksbond, de standsorganisatie, daar kan men deb tteeren, overlegger, kennis kweeken, a,.,^uingen in 't leven roepen, welke kunnen dienen om elkaar bij te staan en te helpen. „Hulp in nood" welk een pracht-insteiling. Als men eens zelf hulp noodig heeft, zorg dan, dat ge er uwe medewerking niet aan onthouden hebt. „Herwonnen levenskracht" helpt strijden tegen deze afzichtelijke witte pest, de tuber culose. „Weduwensteun", voorschot bank en spaarbank, zang, tooneel enz., richt het op en steunt het, 't werkt zedelijk verheffend. Alles kan er in de standsorganisatie zijn met christelijk gevoel en naasteliefde. Ten slotte spoorde spr. aan, het missiewerk niet te vergeten. Daar werkt en zwoegt men voor ons Heilig Geloof, aan Chris tus Kerk, steunt vooral hen, opdat, als in Europa eens door Woeste handen ons Heilig Geloof vertrapt mocht wor den, daar Jezus Kerk in volle Glorie prijke en zij ons zouden kunnen gaan beschaven zoo 't hun zelf is weder varen. Een donderend applaus klonk door de zaal. De voorz. bracht dank aan den spr.voor zijneindrukwekkende en leerzame rede. De Harmoniever eeniging gaf nóg een paar nummers ten beste, welke eveneens met appiaus en warmen dank van den voorz.werden beloond. Hierna sloot de voorz. dan kend voor de betoonde belangstelling met den chr. groet deze vergadering. BLOEMENDAAL. s Dinsdag jl. kregen we bezoek van Jenny en Tieny, den grooten en kleinen olifant van W. Hagenbeek, vooraf gegaan door een kleinen ponny ge spannen voor een wagentje met mu ziekinstrumenten, benevens hunne ge leiders. Op de daarvoor geschikte pun ten werd door Tieny een concert gege ven. Al streelde de muziek ons oor niet, we vonden het toch interessant, zoo een voortbrengsel van een olifant. Na afloop werden inzamelingen ge houden voor. hongerlijdend Rusland. Een en ander trok natuurlijk veel bekijks, vooral van de jeugd. Zoo oppervlakkig bezien, liep de inzame ling zeer goed, althans ieder bracht zijn groot of klein offertje, terwijl dé dikhuiden ook niet vergeten werden. Menig klontje of stukje brood belandde via den slurp in den grooten bek. EiüNEiLANDSGH MIEUWS. De Bioscoopwet. Aanvulling R.-K. Staatsprogram. GEMENGD NIEUWS. DE EERSTE OFFERS VAN HET IJS KORTE BERICHTEN. KUNST EN KENNIS. SPORT EN SPEL. WIELRIJDËN. VOETBAL. VRABEMBUS. Advertentie n. VERVEN MANTELS en HEEREN C0STUUMS met BEHOUD VAN MODEL 0HMIS01 MM Vraag en Aanbod Advertentiën R.-K. Huishoudster R.-K. Bagmeisje nette Dienstbode Dienstmeisje GEVRAAGD NET Dagmeisje Nette Dienstbode R.-K. Dienstbode R.-K. Dienstbode Flinke dienstbode Coiffeuse bekwame Timmerman JONGSTE BEDIENDE Tijdelijke opruimingen Billijk te koop Te koop aangeboden: Kuikens. TE KG0P Te koop gevraagd Te Koop Gevraagd: Te koop aangeboden: Te Koop: Te Koop 60 cent 60 cent EXTRA FIJNE ROOKWORST f 1.00 Vleeschhouwerij van C. D. WIJKHUIJZEN Weder ontvangen prima Tafel, honing ponds potten f 0.60 Prima geconserveerde eieren 14 et M. G. BRUNSTING, les 00 f 27/29 Lange Veerstraat voor Overhemden Njjmeegsch en Provinciaal Dagblad Heeft in STAD en PRO V1NCIE de grootste opia ge (ruim 23000), wordt in hoofdzaak gelezen door koopkrachtigcn Midden- en Boerenstand en heeft daar door ongeëvenaarde publici- fritswaarde. Een gunstige ontvangst. Het voorloopig verslag der Tweede Ka mer is verschenen omtrent het wetsontwerp tot bestrijding van de zedelijke en maat schappelijke gevaren van de bioscoop. Eeltige leden verklaarden zich met het ontwerp te kunnen vcreenigen. Deze leden wilden niet ontkennen, dat het bioscoop bezoek voor sommige categoriën van per sonen eenig gevaar meebrengt. Zij achten evenwel een inmenging der overheid, op een wijze als in het ontwerp wordt voor gesteld, allerminst gewenscht. Een zooda nige inmenging zou naar hun meening on juist en overbodig zijn. Onjuist achten zij haar, omdat door de keuring van alle films door de in het ont werp genoemde centrale commissie in breuk wordt gedaan op de geestelijke vrij heid der burgers. En overbodig oordeelden de leden, hier aan het woord, de voorgestelde regeling, omdat in de eerste plaats art. 188 der ge meentewet den burgemeester de volledige bevoegdheid geeft om bioscoopvertoonin- gen, welke in strijd zijn met de openbare orde of zedelijkheid, te verbieden, terwijl voorts films, welke door de meerderheid vaii het publiek en deze bestaat toch wel uit niet op sensatie en perversiteiten helusten worden afgekeurd door de on dernemers van bioscoopvoorstellingen toch niet zullen worden vertoond, omdat hier mede geen financieel voordeel zal zijn te bereiken. De leden, die deze beschouwingen hiel den, waren van oordeel, dat, wil de over heid er loe medewerken het bioscoopwe zen in betere banen Ie leiden, zij dit beter dan door het voorstel van wettelijke be palingen als die, welke thans aan het oor deel der Staten-Gemeraal zijn onderworpen, zal kunnen doen door het verleenen van subsidies ien behoeve van vertoobingen van veredelende en opvoedende films, welke de zedelijke verheffing van het volk kunnen bevorderen. Benige andere leden meenden de aanne ming van het wetsontwerp te moeten ont raden, met het oog op de uitgaven aan de uitvoering der voorgestelde bepalingen verbonden. Zeer vele leden daarentegen juichten de indiening van het wetsontwerp zeer toe. De van andere zijde geuite bewering, dat de meerderheid van het publiek niet op sensatie belust is, verklaarden deze leden althans voor zoover het bioscoop-bezoe kende publiek betreft, onjuist te achten. En ook de opvatting, dat de uitvoering der rn het wetsontwerp vervatte regeling groote uitgaven met zich zou brengen, meenden zij, gezien ook het feit, dat zij, die films ter keuring aanbieden, daarvoor een nader door de Kroon vast te stellen bedrag zullen hebben te betalen, als geheel bezijden de werkelijkheid te moeten aanmerken. Verschillende opmerkingen werden ge maakt over de voorgestelde Centrale keu ringscommissie. Op de Woensdag gehouden vergade ring van den R.K. Rijkskieskring Dord recht werd aangenomen het voorstel tot aanvulling van het R.K. Staatspro gram met een tweetal nieuwe punten. Deze punten zijn: lo. Opheffing van het verbod tot inzegening van een hu welijk door een bedienaar van den godsdienst voor dit voor den ambtenaar van den burgerlijken stand is voltrok ken. Dit verbod belemmert volgens de toe lichting, practisch, den Katholieken geestelijke de vervulling van ziin plicht. 2o- Opheffing van het verbod tot het «^ingaan van een huwelijk door personen, ten ■wiens aanzien echtscheiding is uit gesproken. Het huwelijk i3 onontb'nbaar. Echt scheiding ontbindt het huwelijk niet. De wet maakt echter onmogeliik, dat na echtscheiding de personen weer tot el kaar komen. De wetswijziging, die men zich reeds voorstelt aan te brengen komt aan de verlangens der katholieken niet voldoende tegemoet. Beide punten werden door de verga dering met applaus aangenomen. DE ONTPLOEEINGt OP DE K IV. De heer Ter Hall heeft den Minis ter van Marine er op gewezen, dat na de ontploffing op de omderzecb-ot KIV in de haven van Colombo (Ceylon) de Pers reeds namen en stamboeknummers van één of meer der slachtoffers hier te lande had vermeld, alvorens de naaste familiebetrekkingen van dit ongeval en de voor hen zoo treurige gevolgen waren verwittigd, en dat te Helder het onge luk reels per bulletin was kenbaar ge maakt, alvorens de echtgenoote van één der getroffenen door marinepredikant otf vloot-aalmoezenier hierop was voorbe reid. Is het niet wenschelijk dat er maat regelen worden genomen om te belet ten, dat dè Pers of een bulletin de mare van een dergelijk ongeluk ver spreidt, alvorens van regeor.ngswege de naaste betrekkingen zijn voorbere.d of ingelicht Wil de Minister inlichtingen verstrek ken omtrent de oorzaken en de gevol gen van deze genoemde ontploffing? HERMAN GROENENDAAL. De dienstweigeraar Herman Groenen- daal is van het vonnis van den Haag- schen Krijgsraad in booger beroep ge gaan. De werkloosheid in de venen. Naar aan leiding van een telegram uit Ennmen aan den voorzitter der. Kamerfractie, hadden de he eren TrocLstra, Schaper en Van den Tempel Dinsdag, na afiooip dér Kamer- zülving, een conferentie met minister Ruys de Beereiibrouok en den Secretaris-Gene raal mir. Kan, over-den onhoudbaren toe stand in de Dremtsche venen. Als eerste punt, dat geen uitstel kan lijden, werd gewezen op de vermindering der wèrkjöozeniu/i'ilkeering, ooik in ver band met de lage en slecht geregelde ge- ziiMtoesJagen. De minister zegde toe, ver hoog'ng der uilkeeringen tot het vorig peil ernstig te zullen overwegen. Bij oe a.s. interpellatie-Tempel over tie werk loosheid, zullen de andere punten nader worden behandeld. GRONDWETSHERZIENING. Het amendement-Rink betreffende de regeling van het tractaten-recht, waarover Dinsdag de stemmen staakten, is Woens dag door de Tweede Kamer aangenomen met 52 tegen 34 stemmen. DE KOSTEN DER KAMERS. Uit de Memorie van Toelichting op het wetsontwerp tot wijziging en verhoo ging van het Ilde hoofdstuk der Staats- begrooting 1920 blijkt, dat o.a. de uit gaven voor drukwerk voor de Eerste en Tweede Kamer, waarvoor f 5500 en f 70.000 was geraamd, respectievelijk f 10.912.571/2 en f 150.074.961/2 hebben bedragen, zoodat uit dien hoofde een tekort van f 85.487.54 is ontstaan. Ver der is voor verlichting van de lokalen der Tweede Kamer f 1941.84 en voor onderhoud en schoonhouden der lokalen en meubelen voor beide colleges in to taal f 4989.41 meer uitgegeven dan waar op was gerekend. Voor het Kort Verslag der Tweede Kamer is in 10-20 f 141.535.73 noodig geweest tegen in 1919 f 140.320.991/2. Daar slechts f 60.000 werd geraamd in het artikel met rond f 82.000 overschreden. MR F A. VAN HALL IN VRIJHEID GESTELD. Woensdagmiddag is mr. van Hall i® vrijheid ges'ieid, op grond, dat de gevan genis! o-kter een langer verblijf in het Huis van Bewaring noodlottig voor zijn gezondheid adblte. Het N. v. d. D. ver neemt, dal de aanklacht tegen hem ge handhaafd blijft en de instructie zal wor den voortgezet. Mr. van Hall moet inmiddels ontslag genomen hebben, als presiderft-commissa ris van het Palcis voor Volksvlijt. HERRIE OP EEN RAADSTR1BUNE- Toen Dinsdagmiddag in de gemeente raadsvergadering van Amsterdam mej. mr. 0. P. Katz aan het woord wfs tot toelichting en verdediging van haar amendementen op de voorgestelde sala risregeling voor de vakonderwijzers(essen) riep een persoon op de publieke tribune plotseling: „Voorzitter, de werkloozen eischen hoo- gere uitkeering; wij hebben honger!" De voorzitter hamerde. Andere werk loozen voegden zich in koor bjj den eersten betooger. „Wij willen vol loon of werk", riep er een. Een ander: „U moet voor onze kinderen zorgen." De voorzitter gaf daarop last de pu blieke tribune te ontruimen. Dit werk werd vrij vlot uitgevoerd door een acht tal rechercheurs die onder het publiek aanwezig waren. Niemand verzette zich ernstig. Maar de betoogers gingen on der het ontruimen met schreeuwen door. De voorman, die begonnen was, beloofde: „Wij komen terug elke zitting. Een ander schold den raad oneerbiedig voor „kletscollege." Na een schorsing van iets meer dan vijf minuten, kon de zitting worden her- I vat en vervolgde mëj. Katz haar rede. O-oik Woensdagmididag waren de beloo- gentle werkloozen op de paibliéke tri- bune in de raadzaal aanwezig. Wet hou- der Wiihaut iwas voorzitter, daar de bur- I gemeeslter eerst later aanwezig kon zijn. j Herhaaldelijk werd tijdens de behande ling van de wachtgeldregeling op de tri- bune gemompeld of o>p gedomipten toon j verwensohiihgen geuit. Dit bleef onopge-1 markt. Bij de eerslte stemming, die ge- sébiedde, riep een-der betoogers: „De' werkloozen slomunen ook mee!" Ook deze opmerking liet de voorzifter pas seer en. Toen daarop ooik anderen gin gen roepen „Ik heb ook honger „Weg met die zwartrok-ken"„Al dal gezwam geeft niets" vermaande de heer Wdbaut: „lik verzoek stilte op de publieke tribune." Een oogenblik I-ader begon het ge schreeuw opnieuw. Naast verschillende scheldwoorden werd geroepen: „We wil len allemaal werken!" Daarop gelastte de voorzitter Wibaut ■ontruiming van de publieke tribune, in een Ikorle spanne tijdis was dit werk vol bracht; de menschen gingen rustig heen. Dirie der schreeuwers werden door de po litie mede naar het bureau genomen en bekeurd wegens verstoring van de urde. Ook op straat vertoonde zidh Woens dag een kleine troep werkloozen, die op de Noordeimarikt waren samengekomen en plan hadden de stad in te trekken. Daar niet-aar.gwraagidc optochten alleen kunnen worden toegestaan, wanneer de leiding over den le /volgen weg met de politie in overleg treedt en deze manifes tanten zullks weigerden Se doen, werd op den Dam, waar p-oliliie le voet en te paard aanwezig was, de troep verspreid, hetgeen geschieden kon zonder dat van de wa pens behoefde te worden gebruik ge maakt. Later op den dag werd in „Amstel's Werkman" in de N. Leliestraat een ver gadering voor wertkloozen gehouden, die door ongeveer honderd personen bezocht was. EEN VERKOOP DIE NIET DOOR GING. De verkoop van het historisch grafelijk kasteel Hoe rusbroek in Limburg is niet doorgegaan. De notaris diced een inzet varj 100.000 gulden, doéh er volgde geen bod. In de v-erkoopsvoorwaarden is be paald, dat de grafelijke familie zich het recht reserveerde het kasteel te. bözoeken, terwijl niets van de gebouwen zou mogen worden afgebroken of verndetigid. BELANGSTELLING DER KONINGIN Woensdagmiddag onverwacht, bracht. H. M. de Koningin een bezoek aan J. Slijkhuis in Apeldoorn, wiens vrouw, voor ongeveer een maaind overleden, geduren de 25 jaren ads werkvrouw in dienst der Koningin was geweest. H.M. vertoefde circa ©en half uur bij Slijkhuis, met belangstelling naar alles in- forjncerend en daarmee het bewijs leve rend dat Zij belang si-all in bet lot van Haar personeel. Omstreeks 4.30 uur Woensdagmiddag, lezien we in de „Msb.", waren eenige jon gens van 12 a 13 jaar het ije op het Lisclw water aan 't probceren. Drie hunner waagden zich te ver en zakten door de brooze laag. Burgers, waarvan één in een roeiboot, snelden om middelt ijk naar de plaats des onheil*, waar de kinderen tws- schen stuk ijs lagen. De 12-jarige J. B. en G. T. werden bewusteloos op bet dro ge gebracht, waar een geneesheer poogde de levensgeesten op te wekken. De Geneeskundige Dienst die iinmaddels «éarriveerd was. vervoerde den eereten 'jongen, die reeds dood Weck, naar de ouderlijke-woning en den J2jarigen G. 1. naar het Ziekenhuis aan den Bergweg, bij aankomst was hel ventje eveneens oveT- De I3jarige G. H. kon weer bijgebracht worden door de reddingsbrigade, en is in het Ziekenhuis aan den Bergweg ter ver pleging opgenomen. DE VALSOHE NEDERLAND SOHE BANKBILJETTEN UIT DUITSOH- LAND. In aansluiting aan hetgeen wii om trent de aanhouding van valsche mun- ters in Ber'iin en Barmen mededeel den, ontiesnen wii nog de volgende bij zonderheden aan het ad. Er waren ook valsche biljetten van 100 gulden ontlekt, welke een uitstekende imitatie genoemd kunnen worden. Van de biljetten van 60 gulden heeft mon twee uitgaven kunnen vaststellen. Do Ber'.ijnsche commissar.s Von Lie- bermann toande een exemp'aar uit de eerste partii en wees op het onduide lijke, nauwelijks waarneembare water merk. Een exemplaar der tweede uit gave had hii niet bij de hand, doch hij zeide, dat bii die soort het watermerk teer goed is nagebootst. De kleur in beide gevallen is goed, slechts de druk toont een klein, met 't bloote oog nauwelijks waarneembaar verschil. Van de eerste partii zijn er ten min ste 2000 stuks in omloop gebracht, doch een juiste opgave daaromtrent is niet te geven, daar het onderzoek in de pro vincie nog niet afgeloopen is. Wat de vervalsching van Nederland sche bankbil'etten in het a'gemeen ba- treft, is men te Beriijn van meening, dat het bedrukken aan één zijde het werk voor do valsche munters zeer ver gemakkelijkt. f Verdronken. Het 5-jarig zoontje van schipper Joh. Bijl nga liggende met ziin schip bij de stoomkartonfabriek „De Halm" bii Groningen, is, doordat hij van wege den ontsnappenden stoom der fa briek niet kon zien, in 't water ge raakt, en levenloos opgehaald. Onveü'g Amsterdam. Een bewoon ster der Borgerstraat werd des avonds op den Nieuwenink door een pl.m. 30- jarigen man bij een der polsen vast gegrepen, waarna zii even later haar zilveren armbandhorloge vorm ste. -In een winkel in de St. Lucien- steeg is aan een inwoonster van Hil versum een paarlen co'lier, een plati na ketting en een portemonnale, inhou dende ongeveer f 80 ontrold. Fere.eniging van de 4 Langdldj r ge meenten. De Minister van Binnen- landsche Zaken heeft aan de gemeente Noord-Scharwoude doen weten, dat het wetsontwerp tot vereenig'ng van de vier Langendiiker gemeenten wordt aange houden. If cm in g b uw. De M: nister van Ar beid, Mr. Aalberse had Woensdag een conferentie eerst met de leden van het Gemeenteb sfuur van Rotterdam en daar na met leden van het Gemeentebestuur van Amsterdam betreffende den wo ningbouw. HET NIEUWE BANKBILJET. De Ned. Kring van Beeldhouwers deelt hét volgende mede: Hel algemeen bestuur van den Ned. Kring van Beeldhouwers profesleert met de meeste kradht legen hef door de Ne- derlandsdhe Bank in omloop brengen va.n hot nieuwe banikWljet va® 25. Het bestuur betreurt hét. dat de regee. ring niet de bevoegdheid heeft „dergelij ke wan producten" te werc LEENE TE MILAAN. Te Mi'a n werden Zondag de sluitings wedstrijden gehouden op de Sempione wielerbaan. G. Leene nam deel aan den sprintwedstrijd en eindigde als tweede. Het verloop was: le manche: 1. Kaufmann, 2. Leene, 3. Mcrefti2e manche: 1. Moretti, 2. Leene, 3. Kaufmann; 3e. manche: 1. Moretti, 2. Leene, 3. Kaufmann. Totaal: 1. Moretti 5 p., 2. Leene 6 p., 3. Kaufmann 7 punten. „Tel." VAN NEK—ERKELENS. Van Nek en Erkelens namen Zondag deel aan een 100 K.M. koppelwedstrijd, welke op de Parijsche winterbaan werd gehouden. De Hollandsche koppel had niet veel succes zoo meldt de „Tel." en plaatste zich met 5 punten als no. 8. Winnaar van dezen wedstrijd werd het Belgische koppel Dezwyter—Aerts met 37 punten. ORKAAiNVOETBA/L. itea aanzien van den wedstrijd Quiék (Nijmegen)Heracites de vorige weelk on der de abnormale weersgesteldheid te Nij megen gestpeélid, heeft, volgens de „Tel." Quidk den N. V. B. verzocht dezen wed strijd ongeldig te verklaren. Zij wijst den N. V. B. op het h.i. onverantwoordelijk optreden van den scheidsrechter J. A. V. Bom, die in het barre weer. dat volgens Quick voor de spelers levenscevnartijA was, den wed's'trijld todh Tel uil-peten. DE N.VJ3. EN HONGEREND RUSLAND. De vereenging Ensohedéséhe Boy» heeft aa-n den N. V. B. voorgesteld een liefdiadigheitdtswédsfrijid te organiseeren ten bate van hongerend Rusland. Vr. Van J. H. II. O., to H. Antw. Wendt n voor dat geval tot hri R. K. Bureau voor arbeidsrecht, dat eiken Dinsdagavond zitting houdt in het ge bouw „Sint Bavo", Smedestraat, Haarlem. n 1-4 regel» p. plaatsing I 0.60 Elke regel meer f 0.15 Bii, vooruitbetaling Er biedt zich aan een oud 31 jaar, bij nette degelijke R.-K. mensahenook bij Weduw naar met of zonder kinderen. Hoog loon geen vereischle, uitstekend kunnende naaien. Brieven onder No. 8657, Bureau van dit blad. Gevraagd een net Mej. DIEKMANN, Kerklaan 47, Heemstede. 8660 Gevraagd voor direct oen flinke bij J. E. DE VRIES, Botermarkt 2. Gevraagd voor .spoodftge indienst treding oen net /R.-K. Koninginneweg 83. 8681 PIETER KIESSTR/AAT 57 7119 Wordt gevraagd oen bij C. RIJKELIJKE UIZiEN, Gronjé- straat No. 13. 8688 Met Dec. of later gevraagd te Haartem een mensje-alléén. Rokend met gewone keuiken en vain zeer g. g. v. Brieven onder No. 8682, Bureau van dit blad. ■Met 1 Januari a.s. of eerder ge vraagd een net en flink R.-K. Dienstmeisje, hélder en zelfstandig kunnende werken als meisje-alléén in k'lei/n gezin voor dag en nacht. Locm f 300, Wasahgeld' 40. Brie- een onder no. 7132 bur. v. d. blad. gevr. tegen Jan. irn good burger ge- ci/n, v. d. en nacht Goed koken, v. g. g. v. Hoog loon. Brieven onder No. 8689, Bureau van dit blad. Gevraagd ©en leerling of venge- rordeird leerling bij F. HEIJLIGERS Wagenweg 100. 8687 Terstond gevraagd een bij H. J. v. TONGEREN, Aannemer, Vogelenzang 8680 gevraagd op handelskantoor. Goed net schrift wordt vereischt Brieven of Depót gevraagd. Winkel beschik baar, centrum stad. Brieven onder No. 8690, Bureau van dit blad. d. verhuizing eenige meubelen, ledikanten m. tioebdhooren, wasch- tafels, kasten, tafcJ/s, stoelen, spie gels eniz. Kerkstr. 16. ZamdvooTt. een goeo onderhouden zwarte Duitsohe Piano, zeer billijken prijs, 2d/e Zuid/polderstraat 9. 8691 Jonge Hennen aan en legen den leg, 5 en 6 maanden oud en ook Slacht/konijnen le koop bij F. v. RIXEL, N o order litiu dorpl a an No. Ij Ov-crveen, 8685 Wegens aanschaffing van een Auto wordt te koop aangeboden een PAARD met een in goeden staat veifteenend/e Brik of te wel Tent wagentje voor pl.m. 8 personen, als mede een Belgische Dogcar. Ook genegen een en ander in te ruilen voor ©en Auto, waar minstens voor 6 personen plaats is. Adres Hotel Velserend te Santpoort. 711f Boeren-, Geien-, Groene- en Roo- ■dtenk/ool en Wortelen en Aardmpp© len, door H. VAN METERING Lagensstraat, Vdseroond. 8686 een VULKACHEL, Séhaffidbungev gracht 54. 8083 Voor de a.s. wintermaanden een flinke HIT voor u:n 'kost. Aanh. onder No. 25, a. d. Agent van <.ét blad te Noordtwijkanhout. een sinds jaren bestaande Houthan del. Br. letter B. A., Boekhandel GEBR. POST, Beverwijk. een bout kiinderkxiikant met kapok matras, een 2-persooos ijzer ledi kant, een ladetafel, stoelen en ta fels. Lijjiderdiijk 22, Halfweg. aomgdboden, voor een iiefhebbesr van hondjes, taxjes, 7 weken oud. D. Pie ters, Lijmderdijk 22, Half- II NIEUWE KRUISSTRAAT 11 3c 50 TELEFOON 3550 Duvenvoordestr. 70. Tel. 488 en filiaal Voorhelmplein 17. 'glSlSlllSISlIIESEBI*! S BffiBBBfelKaSl® 0 000 000 0 00 00 0 000 00 0 0 Handelsannonces, laag tarief Vraagt proefnummers er wijsopgave VA: t Ji

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1921 | | pagina 3